Ik ben wel zo bleek als een melkfles em wordt alleen rood en niet bruin. En veel mensen in mijn familie zijn ginger, denk dat daar wel een verband zit eventueelquote:Op maandag 12 juni 2023 13:06 schreef Noek het volgende:
[..]
Ik stel een vraag. Een onschuldige vraag.![]()
Maar kan er wel intens van genieten dat je daar zo van over de jank gaat. Het schijnt ook dat sommige mensen echt agressiever worden met warm weer. Doe rustaaaaag als je het verkeer in gaat en blijf smeren.
Mensen in Scandinavië zijn ook echt wit met lichte lokken en Schotland met z'n gingers. Altijd butt weer.quote:Op maandag 12 juni 2023 13:12 schreef Momo het volgende:
[..]
Ik ben wel zo bleek als een melkfles em wordt alleen rood en niet bruin. En veel mensen in mijn familie zijn ginger, denk dat daar wel een verband zit eventueel
Nope. Ik ben er om 8 uur al uit. Ze beginnen om 9 uur.quote:Op maandag 12 juni 2023 12:33 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Mijn huis hebben ze vorige maand geheel gedaan en ze begonnen toch echt al voor 8u. Wel maakten ze pas vanaf 9u herrie. Misschien dat je daardoor denkt dat ze er pas om 9u zijn?
De onzekerheid is meer dan een volle graad op de 1,2 graden die gemeten is. Dus ja, dat is relevant.quote:Op maandag 12 juni 2023 12:58 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Moeten we tot op de puntjes exact weten hoeveel CO2 doet dan?
Nee.....
We weten dat CO2 voor heel veel schade zorgt en dat moet dus ook opgelost worden.
Natuurlijk moeten bepaalde zaken met een beetje voorzichtigheid afgebouwd worden, maar bijna alles kun je vrij snel afbouwen zonder problemen.
Dat dingen dan misschien iets duurder worden, so be it.
Zorgt wel voor veel schade.... Grapjas.quote:Op maandag 12 juni 2023 13:17 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
De onzekerheid is meer dan een volle graad op de 1,2 graden die gemeten is. Dus ja, dat is relevant.
En de uitspraak dat het voor heel veel schade zorgt is ook niet waar. Sowieso zorgt het niet alleen maar voor veel meer schade. Nogmaals, de natuur en landbouw vaart er wel bij.
Niet iedereen hoeft op een warmtepomp?quote:Met zijn allen aan de warmtepomp. Strenge winter. Weinig elektriciteit. Gaat u maar in de kou zitten.
Ja, ik vind dat geen sterk beleid. En dan te bedenken dat politici zich nog graag rijk rekenen ook.
Ik heb een ernstig witte huid en heb ook veel ginger in me (blond haar, rode baard). Ik heb een BMI van 20, vetpercentage volgens de weegschaal is 13%.quote:Op maandag 12 juni 2023 12:13 schreef Noek het volgende:
Voor de mensen die niks met de warmte hebben en de zomer het liefst hooguit een Pinksterweekend hebben..
Hebben jullie ook een witte/blanke/white privileged huidje? Verbranden jullie snel? Zijn jullie gewoon geen warmbloedige types?
Onderbouw het maar die ‘veel’ schade.quote:Op maandag 12 juni 2023 13:20 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Zorgt wel voor veel schade.... Grapjas.
[..]
Niet iedereen hoeft op een warmtepomp?
Er zijn ook alternatieven.
Ben je het wel eens dat de invloed van co2 op dit moment al minimaal 1 graad opwarming is maar twijfel je eraan of die +1 extra onzekerheid klopt?quote:Op maandag 12 juni 2023 13:17 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
De onzekerheid is meer dan een volle graad op de 1,2 graden die gemeten is. Dus ja, dat is relevant.
Geen ginger, wel zo'n beetje dezelfde reactie op zonlicht.quote:Op maandag 12 juni 2023 13:12 schreef Momo het volgende:
[..]
Ik ben wel zo bleek als een melkfles em wordt alleen rood en niet bruin. En veel mensen in mijn familie zijn ginger, denk dat daar wel een verband zit eventueel
Ik ben het ermee eens dat de invloed van alle broeikasgassen samen wordt ingeschat op 1-2 graden. Want dat is wat er letterlijk staat in het rapport.quote:Op maandag 12 juni 2023 13:44 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Ben je het wel eens dat de invloed van co2 op dit moment al minimaal 1 graad opwarming is maar twijfel je eraan of die +1 extra onzekerheid klopt?
Nee, dat is omdat we het allemaal weggepompt hebben. Het neerslagtekort vanaf april is nu 116 millimeter.quote:Op maandag 12 juni 2023 12:49 schreef KoosVogels het volgende:
Dat het voorjaar kletsnat was, is hartstikke leuk. Het probleem is alleen dat die nattigheid inmiddels al bijna compleet teniet is gedaan door de aanhoudende droogte.
Nee, ik ben wit en cool als een ijsblok.quote:Op maandag 12 juni 2023 12:13 schreef Noek het volgende:
Voor de mensen die niks met de warmte hebben en de zomer het liefst hooguit een Pinksterweekend hebben..
Hebben jullie ook een witte/blanke/white privileged huidje? Verbranden jullie snel? Zijn jullie gewoon geen warmbloedige types?
Misschien is er een link.
Ook dat inderdaad.quote:Op maandag 12 juni 2023 14:06 schreef Zelva het volgende:
[..]
Nee, dat is omdat we het allemaal weggepompt hebben. Het neerslagtekort vanaf april is nu 116 millimeter.
Neerslag januari 108 millimeter
Neerslag februari 21 millimeter
Neerslag maart 98 millimeter
We zouden dus nog 111 millimeter 'over moeten hebben'.
Misschien dat we uiteindelijk met het klimaat mee evolueren. Straks allemaal donkere typesquote:Op maandag 12 juni 2023 13:31 schreef RetepV het volgende:
[..]
Ik heb een ernstig witte huid en heb ook veel ginger in me (blond haar, rode baard). Ik heb een BMI van 20, vetpercentage volgens de weegschaal is 13%.
Ik kan moeilijk tegen warmte boven de 35 graden. Zeker als ik in de zon van 35 graden sta, begin ik na 5 minuten al echt problemen te krijgen, oververhitting. Verbranden doe ik relatief snel, maar met factor 20 kan ik het prima regelen en een beetje bruin worden zonder te verbranden.
Ik voel me niet bepaald privileged ofzo. Maar ik ben geëvolueerd voor het weertype hier rond deze breedtegraad. Mijn familielijn heeft zich blijkbaar al vele honderden jaren in deze contreien bewogen.
Maar ben jij dan lightbrown-privileged? En kan je daarom beter tegen de warmte?
Huidskleur evolutie heeft niets met het klimaat te maken maar alles met de hoogtegraad waar de mens zich bevond.quote:Op maandag 12 juni 2023 14:11 schreef Noek het volgende:
[..]
Misschien dat we uiteindelijk met het klimaat mee evolueren.
Jammer.quote:Op maandag 12 juni 2023 14:35 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Huidskleur evolutie heeft niets met het klimaat te maken maar alles met de hoogtegraad waar de mens zich bevond.
Hahaha, ik las net dat ik mn kinderen de dood injaag en ze nu laat verbranden in de zon. Het liefst in een dichte auto dus t zou een beetje gek zijn als ik je kat sowieso in leven laat maar misschien leeft je kat juist op van de warmte. Artrose beessies vinden de warmte heilzaam.quote:Op maandag 12 juni 2023 13:05 schreef Bep-Vetklep het volgende:
[..]
Getint en heb het altijd al warm. Ben één van de weinige in mijn omgeving die in de winter de verwarming op max 17- 18 zet, want ik hou niet van vieze warmte.
Komt nog bij dat ik hier in huis een bejaarde kat heb die op zijn laatste dagen zit en de vieze warmte in huis zal het laatste versnelde zetje zijn. Ik twijfel tussen een spuitje geven of de natuur zijn gang laten gaan. Wat denk jij?
Ik trek die warmte echt slecht maar mij zul je dan weer niet snel horen klagen over kou. Ik hou van de winter en heb 100 keer liever 0 graden dan 30 graden.quote:Op zondag 11 juni 2023 14:12 schreef ZanneG het volgende:
Ik houd er van, niets mis mee.
We hebben lang op de zomer moeten wachten dus nu het eindelijk zomer is mag die nog wel even duren.
Mensen klagen altijd zo, dan is het te warm dan weer te koud.
Kleedt je lekker luchtig, drink genoeg en dan is er niets aan de hand.
Dat, dagen met met temperaturen zonder wind maar wel een felle zon komen maar heel sporadisch voor.quote:Op zondag 11 juni 2023 14:25 schreef Elan het volgende:
Deze is ook leuk:
[..]
Alsof die ene dag in de zoveel jaar dat het hier daadwerkelijk 35+ is je daarvoor uitgebreid moet wennen.
Ik heb ook Scandinavische roots aan mijn vaders kant van de familie dus jaquote:Op maandag 12 juni 2023 13:15 schreef Noek het volgende:
[..]
Mensen in Scandinavië zijn ook echt wit met lichte lokken en Schotland met z'n gingers. Altijd butt weer.
Beste bescherming tegen de zon is ook pigment dus ik denk dat er verband is.
Niet gebouwd voor het Mediterrane klimaat, denk ik. Ik ben donker en het kan me niet lang genoeg duren, de zomer.
Even het exorbitante energiegebruik daargelaten: in Spaanse huizen is airco niet de norm.quote:Op maandag 12 juni 2023 15:25 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Waarom zouden wij die ons hier ontzeggen terwijl wij rijker zijn dan de Spandaarden, en die hebben er wel een.
30+ graden is vrij abnormaal voor Nederland en rond deze tijd van het jaar zelfs 11 graden boven het gemiddelde.quote:Op zondag 11 juni 2023 15:44 schreef ZanneG het volgende:
[..]
Serieus??
Het is niet eens heet, het is gewoon lekker zomerweer
Al die klagers als het net ietsje warmer is dan 20 graden pfffff
30 graden is heel normaal, vroeger was het ook heet dat is niet opeens van nu hoor.
We leven nu eenmaal in een land waar je klimaat verschil hebt.
Winters en zomers, niets aan te doen.
Zo is het altijd geweest.
We moesten maanden wachten tot het een beetje warmer werd, tot 2 weken geleden had ik nog steeds een dikkere jas aan.
We mogen blij zijn dat het eindelijk zomer is, dat het nog maar lang mag duren!
Hier ook heel veel buren die hun ramen wagenwijd open hebben staan. Het is toch niet zo'n heel ingewikkeld concept dat als het buiten 30 graden is dat het dan met het raam open binnen ook 30 graden wordt. In de winter zet je toch ook je ramen en deuren niet open om het op te warmen.quote:Op maandag 12 juni 2023 13:34 schreef byah het volgende:
Mijn (schoon)ouders die de hele dag met de deur open zitten, omdat dat al 30 jaar zo gaat
Maar die hebben ook geen debiel grote ramen zoals hier de norm is. Heb ik ook echt nooit begrepen, in de winter verlies je gigantisch veel energie naar buiten en in de zomer zit je in een kas.quote:Op maandag 12 juni 2023 15:28 schreef Tijn het volgende:
[..]
Even het exorbitante energiegebruik daargelaten: in Spaanse huizen is airco niet de norm.
dit is nog geen hittegolf hoor, gewoon lekker zomerweerquote:Op maandag 12 juni 2023 15:29 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
30+ graden is vrij abnormaal voor Nederland en rond deze tijd van het jaar zelfs 11 graden boven het gemiddelde.
En nee zo is het niet altijd geweest, hittegolven beginnen steeds eerder, komen vaker voor en duren steeds langer.
[..]
Hier ook heel veel buren die hun ramen wagenwijd open hebben staan. Het is toch niet zo'n heel ingewikkeld concept dat als het buiten 30 graden is dat het dan met het raam open binnen ook 30 graden wordt. In de winter zet je toch ook je ramen en deuren niet open om het op te warmen.
Ik probeer dat mijn ouders ook elk jaar aan hun verstand te krijgen.quote:Op maandag 12 juni 2023 15:29 schreef Metro2005 het volgende:
Hier ook heel veel buren die hun ramen wagenwijd open hebben staan. Het is toch niet zo'n heel ingewikkeld concept dat als het buiten 30 graden is dat het dan met het raam open binnen ook 30 graden wordt. In de winter zet je toch ook je ramen en deuren niet open om het op te warmen.
Ja klopt. En nu?quote:Op maandag 12 juni 2023 10:10 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Het weer ís al momenteel al extreem. Woensdag heeft het 33 dagen op rij niet geregend, een droogterecord. De verwachting is bovendien dat het ook komende week droog blijft, er wordt vooralsnog geen regen voorspeld.
En ik weet niet hoe goed jouw geheugen is, maar we hebben recentelijk al meerdere stikhete, kurkdroge zomers achter de rug. De voorspelling dat we daar ook de komende twee maanden weer mee te maken krijgen is dus niet zo vergezocht.
Het is maar wat je exorbitant noemt? Een split unit met inverter van een goed merk verbruikt relatief weinig.quote:Op maandag 12 juni 2023 15:28 schreef Tijn het volgende:
[..]
Even het exorbitante energiegebruik daargelaten: in Spaanse huizen is airco niet de norm.
In publieke gebouwen wel zoals hotels en restaurants, kom niet bij het gemiddelde Spaanse gezin thuis natuurlijk.quote:Op maandag 12 juni 2023 15:28 schreef Tijn het volgende:
[..]
Even het exorbitante energiegebruik daargelaten: in Spaanse huizen is airco niet de norm.
Beste bescherming tegen de zon is deze op bepaalde tijdstippen te ontwijken en zonnebrand.quote:Op maandag 12 juni 2023 13:15 schreef Noek het volgende:
[..]
Mensen in Scandinavië zijn ook echt wit met lichte lokken en Schotland met z'n gingers. Altijd butt weer.
Beste bescherming tegen de zon is ook pigment dus ik denk dat er verband is.
Niet gebouwd voor het Mediterrane klimaat, denk ik. Ik ben donker en het kan me niet lang genoeg duren, de zomer.
Ehm:quote:Op maandag 12 juni 2023 15:31 schreef ZanneG het volgende:
[..]
dit is nog geen hittegolf hoor, gewoon lekker zomerweer
doe lekker een korte broek aan, drink een biertje en geniet er van
voor je het weet is het alweer voorbij
er is genoeg wind hier, dus ik begrijp dat wel dat mensen de ramen tegen elkaar open zetten, dan tocht het lekker door
ik weet niet waar jullie wonen maar hier is het prima zomerweer, lekker windje niks mis mee
quote:Op maandag 12 juni 2023 15:31 schreef ZanneG het volgende:
[..]
dit is nog geen hittegolf hoor, gewoon lekker zomerweer
doe lekker een korte broek aan, drink een biertje en geniet er van
voor je het weet is het alweer voorbij
er is genoeg wind hier, dus ik begrijp dat wel dat mensen de ramen tegen elkaar open zetten, dan tocht het lekker door
ik weet niet waar jullie wonen maar hier is het prima zomerweer, lekker windje niks mis mee
Ondertussen al een maand ook geen regen gehad volgens mij. Niet alleen ben ik de stoepkrijt van de bloedjes ondertussen zat, maar de tuin word ook al zo droog als wat. Beetje zomer prima, maar je mist wel te tijd dat het weer beeld doorgaans kortere periodes hetzelfde bleef.quote:Op maandag 12 juni 2023 15:29 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
30+ graden is vrij abnormaal voor Nederland en rond deze tijd van het jaar zelfs 11 graden boven het gemiddelde.
En nee zo is het niet altijd geweest, hittegolven beginnen steeds eerder, komen vaker voor en duren steeds langer.
[..]
Hier ook heel veel buren die hun ramen wagenwijd open hebben staan. Het is toch niet zo'n heel ingewikkeld concept dat als het buiten 30 graden is dat het dan met het raam open binnen ook 30 graden wordt. In de winter zet je toch ook je ramen en deuren niet open om het op te warmen.
[..]
Maar die hebben ook geen debiel grote ramen zoals hier de norm is. Heb ik ook echt nooit begrepen, in de winter verlies je gigantisch veel energie naar buiten en in de zomer zit je in een kas.
Als ik 5 minuten buiten ben ontploft mijn hoofd bijna van de hitte dus nee er is niets lekkers aan. En die wind is ook 30 graden dus ramen tegen elkaar open zetten zorgt er alleen maar sneller voor dat het binnen opwarmt.quote:Op maandag 12 juni 2023 15:31 schreef ZanneG het volgende:
[..]
dit is nog geen hittegolf hoor, gewoon lekker zomerweer
doe lekker een korte broek aan, drink een biertje en geniet er van
voor je het weet is het alweer voorbij
er is genoeg wind hier, dus ik begrijp dat wel dat mensen de ramen tegen elkaar open zetten, dan tocht het lekker door
ik weet niet waar jullie wonen maar hier is het prima zomerweer, lekker windje niks mis mee
Ah de voorspelbare poging om de andere user emoties in de schoenen te schuiven.quote:Op maandag 12 juni 2023 13:06 schreef Noek het volgende:
[..]
Ik stel een vraag. Een onschuldige vraag.![]()
Maar kan er wel intens van genieten dat je daar zo van over de jank gaat. Het schijnt ook dat sommige mensen echt agressiever worden met warm weer. Doe rustaaaaag als je het verkeer in gaat en blijf smeren.
Waar woon je?quote:Op maandag 12 juni 2023 15:37 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Als ik 5 minuten buiten ben ontploft mijn hoofd bijna van de hitte dus nee er is niets lekkers aan. En die wind is ook 30 graden dus ramen tegen elkaar open zetten zorgt er alleen maar sneller voor dat het binnen opwarmt.
30 graden met slechte luchtkwaliteit (had gisteren serieus moeite met ademnhalen) is allesbehalve lekker zomerweer![]()
Dit is geen weer voor een blanke.
En 5 dagen of meer achtereen meer dan 25 graden is een hittegolf dus .. dit is een hittegolf.
Gewoon uit de zon blijven tijdens de piekuren als het 30+ is, en je al helemaal niet inspannen. Airco is wel een must aan het worden tegenwoordig, zeker als je in een appartement zit midden in de stad.quote:Op maandag 12 juni 2023 15:25 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Dat, dagen met met temperaturen zonder wind maar wel een felle zon komen maar heel sporadisch voor.
Airco'tje is wel lekker.
Waarom zouden wij die ons hier ontzeggen terwijl wij rijker zijn dan de Spandaarden, en die hebben er wel een.
In Zuid holland en het is hier buiten 31 graden, het is intussen 4 dagen rond de 30 graden en de komende 10 (!) dagen komt het hier niet ONDER de 26 graden.quote:
Morgen is het officieel een hittegolf en dat is zéér uitzonderlijk voor deze tijd van het jaar. De laatste keer dat het zo warm was op deze dag is 104 jaar geleden.quote:ik was op het strand en nu zit ik in de tuin, met voldoende wind.
het is niet heet, het is geen hittegolf maar blijf je vooral veilig schuilen op je zolderkamer en tel de dagen tot het weer herfst is.
Overdreven gedoe hier
Zolang je niks doet en wat bier drinkt is er geen hittegolf joh.quote:Op maandag 12 juni 2023 15:54 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
In Zuid holland en het is hier buiten 31 graden, het is intussen 4 dagen rond de 30 graden en de komende 10 (!) dagen komt het hier niet ONDER de 26 graden.
Dat heet een hittegolf.
[..]
Morgen is het officieel een hittegolf en dat is zéér uitzonderlijk voor deze tijd van het jaar. De laatste keer dat het zo warm was op deze dag is 104 jaar geleden.
Dat JIJ het niet heet vindt betekent niet dat het niet heet is.
Dat vindt mijn baas niet goedquote:Op maandag 12 juni 2023 16:01 schreef Rabieluh het volgende:
[..]
Zolang je niks doet en wat bier drinkt is er geen hittegolf joh.
Ja dat, tussen 12 en 1500 er niet in komen. En even je gezicht insmeren sochtends.quote:Op maandag 12 juni 2023 15:53 schreef Elan het volgende:
[..]
Gewoon uit de zon blijven tijdens de piekuren als het 30+ is, en je al helemaal niet inspannen. Airco is wel een must aan het worden tegenwoordig, zeker als je in een appartement zit midden in de stad.
Als je Aziatisch bent, dan heb je een geluk. Aziaten hebben minder zweetklieren dan Kaukasoïden. Dus dan zou je minder zweten bij dit weer.quote:Op maandag 12 juni 2023 14:11 schreef Noek het volgende:
[..]
Ik ben zo’n halve tamme. In Zuidelijke landen denken ze dat ik één van hen ben en beginnen ze altijd in hun taal tegen me te brabbelen en hier gedraag ik me white privileged.
Om 15:00 is de zon ook nog heel sterk, het warmste moment van de dag is tussen 17:00 en 18:00.quote:Op maandag 12 juni 2023 16:07 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ja dat, tussen 12 en 1500 er niet in komen. En even je gezicht insmeren sochtends.
En je niet inspannen idd. Dan is het prima te doen.
Het is niet overdreven.quote:Op maandag 12 juni 2023 15:47 schreef ZanneG het volgende:
[..]
Waar woon je?
en waar heb je het over?
ik was op het strand en nu zit ik in de tuin, met voldoende wind.
het is niet heet, het is geen hittegolf maar blijf je vooral veilig schuilen op je zolderkamer en tel de dagen tot het weer herfst is.
Overdreven gedoe hier
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |