Psssssst hé jongetje, pssssssst.quote:Utrecht gaat mannen naroepen als start campagne tegen straatintimidatie
In het centrum van Utrecht worden morgen tussen 15.00 en 17.00 uur niet vrouwen, maar mannen nageroepen terwijl ze over straat lopen. Daarmee trapt de gemeente een campagne af tegen straatintimidatie, iets waarvan volgens de gemeente de helft van alle Utrechtse vrouwen en meisjes regelmatig het slachtoffer is.
De gemeente wil met de actie naar eigen zeggen mannen laten voelen "hoe ongemakkelijk en soms zelfs bedreigend" straatintimidatie is. De mannen worden vanaf een scherm nageroepen door een vrouw.
De actie is bij de Stadhuisbrug in de stad. De mannen die worden nageroepen, worden daarna door medewerkers van de gemeente 'opgevangen'. De medewerkers leggen uit wat het doel is van de actie en vragen aan de mannen hoe ze zich erbij voelen.
Confronterend en schurend
Een woordvoerder van de gemeente laat weten dat de actie bewust confronterend en schurend is. "Met deze actie worden de mannen en jongens echt aangesproken of lastiggevallen zoals vrouwen dat heel vaak meemaken", zegt hij. "Mannen zijn ook een deel van de oplossing, als ze hun vrienden aanspreken op dit soort gedrag."
Volgens de woordvoerder begint het onschuldig, maar wordt het steeds bedreigender en vervelender. "Precies zoals het in het echt ook gaat."
Bredere actie
De campagne die op de actie volgt, start 23 mei in Utrecht en op sociale media. Daarin krijgt ook het belang van het melden van straatintimidatie aandacht, zodat de gemeente er meer inzicht in krijgt.
De campagne richt zich vooral op vrouwen en meisjes, maar er is ook aandacht voor andere slachtoffergroepen als lhbtiq+'ers en mensen die zichtbaar een geloof uitdragen.
https://nos.nl/artikel/24(...)en-straatintimidatie
Dat zouden jij en ik wel doen. De meeste mannen ook wel. Een ander deel zou helemaal ontploffen en weer een ander deel raak je er heel erg mee.quote:Op donderdag 12 mei 2022 19:44 schreef BasEnAad het volgende:
Die mannen lachen zich kapot en halen hun schouders op denk ik. We gaan het zien.
Dat ja, hè laten we als gemeente eens lekker strafbare feiten gaan plegen of in ieder geval zo dicht mogelijk op het randje gaan zitten. En dat dan ook nog eens gericht op een groepskenmerk dat in artikel één van de Nederlandse grondwet uitdrukkelijk beschermd wordt.quote:Op donderdag 12 mei 2022 19:52 schreef ludovico het volgende:
Met alle respect maar als je het strafbaar wilt maken of wat dan ook en je vindt het ongewenst en je gaat het dan als gemeente uitvoeren verdien je het eigenlijk wel om een juridische deksel op je neus te krijgen.
Als ze er een beetje neukbaar uitziet en haar nummer eronder staat zie ik het probleem niet zo.quote:De mannen worden vanaf een scherm nageroepen door een vrouw
De mannen die vrouwen minderwaardig achten en zulke behandeling jegens vrouwen niet schromen, zullen zich door een stel mondige/beledigende vrouwen in het centrum, waarschijnlijk alleen maar gesterkt voelen in hun beeld dat 'alle vrouwen kankerhoeren zijn'.quote:Op donderdag 12 mei 2022 19:44 schreef BasEnAad het volgende:
Die mannen lachen zich kapot en halen hun schouders op denk ik. We gaan het zien.
Dat is al tijden toegegeven. Ze willen straatintimidatie juist strafbaar maken en dat is lastig als het al strafbaar is.quote:Op donderdag 12 mei 2022 20:05 schreef Het_Bokje het volgende:
Mooi dat ze dus toegeven dat naroepen (nu nog?) niet strafbaar is.
Als je word nageroepen door een Ambtenaar, kun je dan aangifte doen? Nee dus, want niet strafbaar.
Ambtenaren die aan uitlokking doen...ja, zo kennen we de Overheid weerOh nee, het is niet strafbaar!
Misschien maar niet doen bij bepaalde mannen. (klerenkasten)quote:Op donderdag 12 mei 2022 19:36 schreef Gehrman het volgende:
Volgens de woordvoerder begint het onschuldig, maar wordt het steeds bedreigender en vervelender. "Precies zoals het in het echt ook gaat."
Volgens mij gaat het met borden.quote:Op donderdag 12 mei 2022 20:08 schreef Bocaj het volgende:
[..]
Misschien maar niet doen bij bepaalde mannen. (klerenkasten)
Kon misschien wel eens bloedend aflopen...
(Ik hoop wel dat er voldoende beveiliging (onopvallend) aanwezig is.)
Mwoh.quote:
Nee natuurlijk niet, de bobo-borrel begint al om 15:00u als deze actie nog als een aanstaand succes gebracht kan worden, en om uiterlijk 16:00u is het natuurlijk wel weekend voor de bureaubrigades. Tegen 17:00u is het knokken op de grachtenquote:Op donderdag 12 mei 2022 19:50 schreef the-eye het volgende:
Is er opvolgend om 17:00 de afscheidsreceptie voor de ambtenaar die dit verzonnen heeft?![]()
Ik denk dat homo's vaak genoeg wat naar hun hoofd geslingerd krijgen
Gewoon zeggen dat ze allemaal te lelijk zijn (wat zeer waarschijnlijk ook zo is)quote:Op donderdag 12 mei 2022 20:17 schreef Het_Bokje het volgende:
Ik ben morgen vrij, ik denk er serieus over om ff te gaan irriteren morgenmiddag
Pepperspray meenemen.... "Jamaar ik werd geintimideerd en ik wil aangifte doen!"
Nog even los ervan dat op deze manier sterk stigmatiseren kennelijk ineens geen probleem is; zo'n passerende man kan net zo goed zelf iets naars in die richting hebben meegemaakt, en is in zo'n geval eerder slachtoffer dan dader. Komt de gemeente even wat wonden openrijten, lekker sympathiek.quote:Op donderdag 12 mei 2022 20:12 schreef EttovanBelgie het volgende:
Dit legt wel haarfijn bloot hoe ontiegelijk hypocriet die hele woke bende is... Groepen over een kam scheren? Overhaaste generalisatie? Doodzonden. Maar kennelijk is een piemel hebben al genoeg voor de gemeente Utrecht om dat onderdeel van de inclusiegelijkheidsbewustwordingsdiversiteit-riedel even te parkeren.
Dat bedoel ik; je zult als misbruikte man ineens met zo'n woke traktatie opgezadeld worden. Doet er allemaal niet toe, kennelijk.quote:Op donderdag 12 mei 2022 20:21 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Nog even los ervan dat op deze manier sterk stigmatiseren kennelijk ineens geen probleem is; zo'n passerende man kan net zo goed zelf iets naars in die richting hebben meegemaakt, en is in zo'n geval eerder slachtoffer dan dader. Komt de gemeente even wat wonden openrijten, lekker sympathiek.
Ik vind het vanaf geen enkel perspectief een goede actie. Waarschijnlijk ga je de veroorzakers van dergelijke straatintimidatie hier ook helemaal niet mee treffen.
Dat is al strafbaar, dus dat kan je al aanpakken. Iemand lastig vallen is niet strafbaar.quote:Op donderdag 12 mei 2022 20:23 schreef silverhill het volgende:
Ja, laten we ons richten op straatintimidatie. Ongetwijfeld heel vervelend allemaal. Vast ook veel erger dan straatgeweld waar vooral mannen slachtoffer van zijn.
Je staat vooral voor lul als je dat naar een bord doetquote:Op donderdag 12 mei 2022 20:26 schreef Het_Bokje het volgende:
"Volgens de woordvoerder begint het onschuldig, maar wordt het steeds bedreigender en vervelender. "Precies zoals het in het echt ook gaat."
Nu weet ik het zeker: Ik ga morgen naar Uutje, en de kans is groot dat ik er mag gaan overnachten
Wat zouden ze doen als ze je naroepen, je een dikke middelvinger geeft, jij opgevangen wordt: "Geen commentaar, kkhoer/kech/lul"
Krijg JIJ dan een straatintimidatie-sticker?
Oh ja, verrek, je word lastig gevallen door een stel pixelsquote:Op donderdag 12 mei 2022 20:28 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Je staat vooral voor lul als je dat naar een bord doet
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |