Als ik op de site van Pino dan even kijk naar het aantal artiesten in de lijst per jaar, zie je daar ook wel duidelijk de trend. Het gaat de laatste jaren wel minder hard, maar volgens de telling van Pino zitten we dit jaar nog maar net boven de 800 artiesten in de lijst.quote:Op donderdag 15 december 2022 22:19 schreef Fred_B het volgende:
Ik kan me eigenlijk niet zo druk maken om Hunekoppen en Bankzitters, maar de enige ontwikkeling die ik echt teleurstellend vind, is dat er steeds meer van dezelfde artiesten instaat. Als ik op de onvolprezen site van Piño kijk en vergelijk, kom ik op het volgende:
In 2012 waren er 30 acts met 10 of meer noteringen in de lijst. In 2017 was dat gegroeid naar 33. En in 2022 zijn dat er nu 38. Dat deden zij met respectievelijk 494, 520 en 591 platen. Dat zijn er dus zo'n 100 bij voor de veelgenoteerden, en dat had nog meer kunnen zijn als de hofleveranciers van 2012 Beatles en Rolling Stones niet in de tussentijd samen 26 noteringen hadden verloren. Dit gaat dus geleidelijk naar een situatie dat 1 op de 3 platen in de lijst van een act komt, die er nog minstens 9 keer instaat. Dat toenemende gebrek aan variatie vind ik wel echt een minpunt aan de recente ontwikkeling van de lijst.
Die hoort bij eerste kerstdag idd, maar tenzij het nummer gebruikt gaat worden in Stranger Things vrees ik dat Frank plaats moet maken voor een 3FM hitje dat nog moet uitkomen.quote:Op donderdag 15 december 2022 22:22 schreef TheVulture het volgende:
Die It Was A Very Good Year van Sinatra op 1998 moet volgend jaar wel echt gered worden
Het zou toch veel leuker zijn als er gewoon 1000 verschillende artiesten in zouden staan. Zo leer je nog wat nieuws kennen. Nightwish, Froukje, Goldband ... allemaal hebben een markt en allemaal kunnen nieuwe fans aantrekken.quote:Op donderdag 15 december 2022 22:45 schreef Hamlapjes het volgende:
Ik kan me eigenlijk niet zo druk maken om Hunekoppen en Bankzitters, maar de enige ontwikkeling die ik echt
quote:Op donderdag 15 december 2022 22:47 schreef TheVulture het volgende:
Ik vind Froukje live ook nogal eens uit de bocht vliegen ja. Verder vind ik het muzikaal wel goed. Ik vind Groter Dan Ik misschien nog wel het beste van haar.
Iemand vergeleek haar eerder met Roosbeef, die kwalificatie zou ik dan weer aan Eefje de Visser geven, van die zweverige patetische liedjes waar alle chakra's van beginnen te jeuken
En dit moet toch ook een signaal naar radio 2 zijn. Je wilt toch niet dat over een paar jaar er maar 500 artiesten in de lijst staan? Dan gaat je diversiteit toch kapot? Alles boven de 10 is toch teveel?quote:Op donderdag 15 december 2022 22:45 schreef Hamlapjes het volgende:
[..]
Als ik op de site van Pino dan even kijk naar het aantal artiesten in de lijst per jaar, zie je daar ook wel duidelijk de trend. Het gaat de laatste jaren wel minder hard, maar volgens de telling van Pino zitten we dit jaar nog maar net boven de 800 artiesten in de lijst.
[ afbeelding ]
Maar ik heb niet de illusie dat de stemmers op de bankzitters überhaupt naar de top2000 luisterenquote:Op donderdag 15 december 2022 22:48 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Het zou toch veel leuker zijn als er gewoon 1000 verschillende artiesten in zouden staan. Zo leer je nog wat nieuws kennen. Nightwish, Froukje, Goldband ... allemaal hebben een markt en allemaal kunnen nieuwe fans aantrekken.
Iemand die normaal naar Goldband luistert zal via Spotify etc. niet zo maar bij Nightwish uitkomen, terwijl hij/zij het best leuk zou kunnen vinden. Andersom komt een gemiddelde metal fan niet op Goldband ....
Lijst divers houden, inclusief de Bankzitters desnoods, zou toch echt wel een speerpunt moeten zijn.
Mja, dat ga je niet stoppen of je moet alle acties weer gaan verbieden, maar dat is en lastig en een glijdende schaal.quote:Op donderdag 15 december 2022 22:49 schreef alopio het volgende:
[..]
Maar ik heb niet de illusie dat de stemmers op de bankzitters überhaupt naar de top2000 luisteren
Of hernieuwde belangstelling voor The Sopranos. Maar James Gandolfini is nu al een tijdje overleden helaas..quote:Op donderdag 15 december 2022 22:47 schreef Berkery het volgende:
[..]
Die hoort bij eerste kerstdag idd, maar tenzij het nummer gebruikt gaat worden in Stranger Things vrees ik dat Frank plaats moet maken voor een 3FM hitje dat nog moet uitkomen.
Dan had dat die Prequel-film van vorig jaar moeten zijn. Maar verder denk ik dat je vooral wakker moet blijven dit jaar.quote:Op donderdag 15 december 2022 22:53 schreef Gale_Boetticher het volgende:
[..]
Of hernieuwde belangstelling voor The Sopranos. Maar James Gandolfini is nu al een tijdje overleden helaas..
Ook dat is een duidelijk signaal inderdaad, al wordt deze trend nog wat getemperd doordat bij veel oudere acts als The Kinks, Procol Harum, Jacques Brel, Doobie Brothers, Roy Orbison, Marvin Gaye, enz. je geleidelijk naar een situatie gaat dat van hen HET liedje in de lijst staat, en als alle stemmen daarop zijn, dan houden die nummers het nog wel een tijdje uit. Alleen worden die uitvallers dus meestal vervangen door een nieuwe notering van een act die er al vrij veel heeft.quote:Op donderdag 15 december 2022 22:45 schreef Hamlapjes het volgende:
[..]
Als ik op de site van Pino dan even kijk naar het aantal artiesten in de lijst per jaar, zie je daar ook wel duidelijk de trend. Het gaat de laatste jaren wel minder hard, maar volgens de telling van Pino zitten we dit jaar nog maar net boven de 800 artiesten in de lijst.
[ afbeelding ]
Eens. Uiteindelijk hou je dit soort dingen en discussies altijd wel natuurlijkquote:Op donderdag 15 december 2022 22:51 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Mja, dat ga je niet stoppen of je moet alle acties weer gaan verbieden, maar dat is en lastig en een glijdende schaal.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.nog even van mijn lijst een youtube playlist gemaakt
"I wear the mask to protect the city… but the city is what made the mask." – Batman
en dat terwijl de NPO zo'n diversiteitsclubje isquote:Op donderdag 15 december 2022 22:49 schreef alopio het volgende:
[..]
En dit moet toch ook een signaal naar radio 2 zijn. Je wilt toch niet dat over een paar jaar er maar 500 artiesten in de lijst staan? Dan gaat je diversiteit toch kapot? Alles boven de 10 is toch teveel?
Zo lang je mensen op 50 verschillende nummers van Koltplee laat stemmen dan heb je het natuurlijk ook al helemaal niet meer in de hand. Ook Queen, als geweldige band, komt me de keel uit met al die noteringen van ze waarvan wel misschien 10 volstrekt overbodig zijn.quote:Op donderdag 15 december 2022 22:49 schreef alopio het volgende:
[..]
En dit moet toch ook een signaal naar radio 2 zijn. Je wilt toch niet dat over een paar jaar er maar 500 artiesten in de lijst staan? Dan gaat je diversiteit toch kapot? Alles boven de 10 is toch teveel?
dat een coldplay er dus meer dan 30x in staat.quote:Op donderdag 15 december 2022 22:34 schreef Yankee het volgende:
[..]
Wat is nou precies je verbazing?
Ik heb er niets mee, maar ook niets op tegen. Een beetje Tiesto misstaat de top 2000 nietquote:Op donderdag 15 december 2022 22:58 schreef TheVulture het volgende:
Kudo's voor iedereen die Adagio For Strings die lijst in heeft gestemd, da's toch wel een hele fijne aanvulling
Ik vergeleek haar ook met Morrissey, in de zin dat de zang me (enigszins tot in wat grotere mate) irriteert.quote:Op donderdag 15 december 2022 22:47 schreef TheVulture het volgende:
Ik vind Froukje live ook nogal eens uit de bocht vliegen ja. Verder vind ik het muzikaal wel goed. Ik vind Groter Dan Ik misschien nog wel het beste van haar.
Iemand vergeleek haar eerder met Roosbeef, die kwalificatie zou ik dan weer aan Eefje de Visser geven, van die zweverige patetische liedjes waar alle chakra's van beginnen te jeuken
Ik ga voor Sabaton. Beetje hetzelfde "probleem" als ac/dc (je kent ze allemaal als je er een paar van hebt gehoord) maar ze weten steeds interessante geschiedenis in hun gegrunt te stoppen.quote:Op donderdag 15 december 2022 21:51 schreef Pindakaasfanaticus het volgende:
[..]
Dan zit je meer bij bands als Gloryhammer en Dragonforce, lekker zingen over ridders en draken en boze tovenaars
met dank aan de vierdaagse lopers en de Kro die dat nummer in de uitzendingen gebruikte.quote:Op vrijdag 16 december 2022 08:21 schreef Bayswater het volgende:
Proclaimers nog op een mooie plek 290Pas in 2015 binnengekomen en uiteraard nooit in de top40 gestaan zoals veel topnummers.
Ah mooi. Doet mij denken aan bezoekjes van vroeger aan Glasgow en Edinburgh waar dit nummer altijd wel ergens uit een pub schalde gespeeld door één of ander livebandje.quote:Op vrijdag 16 december 2022 08:25 schreef Sabata het volgende:
[..]
met dank aan de vierdaagse lopers en de Kro die dat nummer in de uitzendingen gebruikte.
Toen ik gisteren postte over hoe ik bij Nederlandstalige nummers al meteen kan afhaken op een accent of intonatie is dat overigens bij Engelstalige nummers juist niet het geval. Interessant eigenlijk hoe een nummer als 500 Miles een stuk minder leuk is zonder Schots accent, of bijvoorbeeld One Day Like This zo heerlijk klinkt met het Mancunian accent van Guy.quote:Op vrijdag 16 december 2022 08:21 schreef Bayswater het volgende:
Proclaimers nog op een mooie plek 290Pas in 2015 binnengekomen en uiteraard nooit in de top40 gestaan zoals veel topnummers.
Ik vind Anselma ook minder klinken zonder het accent van Jack Poels, en JW Roy in het Brabants ook beter klinken dan in het Engels of Nederlands, dus ook dat is weer niet afhankelijk van de taal.quote:Op vrijdag 16 december 2022 08:54 schreef Cee het volgende:
[..]
Toen ik gisteren postte over hoe ik bij Nederlandstalige nummers al meteen kan afhaken op een accent of intonatie is dat overigens bij Engelstalige nummers juist niet het geval. Interessant eigenlijk hoe een nummer als 500 Miles een stuk minder leuk is zonder Schots accent, of bijvoorbeeld One Day Like This zo heerlijk klinkt met het Mancunian accent van Guy.
Ook vanuit How I Met Your Mother een nieuwe adem gekregen die een Pac Man Fever niet heeft gehad.quote:Op vrijdag 16 december 2022 08:21 schreef Bayswater het volgende:
Proclaimers nog op een mooie plek 290Pas in 2015 binnengekomen en uiteraard nooit in de top40 gestaan zoals veel topnummers.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |