Jep, dat denk ik ook.quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 21:01 schreef beantherio het volgende:
[..]
Ik vermoed ook dat hier een veel ingewikkeldere kwestie rondom de uitleg van een optie-clausule achter schuilt. Geen idee wat de waarheid is maar het is me wel al duidelijk dat advocaten hier goud geld aan gaan verdienen.
We weten niet of dit waar is. Het feit dat Alpine op 2 augustus aankondigt de optie gelicht te hebben roept juist grote twijfel op of het waar is.quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 21:03 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Van wat ik lees is dat Alpine tot 31 juli een optie op Piastri had en die hebben ze dus laten verlopen, misschien in de verwachting dat Alonso wel bij zou tekenen.
En die optie zou op 31 juli verlopen zijn.quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 20:56 schreef AMDB het volgende:
[..]
Nee, dat betekent juist dat er wel iets is. Allicht geen F1 contract maar een 'optie' tot een contract. Geen enkel bedrijf zou dit eenzijdig aankondigen zonder dat er iets is.
In allicht aankomende rechtszaken zal het dan gaan over of aan de voorwaarden van deze opties/clausules voldaan is.
Paniekvoetbal.quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 21:06 schreef beantherio het volgende:
[..]
We weten niet of dit waar is. Het feit dat Alpine op 2 augustus aankondigt de optie gelicht te hebben roept juist grote twijfel op of het waar is.
Dat zou wel een flinke flater zijn.quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 21:08 schreef Starflyer het volgende:
[..]
En die optie zou op 31 juli verlopen zijn.
Je wilt misschien iets te graag geloven. De enigen die weten wat de waarheid is zijn Alpine en Piastri en die roepen tegengestelde dingen. Vanuit het verhaal van Alpine klinkt het gerucht als onzin en de reactie van Piastri laat veel vormen van uitleg open. Op basis daarvan klinkt het gerucht onwaarschijnlijk.quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 21:10 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Paniekvoetbal.
(Voor mij) betrouwbare F1 journalisten in het paddock noemen die optie.
Als het inderdaad waar is wel, ja.quote:
De vreemde gang van zaken imho is dat ze dit zonder medeweten van Piastri naar buiten brengen. Als er inderdaad nog een optie is waar Piastri aan vast zit, dan hadden ze dat niet hoeven doen en op een fatsoenlijke tijd met medeweten van Piastri dit naar buiten kunnen brengen.quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 21:15 schreef beantherio het volgende:
[..]
Je wilt misschien iets te graag geloven. De enigen die weten wat de waarheid is zijn Alpine en Piastri en die roepen tegengestelde dingen. Vanuit het verhaal van Alpine klinkt het gerucht als onzin en de reactie van Piastri laat veel vormen van uitleg open. Op basis daarvan klinkt het gerucht onwaarschijnlijk.
Tenzij ze ervan overtuigd zijn (en Piastri daar ook van overtuigd hebben) dat ze Ricciardo wel kunnen uitkopen, maar dat die gewoon rustig blijft zittenquote:Op dinsdag 2 augustus 2022 20:59 schreef Breekfast het volgende:
Piastri gooit natuurlijk nooit zo'n bericht de wereld in als hij niet al ergens anders getekend heeft. Die zit dus al zeker bij McLaren.
Dan is silly season wel helemaal compleetquote:Op dinsdag 2 augustus 2022 21:23 schreef Marcoss het volgende:
[..]
Tenzij ze ervan overtuigd zijn (en Piastri daar ook van overtuigd hebben) dat ze Ricciardo wel kunnen uitkopen, maar dat die gewoon rustig blijft zitten
Silly season does what silly season wantsquote:Op dinsdag 2 augustus 2022 21:24 schreef beantherio het volgende:
[ twitter ]
Het zou gvd summerbreak moeten zijn!
Dat blijkt weer. Wie had dit een week geleden kunnen bedenken? Toen was het afscheid van Vettel nog niet eens bekend.quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 21:31 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Silly season does what silly season wants
Het gaat inderdaad heel snel ineensquote:Op dinsdag 2 augustus 2022 21:33 schreef beantherio het volgende:
[..]
Dat blijkt weer. Wie had dit een week geleden kunnen bedenken? Toen was het afscheid van Vettel nog niet eens bekend.
Die begint pas zaterdag. En dan twee weken lang voordat men zich weer klaarmaakt voor de race op Spa.quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 21:24 schreef beantherio het volgende:
[ twitter ]
Het zou gvd summerbreak moeten zijn!
Dat wordt gezellig met McLaren en Alpine in een kantoor....quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 21:36 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Die begint pas zaterdag. En dan twee weken lang voordat men zich weer klaarmaakt voor de race op Spa.
Vrijdag is er ook nog een meeting van de F1 en teams om het motorenreglement voor 2026 hopelijk af te tikken.
Of het is een clausule/optie die (bewust?) niet heel strikt geformuleerd is en op meerdere manieren te interpreteren is? Dat zie je ook in andere sporten wel eens gebeuren waarna een rechter mag bepalen wie gelijk heeft.quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 21:23 schreef Starflyer het volgende:
[..]
De vreemde gang van zaken imho is dat ze dit zonder medeweten van Piastri naar buiten brengen. Als er inderdaad nog een optie is waar Piastri aan vast zit, dan hadden ze dat niet hoeven doen en op een fatsoenlijke tijd met medeweten van Piastri dit naar buiten kunnen brengen.
Feit is dat ze dat niet gedaan hebben en nu hals over kop na het vertrek van Alonso (waar ze ook niet van op de hoogte waren, vreemd genoeg) dit naar buiten brengen, waarschijnlijk omdat ze hopen dat ze alsnog die optie kunnen lichten. Maar dat is inderdaad speculatie van mijn kant.
Tja, dit lijkt mij voor Piastri ook geen goede situatie want dit gaat natuurlijk wel een staartje hebben voor hem en zijn reputatie. Hij moet het zelf weten, natuurlijk, maar als het inderdaad om McLaren gaat dan tonen die zich toch ook wel een behoorlijke onbetrouwbare partij.quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 21:37 schreef Marcoss het volgende:
[..]
Of het is een clausule/optie die (bewust?) niet heel strikt geformuleerd is en op meerdere manieren te interpreteren is? Dat zie je ook in andere sporten wel eens gebeuren waarna een rechter mag bepalen wie gelijk heeft.
Denk wel dat dit voor beiden een slechte situatie is. Alpine weet zeker dat Piastri er volgend jaar niet rijdt (als er wel een optie is, wordt die vast afgekocht) en waarschijnlijk ook nooit zal rijden, terwijl Piastri nu in een enorm mediacircus terecht gaat komen wat er vooral voor zorgt dat hij onder enorme druk staat als hij aan het seizoen begint.
Ook omdat ze 112 coureurs klaar hebben staan met een contract
Alonso zal dan wel genieten van deze chaos (waar hij vast ook op aangestuurd heeft), maar die moet ook de rest van het seizoen nog door bij dit team.
Alpine: "Piastri rijdt volgend jaar bij Alpine"quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 21:50 schreef Scorpie het volgende:
Heeft iemand een tldr voor me ik heb alles gemist
- Alpine heeft Piastri aangekondigd als nieuwe rijder van Alpine voor volgend jaarquote:Op dinsdag 2 augustus 2022 21:50 schreef Scorpie het volgende:
Heeft iemand een tldr voor me ik heb alles gemist
Het begint natuurlijk met Vettel, die afscheid neemt en Alonso die binnen een week als zijn vervanger bekend gemaakt wordt, zonder dat Alpine daar wat van wist.quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 21:51 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Alpine: "Piastri rijdt volgend jaar bij Alpine"
Piastri: "Ik weet van niks, ik rij volgend jaar niet bij Alpine"
Denk ook niet dat ze dat weg gaan halen. Ze wisten vast wel wat er zou volgen als ze het zouden plaatsenquote:
Smullenquote:Op dinsdag 2 augustus 2022 21:51 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Alpine: "Piastri rijdt volgend jaar bij Alpine"
Piastri: "Ik weet van niks, ik rij volgend jaar niet bij Alpine"
Ja ok ...quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 21:53 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Het begint natuurlijk met Vettel, die afscheid neemt en Alonso die binnen een week als zijn vervanger bekend gemaakt wordt, zonder dat Alpine daar wat van wist.
Dan zijn ze wel gruwelijk dom.quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 22:16 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Alpine zal geen reden zien om die tweet weg te halen, vermoedelijk.
Dan lijkt me Alpine toch een veel aantrekkelijkere optie. Williams als voorschot op een zitje bij een team als Alpine of Mclaren lijkt me nog wel denkbaar, maar het klinkt niet alsof Piastri dat op het oog heeft met zo'n soort tweet.quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 22:13 schreef Ferry_76 het volgende:
Kan Piastri niiet ook nog naar Williams? McLaren heeft Norris, Ricciardo en mogelijk ook nog Palou achter de hand.
Alles is te bedenken en op deze rare dag is niks onmogelijk!quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 21:54 schreef beantherio het volgende:
Is er trouwens nog meer "fallout" te bedenken dan de gevolgen voor het zitje van Ricciardo? Kunnen er nog meer rijders geraakt worden door dit circus?
Wat ook weer zorgt voor flink wat druk bij Piastri omdat hij weet dat er genoeg anderen klaar staan voor z’n stoeltje als hij niet meteen aan de verwachtingen voldoet. Dat zal bij Alpine toch minder zijnquote:Op dinsdag 2 augustus 2022 22:21 schreef beantherio het volgende:
[..]
Dan lijkt me Alpine toch een veel aantrekkelijkere optie. Williams als voorschot op een zitje bij een team als Alpine of Mclaren lijkt me nog wel denkbaar, maar het klinkt niet alsof Piastri dat op het oog heeft met zo'n soort tweet.
Wat Mclaren in gedachten heeft met al die jonge Indycar-rijders die ze F1-tests geven is trouwens wel een vraag. Zak Brown wil wel Amerikaanse coureurs in de Formule 1 maar effectief doet ie er weinig voor. Met Norris en Piastri bij McLaren zou je zeggen dat het daar voor de eerstkomende jaren wel op slot zit.
Niet echt. Mocht Piastri doorzetten dan kun je er op rekenen dat er advocaten aan te pas gaan komen en mogelijk de FIA. McLaren is een directe concurrent van Alpine en Piastri heeft veel kennis van de Alpine auto en motor, dat gaat Alpine niet zomaar toelaten.quote:
quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 22:26 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Niet echt. Mocht Piastri doorzetten dan kun je er op rekenen dat er advocaten aan te pas gaan komen en mogelijk de FIA. McLaren is een directe concurrent van Alpine en Piastri heeft veel kennis van de Alpine auto en motor, dat gaat Alpine niet zomaar toelaten.
McLaren kan ook nog zeggen "Ho, dit gaat ons een beetje te ver, we wachten wel een jaartje" nu het een shitshow aan het worden is.
Behalve als er inderdaad sprake is van een rechtsgeldig contract met Alpine. Dan wordt dat voorgelegd aan de Contract Recognition Board en die doet dan een uitspraak.quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 22:44 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]![]()
![]()
![]()
Áls McLaren een contract met Piastri heeft getekend of er verregaande onderhandelingen met hem zijn, dan weten ze heus waar ze mee bezig zijn/waren. Net als wat ze met Palou flikten.
En nee de FIA gast zich helemaal nergens tegenaan bemoeien, rijderswissels zijn normaal.
Dat ligt er dus aan of Piastri echt vrij was om voor een ander team te kiezen. Want in tegenstelling tot engineers hebben coureurs geen last van gardening leave, dus die kennis doet niet ter zake.quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 22:26 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Niet echt. Mocht Piastri doorzetten dan kun je er op rekenen dat er advocaten aan te pas gaan komen en mogelijk de FIA. McLaren is een directe concurrent van Alpine en Piastri heeft veel kennis van de Alpine auto en motor, dat gaat Alpine niet zomaar toelaten.
McLaren kan ook nog zeggen "Ho, dit gaat ons een beetje te ver, we wachten wel een jaartje" nu het een shitshow aan het worden is.
Maar dat heeft dan NIETS met "veel kennis van de Alpine-auto en motor" te maken (dat was mijn punt), maar juist weer alles met het feit dat er een rechtsgeldig contract ligtquote:Op dinsdag 2 augustus 2022 22:48 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Behalve als er inderdaad sprake is van een rechtsgeldig contract met Alpine. Dan wordt dat voorgelegd aan de Contract Recognition Board en die doet dan een uitspraak.
Zo moest Button ooit 50 miljoen (?) euro betalen aan Williams om zijn contract af te kopen.
Waarom zet hij Alfa ertussen als dat hetzelfde blijft?quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 22:52 schreef Jane het volgende:
Tweet van Marcus Ericsson van gisteren gezien?
[ twitter ]
Zou wat zijn als 'ie dit allemaal bij het juiste eind heeft. Hij heeft natuurlijk ook nog de nodige connecties.
Dat was voordat Alpine Piastri bekend maakte, dus dat klopte al niet. En Ricciardo naar Haas zie ik ook niet gebeurenquote:Op dinsdag 2 augustus 2022 22:52 schreef Jane het volgende:
Tweet van Marcus Ericsson van gisteren gezien?
[ twitter ]
Zou wat zijn als 'ie dit allemaal bij het juiste eind heeft. Hij heeft natuurlijk ook nog de nodige connecties.
Truequote:Op dinsdag 2 augustus 2022 22:51 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Maar dat heeft dan NIETS met "veel kennis van de Alpine-auto en motor" te maken (dat was mijn punt), maar juist weer alles met het feit dat er een rechtsgeldig contract ligt
Gasly is toch al bevestigd bij AT?quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 22:52 schreef Jane het volgende:
Tweet van Marcus Ericsson van gisteren gezien?
[ twitter ]
Zou wat zijn als 'ie dit allemaal bij het juiste eind heeft. Hij heeft natuurlijk ook nog de nodige connecties.
Klopt.quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 22:58 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Gasly is toch al bevestigd bij AT?
Ja, heeft een contract verlenging getekend bij ATquote:Op dinsdag 2 augustus 2022 22:58 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Gasly is toch al bevestigd bij AT?
Jaquote:Op dinsdag 2 augustus 2022 22:58 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Gasly is toch al bevestigd bij AT?
Alonso en Ricciardo hebben/hadden ook een contract voor volgend jaarquote:Op dinsdag 2 augustus 2022 22:58 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Gasly is toch al bevestigd bij AT?
Oh had Alonso nog 'n contract?! Jezus ik had dat niet doorquote:Op dinsdag 2 augustus 2022 23:03 schreef Marcoss het volgende:
[..]
Alonso en Ricciardo hebben/hadden ook een contract voor volgend jaar
Uiteraard. Vooral als het een topteam is (hij wil ook nog steeds terug naar RBR).quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 23:01 schreef Sked het volgende:
Geloof best dat Gasly er zelf voor openstaat als iemand hem uit zijn contract wil kopen met een meerjarige deal. Bij Alpha Tauri rijdt hij mee tot ze een goede nieuwe hebben en dan is het klaar daar.
Nee, dat had hij niet.quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 23:06 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Oh had Alonso nog 'n contract?! Jezus ik had dat niet door![]()
![]()
![]()
Het hangt er vanaf wat Logan Sargeant in de F2 doet. Met genoeg punten kan hij bij Williams rijden ivp Nyckquote:Op dinsdag 2 augustus 2022 23:03 schreef beantherio het volgende:
Ricciardo gaat trouwens eerder met pensioen dan dat ie naar Haas gaat. En de kansen dat Tsunoda in Formule 1 blijkt lijken me inmiddels toch ook wel nihil. Verder kan ik me niet voorstellen dat Ferrari-protegé Schumacher naar het Red Bull-kamp overstapt terwijl Red Bull zelf nog allerlei juniors heeft die geen plekje hebben. En Gasly heeft dus al een contract voor volgend jaar bij AT.
De rest zou wel kunnen.
Oh, dan had ik dat verkeerd, excuusquote:
Ocon en Gasly schijnen ook nog eens een bloedhekel aan elkaar te hebben for what its worthquote:Op dinsdag 2 augustus 2022 23:06 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Uiteraard. Vooral als het een topteam is (hij wil ook nog steeds terug naar RBR).
MAAR bij AT is hij de nr 1 en elders (ook bij een niet-topteam) gaat hij dat voorlopig niet zijn. Alpine zou interessant voor hem kunnen zijn, want Frans. Echter: Ocon zou (iig voorlopig) de nr 1 zijn en ze zijn zo goed als even oud. Wat schiet hij ermee op? Ok, AT heeft dit jaar een dipje, maar ze hebben wel RBR achter hun staan en zijn niet afhankelijk van klantenmotoren.
Dus de onderlinge relatie zijn ze bij Alpine al helemaal op ingesteld.quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 23:15 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ocon en Gasly schijnen ook nog eens een bloedhekel aan elkaar te hebben for what its worth
Lolquote:Op dinsdag 2 augustus 2022 23:15 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Dus de onderlinge relatie zijn ze bij Alpine al helemaal op ingesteld.
Of je eerste of tweede rijder bent maakt niet heel veel uit bij teams als Alpine of Alpha Tauri, en als Gasly beter presteert als zijn teamgenoot wordt hij vanzelf eerste coureur.quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 23:06 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Uiteraard. Vooral als het een topteam is (hij wil ook nog steeds terug naar RBR).
MAAR bij AT is hij de nr 1 en elders (ook bij een niet-topteam) gaat hij dat voorlopig niet zijn. Alpine zou interessant voor hem kunnen zijn, want Frans. Echter: Ocon zou (iig voorlopig) de nr 1 zijn en ze zijn zo goed als even oud. Wat schiet hij ermee op? Ok, AT heeft dit jaar een dipje, maar ze hebben wel RBR achter hun staan en zijn niet afhankelijk van klantenmotoren.
Mischien wel maar het lijkt mij niet bevordelijk voor het team, ik denk dat je zo'n situatie liever vermijd maar goed, het is sowieso niet aan de orde.quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 23:15 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Dus de onderlinge relatie zijn ze bij Alpine al helemaal op ingesteld.
Zekers. Zou goed kunnen.quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 23:11 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
Het hangt er vanaf wat Logan Sargeant in de F2 doet. Met genoeg punten kan hij bij Williams rijden ivp Nyck
Klopt, contracten zijn niet direct heiligmakendquote:Op dinsdag 2 augustus 2022 23:12 schreef Marcoss het volgende:
[..]
Oh, dan had ik dat verkeerd, excuus
Maar dat coureurs ergens bevestigd zijn, hoeft ook niet alles te zeggen, dat bedoelde ik meer.
Snap ik wel. Ik heb ook een bloedhekel aan Oconquote:Op dinsdag 2 augustus 2022 23:15 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ocon en Gasly schijnen ook nog eens een bloedhekel aan elkaar te hebben for what its worth
Same here. Schijnheilig etterbakje.quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 23:22 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Snap ik wel. Ik heb ook een bloedhekel aan Ocon
Exact dat.quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 23:25 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Same here. Schijnheilig etterbakje.
Wie moeten ze dan ipv Tsunoda in de Alpha Tauri zetten?quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 23:03 schreef beantherio het volgende:
Ricciardo gaat trouwens eerder met pensioen dan dat ie naar Haas gaat. En de kansen dat Tsunoda in Formule 1 blijkt lijken me inmiddels toch ook wel nihil. Verder kan ik me niet voorstellen dat Ferrari-protegé Schumacher naar het Red Bull-kamp overstapt terwijl Red Bull zelf nog allerlei juniors heeft die geen plekje hebben. En Gasly heeft dus al een contract voor volgend jaar bij AT.
De rest zou wel kunnen.
Daar heb je wel gelijk in maar toch is het moeilijk voor te stellen dat ze Tsunoda nog een jaar gaan geven. Misschien dat ze toch nog wel ergens anders gaan kijken voor een vervanger? Geen idee.quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 23:32 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Wie moeten ze dan ipv Tsunoda in de Alpha Tauri zetten?
De enige die in aanmerking zou komen is Lawson, maar die mag het nog wel wat beter doen in de F2. Een 8ste plaats is nog niet echt overtuigend. En Daruvala is ook niet echt F1 materiaal.
Liamquote:Op dinsdag 2 augustus 2022 23:32 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Wie moeten ze dan ipv Tsunoda in de Alpha Tauri zetten?
De enige die in aanmerking zou komen is Lawson, maar die mag het nog wel wat beter doen in de F2. Een 8ste plaats is nog niet echt overtuigend. En Daruvala is ook niet echt F1 materiaal.
Ik vind Ocon prima presteren de laatste tijdquote:Op dinsdag 2 augustus 2022 23:30 schreef beantherio het volgende:
Ocon is de laatste jaren een beetje kleurloos aan het worden. Zoveel rare dingen doet ie niet meer maar echt goed presteren ook niet.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |