Ik adviseer je om de gele ATM's van KRUNGSRI bank te gebruiken want dat is naar mijn ervaring de enige ATM waar je 30.000 Bt in een keer kunt opnemen, mits uiteraard je limiet op je bankpas hoog genoeg is. En altijd kiezen voor de WITHOUT CONVERSION knop aan de linkerkant.quote:Op donderdag 26 oktober 2023 21:30 schreef loveyoulongtime het volgende:
En mijn advies is sowieso vooral contant mee te nemen en de kaarten mee te nemen voor noodgevallen
Without conversion sowieso of je betaald je scheel... Wel goeie aanvullende tipquote:Op zaterdag 28 oktober 2023 23:00 schreef buzz1291 het volgende:
[..]
Ik adviseer je om de gele ATM's van KRUNGSRI bank te gebruiken want dat is naar mijn ervaring de enige ATM waar je 30.000 Bt in een keer kunt opnemen, mits uiteraard je limiet op je bankpas hoog genoeg is. En altijd kiezen voor de WITHOUT CONVERSION knop aan de linkerkant.
Dat was ooit wel zo maar nu al jaren niet meer.quote:Op zondag 29 oktober 2023 10:36 schreef TAmaru het volgende:
Ik gebruik meestal AEON omdat die bank als enige volgens mij een lage opname fee heeft.
In februari nog wel, heb het zelf uitgetest in Chiang Maiquote:Op zondag 29 oktober 2023 19:58 schreef buzz1291 het volgende:
[..]
Dat was ooit wel zo maar nu al jaren niet meer.
Ah, dus toch. Ik gebruikte die Aeon vroeger wel maar de max was 20.000 opname en bij Krungsri is dat 30.000. Dus feitelijk is die AEON ATM helemaal niet voordeliger dan.quote:Op zondag 29 oktober 2023 20:10 schreef TAmaru het volgende:
[..]
In februari nog wel, heb het zelf uitgetest in Chiang Mai
AEON is per opname geloof ik 150 baht, Krungsri al 300 baht? Dus je bespaart per opname 150 baht, maar je kunt inderdaad minder opnemen. Het hangt er dus van af hoelang je blijft en met hoeveel cash je daar wilt rondlopen. Persoonlijk loop ik graag met niet veel cash op zak.quote:Op maandag 30 oktober 2023 20:18 schreef buzz1291 het volgende:
[..]
Ah, dus toch. Ik gebruikte die Aeon vroeger wel maar de max was 20.000 opname en bij Krungsri is dat 30.000. Dus feitelijk is die AEON ATM helemaal niet voordeliger dan.
Nee, KRUNSRI is naar mijn ervaring de enige bank waar je 30.000Bt per keer kunt opnemen met een fee van 220Bt. Ik ben één bank tegen gekomen die een opname van 25.000Bt toe stond, geen idee meer welke, maar al de rest is 20.000Bt max per opname. En alle met een fee van 220Bt. AEON is voor de kleinere opnames dus blijkbaar het voordeligstquote:Op dinsdag 31 oktober 2023 11:10 schreef TAmaru het volgende:
[..]
AEON is per opname geloof ik 150 baht, Krungsri al 300 baht? Dus je bespaart per opname 150 baht, maar je kunt inderdaad minder opnemen. Het hangt er dus van af hoelang je blijft en met hoeveel cash je daar wilt rondlopen. Persoonlijk loop ik graag met niet veel cash op zak.
Net paar jaar legaal. Dus de hype is real. Zag je in vegas etc. ook direct na legalisatie. Pruts spul wel verder wat ze in th. verkopen.quote:Op zondag 5 november 2023 10:44 schreef LangeTabbetje het volgende:
Eventjes een lang weekeinde Thailand gedaan.... Maar waarom zijn er zoveel cannabis winkeltjes ? Wordt daar zoveel geblowd ?
In Jomtien om de honderd meter eentje op de beachroad. In een van mijn favoriete eettentjes zo'n kilometer van het strand landinwaarts staat er zo'n kiosk tegenover maar daar zie ik toch maar zelden klandizie. Personeel schijnt wel goed betaald te worden met 2 x minimum loon.quote:Op zondag 5 november 2023 10:44 schreef LangeTabbetje het volgende:
Eventjes een lang weekeinde Thailand gedaan.... Maar waarom zijn er zoveel cannabis winkeltjes ? Wordt daar zoveel geblowd ?
Pruts spul? Waar wij het haalden was het minstens 5 keer sterker dan in NL.quote:Op zondag 5 november 2023 11:59 schreef RipCity het volgende:
[..]
Net paar jaar legaal. Dus de hype is real. Zag je in vegas etc. ook direct na legalisatie. Pruts spul wel verder wat ze in th. verkopen.
Why not both!? Genoeg relatief goedkope vluchten tussen Bangkok en Tokyo.quote:Op donderdag 28 december 2023 23:07 schreef MaJo het volgende:
We hebben waarschijnlijk in maart een paar weken vrij en we twijfelen nu tussen Thailand en Japan. Is het echt té heet al in (begin) maart of is het nog te doen? Ik las dat het qua toeristen wel de perfecte tijd is omdat dan net het hoogseizoen is afgelopen.
Het plan is een paar dagen Bangkok en verder een paar eilanden, dus dat zal waarschijnlijk een binnenlandse vlucht worden. Nog tips qua eilanden?
Het kan wel zo zijn dat het over een tijd weer uit is met de pret...quote:Op zondag 5 november 2023 11:59 schreef RipCity het volgende:
[..]
Net paar jaar legaal. Dus de hype is real. Zag je in vegas etc. ook direct na legalisatie. Pruts spul wel verder wat ze in th. verkopen.
Goeie vraag! Ik ben zelf natuurlijk niet zo’n fan van vliegen dus hou het aantal vliegbewegingen het liefst zo min mogelijk. Daarnaast wil ik een land goed verkennen in plaats van meerdere plekken een beetje. Maar op zich is het best een optie, eerst cultuur snuiven in Japan en dan nog even een bounty strand pakken in Thailand. Dus wie weet!quote:Op donderdag 28 december 2023 23:26 schreef Fogel het volgende:
[..]
Why not both!? Genoeg relatief goedkope vluchten tussen Bangkok en Tokyo.
Op het Noorse forum waar ik rondhang zijn ze helemaal wild van Koh Samui. Krabi komt ook vaak voorbij, evenals Hua Hin (waar ik het zelf eeg goed toeven vond in september).
Begin maart is uitstekend te doen in Thailand, tegen het einde van maart wordt het onaangenaam heet en in april wil je overdag geeneens buiten zijn. Japan weet ik nietquote:Op donderdag 28 december 2023 23:07 schreef MaJo het volgende:
We hebben waarschijnlijk in maart een paar weken vrij en we twijfelen nu tussen Thailand en Japan. Is het echt té heet al in (begin) maart of is het nog te doen? Ik las dat het qua toeristen wel de perfecte tijd is omdat dan net het hoogseizoen is afgelopen.
Het plan is een paar dagen Bangkok en verder een paar eilanden, dus dat zal waarschijnlijk een binnenlandse vlucht worden. Nog tips qua eilanden?
De tickets zijn geboekt, 2 tot 26 maart. Het idee is om eerst tien dagen in het noorden door te brengen en dan 2 weken in het zuiden. Hoe we het precies in gaan vullen zullen we de komende tijd zien, voorpretquote:Op vrijdag 29 december 2023 19:39 schreef buzz1291 het volgende:
[..]
Begin maart is uitstekend te doen in Thailand, tegen het einde van maart wordt het onaangenaam heet en in april wil je overdag geeneens buiten zijn. Japan weet ik niet
In het noorden vind ik Wat Phra That Pha Sorn Kaew (https://maps.app.goo.gl/yrnDvQecHGXoL1Sp6) beslist de moeite waard.quote:Op woensdag 3 januari 2024 16:15 schreef MaJo het volgende:
[..]
De tickets zijn geboekt, 2 tot 26 maart. Het idee is om eerst tien dagen in het noorden door te brengen en dan 2 weken in het zuiden. Hoe we het precies in gaan vullen zullen we de komende tijd zien, voorpret
Bedankt voor je uitgebreide reactiequote:Op donderdag 11 januari 2024 14:07 schreef DjVero het volgende:
Ik ben op een paar eilanden geweest.
Phuket: absoluut af te raden, het halve "eiland" is opgekocht door Russen en het is veel te veel ingericht voor toeristen, inclusief alle scams en drukte. Geen sfeer, maar ik ben enkel Patong Beach geweest.
Koh Chang (tegen Cambodja aan, dus niet echt zuiden): we hadden een huurauto en voordat je in het eerste het beste 'dorpje' bent moest je eerst een behoorlijke heuvel op en af. Dat was meteen ook het spannendste, te leeg en te saai. Not my kinda island.
Koh Tao: heerlijk laidback-backpackers-eilandje, met dito sfeer. Macarena op de achtergrond en proberen touwtje te springen onder een brandend touw.Dat ging bij mij fout toen ik weg probeerde te komen (ik struikelde), waardoor er een stuk van mijn haar weggeschroeid werd lol. Koh Nang Yuang ligt tegenover Koh Tao, dat gekenmerkt wordt door een zandstrandje met aan beide zijden van dat strand de oceaan. Leuk voor een dagtrip en/of aanrader als je snorkelen leuk vindt.
Koh Phangan: het eiland eigenlijk niet gezien, want wij waren er voor de Full Moon Party. Hoop gekkigheid, veel verf, waarbij de ene toko zijn muziek nóg harder probeert te zetten dan de buurman en de beats je trommelvliezen eruit trillen, dus daar moet je wel van houden. Alcohol wordt geschonken in strandemmers.
Koh Samui: voor mij persoonlijk maakt de mix die alle overige eilanden te bieden hebben dit tot mijn favorietje. Drukte, maar ook genoeg rustige plekjes, net wat je wilt. Favo-barretje is Bamboo Bar, in Chaweng, gerund door een Italiaan met zijn Thaise vrouw, net buiten alle gekkigheid en gemaakt van, jawel, bamboe! Chaweng is voor mij favoriet, want ik houd van het nachtleven. Vanuit daar bijvoorbeeld heen en weer geweest met een boot naar de Full Moon Party.
Hoewel geen eiland, wel een aanrader, mits je er de tijd voor hebt: Khao Sok, tussen Koh Samui en Phuket in. De avond voordat je het avontuur aangaat, begint al fantastisch, met een jungle hotel met 'huisjes' op hoge palen, midden in de natuur. Het gehele park, waar je de volgende dag naartoe gaat, is één prachtig natuurgebied, met eilandjes, grotten, aapjes, etc.! Wij sliepen in een zéér primitief bamboehutje, op het water, met enkel twee klapdeurtjes en een dekentje op de vloer, ook van bamboe. Geen oog dichtgedaan, maar wat heb ik van deze twee dagen genoten! Semi-bergbeklimmen/wandelen op piepkleine, onbewoonde eilandjes midden in dat park, badend in het zweet toen we de top bereikten en waarbij de aapjes je links en rechts voorbij zoefden. Was onderdeel van onze huwelijksreis.
Kleine disclaimer: vijf jaar geleden voor het laatst geweest. Daarvoor een aantal jaar soms tot twee keer per jaar. Dus geen idee of er het één en ander is veranderd.
Helaas is het burning season als wij gaan dus het noorden is daarmee afgevallen helaasquote:Op donderdag 11 januari 2024 19:16 schreef Hineni het volgende:
[..]
In het noorden vind ik Wat Phra That Pha Sorn Kaew (https://maps.app.goo.gl/yrnDvQecHGXoL1Sp6) beslist de moeite waard.![]()
Iets verder op de berg een geweldig restaurant teweten Takmoh Coffee Khao Kho![]()
(https://maps.app.goo.gl/zQkyFeUNYbwa2HTy9)
En een beetje naar beneden nog Skywalk khaokho die helaas dicht was toen ik er kwam.
Al met al een fijne plek om een paar dagen te vertoeven.
Daarna naar Historisch Park Sukhothai (https://maps.app.goo.gl/LNeHhBMxMDWeVtwJ7) gegaan. Ook erg de moeite waard maar meer centraal in Thailand.
Da's zo'n beetje het enige stukje Thailand dat ik nog niet heb gezien, voor de rest eigenlijk overal wel geweest. Leuk desalniettemin, je gaat sowieso een mooie tijd hebben daar! Veel plezier.quote:Op zondag 14 januari 2024 22:16 schreef MaJo het volgende:
[..]
Bedankt voor je uitgebreide reactieWij reizen met peuter dus de feesteilanden vallen automatisch af
We hebben gekozen voor een combi tussen Krabi (Ao Nan) vanwaar we eilanden gaan verkennen en een paar dagen Koh Lanta. Dit werd meerdere keren aangeraden als the place to be met een gezinnetje. We gaan het zien. Misschien nog een dagje Phi Phi om nog een ander eiland mee te pakken maar denk dat het daarbij blijft. We gaan toch vooral veel van het land zien en dan eindigen met een weekje strand
[..]
Leuk!! Wij zijn er nu, ook met peuter. Op dit moment op Koh Lanta, echt heel chill en laidback! (coco lanta resort is een aanrader!)quote:Op zondag 14 januari 2024 22:16 schreef MaJo het volgende:
[..]
Bedankt voor je uitgebreide reactieWij reizen met peuter dus de feesteilanden vallen automatisch af
We hebben gekozen voor een combi tussen Krabi (Ao Nan) vanwaar we eilanden gaan verkennen en een paar dagen Koh Lanta. Dit werd meerdere keren aangeraden als the place to be met een gezinnetje. We gaan het zien. Misschien nog een dagje Phi Phi om nog een ander eiland mee te pakken maar denk dat het daarbij blijft. We gaan toch vooral veel van het land zien en dan eindigen met een weekje strand
[..]
Helaas is het burning season als wij gaan dus het noorden is daarmee afgevallen helaasDaar moeten we dus nog eens voor terugkomen!
Dit is nu de planning:
3 maart - 6 maart Bangkok —> dagtrip Ayutthaya
6 - 8 maart Kanchanaburi (2,5 uur met de trein)
8 - 9 maart Phetchaburi
9 - 11 maart Prachuap Khiri Khan
11 - 13 maart Thung Wua Laen (Chumphon)
13 - 16 maart Kao Sok
16 - 20 maart Krabi (Ao Nan), Van daaruit: Railay Beach/dagtripjes naar eilanden
20 - 24 maart Koh Lanta
24 maart terug naar Bangkok
Ha wat tof! Ik twijfelde al een beetje over de accommodatie op Koh Lanta en Coco Lanta was een daarvan, nu meteen geboekt op jouw aanradenquote:Op vrijdag 19 januari 2024 04:19 schreef Quona het volgende:
[..]
Leuk!! Wij zijn er nu, ook met peuter. Op dit moment op Koh Lanta, echt heel chill en laidback! (coco lanta resort is een aanrader!)
Ook in ao nang geweest, snel weer weggegaan, net de spaanse costa. Railay is mooi maar ook erg druk. Wel ideaal om mooie uitstapjes te maken. Verder echt heeeel goed te doen met peuter, echt een groot leuk avontuur!
ah super tof!! Wij hebben een family room, ideaal met peuter.quote:Op vrijdag 19 januari 2024 09:31 schreef MaJo het volgende:
[..]
Ha wat tof! Ik twijfelde al een beetje over de accommodatie op Koh Lanta en Coco Lanta was een daarvan, nu meteen geboekt op jouw aanraden![]()
Hmmm Ao Nang hoor ik wisselende verhalen over. Misschien moeten we het dan meer van de dagtripjes hebben![]()
Waar zijn jullie nog meer geweest? En hoe bevalt het reizen met een peuter?
Ziet er mooi uitquote:Op vrijdag 19 januari 2024 10:51 schreef Quona het volgende:
[..]
ah super tof!! Wij hebben een family room, ideaal met peuter.
Dit was gisteravond het uitzicht vanaf de bar bij coco lanta:
https://ibb.co/znpZw7j
ik vind het echt heel leuk met onze peuter! Ze doet het ook heel goed. Eet lekker mee op de markt, slaapt goed. We hebben wel bewust ingepland dat we max 1 dagdeel per dag iets ondernemen; dus of de ochtend op pad of de middag. En bij elke locatie boeken we iets met een zwembad. Op reisdagen doen we rustig aan. Ze zijn hier heel leuk en lief met kinderen, dat merk je ook overal.
Wanneer vertrekken jullie?
lekker vooruitzicht! wat hebben jullie allemaal al vastgelegd?quote:Op vrijdag 19 januari 2024 10:59 schreef MaJo het volgende:
[..]
Ziet er mooi uitWij hebben ook een family room, met stapelbed geloof ik. Kan Aapie lekker op het onderste bed.
Wij vertrekken op 2 maart die kant op, tot de 26e
Wij hebben inderdaad ook allemaal plekken met zwembad en willen hetzelfde systeem aanhouden. Ben wel benieuwd naar hoe het eten zal gaan want onze peuter kan behoorlijk kieskeurig zijn
Waar zijn jullie verder geweest/gaan jullie nog heen?
Alle hotelovernachtingen en de vlucht van Krabi naar Bangkok. We twijfelen nu of we voor een deel van de reis een huurauto willen huren. Het eerste deel van de reis doen we allemaal per trein. Hoe reizen jullie rond?quote:Op zondag 21 januari 2024 05:21 schreef Quona het volgende:
[..]
lekker vooruitzicht! wat hebben jullie allemaal al vastgelegd?
houdt de peuter een beetje van fruit? dan kan je hier echt je hart ophalen!
wij zijn begonnen in bangkok, toen naar chiang mai, railay en toen koh lanta. Morgen gaan we naar phi phi, dan nog koh hao yai en nog paar dagen bangkok. gaat tot nu toe echt beter dan verwacht! dochter had ook 0 moeite met jetlag. Hoe laat vliegen jullie? en rechtstreeks?
hebben jullie accomodaties met ontbijt? Wij wel en daar zit telkens heel lekker brood bij! Gewoon witte of bruine sneetjes die je kan roosteren.quote:Op dinsdag 23 januari 2024 21:05 schreef MaJo het volgende:
[..]
Alle hotelovernachtingen en de vlucht van Krabi naar Bangkok. We twijfelen nu of we voor een deel van de reis een huurauto willen huren. Het eerste deel van de reis doen we allemaal per trein. Hoe reizen jullie rond?
Aapie is gek op fruit dus dat is fijn! Maar hij is ook heel brood georiënteerd dus wat dat betreft houd ik mijn hart vast
Chiang Mai had me fantastisch geleken maar dat slaan we over wegens "burning season". Wij zakken dus meteen af naar het zuiden.
We vliegen met een overstap van 2 uur in Hong Kong. Even de benen strekken, lijkt me ook wel relaxed.
Ik ben benieuwd wat jullie van Phi Phi vinden, ik denk eraan om dat als dagtrip vanaf Koh Lanta te doen. Is dat de moeite?
Ik geloof dat de meeste accommodaties wel inclusief ontbijt zijn ja, al heb ik daar niet specifiek op gelet. Het belangrijkst vind ik airco en een zwembad. Maar ontbijt is natuurlijk wel handig, zeker als ze westerse opties hebbenquote:Op vrijdag 26 januari 2024 15:28 schreef Quona het volgende:
[..]
hebben jullie accomodaties met ontbijt? Wij wel en daar zit telkens heel lekker brood bij! Gewoon witte of bruine sneetjes die je kan roosteren.
mooi zeg met trein! wij hebben paar keer gevlogen, taxi busjes en nu veel met boot. Wat nu overigens geen pretje is. Er is een waarschuwing uitgegaan voor harde wind en hoge golven dus de speedboat vandaag was echt een verschrikking! Zo hard ging het tekeer.
jammer van chiang mai maar dat lijkt me idd niet fijn met burning season. ook gekeken naar khao sok?
vanuit lanta kan je prima een uitstapje doen naar phi phi, of althans de eilanden eromheen (maya bay bijv). Phi phi zelf is wel geinig maar erg party georienteerd, dus als je daar naar zoekt, zeker gaan haha. De mooie stranden rondom phi phi kan je prima bezoeken met een tripje vanuit lanta. Al doen veel mensen vanaf lanta de 4 islands tour geloof ik!
haha nou we waren 3 dagen op phi phi en dat vond ik best veel, maar daarna gingen we 3 dagen naar koh yao noi en daar had ik weer veel langer willen blijven want rust en weinig toeristen!quote:Op zondag 28 januari 2024 08:45 schreef MaJo het volgende:
[..]
Ik geloof dat de meeste accommodaties wel inclusief ontbijt zijn ja, al heb ik daar niet specifiek op gelet. Het belangrijkst vind ik airco en een zwembad. Maar ontbijt is natuurlijk wel handig, zeker als ze westerse opties hebben
Oef die hoge golven zijn geen pretje nee
Phi Phi zou echt als dagtripje met de peuter zijn, daar komt geen gefeest aan te pasIk zal de 4 eilanden tour eens checken, ik zag er wel een vanaf Ao Nang. Ik ben erg benieuwd! Word je die eilanden ook nog zat?
volgens mij zijn dat wel de nieuwe prijzen idd. Pin me er alleen niet op vast.quote:Op maandag 5 februari 2024 19:30 schreef tompsv18 het volgende:
Wat zijn fatsoenlijke vluchtprijzen voor Thailand? Ik ben van plan om in november 3 weken te gaan. Met Eva Air kun je rechtstreeks voor tussen de ¤825 en ¤875 ongeveer. Met Etihad tussen de ¤725 en ¤775 met tussenstop in Abu Dhabi.
Zal het nog goedkoper worden of zijn dit de prijzen tegenwoordig? Voor Corona heb ik gehoord dat je gemiddeld voor ¤500/¤600 die kant op kon vliegen, maar volgens mij is dat inmiddels niet meer zo?
Ik heb ook iets van 830 betaald vorig jaar en kwam echt niet goedkoper tegen (en ik heb in een flink datumbereik van meerdere maanden gekeken).quote:Op maandag 5 februari 2024 19:30 schreef tompsv18 het volgende:
Wat zijn fatsoenlijke vluchtprijzen voor Thailand? Ik ben van plan om in november 3 weken te gaan. Met Eva Air kun je rechtstreeks voor tussen de ¤825 en ¤875 ongeveer. Met Etihad tussen de ¤725 en ¤775 met tussenstop in Abu Dhabi.
Zal het nog goedkoper worden of zijn dit de prijzen tegenwoordig? Voor Corona heb ik gehoord dat je gemiddeld voor ¤500/¤600 die kant op kon vliegen, maar volgens mij is dat inmiddels niet meer zo?
Ja idd, die Chinese airlines heb ik ook gezien en die vallen sowieso af met die lange overstaptijden. Finnair is meestal heenweg wel prima maar terugweg ook enorme overstaptijd en zit ook geen bagage bij.quote:Op maandag 5 februari 2024 21:37 schreef TAmaru het volgende:
Je kunt goedkoper met China Eastern en nog een andere Chinese airline. Daarmee kun je wel opties vinden voor rond de 600 euro retour. Maar vaak heb je dan heel onhandige vluchttijden en/of moet je overnachten in een of andere Chinese stad. Ik heb gelezen dat het hotel dan vaak gratis door de airline geregeld wordt, maar dat schijnt ook niet altijd een pretje te zijn. En als ik moet kiezen tussen voor 600 euro met een of andere obscure Chinese airline en dan 23 uur onderweg zijn en voor 750 euro vliegen met Etihad waarbij je in 16 uur in Bangkok bent of voor 850 euro direct met Eva Air ... nou dan valt die eerste optie sowieso af. Finnair via Helsinki is ook een optie.
Mij leek een dagje China wel tofquote:Op maandag 5 februari 2024 21:37 schreef TAmaru het volgende:
Je kunt goedkoper met China Eastern en nog een andere Chinese airline. Daarmee kun je wel opties vinden voor rond de 600 euro retour. Maar vaak heb je dan heel onhandige vluchttijden en/of moet je overnachten in een of andere Chinese stad. Ik heb gelezen dat het hotel dan vaak gratis door de airline geregeld wordt, maar dat schijnt ook niet altijd een pretje te zijn. En als ik moet kiezen tussen voor 600 euro met een of andere obscure Chinese airline en dan 23 uur onderweg zijn en voor 750 euro vliegen met Etihad waarbij je in 16 uur in Bangkok bent of voor 850 euro direct met Eva Air ... nou dan valt die eerste optie sowieso af. Finnair via Helsinki is ook een optie.
Ik had alleen handbagage genomen bij Finnair; speciaal voor de vlucht een tas op perfecte handbagage-grootte gekocht (was goedkoper dan ruimbagage boeken) en daarnaast nog een kleinere tas meegenomen. Daar heb ik het een paar weeken mee uitgehouden. Op de terugweg had ik juist maar een kwartier om mijn aansluiting te halen. Dat lukte, maar ook omdat ze volgens mij wel wachten. Mijn vlucht uit Bangkok was 30 minuten vertraagd.quote:Op maandag 5 februari 2024 21:41 schreef tompsv18 het volgende:
[..]
Ja idd, die Chinese airlines heb ik ook gezien en die vallen sowieso af met die lange overstaptijden. Finnair is meestal heenweg wel prima maar terugweg ook enorme overstaptijd en zit ook geen bagage bij.
Het zal Eva Air rechtstreeks worden of Etihad of Emirates met tussenstop, die tussenstop is maar een paar uur.
Ik had geloof ik een vlucht op het oog waarbij je dan om 23 uur in China landt en dan de volgende dag om 9 uur weer vertrekt naar Bangkok. Dan moet je dus nog door de immigratie in China, wat vast geen heel snel proces is, en slaap je met wat mazzel rond half 2, terwijl je om half 7, 7 uur alweer op het vliegveld moet zijn ... nee dank je wel. Dan kom je helemaal kapot aan.quote:Op maandag 5 februari 2024 21:41 schreef MaJo het volgende:
[..]
Mij leek een dagje China wel tofmaar de tijden waren onhandig, dan kom je om 17u aan en vlieg je de volgende dag weer om 12u. Dan heb je dus eigenlijk alleen de avond en met een peuter valt dat meteen al af.
Wij vliegen nu met Cathay. Overstap in Hong Kong van 2 uur. Met z’n drieën zijn wij 1900 euro kwijt, dus omgerekend 633 pp. Ik geloof wel dat de peuter iets korting kreeg.
Kies zeker voor chiang mai idd. Vond phuket echt een hellhole. Zeker nu vanwege de oorlog nog 10x zoveel russen als toendertijd. Onbeschoft pauper volk en ze zitten in elke hoek en gat daar.quote:Op woensdag 7 februari 2024 23:38 schreef tompsv18 het volgende:
Vinden jullie Phuket echt de moeite waard? Lees daar toch zeer wisselende verhalen over, zoals veel Russen, erg druk en ook vrij prijzig of mis je echt iets als je dat niet hebt gezien?
Wil uiteraard Bangkok goed zien, net als Koh Samui en Krabi + Koh Phi Phi. Phuket ligt wel meer die kant op, maar Chiang Mai lijkt me op basis van de info die ik lees wel een stuk interessanter en de vluchten daar naartoe en weer naar het zuiden vallen ook wel mee.
We willen in totaal 3 weken gaan.
Ik houd van een goed feestje en doorzakken tot in de late uurtjes, maar ik vond Phuket vreselijk, al was het alleen maar doordat het halve eiland opgekocht lijkt te zijn door Russen.quote:Op woensdag 7 februari 2024 23:38 schreef tompsv18 het volgende:
Vinden jullie Phuket echt de moeite waard? Lees daar toch zeer wisselende verhalen over, zoals veel Russen, erg druk en ook vrij prijzig of mis je echt iets als je dat niet hebt gezien?
Wil uiteraard Bangkok goed zien, net als Koh Samui en Krabi + Koh Phi Phi. Phuket ligt wel meer die kant op, maar Chiang Mai lijkt me op basis van de info die ik lees wel een stuk interessanter en de vluchten daar naartoe en weer naar het zuiden vallen ook wel mee.
We willen in totaal 3 weken gaan.
Op de eilanden in het zuiden Samui/Phangan waren een paar maanden terug ook vreselijk veel Russen.quote:Op donderdag 29 februari 2024 09:48 schreef DjVero het volgende:
[..]
Ik houd van een goed feestje en doorzakken tot in de late uurtjes, maar ik vond Phuket vreselijk, al was het alleen maar doordat het halve eiland opgekocht lijkt te zijn door Russen.
Dat is doodzonde.quote:Op donderdag 29 februari 2024 10:07 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Op de eilanden in het zuiden Samui/Phangan waren een paar maanden terug ook vreselijk veel Russen.
Het is jammer en ook interessant om te constateren dat zelfs de Russen die voor de oorlog vluchten onuitstaanbaar zijn. Jaren geleden merkte ik al hoe bepaalde plekken in Cambodja helemaal vernietigd waren door het Russisch (en Chinees) toerisme, bijv. Sihanoukville.quote:Op donderdag 29 februari 2024 10:09 schreef DjVero het volgende:
[..]
Dat is doodzonde.Samui heb ik altijd erg prettig gevonden.
Yes ik weet dat op koh phangan veel russen zitten. Opzich hoef je er geen last van te hebbenquote:Op donderdag 29 februari 2024 10:07 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Op de eilanden in het zuiden Samui/Phangan waren een paar maanden terug ook vreselijk veel Russen.
vreselijk veel russen, zelfs de omroep op phuket airport was deels in het russisch!quote:Op woensdag 7 februari 2024 23:38 schreef tompsv18 het volgende:
Vinden jullie Phuket echt de moeite waard? Lees daar toch zeer wisselende verhalen over, zoals veel Russen, erg druk en ook vrij prijzig of mis je echt iets als je dat niet hebt gezien?
Wil uiteraard Bangkok goed zien, net als Koh Samui en Krabi + Koh Phi Phi. Phuket ligt wel meer die kant op, maar Chiang Mai lijkt me op basis van de info die ik lees wel een stuk interessanter en de vluchten daar naartoe en weer naar het zuiden vallen ook wel mee.
We willen in totaal 3 weken gaan.
7/11 wordt afgeraden voor SIM-kaarten omdat ze daar vaak geen idee hebben wat ze aan het doen zijn of wat ze aan het verkopen zijn. Er zijn veel winkels van providers, daar kan je er beter een aanschaffen.quote:Op dinsdag 19 maart 2024 20:35 schreef buzz1291 het volgende:
Voor alle Thailandgangers: KOOP GEEN SIM OP HET VLIEGVELD......
In iedere 7/11 buiten het vliegveld kun je nu SIM kaarten van DTAC en TRUE-H kopen voor 199Bt. 30 dagen 30 GB met een snelheid van 15 Mbps. Zelf activeren hoeft niet want dat gebeurt in het aankoopproces waar ze een foto van je paspoort en een selfie uploaden. Zodra die 2 matchen en je 199 Bt afgetikt hebt, sim er in en werken. Wil je langer dat stort je nog ff 200Bt op je wallet in de 7/11 en wordt de sim automatisch met 30 dagen verlengd.
Grote onzin!!!!!quote:Op woensdag 20 maart 2024 08:49 schreef RockNijntje het volgende:
[..]
7/11 wordt afgeraden voor SIM-kaarten omdat ze daar vaak geen idee hebben wat ze aan het doen zijn of wat ze aan het verkopen zijn. Er zijn veel winkels van providers, daar kan je er beter een aanschaffen.
Zelf hebben wij er overigens wel bewust voor gekozen net ietsje meer te betalen op het vliegveld, zodat we later in de stad geen gehannes meer zouden hebben in de beperkte tijd die we hadden.
Ik heb het op meerdere websites gelezen toen ik er destijds onderzoek naar heb gedaan, maar ik ben blij dat jij een goede ervaring gehad hebtquote:Op woensdag 20 maart 2024 21:22 schreef buzz1291 het volgende:
[..]
Grote onzin!!!!!
Mijn meest recente ervaring van januari dit jaar in een lokale 7/11 was dat de hele bak met sim kaarten werd neergezet en ik een nummer mocht uitkiezen. Paspoort overhandigen waar de medewerker in een speciale app een foto van de hoofdpagina maakte en daarna nog een profielfoto van mij. In de app moeten die twee matchen en dan mag je 199Bt aftikken. SIM is dan al actief en die mag je dan zelf plaatsen want een nieuwe iPhone 15 PRO vertrouw ik niet toe aan een 7/11 medewerker. En klaar. Oh en wanneer ze niet weten wat ze aan het doen zijn dan kun je 'm ook niet kopen want dan kunnen ze de barcode ook niet scannen.
Dus welke gek met ongetwijfeld twee linkerhanden dit dan afraadde vraag ik ik me af.
Weet je, de Thais zelf zijn er heel boos over dat er nu zulke aanbiedingen zijn terwijl ze zelf voor een unlimited abonnement iets van 1100 Bt betalen. Eind februari heeft True-H voor abonnementen dan ook hun prijs tot 450Bt verlaagd.quote:Op woensdag 20 maart 2024 21:26 schreef RockNijntje het volgende:
[..]
Ik heb het op meerdere websites gelezen toen ik er destijds onderzoek naar heb gedaan, maar ik ben blij dat jij een goede ervaring gehad hebt
Het was in november en de pagina's die ik las waren allemaal uit 2023, vandaar dat ik het vertrouw(de). Maar nogmaals, ik ben blij dat jij een goede ervaring gehad hebt!quote:Op woensdag 20 maart 2024 21:28 schreef buzz1291 het volgende:
[..]
Weet je, de Thais zelf zijn er heel boos over dat er nu zulke aanbiedingen zijn terwijl ze zelf voor een unlimited abonnement iets van 1100 Bt betalen. Eind februari heeft True-H voor abonnementen dan ook hun prijs tot 450Bt verlaagd.
En wellicht is jouw destijds al weer wat langer geleden maar op dit moment werkt het perfect, ook bij langer gebruik dan 30 dagen met een automatische verlenging zolang je maar voldoende bartjes op je wallet stort.
Nogmaals, ze kunnen niets verkopen wanneer de sim niet middels de app geregistreerd is. En ja, je moet natuurlijk wel zelf weten wat je wil hebben want advies zul je in een 7/11 niet gauw krijgen.quote:Op woensdag 20 maart 2024 21:31 schreef RockNijntje het volgende:
[..]
Het was in november en de pagina's die ik las waren allemaal uit 2023, vandaar dat ik het vertrouw(de). Maar nogmaals, ik ben blij dat jij een goede ervaring gehad hebt!
Ze hadden het trouwens niet over dat iedere 7/11 stuk voor stuk vreselijk was, gewoon dat het over het algemeen wordt afgeraden omdat veel 7/11's dus niet weten wat ze verkopen of wat ze aan het doen zijn qua SIM-kaarten. Betekent niet dat er helemaal geen goede tussen zitten natuurlijk
Klopt inderdaad, ik weet niet helemaal waarom je dat blijft herhalen, ik ben het met je eens, is gewoon feitelijk zoquote:Op woensdag 20 maart 2024 21:36 schreef buzz1291 het volgende:
[..]
Nogmaals, ze kunnen niets verkopen wanneer de sim niet middels de app geregistreerd is.
Dit zal waarschijnlijk één van de dingen zijn waarop die meningen/adviezen gebaseerd zijn. Genoeg mensen zullen dat niet weten.quote:En ja, je moet natuurlijk wel zelf weten wat je wil hebben want advies zul je in een 7/11 niet gauw krijgen.
Wij hebben het ook in de 7/11 laten doen, werkte primaquote:Op dinsdag 19 maart 2024 20:35 schreef buzz1291 het volgende:
Voor alle Thailandgangers: KOOP GEEN SIM OP HET VLIEGVELD......
In iedere 7/11 buiten het vliegveld kun je nu SIM kaarten van DTAC en TRUE-H kopen voor 199Bt. 30 dagen 30 GB met een snelheid van 15 Mbps. Zelf activeren hoeft niet want dat gebeurt in het aankoopproces waar ze een foto van je paspoort en een selfie uploaden. Zodra die 2 matchen en je 199 Bt afgetikt hebt, sim er in en werken. Wil je langer dat stort je nog ff 200Bt op je wallet in de 7/11 en wordt de sim automatisch met 30 dagen verlengd.
Geen enkel probleemquote:Op zondag 7 april 2024 19:57 schreef gijsman het volgende:
Zijn bankbiljetten met de afbeelding van de oude koning nog bruikbaar? Heb nog 120 THB liggen die ik over een paar maanden wil gebruiken.
Wij zijn vanaf Bangkok afgezakt naar het zuiden: Phetchaburi, Prachuap Khiri Khan, Chumpon, Khao Sok, Koh Lanta & Ao Nang. Is ons erg goed bevallen! Maar is wel totaal anders dan het noorden waarschijnlijk, dit was hoofdzakelijk strandquote:Op zondag 6 oktober 2024 21:14 schreef Middelpunt het volgende:
Wij gaan voor het eerst naar Thailand, van 16 oktober tot en met 5 november. Het plan was om een paar dagen in Bangkok door te brengen en de nachttrein naar Chiang Mai te nemen en een auto te huren om de Mae Hong Son-loop te doen. Maar het in het gebied rond Chiang Mai hebben ze momenteel veel last van overstromingen en ik weet niet zeker of de Mae Hong Son-loop nu wel veilig is om te rijden. We hebben alleen vliegtickets en de eerste accommodatie geboekt, dus we zijn flexibel. Heeft iemand enig advies voor een alternatieve route die we kunnen doen? Wij houden wel van een beetje avontuur en houden van natuurparken.
Hoe is het afgelopen?quote:Op zondag 6 oktober 2024 21:14 schreef Middelpunt het volgende:
Wij gaan voor het eerst naar Thailand, van 16 oktober tot en met 5 november. Het plan was om een paar dagen in Bangkok door te brengen en de nachttrein naar Chiang Mai te nemen en een auto te huren om de Mae Hong Son-loop te doen. Maar het in het gebied rond Chiang Mai hebben ze momenteel veel last van overstromingen en ik weet niet zeker of de Mae Hong Son-loop nu wel veilig is om te rijden. We hebben alleen vliegtickets en de eerste accommodatie geboekt, dus we zijn flexibel. Heeft iemand enig advies voor een alternatieve route die we kunnen doen? Wij houden wel van een beetje avontuur en houden van natuurparken.
Op de eilanden is het voor een langer verblijf niet echt aan te raden, duurder en knippen en scheren voor wat vervoer betreft. Daarnaast vrij ver afgelegen van een luchthaven. Chiang Mai kan maar wanneer, zoals nu, het oogst seizoen in volle gang is, is het wachten op de slechtste luchtkwaliteit ter wereld aldaar.quote:Op woensdag 20 november 2024 21:19 schreef Anonyappelmous het volgende:
Wat zouden jullie tegenwoordig aanraden als de beste plek om digital nomad lifestyle uit te proberen? Ik ben 10 jaar geleden al 2 maanden in Thailand geweest en vrijwel overal geweest. Toen sprak mij de eilanden en Pai erg aan. Toch lees ik vooral Chiang Mai als plek. Hoe zit met het Ko Lanta en Ko Chang want daar denk ik nu het meeste aan. Ko Phangan weet ik niet hoe digital nomad friendly dat is, vond dat ook wel een interessante plek.
Ik vind het vooral belangrijk om onder de mensen te zijn, andere digital nomads, backpackers, hippies etc. Wat is er erg aan om bv op Ko Lanta of Ko Chang 3 maanden te verblijven dan? Hoezo moet ik in de buurt een luchthaven hebben?quote:Op donderdag 21 november 2024 21:45 schreef buzz1291 het volgende:
[..]
Op de eilanden is het voor een langer verblijf niet echt aan te raden, duurder en knippen en scheren voor wat vervoer betreft. Daarnaast vrij ver afgelegen van een luchthaven. Chiang Mai kan maar wanneer, zoals nu, het oogst seizoen in volle gang is, is het wachten op de slechtste luchtkwaliteit ter wereld aldaar.
Geen idee met wat je onder digital Nomad friendly verstaat maar voor mij is dat slechts een uitstekende vaste internet fiber verbinding. Jomtien is voor mij de place to be, 2 x 3 maanden per jaar dan. Dicht bij alles maar ook weer ver genoeg weg van alles waar ik tijdens mijn werk geen tijd voor heb
Tja, gewoon doen dan. Ik bestempel mezelf ook als een digital nomad, en werk m'n uren hoofdzakelijk in de Aziatische tijdzone maar moet er regelmatig voor naar Singapore en Hong Kong.quote:Op donderdag 21 november 2024 23:46 schreef Anonyappelmous het volgende:
[..]
Ik vind het vooral belangrijk om onder de mensen te zijn, andere digital nomads, backpackers, hippies etc. Wat is er erg aan om bv op Ko Lanta of Ko Chang 3 maanden te verblijven dan? Hoezo moet ik in de buurt een luchthaven hebben?
Ik ken Koh Lanta en Koh Chang van voor de pandemie; infrastructuur is niets mis mee en als je een tijdje rondhangt weet je de weg wel en zeur je niet over 2 euro extra voor een taxi. Dat leer je vanzelf wel.quote:Op vrijdag 22 november 2024 20:16 schreef buzz1291 het volgende:
Nou ken ik Koh Lanta niet maar Koh Chang is niet echt goedkoop in vergelijk met alles daar aan de landzijde tussen Trat en Chonburi. En zonder eigen vervoer word je daar compleet uitgekleed wanneer je vervoer nodig hebt.
kan soi cowboy aanraden in bkkquote:Op donderdag 21 november 2024 23:46 schreef Anonyappelmous het volgende:
Ik vind het vooral belangrijk om onder de mensen te zijn
ik ben op koh phangan. Zitten digital nomads die ook bijeenkomsten organiseren om elkaar te leren kennen. Super veel nomad vriendelijke cafe's. En prachtig eiland. Erg divers met veel activiteiten, voornamelijk spiritueel en gericht op een gezonde levenstijl maar ook veel feesten om uit te gaan.quote:Op woensdag 20 november 2024 21:19 schreef Anonyappelmous het volgende:
Wat zouden jullie tegenwoordig aanraden als de beste plek om digital nomad lifestyle uit te proberen? Ik ben 10 jaar geleden al 2 maanden in Thailand geweest en vrijwel overal geweest. Toen sprak mij de eilanden en Pai erg aan. Toch lees ik vooral Chiang Mai als plek. Hoe zit met het Ko Lanta en Ko Chang want daar denk ik nu het meeste aan. Ko Phangan weet ik niet hoe digital nomad friendly dat is, vond dat ook wel een interessante plek.
Het was echt fantastisch!quote:
Ligt aan de periode waarin je gaat. In Phuket en op Samui eindigt het regenseizoen het laatst en daar kan het in oktober nog aardig doorregenen. Zelf zou ik dan voor Phuket kiezen met uitstekende hotels in Kamala Beach, straat oversteken en je hebt een heel breed strand. Maar wil je het "iets" authentieker kijk dan eens in de buurt van Ban The, daar waar de boten naar Koh Samet vertrekken. ook hele aardige stranden en op redelijke reisafstand van Bangkok waarbij je moet rekenen op 2000Bt all-in enkele reis per privé taxi. Zomaar wat ideetjes hoor.quote:Op maandag 21 juli 2025 22:55 schreef Landgeld het volgende:
Wat zou in Thailand een leuke reisroute zijn met een baby van 10 maanden en kind van 3.5.
Bangkok
Koh samui
Bangkok
Maar Kanchanaburi isquote:Op donderdag 16 oktober 2025 14:16 schreef MaJo het volgende:
Nadat het Thailand virus ons vorig jaar al gegrepen heeft hebben we weer tickets geboekt, 3 weken in februari
Vorig jaar deden we Bangkok - Phetchaburi - Prachuap Kiri Khan - Chumpon - Khao Sok - Koh Lanta - Krabi -Bangkok.
Deze keer willen we ons op het noorden gaan richting, met waarschijnlijk ook nog een paar dagen strand aan de oostkust. Op dit moment staan Ayutthaya, Sukhothai en Chiang Mai al op de planning maar we twijfelen nu of we daarna richting Chiang Rai gaan of juist in de tegenovergestelde richting, richting Mae Hong Son. En we denken er dus aan om Kanchanaburi over te slaan.
Tips zijn welkom en zeker als er nog leuke dingen te doen zijn voor onze 5-jarige!
Vandaar ook hier de vraag of we dat wel kunnen makenquote:
Voor mij was het een van de leukste plekken. Werd daar blijer van dan bv Chiang Mai.quote:Op donderdag 16 oktober 2025 15:44 schreef MaJo het volgende:
[..]
Vandaar ook hier de vraag of we dat wel kunnen makenWat heeft Kanchanaburi te bieden behalve de brug over de rivier Kwai (die nota bene hernoemd is omdat de schrijver het fout had
)? Op de een of andere manier trekt het me niet zo, krijg er een beetje tourist trap vibes bij
Ja en het lastige is ook dat je het pas weet als je ergens geweest bent, dus wat dat betreft moet je toch een beetje afgaan op wat anderen zeggenquote:Op donderdag 16 oktober 2025 15:51 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
Voor mij was het een van de leukste plekken. Werd daar blijer van dan bv Chiang Mai.
Er zitten watervallen in de buurt die mooi zijn. Je kan nog een stuk de oude spoorlijn op. En verder vond ik de sfeer heel relaxt.
Hielp ook dat het guesthouse waar we zaten echt waanzinnig eten had, en dat de kookcursus die we daar deden echt heel goed was.
Het blijft wel een persoonlijk ding, ieder zijn eigen favo's. En als jouw gevoel niet goed is, lekker niet doen. Je moet niets he
Anders doe je het gewoon nog een derde keerquote:Op donderdag 16 oktober 2025 17:26 schreef MaJo het volgende:
[..]
Ja en het lastige is ook dat je het pas weet als je ergens geweest bent, dus wat dat betreft moet je toch een beetje afgaan op wat anderen zeggen
Waarom werd je blijer van Kanchanaburi dan van Chiang Mai? Viel Chiang Mai dan ook tegen?
Die derde keer zit er vast ook nog wel inquote:Op donderdag 16 oktober 2025 17:37 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
Anders doe je het gewoon nog een derde keer
Lag deels aan het weer, dat was in Kanchanaburi goed, terwijl het in Chiang Mai matig was (en tijdens de trekking we eerder van de heuvel afgeleden). En vond Kanchanaburi meer een dorp dan een stad.
En, maar persoonlijk, veel wo2 in Kanchanaburi.
Chiang Mai viel als stad weer niet tegen hoor. Wel heel anders dan bv Bangkok.
Dan zou ik er zeker wel heen gaan. De grote begraafplaats(en) en het kleine museum zijn zeker de moeite waard ook. Maar dat kan dus ook die derde keer.quote:Op vrijdag 17 oktober 2025 16:51 schreef MaJo het volgende:
[..]
Die derde keer zit er vast ook nog wel in
Ik ga ook nog alles goed checken hoor, volgens mij is de natuur wel heel mooi rondom Kanchanaburi. We zijn er nog niet helemaal uitBen ook wel een WOII buff, we waren in de zomer nog in Normandië.
Wat voor vervoer hebben jullie gebruikt?
ik heb van kachanaburi naar bangkok vv alles met de bus gedaan, ging primaquote:Op vrijdag 17 oktober 2025 16:54 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
Dan zou ik er zeker wel heen gaan. De grote begraafplaats(en) en het kleine museum zijn zeker de moeite waard ook. Maar dat kan dus ook die derde keer.
Wij hebben alles met trein/bus gedaan.
Van Kanchanaburi naar Bangkok zelf in de derde klasse trein
Houten bankjes, ventilator aan het plafond, ramen vol open, deuren open, en gaan
Ja ik denk het toch eigenlijk ookquote:Op vrijdag 17 oktober 2025 16:54 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
Dan zou ik er zeker wel heen gaan. De grote begraafplaats(en) en het kleine museum zijn zeker de moeite waard ook. Maar dat kan dus ook die derde keer.
Wij hebben alles met trein/bus gedaan.
Van Kanchanaburi naar Bangkok zelf in de derde klasse trein
Houten bankjes, ventilator aan het plafond, ramen vol open, deuren open, en gaan
Ik ben juist benieuwd naar mensen die in het noorden een auto gehuurd hebben, dat willen wij namelijk doenquote:Op vrijdag 17 oktober 2025 19:49 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ik heb van kachanaburi naar bangkok vv alles met de bus gedaan, ging prima
Hoe heette jullie guesthouse? Degene die ik 2 jaar geleden op het oog had en ook de beste is volgens TripAdvisor is al vol op onze dataquote:Op donderdag 16 oktober 2025 15:51 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
Voor mij was het een van de leukste plekken. Werd daar blijer van dan bv Chiang Mai.
Er zitten watervallen in de buurt die mooi zijn. Je kan nog een stuk de oude spoorlijn op. En verder vond ik de sfeer heel relaxt.
Hielp ook dat het guesthouse waar we zaten echt waanzinnig eten had, en dat de kookcursus die we daar deden echt heel goed was.
Het blijft wel een persoonlijk ding, ieder zijn eigen favo's. En als jouw gevoel niet goed is, lekker niet doen. Je moet niets he
Ondertussen wel van locatie veranderd en het is al een tijd terug dat we er waren,quote:Op vrijdag 17 oktober 2025 20:08 schreef MaJo het volgende:
[..]
Hoe heette jullie guesthouse? Degene die ik 2 jaar geleden op het oog had en ook de beste is volgens TripAdvisor is al vol op onze data
Ook die zit tijdens die data al volquote:Op vrijdag 17 oktober 2025 20:21 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
Ondertussen wel van locatie veranderd en het is al een tijd terug dat we er waren,
https://www.tripadvisor.n(...)naburi_Province.html
Zeker!quote:Op donderdag 16 oktober 2025 15:46 schreef MaJo het volgende:
Ook denken we eraan om voor de hele reis deze keer een huurauto te nemen, zodat we helemaal vrij zijn in ons doen en laten. We hebben vorige keer alleen in het zuiden gereden, is dat in het noorden een beetje te doen?
Wat een etters die buffelsquote:Op donderdag 30 oktober 2025 11:22 schreef DjVero het volgende:
buffels...) die in tegengestelde richting op de vluchtstrook op de highways rijden, soms ook nog zonder licht of iets dergelijks.
We zitten er nu aan te denken om meteen naar Chiang Rai te vliegen, daar een auto te huren en Chiang Mai/Mae Hong Son te doen en dan terug te vliegen naar Bangkok en te eindigen met een paar dagen Koh Samedquote:Op donderdag 30 oktober 2025 11:35 schreef Hallojo het volgende:
Je kunt naar Chiang Mai vliegen en daar de Mae Hong Son loop doen en daarna doorrijden naar Bangkok via Sukhothai, Phitsanulok en Ayutthaya.
Thanks! Wij hebben in het zuiden ook gereden en daar dezelfde ervaringen. Goed opletten want het is vaak het recht van de sterkste en niet bepaald logischquote:Op donderdag 30 oktober 2025 11:22 schreef DjVero het volgende:
[..]
Zeker!
Afgelopen zomer van Bangkok naar Chiang Mai gereden. Bangkok is (d)ruk, Chiang Mai is smal, zeker het centrum. Het hotel waar ik verbleef bevond zich aan een zeer smalle weg waar ik een tegenligger tegen kwam. Dat was wel even puzzelen en meten lol. Voor de rest is het heerlijk rijden, ondanks dat ik toen midden in het regenseizoen reed.
Vooral bedacht zijn op weggebruikers (in alle vormen en maten, waaronder buffels...) die in tegengestelde richting op de vluchtstrook op de highways rijden, soms ook nog zonder licht of iets dergelijks. Of vrachtwagens die amper de heuvels/bergen op komen en dus met een slakkengangetje rijden. Sowieso veel snelheidsverschillen tussen voertuigen (de één rijdt 60, de ander 130). Rotondes zijn niet echt rotondes in de vorm van voorrang die je al dan niet zou moeten krijgen, eerder het recht van de sterkste (lees: degene die durft).
Voor de rest niks noemenswaardigs meegemaakt onderweg.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |