Foto gevondenquote:Op donderdag 6 juli 2023 11:26 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Tof! Laatste is een hoefijzerslang, mooi beestje. Die andere twee is lastiger te zien, maar in ieder geval geen latasti's adder, Baskische adder (alleen in extreme noorden van Portugal) of hagedisslang, de enige gifslangen (volgens mij) in Portugal. Die laatste is een achtertandgiftige, en je zult heel veel moeite moeten doen om daar een probleem mee te krijgen (zijn enorm snel, alert en schuw, en als ze bijten moeten ze de tijd hebben om te kauwen om wat gif in je te krijgen).
Je kan het op de foto zien van het takelen van de balken, we hadden hulp van iemand met meer ervaring.quote:Op maandag 10 juli 2023 07:59 schreef sigme het volgende:
Hebben jullie die hele bouw helemaal zelf gedaan? Of kwamen er ook nog betaalde arbeidskrachten bij helpen?
Ja, daarom vroeg ik het ookquote:Op maandag 10 juli 2023 08:01 schreef Managarm het volgende:
[..]
Je kan het op de foto zien van het takelen van de balken, we hadden hulp van iemand met meer ervaring.
Hij heeft tot aan het dak meegeholpen. Was ook nodig want ik heb bijna twee maanden niets kunnen doen omdat ik een spier in mijn onderbeen gescheurd had.quote:Op maandag 10 juli 2023 08:03 schreef sigme het volgende:
[..]
Ja, daarom vroeg ik het ook.
Maar afgezien van zo'n kleine hulp her & der hebben jullie het leeuwendeel met z'n tweeën gedaan?
Ja, we zijn nog bezig. En als het huis klaar is hebben we al een ander project klaar staan.quote:Op woensdag 5 juli 2023 19:29 schreef NicolasJoy het volgende:
Topic ontdekt, geweldig om te lezen! Leuk ook dat er dus nog een jaar (?) aan updates volgen voor hier. Erg tof!
Nou, petje af hoor, voor zo'n bouwklusquote:Op maandag 10 juli 2023 08:04 schreef Managarm het volgende:
[..]
Hij heeft tot aan het dak meegeholpen. Was ook nodig want ik heb bijna twee maanden niets kunnen doen omdat ik een spier in mijn onderbeen gescheurd had.
Er komt een verlaagd gipsplafond in, kunnen we mooi de kabels in wegwerken.quote:Op maandag 10 juli 2023 13:45 schreef _mido het volgende:
Interessante keuze voor het type verdiepingsvloer. Die wordt in Nederland alleen maar als begane grondvloer gebruikt. Hoe ga je de onderkant afwerken want daar heb je nu een boel naadjes?
Ik denk het wel, maar ja, dingen veranderen altijd. Wij waren bang dat het terras te klein zou zijn. Ik wilde er wicking beds van maken maar ik doe eerst de binnenste rand en zet die met zand vast. De bloembak gaat iets later gebouwd worden. Ik maak straks wel foto's, het is nu te warm om te werken op die plek, staat vol in de zon.quote:Op woensdag 12 juli 2023 14:04 schreef Seven. het volgende:
Boren met een bijenpak.
Flink terras wel! Altijd mooi met zo'n bloembak, ga je die dan ook wit verven?
Ik moest er even een plaatje bij hebben, maar slim systeem ja.quote:Op woensdag 12 juli 2023 14:33 schreef Managarm het volgende:
https://en.wikipedia.org/wiki/Wicking_bed
Wij hebben technische tekeningen en de architect komt in bepaalde fases langs om het werkboek (libre das obras) af te tekenen. Het is echt niet makkelijker, je hebt een bouwer nodig die de juiste papieren heeft en je terrein wilt verzekeren (die hebben we toevallig). En Portugal en minder bureaucratisch?quote:Op vrijdag 14 juli 2023 11:41 schreef AnneX het volgende:
lé Managram Heb je nog te maken met bouwinspectie vooraf op (technische) tekeningen en gedurende en ná oplevering van een zelf gebouwd huis?
Vraag omdat men denkt, dat het buiten Nederland makkelijker en minder bureaucratisch gaat.
Goed zo👍🏼quote:Op vrijdag 14 juli 2023 12:30 schreef Managarm het volgende:
[..]
Wij hebben technische tekeningen en de architect komt in bepaalde fases langs om het werkboek (libre das obras) af te tekenen. Het is echt niet makkelijker, je hebt een bouwer nodig die de juiste papieren heeft en je terrein wilt verzekeren (die hebben we toevallig). En Portugal en minder bureaucratisch?
Aan het einde van de bouw komt er een keuring en wordt alles gecontroleerd.
We hebben ons vorige huis zelf compleet opgeknapt, maar echt een huis bouwen hadden we geen ervaring mee.quote:Op zaterdag 15 juli 2023 22:47 schreef AnneX het volgende:
[..]
Goed zo👍🏼
En hebben jullie dan enige ervaring als ‘bouwvakker’? Goed bezig!
Oh hemeltje we zijn inmiddels bij het dak en dan zo’n wolkbreuk!
(Wij hielden er zwarte plekken op de grenen balken aan over in de natste maand september sinds lang. Moest ik dat weer wegwerken.)
quote:Op zondag 16 juli 2023 08:26 schreef Managarm het volgende:
[..]
We hebben ons vorige huis zelf compleet opgeknapt, maar echt een huis bouwen hadden we geen ervaring mee.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |