quote:Noorse coaches moeten opstappen na schandaal met outfits op WK schansspringen
Het schandaal met de vervalste outfits op het WK schansspringen kost de kop van twee Noorse coaches en een staflid. Alledrie waren ze betrokken bij het manipuleren van de skipakken van Noorse atleten tijdens het wereldkampioenschap begin maart in het Noorse Trondheim.
De secretaris-generaal van de Noorse federatie, Ola Keul, bevestigde aan nieuwsagentschap NTB dat hoofdcoach Magnus Brevig, assistent Thomas Lobben en staflid Adrian Livelten “niet langer geschikt zijn om hun rol in de nationale ploeg op te nemen”. Hun contracten zijn na “grondig onderzoek” stopgezet.
Het WK schansspringen werd dit jaar overschaduwd door een schandaal dat begon met een stiekem opgenomen video waarin te zien was hoe skipakken van Noorse atleten met een naaimachine werden gemanipuleerd om zo de luchtweerstand te verbeteren. De Noorse federatie erkende het bedrog en vijf atleten en officials werden door de internationale federatie FIS geschorst. Marius Lindvik, die overigens niet op de hoogte was van het bedrog, verloor zijn zilveren medaille op de grote schans.
Peterquote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Domen Prevc pakt de 1e overwinning
quote:Op maandag 29 december 2025 18:30 schreef chufi het volgende:
4 Schansen is vandaag begonnen ..Gisteren eigenlijk al met de kwalificatie.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Domen Prevc pakt de 1e overwinningNet efkes anges
een 2e sprongetje .... dat ging gisteren bijna mis tijdens de kwalisquote:Op zondag 4 januari 2026 20:02 schreef Sjoerd102 het volgende:
Die uitloopzone in Innsbruck blijf ik toch altijd weer bijzonder vinden.
Bergop.
Prevc had ook daar wat moeite mee vandaag.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |