Had hij die dan?quote:Op dinsdag 27 september 2022 13:21 schreef Writersright het volgende:
[..]
Past ook mooi bij de kleur van zijn auto.
Dat was toch die auto waarin Bassie zat te ronken in de garage? Volgens mij kwam hij daarvoor langs.quote:
Oh? Dat zal dan wel eh?quote:Op dinsdag 27 september 2022 15:47 schreef Writersright het volgende:
[..]
Dat was toch die auto waarin Bassie zat te ronken in de garage? Volgens mij kwam hij daarvoor langs.
Past zo in het rijtje van:quote:Op dinsdag 27 september 2022 08:44 schreef Writersright het volgende:
[..]
Maar door de ontploffing waren ze goed geworden 😉
De wet is sowieso wat vreemd daar. Ook in de Kroon. Adriaan rijdt met 100 km/u door de bebouwde kom. Wordt gearresteerd.
"Maar ik zat achter de boeven aan."
En dan is het opeens goed dat hij zo hard reed. Geen bekeuring. Niks.
quote:
Is dat niet bij de Sleutel, waarna Adriaan later die auto zonder benzine ergens achterlaat?quote:Op dinsdag 27 september 2022 16:12 schreef WismutVeilchen83 het volgende:
[..]
Past zo in het rijtje van:
'Ik moet dadelijk op mijn werk zijn.
Ja, maar ze hebben mijn vriend ontvoerd!
'Ja, je mag hem wel lenen, als je hem vanavond terug brengt'.
Yepquote:Op dinsdag 27 september 2022 16:26 schreef Writersright het volgende:
[..]
Voor de zekerheid even opgezocht, haha.
[..]
Is dat niet bij de Sleutel, waarna Adriaan later die auto zonder benzine ergens achterlaat?
Dat zou zelfs B1 niet in z’n hoofd halen. En nee, gelukkig niet zulke figuren in welke jeugdserie dan ook.quote:Op dinsdag 27 september 2022 08:03 schreef Halcon het volgende:
[..]
Vlugge Japie was ook een inbreker, iemand die snel een slot of een kluis kon openen. Geen figuur dat honderden kilo's per week omzette of lastige concullega's in elkaar trimde.
Het is ook wel een kinderserie. Dan kies je eerder voor dit soort kruimeldieven dan voor angstaanjagende moordenaars of figuren die ledematen van wanbetalers afknippen.
De Plaaggeest heeft volgens mij een hele generatie getraumatiseerd, mensen zijn banger voor de Plaaggeest dan voor The Exorcist.quote:Op woensdag 28 september 2022 08:46 schreef Writersright het volgende:
Wél ben ik benieuwd naar wat die "te enge" scenes die niet in de Plaaggeest terechtkwamen zijn.
Jawel hoorquote:Op maandag 26 september 2022 13:50 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Jammer dat er geen Bassie & Adriaan serie is gemaakt met een bende drugsdealers.
Kek wagentje wel.quote:Op dinsdag 27 september 2022 16:26 schreef Writersright het volgende:
[..]
Voor de zekerheid even opgezocht, haha.
[..]
Is dat niet bij de Sleutel, waarna Adriaan later die auto zonder benzine ergens achterlaat?
Ik vind de Europese serie genoeg leuke elementen hebben. B&A maken een vermakelijk reisprogramma, waarin ze telkens in een andere setting te zien zijn. Ook de taalliedjes vind ik erg leuk. Het voornaamste minpunt zijn de boeven. Het is een minder leuk trio en ze spelen een nutteloze rol. Volgens mij had je de serie ook kunnen schrijven op een manier waarin de boeven daadwerkelijk door heel Europa op B&A jagen in plaats van dat gedoe dat Bassie B100 steeds opmerkt en Adriaan niet en de Baron en Harry die doelloos rondvaren.quote:Op woensdag 28 september 2022 11:19 schreef Japepk het volgende:
Daarom vind ik Europa ook een pak saaier dan Amerika. In Europa kun je écht elke aflevering uittekenen. Raadsel-Baron belt-reizen-B100 heeft pecht-boem ontploft-pakje gevonden. Bovendien is het daar dus schatzoeken in het kwadraat. De Amerikareeks begint spectaculair, waar dat schat-gegeven dus voor de zoveelste keer wordt opgevoerd, maar wel met een duidelijke reden, en doordat B&A daarna gewoon gave dingen doen is het leuker om te volgen. Wat dat betreft begint de sleur in Orlando toe te slaan, als het ook alleen maar pretparken bezoeken en vliegtuigje volgen is.
Grappig dat jij juist Europa leuker vindt. Ik vind Amerika leuker. Ook omdat de liedjes wat diverser zijn.Vond het bij Europa wat minder dat de taalliedjes allemaal dezelfde melodie hadden, en dat was al een herhaling vh Griekse avontuur.quote:Op woensdag 28 september 2022 20:13 schreef Fred_B het volgende:
[..]
Ik vind de Europese serie genoeg leuke elementen hebben. B&A maken een vermakelijk reisprogramma, waarin ze telkens in een andere setting te zien zijn. Ook de taalliedjes vind ik erg leuk. Het voornaamste minpunt zijn de boeven. Het is een minder leuk trio en ze spelen een nutteloze rol. Volgens mij had je de serie ook kunnen schrijven op een manier waarin de boeven daadwerkelijk door heel Europa op B&A jagen in plaats van dat gedoe dat Bassie B100 steeds opmerkt en Adriaan niet en de Baron en Harry die doelloos rondvaren.
Amerika vind ik voor ongeveer de eerste helft leuk, met het deel op Curaçao, Bassies quiz, de avonturen tussen de hoge bomen en in de woestijn tot in Las Vegas. Daarna wordt het een toch een beetje suf geheel, met onderwerpen die mij persoonlijk niet interesseren zoals cowboys, indianen, pretparken en dat clownhotel. En natuurlijk de zwakke ontknoping met de boeven.
Hmm..kan het niet zijn dat ze een soort van set gebruikt hebben om in brand te zetten ipv een echte caravan? Het clubhuis vd B&A boys was immers ook alleen een voor en zijkant ipv een compleet gebouw.quote:Op woensdag 28 september 2022 19:42 schreef Claude_Viole het volgende:
Verder lijkt de caravan (die wel afwijkend is met dat rare handvat op de deur) op een soort standaard te staan, en lijkt het wel alsof deze geen wielen meer heeft. Het kunnen ook de pootjes zijn, maar het ziet er wel vreemd uit.
Uiteindelijk wel toch? Daarna stonden de Baron en Harry gewoon op de kade, terwijl B100 door de voorruit naar buiten vloog.quote:Op woensdag 28 september 2022 23:30 schreef TLC het volgende:
Die boem is al zo vaak ontploft op die (gestolen) boot van de Baron, maar nooit is die boot gezonken !![]()
hoe kan dat ??!!
Omdat het kansloze boemetjes waren. Als ze niet op die boot zouden zijn ontploft, dan zouden ze bij B&A ook geen noemenswaardige schade hebben aangericht.quote:Op woensdag 28 september 2022 23:30 schreef TLC het volgende:
Die boem is al zo vaak ontploft op die (gestolen) boot van de Baron, maar nooit is die boot gezonken !![]()
hoe kan dat ??!!
Ik vind Amerika leuker, omdat het puur reisgids-technisch mooier is neergezet, er meer te zien is dan in Europa, etc. In Europa toch wat uitgekauwde items.quote:Op woensdag 28 september 2022 20:36 schreef Writersright het volgende:
[..]
Grappig dat jij juist Europa leuker vindt. Ik vind Amerika leuker. Ook omdat de liedjes wat diverser zijn.Vond het bij Europa wat minder dat de taalliedjes allemaal dezelfde melodie hadden, en dat was al een herhaling vh Griekse avontuur.
Denk dat de locaties ook een persoonlijke voorkeur zijn. Vind dat zelf in Amerikq wel leuk maar het duurt idd wat lang. De ontknoping vind ik ook een teleurstelling. Dat was typisch een geval van een leuk idee (Nederlandse deel van st. Maarten) maar een mindere uitwerking.
Ze hadden de boeven er gewoon uit moeten laten, of wellicht een verhaallijn moeten doen die anders is dan achter Bassie en Adriaan gaan. Bijv in elk land in Europa een baantje hebben en uiteraard ook weer ontslagen worden.quote:Op donderdag 29 september 2022 10:50 schreef Halcon het volgende:
[..]
Ik vind Amerika leuker, omdat het puur reisgids-technisch mooier is neergezet, er meer te zien is dan in Europa, etc. In Europa toch wat uitgekauwde items.
Qua verhaal met de boeven vind ik het allebei even waardeloos.
Het is volgens mij ook een (deels) houten decor. Een hele caravan in de fik steken kost nogal wat, zeker als de opname mislukt. Net als het clubgebouw, dat waren twee wandjes van dun hout.quote:Op woensdag 28 september 2022 19:42 schreef Claude_Viole het volgende:
Ik zat net die scene van die brand in de caravan te bekijken in de Diamant-serie, maar ik zag wel een mooie fout. Op het moment dat Bassie in de rokende caravan zit, en Adriaan hem wil redden door naar binnen te gaan, zie je in het volgende shot als de brandweer arriveert zie je dat de vlammen uit de deuropening slaan, een paar tellen later komt Adriaan met Bassie over zijn schouder de caravan uit die opeens enkel maar rookt. Als er tussentijds vlammen uitslaan,dan kan je wel stellen dat ze het beide niet overleefd zullen hebben.
Verder lijkt de caravan (die wel afwijkend is met dat rare handvat op de deur) op een soort standaard te staan, en lijkt het wel alsof deze geen wielen meer heeft. Het kunnen ook de pootjes zijn, maar het ziet er wel vreemd uit.
Die teasers ja. Met die hand bij dat kasteel en zo. Uiteindelijk was het wel spannend in de serie van bv. de Kroon, Griekenland en de Schatkaart. Was toen altijd wel benieuwd naar de volgende aflevering en kon amper wachten.quote:Op zaterdag 1 oktober 2022 09:58 schreef Writersright het volgende:
[..]
Ze hadden de boeven er gewoon uit moeten laten, of wellicht een verhaallijn moeten doen die anders is dan achter Bassie en Adriaan gaan. Bijv in elk land in Europa een baantje hebben en uiteraard ook weer ontslagen worden.
Wat mij van Bassie en Adriaan op TV vroeger altijd bijstaat zijn die teasers voor de volgende aflevering. Die werden onnodig dramatisch gemaakt. Dan zie je Bassie heel paniekerig doen. "Adriaan, Adriaan...kijk daar...kijk daar" en dan werd er weggeknipt in de trailer.
In de aflevering zelf bleek het dan iets heel anticlimactisch te zijn zoals Bassie die een taartje ziet ofzo![]()
Hele vroege vorm van clickbait denk ik.
Vergeet niet dat al die series altijd oorspronkelijk voor televisie werden gemaakt. Zeker de series met de Baron waren qua verhaal en spanning in Nederland hun tijd ver vooruit qua kindertelevisie. Het werd dus niet gemaakt met de bedoeling om aan één stuk te kijken, of oneindig te herhalen. In dat opzicht is het herhalende karakter van de reisseries nog steeds wel een breuk met de avonturenseries ervoor, maar natuurlijk wel veel minder storend. Als kind was het gewoon de vraag 'gaan de boeven B&A te pakken krijgen?' en verder niets.quote:Op zaterdag 1 oktober 2022 09:58 schreef Writersright het volgende:
[..]
Ze hadden de boeven er gewoon uit moeten laten, of wellicht een verhaallijn moeten doen die anders is dan achter Bassie en Adriaan gaan. Bijv in elk land in Europa een baantje hebben en uiteraard ook weer ontslagen worden.
Wat mij van Bassie en Adriaan op TV vroeger altijd bijstaat zijn die teasers voor de volgende aflevering. Die werden onnodig dramatisch gemaakt. Dan zie je Bassie heel paniekerig doen. "Adriaan, Adriaan...kijk daar...kijk daar" en dan werd er weggeknipt in de trailer.
In de aflevering zelf bleek het dan iets heel anticlimactisch te zijn zoals Bassie die een taartje ziet ofzo![]()
Hele vroege vorm van clickbait denk ik.
Europa was de vraag meer of B&A het pakje zouden gaan vinden. Dat ze van B-100, Harige Harry en de Baron niks te vrezen had, was zelfs voor een kleuter na twee afleveringen wel duidelijk.quote:Op zondag 2 oktober 2022 17:41 schreef Japepk het volgende:
[..]
Vergeet niet dat al die series altijd oorspronkelijk voor televisie werden gemaakt. Zeker de series met de Baron waren qua verhaal en spanning in Nederland hun tijd ver vooruit qua kindertelevisie. Het werd dus niet gemaakt met de bedoeling om aan één stuk te kijken, of oneindig te herhalen. In dat opzicht is het herhalende karakter van de reisseries nog steeds wel een breuk met de avonturenseries ervoor, maar natuurlijk wel veel minder storend. Als kind was het gewoon de vraag 'gaan de boeven B&A te pakken krijgen?' en verder niets.
Dat is waar. Daarom heb ik met Europa ook minder dan met Amerika. Want dat ze dat pakje gingen vinden was óók na 2 afleveringen wel duidelijk. En dan te bedenken dat het oorspronkelijke plan voor Amerika was dat de Baron meer van die raadsels zou maken om ze door de VS (en Mexico) te sturen...quote:Op zondag 2 oktober 2022 17:43 schreef Halcon het volgende:
[..]
Europa was de vraag meer of B&A het pakje zouden gaan vinden. Dat ze van B-100, Harige Harry en de Baron niks te vrezen had, was zelfs voor een kleuter na twee afleveringen wel duidelijk.
Ja, dat pakje was ook wel duidelijk elke keer dat ze dat zouden gaan vinden. Het einde was ook wel een anti-climax. Dan blijft over het schoollesje over de verschillende landen.quote:Op zondag 2 oktober 2022 17:47 schreef Japepk het volgende:
[..]
Dat is waar. Daarom heb ik met Europa ook minder dan met Amerika. Want dat ze dat pakje gingen vinden was óók na 2 afleveringen wel duidelijk. En dan te bedenken dat het oorspronkelijke plan voor Amerika was dat de Baron meer van die raadsels zou maken om ze door de VS (en Mexico) te sturen...
Eens. Bij the grand canyon zat ook zo'n mini-cliffhanger met Bassie die richting de afgrond rent. Ze hadden ook kunnen stranden in die bergen, waar nu B100 benzine moet halen. Al waren ze dan wel 2x gestrand met de auto. Anyway, in het begin vond ik het nog wel cool, met die Amerikaanse bende van de Baron. Alleen jammer dat zodra het boeventrio zelf in NYC is, je van die Amerikanen niets meer ziet. Dat had best een nieuwe dimensie toe kunnen voegen.quote:Op zondag 2 oktober 2022 20:40 schreef Writersright het volgende:
Helemaal eens over Amerika. De eventuele "spanning" zouden ze ook kunnen creeren door de onwetendheid van Bassie.
Dat was bijv in Death Valley effectief met dat afwassen. Dat kon op meer plekken.
Die heb je zo uit.quote:Op maandag 3 oktober 2022 08:27 schreef Halcon het volgende:
Ben trouwens begonnen aan het boek van Aad van Toor.
Ja dat was idd een leuke toevoeging in NYC. Denk dat het teveel kostte om lokaal acteurs te huren.quote:Op zondag 2 oktober 2022 22:29 schreef Japepk het volgende:
[..]
Eens. Bij the grand canyon zat ook zo'n mini-cliffhanger met Bassie die richting de afgrond rent. Ze hadden ook kunnen stranden in die bergen, waar nu B100 benzine moet halen. Al waren ze dan wel 2x gestrand met de auto. Anyway, in het begin vond ik het nog wel cool, met die Amerikaanse bende van de Baron. Alleen jammer dat zodra het boeventrio zelf in NYC is, je van die Amerikanen niets meer ziet. Dat had best een nieuwe dimensie toe kunnen voegen.
Volgens Adriaan zou Robin de robot eerst zo groot moeten worden als een volwassen man. Dat was pas tof geweest.quote:Op maandag 3 oktober 2022 09:52 schreef Halcon het volgende:
Tot nu toe leest het makkelijk weg, ja.
Het is niet vooral collega's door het slijk te halen, maar hij gaat dat duidelijk niet uit de weg. Ze hebben wel zo'n beetje ruzie, mot of discussie met zo ongeveer iedereen met wie ze gewerkt hebben.
Blijkbaar nog gedacht aan Rudi Falkenhagen voor de rol van de baron. Die zou dat goed hebben gekund.
Dat zou ik minder hebben gevonden.quote:Op maandag 3 oktober 2022 13:20 schreef LordofLeaves het volgende:
[..]
Volgens Adriaan zou Robin de robot eerst zo groot moeten worden als een volwassen man. Dat was pas tof geweest.
Dan zou Bassie ook niet met dat ding gaan kibbelen.quote:Op maandag 3 oktober 2022 17:25 schreef Japepk het volgende:
Jup, dat zagen ze zelf ook in. Dan was het ook een acteur geweest volgens mij, en dat zag Aad niet zitten. Die was bang dat het dan weer zo eng als de Plaaggeest zou worden. Het idee kwam van Guus Verstraete of Joop van den Ende. Ik ben wel benieuwd hoe Robin dan zou zijn 'ontstaan'. De wasmachine en de televisie die kapot gaan ofzoMisschien zijn de groene mannen daarvoor wel in de plaats gekomen.
Da's ook mijn bezwaar. Het wordt dan meteen zo nep allemaal. En het zou dan ook wel krap worden in die gare caravan als behalve Bassie en Adriaan daar ook nog een robot van 2 bij 2 moet wonen, slapen, eten, etc.quote:Op maandag 3 oktober 2022 20:49 schreef Writersright het volgende:
Zo'n emorme robot zou de serie denk ik een stuk minder echt maken maar in een droom zou het wel grappig zijn.
Naar het toilet gaan doen ze blijkbaar ook in de bosjes.quote:Op maandag 3 oktober 2022 21:25 schreef Writersright het volgende:
Haha. Die caravan is al behoorlijk krap. Daar kunnen geen 2 mensen in slapen. Laat staan 3.
In de Plaaggeest zie je bassie nog liggen op een bedbank maar waar Adriaan slaapt?
Geen idee. Douche of zo heb ik daar ook nooit gezien in die caravan.quote:Op maandag 3 oktober 2022 21:25 schreef Writersright het volgende:
Haha. Die caravan is al behoorlijk krap. Daar kunnen geen 2 mensen in slapen. Laat staan 3.
In de Plaaggeest zie je bassie nog liggen op een bedbank maar waar Adriaan slaapt?
Haha. Volgens mij hebben ze er niet eens water. Gelukkig wel van die mooie circusbeeldjesquote:Op maandag 3 oktober 2022 21:26 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Naar het toilet gaan doen ze blijkbaar ook in de bosjes.
Nou hoef ik dat ook niet te zien.quote:Op maandag 3 oktober 2022 21:26 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Naar het toilet gaan doen ze blijkbaar ook in de bosjes.
Je zou zo'n portable kamping kookplaat kunnen gebruiken.quote:Op maandag 3 oktober 2022 22:01 schreef Magister_Artium het volgende:
[..]
Nou hoef ik dat ook niet te zien.![]()
Ook opvallend, maar minder ongemakkelijk: Adriaan kookt geregeld in de caravan en Bassie probeert zelfs een cake te bakken, maar waar is de kookplaat of de oven? En waar wordt afgewassen?
Volgens Adriaan zijn ze onderdeel van het circus en die hebben altijd een sanitaire wagen bij zich.quote:Op maandag 3 oktober 2022 21:26 schreef Halcon het volgende:
[..]
Geen idee. Douche of zo heb ik daar ook nooit gezien in die caravan.
Dus volgens Adriaan douchen ze dan alleen tijdens het circusseizoen? Daarna stonden ze met hun caravan op een of ander trapveldje.quote:Op dinsdag 4 oktober 2022 09:46 schreef LordofLeaves het volgende:
[..]
Volgens Adriaan zijn ze onderdeel van het circus en die hebben altijd een sanitaire wagen bij zich.
Ja, dat weet ik.quote:Op dinsdag 4 oktober 2022 10:27 schreef NoXia het volgende:
Het is/was maar een (kinder)serie jongens.
Zal wel een all season circus zijn.quote:Op dinsdag 4 oktober 2022 09:49 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dus volgens Adriaan douchen ze dan alleen tijdens het circusseizoen? Daarna stonden ze met hun caravan op een of ander trapveldje.
Goed, ten tijde van de gloriedagen van de B&A Boys konden ze misschien in de kleedkamer daar douchen. Als ze op de rommelmarkt wat douches op de kop hebben kunnen tikken
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |