abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_207209767
Bloedbanden met o.a interview de moeder van Michael P
pi_207213709
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 november 2022 11:58 schreef Halcon het volgende:

[..]
De podcast over Judit Nyari kun je dan waarschijnlijk ook wel waarderen.
Wel een interessante zaak, die van Wies Hensen nog interessanter maar het blijven onopgeloste cold case zaken dus weinig concreet.
  zondag 1 januari 2023 @ 22:17:12 #78
318507 Jester65
Stay frosty
pi_207383969
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2022 20:24 schreef Blues het volgende:

[..]
Staan er op *G*
Inmiddels afgeluisterd, best een bizar verhaal.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
pi_207631324
https://podcasts.google.c(...)YnVyZWF1LnhtbA?ep=14


Het misdaad bureau.

[ Bericht 7% gewijzigd door Blues op 19-01-2023 20:32:15 ]
pi_207670680
quote:
Vorige week aflevering over drugscriminelen op platteland beluisterd. Ik vond het tegenvallen.
pi_207724568
https://www.radioviainternet.nl/podcasts/lacroix-ik-was-gangster

Vlaams.
Interessant verhaal hoe het allemaal zo gekomen is, door hem zelf verteld.

https://m.nieuwsblad.be/cnt/gd911e2u7?utm_source=google
pi_207831728
twitter
pi_207837054
quote:
1s.gif Op donderdag 26 januari 2023 19:56 schreef Blues het volgende:
https://www.radioviainternet.nl/podcasts/lacroix-ik-was-gangster

Vlaams.
Interessant verhaal hoe het allemaal zo gekomen is, door hem zelf verteld.

https://m.nieuwsblad.be/cnt/gd911e2u7?utm_source=google
Ik heb deze nog niet beluisterd maar ben wel benieuwd vanwege mijn interesse in Bende van Nijvel.
pi_207837867
Valt me trouwens op de de Vlaamse meiden van de volksjury een stuk beter te hachelen zijn.
Minder oeverloos gekwek en gelach, ze zijn volwassener aan het worden.
Doen nu ook live shows :D
https://www.devolksjury.be/

Interessant nieuw bizar verhaal weer geluisterd vandaag.

https://podcasts.google.c(...)r8AhUAAAAAHQAAAAAQTA

quote:
Wanneer er in 1939 in een Italiaans dorpje een vrouw verdwijnt, maken de dorpsbewoners zich zorgen, maar is er nog geen sprake van paniek. Dan verdwijnt er nog een vrouw. En dan ng een. Om het met de woorden van onze patroonheilige Peter R. de Vries te stellen: als iets n keer gebeurt, is dat een incident. Als het in korte tijd twee keer plaatsvindt, is dat heel toevallig. Als het drie keer gebeurt, is er sprake van een patroon.
pi_207839103
quote:
0s.gif Op donderdag 24 november 2022 09:32 schreef de_boswachter het volgende:

[..]
Crimetok is denk ik de slechtste die ik ooit beluisterd heb. Die miep dat presenteert… wat een zeur. En zo hakkelig. Ben er niet kapot van iig.
Eens, ik vind haar een zeurstem hebben.

Goeie podcasts die ik onlangs beluisterd heb zijn hier al genoemd maar:

- Appie A.: vond ik een boeiend verhaal (kende het deels). Goed opgebouwd en een fijne stem om naar te luisteren.

- Het verdwenen meisje (over Willeke Dost): zelfde verhaal; goed opgebouwd en een fijne stem.

- Eefke, in rook opgegaan. Boeiend verhaal, ook een prettige stem.

- Lacroix, ik was gangster. Ben ik nu aan het luisteren.
  woensdag 8 februari 2023 @ 16:19:35 #88
244108 StevenHyde
Bastognekoekadept
pi_207908523
Ik luister Moordzaken en de volksjury. Maar moet er wel voor in de stemming zijn, want vooral die 2e vind ik soms wel wat te blij. En die podcasts van het ad "Appie" ook geluisterd. Blijft ook een triest verhaal.
pi_207950991
quote:
0s.gif Op vrijdag 3 februari 2023 21:45 schreef CocoinColorado het volgende:
- Eefke, in rook opgegaan. Boeiend verhaal, ook een prettige stem.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
pi_207958092
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 februari 2023 15:53 schreef TargaFlorio het volgende:

[..]
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ja je blijft wel met vragen zitten na het luisteren van de podcast. Vind het heel intrigerend maar denk dat we nooit te weten gaan komen wat hier nu gebeurd is.
pi_207963411
Deze er net op gezet:
https://lammie-de-hasjkotter.captivate.fm/

Het begint met dit verhaal over die oude kotter, maar (en ik denk daarom dat ze de titel van de podcast beter kunnen wijzigen) er zijn recente hele andere verhalen ook.

Oh wacht :D Met doorzoeken kom ik erachter dat de recente verhalen ook onder kunstmaffia te vinden is.

https://podcastluisteren.nl/pod/Kunstmaffia

[ Bericht 22% gewijzigd door Blues op 12-02-2023 11:55:49 ]
pi_207986056
Ebel Duursma: levenslang gevangenbewaarder

quote:
Grote en kleine criminelen, schurken, bedriegers, moordenaars en dieven, Ebel Duursma heeft ze allemaal 'achter de deur' gehouden in Veenhuizen. Hun strafblad kende hij liever niet: "Dat hielp mij om iedereen als mens te behandelen."

Drenthe Toen
Ruim vier decennia lang was hij de man met de sleutelbos in Veenhuizen. Ebel Duursma: "Ik ben begonnen als gestichtswacht, daarna was ik bij de beveiliging buiten Esserheem, daarna ging ik de binnendienst in. Op 21 september 2022 ben ik met pensioen gegaan." In het Radio Drenthe-programma Drenthe Toen vertelt hij verhalen uit de bajespraktijk, in een serie van zes afleveringen. Te beluisteren op Radio Drenthe, elke zondag tussen 12.00 en 14.00 uur. Daarna te beluisteren via Uitzending Gemist op deze site.

Twee op n cel
In ruim 40 jaar maakte hij van alles mee als justitiemedewerker. Zoals het experiment van de toenmalige staatssecretaris Fred Teeven, waarbij twee gevangenen gedwongen in n cel werden gehuisvest. Een bezuinigingsmaatregel, anno 2013. "Geen succes", aldus Duursma, "eerder een drama. Want de n rookte, de ander niet. De n snurkte en de ander had zweetvoeten. Veel ergernis, stress en agressie. Veel jongens kozen ervoor om dan maar in een isoleercel te zitten, zelfs dat was te verkiezen boven een cel delen met een medegedetineerde. En voor ons als personeel was het levensgevaarlijk; je wist nooit wat er achter die deur op je wachtte. En man met slechte bedoelingen kan je nog wel de pas afsnijden, maar als ze samen iets beraamd hebben, dan ben je je leven niet zeker."

Vechten met gedetineerden
Ebel Duursma heeft wel met gedetineerden gevochten, klappen uitgedeeld n ontvangen. "Jazeker. Niet n keer, vaker. Vooral in de Bijlmer, daar begon ik 42 jaar geleden. Dat vond ik echt een rotgevangenis. Anoniem, steriel en altijd trammelant. Dan ging het alarm, dan moest je er weer met een team collega's naar toe want dan waren ze weer aan het bakkeleien."

In de Veenhuizer gevangenissen ging het er menselijker aan toe. "Natuurlijk hadden we daar ook wel eens oppositie, maar niet zoals in Amsterdam." Toch viel er daar in de Bijlmer ook wel het nodige te lachen. Duursma herinnert zich illegale races in het complex: "Dat deden we 's nachts, slalommend met elektrische etenskarretjes door de lege gangen. Tot er een keertje een collega de bocht te ruim nam en een metalen plaat aan de muur ramde. De leidingen erachter kapot, water spoot overal heen, we zijn lang aan het dweilen geweest."

In Bankenbosch in Veenhuizen beleefde Duursma zijn mooiste tijd. "Ik ben een oude sleutelbewaarder. Ik moet tussen die jongens, met die jongens, een beetje lol trappen, een beetje met de sleutels rammelen, maar echt opsluiten, dat was er daar gelukkig niet bij. Een half-open inrichting, ze zaten daar in de uitloop van hun straf. Dus daar was een streng regime niet nodig."

De rug aan de muur
Wat niet meer verdwijnt zijn de automatismen die horen bij een bijna levenslang cipier zijn, vertelt Duursma: "Als je ergens binnengaat, doe je de deur open en je doet hem ook weer dicht. Liefst op slot. Ik heb mezelf wel eens in de garage opgesloten, zo makkelijk gaat dat met die sleuteltjes. En als ik ergens ben, bijvoorbeeld, in een restaurant, ga ik altijd met mijn rug aan de muur zitten, dat er niet iets onverwachts van achter mij kan komen. Ik heb het wel eens aan collega's gevraagd, maar die doen dat dus precies zo want dat doe je op de afdeling ook. De ruimte vr je, de rug aan de muur."

Stok in de broek
De 6-delige serie radiogesprekken met Ebel Duursma is opgenomen in het Gevangenismuseum te Veenhuizen. Tijdens de rondgang daar dienden zich steeds weer herinneringen aan. Bij de nagebouwde cellen in het complex zegt hij, terwijl hij het zware metaal beklopt: "Deze deur heb ik vast heel vaak open gedaan. En weer op slot."

Ontsnappingen waren niet aan de orde van de dag, maar het gebeurde wel eens, herinnert Duursma zich: "Een gevangene reed met een heftruck dwars door de muur van het arbeidscomplex naar buiten. Daar stond een vluchtauto op hem te wachten. Die reed met een rotgang richting Assen, maar ze stapten ergens halverwege over in een andere auto die de tegenovergestelde richting inreed. Zo kwamen ze op de terugweg hun hele colonne achtervolgers tegen. Deze gevangene hebben we pas veel later weer op kunnen pakken." Pikant detail: ontsnappen wordt niet bestraft. Duursma: "Een eerlijke ontsnapping, dat mag. Alleen geweld of schade daarbij wordt aangerekend. En wij deden er natuurlijk alles aan om het vr te zijn."

De stok in de broek komt ter sprake als we in het museum een exemplaar aantreffen bij een etalagepop die een gedetineerde moet voorstellen. "Die stok werd aan de riem vastgemaakt", weet Duursma : "en ging dan aan de binnenkant van de broekspijp langs. Zo kon je met een gedetineerde naar het ziekenhuis of naar de rechtbank. Wegrennen kon hij niet, want door die stok kon hij zijn been niet buigen. Wij wonnen dan als bewaarder elke hardloopwedstrijd, geen kunst aan."

Countrymuziek
Heimwee naar het werk in de gevangenis heeft hij niet. "Ik had gedacht dat ik het zou missen, maar dat is niet zo. Het is mooi geweest. De sfeer werd ook steeds harder." Hij vertelt over de code die er vroeger was onder gedetineerden. "Als een gevangene met verlof ging en hij liet een flesje drinken op de cel staan, dan stond het er na zijn verlof nog net zo. Tegenwoordig kan je niet eens meer een pakje vloei laten liggen, als je je omdraait is het weg. Ze hebben ook een veel korter lontje, je krijgt sneller een grote mond of klappen. Daar zit ik eerlijk gezegd niet meer zo op te wachten..."

Wie wil weten wat Ebels' liefhebberij nu is, stemt op woensdagavond tussen 19.00 en 21.00 af op RTVZulthe.nl, waar Ebel samen met zijn oud-justitie-collega Wout van de Velde een countryprogramma presenteert

https://www.rtvdrenthe.nl(...)ng-gevangenbewaarder
pi_207988661
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2023 20:17 schreef Nober het volgende:
Ebel Duursma: levenslang gevangenbewaarder
[..]

Dit is een podcast? Waar te vinden?
  Manager PR/Moderator dinsdag 14 februari 2023 @ 10:55:44 #94
269689 crew  Viv
pi_207991389
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2023 22:57 schreef Sodemieters het volgende:

[..]
Dit is een podcast? Waar te vinden?
Kennelijk komt het eerst op de radio:
quote:
In het Radio Drenthe-programma Drenthe Toen vertelt hij verhalen uit de bajespraktijk, in een serie van zes afleveringen. Te beluisteren op Radio Drenthe, elke zondag tussen 12.00 en 14.00 uur. Daarna te beluisteren via Uitzending Gemist op deze site.
  dinsdag 14 februari 2023 @ 22:25:12 #95
119165 satecl
Dorpsidioot.
pi_208000189
Zojuist klaar met, wat mij betreft, de beste podcast die ik tot nu toe ooit heb geluisterd: De zwarte dag van Hans: https://www.ad.nl/podcasts/de-zwarte-dag-van-hans-1079

Wat een verhaal.......

Verder vind ik de nieuwjaarsmoord van Bureau Dupin ook fantastisch. Mochten er mensen meer van dit soort Nederlandse mysterieuze podcasts voor mij hebben, GRAAG!!! :)
Dit is mijn uitspraak en daarmee zult u het moeten doen.
pi_208000462
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2023 22:25 schreef satecl het volgende:
Zojuist klaar met, wat mij betreft, de beste podcast die ik tot nu toe ooit heb geluisterd: De zwarte dag van Hans: https://www.ad.nl/podcasts/de-zwarte-dag-van-hans-1079

Wat een verhaal.......

Verder vind ik de nieuwjaarsmoord van Bureau Dupin ook fantastisch. Mochten er mensen meer van dit soort Nederlandse mysterieuze podcasts voor mij hebben, GRAAG!!! :)
In dit topic staan ook veel (cri) podcast tips
LIT / Bespreking podcasts #3
pi_208045809
De Willem podcast hebben ze herdoopt tot De Nieuwe Willem. Naast Harry Lensink en Marian Husken wordt het nu ook gemaakt door misdaadjournalisten Yelle Tieleman en Jan Meeus. De afgelopen twee afleveringen waren ook gewoon weer te beluisteren via andere diensten dan Podimo. Ik neem aan dat dit laatste tijdelijk is.
pi_208113899
Wat een verhaal zojuist geluisterd :o
https://podcasts.google.c(...)E4OTkzNjUwNTBi?ep=14

Het is een warme zomeravond, die 12de juli 2006. Jacky Roussard en zijn echtgenote Manuela hebben er net een drukke dag op zitten in hun frituur in Maaseik. Er is geen vuiltje aan de lucht, tot er plots een luide slag weerklinkt vanop het koertje achter de frituur. Jacky ligt levenloos aan de afvalcontainer. Een hartaanval, gevolgd door een ongelukkige val, zo denkt iedereen. Tot een oplettende verpleger in het ziekenhuis een schokkende ontdekking doet.
pi_208129639
quote:
1s.gif Op donderdag 23 februari 2023 16:38 schreef Blues het volgende:
Wat een verhaal zojuist geluisterd :o
https://podcasts.google.c(...)E4OTkzNjUwNTBi?ep=14

Het is een warme zomeravond, die 12de juli 2006. Jacky Roussard en zijn echtgenote Manuela hebben er net een drukke dag op zitten in hun frituur in Maaseik. Er is geen vuiltje aan de lucht, tot er plots een luide slag weerklinkt vanop het koertje achter de frituur. Jacky ligt levenloos aan de afvalcontainer. Een hartaanval, gevolgd door een ongelukkige val, zo denkt iedereen. Tot een oplettende verpleger in het ziekenhuis een schokkende ontdekking doet.
:Y Die verpleegkundige is scherp geweest.
pi_208206284
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2023 22:25 schreef satecl het volgende:
Zojuist klaar met, wat mij betreft, de beste podcast die ik tot nu toe ooit heb geluisterd: De zwarte dag van Hans: https://www.ad.nl/podcasts/de-zwarte-dag-van-hans-1079

Wat een verhaal.......

Erg goede podcast ja - overduidelijk dat er behoorlijk wat onder het tapijt is geveegd. Benieuwd wat de heropening van het onderzoek gaat brengen.
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')