Een teletekst bericht zegt natuurlijk al genoeg over de generatiekloof die ik hier ervaar. Ben doorgaans juist heel alert om het niet over "de jeugd van tegenwoordig" te hebben want gezeik over gedrag van jongere generaties is een teken dat je een oude zeikerd wordt.quote:Kinderen vanaf 13 jaar hebben minder
interesse voor sporten bij een club.Al
jarenlang zien sportclubs een sterke
uitstroom van tieners.Een onderzoek
in opdracht van NOC*NSFgeeft nu meer
inzicht in de achtergrond.
Volgens de onderzoekers haken tieners
af omdat ze vaste trainingstijden en de
overige verplichtingen lastig vinden.
Ook andere hobby's en tijdgebrek worden
genoemd als reden om te stoppen.Ook de
kosten worden genoemd als drempel.
Jongere kinderen zijn vaak wel lid van
een sportclub.Vanaf 13 jaar treedt er
een verandering op en ziet bijna een
derde af van sporten in clubverband.
Wel fijn dat dit soort figuren daardoor uit andere teams geweerd worden. Prima oplossing ja.quote:Op donderdag 16 februari 2023 15:36 schreef MilkTea het volgende:
Ik begrijp dat wel. Helemaal op die leeftijd.
Ik las trouwens laatst wel dat er in Utrecht een voetbalclub is waarbij je gewoon elke avond kunt komen trainen op een random voetbalveld ergens in Utrecht (deze is per dag verschillend) en er worden wedstrijden georganiseerd als genoeg leden hebben aangegeven een bepaalde dag te kunnen.
Dus lekker sporten, zonder verplichtingen.
Alsof die zoomers op gesprek durven te komenquote:Op donderdag 16 februari 2023 15:47 schreef kwiwi het volgende:
Wel een goed idee om bij sollicitatiegesprekken van juniors te vragen "welke sport deed je als puber?". Weet je gelijk wat voor vlees je in de kuip hebt
Ja want een kind leren dat er zoiets in het leven is zoals verplichtingen is natuurlijk niet heel belangrijk.quote:Op donderdag 16 februari 2023 15:36 schreef MilkTea het volgende:
Dus lekker sporten, zonder verplichtingen.
Want verplichtingen zijn alleen te leren bij een teamsport.quote:Op donderdag 16 februari 2023 15:54 schreef Duiveltja het volgende:
[..]
Ja want een kind leren dat er zoiets in het leven is zoals verplichtingen is natuurlijk niet heel belangrijk.
Fuck verplichtingen.quote:Op donderdag 16 februari 2023 15:54 schreef Duiveltja het volgende:
[..]
Ja want een kind leren dat er zoiets in het leven is zoals verplichtingen is natuurlijk niet heel belangrijk.
Wat let je? Als ze 18 of ouder is.. maakt niet uit. Het blijft legaalquote:Op donderdag 16 februari 2023 15:52 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Alsof die zoomers op gesprek durven te komenWij hebben nu een stagiaire die letterlijk bang is iedere keer als ze moet telefoneren. Gelukkig wel een lekker ding, als ik 10 jaar jonger was geweest poooohhh.
https://nos.nl/artikel/24(...)en-en-verplichtingenquote:Volwassenen van 18 tot 44 jaar hebben ook moeite met sporten in verenigingsverband, blijkt uit het onderzoek. Zij kunnen het steeds lastiger inpassen in hun drukke leven met werk of een gezin. Deze groep volwassenen noemt tijdgebrek als grootste reden om niet te sporten.
Als mensen eenmaal ouder zijn en kinderen bijvoorbeeld uit huis zijn, neemt de animo om wekelijks te sporten weer toe. Bij deze groep 45-plussers is de motivatie het hoogst.
Ze zou het 'verplichting' kunnen noemen maar het is voor kids toch super leuk, gezond en leerzaam om echt bij een cluppie te horen, en dan is het toch vanzelfsprekend dat je er ook gewoon altijd bent met trainingen en wedstrijden?quote:Op donderdag 16 februari 2023 15:56 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Fuck verplichtingen.
![]()
Zeker op die leeftijd. Verplichtingen is iets voor later, ja.
Wat heb jij dan zo allemaal geleerd bij het sporten met een team? En welke teamsport was dat?quote:Op donderdag 16 februari 2023 15:43 schreef kwiwi het volgende:
Zou inderdaad goed zijn voor elk kind om een teamsport te doen die verplichtingen met zich meebrengt. Ik had zo vaak geen zin om te gaan trainen vroeger, dan schopte m'n moeder me er toch naartoe en was het gewoon hartstikke leuk. Je leert er zoveel van. Inderdaad wat je in te OP al zegt. Maar ook met winst en verlies om te gaan. Met niet opgesteld worden en toch de rest van het team aan te moedigen.. etc.
Nou ik heb een relatie en ik vind m'n baan best ok. Maar ik wilde stoer doen enzo.quote:Op donderdag 16 februari 2023 15:58 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Wat let je? Als ze 18 of ouder is.. maakt niet uit. Het blijft legaal
Voetbal:quote:Op donderdag 16 februari 2023 16:07 schreef torentje het volgende:
[..]
Wat heb jij dan zo allemaal geleerd bij het sporten met een team? En welke teamsport was dat?
En wat deed het team dan met te ruwe spelers?quote:Op donderdag 16 februari 2023 16:10 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Voetbal:
- Verantwoordelijkheid
- Respect (naar andere mensen en culturen)
- Op tijd zijn
- Als groep presteren
- Als groep falen
- Als individu presteren
- Als individu falen
- Communiceren
- Vriendschap (voor het leven)
Om maar eens wat te noemen.
Dit, maar dan volleybal.quote:Op donderdag 16 februari 2023 16:10 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Voetbal:
- Verantwoordelijkheid
- Respect (naar andere mensen en culturen)
- Op tijd zijn
- Als groep presteren
- Als groep falen
- Als individu presteren
- Als individu falen
- Communiceren
- Vriendschap (voor het leven)
Om maar eens wat te noemen.
Wat bedoel je met te ruwe spelers? Spelers die de regels van het spelletje niet respecteerden?quote:Op donderdag 16 februari 2023 16:12 schreef torentje het volgende:
[..]
En wat deed het team dan met te ruwe spelers?
Ik bedoel daarmee spelers die vaak te hard schouderduwtjes of tackle gaven.quote:Op donderdag 16 februari 2023 16:14 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Wat bedoel je met te ruwe spelers? Spelers die de regels van het spelletje niet respecteerden?
Als het binnen de regels van het spel is moet dat kunnen en anders is er een trainer/scheids om daarop in te grijpen.quote:Op donderdag 16 februari 2023 16:26 schreef torentje het volgende:
[..]
Ik bedoel daarmee spelers die vaak te hard schouderduwtjes of tackle gaven.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |