Draadje met inschatting kans (Engels): https://twitter.com/DAlperovitch/status/1473362460673515527quote:Steeds nadrukkelijker wordt de afgelopen dagen gespeculeerd over een ophanden zijnde Russische invasie in Oekraïne. Onderhandelingen tussen het Westen en Rusland bleken vruchteloos, terwijl de troepenopbouw doorging.
Moskou wil de garantie dat Oekraïne nooit NAVO-lid zal worden. Ook moeten NAVO-troepen worden teruggetrokken uit Oost-Europese landen als Bulgarije en Roemenië. Zonder zulke garanties zal Rusland 'militair-technisch' optreden, zei president Poetin eerder. De NAVO lijkt geenszins van plan toe te geven aan de Russische eisen.
Al wekenlang zijn naar schatting 100.000 Russische manschappen gestationeerd langs de Oekraïense grens. Dat komt neer op zo'n 20 tot 25 procent van de landmacht, zegt veiligheidsonderzoeker Danny Pronk van Instituut Clingendael. Op satellietbeelden ziet hij dat er ook veel ondersteunend materieel in het gebied aanwezig is, zoals vrachtwagens en veldhospitalen. Veel 'grondmaterieel' is gebaat bij een bevroren ondergrond, maar de winter in Oekraïne is momenteel vrij mild.
Ook is er apparatuur te zien die communicatie kan verstoren. Interessanter is wat er niét zichtbaar is op satellietbeelden, zoals verkennings- en gevechtsvliegtuigen. "Er zijn berichten dat bommenwerpers richting de grens zijn verplaatst. Die bevinden zich binnen bereik, maar zie je niet op foto's."
Daarnaast zijn er in Wit-Rusland een onbekend aantal Russische militairen gestationeerd, formeel bedoeld voor reguliere militaire oefeningen. Zij zouden zich nabij de Oekraïense grens bevinden, op zo'n 200 kilometer van de hoofdstad Kiev. Ten zuidwesten van Oekraïne zijn al decennialang zo'n 1500 Russische 'vredestroepen' gestationeerd in de afvallige Moldavische regio Transnistrië.
De vrees voor een inval is niet alleen gebaseerd op het samentrekken van Russische troepen. Ook andere signalen, zoals een recente grote cyberaanval gericht tegen Oekraïense ministeries en het vermeend terughalen van Russisch ambassadepersoneel uit Kiev, baren Oekraïne zorgen.
Angst voor 'kleine' aanval
Veiligheidsexpert Pronk vindt dat het meest aannemelijk, mocht het tot een invasie komen. Andere scenario's, zoals het creëren van een landverbinding tussen de Donbass en de Krim of een aanval vanuit Transnistrië, acht hij minder waarschijnlijk. Een annexatie van de oostelijke helft van het land, tot aan de Dnjepr bij Kiev, is "denkbaar, maar heel erg moeilijk".
In Oekraïne bestaat de angst dat een 'kleine' aanval, bijvoorbeeld in de Donbass, door het Westen zal worden gedoogd. Dat leek Biden onlangs te suggeren, waarop de Oekraïense president Zelensky twitterde dat er geen "kleine aanvallen" bestaan. "Net zoals er geen 'kleine' slachtoffers bestaan."
Sommigen mensen zijn vatbaar voor een sterke leider welke het westen niet heeft op het moment. Putin fans zijn vaak ook Baudet of Wilders aanhanger. En Putin zonder shirt of de rug van een beer is natuurlijk hartstikke stoer dat begrijp je wel.quote:Op dinsdag 15 februari 2022 14:44 schreef KINGIEE het volgende:
[..]
Dat zeker, de VS is ook zeer onbetrouwbaar gebleken de laatste 20 jaar. Maar om dan maar aan de kant van de Russen te gaan staan vind ik onbegrijpelijk.
quote:Op dinsdag 15 februari 2022 14:59 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Sommigen mensen zijn vatbaar voor een sterke leider welke het westen niet heeft op het moment. Putin fans zijn vaak ook Baudet of Wilders aanhanger. En Putin zonder shirt of de rug van een beer is natuurlijk hartstikke stoer dat begrijp je wel.
Is het ook goed als het me beiden niks doet? Sowieso leiders op een paar plaatjes beoordelenquote:Op dinsdag 15 februari 2022 15:05 schreef LXIV het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Dat is logisch. Toch een ander plaatje dan Jesse Klaver die thee zit te drinken met een transgender.
Die kun je ook photoshoppen op een beer hoor, als je daar een hard plassertje van krijgt.quote:Op dinsdag 15 februari 2022 15:05 schreef LXIV het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Dat is logisch. Toch een ander plaatje dan Jesse Klaver die thee zit te drinken met een transgender.
Ik vond die foto die 5 minuten later genomen was leuker:quote:Op dinsdag 15 februari 2022 15:05 schreef LXIV het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Dat is logisch. Toch een ander plaatje dan Jesse Klaver die thee zit te drinken met een transgender.
We moeten niet teveel kijken naar de woorden van Poetin en co., maar kijken naar acties. Pas als de troepen verder afgebouwd worden, kun je het sein veilig geven.quote:Op dinsdag 15 februari 2022 15:15 schreef Gia het volgende:
Rusland brengt 130.000 troepen naar de grens met Oekraiene. Oe, oorlogsdeiging. Dan trekken ze er 10.000 terug en is de dreiging voorbij?
Als ze nu om te beginnen 120.000 troepen naar de grens hadden gebracht, was er dan geen dreiging?
Aldus een Rutte fan...quote:Op dinsdag 15 februari 2022 14:59 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Sommigen mensen zijn vatbaar voor een sterke leider welke het westen niet heeft op het moment. Putin fans zijn vaak ook Baudet of Wilders aanhanger. En Putin zonder shirt of de rug van een beer is natuurlijk hartstikke stoer dat begrijp je wel.
Klaver een leider noemenquote:Op dinsdag 15 februari 2022 15:10 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Is het ook goed als het me beiden niks doet? Sowieso leiders op een paar plaatjes beoordelen.
Idd want vanacht om 02:00 gaat het gebeuren.... echt waar..quote:Op dinsdag 15 februari 2022 15:17 schreef luxerobots het volgende:
[..]
We moeten niet teveel kijken naar de woorden van Poetin en co., maar kijken naar acties. Pas als de troepen verder afgebouwd worden, kun je het sein veilig geven.
Is dit een poging tot zelfreflectie?quote:Op dinsdag 15 februari 2022 15:19 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Waar je zoveel vooroordelen over andere mensen zomaar vandaan schraapt is toch wel een prestatie hoor. (maar aan de andere kant heel zielig)
Och jee weer een andere scherpe moderator.quote:Op dinsdag 15 februari 2022 15:20 schreef MadMaster het volgende:
[..]
Is dit een poging tot zelfreflectie?
Zo ja, dan kom je een heel eind in de buurt...
Zoveel vooroordelen zijn dat niet. Mensen die vatbaar zijn voor een sterke leider uit het buitenland zijn ook vatbaar voor een sterke leider in het binnenland. Wat een gedurfde uitspraak van mij zeg.quote:Op dinsdag 15 februari 2022 15:19 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Aldus een Rutte fan...![]()
Waar je zoveel vooroordelen over andere mensen zomaar vandaan schraapt is toch wel een prestatie hoor. (maar aan de andere kant heel zielig)
Vatbaar ben je voor griep.quote:Op dinsdag 15 februari 2022 15:21 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Zoveel vooroordelen zijn dat niet. Mensen die vatbaar zijn voor een sterke leider uit het buitenland zijn ook vatbaar voor een sterke leider in het binnenland. Wat een gedurfde uitspraak van mij zeg.
Geen Rutte fan overigens.
Thanks!quote:Op dinsdag 15 februari 2022 15:21 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Och jee weer een andere scherpe moderator.
Lijkt me niet dat hij dat wil riskeren. En dat is wel het risico als hij een navo land aanvalt. Oekraïne kan dus wel, maar Polen wordt een probleem. Dat kan op zoveel manieren escaleren..quote:Op dinsdag 15 februari 2022 15:20 schreef Megumi het volgende:
Wil Poetin zo ver te gaan dat de inzet van atoomwapens zelfs mogelijk gaat worden? Ik maak dus niet zo veel zorgen.
Het Forum is de grootste ledenpartij en was op momenten in de peilingen ook de grootste partij in zetels van Nederland. We hebben honderdduizenden, zo niet miljoenen landgenoten die gevoelig zijn voor extreem rechts in Nederland.quote:Op dinsdag 15 februari 2022 13:14 schreef MadMaster het volgende:
[..]
Wat hebben we kennelijk een grote groep rechts extremisten onder ons en in dit land...
Welnee, die Polen moeten niet zo janken. Daar gebeurd niets mee.quote:Op dinsdag 15 februari 2022 15:24 schreef nixxx het volgende:
[..]
Lijkt me niet dat hij dat wil riskeren. En dat is wel het risico als hij een navo land aanvalt. Oekraïne kan dus wel, maar Polen wordt een probleem. Dat kan op zoveel manieren escaleren..
Lang leve kapitalisme. De hebzucht naar geld heeft ook wel wat oorlogen en conflicten voorkomen.quote:Op dinsdag 15 februari 2022 15:22 schreef ikheetmartijn het volgende:
"President Putin highlights the energy sector as a key area of cooperation with Germany, citing the Nord Stream 2 pipeline between the two countries, which is ready but not yet operating.
He says this is a "purely commercial project" with no politics involved - and that Russia is happy to continue supplying gas through Ukraine if there is demand for this, adding that it makes economic sense."
Bron BBC
Hij wil nog steeds graag klanten houden
Wat Zijn nu precies vooroordelen? Dat de Nederlanders wie vinden dat Poetin een punt heeft, voornamelijk fvd stemmen?quote:Op dinsdag 15 februari 2022 15:19 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Aldus een Rutte fan...![]()
Waar je zoveel vooroordelen over andere mensen zomaar vandaan schraapt is toch wel een prestatie hoor. (maar aan de andere kant heel zielig)
Je post hier de meest idiote Rusland propaganda, reageert niet of ontwijkend op kritische vragen en loopt op de twee posts de moderators af te zeiken en gaat dan huillie doen dat ze niet lief tegen je zijn.quote:Op dinsdag 15 februari 2022 15:21 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Och jee weer een andere scherpe moderator.
FvD was voor veel mensen "fatsoenlijk rechts". Heel lang geleden inmiddels. Mensen die nu nog niet afgehaakt zijn kun je wel onder extreemrechts scharen ja.quote:Op dinsdag 15 februari 2022 15:25 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Het Forum is de grootste ledenpartij en was op momenten in de peilingen ook de grootste partij in zetels van Nederland. We hebben honderdduizenden, zo niet miljoenen landgenoten die gevoelig zijn voor extreem rechts in Nederland.
De SP heeft de afgelopen weken helaas ook laten zien dat ze de sovjet tijd nog niet uit zijn.quote:Op dinsdag 15 februari 2022 15:28 schreef Korenfok het volgende:
[..]
Wat Zijn nu precies vooroordelen? Dat de Nederlanders wie vinden dat Poetin een punt heeft, voornamelijk fvd stemmen?
Och jee ben je nu boos?quote:Op dinsdag 15 februari 2022 15:29 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Je post hier de meest idiote Rusland propaganda, reageert niet of ontwijkend op kritische vragen en loopt op de twee posts de moderators af te zeiken en gaat dan huillie doen dat ze niet lief tegen je zijn.
Je laat in ieder geval allerlei karaktereigenschappen zien die niet passen bij iemand die commando training van meerdere landen heeft gehad
Dat blijft dus inderdaad een probleem. Maar zie Poetin al wat inbinden. De mogelijke inzet van kernwapens is zelfmoord en als oud communist en lid/agent van de KGB snapt hij dat wellicht wel.quote:Op dinsdag 15 februari 2022 15:24 schreef nixxx het volgende:
[..]
Lijkt me niet dat hij dat wil riskeren. En dat is wel het risico als hij een navo land aanvalt. Oekraïne kan dus wel, maar Polen wordt een probleem. Dat kan op zoveel manieren escaleren..
Ik weet dat nog wel ja. Boreale overwinningsspeeches, maar wij zijn heul fatsoenlijk hoor.quote:Op dinsdag 15 februari 2022 15:30 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
FvD was voor veel mensen "fatsoenlijk rechts". Heel lang geleden inmiddels. Mensen die nu nog niet afgehaakt zijn kun je wel onder extreemrechts scharen ja.
Ze identificeren zichzelf echter 9 van de 10 keer niet zo, opvallend genoeg.quote:Op dinsdag 15 februari 2022 15:25 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Het Forum is de grootste ledenpartij en was op momenten in de peilingen ook de grootste partij in zetels van Nederland. We hebben honderdduizenden, zo niet miljoenen landgenoten die gevoelig zijn voor extreem rechts in Nederland.
FvD was meer dan alleen Baudet. Alleen hij heeft alle macht naar zich toegetrokken door de fatsoenlijkere figuren eruit te schoppen en is zelf door de jaren heen steeds radicaler geworden (of heeft zich publiekelijk steeds minder ingehouden, hoe je het ook wilt zien).quote:Op dinsdag 15 februari 2022 15:39 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Ik weet dat nog wel ja. Boreale overwinningsspeeches, maar wij zijn heul fatsoenlijk hoor.
De voorman was een extremistische gek, maar de partij niet hoor.quote:Op dinsdag 15 februari 2022 15:50 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
FvD was meer dan alleen Baudet. Alleen hij heeft alle macht naar zich toegetrokken door de fatsoenlijkere figuren eruit te schoppen en is zelf door de jaren heen steeds radicaler geworden (of heeft zich publiekelijk steeds minder ingehouden, hoe je het ook wilt zien).
Het is zeker wel terug te leiden naar een algemene deler. Ze voelen als individu dat een collectief / groep (kan betekenen: eigen cultuur, land, subgroep etc) waar zij zichzelf toe behoren bedreigt wordt, dat het niet meer zal bestaan. De grootste bedreiging voor deze groep is altijd het internationaal liberalisme. Ik bedoel hier mee ideologie die preekt dat individuele rechten belangrijker zijn dan het beschermen van een collectief. Dat er geen verschillen zijn tussen groepen, en vooral geen natuurlijk balans. De liberale groep gaat uit van maakbaarheid.quote:Op dinsdag 15 februari 2022 15:41 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Ze identificeren zichzelf echter 9 van de 10 keer niet zo, opvallend genoeg.
Bijvoorbeeld had je destijds bij de nazi's dat ze zich zo identificeerden met een bepaalde ideologie (hoewel ook natuurlijk wel gekoppeld aan specifieke strongman). Of neem moslim-extremisten... die identificeren zich als jihadi's oid, waar dus ook een ideologie of dogma aan hangt.
Deze mensen lijken zichzelf echter vaak niet echt in een ideologisch hokje te plaatsen, maar werpen zichzelf op als hoeders van bepaalde specifieke liberale waarden die voor hun gevoel bedreigd worden door de outgroup - geregeld specifieke joden (Soros bv) of 'establishment'.
Dat het een extremistische gek was was toen voor velen nog niet duidelijk. Of dat komt omdat het eerst nog meeviel en hij steeds radicaler is geworden of dat hij dat altijd al was maar het eerst nog enigzins verborgen hield, daar valt over te twisten.quote:Op dinsdag 15 februari 2022 15:56 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
De voorman was een extremistische gek, maar de partij niet hoor.
Hoe werkt dat precies?
Voor ons in West Europa veranderd er niets, behalve misschien een stijging van de gasprijzen.quote:Op dinsdag 15 februari 2022 16:46 schreef byah het volgende:
Dat we morgenochtend wakker worden in de chaos.. ik hoop het niet
Komende week niet nee, maar voor de lange termijn is een escalatie zoals deze echt voor alle partijen slecht nieuws.quote:Op dinsdag 15 februari 2022 16:51 schreef BMW1993 het volgende:
[..]
Voor ons in West Europa veranderd er niets, behalve misschien een stijging van de gasprijzen.
op lange termijn rusland zijn gang laten gaan, wordt de zelfde situatie als bij de vorige conservatieve revoluties. Zoals bij napoleon (ont-nationaliseren, dit hield in herstellen van de graafdommen en ontbinden van grondwetten), Hitler (ont-globalisering (ont europariseren is een betere term), en tegen gaan van integreren van verschillende bevolkingsgroepen, door opkomdst van de stoomtrein konden groepen veel makkelijker verbinden, joden en zigeuners waren hier het boegbeeld van, doordat ze over landsgrens heen netwerken hadden) En Nu is Poetin de gene wie volgende evolutie zal moeten tegen houden. Ach aan de andere kant hebben we van zowel Hitler (betaald vakantie) als Napoleon (metrische stelsel) ook goede dingen over gehouden.quote:Op dinsdag 15 februari 2022 16:57 schreef byah het volgende:
[..]
Komende week niet nee, maar voor de lange termijn is een escalatie zoals deze echt voor alle partijen slecht nieuws.
En alles wordt automatisch nog duurder en wordt ook niet meer goedkoper. Nog meer inflatulentie dus.quote:Op dinsdag 15 februari 2022 16:51 schreef BMW1993 het volgende:
[..]
Voor ons in West Europa veranderd er niets, behalve misschien een stijging van de gasprijzen.
Lastige idd.quote:Op dinsdag 15 februari 2022 16:43 schreef Discombobulate het volgende:
Aan de ene kant hoor ik dat Poetin nog ruimte ziet voor dialoog, en aan de andere kant hoor je volop gaat escaleren. Morgen zou de grote dag moeten zijn. We gaan het zien...
Uh oh, straks valt ie nog de GGD aan. /wappiequote:Op dinsdag 15 februari 2022 17:40 schreef burger het volgende:
https://twitter.com/sumlenny/status/1493594270577664007
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |