FOK!forum / Wielrennen / [Giro] Etappe 19: Marano Lagunare - Santuario di Castelmonte #3 Tsja
Szuravrijdag 27 mei 2022 @ 16:53
SPOILER
b]Tappa 19: Marano Lagunare - Santuario di Castelmonte, 177 km[/b]

De laatste vlakke rit in een grote ronde eindigt niet in een massasprint, dat begint ondertussen bijna een zekerheidje te worden. Ik kon niet kijken, maar pikte nog wel even het begin mee. Toen ik zag dat Cort, Affini en De Bondt samen met een of ander Italiaantje in de kopgroep zaten had ik wel meteen het gevoel dat het peloton er een zware kluif aan zou hebben. Vier is niet veel, maar er waren wel drie brommers mee. En in het peloton zijn alle knechten ondertussen wel opgebrand, dus ja, veel succes om dan iemand als Affini tot de orde te roepen. Het had alsnog moeten lukken, omdat ze maar met vier waren, maar dat het niet is gelukt vind ik eigenlijk ook weer niet heel erg verrassend. Laatste tien kilometer nog even teruggekeken, maar toen was eigenlijk al meteen duidelijk dat ze het zouden gaan halen. Ik zag Juanpe Lopez op achterstand rijden, maar ik heb eigenlijk geen idee wat er met hem gebeurd is. Soort van karma omdat hij zo blij was met de witte trui die hij alleen maar mocht dragen omdat Almeida de Giro wegens corona moest verlaten. Oncollegiaal vind ik dat altijd. Enfin, omdat de voorsprong van de vier koplopers nu ook weer niet zó groot was konden ze geen tactisch spelletje spelen en werd er goed samengewerkt tot de slotkilometer. In principe zit je dan met het idee in je hoofd dat die andere drie Cort naar de zege fietsen, maar Cort is deze hele Giro al een schim van zichzelf. Dat zullen die andere gasten ook hebben gevoeld, al was Affini de meest nerveuze van het stel. Begon net wat te vroeg met zijn sprint, al zou je ook kunnen zeggen dat hij het als erkend hardrijder juist van een lange sprint moet hebben. Hoe dan ook, hij kwam nog dicht in de buurt van de zege, maar De Bondt was net iets sneller. Dit tot blijdschap van Jeroen, jeetje, die liet zich even helemaal gaan. Voor Dries De Bondt, of all places. Maar goed, het is hem van harte gegund hoor. Derde ritzege voor Alpecin alweer, allemachtig. Cort pas derde, er zat echt helemaal niets meer op bij hem, heel bijzonder om hem deze Giro zo slecht te zien rijden. En dan in de Vuelta natuurlijk weer twee ritten winnen, kan niet missen. In het peloton werd de boel nog aardig uit elkaar gereden, ze kwamen te kort maar het ging ook weer niet langzaam daar. Hindley leek even een probleem te hebben, maar dat viel mee. Zonder Almeida maar met nog steeds drie kanshebbers op de eindzege trekken we nu weer de bergen in. Nog twee bergritten te gaan, en een tijdrit. De eerste van die twee bergritten is de makkelijkste, al komen we in Slovenië nog wel een pittige klim tegen.

MFhVk2i5n9V9DczHI8yv_260422-070748.jpg?v=20220426090748
gFWpIxJvb0yCDKKo2sAc_260422-070743.jpg?v=20220426090743

Deze voorlaatste bergrit gaat van start in Marano Lagunare, een gemeente in de Italiaanse provincie Udine (regio Friuli-Venezia-Giulia), waar ongeveer 2000 mensen wonen. Wikipedia vindt dat voldoende informatie en zelfs de toeristische sites geven niet thuis, daarom gebruiken we maar een keer de ongetwijfeld niet gekleurde informatie van de officiële site van de Giro, wat echt een waardeloze site is overigens. Langs de provinciale weg die van Venetië naar Triëst leidt, op het Friulische grondgebied, naar het zuiden afbuigend, is er een kleine strook land, die zijn natuurlijke uitbreiding heeft in een immens waterbekken, de lagune, naar de zee toe afgesloten door een cordon aan de kust gebied van eilanden en zandbanken: dit is Marano Lagunare, het laatste bastion van land voor de zee. Een klein oud dorp, met de eerste historische gegevens die teruggaan tot 590 toen het door de toenmalige patriarch van Aquileia werd gekozen als zetel van de synode voor het verhaal van het Capitolijnse schisma. Het oude fort van de Serenissima dat het in de zestiende eeuw veroverde, is door de eeuwen heen bijna intact gebleven om te getuigen van de glorie en geschiedenis van deze unieke Venetiaans sprekende gemeenschap in het Friuli-gebied. Het is een hardwerkende en levendige vissersgemeenschap en is sterk verbonden met zijn eeuwenoude religieuze tradities. Elke drie jaar is er op 15 augustus het "Festa della Triennale" ter ere van de Heilige Maagd van Gezondheid, en jaarlijks in juni de suggestieve processie van "San Vio" waaraan de mensen van Marano erg gehecht zijn. Een duizendjarige geschiedenis van een uniek gebied, dat door zijn "hangende" ligging tussen zee en land eeuwenlang een strategisch doorgangsgebied en ontmoetingspunt was voor verschillende culturen. Fantastische vertaling wel weer, maar dus ook een fantastische plek. Water, en geschiedenis, of iets. De top 10 van tripadvisor bestaat uit de kerk, de lagune, het plein, een boottocht en een toren. Je hoort het al: bel al je vrienden en vertrek nu meteen naar Marano Lagunare, waar de Giro nog nooit eerder was.

marano-lagunare-5.jpg

Een dorpje aan het water met in de achtergrond een hoop polders, ha, daar zijn wij als Nederlanders natuurlijk niet van onder de indruk. De omgeving die we tijdens de eerste kilometers van de rit te zien gaan krijgen kan je zomaar bekend voorkomen, want we fietsen ongeveer door hetzelfde gebied als vorig jaar, toen we ook aan een uitstapje richting Slovenië begonnen. De wegen zijn in de eerste 66 kilometer van deze rit vlak, breed, recht en bijna continu voorzien van akkers aan alle kanten. Weinig natuur, vooral veel landbouw. Als het waait kan dit leuk worden, maar we weten allemaal dat de wind in Italië afwezig is of anders niet goed staat. De renners pakken in de eerste kilometers van de rit wel een paar bochten mee, maar verder gaat het toch vooral vaak rechtdoor. Buiten Muzzana del Turgnano gaat het bijvoorbeeld tien kilometer volledig rechtdoor tot in Castions di Strada, spannend hoor. In dat dorpje is het dan wel weer even wat bochtiger, wat eigenlijk het verhaal is van het begin van deze rit. In de dorpjes soms wat bochten, buiten de dorpen rechtdoor in een polderlandschap naar het volgende dorp. Kan al die dorpen en hun bochten gaan opnoemen, maar het spreekt allemaal voor zich. Meer akkers dan in Nederland tussen de dorpen in, rechtere wegen dan in de woestijn, en dan een bochtige passage in een centrumpje van een nederzetting. Dat is het hele verhaal. Ik neem aan dat er weer veel renners in de vlucht van de dag willen zitten, dus dat kan dankzij deze bijzonder eenvoudige en vlakke aanloop nog wel eens lang gaan duren. Na 50 kilometer rijden de renners door Majano en na de bochtige passage in het centrum van dit dorp gaat het buiten het dorp niet verder naar het noorden, wat we tot nu toe wel steeds deden. Nee, het gaat nu meer naar het oosten, over een net zo brede en rechte weg rijden we naar Buja toe. Deze plaats bereiken we 56 kilometer en hier wordt de eerste tussensprint afgewerkt. Buja kunnen we kennen, vanwege die rooie van Buja. Alessandro De Marchi is afkomstig uit deze plaats en hij mag vandaag dus door zijn woonplaats rijden. Leuk voor De Marchi, al zal hij er met zijn gebrek aan benen weinig plezier aan beleven. Jonathan Milan, renner van Bahrein, komt hier overigens ook vandaan.

ledra_buja_ph_ulderica_da_pozzo2-jpg?v=59359&ext=.jpg

In de Giro van 2020 reden we al eens door Buja, we bevinden ons toch in een regio die bijna jaarlijks wordt bezocht. Na de tussensprint in Buja begint de rit bijna interessant te worden, we gaan op weg naar de eerste klim van de dag. De renners rijden nog een dikke tien kilometer over brede en vlakke wegen verder, terwijl ze af en toe een dorpje passeren. Na 67 komen we uit in Tarcento en hier slaan ze na de doortocht in het centrum linksaf, om vervolgens een paar kilometer langs de Torrente Torre te rijden. De weg langs deze rivier begint langzaam omhoog te lopen, tot we na een tijd rechtsaf een weggetje induiken en er meteen serieus geklommen moet worden. Richting Villanova Grotte gaat het 3,7 kilometer omhoog aan 8,4% gemiddeld, dit klimmetje van de derde categorie is meteen een pittige uitdaging. Richting het eind vlakt het af naar 4%, de eerste kilometers van de klim gaat het toch vooral tegen 9% omhoog. Een iets smallere en slechte weg, met wat haarspeldjes onderweg. Na een tocht door het bos komen de renners na 75 kilometer uit in de gehuchten Villanova en Zaiama. De klim had dus ook Zamaia Grotte kunnen heten, maar de grotten die niet ver voorbij de top liggen zijn toebedeeld aan Villanova. Kicken grot wel hoor, stalagmieten stalactieten let's go.

uMPsa7xJh4Hest0Iut09_260422-070753.jpg?v=20220426090753
24Grotta-Nuova-di-Villanova-11-1024x683-1.jpg

Voorbij de grot wordt de weg nog een stuk smaller, een drietal kilometer rijden de renners door een donker bos over een smal, slecht en bochtig weggetje. Het voordeel is dat het niet direct steil naar beneden gaat, het is relatief vlak. Even later komen we uit op een kruispunt waar we naar Monteaperta zouden kunnen gaan, ook geen onbekende naam voor de Giro. Doen we niet, het gaat de andere kant op en dan begint de echte afdaling ook. De weg blijft behoorlijk smal en wordt echt extreem bochtig. Continu draaien en keren, zit geen recht stuk tussen. In vijf kilometer komen we 200 meter lager uit, dus heel steil gaat het niet naar beneden. Maar door die smalle weg en het draaien en keren is dit een bijzonder lastige en technische afdaling, wat ik je brom. In een donker bos ook nog eens, ga maar na. Als we bijna beneden zijn in Vedronza gaat het nog eens flink bochtig worden, acht haarspeldbochten in korte tijd achter elkaar. Deze afdaling lag in de Giro van 2020 ook op het parcours, in die rit waarin we ook door Buja reden. Niemand gesneuveld toen bij mijn weten, dus het zal uiteindelijk wel te doen zijn. Pittige bocht naar rechts helemaal aan het eind van de afdaling en dan rijden de renners een paar kilometer rechtdoor in de vallei, waarna heel snel de volgende klim zal beginnen. We rijden weer langs de Torrente Torre en de weg langs deze rivier begint tekenen van hoogteverschil te vertonen. Vlak voor we aan de Passo di Tanamea beginnen rijden de coureurs door een tunnel, passeren ze het beginpunt van de Torre en mag er deftig geklommen worden. Het ging al wat vals plat omhoog, maar nu krijgen we te maken met een aantal kilometer aan 6/7%. In totaal spreken we over 11 kilometer aan 5%, maar dat is dan wel met dat vals platte begin erbij. Het is een aantal kilometer lang de moeite waard, verder vind ik het wel geinig dat de weg grotendeels rechtdoor loopt. Amper serieuze bochten, vooral gewoon rechtdoor omhoog aan 6%. Na 94 kilometer komen de renners boven op deze Passo di Tanamea, ook maar een klimmetje van de derde categorie. Weinig puntjes te rapen voor Koentje Blauwman.

passo-di-tanamea-vedronza-njivica.png
DSCF43081.jpg

We bevinden ons nu ontzettend dicht in de buurt van Slovenië, wat valt te merken aan het feit dat bijna alles hier ook een Sloveense naam heeft. Na de Passo di Tanamea is het even een kilometertje vlak, alvorens we beginnen aan een afdaling van zes kilometer richting de grens. De Passo di Tanamea beschikt over een brede en ontzettend keurige weg, die ook omlaag behoorlijk rechtdoor loopt. Wel wat bochtenwerk, maar daar rol je zo doorheen. Na 101 kilometer bereiken we de grens en tijdens onze eerste meters in Slovenië loopt de weg direct omhoog. Het is een klimmetje van twee kilometer aan 5%, met een makkelijke eerste kilometer en dan een veel steilere tweede kilometer. Een benenbrekertje, waarna we direct verder mogen dalen. De weg in Slovenië is ook breed, maar we komen inmiddels wel wat haarspeldbochtjes tegen. Na een stukje in licht dalende lijn gaat het vervolgens vijf kilometer steil naar beneden, door een decor dat werkelijk adembenemend mooi is. Brede en goede weg, maar dankzij het bochtige karakter is dit toch een uitdagende afdaling. Eenmaal beneden volgt er een tocht van 15 kilometer door een Sloveense vallei. Over brede wegen rijden de renners door een landschap dat schilderachtig blijft. Ze rijden door een paar dorpjes met onuitspreekbare namen over overwegend vlakke wegen. Helemaal vlak is het niet, er zitten twee korte knikjes omhoog tussen en richting de voet van de zwaarste klim van de dag loopt het nog een paar kilometer licht naar beneden. Na 122 kilometer komen de renners uit in Kobarid, een plaats waar sloveniereizen.nl het volgende over te melden heeft: De alpenstad Kobarid ligt in het hart van de Soča-vallei in het westen van Slovenië. Het is een van de prachtige bestemmingen in Europa die nog niet door de massa is ontdekt. Het stadje heeft prachtige uitzichten op de hoogste Sloveense Alpentoppen, de magische smaragdgroene kleur van de Soča-rivier, een van de mooiste alpiene rivieren ter wereld, talloze mogelijkheden voor een actieve vakantie en een rijk historisch erfgoed. De stad staat bekend om zijn historische achtergrond met tal van overblijfselen uit de Eerste Wereldoorlog. De 12e Slag om de Isonzo vond plaats in de buurt van Kobarid in 1917, toen het Oostenrijks-Hongaarse leger eindelijk in staat was om in te breken in de Italiaanse frontlinie en het Italiaanse leger op de vlucht te slaan. De evenementen met betrekking tot het Isonzo-front worden gepresenteerd in het Kobarid-museum met een van de beste Sloveense historische tentoonstellingen. Kobarid heeft een uitzonderlijk natuurlijk erfgoed en een breed scala aan mogelijkheden voor een actieve vakantie. Probeer eens om te raften, kajakken, hydrospeed, mountainbiken, paragliden, wandelen, vliegvissen of een van de vele andere buitenactiviteiten. Trakteer jezelf tijdens je bezoek op een heerlijke lokale maaltijd in een restaurant - Kobarid is de stad in Slovenië met het grootste aantal uitstekende restaurants op één plek. Ervaar prachtig natuurschoon zoals de Tolmin kloof, Nationaal Park Triglav, rivieren, kloven en watervallen, meren, grotten, en genezende bronnen. Nou, dat gaan we tijdens deze rit zeker ervaren.

kobarid-slovenia.webp

Voorbij Kobarid gaat het een paar kilometer rechtdoor verder over een brede weg in licht dalende lijn naar Idrsko, waar de renners rechtsaf gaan slaan. Na deze bocht naar rechts beginnen we aan een van de zwaarste beklimmingen van deze Giro tout court. Het Sloveense beest dat luistert naar de naam Kolovrat staat op punt van beginnen. De komende 10,3 kilometer gaat het gemiddeld aan 9,2% omhoog. Na een aanloopje aan 5% gaat het vier kilometer lang helemaal los, we halen een gemiddelde van 10,4% en dat is dan ook nog te danken aan een vlakker stukje tussendoor. Als we dat buiten beschouwing laten gaat het continu aan 11 à 12% omhoog, met een maximum van 15%. Heeft wel wat weg van de klim naar Monterovere van een paar dagen terug, met het verschil dat deze klim een stuk verder van de finish is. Of we daarom actie gaan zien op deze klim valt te betwijfelen, op de top is het nog meer dan 40 kilometer fietsen tot de finish, oei, eng, ver. Goed, hoe dan ook, mokersteile klim. De cijfers spreken voor zich, daar hoeven we verder geen plaatje bij te schilderen. Laat dat schilderen trouwens maar aan Slovenië zelf over, de omgeving tijdens deze klim is ook weer niet te versmaden. Heerlijk groen, bosrijk, met een fraaie brede geasfalteerde ondergrond. Redelijk wat haarspeldbochten, dan kun je meteen met het blote oog waarnemen dat het hier achterlijk steil is. Na de loodzware fase van deze klim is het een kilometer lang een stuk vlakker, we halen in die kilometer maar een gemiddelde van 4%. Een moment van verpozing, waarna het in de resterende vijf kilometer van de klim aan 9% gemiddeld omhoog zal gaan. Nog een keer een kilometer aan 11,5% tussendoor en heel wat werk rond de 10%, waarna het in de voorlaatste kilometer slechts aan 7,5% omhoog gaat. Een iets makkelijker einde van deze beestachtige klim, in de slotkilometer gaat het eerst aan 7,5% omhoog voor het richting de top afzwakt naar 5%. Het tweede deel van de klim rijden we overigens wel over een iets smallere weg, die wel wat onderhoud kan gebruiken. Omgeving blijft wel prima, verder richting de top wordt het uitzicht over de omgeving weer geniaal. Leuke vondst, dit klimmetje. Kolovrat is gewoon een van de zwaarste beklimmingen van dit rondje, dus we mogen hopen op actie. Al is het niet ideaal dat we na 134,6 kilometer de top van deze klim van eerste categorie bereiken en daarna nog iets meer dan 43 kilometer moeten afhaspelen. En dan komt op zaterdag ook nog de Fedaia, ik vrees voor een nieuwe waiting game. Kolovrat is overigens ook een symbool, dat een vrij negatief imago heeft omdat het op een swastika lijkt, jeetje. In de Eerste Wereldoorlog is op de flanken van deze berg flink gevochten en voor de liefhebber is er een openluchtmuseum te vinden. Flaneren door de loopgraven, lekker man.

quote:
The third defence line of the Italian army during the First World War was on the Kolovrat Ridge (1,115 m), which offers incredible views and connects the Italian Veneto Region with the Soča Valley. The lookout spots, the firing trenches, the artillery positions for machine guns and the caverns are particularly interesting due to various details, such as the spiral staircase in one of the caverns and partly due to the original use of materials in the wartime.

Fans of the alpine scenery will be able to get fantastic views from here. They open up over the former battlefield of the Isonzo Front, all the way from the Kanin and Krn Mountain Range to the Friuli Lowland and the Adriatic Sea.

Kolovrat Outdoor Museum is part of the Walk of Peace.
3xOZnJnuUIrBDtDN9SZl_260422-070752.jpg?v=20220426090752
UEWcLrBs6RFIM2SOE4qD_270422-092414.jpg?v=20220427112415
Pohodnistvo_Kolovrat_Jost_Gantar.jpg?m=1611243633

De top van de klim ligt praktisch op de grens tussen Italië en Slovenië, weten we dat ook meteen. Na de klim rijden we nog vier kilometer over Sloveens grondgebied, daarna keren we terug naar Italië. De laatste Sloveense kilometers zijn bochtig, en het allerlaatste stuk voor we Italië bereiken is ook nog eens behoorlijk smal. Het is wel een beetje een weifelend begin van de afdaling, het gaat in die vier kilometer twee kilometer steil naar beneden, terwijl er ook twee vlakkere kilometers te vinden zijn. Al bij al is het wel lastig, door die bochten en het wat smallere karakter van de weg. Eenmaal terug in Italië gaat het vijf kilometer serieus naar beneden, over een weg die nog steeds niet ontzettend breed is. Wel ontzettend bochtig, het kan de moeite lonen om hier als een gek naar beneden te gaan. Veel haarspeldbochten, maar ook tal van andere bochten, meestens vrij onoverzichtelijk daar we door een donker bos crossen. Goed asfalt, dat wel. Na die steile en lastige vijf kilometer komen we op een achttal kilomter van het parcours terecht waar het overwegend vlak zal zijn. Klein stukje in stijgende lijn in de eerste twee kilometer, dan een kilometer steil naar beneden en dan vijf kilometer in subtiel dalende lijn. Of het nu omhoog of omlaag gaat, bochtig blijft het. We passeren in deze fase van de koers een aantal dorpjes met Sloveense en Italiaanse namen en rijden tussen die dorpjes in vooral door de bossen. In de buurt van het gehucht Varch gaan we bij een splitsing naar rechts en dan gaat het nog eens zes kilometer serieus naar beneden. De nare bochten vliegen ons weer om de oren, in de buurt van Postregna komen we ook nog eens een hoop haarspeldbochten tegen. Dit is wel een afdaling waar de durfals iets mee kunnen, ik neem aan dat een bepaalde ploeg met de nodige Sloveense invloeden z'n huiswerk heeft gedaan. Nibali kan hier z'n voodoo ook weer uitspelen. Voorbij de fase vol haarspeldbochten in Postregna wordt de afdaling wel een stuk makkelijker, het gaat wat meer rechtdoor verder naar beneden over een bredere weg. Alsnog, een lastige afdaling. In twee delen, eerst een paar lastige kilometer, een vreemdsoortig tussenstuk en dan nog een lastig stuk. Parcourskennis lijkt me hier een must. Na 160 kilometer komen de renner suit in Merso di Sopra, hier zijn we beneden. Nog 18 kilometer te gaan, de eerste acht daarvan zijn zo goed als vlak. Op een bocht in Merso di Sopra en eentje in Azzida na gaat het verder zo goed als rechtdoor verder naar Cividale del Friuli, waar na 168 kilometer de tweede tussensprint van de dag volgt. Rechte, brede en vlakke kilometers. Cividale del Friuli kennen we nog van de Giro van 2016, toen Mikel Nieve hier de rit won. We hopen vandaag op een andere Mikel.

14903838242_ecffb9d5ec_b.jpg

In Cividale del Friuli rijden de renners over de Ponte del Diavolo, een brug die is voorzien van steentjes. Ook een deel van de bochtige tocht in het centrum van Cividale del Friuli werken we af op steentjes. Mooie plaats verder wel, lekker oud allemaal. Buiten Cividale gaat het even kort rechtdoor, dan slaan we schuin linksaf en na een bocht naar links bij de rotonde die volgt rijden we rechtdoor naar de voet van de slotklim. Op een kruispunt waar meerdere kerken bij elkaar staan gaat het schuin rechtdoor en mag er geklommen worden naar Santuario di Castelmonte. De slotklim is 7,1 kilometer lang en in deze kilometers gaat het gemiddeld aan 7,8% omhoog als we de organisatie mogen geloven. Lijkt mij een verfraaiing van de werkelijkheid, in werkelijkheid zal het gemiddelde iets lager liggen. Wat dan weer deels te maken heeft met een kilometer in dalende lijn tussendoor, het gaat dan aan 7% omlaag. Voor we dat dalende deel bereiken gaat het eerst twee kilometer omhoog aan 7%, met een pittig begin aan 8% en een pittige afsluiter aan 9%. Een vrij brede weg omhoog, die in eerste instantie behoorlijk rechtdoor gaat. Na een tijd komen we wel een fase vol haarspeldbochten tegen, daar gaat het dan ook zo steil omhoog. De kilometer omlaag is vrij simpel, omdat het wat meer rechtdoor gaat. Niet direct de lastigste bochten, een scherpe naar rechts in het begin van deze strook en daarna toch vooral relatief rechtdoor. Na deze strook gaat het gelijk weer een kilometer aan 8% omhoog, waarna het in de volgende halve kilometer weer wat vlakker wordt. Door een klein stukje vlak blijft het gemiddelde op 4% steken, maar daarna gaat het omhoog aan 9%. Na een daaropvolgende halve kilometer aan 7,6% volgt het interessante sluitstuk van deze klim, met ongeveer anderhalve kilometer te gaan gaat het een halve kilometer omhoog aan 10,6%, waarna het in de halve kilometer daarna zelfs aan 12,4% omhoog zal gaan. Gaat iedereen dus weer wachten tot het eind, zucht. Een ideale strook om nog even een paar tellen te pakken ten opzichte van je concurrenten, in het stuk naar de finish gaat het vervolgens nog maar aan 5% omhoog.

tYYRj26blp7CCvxGOyTS_260422-070745.jpg?v=20220426090745
mbC2oddgDdeMBTOdEKEb_270422-050736.jpg?v=20220427190737

We hebben veel moois gezien vandaag, maar de slotklim valt qua omgeving wat tegen. Krijgen we weinig inspiratie van, net als de klim zelf. Het is moeilijk om hier veel te zien gebeuren, we zullen moeten wachten op de haarspeldbochten vlak voor de finish. De finish ligt bij het heiligdom van Castelmonte en dat is een plek die me spontaan bekend voorkomt. En verrek, in de Giro van 2020, in de rit naar San Daniele de Friuli, kwamen we hier voorbij. Toen ging het van een andere kant omhoog en daalden we af over de weg die nu beklommen wordt, ergens halverwege de rit. Het is een opvallend bouwwerk, of eigenlijk zelfs een heel complex. Cividale.com heeft er een heel boekwerk over geschreven en dat plemp ik hier neer en verder zoeken jullie het maar uit.

quote:
The Sanctuary of Castelmonte is very ancient: the oldest of the Friuli and one of the first of all the Christianity. The origins go back approximately to 1500 years ago. An old tradition place it back to the V century, immediately after the Efeso's Concilium in 431, when the Divine Maternity of Maria become official. Until yesterday this theory was without foundation and based only on tradition but in 1962, while digging in order to built the inferior church under the Sanctuary, two pavements of "cocciopesto" have been discovered, dated at least at the VI century: clear proof that until then on top of Castelmonte there was "something".

But what was that "something" at that height and eight kilometers far from Cividale? A roman garrison, a place of sight and defense, in the period of the invasions, that begun in the V century: the gothic invasion of Alarico in the 402, that one of the Huns with Attila in the 452, then the Longobards came in the 568 with Alboino for ending with the Slavic incursions and infiltrations from the VII to the IX century.

At half way between Cividale and the Sanctuary, rises the top of the Guardia Monte, whose name recalls a place of sight and defense over the valleys of Natisone. It was in those years of terror that Castelmonte become a defensive outpost of the city of Cividale and of the Friuli; and the guard soldiers naturally joined to the eve in crews the with prayers of the Vergine. Since then Cividale and the Friuli began to see in Castelmonte a safe place proteced by the Vergin.

At half way between Cividale and the Sanctuary, rises the top of the Guardia Monte, whose name recalls a place of sight and defense over the valleys of Natisone. It was in those years of terror that Castelmonte become a defensive outpost of the city of Cividale and of the Friuli; and the guard soldiers naturally joined to the eve in crews the with prayers of the Vergine. Since then Cividale and the Friuli began to see in Castelmonte a safe place proteced by the Vergin.

The Madonna di Castelmonte thus revealed itself, face to the tops of the Julian Alps, as a shield and comfort to the eastern thresholds of the Patria of Friuli and of Italy. Since the days of the Longobards and the Franks, that is, from the 568 to the 9th century, the devotees flocked up here, so much so that in the immediate vicinity of the Sanctuary there was a "Malbergium" now corrupt in Moldiaria a place of solemn meetings popular for the administration of justice.

This explains very well why the Madonna di Castelmonte has ever been called "the Ancient Madonna" and why the Slavs, who arrived here at that time, called Castelmonte "Staragora" that is "Monte Antico" precisely because they found it already inhabited since ancient times.

Inhabited by whom?
It was certainly not a suitable place for private homes, in such solitude and on an arid rock.
Who lived there, who reigned there, who called the crowds up here, could only be the Madonna.
Castelmonte_0904.jpg

De voorlaatste bergrit gaat om 12:10 van start in de lagune. Het wordt weer smerig warm tijdens deze rit, 29 graden in Cividale del Friuli aan de voet van de slotklim bijvoorbeeld. Kans op regen, maar wel pas later op de dag. Zo rond 16:00 zou het wel eens kunnen gaan regenen, voor die tijd zou het droog moeten blijven. Amper wind, dat hoeft niet direct een factor te zijn, ook al omdat we vooral door de bossen rijden tijdens deze rit. Kunnen we door naar de voorspelling, dit wordt natuurlijk wéér een rit voor de vluchters. We dromen allemaal van een klassementsrenner die een aanval plaatst op Kolovrat en zich als een baksteen naar beneden gooit in de afdaling, maar de meeste dromen zijn bedrog. Nee joh, die gekken gaan allemaal wachten op die steile kilometer aan het eind van deze klim om meteen een paar tellen winst te boeken. De laatste bergrit eindigt op de Fedaia, daar lijken ze alles op te zetten, met name Hindley en Carapaz dan. Landa doet wat ie kan, maar krijgt ze voorlopig niet gelost. Die zal het echt moeten hebben van een putsch, een putsch die ik in mijn dromen ga beleven maar niet in de realiteit. Ineos vindt alles best, die gaan niet strak controleren en Bahrein en Bora zijn niet in staat gebleken om de boel wel te controleren. Of nouja, Bora heeft het nog niet geprobeerd, maar dat zie ik niet snel veranderen. WE feliciteren de vluchters, derhalve.
1. Van der Poel. Ik heb vernomen dat Mathieu zijn krachten wil sparen met het oog op de tijdrit, die rijdt dus vanaf de allereerste kilometer in de aanval en ze zien hem nooit meer terug. Dat kan niet meer mis.
2. Mollema. Omdat het zo'n vlaggetjesgiro is. Weer een mooie tweede plaats voor Bauke, leuk.
3. Leemreize. NOG MEER VLAGGETJES JAAAAAAA
4. Costa. Of een andere lul van UAE. Die hoeven geen rekening meer te houden met Almeida en kunnen nog meer dan eerst hun eigen plan trekken.
5. Carthy. Die is aanwezig in iedere vlucht en komt geen enkele keer in de buurt van de overwinning, leuke rubriek. De aanhouder wint, zou je denken, maar dit is vaak toch niet de juiste tactiek.

49966437556_8c0216df84_b.jpg
wimderonvrijdag 27 mei 2022 @ 16:54
Wilco, je moet doorrije voor het ploegenklassement jongen.
Marcossvrijdag 27 mei 2022 @ 16:54
Ligt ook een bocht vlak voor de streep, dacht ik, dus echt sprinten is het ook niet
_-_ratjetoe_-_vrijdag 27 mei 2022 @ 16:54
Toch wel wat serieuze gelosten
hhh38vrijdag 27 mei 2022 @ 16:54
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 16:54 schreef Marcoss het volgende:
Ligt ook een bocht vlak voor de streep, dacht ik, dus echt sprinten is het ook niet
Sprinten om als eerste door die bocht te gaan :P
GotenSSJvrijdag 27 mei 2022 @ 16:55
Zou Vendrame weten dat hij lichter kan schakelen?
Szuravrijdag 27 mei 2022 @ 16:55
Hier moet Vendrame toch wel gaan lossen
The_Undertonevrijdag 27 mei 2022 @ 16:56
Dit is toch dwaas koersen van Schmid
hhh38vrijdag 27 mei 2022 @ 16:56
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 16:55 schreef GotenSSJ het volgende:
Zou Vendrame weten dat hij lichter kan schakelen?
Dat zie je wel vaker bij slechte klimmers
Frozen-assassinvrijdag 27 mei 2022 @ 16:56
Guidon van onder kom op Mikel
Mexicanobakkervrijdag 27 mei 2022 @ 16:57
Vendrame zit er gewoon bij
Koffieplantervrijdag 27 mei 2022 @ 16:57
Regie teringdebielen.
TommyL0204vrijdag 27 mei 2022 @ 16:57
Kom op regie, je kan het!
_-_ratjetoe_-_vrijdag 27 mei 2022 @ 16:57
Aanval van twee meter van Hindley!
Szuravrijdag 27 mei 2022 @ 16:57
Wanneer vinden ze eens een split screen uit bij wielrennen
AllesKaputtvrijdag 27 mei 2022 @ 16:57
Regie timmert op random knoppen nu
Aguerovrijdag 27 mei 2022 @ 16:57
Wint LANDA hier de Giro?
franklopvrijdag 27 mei 2022 @ 16:57
Landisimo
Frozen-assassinvrijdag 27 mei 2022 @ 16:57
Split screen kom op
Mexicanobakkervrijdag 27 mei 2022 @ 16:57
Landa heeft zo'n dag.
WAvanBurenvrijdag 27 mei 2022 @ 16:57
Landa :D .
Neef_Wuppievrijdag 27 mei 2022 @ 16:57
De koers begint nu.
Zorrovrijdag 27 mei 2022 @ 16:58
Waarom gaan die idioten net actie maken als de koplopers bij de finish komen?
Frozen-assassinvrijdag 27 mei 2022 @ 16:58
HAHAHAHA
Van_Poppelvrijdag 27 mei 2022 @ 16:58
JAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Szuravrijdag 27 mei 2022 @ 16:58
Hahahahaha

Bouwgod!
Zorrovrijdag 27 mei 2022 @ 16:58
_O-
hhh38vrijdag 27 mei 2022 @ 16:58
Dit kan toch niet _O-
The_Undertonevrijdag 27 mei 2022 @ 16:58
Comedy Capers
franklopvrijdag 27 mei 2022 @ 16:58
Die bocht
Mexicanobakkervrijdag 27 mei 2022 @ 16:58
Bouwman rijdt ze van de weg
Frozen-assassinvrijdag 27 mei 2022 @ 16:58
Koentje wist dit

Parcourskennis erg mooi
Neef_Wuppievrijdag 27 mei 2022 @ 16:58
w/ w/ w/ w/ w/ w/ w/ w/ w/ w/
TargaFloriovrijdag 27 mei 2022 @ 16:58
_O_ Slim gekoerst Koentje _O_
TommyL0204vrijdag 27 mei 2022 @ 16:58
HAHAHA
AllesKaputtvrijdag 27 mei 2022 @ 16:58
_O- _O- _O-
I.R.Baboonvrijdag 27 mei 2022 @ 16:58
:').
Pino112vrijdag 27 mei 2022 @ 16:58
Hahahahahahahahahq
H.Vvivvrijdag 27 mei 2022 @ 16:58
Bouwman laat ze allemaal in de bocht stilstaan
WAvanBurenvrijdag 27 mei 2022 @ 16:58
:D :D
Marcossvrijdag 27 mei 2022 @ 16:58
Dit wordt de VAR!
Skedvrijdag 27 mei 2022 @ 16:58
Dit sloeg nergens op.
Van_Poppelvrijdag 27 mei 2022 @ 16:58
Daar ging iemand de grindbak in.
Steven184vrijdag 27 mei 2022 @ 16:58
Hahahahaha
voetbalmanager2vrijdag 27 mei 2022 @ 16:58
Juichend dagjesvolk w/ w/ w/ w/
GotenSSJvrijdag 27 mei 2022 @ 16:58
_O- hahahaha
Aguerovrijdag 27 mei 2022 @ 16:58
Gewiekst gedaan
I.R.Baboonvrijdag 27 mei 2022 @ 16:58
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 16:58 schreef Frozen-assassin het volgende:
Koentje wist dit

Parcourskennis erg mooi
Ze hebben toch allemaal veloviewer hiervoor..
hhh38vrijdag 27 mei 2022 @ 16:58
Parcoursbouwers _O-
_-_ratjetoe_-_vrijdag 27 mei 2022 @ 16:58
Ja hoor, goed gedaan van Koentje.

Wat wachtten ze lang zeg
Mexicanobakkervrijdag 27 mei 2022 @ 16:58
Dit kan echt niet.
bianconerivrijdag 27 mei 2022 @ 16:58
DSQ voor Bouwman
Mykonosvrijdag 27 mei 2022 @ 16:59
Safety car?
Frozen-assassinvrijdag 27 mei 2022 @ 16:59
Wat een geweldige bocht. Hilarisch
Dale__Coopervrijdag 27 mei 2022 @ 16:59
hahaha
skysherrifvrijdag 27 mei 2022 @ 16:59
_O_ _O_ _O_
EinarBoevrijdag 27 mei 2022 @ 16:59
Bocht _O_
DeeBeevrijdag 27 mei 2022 @ 16:59
Hahahahaha 10/10 sprint
tong80vrijdag 27 mei 2022 @ 16:59
Leuk zo'n bochtje vlak voor de finish

Klasse _O_

:T
KaheemSaidvrijdag 27 mei 2022 @ 16:59
Mooie bocht
GotenSSJvrijdag 27 mei 2022 @ 16:59
Knap gedaan van Bouwman hoor, maar diegene die deze finish heeft verzonnen is een debiel _O-
Lucyintheafternoonvrijdag 27 mei 2022 @ 16:59
Dat was erg leuk.
Salinavrijdag 27 mei 2022 @ 16:59
Hahahahaha die finish.

Blauwman. *O* w/ *O*
wimderonvrijdag 27 mei 2022 @ 16:59
Giejoom. Leg maar uit.
WAvanBurenvrijdag 27 mei 2022 @ 16:59
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 16:58 schreef bianconeri het volgende:
DSQ voor Bouwman
Eerder voor de organisatie om de streep niet 200m eerder te Leggen :') .
The_Undertonevrijdag 27 mei 2022 @ 16:59
Gwiejoom :')
hhh38vrijdag 27 mei 2022 @ 16:59
Dit kan bij die klassementsmannen ook nog leuk worden, gewoon even wat laat insturen
Rellende_Rotscholiervrijdag 27 mei 2022 @ 16:59
Goeiste finish. Uiteraard weer goedgekeurd door de UCIgoden.
TargaFloriovrijdag 27 mei 2022 @ 16:59
Parcourskennis is hier goud waard.
Mexicanobakkervrijdag 27 mei 2022 @ 16:59
Classic Giejoom
Frozen-assassinvrijdag 27 mei 2022 @ 17:00
quote:
5s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 16:58 schreef I.R.Baboon het volgende:

[..]
Ze hebben toch allemaal veloviewer hiervoor..
Zal je verbazen hoeveel het niet bekijken.
OProgvrijdag 27 mei 2022 @ 17:00
Gooide hem wel goed dicht trouwens.
WAvanBurenvrijdag 27 mei 2022 @ 17:00
Hiert :D
Van_Poppelvrijdag 27 mei 2022 @ 17:00
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 16:59 schreef Mexicanobakker het volgende:
Classic Giejoom
Om morgen weer 10 minuten weg te geven.
Slobeendvrijdag 27 mei 2022 @ 17:00
Giejoom :')
Max23vrijdag 27 mei 2022 @ 17:00
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 16:58 schreef bianconeri het volgende:
DSQ voor Bouwman
Wat zal jij weer slecht slapen :P
bianconerivrijdag 27 mei 2022 @ 17:00
Wat een gejank om die bocht. Stel je aan zeg.
Als Bouwman niet zo keihard die Smidt had afgesneden was er niets aan de hand geweest.
_-_ratjetoe_-_vrijdag 27 mei 2022 @ 17:00
Tja ze krijgen elkaar gewoon echt niet los. Doe je weinig tegen.
bianconerivrijdag 27 mei 2022 @ 17:01
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:00 schreef Max23 het volgende:

[..]
Wat zal jij weer slecht slapen :P
Hz zou ik slecht slapen?
Wat voor onzin is dat.
I.R.Baboonvrijdag 27 mei 2022 @ 17:01
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:00 schreef Frozen-assassin het volgende:

[..]
Zal je verbazen hoeveel het niet bekijken.
Wat doen die gekken in de ploegleiderswagen dan? Ze hebben wrs allemaal gezegd 'niet aanvallen, we mikken op de sprint' maar ik had niet per se de indruk dat ze allemaal als eerste door de bocht wilden.. (Schmid en Bouwman duidelijk wel)
Szuravrijdag 27 mei 2022 @ 17:01
Flikker op Joek Kaartie
Faraday01vrijdag 27 mei 2022 @ 17:01
Bouwman neemt toch gewoon de bocht 8-)
wimderonvrijdag 27 mei 2022 @ 17:02
Emu is kwijt.
Steven184vrijdag 27 mei 2022 @ 17:02
Echt geen griepje gaat lekker die bocht door
Mexicanobakkervrijdag 27 mei 2022 @ 17:03
Ja, goed te zien
franklopvrijdag 27 mei 2022 @ 17:03
Mooi die bomen
AllesKaputtvrijdag 27 mei 2022 @ 17:03
Prachtige bomen!
Aguerovrijdag 27 mei 2022 @ 17:03
Duidelijke herhaling.
Szuravrijdag 27 mei 2022 @ 17:03
Deze herhaling :') !!!!!
Zorrovrijdag 27 mei 2022 @ 17:03
Kijk aan die beelden heb je wat
I.R.Baboonvrijdag 27 mei 2022 @ 17:04
Valter had iig geen idee.
WAvanBurenvrijdag 27 mei 2022 @ 17:04
Hmm
Frozen-assassinvrijdag 27 mei 2022 @ 17:04
Topper die helipiloot
Faraday01vrijdag 27 mei 2022 @ 17:04
Professioneel de deur dicht gedaan
GotenSSJvrijdag 27 mei 2022 @ 17:04
Tja, hij snijdt hem wel erg scherp aan
Koffieplantervrijdag 27 mei 2022 @ 17:04
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:02 schreef wimderon het volgende:
Emu is kwijt.
Die moest vol in beeld lossen op anderhalve kilometer van de streep (voor de koplopers).
297534vrijdag 27 mei 2022 @ 17:04
Bouwman deed echt niets verkeerd.
baggerbaasvrijdag 27 mei 2022 @ 17:04
Dit was wel op t randje.
hhh38vrijdag 27 mei 2022 @ 17:04
Schmidt slipt daar weg waardoor Vendrame die bocht niet kan nemen en Valter ook niet

Edit: oh nee Valter had gewoon niet door waar hij heen moest _O-
Mexicanobakkervrijdag 27 mei 2022 @ 17:04
Bouwman snijdt Schmid af, maar Schmid zat er niet volledig naast. Dat wordt geen drivethrough voor Bouwman
_-_ratjetoe_-_vrijdag 27 mei 2022 @ 17:04
Duimpje
TargaFloriovrijdag 27 mei 2022 @ 17:04
Bocht naar links dus logisch dat Bouwman naar links stuurt.
UCI maakt zich ook weer belachelijk dat ze zo'n bocht goedkeuren.
Adrie072vrijdag 27 mei 2022 @ 17:04
Dat was wel een cynisch duimpje?!
Neef_Wuppievrijdag 27 mei 2022 @ 17:04
Schmid moet niet zo janken, had hij er maar voor moeten zitten. Dat je geen parcourskennis hebt is je eigen schuld.
Frozen-assassinvrijdag 27 mei 2022 @ 17:04
Schmid hield de bocht niet, slecht wegdek ook denk ik.

NO ERA
Mexicanobakkervrijdag 27 mei 2022 @ 17:04
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:04 schreef hhh38 het volgende:
Schmidt slipt daar weg waardoor Vendrame die bocht niet kan nemen en Valter ook niet
En dat komt omdat Bouwman hem bijna de hekken in rijdt, maar Bouwman zat er wel voor
BobWvrijdag 27 mei 2022 @ 17:04
Bouwman snijdt Schmid af en die snijdt daardoor Vendrame af
Dale__Coopervrijdag 27 mei 2022 @ 17:04
Wel met risico dit.
naatje_1vrijdag 27 mei 2022 @ 17:04
Wat een hilarische finish :')
Columbiafanvrijdag 27 mei 2022 @ 17:05
Mooi wel dat respect van Schmid voor de machtige sprint van Bouwman.
wimderonvrijdag 27 mei 2022 @ 17:05
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:04 schreef Koffieplanter het volgende:

[..]
Die moest vol in beeld lossen op anderhalve kilometer van de streep (voor de koplopers).
Joh.

Hij is alleen niet in beeld over de streep gekomen.
H.Vvivvrijdag 27 mei 2022 @ 17:05
Buchmann verliest één minuut op de andere top tien renners.
WAvanBurenvrijdag 27 mei 2022 @ 17:05
Ja, het kan alle kanten op met de jury denk/vrees ik.
wimderonvrijdag 27 mei 2022 @ 17:06
Leemreize 21e. Lekker de benen gespaard voor morgen.
Columbiafanvrijdag 27 mei 2022 @ 17:06
Carapaz is zondag jarig?
The_Undertonevrijdag 27 mei 2022 @ 17:06
Mensen die deze finish hebben goedgekeurd moeten in een donkere kerker opgesloten worden.
Frozen-assassinvrijdag 27 mei 2022 @ 17:06
Don Pat zal wel druk aan het bellen zijn met jury
DiegoFuservrijdag 27 mei 2022 @ 17:06
Bobbie heeft een vies vettige glimmende t zone
Neef_Wuppievrijdag 27 mei 2022 @ 17:06
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:05 schreef WAvanBuren het volgende:
Ja, het kan alle kanten op met de jury denk/vrees ik.
Ze leggen zelf zo’n idiote bocht aan. Nu niet zeuren dus.
Mexicanobakkervrijdag 27 mei 2022 @ 17:06
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:06 schreef Frozen-assassin het volgende:
Don Pat zal wel druk aan het bellen zijn met jury
De stewards zijn altijd tegen het vlaggetje.
Faraday01vrijdag 27 mei 2022 @ 17:07
quote:
14s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:04 schreef naatje_1 het volgende:
Wat een hilarische finish :')
Uci commissarissen :D
Janneke141vrijdag 27 mei 2022 @ 17:07
Finishen ze nu op een grote parkeerplaats? Waarom leggen ze daar dan in godsnaam zo'n kromme bocht neer?
Faraday01vrijdag 27 mei 2022 @ 17:07
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:06 schreef Frozen-assassin het volgende:
Don Pat zal wel druk aan het bellen zijn met jury
dsq voor de organisatie zou wel terecht zijn
Szuravrijdag 27 mei 2022 @ 17:08
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:05 schreef H.Vviv het volgende:
Buchmann verliest één minuut op de andere top tien renners.
Zou het wat uitmaken
WAvanBurenvrijdag 27 mei 2022 @ 17:08
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:06 schreef Neef_Wuppie het volgende:

[..]
Ze leggen zelf zo’n idiote bocht aan. Nu niet zeuren dus.
Nouja, de organisatie niet de jury. Maar zo werkt het niet, hand in eigen boezem bij de UCI :') .
Ronald-Koemanvrijdag 27 mei 2022 @ 17:08
Die FDJ renner die ook mee de muur in gaat zonder reden _O-
_-_ratjetoe_-_vrijdag 27 mei 2022 @ 17:08
Is het een helicopter of een drone? Die had iig heel misschien wel een stukje meer naar rechts kunnen hangen bij die slotbeelden.
Pedrosovrijdag 27 mei 2022 @ 17:08
Bouwman kon ook niet anders, als ie de bocht ruimer neemt dan haalt ie de bocht niet.
Van_Poppelvrijdag 27 mei 2022 @ 17:09
Derde vrijdagetappe in een grote ronde voor het vlaggetje w/

Benieuwd of dat vaker is voorgekomen.
Dale__Coopervrijdag 27 mei 2022 @ 17:09
Ter verdediging zie je ook niet vaak dat 7 kilometer bergop ge-surplaced wordt door een kopgroep.
Neef_Wuppievrijdag 27 mei 2022 @ 17:09
Koen kende de route niet, amateur.
Frozen-assassinvrijdag 27 mei 2022 @ 17:09
Organisatie moet zich kapot schamen. Dachten zeker dat iedereen eentje voor eentje naar boven kwam daar
Mexicanobakkervrijdag 27 mei 2022 @ 17:09
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:08 schreef Ronald-Koeman het volgende:
Die FDJ renner die ook mee de muur in gaat zonder reden _O-
Ja Valter deed een klassieke Ricardo Rosset

Rellende_Rotscholiervrijdag 27 mei 2022 @ 17:10
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:06 schreef The_Undertone het volgende:
Mensen die deze finish hebben goedgekeurd moeten in een donkere kerker opgesloten worden.
Ik heb niet het idee dat er ooit een finish wordt afgekeurd. Zo'n baantje bij de UCI lijkt me echt heerlijk, vertroeteld worden in de beste hotels, lekker eten op kosten van de organisatie en verder nooit iets doen.
Pedrosovrijdag 27 mei 2022 @ 17:10
5e etappe voor de Lage Landen, zondag VDP nog even winnen en het feest is compleet.
Mexicanobakkervrijdag 27 mei 2022 @ 17:11
Valter kijk eens dom, ja ho maar
TargaFloriovrijdag 27 mei 2022 @ 17:11
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:06 schreef The_Undertone het volgende:
Mensen die deze finish hebben goedgekeurd moeten in een donkere kerker opgesloten worden.
Het is vragen om problemen inderdaad.
Maar had je anders verwacht van de UCI?
DecoAorestevrijdag 27 mei 2022 @ 17:11
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:10 schreef Pedroso het volgende:
5e etappe voor de Lage Landen, zondag VDP nog even winnen en het feest is compleet.
Van die 2 Belgen word ik niet zo enthousiast hoor.

Maar mooi dat Bouwman wint natuurlijk, alleen nog even spannend of de jury hem niet naait begrijp ik? Heb de finish niet kunnen zien helaas.
Bugno3vrijdag 27 mei 2022 @ 17:11
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:10 schreef Pedroso het volgende:
5e etappe voor de Lage Landen, zondag VDP nog even winnen en het feest is compleet.
Morgen wordt iedereen GIJSED.
Columbiafanvrijdag 27 mei 2022 @ 17:11
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:10 schreef Pedroso het volgende:
5e etappe voor de Lage Landen, zondag VDP nog even winnen en het feest is compleet.
Of De Gendt
_-_ratjetoe_-_vrijdag 27 mei 2022 @ 17:11
Ik had vooral het idee dat Schmid niet zo had hoeven remmen + slippen
WAvanBurenvrijdag 27 mei 2022 @ 17:12
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:10 schreef Pedroso het volgende:
5e etappe voor de Lage Landen, zondag VDP nog even winnen en het feest is compleet.
Zouden ze in Scandinavië of het Gemenebest ook zo naar overwinningen van verschillende landen daarbinnen kijken?
_-_ratjetoe_-_vrijdag 27 mei 2022 @ 17:12
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:10 schreef Pedroso het volgende:
5e etappe voor de Lage Landen, zondag VDP nog even winnen en het feest is compleet.
Zijn ook wel twee van de grootste wielerlanden natuurlijk.
Pedrosovrijdag 27 mei 2022 @ 17:13
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:10 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:

[..]
Ik heb niet het idee dat er ooit een finish wordt afgekeurd. Zo'n baantje bij de UCI lijkt me echt heerlijk, vertroeteld worden in de beste hotels, lekker eten op kosten van de organisatie en verder nooit iets doen.
Nog wat Italiaanse snolletjes erbij en het feest is compleet.
Steven184vrijdag 27 mei 2022 @ 17:14
Arendsman compleet verdwenen?
Neef_Wuppievrijdag 27 mei 2022 @ 17:14
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:13 schreef Pedroso het volgende:

[..]
Nog wat Italiaanse snolletjes erbij en het feest is compleet.
Lekker neuken.
hhh38vrijdag 27 mei 2022 @ 17:14
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:12 schreef WAvanBuren het volgende:

[..]
Zouden ze in Scandinavië of het Gemenebest ook zo naar overwinningen van verschillende landen daarbinnen kijken?
Dat wordt ook wel een beetje geforceerd doordat er Nederlandse en Vlaamse kijkers zijn op dezelfde zender.
Neef_Wuppievrijdag 27 mei 2022 @ 17:14
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:14 schreef Steven184 het volgende:
Arendsman compleet verdwenen?
Ik hoop het. Laat maar achter.
Dale__Coopervrijdag 27 mei 2022 @ 17:14
Tobias Bayer heeft er ook nog de halve rit tussen gereden schijnbaar.
Pedrosovrijdag 27 mei 2022 @ 17:14
quote:
1s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:12 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:

[..]
Zijn ook wel twee van de grootste wielerlanden natuurlijk.
Is nou ook niet echt gemeengoed dat Nederland veel etappes wint in een grote ronde. Al zal dat nu met VDP wel wat gewoner gaan worden
Steven184vrijdag 27 mei 2022 @ 17:15
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:13 schreef Pedroso het volgende:

[..]
Nog wat Italiaanse snolletjes erbij en het feest is compleet.
Ik denk dat dat soort mensen vooral van minderjarige jongetjes houdt.
WAvanBurenvrijdag 27 mei 2022 @ 17:15
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:14 schreef hhh38 het volgende:

[..]
Dat wordt ook wel een beetje geforceerd doordat er Nederlandse en Vlaamse kijkers zijn op dezelfde zender.
Ik irriteer me er mateloos aan.
Marcossvrijdag 27 mei 2022 @ 17:16
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:09 schreef Van_Poppel het volgende:
Derde vrijdagetappe in een grote ronde voor het vlaggetje w/

Benieuwd of dat vaker is voorgekomen.
Wel jammer van de 4e dan!
Szuravrijdag 27 mei 2022 @ 17:16
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:14 schreef Neef_Wuppie het volgende:

[..]
Lekker neuken.
Lekker zuipen, lekker dansen en dan lekker neuken
Rellende_Rotscholiervrijdag 27 mei 2022 @ 17:17
Schmid is echt viesmad.
wimderonvrijdag 27 mei 2022 @ 17:17
Schmid zat er nog voor zegt 'm.
Steven184vrijdag 27 mei 2022 @ 17:17
Mauro heeft geen zelfreflectie
Pedrosovrijdag 27 mei 2022 @ 17:17
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:15 schreef WAvanBuren het volgende:

[..]
Ik irriteer me er mateloos aan.
Och, beter dan doods commentaar waarbij het allemaal niet uitmaakt wie er wint.
Szuravrijdag 27 mei 2022 @ 17:17
Klaag ze aan, Smit!
GotenSSJvrijdag 27 mei 2022 @ 17:17
Schmid ziet dingen die er niet zijn.
Van_Poppelvrijdag 27 mei 2022 @ 17:17
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:16 schreef Marcoss het volgende:

[..]
Wel jammer van de 4e dan!
Dan had Snus vorige week VDB moeten laten rijden.
WAvanBurenvrijdag 27 mei 2022 @ 17:17
Mauro is ziedend.
franklopvrijdag 27 mei 2022 @ 17:17
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:17 schreef wimderon het volgende:
Schmid zat er nog voor zegt 'm.
Koen zat er toch zeker een wiel voor
naatje_1vrijdag 27 mei 2022 @ 17:17
Second place is first loser
JohnDDDvrijdag 27 mei 2022 @ 17:18
Als ik Schmidt was, had ik niet geremd en had ik hem vol aangereden. Dan maar allebei niet winnen.
Pedrosovrijdag 27 mei 2022 @ 17:18
Jammer Schmid, volgende keer beter !
Dale__Coopervrijdag 27 mei 2022 @ 17:18
Schmid zit nog hoog in de emotie.
Rellende_Rotscholiervrijdag 27 mei 2022 @ 17:18
Hoe kan hij nou zeggen dat hij voor Bouwman zat. _O-
Pedrosovrijdag 27 mei 2022 @ 17:19
2e Plek is ook mooi.
hhh38vrijdag 27 mei 2022 @ 17:19
“He knows he’s slower than me” :D
Rellende_Rotscholiervrijdag 27 mei 2022 @ 17:19
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:19 schreef hhh38 het volgende:
“He knows he’s slower than me” :D
Saltyyyyy.
franklopvrijdag 27 mei 2022 @ 17:19
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:18 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
Hoe kan hij nou zeggen dat hij voor Bouwman zat. _O-
F1 tactics
GotenSSJvrijdag 27 mei 2022 @ 17:20
quote:
9s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:19 schreef franklop het volgende:

[..]
F1 tactics
That was my corner man ;( ;(
TargaFloriovrijdag 27 mei 2022 @ 17:20
Heeft PatLef al aangifte gedaan?
franklopvrijdag 27 mei 2022 @ 17:22
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:20 schreef GotenSSJ het volgende:

[..]
That was my corner man ;( ;(
All the time you have to leave the space
hhh38vrijdag 27 mei 2022 @ 17:22
Vendrame rijdt wel als eerste door het finishlint, als het een marathon was had ie gewonnen
Steven184vrijdag 27 mei 2022 @ 17:22
Als DSQ is dan zowel voor Bouwman als Schmid
Rellende_Rotscholiervrijdag 27 mei 2022 @ 17:22
Jaimon Yates is echt tergend saai.
Szuravrijdag 27 mei 2022 @ 17:23
Hindley is een smerige eter
#ANONIEMvrijdag 27 mei 2022 @ 17:23
Nothing on the hand
Pedrosovrijdag 27 mei 2022 @ 17:23
Nog geen besluit genomen zo te zien, dat is niet erg gunstig lijkt me. Er is discussie blijkbaar.
WAvanBurenvrijdag 27 mei 2022 @ 17:23
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:23 schreef Szura het volgende:
Hindley is een smerige eter
Je hoort hem letterlijk smakken :r.
Dale__Coopervrijdag 27 mei 2022 @ 17:24
100 kilometer op kop gereden om de afdaling niet van achteren te beginnen, goed verhaal Jai.
_-_ratjetoe_-_vrijdag 27 mei 2022 @ 17:24
Hindley laat het wel overkomen alsof Bora totaal geen idee had.
Mexicanobakkervrijdag 27 mei 2022 @ 17:24
Mauro Hamilton is ziedend.
Frozen-assassinvrijdag 27 mei 2022 @ 17:24
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:23 schreef Pedroso het volgende:
Nog geen besluit genomen zo te zien, dat is niet erg gunstig lijkt me. Er is discussie blijkbaar.
Discussie wie van organisatie alle blaam op zich neemt?
wimderonvrijdag 27 mei 2022 @ 17:25
Arensman nog steeds niet binnen. Die geeft het begrip sparen wel een hele nieuwe dimensie.

Edit: 80e op 26 minuten.
Marcossvrijdag 27 mei 2022 @ 17:25
Bora snapt de tactiek van Bora niet
hhh38vrijdag 27 mei 2022 @ 17:25
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:22 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
Jaimon Yates is echt tergend saai.
Nooit gedacht dat hij na 2020 nog een keer op het podium van een grote ronde zou halen
TargaFloriovrijdag 27 mei 2022 @ 17:25
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:23 schreef Szura het volgende:
Hindley is een smerige eter
Macaroni met ketchup?
WAvanBurenvrijdag 27 mei 2022 @ 17:25
Die meid die nu Mauro interviewt heeft een prima kont.
GotenSSJvrijdag 27 mei 2022 @ 17:25
Sander ziet er ongemakkelijk uit
TargaFloriovrijdag 27 mei 2022 @ 17:27
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:24 schreef Frozen-assassin het volgende:

[..]
Discussie wie van organisatie alle blaam op zich neemt?
:')
Ze zijn niet allemaal zoals de juryvoorzitter van de AGR.
_-_ratjetoe_-_vrijdag 27 mei 2022 @ 17:27
Valter had de bocht niet verwacht
WAvanBurenvrijdag 27 mei 2022 @ 17:27
Valter wist ook al niks van die bocht :') .
GotenSSJvrijdag 27 mei 2022 @ 17:27
Valter had dus niet gekeken naar het routeboek, handig.
TargaFloriovrijdag 27 mei 2022 @ 17:27
En dit zijn dan profs. :')
_-_ratjetoe_-_vrijdag 27 mei 2022 @ 17:28
Valter lijkt me wel een sympathieke gozer.
Pistolerovrijdag 27 mei 2022 @ 17:28
De gemiddelde wielrenner heeft echt het IQ van een fruitvliegje heh?
Van_Poppelvrijdag 27 mei 2022 @ 17:28
Bertje is ook #TeamKoen
WAvanBurenvrijdag 27 mei 2022 @ 17:28
Bertje is duidelijk.
_-_ratjetoe_-_vrijdag 27 mei 2022 @ 17:28
Boeman.
wimderonvrijdag 27 mei 2022 @ 17:28
twitter


:')
GotenSSJvrijdag 27 mei 2022 @ 17:28
Volgens Bert was de sprint van Boemang prima dus.
Marcossvrijdag 27 mei 2022 @ 17:28
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:27 schreef TargaFlorio het volgende:
En dit zijn dan profs. :')
Dat soort info moet dan ook gewoon van de ploeg komen als je die zelf niet kent
_-_ratjetoe_-_vrijdag 27 mei 2022 @ 17:29
It was for me incredible to pass him.
wimderonvrijdag 27 mei 2022 @ 17:29
Goed Englies Bobbie Treksel.
hhh38vrijdag 27 mei 2022 @ 17:29
quote:
1s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:28 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
Valter lijkt me wel een sympathieke gozer.
Zou hij op Orban stemmen?
Szuravrijdag 27 mei 2022 @ 17:29
Bertje denkt ook, who the fuck is Bobbie Traksel
GotenSSJvrijdag 27 mei 2022 @ 17:29
If you a corner take, bedankt Bobbie
DeeBeevrijdag 27 mei 2022 @ 17:29
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:14 schreef Neef_Wuppie het volgende:

[..]
Lekker neuken.
Hoeren neuken, nooit meer werken. #ucimotto
_-_ratjetoe_-_vrijdag 27 mei 2022 @ 17:29
Jaaa toetertjes.
The_Undertonevrijdag 27 mei 2022 @ 17:29
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:29 schreef hhh38 het volgende:

[..]
Zou hij op Orban stemmen?
Dit is wel peak Fok/Wielrennen deze vraag
Pistolerovrijdag 27 mei 2022 @ 17:29
En hij staat, jawel!
naatje_1vrijdag 27 mei 2022 @ 17:30
w/ w/ w/ w/
_-_ratjetoe_-_vrijdag 27 mei 2022 @ 17:30
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:29 schreef hhh38 het volgende:

[..]
Zou hij op Orban stemmen?
Dat zou mij enorm verbazen
TargaFloriovrijdag 27 mei 2022 @ 17:30
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:28 schreef Marcoss het volgende:

[..]
Dat soort info moet dan ook gewoon van de ploeg komen als je die zelf niet kent
Eens hoor, maar die geven dat volgens mij ook niet.
Pedrosovrijdag 27 mei 2022 @ 17:30
Don Pat gooit op dit moment ziedend met allerlei voorwerpen.
hhh38vrijdag 27 mei 2022 @ 17:31
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:29 schreef GotenSSJ het volgende:
If you a corner take, bedankt Bobbie
_O-
_-_ratjetoe_-_vrijdag 27 mei 2022 @ 17:31
Die drie seconden achterstand al die tijd lijken me wel een voordeel voor Hindley.
#ANONIEMvrijdag 27 mei 2022 @ 17:32
KOEN KOEN KOEN KOEN

w/
wimderonvrijdag 27 mei 2022 @ 17:32
Na het unaniem belachelijke succes van vandaag gaan we volgend jaar misschien weer!

twitter
wimderonvrijdag 27 mei 2022 @ 17:32
quote:
1s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:31 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
Die drie seconden achterstand al die tijd lijken me wel een voordeel voor Hindley.
Sowieso geen wapperend snelpak van de organisatie in de tijdrit.
Szuravrijdag 27 mei 2022 @ 17:32
Gouden Richard ^O^
hhh38vrijdag 27 mei 2022 @ 17:32
quote:
1s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:31 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
Die drie seconden achterstand al die tijd lijken me wel een voordeel voor Hindley.
Morgen de rit winnen en in roze aan de tijdrit beginnen?
Marcossvrijdag 27 mei 2022 @ 17:32
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:28 schreef wimderon het volgende:
[ twitter ]

:')
Mathieu schatte een afdaling ook al verkeerd in op basis van veloviewer, klinkt niet heel betrouwbaar dan.. en volgens mij betalen ploegen daar ook voor
Max23vrijdag 27 mei 2022 @ 17:33
Ene B. Naesen die vindt dat Koen gediskwalificeerd moet worden. Bruyneel die reageert dat er niks aan de hand was.
JohnDDDvrijdag 27 mei 2022 @ 17:33
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:32 schreef wimderon het volgende:
Na het unaniem belachelijke succes van vandaag gaan we volgend jaar misschien weer!

[ twitter ]
Wat heeft Pogacar in hemelsnaam te winnen door de Giro te rijden. Die jongen is de grootste ronderenner ter wereld en de Tour is de grootste ronde ter wereld. Hij vergooit alleen maar zijn kansen in de Tour door eerst ook nog de Giro te rijden. Zou wel heel dom zijn als hij dat zou doen. Hij kan beter de Vuelta proberen aangezien dat na de Tour is.
_-_ratjetoe_-_vrijdag 27 mei 2022 @ 17:33
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:29 schreef The_Undertone het volgende:

[..]
Dit is wel peak Fok/Wielrennen deze vraag
Wordt dan altijd gezegd dat het zo onoverzichtelijk is in die auto maar cruciale informatie moet je toch wel in de ploegleiderauto en vervolgens bij de renners kunnen krijgen?
Szuravrijdag 27 mei 2022 @ 17:33
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:32 schreef wimderon het volgende:

[..]
Sowieso geen wapperend snelpak van de organisatie in de tijdrit.
Sowieso een schande dat je anno 2022 daar nog mee opgescheept zit. Wielrennen is een middeleeuwse sport.
JohnDDDvrijdag 27 mei 2022 @ 17:33
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:33 schreef Max23 het volgende:
Ene B. Naesen die vindt dat Koen gediskwalificeerd moet worden. Bruyneel die reageert dat er niks aan de hand was.
Bruyneel heeft sowieso altijd gelijk. Naesen :')
TargaFloriovrijdag 27 mei 2022 @ 17:34
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:33 schreef JohnDDD het volgende:

[..]
Bruyneel heeft sowieso altijd gelijk.
Nou, nou
Marcossvrijdag 27 mei 2022 @ 17:34
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:32 schreef hhh38 het volgende:

[..]
Morgen de rit winnen en in roze aan de tijdrit beginnen?
Daar heeft hij geen goede ervaringen mee
GlennQuagmirevrijdag 27 mei 2022 @ 17:35
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:32 schreef wimderon het volgende:
Na het unaniem belachelijke succes van vandaag gaan we volgend jaar misschien weer!

[ twitter ]
Prima, dat land heeft wel wat leuke klimmetjes. Wel jammer dat er op de Mangartsko sedlo geen ruimte is voor een ceremonie. :'(
Steven184vrijdag 27 mei 2022 @ 17:35
@TheArt met gestrekt been naar benji
_-_ratjetoe_-_vrijdag 27 mei 2022 @ 17:35
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:33 schreef JohnDDD het volgende:

[..]
Wat heeft Pogacar in hemelsnaam te winnen door de Giro te rijden. Die jongen is de grootste ronderenner ter wereld en de Tour is de grootste ronde ter wereld. Hij vergooit alleen maar zijn kansen in de Tour door eerst ook nog de Giro te rijden. Zou wel heel dom zijn als hij dat zou doen. Hij kan beter de Vuelta proberen aangezien dat na de Tour is.
Bertje is de enige die dat gedaan heeft, maar logisch is dat niet inderdaad.
#ANONIEMvrijdag 27 mei 2022 @ 17:36
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:32 schreef Szura het volgende:
Gouden Richard ^O^
Ik vind dat geen leuke rubriek
Marcossvrijdag 27 mei 2022 @ 17:36
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:33 schreef JohnDDD het volgende:

[..]
Wat heeft Pogacar in hemelsnaam te winnen door de Giro te rijden. Die jongen is de grootste ronderenner ter wereld en de Tour is de grootste ronde ter wereld. Hij vergooit alleen maar zijn kansen in de Tour door eerst ook nog de Giro te rijden. Zou wel heel dom zijn als hij dat zou doen. Hij kan beter de Vuelta proberen aangezien dat na de Tour is.
Dat doet hij dit jaar al
Frozen-assassinvrijdag 27 mei 2022 @ 17:38
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:33 schreef Szura het volgende:

[..]
Sowieso een schande dat je anno 2022 daar nog mee opgescheept zit. Wielrennen is een middeleeuwse sport.
Nogal raar dat je niet gewoon een eigen tijdritpak mag maken met kleur en sponsors van trui. Als de ploegen daar geld in willen stoppen doen ze maar. Heb je verder ook geen last van
JohnDDDvrijdag 27 mei 2022 @ 17:39
quote:
1s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:35 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:

[..]
Bertje is de enige die dat gedaan heeft, maar logisch is dat niet inderdaad.
Blijkbaar niet allebei gewonnen ... de laatsten die beide in 1 seizoen wonnen waren Pantani en Indurain

Edit: blijkbaar ging dat dus om het dopingjaar van Bertje in 2011; winnaar Giro en 5e in de Tour (later allebei geschrapt). Maar dat bewijst misschien dus ook dat je na Giro-winst in elk geval tekortkomt voor de Tourwinst

Ah en 2015, toen ook eerste in de Giro en 5e in de Tour

Froome was in 2018 1e in de Giro en 3e in de Tour

[ Bericht 10% gewijzigd door JohnDDD op 27-05-2022 17:45:01 ]
Rellende_Rotscholiervrijdag 27 mei 2022 @ 17:42
quote:
1s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:35 schreef Steven184 het volgende:
@:theart met gestrekt been naar benji
twitter


Ik heb het idee dat BelgSportsFan niet zo goed kan leven met deze uitslag.
Marcossvrijdag 27 mei 2022 @ 17:43
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:42 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:

[..]
[ twitter ]

Ik heb het idee dat BelgSportsFan niet zo goed kan leven met deze uitslag.
Dit is wel echt ziedend, kwaad en woedend bij elkaar
Pedrosovrijdag 27 mei 2022 @ 17:45
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:39 schreef JohnDDD het volgende:

[..]
Blijkbaar niet allebei gewonnen ... de laatsten die beide in 1 seizoen wonnen waren Pantani en Indurain

Edit: blijkbaar ging dat dus om het dopingjaar van Bertje in 2011; winnaar Giro en 5e in de Tour (later allebei geschrapt). Maar dat bewijst misschien dus ook dat je na Giro-winst in elk geval tekortkomt voor de Tourwinst

Ah en 2015, toen ook eerste in de Giro en 5e in de Tour
In 2018 Dumoulin wel 2e bij zowel Giro als Tour. Bij beide scheelde het niet veel.
JohnDDDvrijdag 27 mei 2022 @ 17:46
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:45 schreef Pedroso het volgende:

[..]
In 2018 Dumoulin wel 2e bij zowel Giro als Tour. Bij beide scheelde het niet veel.
Dat is zo, maar was ook niet alsof ie echt heel dicht bij de winst zat, zeker in de Tour. Heb in die Tour nooit het idee gehad dat hij echt ging winnen.
franklopvrijdag 27 mei 2022 @ 17:46
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:45 schreef Pedroso het volgende:

[..]
In 2018 Dumoulin wel 2e bij zowel Giro als Tour. Bij beide scheelde het niet veel.
Froome toen 1 en 3 :+
WAvanBurenvrijdag 27 mei 2022 @ 17:46
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:42 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:

[..]
[ twitter ]

Ik heb het idee dat BelgSportsFan niet zo goed kan leven met deze uitslag.
Zit Mauro Schmid achter het BelgSportsFan account?
JohnDDDvrijdag 27 mei 2022 @ 17:46
Als iemand het zou kunnen dan is het Pogacar wel, maar waarom zou hij het risico nemen als hij goed kan zijn in de klassiekers en de Tour
Dale__Coopervrijdag 27 mei 2022 @ 17:47
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:42 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:

[..]
[ twitter ]

Ik heb het idee dat BelgSportsFan niet zo goed kan leven met deze uitslag.
Die heeft er gewoon al 50 tweets aan gespendeerd, jeetje.
WAvanBurenvrijdag 27 mei 2022 @ 17:47
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:46 schreef JohnDDD het volgende:
Als iemand het zou kunnen dan is het Pogacar wel, maar waarom zou hij het risico nemen als hij goed kan zijn in de klassiekers en de Tour
Ik zie de Poog liever weer een poging doen in de Ronde van Vlaanderen
Pedrosovrijdag 27 mei 2022 @ 17:47
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:46 schreef WAvanBuren het volgende:

[..]
Zit Mauro Schmid achter het BelgSportsFan account?
Don Pat zit daar achter de knoppen.
Rellende_Rotscholiervrijdag 27 mei 2022 @ 17:47
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:46 schreef JohnDDD het volgende:
Als iemand het zou kunnen dan is het Pogacar wel, maar waarom zou hij het risico nemen als hij goed kan zijn in de klassiekers en de Tour
Pogacar gaat natuurlijk wel ooit de Giro rijden als hij de Tour vaak genoeg heeft gewonnen.
WAvanBurenvrijdag 27 mei 2022 @ 17:48
Pavel ziet er zwaar vermoeid uit.
Marcossvrijdag 27 mei 2022 @ 17:49
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:46 schreef JohnDDD het volgende:
Als iemand het zou kunnen dan is het Pogacar wel, maar waarom zou hij het risico nemen als hij goed kan zijn in de klassiekers en de Tour
Omdat hij geschiedenis wil schrijven en niet elk jaar hetzelfde programma te rijden?
_-_ratjetoe_-_vrijdag 27 mei 2022 @ 17:52
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:47 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:

[..]
Pogacar gaat natuurlijk wel ooit de Giro rijden als hij de Tour vaak genoeg heeft gewonnen.
Na zes keer of acht keer?
DeeBeevrijdag 27 mei 2022 @ 17:56
quote:
1s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:35 schreef Steven184 het volgende:
@:theart met gestrekt been naar benji
Benji neuk je moeder en ga weer PCM spelen!
Wienerschnitzelsvrijdag 27 mei 2022 @ 17:57
Nog wat gemist vandaag?
wimderonvrijdag 27 mei 2022 @ 18:19
Volgend jaar komt er bij de Giro een nieuw dagelijks spel: raad de kleur van de polo van Bobbie Traksel.
AllesKaputtvrijdag 27 mei 2022 @ 18:21
quote:
9s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 18:19 schreef wimderon het volgende:
Volgend jaar komt er bij de Giro een nieuw dagelijks spel: raad de kleur van de polo van Bobbie Traksel.
Al mijn spaarcentjes op zalmkleurig!
heywooduvrijdag 27 mei 2022 @ 18:22
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:57 schreef Wienerschnitzels het volgende:
Nog wat gemist vandaag?
Prima slotfase, daarvoor niet echt.
Wienerschnitzelsvrijdag 27 mei 2022 @ 18:23
Zie net de finish en misschien kijk ik te veel F1 maar dit is toch gewoon een prima actie van Blauwman?
Steven184vrijdag 27 mei 2022 @ 18:23
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:42 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:

[..]
[ twitter ]

Ik heb het idee dat BelgSportsFan niet zo goed kan leven met deze uitslag.
Dit geeft viesmad wel weer een nieuwe definitie
TargaFloriovrijdag 27 mei 2022 @ 18:27
FanOfSports = FanOfQuickstep of NoFanOfJumbo
Van_Poppelvrijdag 27 mei 2022 @ 18:37
Weet nog steeds niet wat het droomplan van Bora was.
Chiappuccivrijdag 27 mei 2022 @ 18:39
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 18:23 schreef Wienerschnitzels het volgende:
Zie net de finish en misschien kijk ik te veel F1 maar dit is toch gewoon een prima actie van Blauwman?
Was ook weinig aan te hand. Vooral slim gedaan door als eerste de (idiote) laatste bocht in te sturen.
Schmid wordt mss een klein beetje gehinderd, maar hij zit daar ook helemaal verkeerd aan de binnenkant.
TommyL0204vrijdag 27 mei 2022 @ 18:42
Arensman op ruim 26 minuten. #hetismaareenwittetrui #cooperation #ookwerkenbijDSM?
Marcossvrijdag 27 mei 2022 @ 18:42
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 18:37 schreef Van_Poppel het volgende:
Weet nog steeds niet wat het droomplan van Bora was.
Vooraan zitten bij de afdaling aldus J Hindley. Maar bij Bora snapten ze de tactiek van Bora ook niet
Marcossvrijdag 27 mei 2022 @ 18:43
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 18:42 schreef TommyL0204 het volgende:
Arensman op ruim 26 minuten. #hetismaareenwittetrui #cooperation #ookwerkenbijDSM?
Als je niet kan volgen, snap ik wel dat je dan ook geen moeite meer doet met het oog op morgen en overmorgen
Van_Poppelvrijdag 27 mei 2022 @ 18:43
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 18:39 schreef Chiappucci het volgende:

[..]
Was ook weinig aan te hand. Vooral slim gedaan door als eerste de (idiote) laatste bocht in te sturen.
Schmid wordt mss een klein beetje gehinderd, maar hij zit daar ook helemaal verkeerd aan de binnenkant.
Schmid had die bocht nooit kunnen houden, maar Bouwman neemt wel een risico (op DQ of dat hij wordt aangereden).
Chiappuccivrijdag 27 mei 2022 @ 18:45
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 18:43 schreef Van_Poppel het volgende:

[..]
Schmid had die bocht nooit kunnen houden, maar Bouwman neemt wel een risico (op DQ of dat hij wordt aangereden).
Een beetje risico wel inderdaad, maar anders had hij waarschijnlijk nooit gewonnen. Het is flikken of geflikt worden.
hhh38vrijdag 27 mei 2022 @ 19:02
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 18:42 schreef TommyL0204 het volgende:
Arensman op ruim 26 minuten. #hetismaareenwittetrui #cooperation #ookwerkenbijDSM?
Heeft ie iets aangegeven over dat ie zich slecht voelt of is dit maximaal sparen voor morgen?
hhh38vrijdag 27 mei 2022 @ 19:04
Iemand trouwens al verbazing uitgesproken dat Jan Hirt of all places op koers ligt om 6e te eindigen in een grote ronde?
Wienerschnitzelsvrijdag 27 mei 2022 @ 19:08
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 19:04 schreef hhh38 het volgende:
Iemand trouwens al verbazing uitgesproken dat Jan Hirt of all places op koers ligt om 6e te eindigen in een grote ronde?
Ik wou zeggen dat die veel tijd cadeau heeft gekregen met die ontsnappingen maar dat valt eigenlijk nog wel mee, zelfs op pace gewoon ruim top-10.
Marcossvrijdag 27 mei 2022 @ 19:11
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 19:02 schreef hhh38 het volgende:

[..]
Heeft ie iets aangegeven over dat ie zich slecht voelt of is dit maximaal sparen voor morgen?
twitter
Ambrosiusvrijdag 27 mei 2022 @ 19:16
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 19:04 schreef hhh38 het volgende:
Iemand trouwens al verbazing uitgesproken dat Jan Hirt of all places op koers ligt om 6e te eindigen in een grote ronde?
De beste man zat voor de Giro op
hoogte in Colombia zag ik, dat doet blijkbaar wonderen.
JohnDDDvrijdag 27 mei 2022 @ 19:17
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:49 schreef Marcoss het volgende:

[..]
Omdat hij geschiedenis wil schrijven en niet elk jaar hetzelfde programma te rijden?
10 keer de Tour winnen, dat is pas geschiedenis
hhh38vrijdag 27 mei 2022 @ 19:18
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 19:17 schreef JohnDDD het volgende:

[..]
10 keer de Tour winnen, dat is pas geschiedenis
Ik zou na de 6e keer stoppen met kijken denk ik
JohnDDDvrijdag 27 mei 2022 @ 19:19
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 19:18 schreef hhh38 het volgende:

[..]
Ik zou na de 6e keer stoppen met kijken denk ik
Stopte je bij Lance ook?
Ik vond de 7e keer nog mooier dan alle voorgaande bij elkaar
hhh38vrijdag 27 mei 2022 @ 19:21
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 19:19 schreef JohnDDD het volgende:

[..]
Stopte je bij Lance ook?
Ik vond de 7e keer nog mooier dan alle voorgaande bij elkaar
Toen was ik jong en had ik niet eens alle 7 gezien. Maar als Pogacar de komende 4 ook wint is er toch niks meer aan?
JohnDDDvrijdag 27 mei 2022 @ 19:22
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 19:21 schreef hhh38 het volgende:

[..]
Toen was ik jong en had ik niet eens alle 7 gezien. Maar als Pogacar de komende 4 ook wint is er toch niks meer aan?
Is toch prachtig, zo'n legende? Totale dominantie? Zou jij Merckx ook niet live willen hebben gezien omdat hij alles won?
hhh38vrijdag 27 mei 2022 @ 19:31
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 19:22 schreef JohnDDD het volgende:

[..]
Is toch prachtig, zo'n legende? Totale dominantie? Zou jij Merckx ook niet live willen hebben gezien omdat hij alles won?
Ik zie liever strijd tussen meerdere goede renners (of sporters in het algemeen om het breder te trekken).

Behalve als ik iemand echt sympathiek vind, maar dat is zelden het geval bij overheersende sporters.
Marcossvrijdag 27 mei 2022 @ 19:32
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 19:17 schreef JohnDDD het volgende:

[..]
10 keer de Tour winnen, dat is pas geschiedenis
Dat kan ook met een Girozege ervoor
Immerdebestebobvrijdag 27 mei 2022 @ 19:32
Jammer dat Beloki in z'n beste jaar crashte en dat het voor Ullrich ook een keer gruwelijk mis ging :'(
Aguerovrijdag 27 mei 2022 @ 19:34
quote:
9s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:56 schreef DeeBee het volgende:

[..]
Benji neuk je moeder en ga weer PCM spelen!
Zelf Bruyneel corrigeert jongetje Benji, die weet weer waar ie staat!
Lucyintheafternoonvrijdag 27 mei 2022 @ 19:39
twitter


Jongens, wat is dit.
Marcossvrijdag 27 mei 2022 @ 19:44
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 19:39 schreef Lucyintheafternoon het volgende:
[ twitter ]

Jongens, wat is dit.
Die post hier ook regelmatig :D
TLCvrijdag 27 mei 2022 @ 19:48
Over 3 jaar wordt Koen Blauwman gewoon wereldkampioen wielrennen in Rwanda _O_ *O* w/
Wienerschnitzelsvrijdag 27 mei 2022 @ 19:50
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 19:39 schreef Lucyintheafternoon het volgende:
[ twitter ]

Jongens, wat is dit.
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 19:44 schreef Marcoss het volgende:

[..]
Die post hier ook regelmatig :D
Is dit R_R?
TLCvrijdag 27 mei 2022 @ 19:53
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 17:29 schreef Szura het volgende:
Bertje denkt ook, who the fuck is Bobbie Traksel
Ooit de profronde van Frysland gewonnen die Bobbie, dat heb ik Contador nooit zien doen
Lucyintheafternoonvrijdag 27 mei 2022 @ 19:54
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 19:44 schreef Marcoss het volgende:

[..]
Die post hier ook regelmatig :D
Nee, werkelijk waar? Is dit klaas?
Van_Poppelvrijdag 27 mei 2022 @ 19:54
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 19:53 schreef TLC het volgende:

[..]
Ooit de profronde van Frysland gewonnen die Bobbie, dat heb ik Contador nooit zien doen
En Kuurne Brussel Kuurne met regen en +2 graden

https://www.procyclingsta(...)l-kuurne/2010/result
hhh38vrijdag 27 mei 2022 @ 19:55
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 19:50 schreef Wienerschnitzels het volgende:

[..]
[..]
Is dit R_R?
@DutchSuomiFan1992
DutchSuomiFan1992vrijdag 27 mei 2022 @ 19:58
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 19:39 schreef Lucyintheafternoon het volgende:
[ twitter ]

Jongens, wat is dit.
Hé, dat ben ik! Het was wel te verwachten dat jullie dit hier zouden posten, haha.
Lucyintheafternoonvrijdag 27 mei 2022 @ 20:00
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 19:58 schreef DutchSuomiFan1992 het volgende:

[..]
Hé, dat ben ik! Het was wel te verwachten dat jullie dit hier zouden posten, haha.
De legende is onder ons, mag ik je aanraken?
Neef_Wuppievrijdag 27 mei 2022 @ 20:01
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 19:39 schreef Lucyintheafternoon het volgende:
[ twitter ]

Jongens, wat is dit.
User en goede vriend @GurneyIsBestOke vindt dit leuk.
DutchSuomiFan1992vrijdag 27 mei 2022 @ 20:04
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 20:00 schreef Lucyintheafternoon het volgende:

[..]
De legende is onder ons, mag ik je aanraken?
Prima.
Frozen-assassinvrijdag 27 mei 2022 @ 20:37
Piebegod in WLR _O_
DutchSuomiFan1992vrijdag 27 mei 2022 @ 20:41
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 20:37 schreef Frozen-assassin het volgende:
Piebegod in WLR _O_
Dat zit ik echt al heel lang.
Skedvrijdag 27 mei 2022 @ 20:44
Ik zie een potentiële wereldhit.
DutchSuomiFan1992vrijdag 27 mei 2022 @ 20:45
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 20:44 schreef Sked het volgende:
Ik zie een potentiële wereldhit.
Een liedje kun je niet zien.
#ANONIEMvrijdag 27 mei 2022 @ 20:46
De leukste thuis
JohnDDDvrijdag 27 mei 2022 @ 20:46
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2022 19:31 schreef hhh38 het volgende:

[..]
Ik zie liever strijd tussen meerdere goede renners (of sporters in het algemeen om het breder te trekken).

Behalve als ik iemand echt sympathiek vind, maar dat is zelden het geval bij overheersende sporters.
Armstrong was erg sympathiek bijvoorbeeld. Indurain. Froome. Allemaal heel sympathieke mensen.