Er is wel een aanleiding natuurlijk. Ik geef geen tik omdat ik daar zin in heb of zo.quote:Op woensdag 11 januari 2023 20:45 schreef No239SquadronRAF het volgende:
[..]
Ja, het is eigenlijk de schuld van het kind he, dat jij het slaat?
Basisschool niet afgemaakt? Dat het bij de ene groep vaker voorkomt dan bij de andere groep, betekent niet dat het bij beide groepen niet af kan nemen.quote:Op woensdag 11 januari 2023 20:20 schreef daNpy het volgende:
[..]
En complete onzin, want vroeger was een tik veel normaler als vandaag de dag. Volgens die "bekende statistiek" zou de jeugd permanent blauw rond moeten lopen anno nu.
blijkbaar welquote:Op woensdag 11 januari 2023 20:46 schreef Halcon het volgende:
[..]
Er is wel een aanleiding natuurlijk. Ik geef geen tik omdat ik daar zin in heb of zo.
ik kreeg vroeger ook wel eens een oplawaai van mijn ouders maar dan kreeg je dat ook als je daar ook echt om gevraagd had.quote:Op maandag 26 december 2022 11:22 schreef Watuntrik het volgende:
Een maat van mij is maatschappelijk werker, hij leeft ook volgens de overtuiging dat je geen tikken hoeft uit te delen in de opvoeding. Onlangs liepen we samen hij met zijn gezin en ik door de stad. De dochter van 16 beetje nors en dwars en wordt toegesproken door haar moeder. Antwoord van de dochter was luidkeels en venijnig 'JIJ MOET JE BEK HOUDEN!' Gezien vanuit mijn opvoeding was op dat moment een tik voor haar kop de juiste reactie geweest. Maar nee, de maatschappelijk werker zegt slechts 'foei' gaat die avond voordat dochterlief naar bed gaat een uurtje met haar praten over het voorval. Helpt het? Vooralsnog niet, 2 dagen later scheld ze haar vader voor klootzak uit omdat ze haar zin niet krijgt.
Maar als een volwassene jou slaat omdat je onbehoorlijk gedrag vertoont. Wat is dat dan? Gewoon geweld toch? Je kunt daar aangifte van doen, als een volwassene jou een tik geeft.quote:Op woensdag 11 januari 2023 20:41 schreef Halcon het volgende:
[..]
Ja, wat vergelijk je. Ik geef die tik niet zomaar. Dat heeft 'n reden. Als die er niet zou zijn dan zou ik die tik niet geven.
Met die redenatie kunnen we lijfstraffen op scholen ook wel weer invoeren.quote:Op woensdag 11 januari 2023 14:13 schreef Halcon het volgende:
[..]
Volgens mensen die waarschijnlijk geen kinderen hebben opgevoerd moet je ze alles rustig uitleggen. Maar die mensen weten niet dat je dat voor dat moment al 33 keer hebt gedaan.
En ja, ik geef mijn kinderen weleens een tik of een draai om de oren.
Ik kreeg vroeger thuis ook tikken.Ook op school. Ik denk niet dat ik er veel van heb geleerd. Meer aan een goed gesprek of andere straf. Ik zou als ik kinderen zou hebben ook niet slaan.quote:Op vrijdag 23 december 2022 17:03 schreef SootSprite het volgende:
Ik ben in dubio. Als kind veelvuldig corrigerende tikken gekregen voor van alles. Lage cijfers tot onbeleefd gedrag mijn ouders vonden een tik (of trap, of een riem) een goede oplossing. Ik was al een verlegen kind maar ik werd er een angstig kind door dat enorme faalangst had en geen dingen uit durfte te proberen. Maar ik zat wel.in een stramien, had geen.grote mond en deed het goed op school. Dus ergens heeft het wel gewerkt.
Als ik groepjes hangjongeren, en met name jongens, zie, vraag ik me soms af of zo'n tik ze niet zou helpen. Ik was van nature al braaf, maar het rellende criminele tuig pak je er meer mee dan met eeuwig in gesprek gaan...
Ik kom ook uit zo'n generatie waar dit normaal was en er nog niemand van opkeek. Flikte je iets wat niet door de beugel kan of grote bek of niet luisteren dan kreeg je een oplawaai of met een boek of een krant of een potlepel of met de hand of je kreeg een schoen naar je kop geflikkerd. Was je slecht of te laat met ontwijken dan deed het even pijn.quote:Op donderdag 12 januari 2023 08:35 schreef HSG het volgende:
[..]
ik kreeg vroeger ook wel eens een oplawaai van mijn ouders maar dan kreeg je dat ook als je daar ook echt om gevraagd had.
Als ik tegen mijn moeder zou schreeuwen dat ik ze haar bek moest houden of ik schold haar uit voor "hoer" of "kutwijf" dan kreeg ik diezelfde dag de maat 45 schoenen van mijn vader in mijn reet en deed je het nooit weer.
Dat klopt. Ik vind het wel iets dat voorbehouden moeten zijn aan de ouders. Niet aan de lerares op school, de trainer van de voetbalclub of iemand uit de rij bij de supermarkt.quote:Op donderdag 12 januari 2023 12:00 schreef Weird- het volgende:
[..]
Met die redenatie kunnen we lijfstraffen op scholen ook wel weer invoeren.
Kinderen worden daar natuurlijk ook gewoon gecorrigeerd.
.
Iets zegt me dat je het daar dan weer niet mee eens bent.
Terwijl dat, een tik van de buurman, ook vaak prima hielp. Maar dat hele tikken of slaan heeft geen zin. Dan ben je blijkbaar al te machteloos.quote:Op donderdag 12 januari 2023 13:06 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dat klopt. Ik vind het wel iets dat voorbehouden moeten zijn aan de ouders. Niet aan de lerares op school, de trainer van de voetbalclub of iemand uit de rij bij de supermarkt.
Ik vind wel dat die mensen van ouders mogen verwachten dat ze hun kinderen fatsoenlijk opvoeden en dat kinderen zich dus weten te gedragen.
Mja, als je vroeger in de buurt ging kloten, dan waren er wel huizen die je oversloeg inderdaad. En huizen waar het altijd raak was.quote:Op donderdag 12 januari 2023 13:09 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Terwijl dat, een tik van de buurman, ook vaak prima hielp. Maar dat hele tikken of slaan heeft geen zin. Dan ben je blijkbaar al te machteloos.
En op de markt iets jatten en een klap krijgen. Dat gebeurde enige tijd geleden op de Albert Cuyp een kraamhouder geeft een jattend kind een tik. Dat werd een heel drama.quote:Op donderdag 12 januari 2023 13:12 schreef Halcon het volgende:
[..]
Mja, als je vroeger in de buurt ging kloten, dan waren er wel huizen die je oversloeg inderdaad. En huizen waar het altijd raak was.
Vind dat ook aan de ouders voorbehouden. Ouders moeten natuurlijk kinderen wel leren dat het niet mag. Mijn kinderen hebben ook weleens iets gepakt, dat niet gezegd en dan kom je daar achteraf pas achter. Dan leer je ze wel dat dat niet de bedoeling is.quote:Op donderdag 12 januari 2023 13:13 schreef Jaroon het volgende:
[..]
En op de markt iets jatten en een klap krijgen. Dat gebeurde enige tijd geleden op de Albert Cuyp een kraamhouder geeft een jattend kind een tik. Dat werd een heel drama.
Precies. Mijn vader heeft mij een keer mee teruggenomen naar de supermarkt om excuus aan te bieden. Dat hielp ook heel goed.quote:Op donderdag 12 januari 2023 13:22 schreef Halcon het volgende:
[..]
Vind dat ook aan de ouders voorbehouden. Ouders moeten natuurlijk kinderen wel leren dat het niet mag. Mijn kinderen hebben ook weleens iets gepakt, dat niet gezegd en dan kom je daar achteraf pas achter. Dan leer je ze wel dat dat niet de bedoeling is.
Ja. Weleens een keer wat gesloopt bij een voetbalclub als kind. Dan nam 'ie me daar mee naar toe om excuses aan te bieden en te vragen wat het kost, zodat ik wist hoeveel tijd ik kon fluiten naar m'n zakgeld.quote:Op donderdag 12 januari 2023 13:25 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Precies. Mijn vader heeft mij een keer mee teruggenomen naar de supermarkt om excuus aan te bieden. Dat hielp ook heel goed.
Dat laatste valt idd op. Alsof je een kind (bijv. supermarkt) helemaal niet meer hoeft te corrigeren.quote:Op donderdag 12 januari 2023 13:33 schreef Halcon het volgende:
[..]
Ja. Weleens een keer wat gesloopt bij een voetbalclub als kind. Dan nam 'ie me daar mee naar toe om excuses aan te bieden en te vragen wat het kost, zodat ik wist hoeveel tijd ik kon fluiten naar m'n zakgeld.
Dat is andere koek dan wat je tegenwoordig gevoelsmatig vaak ziet: het toch proberen goed te praten alsof het niet aan het kind ligt.
Ik heb wel een kind opgevoed en ook met kinderen gewerkt.quote:Op woensdag 11 januari 2023 14:13 schreef Halcon het volgende:
[..]
Volgens mensen die waarschijnlijk geen kinderen hebben opgevoerd moet je ze alles rustig uitleggen. Maar die mensen weten niet dat je dat voor dat moment al 33 keer hebt gedaan.
En ja, ik geef mijn kinderen weleens een tik of een draai om de oren.
Prceis. En dat werkt gewoon. Alleen al dat echt "NEE" geen discussie gaat worden.quote:Op donderdag 12 januari 2023 14:11 schreef Cause-mayhem2 het volgende:
[..]
Ik heb wel een kind opgevoed en ook met kinderen gewerkt.
Ben echt niet perfect en heb weleens een en nu heel snel gebrult.
Rustig uitleggen kwam het uiteindelijk altijd op neer, maar niet altijd gelijk.
Maar algemeen genomen rustig en consequent blijven werkte het beste. Ook bij de kinderen met autisme, ADHD en andere problematiek.
Op een extreme uitzondering na was een opgetrokken wenkbrouw of een 'pardon?' voldoende.
Maar wat ik zeg kom ik dan ook na, ik doe geen loze belofte en bedreig niet. Ik stel gewoon een consequential en die gebeurd ook.
Ben je niet gewoon al wat stappen te ver als zoiets gebeurd?quote:Op donderdag 12 januari 2023 08:35 schreef HSG het volgende:
[..]
ik kreeg vroeger ook wel eens een oplawaai van mijn ouders maar dan kreeg je dat ook als je daar ook echt om gevraagd had.
Als ik tegen mijn moeder zou schreeuwen dat ik ze haar bek moest houden of ik schold haar uit voor "hoer" of "kutwijf" dan kreeg ik diezelfde dag de maat 45 schoenen van mijn vader in mijn reet en deed je het nooit weer.
Er zijn gezinnen waar ouders elkaar op elke manier mishandelen en dat duidelijk doorgeven aan hun kinderen. Daar leert een kind vanquote:Op donderdag 12 januari 2023 14:19 schreef Cause-mayhem2 het volgende:
[..]
Ben je niet gewoon al wat stappen te ver als zoiets gebeurd?
Elkaar uitschelden is hier nooit gebeurd.
Wel wat demonstratief traplopen door de toen nog puber. Maar echt een grote scheur open trekken of zelfs schelden? Nee.
Ik vraag me soms af hoe het achter gesloten deuren gaat bij mensen waar dat wel bij gebeurd. Tegen de kinderen en als partners onder elkaar.
Want waar haalt dat kind vandaan dat het 'ok' is?
Een verlegen kind slaan, nee dat werkt totaal niet. Het is überhaupt de vraag of een tik verkopen iets oplevert, maar dat bij een kwetsbaar kind veelvuldig doen is sowieso fout. Je ouders hadden waarschijnlijk beperkte leiderschapskwaliteiten (autoriteit) die je nodig hebt om een kind op te voeden en uit frustratie werden ze agressief.quote:Op vrijdag 23 december 2022 17:03 schreef SootSprite het volgende:
Ik ben in dubio. Als kind veelvuldig corrigerende tikken gekregen voor van alles. Lage cijfers tot onbeleefd gedrag mijn ouders vonden een tik (of trap, of een riem) een goede oplossing. Ik was al een verlegen kind maar ik werd er een angstig kind door dat enorme faalangst had en geen dingen uit durfte te proberen. Maar ik zat wel.in een stramien, had geen.grote mond en deed het goed op school. Dus ergens heeft het wel gewerkt.
Als ik groepjes hangjongeren, en met name jongens, zie, vraag ik me soms af of zo'n tik ze niet zou helpen. Ik was van nature al braaf, maar het rellende criminele tuig pak je er meer mee dan met eeuwig in gesprek gaan...
Dat is ook de enige vorm van aandacht die ze krijgen.quote:Op vrijdag 23 december 2022 17:09 schreef Cause-mayhem2 het volgende:
Veel hangjongeren en tuig van de richel komt uit gezinnen die niet vies zijn van een corrigerend tikje op zijn tijd.
Blijkt dus niet echt de oplossing te zijn.
Zwakke persoonlijkheid, onvermogen en vooral niet kunnen communiceren. Dan maar uit frustratie slaanquote:Op vrijdag 23 december 2022 17:32 schreef Selenophilia het volgende:
Wat voor loser ben je dan als je dat nodig hebt om een punt te maken
Alsof een tik (tenzij je erop los ramt) ook maar enigszins meer in de buurt komt van de realiteit van de wereld van volwassenenquote:Op vrijdag 23 december 2022 17:37 schreef Viesdik het volgende:
[..]
Dit is typisch de reactie van een vrouw (no offence)
Vrouwen voeden een kind anders op dan mannen. Daarom ben ik ook tegen een gezin met 2 moeders of 2 vaders. Een kind heeft het recht op een gezonde gezinssituatie met een moeder en een vader.
Een kind heeft in meerdere mate de liefde van een vrouw (moeder) nodig en de confrontatie van de man. Die zijn niet altijd fijn en leuk, maar het zorgt wel dat ze later stevig op eigen schoenen kunnen staan.
Misschien moet je het eens bij jezelf zoeken. Luistert het kind wellicht niet omdat jij niet kunt communiceren? Dat lijkt mij eerder het geval.quote:Op vrijdag 23 december 2022 17:51 schreef PzKpfw het volgende:
[..]
Dat mag je vinden maar ik ben van mening dat niet alles op te lossen is met de fluwelen handschoenen. Sommige kinderen willen nu eenmaal slecht luisteren dus die zul je het op een andere manier duidelijk moeten maken.
Ja, daar zal vast sprake zijn van een 1 op 1 causale relatie tussen die 2 gegevensquote:Op vrijdag 23 december 2022 18:08 schreef SootSprite het volgende:
[..]
Nou ik ken bijna alleen mensen met uni en bijna iedereem kreeg tikken in de jaren 90. Niet zo heftig als ik maar toch wel met de vlakke hand.
Het moet niet zo zijn dat tikken trauma gaan opleveren. De beste grens ligt bij het niet beginnen met een tik geven.quote:Op vrijdag 23 december 2022 18:08 schreef SootSprite het volgende:
[..]
Nou ik ken bijna alleen mensen met uni en bijna iedereem kreeg tikken in de jaren 90. Niet zo heftig als ik maar toch wel met de vlakke hand.
Jij snapt er echt niets van. Uitstekend voorbeeld van iemand met nul autoriteit.quote:Op zaterdag 24 december 2022 09:43 schreef Biest. het volgende:
[..]
Je ziet je kind een ander kind slaan, je pakt je kind beet en trekt aan zijn oor terwijl je hem streng in de ogen kijkt. Dat zou mijn corrigerende tik zijn om hem aan zijn verbale opvoeding te herinneren. Kinderen luisteren niet altijd naar verbaal.
Met alleen "Nee, Pieter. Niet doen" bereik je niet veel
Je kan kinderen echt aanleren dat "nee"ook eccht "nee" is.quote:Op zaterdag 24 december 2022 09:43 schreef Biest. het volgende:
[..]
Je ziet je kind een ander kind slaan, je pakt je kind beet en trekt aan zijn oor terwijl je hem streng in de ogen kijkt. Dat zou mijn corrigerende tik zijn om hem aan zijn verbale opvoeding te herinneren. Kinderen luisteren niet altijd naar verbaal.
Met alleen "Nee, Pieter. Niet doen" bereik je niet veel
Communiceren doe je dan ook niet alleen met woorden, maar des te meer met non-verbale communicatie. Houding, toon, expressie, oogcontact, fysieke nabijheid, volume, etc, etc. En niet alleen als een kind iets fout doet, nee ten alle tijden. Daarom krijgen zwakke persoonlijkheden probleemkinderen.quote:Op maandag 26 december 2022 11:22 schreef Watuntrik het volgende:
[..]
Dit dus...
[..]
Is inderdaad een grijs gebied en in de aard, inschattingsvermogen over de aard van het kind en ook de positie van de uitdeler. Ikzelf kom uit een ouderwets gezin en ben de jongste van 6 kinderen. We zijn allemaal opgevoed in een klein huis met 3 slaapkamers. Dus dat was 8 personen huizen met stapelbedden..Grote keuken met lange tafel en peipklein woonkamertje. Om daar dagelijks de orde te handhaven was zo nu en dan een tik of een pets aan de orde van de dag. Bv. aan tafel en je klep niet kunnen houden, gevolgd door 2 waarschuwingen 'Klep dicht en eten!' Wou je graag het laatste woord dan was dit soliciteren voor een subtile pets met de potlepel. En er heeft nog nooit iemand striemen, bulten of blauwe plekken rondgelopen.
Ook van mijn broers en mijn broers onder elkaar werden er regelmatig petsen uitgedeeld wanneer we elkaar waren aan het etteren. Ik heb zelfs een keer een pak rammel van mijn moeder gekregen met de slipper. Achteraf er aan terugdenkende hoe en waarom had ik het nog verdiend ook en er beslist iets positiefs van geleerd. En ook hier geen striemen of blauwe plekken bij opgelopen.
Dat waren meer, correcties met schrikeffect om even wakker te schudden, dan dat het pijn deed. En daar was onze moeder heel erg goed in en wist perfect die grens te bepalen. En de liefste vrouw van de wereld en elke pest die ik van haar heb gekregen heb ik dan ook om gevraagt met mijn dwarsliggerij.
Ik kan alleen voor mezelf spreken en voor zover ik het kan inschatten is er niemand van de 6 kinderen traumatisch uit de opvoeding gekomen. We praten allemaal vol lof over onze ouders. En kunnen we allemaal achteraf hartelijk lachen om de petsen die we verdiend hebben gekregen. En die petsen kwamen niet voort uit onmacht maar uit duidelijke ordehandhaving. Woorden kun je fout opvatten en (met kinder/tienerlogica) met van alles op antwoorden en een tik voor je harses is wat duidelijker to the point dat het genoeg is.
Maar begrijpelijk voor de buitenstaander die ziet alleen het slaan, niet hoe het aankomt en waarom het wordt uitgedeelt. Kent de gezinssituatie niet, kent eigenlijk helemaal niks en niemand en ziet alleen maar de tik die wordt uitgedeeld en kan daar alles wat maar beliefd aan ophangen. En dan nog het leifst het meest negatieve dat je er uit kunt filteren. En maken meteen het vergelijk met ouders die hier geen maat weten te houden en inderdaad mishandelen i.p.v. corrigeren. En daarmee wordt helaas alles over dezelfde kam geschoren.
Ik ben het er dus mee eens, slaan in een opvoeding is geen optie. Maar waar ligt de grens? Een pijnloze corrigerende tik uitdelen is nog lang geen slaan. Enkel waneer je het ziet gebeuren is het verschil tussen beide soms moeilijk te bepalen.
Een maat van mij is maatschappelijk werker, hij leeft ook volgens de overtuiging dat je geen tikken hoeft uit te delen in de opvoeding. Onlangs liepen we samen hij met zijn gezin en ik door de stad. De dochter van 16 beetje nors en dwars en wordt toegesproken door haar moeder. Antwoord van de dochter was luidkeels en venijnig 'JIJ MOET JE BEK HOUDEN!' Gezien vanuit mijn opvoeding was op dat moment een tik voor haar kop de juiste reactie geweest. Maar nee, de maatschappelijk werker zegt slechts 'foei' gaat die avond voordat dochterlief naar bed gaat een uurtje met haar praten over het voorval. Helpt het? Vooralsnog niet, 2 dagen later scheld ze haar vader voor klootzak uit omdat ze haar zin niet krijgt.
En dit is wat me in het algemeen opvalt in de huidige 'Geen tikken uitdelen' generatie. Heel veel jeugd heeft hierdoor minder respect voor ouderlijk gezag gekregen. Ze zijn hondsbrutaal en denken het beter te weten wat ze dan ook uiten met een grote bek in plaats van eens te luisteren. Op zich een nobel streven om je dan in te kunnen houden en dit alsnog met de zachte hand en een discussie proberen te corrigeren. Soms of misschien zelfs steeds meer lijkt op de weg van de meeste weerstand die het langste duurt.
Maar niet zo erg dat je er nare herinneringen aan hebt?quote:Op donderdag 12 januari 2023 17:32 schreef damsco het volgende:
Vroeger vaak zat klappen gekregen, geen vuist maar wel er werd wel vrij snel gemept als er maar een beetje onmacht bij kwam kijken. Ga het zelf nooit doen.
Als dat voldoende is, dan is dat voldoende en zijn er geen verdere maatregelen nodig. Maar dat is het dus niet altijd.quote:Op donderdag 12 januari 2023 14:11 schreef Cause-mayhem2 het volgende:
[..]
Ik heb wel een kind opgevoed en ook met kinderen gewerkt.
Ben echt niet perfect en heb weleens een en nu heel snel gebrult.
Rustig uitleggen kwam het uiteindelijk altijd op neer, maar niet altijd gelijk.
Maar algemeen genomen rustig en consequent blijven werkte het beste. Ook bij de kinderen met autisme, ADHD en andere problematiek.
Op een extreme uitzondering na was een opgetrokken wenkbrouw of een 'pardon?' voldoende.
Maar wat ik zeg kom ik dan ook na, ik doe geen loze belofte en bedreig niet. Ik stel gewoon een consequential en die gebeurd ook.
En er is weer een verschil tussen een kind even fors vastpakken en... Tja. Wat is een tik.quote:Op donderdag 12 januari 2023 19:25 schreef Halcon het volgende:
[..]
Als dat voldoende is, dan is dat voldoende en zijn er geen verdere maatregelen nodig. Maar dat is het dus niet altijd.
Als een hond niet luistert grijp je die op den duur ook wel in het nekvel.quote:Op donderdag 12 januari 2023 16:52 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Misschien moet je het eens bij jezelf zoeken. Luistert het kind wellicht niet omdat jij niet kunt communiceren? Dat lijkt mij eerder het geval.
Ja, ook dat. Het gaat niet over vuistslagen in het gezicht of zo.quote:Op donderdag 12 januari 2023 19:29 schreef Jaroon het volgende:
[..]
En er is weer een verschil tussen een kind even fors vastpakken en... Tja. Wat is een tik.
Een hond is geen mens.quote:Op donderdag 12 januari 2023 19:32 schreef PzKpfw het volgende:
[..]
Als een hond niet luistert grijp je die op den duur ook wel in het nekvel.
Ik had ook een oma die keihard een je oorlel kneep elke keer. Dat is hoe ik mij haar ook herinner.quote:Op donderdag 12 januari 2023 19:34 schreef Halcon het volgende:
[..]
Ja, ook dat. Het gaat niet over vuistslagen in het gezicht of zo.
Vind je dat je je partner, of je partner jou, ook een corrigerende tik mag geven?quote:Op donderdag 12 januari 2023 19:34 schreef Halcon het volgende:
[..]
Ja, ook dat. Het gaat niet over vuistslagen in het gezicht of zo.
Je hond niet aankunnen, moet altijd lachen om dat soort types, vooral die de hond van pup af aan hebben. Veel te korte stukjes lopen want geen tijd of lui, inconsequent reageren op (onwenselijk) gedrag, geen enkele kracht en autoriteit in stem wanneer ze de hond een "commando" geven, hele zinnen uitspreken tegen de hond als ie iets wel of niet moet doen, laten sjorren aan de riem, oftewel je hond totaal niet begrijpen. It's pathetic...quote:Op donderdag 12 januari 2023 19:32 schreef PzKpfw het volgende:
[..]
Als een hond niet luistert grijp je die op den duur ook wel in het nekvel.
Maar er is hoop. Volgens mij zijn er plannen voor verplichte hondencursussen voor nieuwe eigenaren.quote:Op donderdag 12 januari 2023 19:51 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Je hond niet aankunnen, moet altijd lachen om dat soort types, vooral die de hond van pup af aan hebben. Veel te korte stukjes lopen want geen tijd of lui, inconsequent reageren op (onwenselijk) gedrag, geen enkele kracht en autoriteit in stem wanneer ze de hond een "commando" geven, hele zinnen uitspreken tegen de hond als ie iets wel of niet moet doen, laten sjorren aan de riem, oftewel je hond totaal niet begrijpen. It's pathetic...
Een aap is geen koe.quote:
Tuurlijk.quote:Op donderdag 12 januari 2023 19:50 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Vind je dat je je partner, of je partner jou, ook een corrigerende tik mag geven?
Dan houdt het op.quote:
Zeker op volwassenen niveau gaat dat heel ongemakkelijk worden.quote:Op donderdag 12 januari 2023 19:50 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Vind je dat je je partner, of je partner jou, ook een corrigerende tik mag geven?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |