En nog een beetje meer olie op het vuur.quote:Op maandag 28 februari 2022 17:21 schreef RetepV het volgende:
Zo'n Letter of Intent moet geschreven worden in n van de drie talen die de EU gebruikt: Engels, Frans of Duits. Dat is niet voor niets, want een land dat bij de EU wil, moet tonen dat het een loyaliteit aan de EU heeft.
Overigens zal er voor een werkelijke aansluiting bij de EU eerst een referendum in Oekrane moeten komen, volgens hun eigen wetgeving. De president heeft helemaal niet de macht om dat in zijn eentje te beslissen.
Om nog maar niet te spreken dat de EU landen er zelf nog mee akkoord moeten gaan. En in Frankrijk moet er zelfs een referendum voor komen.
Dus het is hooguit symbolisch, om aan te geven dat hijzelf graag wil dat het land bij de EU gaat.
Je kan het misschien ook nog zien als dat hij Oost-Oekrane aan Rusland over zal laten, en West-Oekrane bij de EU zal laten gaan, om deze oorlog op te lossen. Want die Oost-Oekraners willen helemaal niet bij de EU. Daarom willen ze zich juist al 8 jaar lang afscheiden van West-Oekrane.
Het lijkt op een toneelstukje in mijn ogen. En niet bepaald een volwassen toneelstukje.
Niet dat ik iemand's plezier wil verpesten ofzo. Maar het is altijd goed om de realiteit in het oog te houden.
Ja, straks worden ze nog binnen gevallen... Oh nee wacht.. ik bedoel, nog harder binnen gevallen. Allemaal hun eigen schuld natuurlijk. Laten we hier vooral het slachtoffer de schuldige maken. Arme Russen kunnen ook niet anders.quote:Op maandag 28 februari 2022 17:37 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
En nog een beetje meer olie op het vuur.
Wat een stelletje kneuzen toch.
Ja want de appeasement heeft zo lekker gewerkt.quote:Op maandag 28 februari 2022 17:43 schreef Schompie het volgende:
Die domme doos van der Leyden. Zegt ze dat Ukraine mag toetreden tot de
EU, wil ze een wereldoorlog. Zo drijf je Poetin tot het uiterste.
Weg met haar, levensgevaarlijk
The Hub with Wang Guan talks to Alfred de Zayas, professor of international law at the Geneva School of Diplomacy and first UN Independent Expert on the Promotion of a Democratic and Equitable International Order, to discuss the legal issues regarding the Russia-Ukraine conflict and the legitimacy of the claims from both sides. De Zayas invokes the idea of "Precedents of Permissibility" set by the U.S. and their allies and points at the double standard approach adopted by the West towards Russia.quote:Op maandag 28 februari 2022 17:39 schreef babylon het volgende:
[..]
Ja, straks worden ze nog binnen gevallen... Oh nee wacht.. ik bedoel, nog harder binnen gevallen. Allemaal hun eigen schuld natuurlijk. Laten we hier vooral het slachtoffer de schuldige maken. Arme Russen kunnen ook niet anders.
#victimblaming
Doe niet zo achterlijk, Rusland was al binnengevallen voor ze dat zei.quote:Op maandag 28 februari 2022 17:43 schreef Schompie het volgende:
Die domme doos van der Leyden. Zegt ze dat Ukraine mag toetreden tot de
EU, wil ze een wereldoorlog. Zo drijf je Poetin tot het uiterste.
Weg met haar, levensgevaarlijk
Seniele oude vent.quote:Op maandag 28 februari 2022 18:11 schreef zakjapannertje het volgende:
Heeft Frits Bolkestein al gereageerd? Die vond Griekenland ook al niks.
Het is 2022! Legitimate claims horen hier niet. En die claims pakken met geweld al helemaal niet.quote:Op maandag 28 februari 2022 17:55 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
The Hub with Wang Guan talks to Alfred de Zayas, professor of international law at the Geneva School of Diplomacy and first UN Independent Expert on the Promotion of a Democratic and Equitable International Order, to discuss the legal issues regarding the Russia-Ukraine conflict and the legitimacy of the claims from both sides. De Zayas invokes the idea of "Precedents of Permissibility" set by the U.S. and their allies and points at the double standard approach adopted by the West towards Russia.
Goed luisteren naar deze professor.
Er was helemaal geen appeasement...?quote:Op maandag 28 februari 2022 17:50 schreef ijs_beer het volgende:
[..]
Ja want de appeasement heeft zo lekker gewerkt.
Als je een probleem hebt, is de eerste stap naar een oplossing om voor jezelf te erkennen dat je een probleem hebt. Daarvoor moet je eerst uit je slachtofferrol, want anders betrek je jezelf niet bij de oplossing. En als je jezelf er niet bij betrekt, kun je nooit verder komen dan een halve oplossing.quote:Op maandag 28 februari 2022 17:39 schreef babylon het volgende:
[..]
Ja, straks worden ze nog binnen gevallen... Oh nee wacht.. ik bedoel, nog harder binnen gevallen. Allemaal hun eigen schuld natuurlijk. Laten we hier vooral het slachtoffer de schuldige maken. Arme Russen kunnen ook niet anders.
Het moet een serieus topic zijn dat de admin de orde op zaken steltquote:Op maandag 28 februari 2022 18:58 schreef yvonne het volgende:
Kunnen we stoppen, ja ook jijmet elkaar allemaal * vul maar in* te noemen?
Dank
Nooit zwichten voor Tirannie.quote:Op maandag 28 februari 2022 17:37 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
En nog een beetje meer olie op het vuur.
Wat een stelletje kneuzen toch.
Daarom kwamen de Donbass in opstand. Oh dat mag je natuurlijk niet zeggen.quote:
Eens.quote:Op maandag 28 februari 2022 18:44 schreef capricia het volgende:
Gezien de massale verdediging van hun land, heb ik zo de indruk dat de meerderheid van de Oekraense inwoners geen Russische puppet willen zijn.
Dat zij zelf aansluiting bij de EU willen. Zoals ze ook in hun grondwet opgenomen hebben.
Zelfbeschikkingsrecht is een groot goed
Sterker: de Turken hebben nu de Bosporus afgesloten. Niet alleen de Oekrainiers worden wanhopig maar de Russen gaan dat ook worden.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 07:32 schreef LanaMyst het volgende:
Ik vind het op dit moment geen slimme actie. Omdat het in de huidige situatie weinig toevoegd en alleen maar olie op het vuur is.
Putin laten zien dat men het niet pikt dmv sancties kan ik alleen maar toejuichen. Maar om er onnodig met een stok in te gaan porren vind ik nogal apart.
Zijn de jaren van de associatieovereenkomst (en de aanloop daarheen) niet te beschouwen als "years of reform" dan? Als er al zo lang samengewerkt wordt met de EU, zullen de uitgangspunten niet heel erg meer verschillen, lijkt mij.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 16:07 schreef Halcon het volgende:
It usually takes years of reform for a country to be accepted into the EU,
Nee. Proces van kandidaat-lidstraat tot toetreding duurt vaak al erg lang. Montenegro is al 13 jaar of zo bezig.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 17:14 schreef Viv het volgende:
[..]
Zijn de jaren van de associatieovereenkomst (en de aanloop daarheen) niet te beschouwen als "years of reform" dan? Als er al zo lang samengewerkt wordt met de EU, zullen de uitgangspunten niet heel erg meer verschillen, lijkt mij.
https://en.m.wikipedia.or(...)ssociation_Agreement
Maar wat gebeurt er dan allemaal in die jaren? En kan dat echt niet sneller?quote:Op dinsdag 1 maart 2022 17:17 schreef Halcon het volgende:
[..]
Nee. Proces van kandidaat-lidstraat tot toetreding duurt vaak al erg lang. Montenegro is al 13 jaar of zo bezig.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Montenegro_en_de_Europese_Uniequote:Op dinsdag 1 maart 2022 17:24 schreef Viv het volgende:
[..]
Maar wat gebeurt er dan allemaal in die jaren? En kan dat echt niet sneller?
Ik zal zo eens bellen om te vragen.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 17:24 schreef Viv het volgende:
[..]
Maar wat gebeurt er dan allemaal in die jaren? En kan dat echt niet sneller?
Dat ligt nog ingewikkelder. Die zijn feitelijk nog niet eens begonnen met de officile procedure. En dan zijn er nog EU-landen die Kosovo niet hebben erkend.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 17:30 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Ik zal zo eens bellen om te vragen.![]()
Maar als ik ook Kosovo op de lijst zie staan denk ik dat lidmaatschap belangrijker is dan hoe het land er aan toe is en wie het bestuurd.
Moet jij eens kijken hoe er met de regels geknoeid kan worden als de USA wat druk zet.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 17:33 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dat ligt nog ingewikkelder. Die zijn feitelijk nog niet eens begonnen met de officile procedure. En dan zijn er nog EU-landen die Kosovo niet hebben erkend.
Da's het gevaar, ja.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 17:39 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Moet jij eens kijken hoe er met de regels geknoeid kan worden als de USA wat druk zet.
Deze EU in deze samenstelling is inderdaad totaal niets.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 17:41 schreef Halcon het volgende:
[..]
Da's het gevaar, ja.
Ik zit een beetje met een dilemma. Deze EU vind ik niks. Landen erbij, dat kost natuurlijk bakken met geld. Zeker als het landen als Oekrane zijn, wat toch vooral een straatarme en corrupte zooi is met verouderde industrie.
Maar aan de andere kant, zijn het wel conservatieve stemmen erbij in de EU. Weer een extra land dat een veto heeft en in het EP zijn ze qua zetels per land de nummer 5 als ze in de EU zitten. Dat betekent hopelijk veel minder links-liberaal geneuzel.
Natuurlijk worden op deze manier de spanningen wel weer op de spits gedreven. Wat de Vs natuurlijk prima vindt.
Rutte heeft een puntquote:Acht landen, waaronder Polen en de Baltische staten, willen dat Oekrane een versnelde procedure mag volgen tot toetreding van de EU. Toch is het vrijwel uitgesloten dat dit gebeurt. Frankrijk en Duitsland hebben al laten weten daar niet meteen voorstander van te zijn. Ook Nederland ziet zo'n speciaal traject niet zitten. Volgens premier Rutte is een discussie over het lidmaatschap op dit moment niet wenselijk omdat het niet helpt 'in het beslechten van dit conflict'.
quote:Von der Leyen overhandigt Zelensky vragenlijst EU-lidmaatschap
Ursula von der Leyen, de voorzitter van de Europese Commissie, heeft in Kiev de eerste documenten overhandigd aan de Oekraense president Zelensky, waarmee zijn land kandidaat-lid kan worden van de Europese Unie. Dat is een langgekoesterde wens van Oekrane. Ze sprak van "een eerste positieve stap richting EU-lidmaatschap", waarop ze Zelensky voor het oog van de camera een vragenlijst overhandigde op basis waarvan de commissie een advies geeft over kandidaat-lidmaatschap van een land.
Deze procedure duurt normaal gesproken vele jaren. Een kandidaat-lid moet voldoen aan allerlei voorwaarden en een aanvraag doen bij de Europese Raad (waar de regeringsleiders in zitten). Die vraagt dan weer aan de Europese Commissie om na te gaan of het land aan alle zogeheten Criteria van Kopenhagen voldoet, wat nodig is voor kandidaat-lidmaatschap. Alleen dat al kost jaren, maar wat Von der Leyen betreft kan het nu in weken worden geregeld.
Ze zegt dat de commissie 24 uur per dag klaarstaat om Oekrane te helpen met het invullen van de lijst. Zelensky verzekerde dat het invullen van de vragenlijst binnen een week rond zal zijn. Von der Leyen is ervan overtuigd dat Oekrane en de democratie de winnaar zullen blijken in deze oorlog. "Mijn boodschap aan het Oekraense volk is dat de verantwoordelijken voor de gruwelijkheden berecht zullen worden. Jullie gevecht is ons gevecht. Ik ben vandaag in Kiev om jullie te vertellen dat Europa aan jullie kant staat." In het associatieverdrag dat Oekrane sinds 2017 met de Europese Unie heeft, zijn juist bepalingen opgenomen die erop neerkomen dat het land voorlopig niet aanmerking komt om aspirant-lid van de EU te worden.
https://www.nrc.nl/nieuws(...)n-de-oorlog-a4113790quote:Om lid te worden moet Oekrane op 26 terreinen aan EU-maatstaven voldoen. Uit onderzoek van de Brusselse denktank CEPS bleek deze week dat het vooroorlogse Oekrane op 19 dossiers al vrij ver was. Zeven dossiers – waar onder corruptiebestrijding – waren nog nergens. Oekrane heeft de tijd sinds het afsluiten van een EU-Associatieverdrag in 2014 goed benut. De analisten van CEPS stellen een simpele politieke volgorde der dingen voor. Eerst EU- hulp voor vluchtelingen, dan een Europees Marshallplan voor de wederopbouw van Oekrane en dan lidmaatschap.
Veel landen houden het openen van toetredingsonderhandelingen nu tegen. Je kunt een land in oorlog niet binnenloodsen, heet het, je weet niet hoe Oekrane er straks bijligt en lidmaatschap is een onnodige provocatie van Moskou.
Het is inderdaad een absurd idee om Kiev nu te vragen de 88.000 pagina’s EU-regelgeving over te nemen. En niemand weet hoe de oorlog eindigt, maar de kans dat er een zelfstandig Oekrane overblijft is groot. Tegenstanders hameren er in het debat ook op dat er geen spoedprocedure voor lidmaatschap bestaat. Dat klopt, maar je kunt bestaande procedures wel versneld uitvoeren.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |