quote:Op zondag 16 april 2023 12:51 schreef Bleie het volgende:
Ik wil eindelijk eens wat aan mijn werkkamer gaan doen, maar ik heb niet veel budget. Foto's van de huidige (zeer rommelige) stand van zaken in de spoiler. Ik ben hard op zoek naar inspiratie voor kleuren en indeling.Volgens mij kun je hier met dat budget prima iets leuks van maken! Wat ik zou doen:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.De kamer is best ruim (4,6 x 2,7m), maar vrij donker (ligt op het noordoosten). Ik wil denk ik mijn bureau en boekenkast omdraaien, maar dat is lastig met kabels (ik werk heel veel via Zoom en heb dus bekabeld internet, die kabel komt uit de witte muur).
Ik heb expres een foto met rommel gemaakt, want dat is een van de grote problemen: ik heb te veel rommel en te weinig opbergruimte. Ja, ik moet ook dingen uitzoeken en wegdoen (het speelgoed dat je ziet en een deel van de spullen onder het raam gaan als het goed is met Koningsdag de deur uit), maar dan nog heb ik gewoon meer opbergruimte nodig, liefst met deuren, zodat je de zooi niet meer ziet. Bovendien wil ik eigenlijk mijn naaimachine gewoon ergens neerzetten, zodat ik hem makkelijker pak.
Het houten bureautje is een erfstuk, dus dat blijft.
De boekenkast is een Besta, die al een paar keer verhuisd is. De laatjes vallen er bijna uit en zijn niet goed meer bruikbaar. Een nieuwe, grotere Besta kan ik op dit moment helaas niet betalen.
Wat ik nu denk: een tweede bureau kopen en beide bureaus naast elkaar tegen de muur waar nu de boekenkast staat zetten (en kabels wegwerken). Een bureau voor werk, één voor naaispullen. Dan twee van de grootste Kallaxen kopen en die tegen de lange, witte muur zetten. Paar deurtjes en laatjes erin om spullen weg te werken (boeken mogen in het zicht staan). Muren een kleurtje geven.
Zou dat wat zijn? Iemand input voor indeling of kleuren?
- De kast houden, de lades eruit halen en er alleen boeken inzetten. Doe boeken weg. Sorteer de boeken en zet ze net in de kast.
- De kast naast het raam wegdoen.
- Het bureau vervangen door een lang blad met eronder twee ladekasten en eventueel een extra poot. In de ladekasten kun je bijvoorbeeld de spullen kwijt die je nu in de lades in de kast hebt. Een Alex-ladekast kost 80 euro, een lang bureaublad heb je voor circa 50 euro bij de Ikea en poten kosten niet zoveel. Dan zit je nog niet op de helft van je budget.
- De muur boven het bureaublad benutten. Ik zou eenvoudige schappen gebruiken en het Skadis-systeem van Ikea. De rest van je budget zal hier grotendeels aan opgaan. Je krijgt dan zoiets:
- Zorg dat je wat geldt overhoudt voor verf en bureauaccessoires. Op de schappen kun je bijvoorbeeld mappen kwijt. Gebruik dezelfde mappen en label ze.
- De indeling zou ik grofweg hetzelfde laten. Een andere optie die je hebt, is om de hoek om te gaan. Ik kan op basis van de foto's niet goed zien of je daar genoeg ruimte voor hebt:
- Ik zou de muur achter het bureau schilderen. Het idee van @Puala is het eerste waar ik ook aandacht: accentueer het stuk muur achter het erfstuk. Ik vermoed dat je het nog een stukje naar links kunt zetten. Wat je ook zou kunnen doen, is de hele ruimte één rustige kleur schilderen en het stuk achter het erfstuk wit laten of een lichtere kleur schilderen. Ik denk dat één kleur in de hele ruimte veel rust brengt.
- Kies vooral waar jij behoefte aan hebt. Dat kan een uitgesproken kleur zijn waar jij blij van wordt, maar het kan ook juist een kleur zijn die suf lijkt maar warmte en rust brengt. Dat kan zo'n kleur als hieronder zijn. Vroeger zou ik nooit zo'n kleur hebben genomen, maar inmiddels ben ik subtiliteit wat meer gaan waarderen.
Ik ga je nu zeggen wat je allang lijkt te weten, maar opruimen, organiseren en voor alles een vaste plek zoeken gaat bij jou denk ik het meest verschil maken.I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
Dank je! Dat eerste plaatje had ik ook al gepind, ook vanwege de kleur. Omdat ik vandaag tijd had, toch eens de kasten het bureau van plek gewisseld. Flinke work-out, maar ben geloof ik wel blij met het resultaat. Moet wel de kasten nog beter inrichten inderdaad, en ik denk toch één Besta erbij. Ook even checken, volgens mij hebben we op de vliering nog Besta-deuren liggen. Maar geen idee hoeveel. Dan nog een bureau en inderdaad een (of twee?) Alex ladekasten. En opruimen, inderdaad. Dat weet ik, maar ik ben er niet goed in.quote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Wat er dan overblijft aan muren is te zien op deze foto (en deels op foto 1). De wand boven de deur loopt door tot 3.6m. De houten balken blijven zoals ze nu zijn.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Op dit moment neigen we naar alles in een basiskleur laten spuiten en dan zelf met donkere groen tinten nog wat vlakken oid schilderen. Voor dit deel hou ik me van harte aanbevolen voor tips![]()
Voor de basiskleur denken we aan Iets Salie of Vol Laurier van Flexa.
[ Bericht 0% gewijzigd door laziness op 18-04-2023 15:46:23 ]Ik heb je lief mijn hele leven
Ik volg.quote:Op donderdag 11 mei 2023 14:39 schreef SQ het volgende:
Haal dan gewoon de hele posts weg johnu verliest het toch alle context
Anyway, ik heb een queeste. Ik ben op zoek naar prullenbakjes voor op onze schijthuizen. Nu denk je, dat is simpel!
MAAR DAT IS HET NOOIT
Ik wil namelijk prullenbakjes in de juiste kleur, maar het belangrijkste vind ik dat je er een afvalzakje in kunt doen dat je niet ziet aan de buitenkant. Een standaard 3 liter pedaalemmertje is dus niet toereikend, want dat plastic steekt altijd langs de deksel naar buiten en dat vind ik dus lelijk.
(Je moet maar ergens over kunnen klagen toch).
Dus we zoeken:
Prullenbakjes van 3-5 liter
! Onzichtbare zakjes !
Sfeer: beetje chique. Zeker niet Scandinavisch of rvs. Liefst in de richting messing / hoogglans wit of zwart, gunmetal, etc
Type deksel maakt me weinig uit.
Heeft iemand (uiteraard liefst uit eigen ervaringwant Google heb ik zelf al uitvoerig geraadpleegd) een fantastische tip?
Kan je toch gewoon wat zwarte tape overheen plakken?quote:Op donderdag 11 mei 2023 17:57 schreef Claudia_x het volgende:
Ik vind het alleen stom dat Brabantia dat logo altijd zo prominent in het zicht heeft.
Dat ziet er toch niet uit?quote:Op donderdag 11 mei 2023 18:01 schreef eudaemonia het volgende:
[..]
Kan je toch gewoon wat zwarte tape overheen plakken?
Ik let op die dingen. Of om jouw referentiekader te gebruiken: oog voor detail is de telos van mijn bestaan. Ik probeer arète na te streven via phronèsis.quote:Op donderdag 11 mei 2023 18:08 schreef eudaemonia het volgende:
Als je goede elektrische tape en strak overheen plakt hebt valt dat goed weg hoor tenzij je er echt op gaat letten misschien.
Of anders met een dremel weghalen?
De meeste van die binnen-emmers laten amper een halve millimeter ruimte over tussen de buitenemmer, het is nagenoeg onmogelijk om die er weer in te zetten zonder dat het halve zakje er alsnog uit puilt. Probeer het maar eensquote:Op donderdag 11 mei 2023 17:57 schreef Claudia_x het volgende:
Heb je al bekeken wat de Bijenkorf online heeft, @:sq? Daar kijk ik altijd als ik iets in dure uitvoering zoek. En lost een prullenbak met binnen-emmer je probleem van de zichtbare zak niet op?
Ik zag eens deze foto van een Brabantia-prullenbak. Dat leek me wel een goed idee, ophangen, want dan heb ik geen gehannes met het dweilen.
[ afbeelding ]
Zone heeft deze emmers:
[ afbeelding ]
Standaardprullenbakje, maar de kleur vind ik wel fijn:
[ afbeelding ]
Ik vind het alleen stom dat Brabantia dat logo altijd zo prominent in het zicht heeft.
Probeer hier geen piemel in te zien:
[ afbeelding ]
Op zich een optie waar ik nog niet aan had gedacht! Het overwegen waardquote:Op donderdag 11 mei 2023 18:55 schreef Cathmar het volgende:
SQ en een grote pot of vaas met deksel waar je zelf een binnenbakje in zet?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |