Ik heb Boaxel, maar niet daarvoor, wel erg tevreden over.quote:Op zondag 27 oktober 2024 20:57 schreef Burdie het volgende:
Heeft iemand hier ervaring met de Boaxel serie van de ikea? Kan je dat echt als droogrek-systeem gebruiken? Of heeft iemand een andere suggestie voor een handig was-ophang-systeem?
Wij hebben een vrij klein washok (1.30 breed, 3m diep) maar wel altijd veel was om op te hangen. Momenteel gebruik ik een wastoren en een uittrekbare waslijn, maar de wastoren heeft het begeven en dat is een goed moment om eens te heroriënteren op een betere oplossing.
Dat zou voor ons niet voldoende zijn, ik heb nu ongeveer 30m waslijn, alles bij elkaar opgeteld en dat hangt meerdere malen per week vol. Dus minder moet het niet zijn.quote:Op maandag 28 oktober 2024 18:14 schreef NedKelly het volgende:
[..]
Ik heb Boaxel, maar niet daarvoor, wel erg tevreden over.
Voor de was heb ik een simpel Ikea rekje waar ik sokken en ondergoed op doe. Broeken en shirts hang ik erboven, ik heb van zwarte stijgerbuizen een roede gemaakt en daar hang ik de kledinghangers aan.
Voor mij werkt dat echt heel goed.
Had je die ook als wasrek in gebruik?quote:Op dinsdag 29 oktober 2024 21:24 schreef d.k. het volgende:
Wij hadden de voorganger van boaxel en die werkte goed.
Ja, aan de wand gemonteerd met rails, dat was de algot. Het is dat we die nog hebben liggen anders was het boaxel geworden. Dat zag er in de winkel vergelijkbaar uit, ze passen helaas niet op elkaar. Met de ruimte die jij noemt lijkt het me een prima oplossing. Je kan zelf kiezen hoe hoog je ze hangt en hoeveel onder elkaar, pas dat gewoon aan aan de lengte van je broekenquote:Op dinsdag 29 oktober 2024 22:29 schreef Burdie het volgende:
[..]
Had je die ook als wasrek in gebruik?
Nog iets van een schuin dak dat in de weg zit? Wat voor materiaal zijn de huidige muren?quote:Op dinsdag 19 november 2024 11:38 schreef created het volgende:
Hi allemaal!
Hopelijk kunnen jullie mij verder helpen. Ik kom niet uit met het indelen van onze nieuwe slaapkamer.. eigenlijk de hele zolder verdieping. Hierbij de plattegrond met hoe ik het zou willen...
[ afbeelding ]
Badkamer: is een tweede badkamer en is alleen voor ons. Verdieping lager is er een complete badkamer voor iedereen. Nu zit de cv open en bloot in de ruimte, hier willen we een recht muurtje zoals getekend of een hoekje zodat naast de cv nog een douche past. Kast ruimte zijn schotten van, ik gok 1,60m hoog (moeten het nog gaan opmeten) en boven de schotten zitten ramen. We willen kijken of het mogelijk is om de wasmachine en droger achter de schotten te plaatsen en met het frontje gelijk aan het schot.
Dan de vraag... maken we er een open badkamer van of niet? Ziet er mooi uit maar ik ben altijd bang dat je slaap kamer er vochtig van wordt?
Slaapkamer: Slaapkamer vind ik lastig in te richten, ik ga vaak voor het veilige.. alles tegen een muur aan. Het liefst wil ik een grote kast in de kamer, een tv en uiteraard een bed. Heb ik genoeg ruimte om een soort inloop kast van te maken met 2 paxkasten tegen over elkaar en doorloop ruimte? Muurtje tegen de achterkant van de pax kast en daar het bed tegen aan te zetten?
Zo'n grote klus heb ik zelf nog nooit gedaan, m'n vriend wel. Ik vind het moeilijk om het voor mij te zien en in te schatten of het mooi is /past of niet.
Wat zijn jullie gedachtes?
Mijn appartement had een open doorloop tussen slaapkamer en badkamer. De vorige eigenaren zo vanuit de bouw laten maken (er zat oorspronkelijk geen doorgang.quote:Op dinsdag 19 november 2024 11:38 schreef created het volgende:
Hi allemaal!
Hopelijk kunnen jullie mij verder helpen. Ik kom niet uit met het indelen van onze nieuwe slaapkamer.. eigenlijk de hele zolder verdieping. Hierbij de plattegrond met hoe ik het zou willen...
Wat zijn jullie gedachtes?
Ik vraag me af hoe je denkt dat je last van elkaar hebt. In de afgelopen 5 jaar hebben wij nog nooit last van elkaar gehad. Ook niet toen tijdens corona onze tijden van opstaan bijna 3 uur uit elkaar lagen.quote:Op woensdag 20 november 2024 05:56 schreef Claudia_x het volgende:
Ik zou absoluut geen open badkamer willen. Dat betekent dat de een niet kan douchen zonder dat de ander er last van heeft. Sterker nog, ik zou kijken of ik de indeling zo kan veranderen dat slaapkamer en douche niet direct met elkaar verbonden zijn, bijv. door het halletje door te trekken.
@:created, heb je foto's van de ruimtes? En hoe hoog zijn de knieschotten aan de achterkant?
Ik heb een open badkamer gehad in ons vorige huis. Los van het geluid moet de lamp aan als één van de twee gaat douchen. De ander wordt dan wakker. Als je een heel vaste slaper bent gaat dat vast goed, maar veel mensen zijn dat niet.quote:Op woensdag 20 november 2024 08:39 schreef SV-tje het volgende:
[..]
Ik vraag me af hoe je denkt dat je last van elkaar hebt. In de afgelopen 5 jaar hebben wij nog nooit last van elkaar gehad. Ook niet toen tijdens corona onze tijden van opstaan bijna 3 uur uit elkaar lagen.
Ik vind dat wel erg vanuit jezelf bekeken. Als lichte slaper kan een douche in een dichte badkamer en slaapkamer met dus twee deuren er tussen al irritant zijn.quote:Op woensdag 20 november 2024 08:39 schreef SV-tje het volgende:
[..]
Ik vraag me af hoe je denkt dat je last van elkaar hebt. In de afgelopen 5 jaar hebben wij nog nooit last van elkaar gehad. Ook niet toen tijdens corona onze tijden van opstaan bijna 3 uur uit elkaar lagen.
Wauw!! Dank je wel @:Claudia_x !! Hier kan ik zeker wat mee!!! Wat een hoop opties waar ik niet eens aan gedacht heb. Je hebt hele mooie voorbeelden gemaakt, ik ga ook eens aan de slag met de floorplanner! Kan ik ook meteen even met de keuken aan de slag!quote:Op woensdag 20 november 2024 07:29 schreef Claudia_x het volgende:
@:created, ik heb een tekening van een mogelijke indeling gemaakt. Ik raad je aan om hetzelfde te doen in Floorplanner. Je kunt dan beter spelen met mogelijke indelingen, ook rekening houdend met de afmetingen van je meubilair.
[ afbeelding ]
Ik heb het doortrekken van de hal uitgeprobeerd, maar vind dat je dan te veel ruimte verliest. Deze plek is denk ik het meest logisch voor het bed. Je kunt de kast in het midden van de ruimte zetten. Je krijgt dan dit idee:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Het bed kan eventueel ook tegen de kast, maar je mist dan je nachtkastjes. Je zou dan bijv. een nis boven het bed kunnen maken. Een variant op dit idee is dat je een kastenkamer maakt met doorgang. Ik weet niet hoe hoog het raam is. Daar zou je bijv. een kaptafel/bureau kunnen maken, een bankje om op te zitten, of je kunt er een schoenenkast neerzetten.
[ afbeelding ]
Je eigen idee vond ik leuk!
[ afbeelding ]
In de badkamer heb ik de deur verplaatst. Daarmee creeer je ruimte voor een douche. Het kan anders, maar je wil ook toegang tot de cv-ketel houden. Ik zou er een kast omheen laten bouwen waar je meteen e.e.a. in integreert, bijvoorbeeld schappen voor handdoeken of opbergruimte voor badkamer- en toiletspullen.
Als je een schuifdeur neemt, heb je een open badkamer als je dat wil maar ook een gesloten badkamer als dat toch niet zo bevalt. Er past een gewone deur, maar de ruimte is krap.
De wasmachine en droger heb ik nu niet ingetekend. Dat is te ingewikkeld om te doen zonder precieze maten te weten en zonder de ruimte te zien. Mogelijk kun je er bij de trap een plek voor creëren, als het knieschottenplan niet lukt. Of misschien kun je ze naast elkaar zetten bij de cv-ketel en er een wastafel maken. Ik heb dat zelf ooit gehad en ik vond het niet ideaal omdat het net wat hoog was, maar het ging wel. Een laatste optie is om in jouw tekening de wasmachine en droger te stapelen en te integreren met de lange kast.
[ afbeelding ]
Ik ben er nu vanuit gegaan dat je de badkamer op min of meer dezelfde plek wilt houden. Je zou ook kunnen kijken of je een badkamer linksonder kunt maken. Grootste voordeel daarvan is dat je een deur naar de badkamer vanuit de hal kunt maken. De vraag is alleen waar de muur moet komen. Als dat zou kunnen tussen de twee raampartijen in, dan houd je te weinig ruimte over voor je bed. Dit kan denk ik alleen als je het bed kwijt kunt op de plek waar je nu de badkamer hebt, maar daar heb je een cv-ketel en loze ruimte. Ik neem aan dat dat onveranderlijk is.
Ben benieuwd wat het wordt!quote:Op woensdag 20 november 2024 12:50 schreef created het volgende:
Wauw!! Dank je wel @:Claudia_x !! Hier kan ik zeker wat mee!!! Wat een hoop opties waar ik niet eens aan gedacht heb. Je hebt hele mooie voorbeelden gemaakt, ik ga ook eens aan de slag met de floorplanner! Kan ik ook meteen even met de keuken aan de slag!
Het schuifdeur idee vind ik een heel goed idee! Toch een deur maar ook het open effect zonder dat je een deur kwijt moet in de kamer.
Ik wil de wasmachine hebben op de plek waar de meeste was zich ophoopt en waar ik de was het vaakst in de kast doe. Dat is bij ons de eerste verdieping. Maar laten we wel wezen: veel mensen hebben daar geen keuze in zoals wij die hadden.quote:Op woensdag 20 november 2024 19:00 schreef SV-tje het volgende:
Ik merk dat ik een andere kijk heb op veel dingen dan anderen, wij hebben dan ook geen kinderen. Een wasruimte op zolder is in Nederland de standaard maar zou voor mij heel vervelend zijn. Ik vind wasmachine en droger op de eerste verdieping in ons eerste huis al vervelend. Die wil ik graag altijd op de begane grond zodat je niet als de wasmachine aan staat elke keer naar boven moet lopen. Ik heb het er voor over dat ik 1 keer met vuile was en 1 keer met schone was naar boven moet lopen.
In de corona tijd ging mijn man iedere dag rond 6 uur de deur uit en ik hoefde pas om 8 uur naar beneden. Het licht op de slaapkamer ging dan toch wel aan zonder of met aan eengesloten badkamer maar ik heb dat nooit vervelend gevonden. Ik heb echter een zus die van het gebruik van toetsen van een telefoon zonder geluid al wakker werd. Maar die wordt inderdaad ook wakker van een badkamer gebruik op een andere verdieping.
quote:Op vrijdag 17 januari 2025 23:19 schreef Seven. het volgende:
Six. doet het even rustig aan. Er is in de afgelopen weken een klein beetje geklust. De dagkanten voor de tuindeuren zijn op maat gezaagd, geschuurd en gebeitst. De muren moeten nog bijgewerkt worden maar het zit er weer superstrak in en we zijn er heel blij mee.
[ link | afbeelding ]
Het bijwerken moet straks bij alle ramen dus 3 van de 4 muren moeten dan gesausd worden... Dus toen opperde ik om dan te gaan voor andere kleuren. En van daaruit kwamen we eigenlijk al snel op het plan om de hele indeling van de woon- en eetkamer te veranderen.
We hebben heel veel mooie spullen maar niets komt hier echt heel mooi tot z'n recht. Er staat gewoon teveel. Het is wel allemaal heel praktisch en makkelijk ingedeeld. En dat willen we verbeteren. Maar dus, eerst gaat Six. de dagkanten zelf afmaken en helemaal afwerken, dan schilderen en herinrichten.
Even grofweg de ideeën:
De kleuren zelf weten we nog niet. Ikzelf hou echt heel erg van het oranje, het groen ben ik wel klaar mee. En zolang het vrolijke, warme en zachte tinten zijn, kan het me haast niet gek genoeg.
We willen de woonkamer en eetkamer omdraaien, zodat we het zitgedeelte aan de tuinkant hebben. En we moeten nodig afscheid nemen de nodige tierelantijnmeukjes, en wat meubels.
[ link | afbeelding ]
Het salontafeltje is een Ikea marktplaats dingetje en kan weg. De eetkamerstoelen wil ik al jaren vervangen maar geen superhoge prioriteit want de huidige zitten wel heel lekker (tenzij we toevallig ergens tegenaan lopen).
[ link | afbeelding ]
Dressoir is een echte Macintosh en zware kwaliteit. Ik ben er nog steeds verliefd open het is ook het duurste meubelstuk in huis. Ik vind de combinatie met de TV minder, zelfs al is hebben we The Frame meestal op schilderij modus.
Six. wil de TV dan op de plek van de lamp achter in de hoek om zicht op de tuin te garanderen. Ik ben daar niet zo happig op.
[ link | afbeelding ]
Deze bank is modulair en kan dus in twee stukken opgedeeld worden (evt met leuk tafeltje tussen twee gedeelten).
[ link | afbeelding ]
Hele mooie set (ook juist met die lamp indien juist geplaatst), maar het komt in deze hoek gepropt niet mooi tot z'n recht. De hocker kan evt op zolder.
[ link | afbeelding ]
Deze buffetkast is op zich heel leuk, maar het is ook steevast een bende bovenop en meubeltje zelf is geen goeie kwaliteit. Deze mag weg.
Als we woonkamer en eetkamer gaan wisselen, dan wil ik zelf liefst hier de TV (in een grote muur vullende kast, of boven m'n dressoir). Six. zegt terecht dat hij niet de keuken in wil kijken en dat snap ik ook. Dus dan zou er wel iets van een (taats?) deur naar de keuken moeten komen.
[ link | afbeelding ]
Ik zou de muur die met de trap naar beneden gaat schilderen.quote:Op maandag 14 april 2025 22:55 schreef -Yuna- het volgende:
Kan ik in dit topic ook terecht voor tips? Ik ben op zoek naar een lamp voor op de overloop/vide. Nu twijfel ik tussen een bruine of zwarte lamp, maar met een zwarte lamp wordt alles te zwart wit. Nu kwam ik op het idee om 1 muur in een kleur te verven, maar nu is de vraag welke kleur. Het gaat om de muur waar je op onderstaande foto tegenaan kijkt en waar 2 (witte) deuren in zitten. Het onderste deel van de foto is de petrolachtige kleur van de muur in de aangrenzende kamer. Daar zit alleen een deurpost tussen dus het moet wel daarbij passen. De kleur van de vloer is lichtgrijs eiken. Heeft iemand tips voor mij voor een kleur?
[ afbeelding ]
Dat is gelet op de hoogte niet zo makkelijk zelf te doen, maar daarnaast moet die wand later nog gestuct worden. De muur die ik op het oog heb is al gestuct.quote:Op maandag 14 april 2025 23:02 schreef Seven. het volgende:
[..]
Ik zou de muur die met de trap naar beneden gaat schilderen.
Oud roze?quote:Op maandag 14 april 2025 22:55 schreef -Yuna- het volgende:
Kan ik in dit topic ook terecht voor tips? Ik ben op zoek naar een lamp voor op de overloop/vide. Nu twijfel ik tussen een bruine of zwarte lamp, maar met een zwarte lamp wordt alles te zwart wit. Nu kwam ik op het idee om 1 muur in een kleur te verven, maar nu is de vraag welke kleur. Het gaat om de muur waar je op onderstaande foto tegenaan kijkt en waar 2 (witte) deuren in zitten. Het onderste deel van de foto is de petrolachtige kleur van de muur in de aangrenzende kamer. Daar zit alleen een deurpost tussen dus het moet wel daarbij passen. De kleur van de vloer is lichtgrijs eiken. Heeft iemand tips voor mij voor een kleur?
[ afbeelding ]
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |