Dus afgelopen seizoen begon hij met 90% focus? Of 80%?quote:Op vrijdag 24 december 2021 13:09 schreef ChevyCaprice het volgende:
[..]
Als hij in 2016 en dit jaar meer zijn best had gedaan had hij er al 9. Dus die 9 kan er nog zeker wel komen.
2022 begint hij denk ik met 100% focus.
Chevy denkt dat de absolute dominantie de laatste paar races te danken is aan Hamilton die plots op 100% ging rijden.quote:Op vrijdag 24 december 2021 13:11 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
Dus afgelopen seizoen begon hij met 90% focus? Of 80%?
Meer zijn best? Beter bedoel je en verder zijn die titels van 17-20 gewoon verdiend hoor maar ik denk dat er van de huidige F1 coureurs wel enkelen bij zitten die met die auto de titels ook hadden gepakt, Verstappen en Alonso zeker, Vettel, Ricciardo, Leclerc en Sainz waarschijnlijk ook wel.quote:Op vrijdag 24 december 2021 13:09 schreef ChevyCaprice het volgende:
[..]
Als hij in 2016 en dit jaar meer zijn best had gedaan had hij er al 9. Dus die 9 kan er nog zeker wel komen.
2022 begint hij denk ik met 100% focus.
Ook 100. Maar hij heeft het hele seizoen gedacht dat het wel goedkwam en hij verloor af en toe focus heb ik het idee. Tot aan ronde 53 dacht hij terecht dat hij het kampioenschap had gewonnen.quote:Op vrijdag 24 december 2021 13:11 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
Dus afgelopen seizoen begon hij met 90% focus? Of 80%?
It ain't over until the fat bitch sings.quote:Op vrijdag 24 december 2021 13:21 schreef ChevyCaprice het volgende:
[..]
Ook 100. Maar hij heeft het hele seizoen gedacht dat het wel goedkwam en hij verloor af en toe focus heb ik het idee. Tot aan ronde 53 dacht hij terecht dat hij het kampioenschap had gewonnen.
terecht?quote:Op vrijdag 24 december 2021 13:21 schreef ChevyCaprice het volgende:
[..]
Ook 100. Maar hij heeft het hele seizoen gedacht dat het wel goedkwam en hij verloor af en toe focus heb ik het idee. Tot aan ronde 53 dacht hij terecht dat hij het kampioenschap had gewonnen.
Lijkt me eerder dat het met een nieuwe motor en een illegale achtervleugel te maken hadquote:Op vrijdag 24 december 2021 13:15 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Chevy denkt dat de absolute dominantie de laatste paar races te danken is aan Hamilton die plots op 100% ging rijden.
Nee, Hamilton liet Max gewoon winnen daarvoor.quote:Op vrijdag 24 december 2021 13:26 schreef Tijn het volgende:
[..]
Lijkt me eerder dat het met een nieuwe motor en een illegale achtervleugel te maken had
Ja, deed Mercedes bewust om het kampioenschap spannend te maken.quote:Op vrijdag 24 december 2021 13:32 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Nee, Hamilton liet Max gewoon winnen daarvoor.
Klopt er zullen zeker meer coureurs wat titels hebben gepakt in de Mercedessen van 17-20. Zeker in 19 en 20, want toen kreeg Hamilton geen echte tegenstand te verduren natuurlijk. In 17 en 18 had je nog Vettel die wat strijd bood.quote:Op vrijdag 24 december 2021 13:16 schreef Tarado het volgende:
[..]
Meer zijn best? Beter bedoel je en verder zijn die titels van 17-20 gewoon verdiend hoor maar ik denk dat er van de huidige F1 coureurs wel enkelen bij zitten die met die auto de titels ook hadden gepakt, Verstappen en Alonso zeker, Vettel, Ricciardo, Leclerc en Sainz waarschijnlijk ook wel.
Hier kan Hamilton uiteraard niets aan doen, daarom ook zo pijnlijk voor hem dat het hem dit jaar niet lukte met echte tegenstand.
Totdat Mercedes na de zomerstop weer met een update kwam en Vettel het nakijken had.quote:Op vrijdag 24 december 2021 14:16 schreef ChevyCaprice het volgende:
[..]
Klopt er zullen zeker meer coureurs wat titels hebben gepakt in de Mercedessen van 17-20. Zeker in 19 en 20, want toen kreeg Hamilton geen echte tegenstand te verduren natuurlijk. In 17 en 18 had je nog Vettel die wat strijd bood.
Ik heb het seizoen teruggekeken en het viel me juist op dat in de openingsraces de RBR helemaal niet zo dominant was en Lewis gewoon de meeste races op z'n naam schreef. Max kwam pas aan de leiding na de overwinning in Monaco, daarvoor ging Lewis gewoon aan kop. Het is wel waar dat wanneer Lewis een race won, Max als tweede over de streep kwam. Wat dat betreft had RBR een betere start dan voorgaande jaren. Maar het was echt niet zo dat ze een voorsprong hadden.quote:Op vrijdag 24 december 2021 14:25 schreef beantherio het volgende:
In de eerste helft van het seizoen had ik helemaal niet het gevoel dat Hamilton er voor de volle 100% voor ging. Hij oogde opvallend vermoeid. Pas in de laatste 4 races, doen de auto ook superieur was, zag je de "oude" Hamilton weer terug.
Het hele gezever van HAM dat RB het hele jaar de dominante wagen heeft gehad slaat ook nergens op. Op zijn best waren ze gelijkwaardig en hadden ze hier en daar wat meer voordeel per baan. Maar na de zomerstop was de Mercedes gewoon dominant. Vrijwel elke race de RB daarna nog heeft gewonnen was op tactiek of omdat de auto het circuit echt niet lag voor Mercedes.quote:Op vrijdag 24 december 2021 14:29 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik heb het seizoen teruggekeken en het viel me juist op dat in de openingsraces de RBR helemaal niet zo dominant was en Lewis gewoon de meeste races op z'n naam schreef. Max kwam pas aan de leiding na de overwinning in Monaco, daarvoor ging Lewis gewoon aan kop. Het is wel waar dat wanneer Lewis een race won, Max als tweede over de streep kwam. Wat dat betreft had RBR een betere start dan voorgaande jaren. Maar het was echt niet zo dat ze een voorsprong hadden.
In het WDC heb je gelijk. Maar Bottas heeft het voor de WCC natuurlijk wel veel beter gedaan dan Perez, al heeft RB wel een aantal keer nadrukkelijk Perez zijn race opgeofferd omdat zij meer nog dan Mercedes, hun eerste rijder kampioen wilde maken.quote:Op vrijdag 24 december 2021 14:55 schreef WismutVeilchen83 het volgende:
Ik heb nog eens zitten denken over Perez vs Bottas. Even los van of beiden genoeg hebben gebracht denk ik dat Perez het beter heeft gedaan dan Bottas. Die laatste eindigde maar 1 keer voor VER, namelijk in Turkije. Verder pakte hij alleen in de sprintraces in Italië en Brazilië één punt af van Verstappen. Perez pakte punten af van Hamilton in Monaco en Turkije. Ook in Baku zou hij zonder klapband punten hebben afgepakt. Wat vooral blijft hangen zijn ook de felle duels die hij uitvocht zodra hij bij Hamilton in de buurt zat. In Baku hield hij hem achter zich en ook in Turkije kwam Hamilton er niet voorbij doordat Perez tot het uiterste ging. In Brazilië deed hij het maximale en tot slot zorgde hij er in Abu Dhabi voor dat HAM geen vrije pitstop had, hetgeen naar alle waarschijnlijkheid cruciaal geweest is.
In Hongarije en Abu Dhabi boekte hij buiten zijn schuld om 0-resultaten, terwijl hij ook in Bahrein te maken had met technisch malheur. Ik weet dat hij ook enkele domme fouten maakte (België, sprint in UK, Imola) en dat vooral zijn kwalificatie beter moet. Maar het beeld dat bottas meer heeft bijgedragen bestrijd ik. Hamilton heeft op Turkije na niets aan Bottas gehad en dat hij wat obligate derde plaatsen heeft geboekt doet daar niets aan af. Zelfs strategisch kan ik me geen race herinneren waarin Verstappen last heeft gehad van Bottas. Zelfs als hij na een stop achter Bottas kwam was hij er in no time voorbij.
Corona.quote:Op vrijdag 24 december 2021 14:25 schreef beantherio het volgende:
In de eerste helft van het seizoen had ik helemaal niet het gevoel dat Hamilton er voor de volle 100% voor ging. Hij oogde opvallend vermoeid. Pas in de laatste 4 races, doen de auto ook superieur was, zag je de "oude" Hamilton weer terug.
Volgens mij wordt er alleen naar eindstand gekeken, zonder tussenliggende meetmomenten.quote:Op vrijdag 24 december 2021 15:10 schreef Faraday01 het volgende:
Hoe zit het met het windtunnelgebruik? Mag Merc vanaf januari als constructeurskampioen minder windtunnel uren maken en Red Bull als nummer 2 maar leider bijn de constructeurs halverwege 2021 weer iets meer doen? of is het volgende meetmoment halverwege 2022?
Hoe werkt dat überhaupt? Lopen er continu inspecteurs van de FIA rond om te klokken hoeveel windtunneluren een team maakt? Of is het een kwestie van blauwe ogen?quote:Op vrijdag 24 december 2021 15:10 schreef Faraday01 het volgende:
Hoe zit het met het windtunnelgebruik? Mag Merc vanaf januari als constructeurskampioen minder windtunnel uren maken en Red Bull als nummer 2 maar leider bijn de constructeurs halverwege 2021 weer iets meer doen? of is het volgende meetmoment halverwege 2022?
https://www.formula1.com/(...)N4A0cjbNRbdYx8a.htmlquote:Op vrijdag 24 december 2021 15:19 schreef Mano_ het volgende:
[..]
Volgens mij wordt er alleen naar eindstand gekeken, zonder tussenliggende meetmomenten.
quote:The fact that the FIA seems more interested in penalising Lewis Hamilton for not showing up to the awards ceremony than examining why it bent it own rules so that another driver could win the championship is highly indicative of where its priorities now lie. It also illustrates how much Formula 1 symbolizes a certain type of privilege.
Oh wist ik niet, dank!quote:Op vrijdag 24 december 2021 15:25 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
https://www.formula1.com/(...)N4A0cjbNRbdYx8a.html
2x per jaar
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |