Dat maakt de media er vaak wel van. Je hoort meteorologen gelijk als het paar dagen droog is. Ze klagen nooit bij dagenlange regen of wekenlange grijsheid. Ze doen het overkomen alsof ze het liefst om de dag een front met regen willenquote:Op woensdag 31 mei 2023 12:33 schreef dick_laurent het volgende:
Ok, dus eigenlijk is de conclusie dan dat het praktisch niet boeit hoeveel het regent in de winter en het (vroege) voorjaar, want zodra er een droge periode aanbreekt dan is het hoe dan ook een kutsituatie en ontstaat er binnen no-time droogte.
quote:Op woensdag 31 mei 2023 12:33 schreef dick_laurent het volgende:
Ok, dus eigenlijk is de conclusie dan dat het praktisch niet boeit hoeveel het regent in de winter en het (vroege) voorjaar, want zodra er een droge periode aanbreekt dan is het hoe dan ook een kutsituatie en ontstaat er binnen no-time droogte.
Cijfers liegen niet. Maar het zal niet lang duren voor daar weer de vaste reacties op gaan komen met 'onzin!'quote:Op woensdag 31 mei 2023 11:51 schreef Perrin het volgende:
Als de droogte nog wat weekjes aanhoudt zitten we zo weer in de 5% droogste jaren.
https://www.knmi.nl/neder(...)erslagtekort_droogte
quote:
quote:
Het is ook onzin. Er zijn zo veel meer factoren die mee wegen dan alleen verdamping. Verdamping is alleen boeiend als je een boerenbedrijf bent begonnen bovenop een zandheuvel. Maar dan vraag je ook gewoon om gezeik.quote:Op woensdag 31 mei 2023 14:08 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Cijfers liegen niet. Maar het zal niet lang duren voor daar weer de vaste reacties op gaan komen met 'onzin!'
Wat we dus willen is droge zonnige winters met geen neerslag gevolgd door een zeikzomer dat de droogte netjes onder de mediaan houdtquote:Op woensdag 31 mei 2023 12:33 schreef dick_laurent het volgende:
Ok, dus eigenlijk is de conclusie dan dat het praktisch niet boeit hoeveel het regent in de winter en het (vroege) voorjaar, want zodra er een droge periode aanbreekt dan is het hoe dan ook een kutsituatie en ontstaat er binnen no-time droogte.
Wat een heerlijk ding ben je tochquote:Op woensdag 31 mei 2023 14:36 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Wat we dus willen is droge zonnige winters met geen neerslag gevolgd door een zeikzomer dat de droogte netjes onder de mediaan houdt
Feitelijk gewoon 2021. Je weet wel, dat jaar waar men zei dat er niet genoeg neerslag was gevallen om het grondwater weer op peil te brengen en dat dat gedonder ging geven in de zomer van 2022. Maar ondertussen hadden we zo'n enorm trieste zomer dat ik meteen de vakantie voor het jaar erna had uitgezocht.
2021 was zelfs volgens het knmi zeiknat en triest.quote:
Zelden een zomer gehad die zo snel voorbij ging inderdaadquote:Op woensdag 31 mei 2023 14:47 schreef Nattekat het volgende:
[..]
2021 was zelfs volgens het knmi zeiknat en triest.
"Vrijwel de normale temperatuur en hoeveelheid zon, maar wel aan de natte kant."
Belangrijk detail is dat een hele warme juni het gemiddelde gered heeft. Zowel juli als augustus waren koel en sober.
Laten we dat dit jaar niet herhalenquote:Op woensdag 31 mei 2023 14:56 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Zelden een zomer gehad die zo snel voorbij ging inderdaad
Hier slechts het dubbele met 24-25 gradenquote:Op woensdag 31 mei 2023 16:10 schreef INViCTuS het volgende:
Noorden en de wadden treffen het weer niet. 12-14 graden. Sneu
Hier ook 24. Helemaal prima welquote:Op woensdag 31 mei 2023 16:11 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Hier slechts het dubbele met 24-25 graden![]()
Denk de aanvoer over de koude Noordzeequote:Op woensdag 31 mei 2023 17:00 schreef Elan het volgende:
Bizar die verschillen, hoe komt dat toch? Warme uitloper over het zuiden van NL? Mijn zwager is in Oslo daar is het momenteel 23 graden, 10 graden warmer dan hier in het Noorden.
Noorden van Friesland en Groningen is niet veel beter. Al dagenlang koud. Nu ook gewoon 11-13 graden. Boh, dat zijn gewoon herfst temperaturen. Hier een fijne 23 met een lv van ongeveer 45.quote:Op woensdag 31 mei 2023 19:15 schreef dick_laurent het volgende:
Waddeneilanden zijn een soort NLse versie van de Faroėr eilanden. Enkele graden warmer in de zomer maar verder scheelt 't niet veel.
Weertechnisch is dat echt het ergste stukje NL. Geen wonder dat ze in Brabant en Limburg altijd zo vrolijk zijn.quote:Op woensdag 31 mei 2023 19:22 schreef INViCTuS het volgende:
[..]
Noorden van Friesland en Groningen is niet veel beter. Al dagenlang koud. Nu ook gewoon 11-13 graden. Boh, dat zijn gewoon herfst temperaturen. Hier een fijne 23 met een lv van ongeveer 45.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |