Ik vond die 12 graden met zon van twee dagen terug ook wel wat hebben.quote:Op woensdag 5 januari 2022 09:15 schreef INViCTuS het volgende:
Ik heb toch liever 12 graden met regen dan dit kansloze tyfus weer. 3.5 graad en gestage regen. Man man man
Die 10 minuten laatst waren echt geweldig idd.quote:Op woensdag 5 januari 2022 09:50 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Ik vond die 12 graden met zon van twee dagen terug ook wel wat hebben.
Hier heeft de zon twee dagen zichzelf regelmatig laten zien, in het noorden was het zelfs nog beter. Niet feiten verdraaien om winterpropaganda te verkopenquote:Op woensdag 5 januari 2022 10:02 schreef aloa het volgende:
[..]
Die 10 minuten laatst waren echt geweldig idd.
Vooral die dubbele cijfers en de regenecht tien keer beter dan dit weer
Bewijs.quote:Op vrijdag 31 december 2021 15:49 schreef Nattekat het volgende:
Zelfs de zon schijnt nu. PER-FECT zo.
Hier hoef je niet voor naar de Canarische Eilanden.
Hier ook een heerlijk zonnetje 20 minuten geleden, toen ik echter eenmaal buiten liep met de hond stortregen.quote:Op woensdag 5 januari 2022 11:39 schreef Ondeugend_is_woedend het volgende:
Heerlijk zonnetje in Assen. Al dreigt het af en toe dus wat dikke buien niet uitgesloten.
Maar alles beter dan grijs en vochtig.
Mag ook wel, hè. Dat is ter compensatie van 3/4 dagen ellende zoals gisteren en komend weekend. https://www.weerplaza.nl/(...)naal-flink-nat/7465/quote:
Als je in Zeeland hebt gewoond stelt de wind elders in Nederland weinig meer voor inderdaad.quote:Op woensdag 5 januari 2022 10:59 schreef bloodymary1 het volgende:
Als het nou niet zo zou waaien zou het best lekker zijn met dat zonnetje. Ik haat wind.
Maar volgens een kennis die hier pas woont en uit Zeeland komt stelt de wind hier niks voor, dus dat geloof ik dan maar.
De horrorquote:Op donderdag 6 januari 2022 13:29 schreef INViCTuS het volgende:
[..]
Mag ook wel, hè. Dat is ter compensatie van 3/4 dagen ellende zoals gisteren en komend weekend. https://www.weerplaza.nl/(...)naal-flink-nat/7465/
Vorig jaar hadden we (begin?) februari ook nog een winterprik met aardig wat sneeuwquote:Op donderdag 6 januari 2022 18:08 schreef aloa het volgende:
Nao en ao index zijn een stuk positiever voor winterweer halverwege januari.
Moeten uiteraard de hogedrukgebieden wel goed liggen.
Klopt, toen stonden ze nog op de schaats.quote:Op donderdag 6 januari 2022 18:50 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Vorig jaar hadden we (begin?) februari ook nog een winterprik met aardig wat sneeuw
Weet inmiddels wel redelijk wat over het weer en meteorologie en mijn vrienden en familie komen ook wel eens met vragen als ze wat willen weten of waarom dingen zo zijn. Ook het volgen van chasers in de VS is altijd mooi om te zien. maar het meeste toch wel door zelf op te zoeken en te lezen.quote:Op donderdag 6 januari 2022 19:59 schreef -Sigaartje het volgende:
Ik heb een boek gedownload van KNMI over meteorlogie, omdat ik helemaal niets van snap dat het de ene keer 15 graden is en direct kort daarop de boel bevroren is. Dat de wind vanuit een andere hoek komt, dat snap ik, maar niemand legt uit hoe dat komt. Ook niet waarom er plotseling boven x een lagedrukgebied ligt en boven y een hogedrukgebied en waarom dat verandert.
Ik vind de weerpraatjes op het journaal (tv/radio) veel te summier. Ze mogen best wel wat meer vertellen.
Het eerste wat ik al uit het boek heb geleerd is dat ook de maan invloed heeft op de luchtdruk (ook een soort eb en vloed), dat wist ik niet eens! Waarom vertellen weerkundigen ons dit niet??
Dank je wel!quote:Op donderdag 6 januari 2022 20:14 schreef INViCTuS het volgende:
[..]
Weet inmiddels wel redelijk wat over het weer en meteorologie en mijn vrienden en familie komen ook wel eens met vragen als ze wat willen weten of waarom dingen zo zijn. Ook het volgen van chasers in de VS is altijd mooi om te zien. maar het meeste toch wel door zelf op te zoeken en te lezen.
Weerkundigen vertellen dit niet omdat de meeste mensen dat niet zo interessant vinden en dat bij het reguliere weerpraatje niet zo boeiend, er geen tijd voor is en de meeste mensen het toch niet snappen. Vaak is weer helemaal niet zo makkelijk. Dingen ontstaan niet zomaar en er komt niet standaard onweer bij warmte of de warmte is hier altijd anders dan in Spanje. nee, niet waar.
Hier staan heel veel termen uitgelegd voor als je interesse hebt. Een kundig meteoroloog, de Alpenweerman. Al is hij inmiddels weg.
https://www.alpenweerman.(...)at-bij-alpenweerman/
Ik wist het ook niet, maar dat komt meer omdat ik er eigenlijk nooit over na heb gedachtquote:Op donderdag 6 januari 2022 19:59 schreef -Sigaartje het volgende:
Het eerste wat ik al uit het boek heb geleerd is dat ook de maan invloed heeft op de luchtdruk (ook een soort eb en vloed), dat wist ik niet eens! Waarom vertellen weerkundigen ons dit niet??
Dat kan ik alleen maar onderstrepen.quote:Op vrijdag 7 januari 2022 15:03 schreef Nattekat het volgende:
Begin wel aan mezelf te merken dat ik die donkere dagen minder en minder goed trek.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |