Is dat PV met accupakket? Dat lijkt mij het meest realistische namelijk, tenzij je natuurlijk een warmtepomp heb, want in de winter is de kans dat die PV niet genoeg opwekt redelijk groot in veel situaties.quote:Op zondag 10 juli 2022 13:53 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Ik heb eerder in het topic al opties genoemd.
Als er af en toe stroom is kan zo'n 3.6kWh EcoFlow Delta Pro accupakket op zich voldoende zijn om vriezer en CV-ketel aan de gang te houden.quote:Op zondag 10 juli 2022 13:55 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Is dat PV met accupakket? Dat lijkt mij het meest realistische namelijk,
Nee, met warmtepomp en zo'n accu ga je weinig uitrichten. In mijn geval helemaal niet omdat ik een 3-fase WP heb.quote:tenzij je natuurlijk een warmtepomp heb, want in de winter is de kans dat die PV niet genoeg opwekt redelijk groot in veel situaties.
Mensen die momenteel nog alle gemakken hebben, de gemakken zijn hoogstens wat duurder geworden. Moet je eens zien hoe snel het sentiment van de massa omslaat wanneer er mogelijk echte klappen gaan vallen en bepaalde gemakken slechts beperkt of helemaal niet meer beschikbaar zijn.quote:Op zondag 10 juli 2022 12:23 schreef Jojoke het volgende:
[..]
Je onderschat hoeveel mensen zich niet willen laten chanteren door een dictator.
Dan moet je wel voor een installatie kiezen die geschikt is voor off-grid toepassingen. Normale PV installaties hebben een omvormer die enkel werkt wanneer er netstroom is, omdat ze zelf geen wisselstroom kunnen genereren, ze "volgen" slechts de spanning van het net. En k gok dat een acupakket ook van dezelfde omvormer gebruik maakt.quote:Op zondag 10 juli 2022 13:55 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Is dat PV met accupakket? Dat lijkt mij het meest realistische namelijk, tenzij je natuurlijk een warmtepomp heb, want in de winter is de kans dat die PV niet genoeg opwekt redelijk groot in veel situaties.
quote:En zelfs wanneer er sprake is van een stroomstoring, dan heeft u dankzij de zonnepanelen batterij nog 'gewoon' toegang tot stroom. Wel zo prettig!
als het zover is dan verbleekt de jaren 30 zelf nog. En nee de crisis in 2008 haalde bij lange bij lange na niet de crisis van de jaren 30.quote:Op zondag 10 juli 2022 14:24 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Mensen die momenteel nog alle gemakken hebben, de gemakken zijn hoogstens wat duurder geworden. Moet je eens zien hoe snel het sentiment van de massa omslaat wanneer er mogelijk echte klappen gaan vallen en bepaalde gemakken slechts beperkt of helemaal niet meer beschikbaar zijn.
Ik sta overigens versteld van de relatief beperkte media-aandacht voor het probleem wat we aankomende winter kunnen gaan krijgen. Ze gebruiken momenteel met mondjesmaat het woordje recessie. Als delen van de Europese industrie afgesloten moeten worden dan hebben we het niet meer over een recessie maar een depressie. Een crisis waarbij 2008 verbleekt.
Je denkt iets te grootschalig, we hadden het meer over dit soort spul.quote:Op zondag 10 juli 2022 14:28 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Dan moet je wel voor een installatie kiezen die geschikt is voor off-grid toepassingen. Normale PV installaties hebben een omvormer die enkel werkt wanneer er netstroom is, omdat ze zelf geen wisselstroom kunnen genereren, ze "volgen" slechts de spanning van het net. En k gok dat een acupakket ook van dezelfde omvormer gebruik maakt.
Misschien dat het werkt als je een andere bron van wisselstroom aansluit, zoals een dieselaggregaat. Maar de kans lijkt me groot dat het resultaat weinig stabiel is, en de convertor zichzelf zal uitschakelen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Zolang je omvormer maar spanning krijgt van een bron in de juiste formaat kan je prima off-grid met elke omvrormer.quote:Op zondag 10 juli 2022 14:28 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Dan moet je wel voor een installatie kiezen die geschikt is voor off-grid toepassingen. Normale PV installaties hebben een omvormer die enkel werkt wanneer er netstroom is, omdat ze zelf geen wisselstroom kunnen genereren, ze "volgen" slechts de spanning van het net. En k gok dat een acupakket ook van dezelfde omvormer gebruik maakt.
Misschien dat het werkt als je een andere bron van wisselstroom aansluit, zoals een dieselaggregaat. Maar de kans lijkt me groot dat het resultaat weinig stabiel is, en de convertor zichzelf zal uitschakelen.
Gisteren had ik het in andere context erover met mijn pa.quote:Op zondag 10 juli 2022 14:28 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
als het zover is dan verbleekt de jaren 30 zelf nog. En nee de crisis in 2008 haalde bij lange bij lange na niet de crisis van de jaren 30.
Daarom staan nu alle alarmbellen aan in europa.
En dat was NL. In de VS was het een tikkeltje erger in die tijd.quote:Op zondag 10 juli 2022 14:31 schreef Droopie het volgende:
[..]
Gisteren had ik het in andere context erover met mijn pa.
Er was een oliecrisis in 73 en 79, en toen schoot de prijs van 3 naar 12 dollar
Toen was de rente 14 procent voor een hypotheek.
Wij hebben eigenlijk geen bijzondere grote crisis meegemaakt, tot deze periode eigenlijk (en daar moeten we nog maar zien of het echt heel pijnlijk gaat worden).
Dat mag ik hopen. Denk ook dat ze op de knietjes bidden voor een zachte winter want anders is het bij voorbaat al een verloren zaak.quote:Op zondag 10 juli 2022 14:28 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Daarom staan nu alle alarmbellen aan in europa.
Ik zie net op een website die thuisbatterijen verkoopt dat ze ook stroom leveren als het net uitvalt. My mistake.quote:Op zondag 10 juli 2022 14:30 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Zolang je omvormer maar spanning krijgt van een bron in de juiste formaat kan je prima off-grid met elke omvrormer.
In dit soort gevallen worden er scenario's gemaakt. Duitsland heeft er 7 gemaakt en in 6 daarvan is er een gastekort.quote:Op zondag 10 juli 2022 14:33 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Dat mag ik hopen. Denk ook dat ze op de knietjes bidden voor een zachte winter want anders is het bij voorbaat al een verloren zaak.
Volgens mij is de gasopslag vooral een probleem voor particulier vebruik. De industrie draait 365 dagen per jaar. Die Duitse energiemaatschappij draait 900 miljoen euro verlies per MAAND. Daarom denk ik dat ook in Nederland wat reuzen gigantische verliezen lijden, ook al gaat het doorberekenen hier makkelijker.quote:Op zondag 10 juli 2022 14:33 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Dat mag ik hopen. Denk ook dat ze op de knietjes bidden voor een zachte winter want anders is het bij voorbaat al een verloren zaak.
Er zijn dacht ik 10 grootverbruikers die meer dan 100 miljoen kuub3 aardgas per jaar verbruiken. De grootste gebruikt meer dan 1,5 miljard kuub per jaar, dat is 47 m3 per seconde. bij 365 dagen per jaar, echter er is jaarlijks wel een onderhoudsstop, dus het is meer m3 per seconde.quote:Op zondag 10 juli 2022 14:36 schreef Confetti het volgende:
[..]
Volgens mij is de gasopslag vooral een probleem voor particulier vebruik. De industrie draait 365 dagen per jaar. Die Duitse energiemaatschappij draait 900 miljoen euro verlies per MAAND. Daarom denk ik dat ook in Nederland wat reuzen gigantische verliezen lijden, ook al gaat het doorberekenen hier makkelijker.
eens in de 10 jaar, en de laatst was in 2009quote:Op zondag 10 juli 2022 14:39 schreef roos94 het volgende:
Gelukkig maar dat NL geen echte winters meer kent.
2009/2010 was wel pittig qua sneeuw.quote:Op zondag 10 juli 2022 14:39 schreef roos94 het volgende:
Gelukkig maar dat NL geen echte winters meer kent.
in 2012? die heb ik niet meegemaakt, toen zat ik in afrika, maar ik kan me dat niet herinneren in het nieuws. Wel dat in mei 2013 er nog sneeuw vielquote:Op zondag 10 juli 2022 14:40 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
2009/2010 was wel pittig qua sneeuw.
2012 nog op een haar na een Elfstedentocht
Daarna veel slappe hap maar we zitten wel weer in dezelfde 11-jarige zonnecyclus.
quote:Op zondag 10 juli 2022 14:41 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
in 2012? die heb ik niet meegemaakt, toen zat ik in afrika, maar ik kan me dat niet herinneren in het nieuws. Wel dat in mei 2013 er nog sneeuw viel
hmm ok, ik liep toen in mijn korte broek en ging geregeld zwemmen in het buitenzwembad waarbij er af en toe apen voorbij kwamenquote:
Niet echt nee. Maar als het 2, 3 maanden flink koud is, zul je toch moeten stoken en dat gaan sommige mensen toch voelen in de beursquote:Op zondag 10 juli 2022 14:39 schreef roos94 het volgende:
Gelukkig maar dat NL geen echte winters meer kent.
dat sowieso, maar is dat genoeg?quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |