Misschien een dom idee (geen idee nl hoe dik het is) maar met een patroon (ruit of zo) aan elkaar naaien. Zou niet weten of dat mooi gaat wordenquote:Op zondag 8 januari 2023 20:59 schreef loveli het volgende:
Damagecontrol vraag. Ik had een oude coupon nep-lammy uit de mottenballen gevist, maar nu blijkt de tand des tijds aan de hechting tussen het suèdine en de fluffy zijde te hebben geknaagd en ze liggen in scheiding. Eigenlijk heb ik nu een lap suèdine en een lap bont (en poederige lijmresten).
Hoe kansrijk is het om met textiellijm te proberen er weer iets van te maken?
Of ik probeer het en in het slechtste geval heb ik een lap suèdine die ik nog ergens voor kan gebruiken.
Zoiets:quote:Op zondag 8 januari 2023 21:37 schreef Kaatje1 het volgende:
[..]
Misschien een dom idee (geen idee nl hoe dik het is) maar met een patroon (ruit of zo) aan elkaar naaien. Zou niet weten of dat mooi gaat worden
Nee, mijn idee is te doen denk ik 😉quote:Op zondag 8 januari 2023 22:11 schreef loveli het volgende:
[..]
Zoiets:
[ afbeelding ]
Heb 2 coupons, 1 die uit elkaar gevallen is, de andere nog niet, maar daar zal ik ook iets mee moeten doen voor ik het verwerk. Denk dat lijmspray de beste optie is.
Ik denk dat doorstikken niet mooi wordt aan de teddykant.quote:Op maandag 9 januari 2023 14:53 schreef ieniminimuis het volgende:
Bedenk dat de textiellijm eventueel vlekken achterlaat en ook niet voor altijd vast blijft zitten.
Quilten (2 lagen vastnaaien met patroon) zou denk ik het beste werken als je de stof zou willen gebruiken.
Ook niet met grove stiksels? Of en dit wordt dan echt wel handwerk: hele kleine steekjes maar dan heel wijd verspreid van elkaar?quote:Op maandag 9 januari 2023 15:05 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Ik denk dat doorstikken niet mooi wordt aan de teddykant.
Met de hand zou je de steekjes aan de teddykant niet zien, maar weer wel aan de suedekant.quote:Op maandag 9 januari 2023 15:06 schreef ieniminimuis het volgende:
[..]
Ook niet met grove stiksels? Of en dit wordt dan echt wel handwerk: hele kleine steekjes maar dan heel wijd verspreid van elkaar?
Dat dus, leuk als het werkt, maar ik ga er niet te veel moeite voor doen.quote:Op maandag 9 januari 2023 15:16 schreef ieniminimuis het volgende:
Zeker veel werk. Denk dat het sowieso veel werk is om deze lap stof te redden.
Ik vraag me af of hun faillissement niet voorkomen had kunnen worden als ze ook online verkochten. Ik kende dit wel van naam maar ze zitten alleen in het noorden dus ik zou nooit langsgaan. Anders had ik vast een keer besteld.quote:Op donderdag 12 januari 2023 11:59 schreef Lienekien het volgende:
De faillissementsverkoop bij Jan Sikkes is van start. Alles 50%.
https://www.jansikkes.nl/
Ik sta persoonlijk niet te springen om me erin te storten. Heb momenteel niks nodig. Ik zou dan te veel de neiging hebben om voorraden te gaan kopen van spullen die ik misschien nooit gebruik.
Eens. Ze hebben duidelijk de slag gemist, wat dat betreft.quote:Op donderdag 12 januari 2023 12:03 schreef Ceviche het volgende:
[..]
Ik vraag me af of hun faillissement niet voorkomen had kunnen worden als ze ook online verkochten. Ik kende dit wel van naam maar ze zitten alleen in het noorden dus ik zou nooit langsgaan. Anders had ik vast een keer besteld.
Ze hadden best veel vestigingen dus dan voelt het toch alsof ze wat achterlopen.
Volgens mij namen ze vvvbonnen aan en dat zou betekenen dat ik daar toch vaak zou hebben besteldquote:Op donderdag 12 januari 2023 12:08 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Eens. Ze hebben duidelijk de slag gemist, wat dat betreft.
De keren dat ik er leuke stof kocht voor een shirt of trui waren toevalstreffers. Meestal vond ik het aanbod niet erg actueel.
Wij hebben alleen nog een paar marktkramen qua stoffen en fournituren.quote:Op donderdag 12 januari 2023 12:14 schreef Ceviche het volgende:
[..]
Volgens mij namen ze vvvbonnen aan en dat zou betekenen dat ik daar toch vaak zou hebben besteldal weet ik dan weer niet hoe lucratief zoiets is voor de verkoper. En online las ik inderdaad ook dat veel mensen het aanbod niet actueel vonden en dat ze vaak ook nee verkochten (op het gebied van fournituren en toebehoren e.d.).
Aan de andere kant zit hier in de buurt een stoffenzaak met wél een leuk aanbod, maar hooghartig personeel wat je de zaak uitkijkt, dus een goed aanbod alleen is ook niet zaligmakend![]()
Gelukkig is er nog een winkel in de buurt en natuurlijk de stoffenbeurs, want fysiek even voelen is toch net wat fijner.
Ik heb dat eens opgezocht, maar geen stoffenkraam op de markt gevonden. Er zit wel een hele fijne winkel in de buurt (volgende stad) maar die is heel klein, en het aanbod wisselt ook niet heel veel (wel regelmatig nieuwe dingen maar dat blijft dan lang liggen zeg maar). Maar zo vriendelijk altijdquote:Op donderdag 12 januari 2023 12:16 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Wij hebben alleen nog een paar marktkramen qua stoffen en fournituren.
Ik ga het vooral missen dat er een winkel in de buurt is met goed garen in veel kleuren.
En kennis en kwaliteit. Als de vraag er niet is, komt het aanbod ook niet meer.quote:Op donderdag 12 januari 2023 12:26 schreef Ceviche het volgende:
ik vermoed dat er vroeger veel meer stoffenwinkels waren,
Jij zit in Groningen toch? Bij Zijlstra(naast de Ikea) is ook wel veel garen te vinden.quote:Op donderdag 12 januari 2023 12:16 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Wij hebben alleen nog een paar marktkramen qua stoffen en fournituren.
Ik ga het vooral missen dat er een winkel in de buurt is met goed garen in veel kleuren.
Ja, dat is wel een goeie.quote:Op woensdag 15 februari 2023 22:17 schreef laiveneertiekje het volgende:
[..]
Jij zit in Groningen toch? Bij Zijlstra(naast de Ikea) is ook wel veel garen te vinden.
Ik heb geen idee, maar wel jammerquote:Op zondag 8 januari 2023 20:59 schreef loveli het volgende:
Damagecontrol vraag. Ik had een oude coupon nep-lammy uit de mottenballen gevist, maar nu blijkt de tand des tijds aan de hechting tussen het suèdine en de fluffy zijde te hebben geknaagd en ze liggen in scheiding. Eigenlijk heb ik nu een lap suèdine en een lap bont (en poederige lijmresten).
Hoe kansrijk is het om met textiellijm te proberen er weer iets van te maken?
Of ik probeer het en in het slechtste geval heb ik een lap suèdine die ik nog ergens voor kan gebruiken.
Kijk ook eens op fournituren4fun die zijn vaak net wat goedkoperquote:Op woensdag 15 februari 2023 22:19 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Ja, dat is wel een goeie.
Ik houd ook de aanbiedingen van fournituren.nl in de gaten. Heb daar laatst vrij voordelig van die (atelier)klossen Gütermann van 1000 m ingeslagen. Die bevallen wel goed.
Kan het momenteel niet vergelijken. De site van fournituren4fun loopt bij mij steeds vast.quote:Op donderdag 16 februari 2023 08:22 schreef Ynske het volgende:
[..]
Kijk ook eens op fournituren4fun die zijn vaak net wat goedkoper
Welke heb je?quote:Op woensdag 1 maart 2023 15:44 schreef Ynske het volgende:
Mezelf een cadeautje gedaan. En een coverlock machine in het wagenpark erbij.
Net heerlijk zelfgetekende shirtjes voor de kleine man in elkaar zitten draaien.
Het is een luxe, maar man oh man wat werkt dat heerlijk met boordjes en zomen.
Babylock Euphoria 😍🥰quote:
Ja echt fijn.quote:
Absoluut! Mooi dat de technieken er dan zijn dat je er goed mee uit de voeten kan!quote:Op woensdag 1 maart 2023 17:18 schreef Ynske het volgende:
[..]
Ja echt fijn.
Was eerst gaan kijken naar de brother en janome maar met mijn vingers die altijd in silver splints zitten is het niet te doen om in te rijgen. Dit gat gelukkig wel heel fijn. En ach ik gebruik t ook echt. Klote tijd achter de rug, dan mag je ook wel eens aan jezelf denken toch...
Is mooi geworden ieni en snel gedaan ookquote:Op maandag 3 april 2023 12:23 schreef ieniminimuis het volgende:
Ik heb 2 wikkeljurken van het merk Son de Flor. Heerlijke jurken. Maar oh zo duur. 250 euro per stuk ofzo.
Dus ik bestelde voor 100 euro stof. En ben goed onderweg.
[ afbeelding ]
Wat een leuke stof (model ook trouwens). Zie ik het goed dat je het patroon hebt laten doorlopen?quote:Op maandag 3 april 2023 12:23 schreef ieniminimuis het volgende:
Ik heb 2 wikkeljurken van het merk Son de Flor. Heerlijke jurken. Maar oh zo duur. 250 euro per stuk ofzo.
Dus ik bestelde voor 100 euro stof. En ben goed onderweg.
[ afbeelding ]
Patroon loopt toevallig net niet door...quote:Op maandag 3 april 2023 23:23 schreef Kaatje1 het volgende:
[..]
Wat een leuke stof (model ook trouwens). Zie ik het goed dat je het patroon hebt laten doorlopen?
Had laatst een nieuw patroon voor een broek gekocht, dus hele goedkope stof erbij om te zien wat er anders aan moest (weinig tot niets), blijkt dat het een hele leuke broek is en ik heb nog genoeg over om er een top van te maken. Totale kosten, 3 euro voor de stof en net zoiets denk ik voor het elastiek
Wat een mooie stof Ynskequote:Op donderdag 20 april 2023 21:23 schreef Ynske het volgende:
Voor mijn examenstukken een wikkelrok getekend en in elkaar gezet.
Beetje lastig fotograferen zo maar ben er wel trots op
[ afbeelding ]
Mooie jurk Ieniminimuisquote:Op zondag 7 mei 2023 11:42 schreef ieniminimuis het volgende:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Jurk is af. Alle zomen met de hand gedaan want ik wilde geen stiksel aan de andere kant.
Ik twijfel nog op de mouwen, niet omgeslagen zijn ze nogal lang.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |