FOK!forum / Politiek / Ideetje: Groen Rechts?
Jeromarzaterdag 16 december 2000 @ 23:08
Is er in Nederland interesse voor Groen Rechts ?? Een politieke partij met de ideeen van Groen Links maar met het immigratiebeleid van Frits Bolkestein?
Kielefzaterdag 16 december 2000 @ 23:09
Kunt U dit even nader verklaren?
TARAraboemdijeezaterdag 16 december 2000 @ 23:24
en dit in seksualiteit?
ik verplaats het maar ff naar Actualiteiten, Nieuws en Media
MacBethzaterdag 16 december 2000 @ 23:33
Ideetje: alle linkse partijen + CDA afschaffen, en allemaal VVD stemmen.
gtotep2zaterdag 16 december 2000 @ 23:41
Goed idee want als we Pronk moeten volgen in zijn 5e nota ruimtelijke ordening is Nederland vol.
Er is 38000 ha nodig voor woningbouw.
Er is 32000 ha nodig voor industrieterrein.
Er is 152000 ha nodig voor recreatie.
Er is 330000 ha nodig voor nieuwe natuurgebieden.
Dat is er niet, dus is er geen plaats meer voor immigranten, wel voor in nood verkerende vluchtelingen natuurlijk.
Nederland kan dus geen immigratieland meer zijn.
Trainspotterzondag 17 december 2000 @ 11:06
Hmmmm... een nieuw 'wordt Nederland niet een beetje te druk'-topic?

Overigens zie ik het principe van 'de grondbeginselloze partij' nog wel een keer opstaan, D66 en PvdA zijn wat dat betreft al aardig opweg, maar een nieuwe partij die qua inhoud alleen op een klein puntje als het asielbeleid verschilt van Groenlinks acht ik geen lang leven beschoren.

Meneer_Aartzondag 17 december 2000 @ 14:36
Wat ze dus echt af moeten schaffen: Leefbaar Nederland
DiErzondag 17 december 2000 @ 18:33
quote:
Op 16 december 2000 23:08 schreef Jeromar het volgende:
Is er in Nederland interesse voor Groen Rechts ?? Een politieke partij met de ideeen van Groen Links maar met het immigratiebeleid van Frits Bolkestein?
Gedeeltelijk wel ja. Niet zozeer vanwege het immigratiebeleid, maar wel vanwege bv. het grotere realisme van de ideëen over financiën van de VVD. En het gezeur van Groen Links over een lagere maximumsnelheid, terwijl die gewoon omhoog moet natuurlijk. Van die dingen.
cosmicgirlzondag 17 december 2000 @ 23:14
quote:
Op 17 december 2000 14:36 schreef Meneer_Aart het volgende:
Wat ze dus echt af moeten schaffen: Leefbaar Nederland
Waarom? Ik zit te popelen om hier tegen in te gaan. Maar mag ik eerst ff wat argumenten horen
WouterBmaandag 18 december 2000 @ 00:21
quote:
Op 17 december 2000 18:33 schreef DiEr het volgende:
Gedeeltelijk wel ja. Niet zozeer vanwege het immigratiebeleid, maar wel vanwege bv. het grotere realisme van de ideëen over financiën van de VVD. En het gezeur van Groen Links over een lagere maximumsnelheid, terwijl die gewoon omhoog moet natuurlijk. Van die dingen.
Wat wil je dan bewaren van Groen Links?
MadJackmaandag 18 december 2000 @ 00:52
Er schijnt al een partij te bestaan met de naam Groen Rechts.

Het klinkt mij allemaal nogal paradoxaal in de oren, dus stem ik zelf maar gewoon Groen Links
Bolkesteins opmerkingen over immigranten vind ik af en toe erg zinvol en als iemand beweert dat Nederland vol is zal ik zeker niet politiek correct reageren... maarja een rechtschapen Nederlander zal in bijna elke partij wel een stukje van zichzelf terug kunnen vinden, je richt toch nooit een partij op waar veel mensen 100% achter staan.
Van wat nu in Nederland de politieke scepter zwaait vind ik met name de christelijke partijen bij tijd en wijle echt eng, maar zelfs de RPF moet ik af en toe nog wel op een intelligente opmerking betrappen

WouterBmaandag 18 december 2000 @ 00:59
Ben ik grotendeels wel met je eens. Ik twijfelde bij de laatste verkiezingen tussen VVD en Groen Links; liggen toch niet echt bij elkaar in de buurt.

Partij die ik bij tijd en wijle ook heel eng vind is de SP. Hebben ook wel eens hele vervelende, extreme standpunten. Plus een erg demagogische manier van debateren: "Alleen wij weten wat goed is voor de bevolking". Heeft de PvdA trouwens ook veel last van. Een soort van alleenrecht op het gelijk, degenen die het niet met ze eens zijn, worden als asociaal getypeerd.

DiErmaandag 18 december 2000 @ 11:07
quote:
Op 18 december 2000 00:21 schreef WouterB het volgende:
Wat wil je dan bewaren van Groen Links?
Het sociale en het groene.

Had ik trouwens ook, het twijfelen tussen Groen Links en de VVD. Vandaar dat deze topic mij wel aanspreekt, maar dan niet vanwege het gezeur over het immigratiebeleid. Dat is nl. relatief onbelangrijk.

MadJackmaandag 18 december 2000 @ 13:39
Tsja...
- christelijke partijen: niet mijn overtuiging
- SP: populistisch, onrealistisch, te sterk naar communisme neigend, te weinig zelfbeschikkingsidee
- D66: hun super-democratische fratsen (referendum, gekozen burgemeester, districtenstelsel) kan ik totaal niet onderschrijven
- PvdA: het regenteske van de macht, het verliezen van ideologische veren, de flirts met rechts, etc.: kortom ongeloofwaardige, uit zijn voegen gegroeide partij
- VVD: voor mij gewoon geen optie: veel te weinig bezig met milieu, sociale vraagstukken en veel te veel bezig met het verrijken van de rijksten

overigens wat groen betreft: het schijnt dat D66, hoewel rechtser dan de PvdA, een groener beleid heeft, dus groen en links gaat opzich niet noodzakelijkerwijs samen

Ratmaandag 18 december 2000 @ 14:00
quote:
Op 16 december 2000 23:33 schreef MacBeth het volgende:
Ideetje: alle linkse partijen + CDA afschaffen, en allemaal VVD stemmen.
Hier kan ik mij wel in vinden.
Trainspottermaandag 18 december 2000 @ 16:03
quote:
Op 18 december 2000 14:00 schreef Rat het volgende:
Hier kan ik mij wel in vinden.
Kun ja dat misschien wat nader verklaren
MadJackmaandag 18 december 2000 @ 16:09
quote:
Op 18 december 2000 16:03 schreef Trainspotter het volgende:
Kun ja dat misschien wat nader verklaren
Als hij dat niet kan zijn al mijn vooroordelen weer bevestigd
gtotep2maandag 18 december 2000 @ 20:15
quote:
Op 18 december 2000 00:21 schreef WouterB het volgende:
Wat wil je dan bewaren van Groen Links?
paul rosenmuller
de man is echt goed debater
alleen met enkele verkeerde denkbeelden
HIJ ZIET GEEN VERSCHIL TUSSEN IMMIGRANTEN EN ECHTE AZIELZOEKERS
HIJ KOMT TE VAAK BLIND OP VOOR UITKERINGSGENIETERS
EN DAT GAAT TEN KOSTE VAN UITKERINGSGERECHTIGEN
FINANCIEEL HEEFT HIJ ENKELE NIET REALISTISCHE DENKBEELDEN
OVER MILLIEU PREDIKT HIJ WEL , MAAR GEEFT VERKEERDE VOORBEELD (VLIEGEN BOVEN TEXEL MET GEZIN , VLIEGEN NAAR 2E HUIS IN ZUID FRANKRIJK)
Apollozondag 24 december 2000 @ 15:54
quote:
Op 18 december 2000 00:52 schreef MadJack het volgende:

Van wat nu in Nederland de politieke scepter zwaait vind ik met name de christelijke partijen bij tijd en wijle echt eng, maar zelfs de RPF moet ik af en toe nog wel op een intelligente opmerking betrappen


Leg uit....
Meneer_Aartzondag 24 december 2000 @ 23:18
quote:
Op 17 december 2000 23:14 schreef cosmicgirl het volgende:
Waarom? Ik zit te popelen om hier tegen in te gaan. Maar mag ik eerst ff wat argumenten horen
Jazeker. Leefbaar Nederland is o.a. voor een districtenstelsel, de gekozen burgemeester en het correctief referendum.

Het districtenstelsel moet hier absoluut niet komen. Het is aardig om de politiek dichter bij de mensen te brengen, maar een kiessysteem zoals in Engeland en Amerika zou ik hier niet graag willen zien. Winner takes all, ga weg. Er waren nog wel meer dingen die hier tegen te zeggen waren, maar het is laat en dat zoek ik later wel op.

De gekozen burgemeester vind ik een goed streven.

Het correctief referendum. M.i. een van de slechte kanten van democratie. Waarom? Een miljoen boeren kunnen een vliegveld wegstemmen. Het klinkt wellicht arrogant, maar ik denk dat in zaken waarbij de economie/intern. betrekkingen in het geding zijn, de 'gewone burger' (kweet er ff geen ander woord voor, sorry, ik vind het ook niet staan) geen inspraak zou moeten hebben in de vorm van een correctief referendum. Je laat een schilder ook niet een kast timmeren, bij wijze van spreken. Door het correctief referendum krijg je dat dingen die voor het land van belang zijn, maar voor 1 persoon wellicht minder gunstig zijn, gewoon weggestemd kunnen worden. Vind ik geen goed plan.

Verder beweert Leefbaar Nederland dat het huidige politieke systeem dood is. Ach, misschien wat grijzer, maar dood? Zeker niet. Ze zeggen dat er behoefte is aan een partij als dat van hen. Nou, ik zie niet in in welke behoefte ze dan vervullen. Ze hebben van alles wat maar eigenlijk helemaal nix. En ff persoonlijk: ik van zo`n naam als 'Leefbaar Nederland'. Klinkt mij in de oren als 'Verontruste Burgers' of zo.

MadJackwoensdag 27 december 2000 @ 22:21
quote:
Op 24 december 2000 15:54 schreef Apollo het volgende:
Leg uit....
Was met de kerstdagen weg, maar hier heb je dan toch je uitleg
Ok, ik ben zelf niet gelovig, dus mijn kant van het verhaal klinkt wellicht ook een tikkeltje cru. Maar het komt mij altijd voor dat het geloof iets heiligs is (duh... nee ik bedoel dus: iets onschendbaars), waar niet mee gesold mag worden, dit i.t.t. alle andere geldende waarden in de maatschappij. Over allochtonen, homo's, koningshuis, etc. mogen grappen gemaakt worden (en terecht!), maar zo gauw god, het geloof, de christenen, etc. in de buurt van mikpunt van een grapje komen, springt half christelijk Nederland uit zijn stoel om te roepen dat dat toch wel een enorme schande is.

Maar daar ging het niet om . Dit was echter een opstapje naar het feit dat de kleine christelijke partijen als ze groot zouden worden, ideeen en wetten op willen leggen die henzelf toevallig goed uitkomen, maar waar de niet-christen niet op zit te wachten. In hun ogen heeft heel niet-christelijk Nederland als het ware maar naar hun pijpen te dansen. Veel verder dan "zo staat het in de bijbel" komen ze doorgaans niet met hun argumentatie.

"Een praktiserend homoseksueel staat gelijk aan een dief." FUCK YOU!!!!!

En zeg nou zelf... vind je een partij die zijn besturende leden royeert omdat ze een teevee thuis hebben en die vrouwen in het bestuur uberhaupt niet duldt (beide SGP) nou wel helemaal van deze tijd? Voor mij staan deze rakkers gelijk aan een willekeurige extreem-rechtse partij.

Maarja ik zal de hand van god wel gemist hebben.

Aaargh!woensdag 27 december 2000 @ 22:33
Er bestaat geen ideale partij. en dan moet je dus kiezen voor de minste 'kwaaie' in mijn geval waarschijnlijk groen links. (zou eerst alle partijen weer eens goed moeten vergelijken)

ennuh, wat betreft de christelijke partijen: imho horen kerk en staat gescheiden te zijn (ben zelf ook atheist trouwens) wat je prive doet qua geloof e.d. moet je zelf weten, maar ga niet andere mensen lastigvallen met jouw waanideeen.

Meneer_Aartwoensdag 27 december 2000 @ 22:56
quote:
Op 27 december 2000 22:21 schreef MadJack het volgende:
Maar daar ging het niet om . Dit was echter een opstapje naar het feit dat de kleine christelijke partijen als ze groot zouden worden, ideeen en wetten op willen leggen die henzelf toevallig goed uitkomen, maar waar de niet-christen niet op zit te wachten. In hun ogen heeft heel niet-christelijk Nederland als het ware maar naar hun pijpen te dansen. Veel verder dan "zo staat het in de bijbel" komen ze doorgaans niet met hun argumentatie.
Ik ben het bijna helemaal eens met je argumentatie maar je vergeet wel iets: als de kleine christelijke partijen ooit groot zouden worden (God verhoede het) dan is dat omdat daar schijnbaar behoefte aan is. Dat zou dan een reflectie zijn van de maatschappij. En dan kan je niet meer zeggen dat niet goed is voor het grootste deel van de maatschappij, daar het grootste deel op die partijen heeft gestemd.

Overigens klopt dit ook niet helemaal, want ik ga er nu vanuit dat iedereen ook daadwerkelijk stemt. Dat is niet zo, en bovendien: streng gelovigen zijn vaste stemmers. De opkomstcijfers zijn het hoogst onder die groep. Dus tsja...

MadJackwoensdag 27 december 2000 @ 23:13
Meneer Aart, het gaat erom dat, ook als de christelijke partijen een meerderheid zouden hebben, dat die meerderheid dan toch nooit 100% zou zijn, en dat ze hun ideeen dan wel aan iedereen willen opleggen, waar dat gewoon niet nodig is.
90% van de mensen in Nederland is hetero. Maar dat mag toch geen beperking zijn voor de 10% homo's? En dat zou dus wel zijn wat de christenen willen. Hmmm dit voorbeeld is misschien slecht gekozen omdat het te dicht bij de werkelijkheid ligt.
Anyways, de "wij-weten-wat-goed-voor-de-mensen-is-en-dat-zullen-we-ze-dan-maar-opleggen"-mentaliteit en daaruit voortvloeiende volksgebeurens (Urk etc.) keur ik gewoon af, maar dat is eigenlijk alweer offtopic.
BrammeSvrijdag 5 januari 2001 @ 19:31
Ideetje: Blauw boven
Meneer_Aartvrijdag 5 januari 2001 @ 23:02
Paars Onder?
MadJackvrijdag 5 januari 2001 @ 23:45
Ik vind paars het nog wel aardig doen eigenlijk... wat is je alternatief?
Meneer_Aartzaterdag 6 januari 2001 @ 13:05

Dat was geen anti-Paars kreet of zo hoor

Ik vind dat Paars het ook wel aardig doet. Maar of we Kok nog voor een derde periode willen, mwah... Laat die man lekker van z`n oude dag genieten.

Alternatief? Een PvdA-GroenLinks-VVD kabinet. Maar dat wil de VVD waarschijnlijk niet, dus ik ben bang dat het misschien wel een PvdA-VVD-CDA kabinet wordt Of een regenboogcoalitie, met PvdA-CDA-VVD-GroenLinks. Dat zie ik ook nog wel zitten.

R@bzaterdag 6 januari 2001 @ 13:27
quote:
Op 06 januari 2001 13:05 schreef Meneer_Aart het volgende:
Of een regenboogcoalitie, met PvdA-CDA-VVD-GroenLinks. Dat zie ik ook nog wel zitten.
De VVD zal nimmer met Groen Links in een kabinet gaan zitten en vica versa. Zou dat wel gebeuren zou het stemmen aantal van Groen Links bij de volgende verkiezingen geminimaliseerd worden. Een aantal cruciale standpunten zijn onverenigbaar.
Zo'n samenwerking zou alleen in bijzondere omstandigheden lukken, wanneer er een groter belang mee gediend is. (het uit de regering houden van een onverwacht grote fascistische partij, of een dreiging van een oorlog o.i.d)
Apollozaterdag 6 januari 2001 @ 15:22
Persoonlijk vind ik dat Paars het zeker niet slecht doet. De economie loopt als een trein etc. etc. Maar er zijn toch ook veel dingen die absoluut verbeterd zouden moeten worden. En dan doel ik met name op zorg en onderwijs. Het zorgprobleem is alom bekend, en wat het onderwijs betreft: het percentage wat Nederland uittrekt voor onderwijs is één van de laagsten in Europa.
Groen-Rechts zou misschien best wel een ideetje zijn. En bij Groen denk ik dus aan een goede zorg voor het milieu. Het is dus alom bekend dat GroenLinks het beste milieuprogramma heeft. Paul Rosenmöller: 'De RPF heeft na ons het beste milieuprogramma.'
De RPF is nu dus ChristenUnie geworden. Iedereen die dus voor GroenRechts is, zou dus bij de CU terechtkunnen.
Maar ik gok zo dat velen daar niet voor zullen kiezen, omdat ze absoluut geen band hebben met het christendom.

Verder denk ik dat het best tot de mogelijkheden behoort dat er een CDA/VVD coalitie komt, al zou dat jammer zijn van Kok, want die doet het naar mijn mening erg goed.
Het zal dus wel de combinatie worden waar meneer Aart zo bang voor is: CDA/VVD/PVDA.
Zelf zie ik dit best wel zitten, al zie ik natuurlijk liever de ChristenUnie in een coalitie, maar alles is immers beter dan D66.

[Dit bericht is gewijzigd door Apollo op 07-01-2001 14:17]

MadJackmaandag 8 januari 2001 @ 00:53
GroenLinks geeft zelf aan niet met de VVD te willen reageren (en andersom zal ook wel niet willen). Het CDA geeft aan niet met GroenLinks te reageren. Nou beweren de CDA-draaikonten wel meer om daar later op terug te komen. Maar van de Regenboogcoalitie zoals Meneer Aart die voorstelt zal dus wel niet zoveel terechtkomen.
Misschien is alleen PvdA-VVD een aardige optie (D66 zou er nu toch echt niet meer geloofwaardig bij kunnen). Maar als de VVD (zoals nu in de peilingen het geval is) inderdaad de grootste wordt, kon VVD-CDA wel eens de basis zijn en dan kun je hooguit hopen dat er nog plaats is voor de PvdA.

Nee, we gaan er vast niet op vooruit...

DiErmaandag 8 januari 2001 @ 11:10
Sinds ik weet dat het gevaar van Duitse koeien bij de overheid al langer bekend was en er toch niks aan is gedaan zal je van mij geen goed woord meer horen over Paars.
Meneer_Aartmaandag 8 januari 2001 @ 19:04
Jamaar ik vind het zo mooi klinken... regenboogcoalitie
markyvrijdag 12 januari 2001 @ 15:50
quote:
Op 18 december 2000 13:39 schreef MadJack het volgende:

- VVD: voor mij gewoon geen optie: veel te weinig bezig met milieu, sociale vraagstukken en veel te veel bezig met het verrijken van de rijksten

overigens wat groen betreft: het schijnt dat D66, hoewel rechtser dan de PvdA, een groener beleid heeft, dus groen en links gaat opzich niet noodzakelijkerwijs samen


Wat een ouderwetse gedachte dat de VVD er alleen maar voor de rijken zou zijn. Het is in Nederland inmiddels zo dat je rijk moet zijn om links te kunnen zijn. Voor een normaal verdienend mens zijn de sociale ideeen van de PvdA/ D66/ Groen Links/ SP allang niet meer op te brengen.

En wat het milieu en politiek betreft. Dat is heel erg simpel. De nederlanders worden heerlijk in de maling genomen. Het hele nedelandse milieubeleid is er op gericht om geld uit de zakken te kloppen. Alle milieudoelstellingen die de regering zich gesteld heeft zijn gebaseerd op aannames. Er is helemaal niemand in de wereld die ook maar enig onderzoek op het gebied van het milieu kan kan staven met harde feiten.
De dingen als, de opwarming van de aarde, en alles wat er omheen hangt zijn niet echt te onderzoeken omdat we pas een paar 100 jaar de temperatuur in de gaten houden. Dus alle onderzoeken op dat gebied kunnen maar gelden voor een relatief korte tijd in het bestaan van de aarde.

Een gematigd milieubeleid lijkt me meer dan voldoende.

MadJackzondag 14 januari 2001 @ 22:59
quote:
Op 12 januari 2001 15:50 schreef marky het volgende:
Wat een ouderwetse gedachte dat de VVD er alleen maar voor de rijken zou zijn. Het is in Nederland inmiddels zo dat je rijk moet zijn om links te kunnen zijn.
Dat vind ik dan weer nonsens.
* MadJack denkt even aan zijn linkse en niet opvallend rijke familie en realiseert zich nog niet op een tegenstrijdigheid gestuit te zijn
quote:
Voor een normaal verdienend mens zijn de sociale ideeen van de PvdA/ D66/ Groen Links/ SP allang niet meer op te brengen.

En wat het milieu en politiek betreft. Dat is heel erg simpel. De nederlanders worden heerlijk in de maling genomen. Het hele nedelandse milieubeleid is er op gericht om geld uit de zakken te kloppen. Alle milieudoelstellingen die de regering zich gesteld heeft zijn gebaseerd op aannames. Er is helemaal niemand in de wereld die ook maar enig onderzoek op het gebied van het milieu kan kan staven met harde feiten.


Dat is minstens zo demagogisch gesproken...
Van de andere kant zijn er heus wel gedetailleerdere redenen waarom ik geen VVD stem hoor. En sinds de discussie "euthanisie bij levensmoeheid" heeft die partij wat mij betreft weer een stevig minpunt bij.
quote:

De dingen als, de opwarming van de aarde, en alles wat er omheen hangt zijn niet echt te onderzoeken omdat we pas een paar 100 jaar de temperatuur in de gaten houden. Dus alle onderzoeken op dat gebied kunnen maar gelden voor een relatief korte tijd in het bestaan van de aarde.
Wel eens gehoord van "redelijkerwijs aanvaardbaar..."?
quote:
Een gematigd milieubeleid lijkt me meer dan voldoende.
Mij niet... maar goed, zoveel hoofden zoveel zinnen.
markydinsdag 16 januari 2001 @ 09:50
quotje
Wel eens gehoord van "redelijkerwijs aanvaardbaar..."?
einde qoutje

Dus als ik het goed begrijp dienen wij als nederlanders op gronden van "redelijkerwijs aanvaardbaar" een milieubeleid te voeren.

Was het maar "redelijkerwijs aanvaardbaar" want zelfs die gronden zijn nog niet haalbaar.

Het vervelende is juist dat de regering bij iedere maatregel al meteen weet te vertellen wat het gaat opleveren. De regering gaat er dus vanuit dat het gedrag niet zal veranderen en weet meteen dat een niet veranderen gedrag oplevert. Ze denken net als alle andere socialistische ideeen dat wij ons schuldgevoel moeten afkopen. Geef er maar geld aan dan hebben we geen last van ons geweten, "laat de overheid er maar voor zorgen".

En om het effe helemaal duidelijk te maken. Ik ben niet rijk en stem al jaren VVD.

MadJackdinsdag 16 januari 2001 @ 10:48
quote:
Op 16 januari 2001 09:50 schreef marky het volgende:
quotje
Wel eens gehoord van "redelijkerwijs aanvaardbaar..."?
einde qoutje

Dus als ik het goed begrijp dienen wij als nederlanders op gronden van "redelijkerwijs aanvaardbaar" een milieubeleid te voeren.

Was het maar "redelijkerwijs aanvaardbaar" want zelfs die gronden zijn nog niet haalbaar.

Het vervelende is juist dat de regering bij iedere maatregel al meteen weet te vertellen wat het gaat opleveren. De regering gaat er dus vanuit dat het gedrag niet zal veranderen en weet meteen dat een niet veranderen gedrag oplevert. Ze denken net als alle andere socialistische ideeen dat wij ons schuldgevoel moeten afkopen. Geef er maar geld aan dan hebben we geen last van ons geweten, "laat de overheid er maar voor zorgen".

En om het effe helemaal duidelijk te maken. Ik ben niet rijk en stem al jaren VVD.


Tsja mijns inziens ben je tamelijk blind en doof als je het milieuprobleem volledig wilt ontkennen (maar dat is ook niet je bedoeling geloof ik...). Probleem is nou eenmaal dat veel signalen vaag zijn en niet volledig onderschrijfbaar (maar nog veel minder volledig ontkenbaar), vandaar mijn aanduiding "redelijkerwijs aanvaardbaar".

En het verband rijk zijn <-> VVD stemmen is niet erg strikt, maar is wel enigszins aanwezig: veel rijke mensen zullen erop stemmen. Daarnaast ook veel middenklassers (zoals jij, marky?) die zichzelf niet rijk vinden, maar wel vinden dat ze teveel belasting betalen.

Je opmerking over het afkopen van schuldgevoelens waar socialisten mee bezig zouden zijn vind ik i.e.g. klinkklare nonsens.

markydinsdag 16 januari 2001 @ 13:28
Het vervelende is dat milieu een groot deel van mijn werk is. Ik ken veel rapporten. Met name "global warming" is erg van belang voor mijn werk. Het vervelende is, is dat geen van die rapporten kan aangeven dat een bepaald iets (mensheid) de oorzaak is van global warming. Op dit momnet kunnen ze nog niet eens met zekerheid zeggen of de temperatuursstijgingen een natuurlijk verschijnsel zijn of dat het een beïnvloedbaar verschijnsel is. Komt nog bij dat we ook met onderzoekscriminaliteit te maken hebben. Veel onderzoekers roepen iets engs en hopen daarmee voor de komende paar jaar hun onderzoek weer gefinancierd te hebben. Ik raad je aan om eens de documantaire "Herover de aarde" (ooit door de VRT uitgezonde) te bekijken. Geeft een heel interessante visie op het geheel.

Ik weet niet hoe oud je bent maar in de jaren 70 werd er nog gesuggereerd dat we terug zouden gaan naar de kleine ijstijd. Dit wordt nu door de zelfde onderzoekers weer ontkent en men praat nu over het opwarmen van het klimaat. Het is dus gewoon dat de waan van de dag regeerd.

Ik vind niet zo zeer dat ik teveel belasting betaal maar ik vind wel dat mijn belasting centen verkeerd worden gebruikt.

MadJackvrijdag 19 januari 2001 @ 23:52
quote:
Op 16 januari 2001 13:28 schreef marky het volgende:
Het vervelende is dat milieu een groot deel van mijn werk is. Ik ken veel rapporten. Met name "global warming" is erg van belang voor mijn werk. Het vervelende is, is dat geen van die rapporten kan aangeven dat een bepaald iets (mensheid) de oorzaak is van global warming. Op dit momnet kunnen ze nog niet eens met zekerheid zeggen of de temperatuursstijgingen een natuurlijk verschijnsel zijn of dat het een beïnvloedbaar verschijnsel is. Komt nog bij dat we ook met onderzoekscriminaliteit te maken hebben. Veel onderzoekers roepen iets engs en hopen daarmee voor de komende paar jaar hun onderzoek weer gefinancierd te hebben. Ik raad je aan om eens de documantaire "Herover de aarde" (ooit door de VRT uitgezonde) te bekijken. Geeft een heel interessante visie op het geheel.

Ik weet niet hoe oud je bent maar in de jaren 70 werd er nog gesuggereerd dat we terug zouden gaan naar de kleine ijstijd. Dit wordt nu door de zelfde onderzoekers weer ontkent en men praat nu over het opwarmen van het klimaat. Het is dus gewoon dat de waan van de dag regeerd.

Ik vind niet zo zeer dat ik teveel belasting betaal maar ik vind wel dat mijn belasting centen verkeerd worden gebruikt.


Tot zover lijk je me qua vakkennis te overbluffen.
Ik geloof ook wel dat als je een uitkomst uit een onderzoek wilt krijgen, dat dat via je uitgangspunten best te bewerkstelligen is en ik geloof zelfs wel dat bedrijven en overheden ook onderzoeksbureaus inhuren met de vraag "Kun je onderzoeken DAT..." (i.p.v. OF...).
Maar milieuvervuiling is meer dan alleen opwarming van de aarde. In Nederland o.a.: vermesting, verzuring en verdroging. Daarnaast meer direct: geluids- en stankoverlast en lichtvervuiling. Ga je daar ook iets tegenin brengen?

De discussie begon trouwens over politieke partijen. En in je stemkeuze zit mijns inziens ook een stuk gevoel. Alleen al daarom denk ik niet dat je mijn stemgedrag kunt veranderen (en ik het jouwe evenmin natuurlijk).

Edit: nog een paar reacties:
- Ik ben geboren in 1981 en heb de jaren '70 dus niet meegemaakt en de jaren '80 ook zeer beperkt.
- Noem eens wat voorbeelden waar jouw belastinggeld verkeerd wordt uitgegeven?

[Dit bericht is gewijzigd door MadJack op 19-01-2001 23:53]

markyzaterdag 20 januari 2001 @ 12:23
quote:
Op 19 januari 2001 23:52 schreef MadJack het volgende:
Tot zover lijk je me qua vakkennis te overbluffen.
Ik geloof ook wel dat als je een uitkomst uit een onderzoek wilt krijgen, dat dat via je uitgangspunten best te bewerkstelligen is en ik geloof zelfs wel dat bedrijven en overheden ook onderzoeksbureaus inhuren met de vraag "Kun je onderzoeken DAT..." (i.p.v. OF...).
Maar milieuvervuiling is meer dan alleen opwarming van de aarde. In Nederland o.a.: vermesting, verzuring en verdroging. Daarnaast meer direct: geluids- en stankoverlast en lichtvervuiling. Ga je daar ook iets tegenin brengen?

De discussie begon trouwens over politieke partijen. En in je stemkeuze zit mijns inziens ook een stuk gevoel. Alleen al daarom denk ik niet dat je mijn stemgedrag kunt veranderen (en ik het jouwe evenmin natuurlijk).

Edit: nog een paar reacties:
- Ik ben geboren in 1981 en heb de jaren '70 dus niet meegemaakt en de jaren '80 ook zeer beperkt.
- Noem eens wat voorbeelden waar jouw belastinggeld verkeerd wordt uitgegeven?


Het mooie van het milieubeleid van de overheid is nu juist dat we in de jaren 80 en begin jaren 90 het alleen nog maar hadden over de verzuring van de bossen. De materie van verzuring is ook op losse schroeven komen te staan nadat een aantal biologen (waaronder Midas Dekkers) hadden aangegeven dat de dood van de bossen niet zozeer te maken had met de verzuring maar meer met de keuze van beplanting van de bossen. We kwamen er opeens weer achter dat naalbomen eigenlijk geen goede keuze is om in ons land neer te zetten. En laten die naaldbomen nou het meeste last hebben gehad van de zgn. verzuring. Naaldbomen zijn veel minder in staat om zich aan te passen aan hun omgeving. Loofbomen zijn veel sterker en kunnen zich beter aanpassen aan hun omgeving. Loof is ook eigenlijk een boom die in onze natuur thuiishoort. Wat horen we tegenwoordig nou nog eigenlijk over de verzuring. Niemand heeft het er meer over omdat er inmiddels door de onderzoekers een nieuwe bron om geld te krijgen is aangeboord (global warming). Hiermee maken die onderzoekers zich steeds ongeloofwaardiger. Ik kan je nu al wel voorspellen dat we over een tijdje, als de mensen weer wat minder bang zijn geworden voor de global warming effecten, de onderzoekers weer met een ander ernstige en wereldbedreigend milieuprobleem op de proppen komen.

Wat de verdroging betreft is dat een heel ander probleem. Die heeft eigenlijk helemaal niet met het milieu te maken maar meer met de overbevolking van ons land. Doordat we heel veel moeten bebouwen en omdat we heel veel grond voor die bebouwing nodig hebben moeten we ons land, waar de waterhuishouding met pompen geregeld wordt, veel droger malen. Ook door de grotere oppervlaktes bebouwing wordt het water te snel afgevoerd waardoor de grond niet meer de tijd krijgt om het water op te nemen. Deze probleematiek is een puur technisch probleem waarbij de overheid al begonnen is om deze aan te pakken. Dit gebeurd door watermanagementtechnische oplossingen te zoeken. Het is wel waar dat het minder dagen per jaar regent maar het is ook zo dat het op de dagen dat het wel regent veel meer regent en dat het meer periodiek is. Ook niemand kan zeggen of dit door een natuurlijke oorzaak komt of dat dit een door de mensheid gemaakte oorzaak heeft.

En wat de lichtvervuiling betreft. Tja daar kan je weinig aan doen. Meer bebouwing meer straten. Meer mensen meer voedsel (verlichting van kassen). Dit is zuiver een overbevolkingsprobleem.

Verder vind ik eigenlijk dat de overheid al het geld wat men hier uitgeeft aan het milieu beter kan gebruiken om in het voormalige oostblok te steken. Want iedere maatregel die wij hier ten aanzien van het milieu nemen wordt in het oostblok weer drie keer erger te niet gedaan.

Nu mijn belastingscenten.

Als ik zie wat voor een onzinnige subsidies er worden uitgekeerd en wat de oveheid wil doen met het miljoenenverslindende rekeningrijden en spitsstroken en wisselstroken en al dat soort onzin die bewezen heeft dat ze nergens ter wereld werken. Dan heb ik het idee dat dat beter op andere plekken besteed had kunnen worden.

DiErzaterdag 20 januari 2001 @ 21:28
quote:
Op 08 januari 2001 11:10 schreef DiEr het volgende:
Sinds ik weet dat het gevaar van Duitse koeien bij de overheid al langer bekend was en er toch niks aan is gedaan zal je van mij geen goed woord meer horen over Paars.
Is iemand al bekend wanneer er nu eindelijk eens koppen gaan rollen als gevolg hiervan?
terabytezaterdag 7 juli 2001 @ 14:24
(sorry dat ik oude koeien uit de sloot haal)

Er is al een partij genaamd Groen Rechts, opgericht door een stel studenten.

Belangrijkste agenda-punten:
- geld voor het milieu
- alles wat niet blank is het land uit.

voor alle duidelijkheid: dit is dus een extreem-rechts partij.

Dan wil ik hier ook nog op reageren:

quote:
Op zaterdag 16 december 2000 23:33 schreef MacBeth het volgende:
Ideetje: alle linkse partijen + CDA afschaffen, en allemaal VVD stemmen.
Ik ben ontzettend blij dat jij in iedergeval geen stemrecht heb.
Een wilde gok: je hebt rijke ouders die je studie volledig voor je kunnen betalen, een sociale tweedeling in de samenleving kan jou niks schelen, en je hoopt alleen maar rijker te worden, over de ruggen van armen (die alleen maar armer worden).

Als bovenstaande niet waar is, dan heb ik geen idee waarom jij op het idee bent gekomen om alle linkse partijen af te schaffen. Als dat zo is, dan is dat het einde van de democratie omdat we in jouw ogen alleen nog maar op de VVD mogen stemmen.

cptmarcozaterdag 7 juli 2001 @ 14:43
quote:
Op maandag 18 december 2000 00:52 schreef MadJack het volgende:
Er schijnt al een partij te bestaan met de naam Groen Rechts.
Klopt:
http://www.groen-rechts.nl/

Hun mening deel ik niet echt.

X-Rayzaterdag 7 juli 2001 @ 17:31
Had ik een paar weken toch bijna hetzelfde gepost Nieuwe politieke stroming: modern rechts
X-Rayzaterdag 7 juli 2001 @ 17:34
quote:
Op zaterdag 07 juli 2001 14:24 schreef terabyte het volgende:
(sorry dat ik oude koeien uit de sloot haal)

Er is al een partij genaamd Groen Rechts, opgericht door een stel studenten.

Belangrijkste agenda-punten:
- geld voor het milieu
- alles wat niet blank is het land uit.

voor alle duidelijkheid: dit is dus een extreem-rechts partij.

Dan wil ik hier ook nog op reageren:
[..]

Ik ben ontzettend blij dat jij in iedergeval geen stemrecht heb.
Een wilde gok: je hebt rijke ouders die je studie volledig voor je kunnen betalen, een sociale tweedeling in de samenleving kan jou niks schelen, en je hoopt alleen maar rijker te worden, over de ruggen van armen (die alleen maar armer worden).

Als bovenstaande niet waar is, dan heb ik geen idee waarom jij op het idee bent gekomen om alle linkse partijen af te schaffen. Als dat zo is, dan is dat het einde van de democratie omdat we in jouw ogen alleen nog maar op de VVD mogen stemmen.


Wat een dom geblaat. Over vooroordelen gesproken
Ik heb GEEN rijke ouders, ik heb me eigen studie zelf betaald door overdag te werken en 's avonds te studeren, die sociale tweedeling kan me gestolen worden en hij valt ENORM mee gezien andere landen (als IK me in me eentje omhoog kan werken, kunnen anderen het ook! Dat 's avonds studeren is kut ja! Maar je moet er wel wat voor overhebben ja)

En van mij mogen alle linkse, luie rooie rakkers met hun gezever een enkeltje vuilnisbak krijgen ja

Slap geouwehoer altijd

"Snik, we zijn zo zielig boehoe"
Nou, DOE er dan wat aan, ipv zitten zeiken

HiZzaterdag 7 juli 2001 @ 19:27
Ik kan werkelijk niet ziet wat maakt dat mensen denken dat 'groen' een links thema is. Er zijn zeer rechtse partijtjes die toch zeer groen zijn. En er zijn ook linkse partijen die helemaal geen spatje groen hebben. De thema's milieu en linkse en rechtse oriëntatie zijn niet intrinsiek verbonden. En als je dat niet gelooft moet je maar eens bedenken hoe de nazi's tegen het grootkapitaal en grote steden en voor het 'natuurlijke duitse landleven'.

PS : als dat inderdaad de politiek is waar LN voor staat, referenda en zo, dan is het dus gewoon D'66 revisited, alleen met nu wat minder upper middle class bla bla, ik blijf er tegen.

Adijoszaterdag 7 juli 2001 @ 19:44
quote:
Op zaterdag 07 juli 2001 19:27 schreef HiZ het volgende:
Er zijn zeer rechtse partijtjes die toch zeer groen zijn. En er zijn ook linkse partijen die helemaal geen spatje groen hebben.
voorbeelden?
Machielzaterdag 7 juli 2001 @ 23:51
quote:
Op zaterdag 07 juli 2001 17:34 schreef X-Ray het volgende:

[..]

Wat een dom geblaat.
En van mij mogen alle linkse, luie rooie rakkers met hun gezever een enkeltje vuilnisbak krijgen ja

Slap geouwehoer altijd Ik heb GEEN rijke ouders, ik heb me eigen studie zelf betaald door overdag te werken en 's avonds te studeren, die sociale tweedeling kan me gestolen worden en hij valt ENORM mee gezien andere landen (als IK me in me eentje omhoog kan werken, kunnen anderen het ook! Dat 's avonds studeren is kut ja! Maar je moet er wel wat voor overhebben ja)

"Snik, we zijn zo zielig boehoe"
Nou, DOE er dan wat aan, ipv zitten zeiken


Ten eerste had hij het tegen Macbeth maargoed je voelde je aangesproken kennelijk.

Dat die socliale 2deling nu meevalt betekend niet dat we lekker af moeten wachten tot het niet meer meevalt want dan is het al telaat. Niet iedereen kan zich omhoogwerken als jij hier beweert zelf heb ik bijv. zo'n handicap dat ik me nog zo rot kan studeren maar nooit echt veel zal verdienen als ik dan al ooit een baan zou kunnen krijgen. Hiermee wil ik absoluut niet zeggen dat ik zielig ben dat roepen vaker andere mensen ook bij mensen in de bijstand bijv. Wordt vaak ook veels te makkelijk geroepen dat die allemaal niet willen werken of er hun best voor willen doen, natuurlijk zijn ze er wel. Zo ook met buitenlanders ze mogen soms jaren lang niet werken maar worden dan gelijk lui genoemd en hebben ze dan een goedverdienende baan dan pakken ze 'onze' banen af.

HiZzondag 8 juli 2001 @ 00:23
quote:
Op zaterdag 07 juli 2001 19:44 schreef Adijos het volgende:

[..]

voorbeelden?


Makkelijkste voorbeeld, communistische partij van China.
Adijoszondag 8 juli 2001 @ 00:25
quote:
Op zondag 08 juli 2001 00:23 schreef HiZ het volgende:

[..]

Makkelijkste voorbeeld, communistische partij van China.


ok, nu nog een rechtse partij in Nederland die wel groen is?
HiZzondag 8 juli 2001 @ 00:47
oh moeten we het plots hebben over NEDERLANDS ? Links en Rechts bestaat alleen maar hier? Ga dan maar eens kijken bij de christen unie. Ook mensen die het rentmeesterschap zeer hoog in het vaandel hebben staan.
Adijoszondag 8 juli 2001 @ 01:04
quote:
Op zondag 08 juli 2001 00:47 schreef HiZ het volgende:
oh moeten we het plots hebben over NEDERLANDS ? Links en Rechts bestaat alleen maar hier? Ga dan maar eens kijken bij de christen unie. Ook mensen die het rentmeesterschap zeer hoog in het vaandel hebben staan.
vraag is of je die dan ook wel rechts kunt noemen...
HiZzondag 8 juli 2001 @ 01:25
Op maatschappelijk gebied zijn ze extreem conservatief, en conservatief wordt in het politieke spectrum nog altijd RECHTS ingedeeld.
MacBethzondag 8 juli 2001 @ 01:35
quote:
Op zaterdag 07 juli 2001 14:24 schreef terabyte het volgende:
Ik ben ontzettend blij dat jij in iedergeval geen stemrecht heb.
Moet je in het woorenboek eens sarcasme opzoeken. Maar omdat je daar toch te lui voor bent, neem ik de moeite uit handen.
quote:
sar·´cas·me (het ~)

1 bittere, bijtende spot


quote:
Een wilde gok: je hebt rijke ouders die je studie volledig voor je kunnen betalen, een sociale tweedeling in de samenleving kan jou niks schelen, en je hoopt alleen maar rijker te worden, over de ruggen van armen (die alleen maar armer worden).
Technisch gezien kunnen mijn ouders mijn studie betalen ja, zoals in vrijwel alle Nederlandse gezinnen. In de praktijk moet ik echter veel zelf ophoesten, daarom werk ik me het laatste half jaar dan ook te pletter. En rijk? Ach, me ouders zijn niet eens tweeverdienerers

Bovendien verwar je de VVD met de Amerikaanse Republican Party. Even je lesje leren jongen.

quote:
Als bovenstaande niet waar is, dan heb ik geen idee waarom jij op het idee bent gekomen om alle linkse partijen af te schaffen. Als dat zo is, dan is dat het einde van de democratie omdat we in jouw ogen alleen nog maar op de VVD mogen stemmen.

Jij denkt echt dat iedereen alles bloedserieus meent hè?

HiZzondag 8 juli 2001 @ 02:23
Volgens mij is de VVD nooit echt de partij van de rijken geweest. Meer van de middenklasse een soort PVDA voor mensen die zich niet sociaal democratisch willen noemen omdat dat niet netjes is.
MacBethzondag 8 juli 2001 @ 16:42
quote:
Op zondag 08 juli 2001 02:23 schreef HiZ het volgende:
Volgens mij is de VVD nooit echt de partij van de rijken geweest. Meer van de middenklasse
Correct.

Alhoewel politiek links ze graag Het Grote Geld toeschrijft om zo zichzelf een leuke underdog rol aan te meten.

Machielzondag 8 juli 2001 @ 17:46
quote:
Op zondag 08 juli 2001 01:35 schreef MacBeth het volgende:

Jij denkt echt dat iedereen alles bloedserieus meent hè?


Tja dit is een serieus forum hè?

markymaandag 9 juli 2001 @ 10:23
quote:
Op zaterdag 07 juli 2001 23:51 schreef Machiel het volgende:

[..]
Dat die socliale 2deling nu meevalt betekend niet dat we lekker af moeten wachten tot het niet meer meevalt want dan is het al telaat. Niet iedereen kan zich omhoogwerken als jij hier beweert zelf heb ik bijv. zo'n handicap dat ik me nog zo rot kan studeren maar nooit echt veel zal verdienen als ik dan al ooit een baan zou kunnen krijgen. Hiermee wil ik absoluut niet zeggen dat ik zielig ben dat roepen vaker andere mensen ook bij mensen in de bijstand bijv. Wordt vaak ook veels te makkelijk geroepen dat die allemaal niet willen werken of er hun best voor willen doen, natuurlijk zijn ze er wel. Zo ook met buitenlanders ze mogen soms jaren lang niet werken maar worden dan gelijk lui genoemd en hebben ze dan een goedverdienende baan dan pakken ze 'onze' banen af.


Zolang studenten in nederland nog geld hebben om een heel weekend door te suipen krijgen ze m.i. nog te veel geld.

Ik werk sinds mijn 17e en heb alles altijd zelf moeten doen. Het is niet zo dat ik nu een topbaan heb maar wat ik heb heb ik wel zelf bereikt. Het wordt is tijd dat nederlanders leren zelf hun broek op te houden ipv steeds maar richting oveheid te kijken.

MacBethmaandag 9 juli 2001 @ 20:57
quote:
Op zondag 08 juli 2001 17:46 schreef Machiel het volgende:

[..]

Tja dit is een serieus forum hè?


*een blik op de moddies alleen al bewijst het tegendeel*

Brammetjedinsdag 10 juli 2001 @ 14:57
Ik zou het zelf wel op prijs stellen als er volgend jaar een coalitie kwam van:

CDA : normen en waarden
Groen Links : milieu
VVD : Economie


Maar zal er wel niet komen, ik stem gewoon weer op de VVD.

markydinsdag 10 juli 2001 @ 15:04
quote:
Op dinsdag 10 juli 2001 14:57 schreef Brammetje het volgende:
Ik zou het zelf wel op prijs stellen als er volgend jaar een coalitie kwam van:

CDA : normen en waarden
Groen Links : milieu
VVD : Economie


Maar zal er wel niet komen, ik stem gewoon weer op de VVD.


CDA : normen en waarde....???? mmm We teren wat dat betreft nog steeds op de normen en waarde die in 75 jaar christelijk politiekleiderschap zijn opgebouwd. Dit heeft ons tot nu toe ook niet veel goeds gebracht.

Er zit ook frictie tussen economie en milieu. Gaat meestal niet goed samen.

Voor het vaporiseren van de Groenlinks aanhang juig ik deze coalitie toe. Met Groenlinks gebeurd dan het zelfde als met D66 nu en dat is alleen maar toe te juigen.

freya99maandag 16 juli 2001 @ 04:07
Ik ben niet zo bekend met de Nederlandse politiek maar groen-rechts bestaat in België alleen in een combinatie gematigd rechts en zeer gematigd groen en dit in de politieke partij de VU. Ze staan voor kwaliteit van het leven maar ook voor een onafhankelijk Vlaanderen.

Extreem Groen-rechts vind je hier (en ik twijfel er niet aan dat dat in Nederland ook bestaat) onder de organisatie ''Vrijbuiters''. Ze organiseren kampen waar hun gedachtengoed in ene keer met d epaplepel aan de kleintjes wordt doorgegeven. Ze staan voor groene onderwerpen en dingen als terug naar de natuur maar weer dat onafhankelijk Vlaanderen EN migranten buiten ! Ze dwepen met Ierland en hebben connecties met het IRA. Sommige leden zijn ook opgegroeid met het idee dat Wodan (de oppergod van de Germaanse muthologie) onze God is.

Het is echt zwart met een groen randje. Ze flirten met de extreem rechtse partij en met de extreem linkse organisaties.

Misschien kunnen jullie hier wat mee.

markymaandag 16 juli 2001 @ 09:05
Oeiii gevaarlijk wat ik nu ga neerschrijven.

Toch zit er wel een frictie tussen het immigratie-beleid en het milieubeleid van Groenlinks.

Aangenomen mag worden dat de mens de grootste vervuiler is. Dus hoe meer mensen je hebt op een klein stukje grond hoe groter de vervuiling. Dus eigenlijk zou Groenlinks een kleiner aantal mensen moeten toejuichen.

Ricardodinsdag 17 juli 2001 @ 17:14
quote:
Op maandag 16 juli 2001 09:05 schreef marky het volgende:
Oeiii gevaarlijk wat ik nu ga neerschrijven.

Toch zit er wel een frictie tussen het immigratie-beleid en het milieubeleid van Groenlinks.

Aangenomen mag worden dat de mens de grootste vervuiler is. Dus hoe meer mensen je hebt op een klein stukje grond hoe groter de vervuiling. Dus eigenlijk zou Groenlinks een kleiner aantal mensen moeten toejuichen.


Welke coalitie je ook vormt, frictie zul je altijd houden. Wat ik wel eerder heb gelezen is dat Nederland niet vol is; ik denk als Nederland niet vol is is heel de wereld niet vol. Wij zijn qua land 1 van de dichtsbevolkte ter wereld.
Tuurlijk moet je open staan voor iedereen die het moeilijk heeft in zij of haar land, maar wel op een manier die realistisch is en doordacht.
Met het milieu idem dito, niet alleen vanuit het milieu denken (nederland heeft de welvaart mede te danken aan de industrie), maar ook daar moet je tot een bepaald punt mee stoppen. Zoals de "korenwolf affaire" in Limburg, dat is toch te gek voor woorden. Omdat er waarschijnlijk, misschien eventueel een korenwolf in een gebied zit mag er niet gebouwd worden. Wie gaat die kosten betalen van het uitstellen van de bouw?

Ergo, "links" is leuk, "rechts" is niet slecht, maar een partij die neigt naar rechts met een knipoog naar links is beter. Dus Groen rechts is leuk maar draai het wel om Rechts Groen.

HipShakedinsdag 17 juli 2001 @ 17:20
quote:
Op dinsdag 17 juli 2001 17:14 schreef Ricardo het volgende:

Zoals de "korenwolf affaire" in Limburg, dat is toch te gek voor woorden.


Vindt je? Een Korenwolf is toch een soort hamster, niet?

Hoe symbolisch...

Hole_in_onedinsdag 17 juli 2001 @ 17:23
quote:
Op zaterdag 16 december 2000 23:33 schreef MacBeth het volgende:
Ideetje: alle linkse partijen + CDA afschaffen, en !!!ALLEMAAL VVD STEMMEN!!!.
Dat lijkt me idd een HEEEL goed ideetje!!

Docdinsdag 17 juli 2001 @ 18:10
quote:
Op dinsdag 17 juli 2001 17:23 schreef Hole_in_one het volgende:

[..]

Dat lijkt me idd een HEEEL goed ideetje!!


Ja joepie, een eenpartijen stelsel, of een stelsel met alleen rechtse partijen!
Ik dacht dat je VRIJHEID zo belangrijk vond...
Ricardowoensdag 18 juli 2001 @ 08:57
quote:
Op dinsdag 17 juli 2001 17:20 schreef HipShake het volgende:

[..]

Vindt je? Een Korenwolf is toch een soort hamster, niet?

Hoe symbolisch...


Inderdaad, het lijkt op een hamster en is net zo destructief. Je hebt er dus echt helemaal niets aan, alleen maar last van.
Maar als het aan Groen Links had gelegen was half Limburg plat gelegd vanwege deze ene (nooit gevonden) Korenwolf.
Hole_in_onedinsdag 24 juli 2001 @ 14:13
quote:
Op dinsdag 17 juli 2001 18:10 schreef Doc het volgende:

[..]

Ja joepie, een eenpartijen stelsel, of een stelsel met alleen rechtse partijen!
Ik dacht dat je VRIJHEID zo belangrijk vond...


Ik had het over de VVD, dat het een goed idee zou zijn als iedereen daarop zou stemmen.
En de VVD staat voor vrijheid ja.
R@bdinsdag 24 juli 2001 @ 18:21
quote:
Op maandag 16 juli 2001 09:05 schreef marky het volgende:
Oeiii gevaarlijk wat ik nu ga neerschrijven.

Toch zit er wel een frictie tussen het immigratie-beleid en het milieubeleid van Groenlinks.

Aangenomen mag worden dat de mens de grootste vervuiler is. Dus hoe meer mensen je hebt op een klein stukje grond hoe groter de vervuiling. Dus eigenlijk zou Groenlinks een kleiner aantal mensen moeten toejuichen.


Inderdaad. Dat is ook de reden dat de Natuurwet partij door sommigen als heel rechts wordt gezien.

Integratie in de Nederlandse samenleving moet een proces van volledige aanpassing zijn. Integratie is heel wat meer dan een taal kunnen spreken, en een niveau van opleiding en welvaart verwezenlijken dat vergelijkbaar is met dat van de autochtonen. Het doel is een zo volkomen mogelijke samenhang te verwezenlijken met de samenleving waarin men wordt opgenomen om er zich volledig thuis te voelen. Dit houdt een engagement in voor de gemeenschap en haar cultuur op gelijke voet met dat van de autochtonen, dezelfde rechten, dezelfde plichten, en het betekent ook dat men zijn oorspronkelijke cultuur gaandeweg achter zich laat.
-----

Zomaar een klein stukje uit het partijprogramma van deze groene partij. http://www.natuurwetpartij.nl voor geïnteresserden.

GroenLinks komt trouwens toch in de problemen als het regeringsverantwoordelijkheid neemt. Want om meer allochtonen te helpen is een goede economie onontbeerlijk, maar een groeiende economie is ook gelijk negatief voor het milieu.

Dat is natuurlijk ook een groot probleem met alle mensen die nu al in Nederland wonen (autochtoon en allochtoon). Die willen helemaal niet minder gaan verdienen en welvaart inleveren voor een beter milieu. vliegvakanties willen ze etc.

Maar goed dat weten ze zelf ook wel, want de tijd dat GroenLinks echt groen was is wel voorbij. In de strijd om de kiezer zijn ze steeds minder groen geworden, dingen inleveren ligt nu eenmaal gevoelig bij mensen en dat is niet goed voor de verkiezingsuitslag.
Nu maar wachten tot ze weer wat groener worden en het gros van alle kiezers weer wegloopt.

WarriorNLdinsdag 24 juli 2001 @ 18:29
quote:
Op dinsdag 24 juli 2001 18:21 schreef R@b het volgende:
een groeiende economie is ook gelijk negatief voor het milieu.
Dat hoeft niet perse zo te zijn. Ook een groene economie kan welvaart leveren en het milieu ontzien. Echter daar zijn wel vooraf heel wat investeringen voor nodig, het rendement is dus pas op langere termijn te oogsten.
BigDickdonderdag 26 juli 2001 @ 16:44
kort door de bocht komt het er op neer op de volgende verschillen in basisprincipes;

rechts: iedereen is verantwoordelijk voor zijn eigen geluk, en bij het recht dit geluk na te streven moeten zo min mogelijk belemmeringen zijn.

Links: iedereen is medeverantwoordelijk voor andermans geluk. Die medeverantwoordelijk kan alleen dmv regels bereikt worden. (idealiter denkt iedereen vanzelf aan andermans geluk - dit is de grondslag van het anarchisme)

Voor beide ideeen is veel te zeggen, maar in de uitwerking in de praktijk gaat er veel fout.
Zo blijkt uit de voornamelijk kortzichtige reacties van de VVD'ers hier dat geluk al gauw gedefinieerd wordt als meer geld en minder buitenlanders (want...? pikken die het geld in of wordt bij integratie het blanke ras vertroebeld?)

Van de linker zijde worden zoveel regels opgelegd dat essentiele 'vrijheden' zoals lekker hard in een auto mogen rijden (bedoel natuurlijk recht op mobiliteit) worden ingeperkt. Dit gaat ten koste van het "geluk"gevoel van de burger.

Er zit echter een mooi gat tussen de twee stromingen:
Het is namelijk best denkbaar dat verstandige mensen die hun eigen geluk nastreven niet kortzichtig te werk zullen gaan. Niet alleen geld voorop, maar bijvoorbeeld ook een mooie en schone woonomgeving. Of een veilige buurt, zo'n buurt verkrijg je niet door al het tuig te verbannen, maar door goede opleiding en begeleiding. zelfde geldt voor een schoon milieu, helpt toch voor het geluksgevoel als je kindertjes zonder afwijking vanwege methylbromide of dioxine geboren worden.
Dit alles moet dan niet bereikt worden door regels en wetten, maar met convenanten. dezelfde slimme mensen zitten ook in het bedrijfsleven. waarom zou een bedrijf geen school sponseren, of bedrijven onderling afspreken middellange en lange termijn ook mee te tellen, zo raar is dat niet.

Kortom, een rechtse partij met slimme en oprechte mensen kan een hoger welvaarts én welzijnsniveau opleveren.

Piramide van Maslov: er is meer na geld

simonsvisiondonderdag 7 maart 2002 @ 13:57
Ik hou het op extreem midden!
golferdonderdag 7 maart 2002 @ 14:34
Intussen hebben we voor politie SC&H, dus wellicht dat dit omhooggekickte topic daar nog een rol kan spelen?
ranjadonderdag 7 maart 2002 @ 14:38
En er is dus echt een partij die GroenRechts heet...
luck-assmaandag 10 maart 2003 @ 11:20
Check de NVU maar die zijn groen rechts.....
CherrymoonTraxxmaandag 10 maart 2003 @ 11:22
quote:
Op donderdag 7 maart 2002 14:38 schreef ranja het volgende:
En er is dus echt een partij die GroenRechts heet...
Klopt. Alleen weet ik niet of die partij nog echt actief is, of alleen nog op papier in leven is.

http://www.groen-rechts.nl zou de webstek moeten zijn.

hoppemaandag 10 maart 2003 @ 16:16
quote:
Op zaterdag 16 december 2000 23:24 schreef TARAraboemdijee het volgende:
en dit in seksualiteit?
ik verplaats het maar ff naar Actualiteiten, Nieuws en Media
Het had toch onanie kunnen zijn

edit: zo lang na datum bleef de prachtige voorzet in de lucht hangen.

[Dit bericht is gewijzigd door hoppe op 10-03-2003 16:22]

Nyremmaandag 10 maart 2003 @ 17:10
quote:
Op maandag 18 december 2000 11:07 schreef DiEr het volgende:
<BLOCKQUOTE><font size=1 face=Verdana, Arial, Helvetica>quote:</font><HR>Op 18 december 2000 00:21 schreef WouterB het volgende:
Wat wil je dan bewaren van Groen Links?<HR></BLOCKQUOTE>Het sociale en het groene.

Had ik trouwens ook, het twijfelen tussen Groen Links en de VVD. Vandaar dat deze topic mij wel aanspreekt, maar dan niet vanwege het gezeur over het immigratiebeleid. Dat is nl. relatief onbelangrijk.


Je twijfelt tussen GroenLinks en de VVD?

dat zijn twee uitersten;
Wat vind je voor jezelf het belangrijkste? (waar je een keuze op kunt baseren)

edit: als je dit nog leest

[Dit bericht is gewijzigd door Nyrem op 10-03-2003 17:20]

Nyremmaandag 10 maart 2003 @ 17:16
quote:
Op maandag 10 maart 2003 11:22 schreef CherrymoonTraxx het volgende:

[..]

http://www.groen-rechts.nl


quote:
duidelijkheid ten aanzien van een gewenst geboortequote.
geboortebeperking opleggen


Verder een ontzettende trieste manier van schrijven op die site.

in de trant van 'Het is allemaal de schuld van links'; ze vergeten alleen dat de VVD en CDA samen meer regeertijd hebben dan de PvdA.... maar goed dat doet er verder niet zo toe

[Dit bericht is gewijzigd door Nyrem op 10-03-2003 17:18]

Kozzmicmaandag 10 maart 2003 @ 17:18
quote:
Op maandag 10 maart 2003 17:10 schreef Nyrem het volgende:

[..]

Je twijfelt tussen GroenLinks en de VVD?

dat zijn twee uitersten;
Wat vind je voor jezelf het belangrijkste? (waar je een keuze op kunt baseren)


Psst, de post waarop je reageert is 2-en-een-half jaar oud...
Ik vraag me af of je hierop antwoord krijgt!
Nyremmaandag 10 maart 2003 @ 17:19
quote:
Op maandag 10 maart 2003 17:18 schreef Kozzmic het volgende:

[..]

Psst, de post waarop je reageert is 2-en-een-half jaar oud...
Ik vraag me af of je hierop antwoord krijgt!


lol zie het nu pas... maar ja ach ... beter laat dan nooit
Giadinsdag 11 maart 2003 @ 12:17
Voor mij zou zo'n partij dan als standpunt moeten hebben dat er sowieso geen nieuwe immigranten moeten worden toegelaten. Asielzoekers natuurlijk wel, maar daar moet de procedure dus wel snel voor afgehandeld worden, zodat die mensen kunnen wonen en werken, of terug moeten naar hun land.

Importhuwelijken moeten alleen worden toegestaan indien de Nederlandse partner, uitsluitend de Nederlandse nationaliteit heeft en Nederlander van geboorte is.

Verder moet zo'n partij zich vooral richten op het milieu en criminaliteitsbestrijding.

Dr.Mrackazaterdag 13 september 2003 @ 13:19
quote:
Op zaterdag 16 december 2000 23:08 schreef Jeromar het volgende:
Is er in Nederland interesse voor Groen Rechts ?? Een politieke partij met de ideeen van Groen Links maar met het immigratiebeleid van Frits Bolkestein?
Prima!
Ik hou veel van natuur maar ik zou nooit GL stemmen,dat slappe immigratiebeleid vind ik waardeloos.
pberendszaterdag 13 september 2003 @ 13:34
quote:
Op zaterdag 16 december 2000 23:08 schreef Jeromar het volgende:
Is er in Nederland interesse voor Groen Rechts ?? Een politieke partij met de ideeen van Groen Links maar met het immigratiebeleid van Frits Bolkestein?
http://www.vooraan.net/krant/0102-01.htm

bestond dus al

Landmassvrijdag 4 februari 2005 @ 10:23
Ik vind zelf ook dat de VVD wat meer naar de natuur mag kijken.
Ik ben ook eigenaar van die natuur en vind het daarom niks dat een bedrijf het zomaar kan vervuilen.
Scandumvrijdag 4 februari 2005 @ 11:11
Groen Rechts is in principe gewoon Nationaal Socialisme. Maar dat is verboden in nederland.

http://www.nvu.info/vpp.html

Ik weet alleen niet of die partij landelijk mee doet.
PJORourkezaterdag 5 februari 2005 @ 13:43
quote:
Op vrijdag 4 februari 2005 11:11 schreef Scandum het volgende:
Groen Rechts is in principe gewoon Nationaal Socialisme. Maar dat is verboden in nederland.
Bespottelijk, dat verbod. Verkrachting van de democratie.
Magicswoensdag 16 februari 2005 @ 03:22
Is dit een ideetje? --> Niet links, niet rechts,niet midden, maar WEL een standpunt.
DionysuZwoensdag 16 februari 2005 @ 04:08
leuk om te zien het verschil in discussieren hier tussen 2001 en 2005 . Milieu is natuurlijk een belangrijk punt, we willen immers allemaal dat onze kinderen nog wel redelijk kunnen leven hier in Nederland over tig jaar. Ik zie echter niet snel een strengere milieuwetgeving komen vanuit rechtse hoek. Immers, strengere milieuwetgeving zorgt ervoor dat ondernemers aan nog meer regels moeten voldoen om te starten. Je legt de individualist beperkingen op ten behoeve van het collectief, en dat is tegen de geest van enkele rechtse partijen in uiteraard.

trouwens eens met PJORourke, een verbod op een partij om zijn standpunten is inderdaad verkrachting van de democratie.
Scandumwoensdag 16 februari 2005 @ 21:45
quote:
Op zaterdag 5 februari 2005 13:43 schreef PJORourke het volgende:

[..]

Bespottelijk, dat verbod. Verkrachting van de democratie.
Ach ja, je leeft nog steeds in een vrij land (zolang je op de juiste manier denkt).
thettesvrijdag 18 februari 2005 @ 01:38
quote:
Op woensdag 16 februari 2005 21:45 schreef Scandum het volgende:

[..]

Ach ja, je leeft nog steeds in een vrij land (zolang je op de juiste manier denkt).
Beetje off-topic, maar een vrij land is een illusie. Je mag niet zomaar stelen, zomaar op vlieland een wolkenkrabber neerzetten etc.

Je mag ook niet de vrijheid van een ander aantasten, waar bijv extreem rechts + links naar neigen.


Maar groenrechts lijkt me inderdaad een goed idee, kan me nog herinneren dat zo'n tijdelijke LPF fractievoorzitter (net na herben dacht ik?) dat ook zei. Ik vind namelijk persoonlijk milieu zo belangrijk dat de gedachte om rechts te stemmen niet eens in me opkomt.. ook al zijn er genoeg sterke punten vbij de vvd/cda etc.
Scandumvrijdag 18 februari 2005 @ 11:21
Ik had het voornamelijk over de vrijheid van meningsuiting. Zelfs grapjes maken gaat tegenwoordig al te ver, die worden btw ook op fok door sommige modjes verwijderd.

Als je milieu belangrijk vind moet je toch rechts stemmen die kern energie willen. Moet je wel even je vooroordelen opzij zetten en de argumenten voor kern energie opzoeken.
Magicsvrijdag 18 februari 2005 @ 13:52
quote:
Op vrijdag 18 februari 2005 11:21 schreef Scandum het volgende:
Ik had het voornamelijk over de vrijheid van meningsuiting. Zelfs grapjes maken gaat tegenwoordig al te ver, die worden btw ook op fok door sommige modjes verwijderd.

Als je milieu belangrijk vind moet je toch rechts stemmen die kern energie willen. Moet je wel even je vooroordelen opzij zetten en de argumenten voor kern energie opzoeken.
Nee is onzin, kernafval blijft slecht. Als er een partij komt die zonne-energie wil, daarop stemmen
du_kevrijdag 18 februari 2005 @ 14:01
Nonsens Scandum kernenergie is niet het enige. Zoals gemeld moeten we dan eerst een fatsoenlijke methode verzinnen voor de afvalverwerking. En verder zijn er nog zaken als dierenwelzijn, vervuiling, verantwoord gebruik van fosiele brandstoffen etc etc waar de diverse rechtse partijen gewoon zeer beroerd op scoren.
MrBadGuyvrijdag 18 februari 2005 @ 14:05
quote:
Op vrijdag 18 februari 2005 13:52 schreef Magics het volgende:

[..]

Nee is onzin, kernafval blijft slecht. Als er een partij komt die zonne-energie wil, daarop stemmen
En 2/3 van Nederland (letterlijk!) volbouwen met zonnecellen

(en 's avonds geen stroom, of bij bewolking)
du_kevrijdag 18 februari 2005 @ 14:07
nederland heeft een redelijk gedifferentieerde energievoorziening. Lijkt me gewoon een goed en verstandig beleid.
Scandumvrijdag 18 februari 2005 @ 17:49
quote:
Op vrijdag 18 februari 2005 11:21 schreef Scandum het volgende:Moet je wel even je vooroordelen opzij zetten en de argumenten voor kern energie opzoeken.
Het probleem is dat er geen afval probleem is. Het gaat over ongeveer een kubieke meter afval per jaar. Dus je maakt een mooie bunker, en die laat je door militairen bewaken (hebben die ook eens wat nuttigs te doen). De straling neemt vanzelf af, dus daar hoef je je ook geen zorgen om te maken.

Ik neem aan zo'n 50 militairen voor de bewaking, we hebben al een jaar ongeveer 1000 militairen in Iraq zitten (die krijgen 3x loon), dus voor die prijs kunnen we 60 jaar lang kern afval opslaan. En mochten we mot krijgen met een ander land, kunnen we mooi een vuile bom maken.
DionysuZvrijdag 18 februari 2005 @ 18:27
quote:
Op vrijdag 18 februari 2005 17:49 schreef Scandum het volgende:

[..]

Het probleem is dat er geen afval probleem is. Het gaat over ongeveer een kubieke meter afval per jaar. Dus je maakt een mooie bunker, en die laat je door militairen bewaken (hebben die ook eens wat nuttigs te doen). De straling neemt vanzelf af, dus daar hoef je je ook geen zorgen om te maken.

Ik neem aan zo'n 50 militairen voor de bewaking, we hebben al een jaar ongeveer 1000 militairen in Iraq zitten (die krijgen 3x loon), dus voor die prijs kunnen we 60 jaar lang kern afval opslaan. En mochten we mot krijgen met een ander land, kunnen we mooi een vuile bom maken.
je snapt natuurlijk wel dat de halfwaardetijd van 25000 jaar heeft. Weet je ook hoe gevaarlijk die kubieke meter die 25000 jaar blijft? En de helft van die kubieke meter de 25000 jaar daarna?
du_kevrijdag 18 februari 2005 @ 19:06
En dat we het nu gezellig laten opwerken. waardoor er nog meer afval vrijkomt. Wat tussen NL en Frankrijk of GB heen en weer gesleept wordt. Maar verder niets aan de hand hoor .

En die centrale die je na 40 jaaar ergens kwijt moet, verschepen naar mali ofzo?
Scandumvrijdag 18 februari 2005 @ 22:20
Waarom omarmt geen partij kernenergie ?? Lees maar even door, als je er dan nog hetzelfde overdenkt, is het misschien idd een beter idee om de dampkring vol met koolwater stoffen te pompen
op_dreefvrijdag 18 februari 2005 @ 22:23
Groen extreem rechts: buitenlanders eruit, bomen er in.
Magicszaterdag 19 februari 2005 @ 00:55
quote:
Op vrijdag 18 februari 2005 22:23 schreef op_dreef het volgende:
Groen extreem rechts: buitenlanders eruit, bomen er in.
thetteszaterdag 19 februari 2005 @ 03:35
quote:
Op vrijdag 18 februari 2005 11:21 schreef Scandum het volgende:
Ik had het voornamelijk over de vrijheid van meningsuiting. Zelfs grapjes maken gaat tegenwoordig al te ver, die worden btw ook op fok door sommige modjes verwijderd.

Als je milieu belangrijk vind moet je toch rechts stemmen die kern energie willen. Moet je wel even je vooroordelen opzij zetten en de argumenten voor kern energie opzoeken.
Laat ik nou net op het punt van kernenergie een iets rechtser standpunt hebben. Maar rechts is over het algemeen ook tegen milieusubsidies, en voor zoveel mogelijk wegen en landingsbanen (ietwat overdreven gezegd ja )

Concluderend gaat bij het huidige "rechts" de economie in 95% van de gevallen vóór het milieu.
ExtraWaskrachtzaterdag 19 februari 2005 @ 05:10


[ Bericht 100% gewijzigd door ExtraWaskracht op 19-02-2005 17:53:27 ]
-DailaLama-woensdag 23 februari 2005 @ 20:45
quote:
Op zaterdag 5 februari 2005 13:43 schreef PJORourke het volgende:

[..]

Bespottelijk, dat verbod. Verkrachting van de democratie.
Inderdaad, ik mis echt de NSB en zo.
-DailaLama-woensdag 23 februari 2005 @ 20:47
quote:
Op vrijdag 18 februari 2005 22:23 schreef op_dreef het volgende:
Groen extreem rechts: buitenlanders eruit, bomen er in.
Alleen berken.

Want die zijn wit.
Camille_Noiredonderdag 24 februari 2005 @ 00:47
quote:
Op zaterdag 16 december 2000 23:08 schreef Jeromar het volgende:
http://www.groenrechts.be/

en de Nederlandse groen rechts bestaat niet meer
http://www.parlement.com/9291000/modulesf/g3jmwheo

en nee ik ben niet of was ooit lid van deze 2

ken ze alleen maar.
sizzlerdonderdag 24 februari 2005 @ 23:32
Wilde Heinsbroek en de andere LPF-debiel niet een groen-rechtse partij beginnen?

Anyhow:
quote:
Wanneer je ouder wordt denk je vaker terug aan vroeger. Dat is niet zo vreemd, want je hebt meer verleden om aan te denken. Ik bedoel, verleden uit eigen ervaring, wat het leven rijkdom geeft.

Zo denk ik zelf terug aan vacanties met mijn ouders in de Achterhoek. We logeerden bij een boer die een extraatje verdiende door gasten te nemen in gehorige kamertjes. Wat de meeste indruk op mij maakte was de leegte van het landschap, de bloemen in de weiden, en de heerlijke geuren van hooi of bos. Men had niet veel maar was rijk op een andere manier.

Dat alles is nu vrijwel verdwenen uit Nederland. Het geluid van auto’s of vliegtuigen is overal en de bloementooi is weg uit de wei. In koopkracht zijn we vooruit gegaan maar de natuur is verarmd. Een Franse vriendin zei me ooit: in Nederland stinkt het altijd, in de stad naar benzine en op het land naar mest. Waarbij ze vergat dat je beide geuren tegelijk kunt ruiken, wanneer je bijvoorbeeld over de A2 van Amsterdam naar Utrecht rijdt.

Nederland heeft dus een milieuprobleem, ook al beweren politici dat het grotendeels is opgelost. Milieuproblemen worden veroorzaakt door allerlei factoren. Eén oorzaak is echter min of meer taboe in politieke discussies.

Ik doel op de toenemende bevolkingsdruk. In de twintigste eeuw groeide de bevolking in Nederland veel sneller dan in andere Europese landen, van 5 miljoen in 1900 naar ruim 16 miljoen nu. Wij groeien nog wat door, terwijl de bevolking van landen zoals Italië of Polen zal teruglopen. Dat laatste lijkt me een gunstiger ontwikkeling, als men tenminste het tijdelijke probleem van de vergrijzing goed aanpakt.

Welke politieke partij is in staat het milieuprobleem weer hoog op de agenda te plaatsen, gekoppeld aan het vraagstuk van mondiale en vaderlandse bevolkingsdruk? Door zonder morren in te stemmen met de uitbreiding van Schiphol, heeft staatssecretaris Pieter Van Geel van milieu zijn geloofwaardigheid ernstige schade berokkend. Van het CDA kunnen we op dit terrein dus weinig verwachten.

De enige partij die echt groen wil zijn is Groen Links. Maar de laatste tijd is Groen Links meer links dan groen. Wat ik graag zou zien is dit: laat de VVD zich profileren als een groen-liberale partij, dan weet ik tenminste waarop ik wil stemmen. Want groen liberalisme is de enige duurzame politieke filosofie voor de toekomst. Een vrije markt is het beste voor de economie, maar zonder strenge randvoorwaarden voor het milieu, zal de stank steeds sterker worden.
Aldus prof. dr. mr. Herman Philipse