quote:There is “no change” in Finland and Sweden’s desire to join NATO “simultaneously,” Finland’s Prime Minister Sanna Marin told CNN on Saturday.
“We’ve sent a very clear message: we want to join together with Sweden. At the same time, it’s not only because we are good neighbors and good partners. It’s also to do with very concrete matters," Marin told CNN's Chief International Anchor Christiane Amanpour while participating at a panel at the Munich Security Conference.
"The security planning of NATO in the whole north, it’s in the interest of us, but it’s also in the interest of NATO that Finland and Sweden will join simultaneously,”
Nee. Kaliningrad grenst aan Polen. Polen grenst dus rechtstreeks aan Rusland. Los daarvan, grenst het ook aan (weliswaar) West-Oekraïne en het relatief zwakke Litouwen. Ook grenst het aan Wit-Rusland, wat de facto een Russische federatie is. Kortom, Polen ligt veel te veel in de "hot zone" om al haar wapens af te staan aan Oekraïne zoals die pipo beweerde.quote:Op zaterdag 18 februari 2023 13:04 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Rusland zal toch eerst door Ukraine heen moeten voor ze bij Polen zijn.
Was idd vergeten dat hij tegenwoordig de oude sekstoerist speelt in Thailand. Treurig dat hij aandacht krijgt, tenzij door de zedenpolitie mss.quote:Op zaterdag 18 februari 2023 13:17 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Dat Ratelaar daar voor zijn EGO een 20 thaise vrouwen zwanger maakt dat is veel erger
Ja als je daar een thaise vouw 100.000 baht geeft dan wil ze wel jouw een kindje geven hoorquote:Op zaterdag 18 februari 2023 13:44 schreef Joppiez het volgende:
[..]
Was idd vergeten dat hij tegenwoordig de oude sekstoerist speelt in Thailand. Treurig dat hij aandacht krijgt, tenzij door de zedenpolitie mss.
https://nos.nl/liveblog/2(...)ire-hulp-opschroevenquote:Europese Commissie overweegt om deals te sluiten met wapenindustrie
De Europese Commissie overweegt om deals te sluiten met de defensie-industrie om de productie van munitie te versnellen. "Vergelijkbaar met wat we hebben gedaan met betrekking tot coronavaccins", heeft commissievoorzitter Von Der Leyen gezegd op de veiligheidsconferentie in München. Ze verwijst daarmee naar de coronapandemie, waarin de Commissie overeenkomsten sloot met de farmaceutische industrie voor de snelle levering van vaccins voor Europeanen.
Von Der Leyen zei op de veiligheidsconferentie dat het echt tijd is om de productie op te voeren, omdat Oekraïne nu de munitie nodig heeft in de strijd tegen Rusland. Ze wil daarvoor de Europese Vredesfaciliteit inzetten, een fonds van de EU voor externe acties op defensiegebied, en contact leggen met de defensie-industrie.
De munitievoorraad van het Oekraïense leger begint snel leeg te raken. NAVO-chef Jens Stoltenberg zei eerder deze week dat de hoeveelheid munitie die Oekraïne verbruikt op het slagveld "vele malen hoger is" dan de huidige productiecapaciteit.
Ja daar gaat weer wat miljarden naar de MAffiaquote:Op zaterdag 18 februari 2023 13:47 schreef Jojoke het volgende:
[..]
https://nos.nl/liveblog/2(...)ire-hulp-opschroeven
Dat zou wel flink schelen, denk ik. Dan krijg je in Europa echt grootschalige productie.
Die "oude zooi" doet het anders prima tegen de Russen, die vooral over nog oudere troep beschikken. Modern en precisie gericht spul hebben ze nodig maar op beperktere schaal.quote:Op zaterdag 18 februari 2023 12:47 schreef michaelmoore het volgende:
https://www.kp.ru/online/news/5147464/?from=twall
[..]
quote:Op zaterdag 18 februari 2023 13:53 schreef Joppiez het volgende:
[..]
Die "oude zooi" doet het anders prima tegen de Russen, die vooral over nog oudere troep beschikken. Modern en precisie gericht spul hebben ze nodig maar op beperktere schaal.
quote:Volgens Skshipchak is het, om de overwinning van Kiev te verzekeren, noodzakelijk dat de strijdkrachten van Oekraïne beschikken over moderne wapens van hoge kwaliteit en niet over "stoffige Leopard-tanks uit de kasten".
De ex-commandant beweert dat Rusland nu veel meer wapens heeft en dat Oekraïne naar verluidt alleen kan winnen als ze het hoogwaardige wapens sturen, geen kwantitatieve.
Читайте на WWW.KP.RU: https://www.kp.ru/online/news/5147464/
Dat is alleen zinnig als de magische ultra-moderne hoofmacht van Putins leger al een jaar stof staat te happen in Kaliningrad, en Wit Rusland plotseling word ingelijfd door Putin en tegelijkertijd een zinnig leger krijgt. Ik zie nog eerder eenhoorntjes dansen in de flame trench van pad 39a.quote:Op zaterdag 18 februari 2023 13:28 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Nee. Kaliningrad grenst aan Polen. Polen grenst dus rechtstreeks aan Rusland. Los daarvan, grenst het ook aan (weliswaar) West-Oekraïne en het relatief zwakke Litouwen. Ook grenst het aan Wit-Rusland, wat de facto een Russische federatie is. Kortom, Polen ligt veel te veel in de "hot zone" om al haar wapens af te staan aan Oekraïne zoals die pipo beweerde.
Ja, ik snap daar de logica niet echt achter. Om over high tech spul te beschikken (die bovendien ook lastiger aan te vullen is) als je met een vrij primitieve tegenstander van doen hebt..quote:
Als je de bron ziet dan hoef je de logica er achter ook niet te begrijpen.quote:Op zaterdag 18 februari 2023 14:15 schreef Joppiez het volgende:
[..]
Ja, ik snap daar de logica niet echt achter. Om over high tech spul te beschikken (die bovendien ook lastiger aan te vullen is) als je met een vrij primitieve tegenstander van doen hebt..
quote:Münchner Sicherheitskonferenz
China kündigt Friedensinitiative für Ukraine an
Auf der Münchner Sicherheitskonferenz hat China eine Friedensinitiative für ein Ende des russischen Angriffskrieges gegen die Ukraine angekündigt.
Der hochrangige chinesische Außenpolitiker Wang Yi erklärte, seine Regierung werde zeitnah einen Vorschlag vorlegen.
Es gehe darum, eine friedliche Konfliktlösung durch Dialog zu erreichen. Druck oder einseitige Sanktionen seien hingegen kontraproduktiv und führten zu endlosen Schwierigkeiten, gab Wang zu bedenken. Bundesaußenministerin Baerbock begrüßte die angekündigte chinesische Friedensinitiative. Sie betonte, dass Forderungen, den Krieg durch Gebietsabtretungen der Ukraine an Russland zu beenden, nicht akzeptabel seien.
Wang äußerte sich auch zum Verhältnis mit den USA und warf den Vereinigten Staaten eine Schmutzkampagne und aggressives Verhalten vor.
Er sagte, die US-Regierung rufe dabei andere Länder dazu auf, sich dem anzuschließen. Washington betreibe eine protektionistische Politik, sagte Wang mit Blick auf die Sanktionen gegen China im Halbleiter-Bereich. Die Sanktionen seien eine ernsthafte Verletzung des freien Handels sowie der Regeln der Welthandelsorganisation. Den Abschuss eines chinesischen Ballons durch die USA nannte der Diplomat völlig überzogen. Im Konflikt um Taiwan sagte er, wer dessen Unabhängigkeit fordere, untergrabe Frieden und Stabilität.
quote:China kondigt vredesinitiatief voor Oekraïne aan
Jippie 18-02-2023 14:25 print
Tijdens de Veiligheidsconferentie in München kondigde China een vredesinitiatief aan om een einde te maken aan de Russische aanvalsoorlog tegen Oekraïne.
De hoge Chinese buitenlandbeleidsmaker Wang Yi zei dat zijn regering op korte termijn met een voorstel zal komen.
Het doel is om via dialoog tot een vreedzame oplossing van het conflict te komen. Druk of unilaterale sancties zijn daarentegen contraproductief en leiden tot eindeloze problemen, zei Wang. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Baerbock verwelkomde het aangekondigde Chinese vredesinitiatief.
Ze benadrukte dat oproepen om de oorlog te beëindigen door grondgebied van Oekraïne aan Rusland af te staan, onaanvaardbaar zijn.
Wang gaf ook commentaar op de relatie met de Verenigde Staten en beschuldigde de Verenigde Staten van een lastercampagne en agressief gedrag.
Hij zei dat de Amerikaanse regering andere landen oproept hetzelfde te doen.
Washington voert een protectionistisch beleid, zei Wang, verwijzend naar de sancties tegen China in de halfgeleidersector.
De sancties zijn een ernstige schending van de vrijhandel en de regels van de Wereldhandelsorganisatie.
De diplomaat noemde het neerschieten van een Chinese ballon door de VS ronduit overdreven.
In het conflict in Taiwan, zei hij, ondermijnt iedereen die om onafhankelijkheid vraagt vrede en stabiliteit.
Westerse politici voor uitbreiding van wapenproductie
Ondertussen spraken verschillende westerse politici zich uit voor een snelle uitbreiding van de wapenproductie in Europa. EU-Commissievoorzitter Von der Leyen benadrukte dat het onaanvaardbaar is dat men maanden of zelfs jaren moet wachten op leveringen van wapens en munitie, die essentieel zijn voor het voortbestaan van Oekraïne.
Net als de farmaceutische industrie in de coronapandemie, zou er nu ook onbureaucratisch moeten worden samengewerkt met wapenbedrijven, aldus Von der Leyen. De Finse premier Marin zei dat een groot aantal wapenleveranties aan Oekraïne alleen kan worden uitgevoerd als de eigen legervoorraden snel worden aangevuld.
Ja, zie ook hier:quote:
Gaat China's bemoeienis er op magische wijze ervoor zorgen dat Putin niet wordt afgemaakt door z'n landgenoten omdat hij de oorlog verloren heeft?quote:Op zaterdag 18 februari 2023 14:31 schreef michaelmoore het volgende:
https://www.deutschlandfu(...)-ukraine-an-100.html
China gaat zich ermee bemoeien , die worden het ook zat , als men niet weet waar dit eindigt
[..]
[..]
Dat hangt af van het resultaatquote:Op zaterdag 18 februari 2023 15:23 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Gaat China's bemoeienis er op magische wijze ervoor zorgen dat Putin niet wordt afgemaakt door z'n landgenoten omdat hij de oorlog verloren heeft?
Natuurlijk krijg je die weg. Dan moet je de oorlog winnen. Over.quote:Op zaterdag 18 februari 2023 15:27 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Dat hangt af van het resultaat
verder is poetin nu een dictator net als Kim il OEN , , die krijg je niet meer weg
Ja? Lijkt me dat je dat onmogelijk onafhankelijk kan meten in Rusland.quote:Op zaterdag 18 februari 2023 15:18 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Ja, zie ook hier:
https://nos.nl/nieuwsuur/(...)geweld-is-nu-de-norm
Voor wie nog dacht dat de gewone Russen niks te verwijten valt. Onafhankelijke peiling. 70% steunt de oorlog. Oekraïne moet kapot, trots op het vaderland. Welterusten hè.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |