Vaak ben ik het met jou totaal oneens, maar dezeobservatie lijkt mij geheel juist. Ik vind het onbegrijpelijk dat je als boer op BBB of nog erger VVD of CDA hebt gestemd.quote:Op donderdag 23 maart 2023 12:05 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Dat valt te bezien. Beide partijen willen de stikstofaanpak hooguit verzachten en de sector iets meer tijd gunnen. Wie denkt dat het beleid van tafel gaat houdt zichzelf voor de gek.
quote:’We kunnen ons deze stilstand niet veroorloven’
Noodkreet van VNO-NCW om stikstofaanpak: ’We gaan klimaatdoelen zo niet halen’
Door CONNIE DE JONGE
1 uur geleden in FINANCIEEL
Nederland gaat de klimaatdoelen niet halen en ook de bouw van honderdduizenden woningen gaat niet lukken als de typische Nederlandse stikstofregels niet veranderen.
Dat stellen de werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB Nederland in ’een noodkreet’ aan het kabinet. „We kunnen ons deze stilstand niet veroorloven, het duurt allemaal veel te lang.”
quote:Volgens de werkgevers zitten andere gebieden in Europa niet op slot, terwijl ze ook daar aan de Brusselse regels voor natuurbehoud moeten voldoen. VNO-NCW-voorzitter Ingrid Thijssen:
,,Een deel van het probleem heeft Nederland dus zelf gecreëerd.
De nationale regelgeving moet daarom op vier punten worden aangepast en in lijn worden gebracht met die in andere EU-landen."
Daar snappen ze ook wel dat je niet zulke absurde hoeveelheden vee moet houden op een postzegel inderdaad.quote:Op vrijdag 24 maart 2023 08:23 schreef OxygeneFRL het volgende:
Andere EU landen? vergelijk het eens met Duitsland. Die lachen zich kapot om het gezeik hier in Nederland
En maar janken als een blok kaas 25 euro wordtquote:Op vrijdag 24 maart 2023 08:24 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Daar snappen ze ook wel dat je niet zulke absurde hoeveelheden vee moet houden op een postzegel inderdaad.
Ik eet geen kaas, want dat is met afstand toch wel de meest smerige uitvinding ooit.quote:Op vrijdag 24 maart 2023 08:54 schreef OxygeneFRL het volgende:
[..]
En maar janken als een blok kaas 25 euro wordt
Als het maar geen Nederlandse Goudse is.quote:Op vrijdag 24 maart 2023 09:22 schreef Niels0Kurovski het volgende:
Duitse, zwitserse en franse bergkaas betaal ik graag voor.
lol. Zo is het maar net. Komen verder prima kazen uit Nederland, maar goudse hoef ik inderdaad ook niet.quote:Op vrijdag 24 maart 2023 09:31 schreef ludovico het volgende:
[..]
Als het maar geen Nederlandse Goudse is.
?quote:Op vrijdag 24 maart 2023 09:31 schreef ludovico het volgende:
[..]
Verklaart je psychische afwijking wel.
Je mist alleen denk ik, wel dat de materie van natuurlijk verloop, vrijwillige uitkoop, waarschijnlijk zonder veel pijn kan worden genomen over zo een tijdpad.quote:Op donderdag 23 maart 2023 19:21 schreef Oud_student het volgende:
[..]
Vaak ben ik het met jou totaal oneens, maar dezeobservatie lijkt mij geheel juist. Ik vind het onbegrijpelijk dat je als boer op BBB of nog erger VVD of CDA hebt gestemd.
Al deze partijen geloven in het stikstof probleem. BBB wil de boeren 5 jaar langer geven.
Principieel zijn alleen FvD en BvNL tegen de stikstof plannen
Als je je echt een beetje wilt inlezen moet je het boek van Arnoud jaspers lezen dus mbt stikstof? En wat is de tegenhangen van het kamp "pro uitstoot indammen tbv stikstof arme natuur."?quote:Op donderdag 23 maart 2023 18:11 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
er is een grote leugen om heel veel grond in bezit te krijgen geen mens rept over TATA staal
[ twitter ]
Complete nonsens, maar ja, Telegraaf.quote:Op vrijdag 24 maart 2023 12:53 schreef michiel_merk het volgende:
[ afbeelding ] spijker op de kop, column Plasterk in de telegraaf
Dus Plasterk heeft zich van dit bericht gedistancieerd?quote:Op vrijdag 24 maart 2023 13:15 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Complete nonsens, maar ja, Telegraaf.
In de post erboven link ik naar een keurig boekwerkje van wetenschappers gelieerd aan vooraanstaande instituties met een auteurs- en bronnenlijst (pagina 145 t/m 151).quote:Op vrijdag 24 maart 2023 13:29 schreef Oud_student het volgende:
[..]
Dus Plasterk heeft zich van dit bericht gedistancieerd?
In de oudheid werden de boodschappers van slecht nieuw soms gedood.
Ach Wetenschap is ook niet altijd zuiver er zijn wetenschappers die de overheid naar de mond praten en als ze gepensioneerd zijn, durven ze de waarheid te vertellen. Ik heb thuis een paar palmen die nu beter groeien dan de hortensia.quote:Op vrijdag 24 maart 2023 13:37 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
In de post erboven link ik naar een keurig boekwerkje van wetenschappers gelieerd aan vooraanstaande instituties met een auteurs- en bronnenlijst (pagina 145 t/m 151).
Het beeld is telkens hetzelfde: De ontkenners zijn bijna allemaal Telegraaf- en Twitterlezers. Dat is geen wetenschap, maar riooljournalistiek. Columns in de Telegraaf en/of Twitterberichten kan ik niet serieus nemen.
plasterk heeft over het algemeen nog wel een redelijke onderbouwing in zijn verhalen zitten. Het zou dan ook zinvoller zijn om in te gaan wat er niet klopt van plasterk zijn collum ipv de gehele Telegraaf af te branden.quote:Op vrijdag 24 maart 2023 13:37 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
In de post erboven link ik naar een keurig boekwerkje van wetenschappers gelieerd aan vooraanstaande instituties met een auteurs- en bronnenlijst (pagina 145 t/m 151).
Het beeld is telkens hetzelfde: De ontkenners zijn bijna allemaal Telegraaf- en Twitterlezers. Dat is geen wetenschap, maar riooljournalistiek. Columns in de Telegraaf en/of Twitterberichten kan ik niet serieus nemen.
Oké. In dar zelfde rapport van het CBS kunnen we ook het volgende lezen.quote:Op vrijdag 24 maart 2023 14:23 schreef Basp1 het volgende:
[..]
plasterk heeft over het algemeen nog wel een redelijke onderbouwing in zijn verhalen zitten. Het zou dan ook zinvoller zijn om in te gaan wat er niet klopt van plasterk zijn collum ipv de gehele Telegraaf af te branden.
En volgens de vogel en habitatrichtlijnen van de EU moeten juist de "in het wild levende vogelsoorten en dier- en plantensoorten" in "speciale beschermingszones ‘Natura 2000’ genoemd" beschermd worden. En volgens het rapport betreffende de LPI was hier nou juist afname: "In agrarische gebieden (zie ook de boerenlandvogel-indicator) en in open natuurgebieden (hei, duin en half-natuurlijk grasland samen) is juist sprake van afname".quote:Die kwaliteit wordt gemeten aan het voorkomen van soorten die kenmerkend zijn voor het ecosysteem. Als de LPI aldus wordt opgedeeld naar ecosystemen, blijkt dat de toename in de Nederlandse LPI vooral plaats vond in zoet water en moeras. In agrarische gebieden (zie ook de boerenlandvogel-indicator) en in open natuurgebieden (hei, duin en half-natuurlijk grasland samen) is juist sprake van afname. In bossen bleef de LPI min of meer gelijk.
Hij vergelijkt appels met peren en bovendien is de LPI de laatste 30 jaar dan wel gestegen, de laatste 12 jaar neemt deze weer af. De stikstofemissie per hectare land in Nederland is nog altijd het hoogst van alle EU-landen. Dit komt doordat de veedichtheid in Nederland het hoogst is (3,8 grootvee-eenheden per hectare, tegenover een EU-gemiddelde van 0,8). Daardoor is de overschrijding van de kritische depositiewaarde in buurlanden veelal ook minder en de urgentie van emissiereductie lager. Dat verklaart waarom in buurlanden veel ruimhartiger wordt omgegaan met vergunningverlening. In gebieden dicht bij de grens, bijvoorbeeld in Duitsland, is de depositie echter wel degelijk vergelijkbaar met de Nederlandse en staan Natura 2000-gebieden net zo onder druk.quote:Op vrijdag 24 maart 2023 14:23 schreef Basp1 het volgende:
[..]
plasterk heeft over het algemeen nog wel een redelijke onderbouwing in zijn verhalen zitten. Het zou dan ook zinvoller zijn om in te gaan wat er niet klopt van plasterk zijn collum ipv de gehele Telegraaf af te branden.
Cultuurlandschappen als heide en zandverstuivingen als ecosystemen aanwijzen terwijl deze inlandse gebieden zonder menselijk ingrijpen nooit ontstaan zouden zijn en zonder menselijke ingrijpen niet in stand zullen blijven is ook nogal een vreemde selectieve logica van onze ecologen.quote:Op vrijdag 24 maart 2023 14:48 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Oké. In dar zelfde rapport van het CBS kunnen we ook het volgende lezen.
[..]
En volgens de vogel en habitatrichtlijnen van de EU moeten juist de "in het wild levende vogelsoorten en dier- en plantensoorten" in "speciale beschermingszones ‘Natura 2000’ genoemd" beschermd worden. En volgens het rapport betreffende de LPI was hier nou juist afname: "In agrarische gebieden (zie ook de boerenlandvogel-indicator) en in open natuurgebieden (hei, duin en half-natuurlijk grasland samen) is juist sprake van afname".
Bron 1
Bron 2
Derhalve lijkt mij aan de ene kant Plasterk zijn column nogal selectief.
Ik ben nu bezig met het boek De Klimaatfuik. Zodra je een inhoudelijk en onderbouwd weerwoord op dat boek hebt, dan hoor ik dat graag.quote:Op vrijdag 24 maart 2023 13:37 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
In de post erboven link ik naar een keurig boekwerkje van wetenschappers gelieerd aan vooraanstaande instituties met een auteurs- en bronnenlijst (pagina 145 t/m 151).
Het beeld is telkens hetzelfde: De ontkenners zijn bijna allemaal Telegraaf- en Twitterlezers. Dat is geen wetenschap, maar riooljournalistiek. Columns in de Telegraaf en/of Twitterberichten kan ik niet serieus nemen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |