Als je die venus fly traps bedoeld. Vochtige lichte omgeving waarbij je de wortels ook nat houdt. Ik heb ze voor het badkamerraam in een klein glazen bakje water (kan ik het peil zien) Doen t fantastischquote:Op vrijdag 12 augustus 2022 08:19 schreef herverwijderd het volgende:
Verschrikkelijke kutbeesten ja, en fruitvliegjes ook.
Ik heb een paar vleesetende planten gekocht, die staan nu twee dagen bij me binnen. Benieuwd of dat iets gaat helpen (of dat de planten doodgaan, dat is ook een optie)
Die ja, en ook een bekerplant en een zonnedauw. Ik maak me alleen een beetje zorgen over het water, geef jij ze gewoon kraanwater?quote:Op vrijdag 12 augustus 2022 08:24 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Als je die venus fly traps bedoeld. Vochtige lichte omgeving waarbij je de wortels ook nat houdt. Ik heb ze voor het badkamerraam in een klein glazen bakje water (kan ik het peil zien) Doen t fantastisch
Als ik in bed lig en ik hoor een mug bij mijn oor zwaai ik altijd met mijn arm om hem weg te jagen.quote:Op vrijdag 12 augustus 2022 08:39 schreef christmastsunami het volgende:
Een mug vereist precisie tactieken. Ik zoek waar ie stil gaat zitten, dan ga ik in slowmotion, met mijn hand dichtbij. En knikker hem dood met de nagel op mijn middelvinger, die ik op supersonische snelheid, met mijn duim eerst span.
Ook muggen zien kennelijk beter van boven of van opzij, want ook die raak je beter van onderen.
Grote vliegen in Nederland vliegen er niet vaak in en de kleintjes bieden amper voeding. Het is ook een tropische plant dus totaal niet afgestemd op onze flora en fauna. Maar als je niet weet waar je de dode vliegen noet dumpen, dan eet ie ze graag op als ze redelijk vers zijn.quote:Op vrijdag 12 augustus 2022 08:19 schreef herverwijderd het volgende:
Verschrikkelijke kutbeesten ja, en fruitvliegjes ook.
Ik heb een paar vleesetende planten gekocht, die staan nu twee dagen bij me binnen. Benieuwd of dat iets gaat helpen (of dat de planten doodgaan, dat is ook een optie)
Supersonisch? cool, hoor je dan ook de sonic boom?quote:Op vrijdag 12 augustus 2022 08:39 schreef christmastsunami het volgende:
Een mug vereist precisie tactieken. Ik zoek waar ie stil gaat zitten, dan ga ik in slowmotion, met mijn hand dichtbij. En knikker hem dood met de nagel op mijn middelvinger, die ik op supersonische snelheid, met mijn duim eerst span.
Ook muggen zien kennelijk beter van boven of van opzij, want ook die raak je beter van onderen.
quote:Op vrijdag 12 augustus 2022 09:08 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Grote vliegen in Nederland vliegen er niet vaak in en de kleintjes bieden amper voeding. Het is ook een tropische plant dus totaal niet afgestemd op onze flora en fauna. Maar als je niet weet waar je de dode vliegen noet dumpen, dan eet ie ze graag op als ze redelijk vers zijn.
ja, werkt primaquote:Op vrijdag 12 augustus 2022 08:32 schreef herverwijderd het volgende:
[..]
Die ja, en ook een bekerplant en een zonnedauw. Ik maak me alleen een beetje zorgen over het water, geef jij ze gewoon kraanwater?
Die Venus fly trap moet je in Nederland niet halen voor de vliegjes tenzij je ze met de hand voert of in hun omgeving het gft afval bewust neerzet zodat je bewust een zwerm fruitvliegjes kweekt. De plant doet t alleen goed in warmere lichte en vochtige vertrekken en dan houdt t met de meeste badkamers wel op.quote:Op vrijdag 12 augustus 2022 09:08 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Grote vliegen in Nederland vliegen er niet vaak in en de kleintjes bieden amper voeding. Het is ook een tropische plant dus totaal niet afgestemd op onze flora en fauna. Maar als je niet weet waar je de dode vliegen noet dumpen, dan eet ie ze graag op als ze redelijk vers zijn.
De "happer" in kwestie gaat altijd dood na een flinke vangst. Zo gaat dat bij de venus vliegenvanger.quote:Op vrijdag 12 augustus 2022 14:34 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Die Venus fly trap moet je in Nederland niet halen voor de vliegjes tenzij je ze met de hand voert of in hun omgeving het gft afval bewust neerzet zodat je bewust een zwerm fruitvliegjes kweekt. De plant doet t alleen goed in warmere lichte en vochtige vertrekken en dan houdt t met de meeste badkamers wel op.
Heb dit ook met "trial en error" uitgevonden. Had er ooit eentje in de slaapkamer en die stierf al vrij snel door de koudere wind door de open ramen. Ze hebben hier geen vliegen nodig om te overleven en die enkele vlieg of mug die in de slaapkamer komt gaat er niet vrijwillig in. En de vlieg die we erin duwden resulteerde in een dode "happer". Waarschijnlijk kreeg het nauwelijks energie en de snack kostte teveel kracht door de verkeerde condities.
Mogelijk eerder eens voor de lol dicht laten gaan voor we er een vlieg in lieten sterven.quote:Op vrijdag 12 augustus 2022 17:20 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
De "happer" in kwestie gaat altijd dood na een flinke vangst. Zo gaat dat bij de venus vliegenvanger.
Hoe heb je dat gehad, wat was de bron?quote:Op vrijdag 12 augustus 2022 15:40 schreef Maharski het volgende:
Een huisvlieg gaat nog wel, en boeit me niet zo. Waar je echt voor uit moeten kijken, zijn die vieze groene vleesvliegen, ook wel strontvliegen genoemd...
Als je die eenmaal in huis bent, ben je goed de lul, en heb je in mum van tijd en ware plaag in huis. En dat is echt heel goor! Een keer gehad. Never forget.
Nog last van lieveheersbeestjes ?quote:Op vrijdag 12 augustus 2022 08:31 schreef BasEnAad het volgende:
Ik vind huisvliegen wel schattig. Muggen en wespen maak ik allemaal kapot!!!![]()
Al een tijdje niet gezien, maar mijn raam staat altijd op een kier, dus ze zullen zich voor de winter wel weer meldenquote:Op vrijdag 12 augustus 2022 22:38 schreef puzziepie het volgende:
[..]
Nog last van lieveheersbeestjes ?
quote:Op vrijdag 12 augustus 2022 22:51 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
Al een tijdje niet gezien, maar mijn raam staat altijd op een kier, dus ze zullen zich voor de winter wel weer melden
Ben ik nooit helemaal achter gekomen. Maar zou het vlees van m'n katten geweest kunnen zijn. Dat vermoed ik het meest eigenlijk.quote:Op vrijdag 12 augustus 2022 21:12 schreef Beathoven het volgende:
Hoe heb je dat gehad, wat was de bron?
Koffieprut zijn ze ook gek op, volgens mij leggen ze daar de eitjes in. Wij hebben zo'n espresso apparaat en als ik niet tijdig dat bakje leeg zit het zo vol.quote:Op vrijdag 12 augustus 2022 21:12 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Hoe heb je dat gehad, wat was de bron?
Enige tijdelijke plaag was eentje van fruitvliegjes toen we eens vergeten waren de theepot die we nauwelijks gebruiken en altijd ( maar niet die ene keer) goed schoonmaken na gebruik en weer netjes hadden opgesteld. Theeblaadjes erin waren aan het composteren en we zaten een tijdje te puzzelen waar de vliegjes vandaan kwamen. Na schoonmaak waren ze ook meteen voorgoed verdwenen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |