Ik denk dat het wijsheid is om te beseffen dat luchtvervuilende bedrijvigheid wellicht geen echte plek heeft in de meest dichtbevolkte regio van Europa. Transport van grondstoffen en producten is spotgoedkoop dus verplaats die rotzooi dan lekker naar een welwillend oost-europa waar de bevolkingsdichtheid lager is dan de hertjesdichtheid.quote:Op zaterdag 17 juni 2023 12:33 schreef Scjvb het volgende:
Bijna zelfs liever nog een staalfabriek erbij.
Sommigen hebben kennelijk geen enkel idee hoe groot het assortiment in alle soorten en maten aan staalproducten in NL wel niet isOm maar haast te zwijgen over het steeds groter wordend aantal afnemers in het alsmaar drukker wordende Nederland.
![]()
Jij bent zeker iemand die slechts de lusten en niet de lasten heeft van vervuilende industrieën?quote:Op zaterdag 17 juni 2023 12:33 schreef Scjvb het volgende:
Bijna zelfs liever nog een staalfabriek erbij.
Sommigen hebben kennelijk geen enkel idee hoe groot het assortiment in alle soorten en maten aan staalproducten in NL wel niet isOm maar haast te zwijgen over het steeds groter wordend aantal afnemers in het alsmaar drukker wordende Nederland.
![]()
@torentje, welke lasten? Oh ja, het vergroeningsproces is nog niet geheel voltooid en de angstmeter voor kanker slaat soms weer eens hoger uitquote:Op zaterdag 17 juni 2023 13:00 schreef torentje het volgende:
[..]
Jij bent zeker iemand die slechts de lusten en niet de lasten heeft van vervuilende industrieën?
sluiten die smeerboel , grootste vervuiler van nederlandquote:Op zaterdag 17 juni 2023 13:14 schreef Scjvb het volgende:
[..]
@:torentje, welke lasten? Oh ja, het vergroeningsproces is nog niet geheel voltooid en de angstmeter voor kanker slaat soms weer eens hoger uit, maar het is het meer dan waard om de tijd daarvoor te worden gegund.
'Andere besluiten' leiden namelijk tot groteske kapitaalvernietiging.
Verplaatsing van de industrie en producten via 'goedkope' transport regelen, maakt NL echter afhankelijk van anderen. Denk bv maar aan het drama met de Nordstream pijpleiding, het Russische gas en alle ontstane paniek wegens ontstane leveringsonzekerheid met alle 'bokkensprongen'van dien.
![]()
En ons land, als eeuwenoud handelsland, heeft immers ook haar prestige op gebied van eigen productie hoog te houden.
Scjvb
Verkoop aan Greybull Capitalquote:Tata Steel kondigde op 18 januari 2016 aan dat ruim 1000 banen zouden verdwijnen.
In 2015 werd al een verlies van 1200 banen aangekondigd door de sluiting van twee grote fabrieken in Engeland en Schotland.
Reden voor deze maatregelen was de grootschalige import van goedkoop staal uit China op de Europese markt.[6]
Eind maart 2016 zette Tata Steel alle Britse staalactiviteiten in de verkoop.
De onderneming had haast en was desnoods bereid de Britse fabrieken voor niets weg te doen.
Sluiting van fabrieken werd niet uitgesloten, de staalfabriek in Port Talbot leed naar schatting 1,2 miljoen euro verlies per dag.
De voorgaande jaren werd al 2,5 miljard euro afgeschreven op de Britse onderdelen.[7]
In 2020 werkten er nog ruim 8000 mensen, werd er drie miljoen ton staal produceerd en twee miljard pond omzet gedraaid.[8]
Port Talbot (Wales)
Het grootste overgebleven bedrijf was de vestiging in Port Talbot in Wales.
Daar werkten 4000 mensen.
Het geïntegreerde staalbedrijf had hoogovens en een staalfabriek.
Het produceert stalen platen en warm en koud gewalste en bewerkte rollen staalplaat; ongeveer vier miljoen ton per jaar.
Gebruik je een wasmachine? Droger? Een koelkast misschien? Kans is ook groot dat je een auto gebruikt? Keukengerei misschien? En wellicht zitten er op je deuren deurklinken? Is je doucheslang van plastic of staal?quote:Op zaterdag 17 juni 2023 09:35 schreef torentje het volgende:
[..]
Het zal slechts duurder worden voor de mensen die veel metalen dingen willen gebruiken.
Laten ze TATA aan de noordzeekust ook maar voor niets weg doen aan de staatquote:Op zondag 18 juni 2023 08:09 schreef Fietsenrek het volgende:
[..]
Gebruik je een wasmachine? Droger? Een koelkast misschien? Kans is ook groot dat je een auto gebruikt? Keukengerei misschien? En wellicht zitten er op je deuren deurklinken? Is je doucheslang van plastic of staal?
Opzich zijn dat dingen die je 'wilt' gebruiken, dus verwijder die even uit je huis/leven voor het gemak.
quote:Reden voor deze maatregelen was de grootschalige import van goedkoop staal uit China op de Europese markt.[6]
Eind maart 2016 zette Tata Steel alle Britse staalactiviteiten in de verkoop.
De onderneming had haast en was desnoods bereid de Britse fabrieken voor niets weg te doen.
Sluiting van fabrieken werd niet uitgesloten, de staalfabriek in Port Talbot leed naar schatting 1,2 miljoen euro verlies per dag.
De voorgaande jaren werd al 2,5 miljard euro afgeschreven op de Britse onderdelen.[7]
Het bedrijf stond er al tijdens de 2e wereldoorlog, toen het nog niet zo dichtbevolkt was als vandaag de dag.quote:Op zaterdag 17 juni 2023 12:40 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Ik denk dat het wijsheid is om te beseffen dat luchtvervuilende bedrijvigheid wellicht geen echte plek heeft in de meest dichtbevolkte regio van Europa. Transport van grondstoffen en producten is spotgoedkoop dus verplaats die rotzooi dan lekker naar een welwillend oost-europa waar de bevolkingsdichtheid lager is dan de hertjesdichtheid.
Het is een unie voor een reden. We hoeven niet alles hier maar te doen.
Ja goed idee. Chaos en inflatie creëren.quote:Op zondag 18 juni 2023 08:13 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Laten ze TATA aan de noordzeekust ook maar voor niets weg doen aan de staat
[..]
is dat zo , doordat TATA weg is ?/ doordat we de noordzeekust weer schoon maken ?quote:Op zondag 18 juni 2023 08:15 schreef Fietsenrek het volgende:
[..]
Ja goed idee. Chaos en inflatie creëren.
waarom zou het oerhollandsequote:Op zondag 18 juni 2023 08:14 schreef Fietsenrek het volgende:
[..]
Het bedrijf stond er al tijdens de 2e wereldoorlog, toen het nog niet zo dichtbevolkt was als vandaag de dag.
Dat gezegd hebbende is het natuurlijk een feit dat ze schadelijke stoffen uitstoten (niet in massale hoeveelheden), daarom hebben ze meer dan ¤300 miljoen euro beschikbaar gesteld om te verschonen. Alleen heeft zo'n bedrijf tijd nodig.
Wil je je staal uit Polen halen en dan dat alles zowel duurder wordt en kwalitatief minder?
Ik klaag echter niet, dat die apparaten duurder worden als men de maakindustrieën zou verplaatsen naar een minder druk bevolkt land.quote:Op zondag 18 juni 2023 08:09 schreef Fietsenrek het volgende:
[..]
Gebruik je een wasmachine? Droger? Een koelkast misschien? Kans is ook groot dat je een auto gebruikt? Keukengerei misschien? En wellicht zitten er op je deuren deurklinken? Is je doucheslang van plastic of staal?
Opzich zijn dat dingen die je 'wilt' gebruiken, dus verwijder die even uit je huis/leven voor het gemak.
Die smerige TATA moet gewoon terug naar het land van de eigenaar , in India dus, daar staan wel meer smerige fabrieken van hemquote:Op zondag 18 juni 2023 14:43 schreef torentje het volgende:
[..]
Ik klaag echter niet, dat die apparaten duurder worden als men de maakindustrieën zou verplaatsen naar een minder druk bevolkt land.
Omdat de mens en de machines die er staan de kwaliteit leveren. Het proces is na zoveel jaren helemaal gefinetuned. Het bedrijf heette eerst Koninklijke Hoogovens, dus de oorsprong is erg Nederlandsquote:Op zondag 18 juni 2023 14:32 schreef SpecialK het volgende:
[..]
waarom zou het oerhollandsetata steel in polen ineens lagere kwaliteit leveren? zoals ik al zei. transport is spotgoedkoop sinds de jaren 70 alweer
de engelse afdeling van TATA is verkocht wegens failletquote:Op zondag 18 juni 2023 15:49 schreef Fietsenrek het volgende:
[..]
Omdat de mens en de machines die er staan de kwaliteit leveren. Het proces is na zoveel jaren helemaal gefinetuned. Het bedrijf heette eerst Koninklijke Hoogovens, dus de oorsprong is erg Nederlands.
Als het zo makkelijk was, zou het staal met dezelfde kwaliteit uit China komen en India, denk je niet? Dat is nog goedkoper namelijk.
Ja dat zeg je goed, de Engelse afdeling. Wat heeft dat met het productie proces van Tata Nederland te maken? Niks.quote:Op zondag 18 juni 2023 15:58 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
de engelse afdeling van TATA is verkocht wegens faillet
heeft de Dcjb een andere account ??
quote:Tata steel betaalt 94 keer minder dan huishouden
Maar het verschil kan nog veel groter, met name voor de hele grote bedrijven.
Neem een bedrijf als Tata Steel.
Volgens recente kerncijfers verbruikt het bedrijf jaarlijks zo'n 2 miljard kWh aan elektriciteit.
Btw nog niet meegenomen
En dan te bedenken dat huishoudens ook nog eens 21 procent btw betalen op de energiebelasting én op de kale stroom- en gasprijs. Als we dit meenemen, wordt het verschil zelfs nog wat groter.
Stop je dit getal in de belastingmolen. Dan komt het gemiddelde belastingtarief uit op 0,13 cent per kWh. Dat is 94 keer minder dan wat een huishouden per kWh betaalt.
https://www.parool.nl/ned(...)l-ijmuiden~b63850a3/quote:Bedrijven die het meeste 'vervuilen' betalen naar verhouding de minste energiebelasting.
Leg dat maar eens uit aan de honderdduizenden huishoudens die moeite hebben met het betalen van hun energierekening.
Er zijn goede (geo)politieke redenen om staal en andere grondstoffen niet via china te laten gaan. Er zijn goede politieke redenen om polen en andere oostbloklanden de kans te geven om een significant onderdeel te worden van de europese economische motor.quote:Op zondag 18 juni 2023 15:49 schreef Fietsenrek het volgende:
[..]
Omdat de mens en de machines die er staan de kwaliteit leveren. Het proces is na zoveel jaren helemaal gefinetuned. Het bedrijf heette eerst Koninklijke Hoogovens, dus de oorsprong is erg Nederlands.
Als het zo makkelijk was, zou het staal met dezelfde kwaliteit uit China komen en India, denk je niet? Dat is nog goedkoper namelijk.
Wie zegt dat alle longkanker patiënten veroorzaakt zijn door Tata? Op de site van de kankeratlas staat zelf dat 80% veroorzaakt wordt door roken. https://iknl.nl/nieuws/2023/impact-per-regio-kankeratlasquote:Op maandag 19 juni 2023 11:10 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Er zijn goede (geo)politieke redenen om staal en andere grondstoffen niet via china te laten gaan. Er zijn goede politieke redenen om polen en andere oostbloklanden de kans te geven om een significant onderdeel te worden van de europese economische motor.
Er zijn goede redenen om een kankerverwekkende stinkfabriek niet in een kustgebied toe te staan waar heel Nederland en half Duitsland komt badderen. Die huidkanker is denk ik al schadelijk genoeg daar hoeft geen longkanker bij.
kloptquote:Op maandag 19 juni 2023 18:16 schreef Ghost_Buster het volgende:
[..]
Tata moet oprotten uit ons land, we zijn geen india waar ze lekker mogen doen wat ze willen. Ja, het geeft werkgelegenheid, maar wel ten koste van de gezondheid van iedereen die daar in de buurt woont.
Je kunt daar niet eens je wasgoed buiten drogen, dat is na een uurtje helemaal zwart.
Ja dat klopt Sjerriequote:Op maandag 19 juni 2023 12:06 schreef Fietsenrek het volgende:
[..]
Wie zegt dat alle longkanker patiënten veroorzaakt zijn door Tata? Op de site van de kankeratlas staat zelf dat 80% veroorzaakt wordt door roken. https://iknl.nl/nieuws/2023/impact-per-regio-kankeratlas
Hij is Haarlemmer, dus kan met alle uitstoot van Schiphol en Tata vroeg of laat gaan genieten van een chemo'tje of chronische longaandoeningquote:Op zaterdag 17 juni 2023 13:00 schreef torentje het volgende:
[..]
Jij bent zeker iemand die slechts de lusten en niet de lasten heeft van vervuilende industrieën?
https://www.telegraaf.nl/(...)olken-van-tata-steelquote:Organisaties naar rechter voor strengere eisen aan Tata Steel
1 uur geleden in BINNENLAND
HAARLEM - De uitstoot van het schadelijke gas zwaveldioxide door staalfabriek Tata Steel moet aan strengere banden worden gelegd, vinden diverse organisaties.
Bij de bestuursrechter in Haarlem dient daarom dinsdag een zaak tegen de provincie Noord-Holland.
Stichting IJmondig, stichting Duinbehoud, stichting Schapenduinen en inwoners hebben zich aangesloten bij de zaak.
Zij vinden de eisen in de vergunning te ruim. .
De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) had de vergunning in 2021 aangescherpt, maar volgens de stichtingen voldoet de toezichthouder daarmee nog steeds niet aan het Schone Lucht Akkoord.
Dat terwijl alle provincies zich hebben aangesloten bij dat akkoord.
Tata Steel: geen compensatie omwonenden voor schade uitstoot
De omgevingsdienst zegt ook wel scherpere eisen te willen, maar ,,de opgelegde waarde moet wel haalbaar zijn" om juridisch stand te houden.
Zoals de grens nu is opgesteld, zegt de toezichthouder ook aan het akkoord te voldoen.
Bovendien wijst de omgevingsdienst erop dat Tata Steel verplicht is om te onderzoeken hoe de uitstoot van zwaveldioxide verder omlaag kan.
quote:Activisten klimmen in hijskraan om te protesteren tegen 'ziekmakende gifwolken' van Tata Steel
Door DENNIS MANTZ
16 apr. 2023 in BINNENLAND
WIJK AAN ZEE - Een knalgeel spandoek met de tekst 'Tata Steel, we zijn er ziek van' bungelt zondagochtend aan de arm van een hijskraan in Wijk aan Zee.
Greenpeace eist met de protestactie dat de vervuiling bij de staalgigant stopt. ,,Genoeg is genoeg."
Mensen willen graag dicht bij hun werk wonen, dan krijg je dat. Als je gaat verplaatsen, krijg je hetzelfde effect. Daarnaast staat de fabriek er echt al langer dan de meeste mensen er wonen.quote:Op zaterdag 17 juni 2023 12:40 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Ik denk dat het wijsheid is om te beseffen dat luchtvervuilende bedrijvigheid wellicht geen echte plek heeft in de meest dichtbevolkte regio van Europa. Transport van grondstoffen en producten is spotgoedkoop dus verplaats die rotzooi dan lekker naar een welwillend oost-europa waar de bevolkingsdichtheid lager is dan de hertjesdichtheid.
Het is een unie voor een reden. We hoeven niet alles hier maar te doen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |