Lekker helpend en constructief wel jaquote:Op woensdag 29 december 2021 09:23 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Om de standaard lockdown reactie te doorbreken, iets anders is in de ogen van het kabinet toch niet mogelijk. Laat alles dan maar overlopen.
Heb je corona? Las net je postquote:Op woensdag 29 december 2021 09:33 schreef Molo het volgende:
[..]
Lekker helpend en constructief wel ja
Heeft hij ook absoluut gezegd. Hij zei letterlijk: ''dan komen we direct bij u terug''quote:Op woensdag 29 december 2021 09:18 schreef GurneyIsBestOke het volgende:
Ik ben er vrij zeker van dat vDissel had gezegd te versoepelen als Omikron milder bleek maar goed, dat zullen ze wel de prullenbak in gooien.
Ja maar de Amerikaanse versie van Omikron is heeeeeel erg anders dan de Europese versie. Daarom kun je wel gewoon naar Belgie rijden maar als je getest + gevaccineerd bent en het vliegtuig uitstapt moet je in quarantaine.quote:Op woensdag 29 december 2021 09:06 schreef RipCity het volgende:
https://www.telegraaf.nl/(...)oor-reizigers-uit-vs
Rare beslissing weer idd
Gelukkig ook slechts een adviesquote:NS: reis liever niet naar België, het is te druk in de treinen
De NS raadt reizigers dringend af om met de trein naar België af te reizen, tenzij dit echt noodzakelijk is. Veel Nederlanders reizen momenteel af naar het zuiden om een dagje uit te kunnen, aangezien Nederland in een lockdown zit en België niet. Daardoor is het volgens de NS zo druk in de trein dat het onmogelijk is om voldoende afstand te houden. De oproep geldt tot komende zondagavond.
Gisteren was het ook al druk in de treinen naar het zuiden. De NS zette extra medewerkers op de perrons in om de reizigersstromen in goede banen te leiden. Ook moesten enkele keren mensen achterblijven omdat ze niet meer in de trein pasten. Ook op de snelwegen richting België is het de laatste dagen een stuk drukker dan normaal en staan er meerdere files.
Hij heeft er vast niet bij gezegd hoeveel minder dat dan moet zijn dus dat is dan de escape route. Kan je nog steeds alle kanten mee op.quote:Op woensdag 29 december 2021 09:37 schreef Oliver23 het volgende:
[..]
Heeft hij ook absoluut gezegd. Hij zei letterlijk: ''dan komen we direct bij u terug''
Klinkt allemaal prachtig, ware het niet dat er nog een reservoir van niet gevaccineerden is, wat gewoon blijft bestaan. Ook nadat alle boostertjes zijn gezet.quote:Op woensdag 29 december 2021 09:21 schreef Tarado het volgende:
[..]
zo'n lockdown remt tijdelijk de verspreiding, intussen wordt er geboosterd en zijn de zwakkeren beter beschermd en kan je de touwtjes weer laten vieren.
Nogmaals ik vind het een paardenmiddel maar stellen dat die lockdown meer kwaad dan goed doet voor de verspreiding slaat nergens op.
Amerikaanse Omikron ga je schijnbaar opeens heel veel fast food van eten en krijg je een oncontroleerbare drang om wapens te verzamelen.quote:Op woensdag 29 december 2021 09:37 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Ja maar de Amerikaanse versie van Omikron is heeeeeel erg anders dan de Europese versie. Daarom kun je wel gewoon naar Belgie rijden maar als je getest + gevaccineerd bent en het vliegtuig uitstapt moet je in quarantaine.
Dit zijn precies de regeltjes waardoor ik ga hopen dat alles compleet overlopen wordt hier, kom maar op.
Nee was grapje nav die test van een user hierquote:
Nope, dat niet.quote:Op woensdag 29 december 2021 09:38 schreef pullup het volgende:
[..]
Hij heeft er vast niet bij gezegd hoeveel minder dat dan moet zijn dus dat is dan de escape route. Kan je nog steeds alle kanten mee op.
Deze redenatie vind ik nogal krom.quote:Op woensdag 29 december 2021 09:37 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Ja maar de Amerikaanse versie van Omikron is heeeeeel erg anders dan de Europese versie. Daarom kun je wel gewoon naar Belgie rijden maar als je getest + gevaccineerd bent en het vliegtuig uitstapt moet je in quarantaine.
Dit zijn precies de regeltjes waardoor ik ga hopen dat alles compleet overlopen wordt hier, kom maar op.
Hoe ga je op basis van die nieuwe informatie bijsturen? De laatste schattingen voor R die ik gezien heb waren: delta variant : 0.7, omicron: >2. Dan zou ik minstens nog even afwachten, want als die R niet daalt kom je in problemen. Ook al is omicron milder, als het aantal besmettingen elke 2 a 3 dagen verdubbelt zal je toch in problemen komen.quote:Op woensdag 29 december 2021 09:07 schreef chratnox het volgende:
[..]
Toen deze maatregelen genomen werden was er nog niets bekend over het milder zijn van Omikron. Er werd uitgegaan van een veel hogere R met hetzelfde ziektebeeld.
Toen daar afgelopen keer naar gevraagd werd was ‘t antwoord dat huisartsen en verpleeghuizen het ook heel druk hebben. Dat was geen onderdeel van de initiële motivatie, dus lijkt het of er gezocht wordt naar een reden het in stand te houden. Vandaar weigeren bij te sturen op basis van nieuwe informatie.
Klinkt lekker simpel.quote:Op woensdag 29 december 2021 09:31 schreef vosss het volgende:
[..]
Nee. We moeten dat virus gewoon accepteren. Van leven ga je dood. Soms aan een ongeluk. Soms aan kanker. Soms aan een hartaanval en soms aan een virus.
Het wordt tijd dat we dat gewoon accepteren.
zeker, misschien hebben ze geluk dat het meevaltquote:Op woensdag 29 december 2021 09:38 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Klinkt allemaal prachtig, ware het niet dat er nog een reservoir van niet gevaccineerden is, wat gewoon blijft bestaan. Ook nadat alle boostertjes zijn gezet.
Neenquote:Op woensdag 29 december 2021 09:41 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Deze redenatie vind ik nogal krom.
Naar Belgie rijden is iets wat nogal moeilijk tegen te houden is. Er wordt wel opgeroepen het niet te doen, maar men doet het toch, omdat het kan. Met reizigers per vliegtuig ligt dat heel anders.
Waarmee ik verder geen oordeel wil uitspreken over het een of het ander, maar er is gewoon wat mij betreft geen link wat betreft regeltjes.
Of Kooimans met haar passief agressieve "zucht" tweet als reactie op een nieuwsartikel waarin te lezen was dat Nederlanders ondanks de kerona graag naar het buitenland op vakantie willen. Dat haar eigen collega Osterhaus vrijwel dagelijks Duits/Nederlandse grens oversteekt om in talkshows te schnabbelen, daar hoor je mevrouw niet over. Om nog maar te zwijgen over het feit dat diezelfde Ab doodleuk naar New York vloog om daar een gala bij te wonen.quote:Op woensdag 29 december 2021 08:22 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Ja, nog zoiets. Net als vorig jaar toen de winkels open waren op Black Friday, en het kabinet vervolgens #viesmad was dat mensen er ook naartoe gingen. Wat verwacht je dan verdomme
quote:Op woensdag 29 december 2021 09:20 schreef Mondkapje het volgende:
Ondertussen in VK:
Ministers have been urged to cut the Covid isolation period from seven to five days with experts warning that NHS staff shortages pose a bigger threat than rising patient numbers.
The Health Secretary has already reduced quarantine from 10 to seven days in England while in the US it has been cut from 10 days to five for people who are asymptomatic and can wear a mask around people for another five days.
https://www.dailymail.co.(...)rs-experts-warn.html
Bij ons nog wel even tien dagen vrees ik. We kijken wel naar Engeland maar doen het tegenovergestelde.
https://www.independent.c(...)latest-b1982851.htmlquote:The number of Covid patients in London hospitals has increased by almost 50 per cent within a week, with admissions on the rise across all but one region of England, new figures show.
Deze maatregel laat precies de volledige willekeur van regeltjes zien. Wat voegt dit toe? Waarom uit het vliegtuig wel in quarantaine en met de auto niet?quote:Op woensdag 29 december 2021 09:41 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Deze redenatie vind ik nogal krom.
Naar Belgie rijden is iets wat nogal moeilijk tegen te houden is. Er wordt wel opgeroepen het niet te doen, maar men doet het toch, omdat het kan. Met reizigers per vliegtuig ligt dat heel anders.
Waarmee ik verder geen oordeel wil uitspreken over het een of het ander, maar er is gewoon wat mij betreft geen link wat betreft regeltjes.
Is het ook. Omicron is naar grote waarschijnlijkheid vergelijkbaar met een griep. Dan betekend het dus dat we weer terug kunnen gaan naar het leven van 2019quote:
Ik zit morgen in de trein naar België 😄quote:Op woensdag 29 december 2021 09:39 schreef Molo het volgende:
[..]
Nee was grapje nav die test van een user hier![]()
Vrij naar Andre Hazes 'Het Rode Licht'
Of wel, want afgelopen dagen veel in drukte gezeten, waaronder de trein naar Gent.
Merk het vanzelf, worth it iig.
Gevaccineerd en jonge godin en alles dus zal wel goed komen
Hopen dat onze beleidsmakers dat ook inzien in niet blijven hangen in het “voorkomen van doden ten koste van alles”quote:Op woensdag 29 december 2021 09:49 schreef Johannes788 het volgende:
[..]
Is het ook. Omicron is naar grote waarschijnlijkheid vergelijkbaar met een griep. Dan betekend het dus dat we weer terug kunnen gaan naar het leven van 2019
Net als voor onze Amerikaanse vrienden, gewoon 10 dagen in quarantainequote:Op woensdag 29 december 2021 09:50 schreef Caland het volgende:
Overigens ga ik over een kleine anderhalve maand een weekend naar Servie, dat is inmiddels een hoogrisicogebied blijkbaar. Moet je dat sneltestje bij terugkomst dan op Schiphol of in Servie doen?
Omdat het met het vliegtuig gemakkelijker te handhaven is. Hoeveel grensovergangen zijn er met Belgie? Nog daargelaten dat er vanwege Schengen toch vrij verkeer mogelijk moet zijn?quote:Op woensdag 29 december 2021 09:48 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Deze maatregel laat precies de volledige willekeur van regeltjes zien. Wat voegt dit toe? Waarom uit het vliegtuig wel in quarantaine en met de auto niet?
Voer het dan ook in voor Belgie, paar keer controleren aan de grensovergangen en 90% gaat niet meer naar Belgie.
Doen ze dat dan?quote:Op woensdag 29 december 2021 09:50 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Hopen dat onze beleidsmakers dat ook inzien in niet blijven hangen in het “voorkomen van doden ten koste van alles”
Ja, dat gaat hem sowieso niet worden bij geen klachten natuurlijk.quote:Op woensdag 29 december 2021 09:51 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Net als voor onze Amerikaanse vrienden, gewoon 10 dagen in quarantaine
hoe zie je dit in de praktijk dan voor je? Dat stikkende mensen met een saturate van 80% met een morfinepompje huiswaarts gezonden worden of..?quote:Op woensdag 29 december 2021 09:31 schreef vosss het volgende:
[..]
Nee. We moeten dat virus gewoon accepteren. Van leven ga je dood. Soms aan een ongeluk. Soms aan kanker. Soms aan een hartaanval en soms aan een virus.
Het wordt tijd dat we dat gewoon accepteren.
Als ze geluk hebben.quote:Op woensdag 29 december 2021 09:52 schreef Aventura het volgende:
[..]
hoe zie je dit in de praktijk dan voor je? Dat stikkende mensen met een saturate van 80% met een morfinepompje huiswaarts gezonden worden of..?
Ik denk dat als je een paar keer gaat controleren de meeste mensen het wel uit hun hoofd laten. Uiteraard gaan er mensen toch nog gewoon naar Belgie, maar het gros niet.quote:Op woensdag 29 december 2021 09:51 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Omdat het met het vliegtuig gemakkelijker te handhaven is. Hoeveel grensovergangen zijn er met Belgie? Nog daargelaten dat er vanwege Schengen toch vrij verkeer mogelijk moet zijn?
Dat maakt wat mij betreft de regels niet willekeurig, maar al dan niet praktisch uitvoerbaar.
Vlieg je naar Brussel, pak je de trein idd. Als je wat in Amsterdam moet doen en niet in quarantaine wil zijn er legio opties.quote:Op woensdag 29 december 2021 09:51 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Omdat het met het vliegtuig gemakkelijker te handhaven is. Hoeveel grensovergangen zijn er met Belgie? Nog daargelaten dat er vanwege Schengen toch vrij verkeer mogelijk moet zijn?
Dat maakt wat mij betreft de regels niet willekeurig, maar al dan niet praktisch uitvoerbaar.
Een griep die bijna iedereen gaat krijgen. Tiojdens een normaal griepseizoen raakt minder dan 10% van de bevolking besmet.quote:Op woensdag 29 december 2021 09:49 schreef Johannes788 het volgende:
[..]
Is het ook. Omicron is naar grote waarschijnlijkheid vergelijkbaar met een griep. Dan betekend het dus dat we weer terug kunnen gaan naar het leven van 2019
Dit ja, het is typisch een maatregel die niks extra's biedt, behalve meer ongemakken voor passagiers en problemen voor KLM.quote:Op woensdag 29 december 2021 09:54 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Vlieg je naar Brussel, pak je de trein idd. Als je wat in Amsterdam moet doen en niet in quarantaine wil zijn er legio opties.
Enige effect is dat je de passagiersstromen verschuiven. Ten koste van bijvoorbeeld KLM en Schiphol (al hebben die het vooral van overstappers natuurlijk).
Maarja, “je moet wat hè”
Op zichzelf denk ik niet per se dat een quarantaine voor deze passagiers iets toevoegt. Maar dat heeft niets te maken met willekeur van regeltjes en het al dan niet naar Belgie gaan van andere mensen.quote:Op woensdag 29 december 2021 09:54 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Ik denk dat als je een paar keer gaat controleren de meeste mensen het wel uit hun hoofd laten. Uiteraard gaan er mensen toch nog gewoon naar Belgie, maar het gros niet.
Maar nogmaals, wat voegt een quarantaine toe voor passagiers uit Amerika als deze passagiers al gevaccineerd en getest moeten zijn?
Omdat er meer is in het leven dan thuiszittenquote:Op woensdag 29 december 2021 09:56 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Op zichzelf denk ik niet per se dat een quarantaine voor deze passagiers iets toevoegt. Maar dat heeft niets te maken met willekeur van regeltjes en het al dan niet naar Belgie gaan van andere mensen.
Misschien zouden wel meer mensen het uit hun hoofd laten als er beter gecontroleerd wordt. Ik snap dan persoonlijk niet zo waarom daar dan handhaving en controle op gezet zou moeten worden en mensen niet zelf kunnen beslissen om niet te gaan als er opgeroepen wordt het niet te doen, zowel door NL als BE.
Omdat Nederland collectief aan het zeiken was toen de Belgen allemaal onze kant op kwamen gok ik.quote:Op woensdag 29 december 2021 09:58 schreef Caland het volgende:
Snap sowieso dat gezeur om Belgie niet zo, die mensen zijn voor het overgrote deel volledig gevaccineerd en soms zelfs geboosterd. Je krijgt juist deze mensen na twee jaar aan maatregelen gewoon niet meer opgehokt.
Zeker.quote:Op woensdag 29 december 2021 09:58 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Omdat er meer is in het leven dan thuiszitten
https://www.government.nl(...)mandatory-quarantinequote:Op woensdag 29 december 2021 09:52 schreef Caland het volgende:
[..]
Ja, dat gaat hem sowieso niet worden bij geen klachten natuurlijk.
Nee, dat wil ik helemaal niet, laat die mensen lekker naar Belgie gaan als ze willen. En laat gevaccineerde en geteste passagiers uit Amerika gewoon toe zonder quarantaine.quote:Op woensdag 29 december 2021 09:59 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Zeker.
Jij wil controle en handhaving om te zorgen dat mensen niet naar BE gaan. Ik niet, overigens. Men doet maar. Ik trek mijn eigen plan wel.
Ook nooit zo begrepen. Ik was een paar weken terug in Keulen waar in het restaurant Nederlands de voertaal was. Zag veel mensen in deze regio naar de kerstmarkt in Dusseldorf gaan. Gelukkig hebben die wat minder aandachtsgeile burgemeesters die menen daar alarm over te moeten slaan.quote:Op woensdag 29 december 2021 09:59 schreef Questular het volgende:
[..]
Omdat Nederland collectief aan het zeiken was toen de Belgen allemaal onze kant op kwamen gok ik.
Stukje public shaming, niks mis meequote:
https://reizentijdenscorona.rijksoverheid.nl/quote:Op woensdag 29 december 2021 10:01 schreef Anton91 het volgende:
[..]
https://www.government.nl(...)mandatory-quarantine
Volgens mij ook niet nodig. En anders kun je toch zeggen dat je in Kroatie bent geweest en minder dan 12 uur op het vliegveld in Servie bent geweest?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |