quote:Presidentieel Paleis Turkije 58 keer groter dan het Witte Huis
Beide zijn toch soenitisch en behoorlijk fundamentalistisch. Ik vraag me dan af waarom die optie zou wegvallen?quote:
Incident wbt Khasoggi, concurrenten wbt invloed.quote:Op donderdag 16 december 2021 18:40 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Beide zijn toch soenitisch en behoorlijk fundamentalistisch. Ik vraag me dan af waarom die optie zou wegvallen?
Ze kiezen elke keer zelf voor hem. De meerderheid wil een sterke megalomane man omdat past bij hun idee over turkije.quote:Op donderdag 16 december 2021 19:00 schreef Spanky78 het volgende:
Echt zonde. Mooi land dat echt op weg was naar een mooie toekomst. Helaas door een megalomane ‘sterke man’ helemaal naar de tyfus geholpen.
Een laagopgeleid volk maakt altijd de fout dat ze denken dat een sterke man gelijk staat aan een sterke (rechts)Staat. Juist door die sterke man wordt de Staat ernstig verzwakt.quote:Op donderdag 16 december 2021 19:15 schreef Elbosia het volgende:
[..]
Ze kiezen elke keer zelf voor hem. De meerderheid wil een sterke megalomane man omdat past bij hun idee over turkije.
quote:Op dinsdag 30 november 2021 23:37 schreef Digi2 het volgende:
Rentevergoedingen zijn naar mijn weten niet toegestaan binnen de fundamentalistische islam en dat zou de reden kunnen zijn.
Denken dat die pooier een echte moslim is en daarom de rente niet verhoogtquote:Op donderdag 16 december 2021 11:54 schreef michaelmoore het volgende:
Omdat Erdogan de Sultan is met een Sultan kasteel, en een echte moslim
Wacht maar tot we om drinkwater moeten gaan vechten over +- 25 jaar, dat gaat gezellig worden.quote:Op donderdag 16 december 2021 21:03 schreef Spanky78 het volgende:
De economische crisis die er aan komt is nog nooit gezien. We denken dat Corona een issue is… maar honger en opstand worden de volgende in grote delen van de wereld
We verzuipen vaak bijna door de regen in dit land. Omdat we alles dicht asfalteren en dichtbouwen, mensen hun tuin als parkeerterrein gebruiken etc. wordt het regenwater (nog) onvoldoende benut en in rap tempo naar zee afgevoerd. Daar liggen ontzettend veel nu nog onbenutte mogelijkheden.quote:Op donderdag 16 december 2021 21:16 schreef Document1 het volgende:
[..]
Wacht maar tot we om drinkwater moeten gaan vechten over +- 25 jaar, dat gaat gezellig worden.
Dat was in de zomer van 2018 wel anders.quote:Op donderdag 16 december 2021 21:23 schreef Digi2 het volgende:
[..]
We verzuipen vaak bijna door de regen in dit land. Omdat we alles dicht asfalteren en dichtbouwen, mensen hun tuin als parkeerterrein gebruiken etc. wordt het regenwater (nog) onvoldoende benut en in rap tempo naar zee afgevoerd. Daar liggen ontzettend veel nu nog onbenutte mogelijkheden.
Klopt het grondwaterpeil daalde flink die zomer en het duurde erg lang tot dat weer op peil kwam. De oorzaak is dus te weinig aanvulling van het grondwaterpeil en daar liggen behalve het klimaat vooral andere oorzaken aan ten grondslag die ik al genoemd heb. Vergeleken met veel andere landen valt hier jaarlijks nogal wat neerslag. Er zijn dus genoeg mogelijkheden er wat aan te doen.quote:Op donderdag 16 december 2021 22:35 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
Dat was in de zomer van 2018 wel anders.
Ze importeren iets meer dan ze exporteren. Maar dat zal niet lang meer zo zijn met deze wisselkoersenquote:Op vrijdag 17 december 2021 08:08 schreef Richestorags het volgende:
Prachtig voor de export dit. De vraag is: hoeveel importeert Turkije? Ik vermoed een hoop. Daarnaast lijken ze richting hyperinflatie te gaan.
Niet lang daarna zal de productie spaak lopen en niet lang daarna de export.quote:Op vrijdag 17 december 2021 08:28 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Ze importeren iets meer dan ze exporteren. Maar dat zal niet lang meer zo zijn met deze wisselkoersen
In Turkije zit men nu in de situatie dat als je (deels) afhankelijk bent van import dat het geld dat je aan het begin van de maand hebt aan het eind van de maand 50% minder waard is. Met hoe de grafiek nu verloopt kan dat wel eens gaan oplopen naar 100% en dan naar 200%. Dat wordt gewoon extreem problematisch. Daarnaast verzuipt de economie in geld en schieten de prijzen ook steeds meer omhoog.quote:Op vrijdag 17 december 2021 08:34 schreef DarkwingDuck het volgende:
[..]
Niet lang daarna zal de productie spaak lopen en niet lang daarna de export.
Ben benieuwd hoe men daar het tij denkt te kunnen keren en of dat ook gaat lukken. Tot op heden waren alle pogingen vruchteloos.
Lijkt me dat Erdogan er op gokt dat de export (ook nog eens gesteund door de lage rente) zo hard gaat draaien dat het ze de crisis uit helpt. De pijn zal komen te liggen bij de gewone man. Plus dat het maar de vraag is of het überhaupt gaat werken.quote:Op vrijdag 17 december 2021 09:10 schreef Richestorags het volgende:
[..]
In Turkije zit men nu in de situatie dat als je (deels) afhankelijk bent van import dat het geld dat je aan het begin van de maand hebt aan het eind van de maand 50% minder waard is. Met hoe de grafiek nu verloopt kan dat wel eens gaan oplopen naar 100% en dan naar 200%. Dat wordt gewoon extreem problematisch. Daarnaast verzuipt de economie in geld en schieten de prijzen ook steeds meer omhoog.
Financieel wanbeleid. Ik denk dat de wereld blij mag zijn dat Turkije geen atoomwapens heeft en Israël blij mag zijn dat het niet naast Turkije ligt. Het zou een makkelijke afleiding zijn voor Erdogan.
De man heeft een zeer krappe meerderheid, ook nog eens behaald door de diaspora. Daarnaast is het een klassiek verhaal van een megalomane dictator: begint goed, ontaardt in zelfverrijking, zelfoverschatting en nepotisme. Het volk houdt vast aan het "oude" beeld en de trots die daardoor is vergaard.quote:Op vrijdag 17 december 2021 09:13 schreef Jemoederniet het volgende:
Turkse volk krijgt de inflatie die het verdient.
Hadden ze maar niet op Erdogan moeten stemmen.
quote:When the work is done, and one's name is becoming distinguished, to withdraw into obscurity is the way of Heaven.
quote:In the highest antiquity, (the people) did not know that there were (their rulers). In the next age they loved them and praised them. In the next they feared them; in the next they despised them. Thus it was that when faith (in the Dao) was deficient (in the rulers) a want of faith in them ensued (in the people). How irresolute did those (earliest rulers) appear, showing (by their reticence) the importance which they set upon their words! Their work was done and their undertakings were successful, while the people all said, 'We are as we are, and we all did it ourselves!'
Price-fixing is problematisch voor eventuele investeerders. De inputprijzen lopen op door inflatie en het kan je zomaar gebeuren dat je eindproduct aan een opgelegde prijs moet voldoen waardoor het niet langer rendabel is of zelfs verlieslatend wordt. Dan leg je de productie stil en kan je met bedreiging of met confiscatie te maken krijgen, dit hebben we in Venezuela allemaal recent zien gebeuren. Investeerders zullen pas aan boord komen als de lira niet langer als betaalmiddel wordt geaccepteerd door het merendeel van de bevolking en eigendomsrechten verzekerd zijn. Quatar investors zullen minder last ondervinden en die zouden er dingen kunnen ondernemen. Kleinere ondernemingen die geen primaire levensbehoeften betreffen zouden vanuit de diaspora gestart kunnen worden voor hen zijn de risicos relatief beperkt. Vooral voor toerisme kan het een stimulans zijn als de lira zo laag is omdat daar behoorlijk wat loonkosten aan vastzitten en die gaan nu door het putje natuurlijk. Mja, vanwege de pandemie zitten daar voorlopig ook aanzienlijke risicos aan vast. De vraagkant is daardoor erg onzeker.quote:Op vrijdag 17 december 2021 09:22 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Lijkt me dat Erdogan er op gokt dat de export (ook nog eens gesteund door de lage rente) zo hard gaat draaien dat het ze de crisis uit helpt. De pijn zal komen te liggen bij de gewone man. Plus dat het maar de vraag is of het überhaupt gaat werken.
Dan gaat ie waarschijnlijk de rente weer eens verlagen en het buitenland de schuld geven dat dit niet werktquote:Op vrijdag 17 december 2021 10:32 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Ik verwacht dat Ome Erdo zeer snel weer iets gaat roepen. Al dan niet over de centrale bank of een afleiding met iets anders.
Vraag en aanbod, zowel als de valuta-snelheid worden hoofdzakelijk bepaald in Turkije zelf, liras zijn immers geen wereldmunt die banken graag als reserve aanhouden. Je moet wel heel erg dom zijn in zoiets te geloven. Zoals de dollar al rap de bolivars verdrong zal vermoedelijk de lira al snel verdrongen worden door euros. De grote beschikbaarheid van euros en dollars zijn een prima alternatief en dat versnelt de hyperinflatie. Jammer genoeg krijg je als turkse werknemer in liras betaald en juist door deze snel uit te geven of te wisselen voor euros of dollars versnelt de inflatie. De turkse overheid ziet zich gedwongen te monetariseren en zo kom je in een viscieuze cirkel terecht. Valutawisselkantoren sluiten is een optie maar dat werkte in Venezuela ook niet, al snel ontstaat een zwarte valutamarkt.quote:Op vrijdag 17 december 2021 10:33 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Dan gaat ie waarschijnlijk de rente weer eens verlagen en het buitenland de schuld geven dat dit niet werkt
Je hebt het wel over een bevolking die Erdogan stevig in het zadel houdt en waar het opleidingsniveau een stuk lager is dan in Nederland.quote:Op vrijdag 17 december 2021 10:50 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Vraag en aanbod, zowel als de valuta-snelheid worden hoofdzakelijk bepaald in Turkije zelf, liras zijn immers geen wereldmunt die banken graag als reserve aanhouden. Je moet wel heel erg dom zijn in zoiets te geloven. Zoals de dollar al rap de bolivars verdrong zal vermoedelijk de lira al snel verdrongen worden door euros. De grote beschikbaarheid van euros en dollars zijn een prima alternatief en dat versnelt de hyperinflatie. Jammer genoeg krijg je als turkse werknemer in liras betaald en juist door deze snel uit te geven of te wisselen voor euros of dollars versnelt de inflatie. De turkse overheid ziet zich gedwongen te monetariseren en zo kom je in een viscieuze cirkel terecht. Valutawisselkantoren sluiten is een optie maar dat werkte in Venezuela ook niet, al snel ontstaat een zwarte valutamarkt.
Vandaag lukt de 19 nog wel zoals t nu gaatquote:Op donderdag 16 december 2021 23:02 schreef DarkwingDuck het volgende:
17,75 nu. Ben er bang voor dat we de 18 niet meer halen vandaag. Maar morgen weer een nieuwe dag.
Ik denk dat je cynischer moet denken. De man is er heilig van overtuigd dat Turkije zonder hem instort en zal alles doen om aan de macht te blijven. Dit verkoopt hij ook weer als 'vijanden van buiten' die Turkije aanvallen. Een 'oorlog' heb je als je wordt aangevallen. Rally around the flag-idee waar veel boertjes gevoelig voor zijn.quote:Op vrijdag 17 december 2021 09:22 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Lijkt me dat Erdogan er op gokt dat de export (ook nog eens gesteund door de lage rente) zo hard gaat draaien dat het ze de crisis uit helpt. De pijn zal komen te liggen bij de gewone man. Plus dat het maar de vraag is of het überhaupt gaat werken.
Voor het middaguur al.quote:Op vrijdag 17 december 2021 11:07 schreef Elbosia het volgende:
[..]
Vandaag lukt de 19 nog wel zoals t nu gaat
We zitten nu op 19,10quote:Op vrijdag 17 december 2021 11:11 schreef DarkwingDuck het volgende:
[..]
Voor het middaguur al.
Die 20 gaan we ruim voor de kerst al halen.
0,052quote:Op vrijdag 17 december 2021 10:26 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
1 Lira is dus 0,053 Euro
1 december was het nog 0,066
20% gedaald in iets meer dan 2 weken.
Hoe zal dat zijn bij een benzinepomp daar loopt de prijs tijdens het tanken ook omhoog.quote:Op vrijdag 17 december 2021 11:14 schreef DarkwingDuck het volgende:
[..]
Het is gewoon niet meer bij te houden.
Of bij het uitzoeken van een TV. Tegen de tijd dat je bij de kassa bent aangekomen is het ding al weer heel wat lira's meer waard.quote:Op vrijdag 17 december 2021 11:17 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Hoe zal dat zijn bij een benzinepomp daar loopt de prijs tijdens het tanken ook omhoog.
Zoveel buitenlandse valuta hebben ze daar niet meer, las ik. Dit zijn extreem dure grapjes: even een miljard dollar er doorheen gejaagd voor een beetje tijdelijke ademruimte.quote:Op vrijdag 17 december 2021 11:49 schreef Houtenbeen het volgende:
[ twitter ]
[ twitter ]
Even boven de 17 lira per dollar en gelijk actie van de Turken
Hoeveel dollar en euro heeft de Turkse bank nog om in te wisselen?quote:Op vrijdag 17 december 2021 11:49 schreef Houtenbeen het volgende:
[ twitter ]
[ twitter ]
Even boven de 17 lira per dollar en gelijk actie van de Turken
10 keer goedkopere nepkledingquote:Op vrijdag 17 december 2021 11:51 schreef NightDancert het volgende:
De laatste keer dat ik in Turkije op vakantie was, in 2010, was de omrekenfactoe 2.1. Inmiddels bijna een factor 10 meer
Rond de 20 miljard zo te lezen:quote:Op vrijdag 17 december 2021 11:56 schreef Tlaloc het volgende:
[..]
Hoeveel dollar en euro heeft de Turkse bank nog om in te wisselen?
Wat een armoede. Dit is bijna een faillissement.quote:Op vrijdag 17 december 2021 12:06 schreef Perrin het volgende:
[..]
Rond de 20 miljard zo te lezen:
https://www.reuters.com/w(...)2247-bln-2021-12-09/
De centrale bank gebruikt ook wat andere dubieuze middelen om de munt (tijdelijk) te versterken:
https://www.reuters.com/w(...)p-global-2021-12-02/
Ja het komt al aardig in pompen-of-verzuipen territorium.quote:Op vrijdag 17 december 2021 12:11 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Wat een armoede. Dit is bijna een faillissement.
Dit was van 9 december, en zo te zien is er net weer zoiets gedaan. Vraag me af hoeveel ze nu nog over hebben.quote:Op vrijdag 17 december 2021 12:06 schreef Perrin het volgende:
[..]
Rond de 20 miljard zo te lezen:
https://www.reuters.com/w(...)2247-bln-2021-12-09/
De centrale bank gebruikt ook wat andere dubieuze middelen om de munt (tijdelijk) te versterken:
https://www.reuters.com/w(...)p-global-2021-12-02/
Ja de miljarden verdampen in razend tempo zo.quote:Op vrijdag 17 december 2021 12:14 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Dit was van 9 december, en zo te zien is er net weer zoiets gedaan. Vraag me af hoeveel ze nu nog over hebben.
Volgens die tweets hierboven wel, maar niks officieels gezien.quote:Op vrijdag 17 december 2021 13:18 schreef Tlaloc het volgende:
Nadat hij de 19 aantikte ging hij meteen terug naar 18,50... Weet iemand wat er gebeurde? Weer een miljard de open haard in?
Niet dat het veel uitmaakte, maar toch.
Dure hobbyquote:Op vrijdag 17 december 2021 13:08 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Het was van korte duur, we zijn weer terug bij de 19 euro.
Heeft de centrale bank nou echt net een miljard uitgegeven om de daling van de lira een half uurtje te drukken?
Op zijn south parks and it's gone.quote:Op vrijdag 17 december 2021 13:08 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Het was van korte duur, we zijn weer terug bij de 19 euro.
Heeft de centrale bank nou echt net een miljard uitgegeven om de daling van de lira een half uurtje te drukken?
En jij denkt niet dat het te maken heeft met het weigeren van Erdogan de rente te verhogen, maar hem te verlagen? ITT alle economische theorie?quote:Op vrijdag 17 december 2021 15:40 schreef Werkperd het volgende:
Dit is gewoon een duidelijk gecoördineerd aanval op Turkije.
Turkije zal niet neerbuigen!!
De boze buitenwereld heeft het op ome Erdolf gemunt zeg ik je. Snel, steun je grote leider op basis van oud sentiment en niet om de tiran die hij nu is.quote:Op vrijdag 17 december 2021 15:40 schreef Werkperd het volgende:
Dit is gewoon een duidelijk gecoördineerd aanval op Turkije.
Turkije zal niet neerbuigen!!
Tuurlijk. Heeft natuurlijk niks te maken met het wanbestuur van ome Erdo. Iedereen zit in de samenzwering tegen Turkije.quote:Op vrijdag 17 december 2021 15:40 schreef Werkperd het volgende:
Dit is gewoon een duidelijk gecoördineerd aanval op Turkije.
Turkije zal niet neerbuigen!!
quote:Op vrijdag 17 december 2021 15:40 schreef Werkperd het volgende:
Dit is gewoon een duidelijk gecoördineerd aanval op Turkije.
Turkije zal niet neerbuigen!!
Alle makelaars in Istanbul afbellen en hopen dat er nog iets te koop staat. Morgen is het allemaal weer 10% goedkoper dan vandaag.quote:Op vrijdag 17 december 2021 15:48 schreef ZeventiendeEtage het volgende:
Hoe kunnen wij Turks vastgoed kopen met deze korting?
De prijzen stijgen mee met de dollar dus valt nika goedkoops te kopen.quote:Op vrijdag 17 december 2021 15:48 schreef ZeventiendeEtage het volgende:
Hoe kunnen wij Turks vastgoed kopen met deze korting?
Hoop dat ze het financieren de banken daar vanuit me bank in NLquote:Op vrijdag 17 december 2021 15:49 schreef Perrin het volgende:
[..]
Alle makelaars in Istanbul afbellen en hopen dat er nog iets te koop staat. Morgen is het allemaal weer 10% goedkoper dan vandaag.
Dat wordt dan helemaal duur voor de locals.quote:Op vrijdag 17 december 2021 15:52 schreef Werkperd het volgende:
[..]
De prijzen stijgen mee met de dollar dus valt nika goedkoops te kopen.
En jij denkt niet dat de val van de Lira te maken heeft met het weigeren van Erdogan de rente te verhogen, maar hem te verlagen? ITT alle economische theorie?quote:Op vrijdag 17 december 2021 15:52 schreef Werkperd het volgende:
[..]
De prijzen stijgen mee met de dollar dus valt nika goedkoops te kopen.
Als hij dat al denkt of zelfs maar voorzichtig overweegt, gaat ie dat zeker niet hier vertellen.quote:Op vrijdag 17 december 2021 15:59 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
En jij denkt niet dat de val van de Lira te maken heeft met het weigeren van Erdogan de rente te verhogen, maar hem te verlagen? ITT alle economische theorie?
Erdogan glipt er straks met wat koffers goud en dollars tussenuit en krijgt asiel in Qatar of zo.quote:Op vrijdag 17 december 2021 15:40 schreef Werkperd het volgende:
Dit is gewoon een duidelijk gecoördineerd aanval op Turkije.
Turkije zal niet neerbuigen!!
Nee, dan wordt zijn volgend vakantie in Turkije een heeeeeeel erg lange in een heel slecht hotelquote:Op vrijdag 17 december 2021 16:02 schreef Perrin het volgende:
[..]
Als hij dat al denkt of zelfs maar voorzichtig overweegt, gaat ie dat zeker niet hier vertellen.
Het enige dat hem volgens mij in het zadel houdt de komende maanden is dat er geen oppositieleider is die al veel populariteit geniet en hem op korte termijn zou kunnen opvolgen.quote:Op vrijdag 17 december 2021 16:04 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Erdogan glipt er straks met wat koffers goud en dollars tussenuit en krijgt asiel in Qatar of zo.
Zie deze buitenlandse krachten eens de Turkse Lira's dumpen:quote:Op vrijdag 17 december 2021 15:40 schreef Werkperd het volgende:
Dit is gewoon een duidelijk gecoördineerd aanval op Turkije.
Turkije zal niet neerbuigen!!
Ik kan me ook voorstellen dat er weer eens een coup gepleegd wordt in Turkije. De laatste is alweer bijna 25 jaar geleden. Dat is voor Turkse begrippen eeuwen geleden.quote:Op vrijdag 17 december 2021 16:09 schreef Perrin het volgende:
[..]
Het enige dat hem volgens mij in het zadel houdt de komende maanden is dat er geen oppositieleider is die al veel populariteit geniet en hem op korte termijn zou kunnen opvolgen.
Dus hij heeft volgens mij nog wel een paar maanden de tijd om zijn rampzalige beleid voort te zetten.
Maar dit kan natuurlijk niet anders eindigen dan in een heleboel ellende voor de gemiddelde Mehmet-met-de-pet. En tegen die tijd zit Erdo natuurlijk ergens ver weg.
Kei rijk worden die zitten juist hun dollars op de top in lira om te ruilen, volgende week heeft daardoor de centrale bank weer genoeg dollars om de koers weer te herstellen en hun rijker te maken.quote:Op vrijdag 17 december 2021 16:09 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Zie deze buitenlandse krachten eens de Turkse Lira's dumpen:
[ afbeelding ]
5 jaar geleden toch? Al dan niet een false flag.quote:Op vrijdag 17 december 2021 16:22 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Ik kan me ook voorstellen dat er weer eens een coup gepleegd wordt in Turkije. De laatste is alweer bijna 25 jaar geleden. Dat is voor Turkse begrippen eeuwen geleden.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |