abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_204239938
Wonen in hartje Amsterdam voor 181,50 euro per maand. Inclusief gas, water en licht. Onmogelijk? Niet voor een vrouw die al bijna haar hele leven bij het Victoria Hotel werkt. In 1987 huurde ze voor een vaste prijs een woning van haar werkgever. Nu woont ze er nog steeds. Tot ergernis van de nieuwe pandeigenaar, die wil dat ze een normale huurprijs betaalt. Of desnoods vertrekt.

Kun je eigenlijk nog wel spreken van ‘huur’ als alleen al de rekening voor gas en elektriciteit stukken hoger is dan de hele all-in huurprijs? Nee, vindt de nieuwe verhuurder, die het pand in 2015 kocht van het Victoria Hotel. Er mag 35 jaar geleden dan wel een vaste prijs van 400 gulden zijn afgesproken, anno 2022 is dat niet meer te handhaven. Dus wordt het, zeker in het licht van de alsmaar stijgende energieprijzen, tijd voor een forse aanpassing.

Maar de kantonrechter in Amsterdam heeft geen medelijden met de verhuurder en heeft alle eisen afgewezen. Hij vindt dat de nieuwe eigenaar al zoveel heeft verdiend met de waardestijging van het pand, dat hij het nadeel van de lage huurinkomsten er best bij kan hebben.

Geen punt
De vrouw, die anoniem wil blijven, was in 1987 in dienst bij het markante Victoria Hotel op de hoek van het Damrak en de Prins Hendrikkade in Amsterdam. Ze zocht woonruimte en mocht tijdelijk wonen in een appartement dat eigendom was van het hotel. Een fraaie bovenwoning aan de Nieuwendijk, niet ver van het hotel. In die tijd was een huur van 400 gulden best een bedrag, dat gemakshalve op haar salaris werd ingehouden. De afspraak was dat ze er tot 1 juli 1989 mocht blijven. Voor die tijd moest ze andere woonruimte zien te vinden. Maar dat gebeurde niet en ze bleef aan de Nieuwendijk wonen. De hoteldirectie maakte er geen punt van. En belangrijker: al die tijd veranderde er niets aan de huurprijs. Nu woont ze voor een prikkie op een A1-locatie.

De Stichting Administratiekantoor Amsterdam Retail Properties (AARP) kocht het pand aan de Nieuwendijk in 2015 voor 850.000 euro van het Victoria Hotel. Een schappelijke prijs, zo lijkt het, want alleen al de woning van de huurster heeft een WOZ-waarde van 437.000 euro. In het pand bevinden zich nog twee appartementen en een winkel. De nieuwe eigenaar wil nu dat ze minimaal 800 euro huur gaat betalen plus marktconforme tarieven voor gas, water en licht. Een van de andere appartementen in hetzelfde pand, met twee kamers en in totaal 65 vierkante meter, werd onlangs te huur aangeboden voor 1550 euro. De belangstelling was volgens een verhuursite overweldigend.

Volgens advocaat Adinda van Dorsten van AARP is sprake van een extreme situatie. ,,Dit fenomeen van zogenoemde veteranenhuurders komt vaker voor, maar hier is het bedrag zo laag dat er eigenlijk geen huur meer overblijft. Volgens ons is er dan ook geen sprake meer van huurbescherming. Mevrouw woont er gratis met een zakcentje toe. Met de steeds stijgende energieprijzen is dat niet meer vol te houden. Want waar ligt dan de grens?’’ Er zijn dus onvoorziene omstandigheden, die maken dat het contract moet worden aangepast, vindt Van Dorsten. Ze hoopt met name dat de huur en energielasten van elkaar losgekoppeld kunnen worden.

Maar de rechter oordeelt dat het huurcontract nog steeds voldoet aan de juridische normen van destijds. Beide partijen hebben de afspraken in 1987 gemaakt zoals ze gemaakt zijn. Weliswaar zijn de energieprijzen sterk gestegen en is het, aldus de rechter, gek dat daarover destijds geen afspraken zijn gemaakt. Niettemin heeft het Victoria Hotel nooit aanleiding gezien om die reden de huurprijs aan te passen. Daar hoeft de huurster nu niet de dupe van te worden.

Bovendien stelt de rechter dat AARP wist wat ze kocht in 2015, namelijk een pand met een huurder erin. Dat ze nu geld moet toeleggen op de huur, wordt volgens de rechter vermoedelijk ruimschoots goedgemaakt door de waardestijging van het pand. ,,De financiële nadelen als gevolg van de overeenkomst met de huurster vallen daarbij in het niet.’’

De verhuurder gaat in beroep tegen de uitspraak.

https://www.gelderlander.(...)verhuurder~ad6c1ac2/

Veteranenhuurders _O_ al was het in dit geval niet moeilijk om er een te worden met zo'n woning op een A1-locatie.

De verhuurder wist wat ie kocht in 2015 en dat huurders belachelijk veel in bescherming worden genomen in dit land :lijstje: contract = contract. Pand doorverkopen als het niet bevalt.
pi_204239969
Belachelijk in bescherming genomen :')
pi_204239973
Wat een mooi nieuws
Op dinsdag 23 april 2024 10:41 schreef Solotovski het volgende:
Jij bent het zonnetje!!!
  Spellchecker zondag 27 maart 2022 @ 14:44:27 #4
197773 crew  maily
Mevrouwtje oeps/B.U.2022 :P
pi_204239990
De verhuurder wist wat ie kocht in 2015 en de prijs was er ook naar.
dat huurders belachelijk veel in bescherming worden genomen in dit land

:lijstje: contract = contract. Pand doorverkopen als het niet bevalt.

Ben blij dat de rechter voet bij stuk heeft gehouden.
  Miss 200.000.000! zondag 27 maart 2022 @ 14:46:26 #6
367000 roos94
pi_204239993
Geniaal
  zondag 27 maart 2022 @ 14:46:40 #7
68638 Zwansen
He is so good it is scary...
pi_204239996
quote:
0s.gif Op zondag 27 maart 2022 14:43 schreef PotjeSambal het volgende:
Belachelijk in bescherming genomen :')
In bescherming? Ze heeft gewoon een contract.
pi_204240003
quote:
7s.gif Op zondag 27 maart 2022 14:46 schreef Zwansen het volgende:

[..]
In bescherming? Ze heeft gewoon een contract.
Reageerde op de ts die dat (inderdaad ten onrechte) stelt

De verhuurder wist wat ie kocht in 2015 en dat huurders belachelijk veel in bescherming worden genomen in dit land :lijstje:
pi_204240018
Wat een jankerd die verhuurder. Gewoon de tijd uitzitten tot ze het hoekje om gaat en dan heb je je centen.
In this present crisis, government is not the solution to our problem; government is the problem. From time to time we've been tempted to believe that society has become too complex to be managed by self-rule, that government by an elite group is superior to government for, by, and of the people.
To regret is to compromise
  zondag 27 maart 2022 @ 14:50:41 #10
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_204240025
quote:
7s.gif Op zondag 27 maart 2022 14:46 schreef Zwansen het volgende:

[..]
In bescherming? Ze heeft gewoon een contract.
Dit.
Dat het een bizar contract is dat al die jaren zonder aanpassing is blijven doorlopen is wat anders, maar ik snap wel dat de rechter vond dat dit niet zomaar aangepast kon worden, vooral omdat de koper al bij de koop, 7 jaar geleden, wist hoe en wat.

Ze hadden ook in 2016 overeenstemming met de vrouw kunnen proberen te krijgen over een huur ex gas/water/elektra.
En dan niet gelijk moeten proberen het onderste uit de kan te halen, maar simpelweg het huurbedrag voor huur laten zijn en dat ze zelf GWE zou gaan betalen, dan waren ze hun met wat jaarlijkse verhogingen iig al een stuk beter uit, plus dat het hun risico niet zou zijn dat de GWE-prijzen de pan uit zouden vliegen.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  zondag 27 maart 2022 @ 14:51:46 #11
68638 Zwansen
He is so good it is scary...
pi_204240032
quote:
0s.gif Op zondag 27 maart 2022 14:47 schreef PotjeSambal het volgende:

[..]
Reageerde op de ts die dat (inderdaad ten onrechte) stelt

De verhuurder wist wat ie kocht in 2015 en dat huurders belachelijk veel in bescherming worden genomen in dit land :lijstje:
Ah, je hebt gelijk. :P
  zondag 27 maart 2022 @ 14:51:55 #12
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_204240035
quote:
0s.gif Op zondag 27 maart 2022 14:47 schreef PotjeSambal het volgende:

[..]
Reageerde op de ts die dat (inderdaad ten onrechte) stelt

De verhuurder wist wat ie kocht in 2015 en dat huurders belachelijk veel in bescherming worden genomen in dit land :lijstje:
Ach, de verhuurder compenseert dat echt wel met de huren die voor de andere twee appartementen en de winkel betaald worden.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_204240040
Lachen dit!
  Moderator zondag 27 maart 2022 @ 14:52:49 #14
198720 crew  Coco
dat vind je leuk hč
pi_204240043
Genot
What can change the nature of a man?
pi_204240057
Inclusief gas, water en elektra. Wow!
  zondag 27 maart 2022 @ 15:08:21 #16
478185 PiyeReloaded
Still the king of Kush
pi_204240158
Is altijd ontzettend vervelend als je een beetje chill huisjes wil melken. Dat er dan van die mensen in zitten, die contractuele afspraken hebben en rechters niet snappen dat jouw belang om jezelf vol te vreten zonder er iets voor te doen natuurlijk zwaarder weegt.
  zondag 27 maart 2022 @ 15:12:27 #17
229532 Twiitch
Speelt met zichzelf
pi_204240194
Gewoon lekker altijd op 22 graden stoken nu.
Wat? Energierekening te hoog? Ga dan maar voor mij isoleren lul.
pi_204240220
Arme verhuurder, kunnen nu geen huurders meer uitmelken en moeten nu echt werk zoeken :'(
Op maandag 26 juli 2021 17:30 schreef Ixnay het volgende:[/b]
Van alle terechte klachten ooit is deze het meest terechte.
pi_204240267
Interessante casus. Vooral als je de stelling "verhuur is diefstal" ernaast legt. Want wie is nu de dief? Zomaar een vraag voor @sirdanilot die er een nogal uitgesproken mening op nahoudt.
pi_204240286
quote:
6s.gif Op zondag 27 maart 2022 15:12 schreef Twiitch het volgende:
Gewoon lekker altijd op 22 graden stoken nu.
Wat? Energierekening te hoog? Ga dan maar voor mij isoleren lul.
Nog even een paar minuten langer onder de warme douche staan B-)
afspraak tandarts verzetten
pi_204240304
Maar tot wanneer mag ze dan daar blijven voor dat bedrag ?

Tot haar dood ?
pi_204240322
quote:
0s.gif Op zondag 27 maart 2022 14:37 schreef Rambolin het volgende:

De Stichting Administratiekantoor Amsterdam Retail Properties (AARP) kocht het pand aan de Nieuwendijk in 2015 voor 850.000 euro van het Victoria Hotel.
Alleen al met een naam als Stichting Administratiekantoor Amsterdam Retail Properties (AARP) klinkt al alsof ze de bewoners maximaal willen naaien voor een "mooi stuk rendement" :@ :r
afspraak tandarts verzetten
pi_204240327
Leuk, zulke contracten. Zijn collega-pandjesbaas in Amsterdam heeft niet voor niets zo'n megabril.
  zondag 27 maart 2022 @ 15:42:07 #24
229532 Twiitch
Speelt met zichzelf
pi_204240409
quote:
0s.gif Op zondag 27 maart 2022 15:30 schreef Enawh het volgende:
Maar tot wanneer mag ze dan daar blijven voor dat bedrag ?

Tot haar dood ?
Waarschijnlijk tot ze de huur opzegt, dat zal in de praktijk dus inderdaad zijn als ze dood is want voor 180¤ krijg je tegenwoordig niet eens een bezemkast in hartje Amsterdam.
  zondag 27 maart 2022 @ 15:51:29 #25
150517 SpecialK
No hesitation, no delay.
pi_204240477
Wat is de maximale huurverhoging die hier uit te slepen is eigenlijk? Ik lees hier

https://www.rijksoverheid(...)or-een-huurverhoging

dat de verhuurder dus na een goedgekeurde aanvraag al meteen 25 euro per maand meer kan vragen en ... het taalgebruik is een beetje vaag.. of dit is dan 3 jaar lang zo of hij mag 3 jaar lang 25 euro er bovenop gooien en dat vanaf dan nieuwe regels gelden. Ik ga er vanuit dat je elk jaar met 25 euro mag verhogen... tot 400 euro en daarna met 2.3%.

Dat is volgens mij de enige manier om dit aan te pakken. Consistent elk jaar de maximale verhoging vragen. Dan zit je over 20 jaar op 430 euro. :D

Mja dan ben je wel aan het inlopen en op die manier is het pand door te verkopen aan de volgende eigenaar.. zolang ook die maar elk jaar het maximale verhoogt.

Ze lopen dus gewoon achter door jaren lang inactie en slapen. Eigenschulddikkebult
There are no things, but as a consequence there are as many things as we like
pi_204240497
Lekker onderverhuren voor 1000 euro per maand en zelf een dikke woning op t platteland kopen.
"Roken is slecht. Vooral voor de gordijnen." - Willem van Hanegem
pi_204240503
quote:
0s.gif Op zondag 27 maart 2022 15:51 schreef SpecialK het volgende:
Wat is de maximale huurverhoging die hier uit te slepen is eigenlijk? Ik lees hier

https://www.rijksoverheid(...)or-een-huurverhoging

dat de verhuurder dus na een goedgekeurde aanvraag al meteen 25 euro per maand meer kan vragen en ... het taalgebruik is een beetje vaag.. of dit is dan 3 jaar lang zo of hij mag 3 jaar lang 25 euro er bovenop gooien en dat vanaf dan nieuwe regels gelden. Ik ga er vanuit dat je elk jaar met 25 euro mag verhogen... tot 400 euro en daarna met 2.3%.

Dat is volgens mij de enige manier om dit aan te pakken. Consistent elk jaar de maximale verhoging vragen. Dan zit je over 20 jaar op 430 euro. :D

Mja dan ben je wel aan het inlopen en op die manier is het pand door te verkopen aan de volgende eigenaar.. zolang ook die maar elk jaar het maximale verhoogt.

Ze lopen dus gewoon achter door jaren lang inactie en slapen. Eigenschulddikkebult
Nee dat is niet waar, er zijn contracts vormen waarbij deze huur verhoging ook niet juridisch mogelijk is.
pi_204240520
Arme pandjesbaas!! Hopelijk vinden ze de kracht en energie om deze moeilijke situatie een plek in hun leven te geven. Thoughts & prayers!
  zondag 27 maart 2022 @ 15:58:46 #29
150517 SpecialK
No hesitation, no delay.
pi_204240549
quote:
0s.gif Op zondag 27 maart 2022 15:54 schreef hangtime het volgende:

[..]
Nee dat is niet waar, er zijn contracts vormen waarbij deze huur verhoging ook niet juridisch mogelijk is.
Ok dus dit is gewoon een heel raar contract wat ooit door een debiel is opgesteld... want ik lees ook dat de energiekosten er al fixed-price in zitten :')

Wie doet dat _O-
There are no things, but as a consequence there are as many things as we like
pi_204240613
quote:
6s.gif Op zondag 27 maart 2022 15:42 schreef Twiitch het volgende:

[..]
Waarschijnlijk tot ze de huur opzegt, dat zal in de praktijk dus inderdaad zijn als ze dood is want voor 180¤ krijg je tegenwoordig niet eens een bezemkast in hartje Amsterdam. Nederland
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')