Sorry dat ik dit topic een beetje kaap, als het niet de bedoeling is maak ik een eigen topic aan.
Ikzelf probeer nu elke maand 1/3 van mijn netto inkomen te beleggen. De rest gaat op aan aflossing hypotheek en vaste lasten. Ik probeer dus zoveel mogelijk te beleggen om maximaal te kunnen compounden. Ik dacht dat ik hier vrij slim mee bezig was, maar volgens mij benut ik mijn mogelijkheden nog niet optimaal.
Nu ik mij aan het verdiepen ben in het pensioengebeuren ben ik erachter gekomen dat ik, mede door wat extra box 3 inkomen en mijn lease auto waar ik geen pensioen over opbouw, ik elk jaar ongeveer 2500 euro extra kan inleggen op mijn premiepensioen van mijn bruto inkomen; mijn jaarruimte. Dit geeft mij te denken, omdat dit netto ongeveer 10% netto mijn normale inleg zou zijn wat ik nu prive beleg, dus redelijk te verwaarlozen. Daar staat tegenover dat die 2500 euro extra wel een verdubbeling is van mijn huidige pensioenopbouw daar mijn werkgever maar 5,5% van mijn jaarinkomen-AOW inlegt. Dat klinkt namelijk een beetje karig, hoewel het elke 5 jaar omhoog gaat met een maximum van ongeveer 22% van bruto jaarsalaris als ik 60+ ben (ben nu begin 30).
Mijn gevoel zegt dat 10% van mijn besteedbaar inkomen wat ik nu beleg fiscaalvoordelig vastzetten voor je oude dag in een premiepensioen, wat dus echt van mij is, het risico wel waard is om flexibiliteit op te geven over dit gedeelte. Zeker omdat ik daarmee mijn pensioenpremie op dit moment verdubbel en ik mijn pensioenruimte maximaal benut. Maar tegelijkertijd weet ik ook dat de kans groot is dat ik pas rond mijn 70+ men pensioen kan, en de vraag is wat je dan nog aan al dat geld hebt als je gezondheid mogelijk niet meer optimaal is.
Dus
90% prive beleggen (etf/index trackers) waar ik altijd bij kan mocht het leven anders lopen
10% in een geblokkeerde lijfrenterekening als aanvulling op mijn premiepensioen van mijn werkgever (tot max van jaarruimte)
Klinkt dit een beetje als een slimme zet ?