Gemiste kans, ik weet het.quote:Op vrijdag 3 december 2021 21:15 schreef la_perle_rouge het volgende:
Dat had ik wel een mooie topictitel gevonden.
Die was toch genoemd?quote:Op vrijdag 3 december 2021 21:15 schreef la_perle_rouge het volgende:
Mercurius staat het dichtst bij de zon?
Als ernaar wordt gezocht, dan telt het als zoeken.quote:Op vrijdag 3 december 2021 21:19 schreef la_perle_rouge het volgende:
Maar het was toch degene die niet zocht die het antwoord ineens gaf?
Ze zijn de laatste tijd allerlei Amerikaanse activisten aan het brengen vanwege de tijdgeest denk ik, maar die kent niemand.quote:Op vrijdag 10 december 2021 20:50 schreef Monolith het volgende:
Doet niet direct een belletje rinkelen.
Marsupilanen of zo zijn iets in het dierenrijk.quote:Op vrijdag 10 december 2021 21:07 schreef la_perle_rouge het volgende:
[..]
Zou de Latijnse naam van dit beest de inspiratie zijn geweest voor Franquins Marsupilami?
Nee, volgens mij is dat het Engelse (en misschien ook het Franse?) woord voor buideldier: marsupial.quote:Op vrijdag 10 december 2021 21:07 schreef la_perle_rouge het volgende:
[..]
Zou de Latijnse naam van dit beest de inspiratie zijn geweest voor Franquins Marsupilami?
Ja. 30% kansspelbelasting.quote:Op vrijdag 10 december 2021 21:19 schreef la_perle_rouge het volgende:
Moet je eigenlijk nog belasting betalen over dat bedrag?
Het is een kennisquiz, geen kanssepl, dus ook geen kansspelbelasting.quote:
Het Gerechtshof in Den Haag had daar een andere mening over, het is wel degelijk een kansspel:quote:Op maandag 13 december 2021 14:49 schreef DrMarten het volgende:
[..]
Het is een kennisquiz, geen kanssepl, dus ook geen kansspelbelasting.
Als V. het meldt, dan mag je aannemen dat wat hij zegt klopt.quote:Op maandag 13 december 2021 14:49 schreef DrMarten het volgende:
[..]
Het is een kennisquiz, geen kanssepl, dus ook geen kansspelbelasting.
Ik vraag me overigens wel af of er dan überhaupt nog zoiets bestaat als een kennisquiz die niet valt onder de kansspelbelasting als je de overwegingen leest:quote:Op maandag 13 december 2021 15:09 schreef freako het volgende:
[..]
Het Gerechtshof in Den Haag had daar een andere mening over, het is wel degelijk een kansspel:
http://www.wetboek-online.nl/jurisprudentie/ljnAT8076.html
Kijk ik snap dat het een hele brede kennisquiz is, maar tenzij je een kennisquiz hebt waarin je enkel vragen stelt over 'Werken van laat 18e-eeuwse Nederlandse schilders' aan mensen die daarop gepromoveerd zijn praat je eigenlijk altijd over een kansspel. Per seconde wijzer is misschien nog iets afgebakender en je bent niet afhankelijk van een tegenstander of teamgenoot, maar ook daar is het willekeur.quote:- de te stellen vragen hebben betrekking op alle mogelijke onderwerpen, zodat specifieke kennis omtrent een of meerdere onderwerpen van de deelnemer nauwelijks van betekenis kan worden geacht voor de eindscore;
• Het gebied van de onderwerpen waarover men kan worden ondervraagd is zo ruim dat een deelnemer redelijkerwijs niet kan verwachten dat hij en/of zijn teamgenoot zoveel goede antwoorden op de te stellen vragen kunnen geven zij met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid het woord zullen vinden of raden;
• Het winnen van een geldbedrag is mede afhankelijk van de omstandigheid hoeveel vragen de spelleidster aan het team stelt waarop zij het antwoord direct weten, op welke omstandigheid de deelnemer geen invloed kan uitoefenen;
• De deelnemer is niet alleen afhankelijk van zijn eigen vaardigheden doch ook van die van zijn teamgenoot,
• De deelnemer kan geen invloed uitoefenen op het aanwijzen van de winnaar, immers winnaar is het team dat na een spelronde het woord heeft geraden en tevens de hoogste eindscore heeft behaald. De deelnemer kan wellicht de eigen score enigszins beïnvloeden, doch op het raden of vinden van het woord en de eindscore van zijn tegenstanders heeft hij geen enkele invloed.
Voor zover ik weet geldt dit voor alle quizzen en spelletjes op tv.quote:Op maandag 13 december 2021 15:20 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ik vraag me overigens wel af of er dan überhaupt nog zoiets bestaat als een kennisquiz die niet valt onder de kansspelbelasting als je de overwegingen leest
Het is inderdaad een quiz. En toch betalen de kandidaten over bedragen boven de 449 euro kansspelbelasting.quote:Op maandag 13 december 2021 14:49 schreef DrMarten het volgende:
[..]
Het is een kennisquiz, geen kanssepl, dus ook geen kansspelbelasting.
Ja leek me ook een inkoppertje.quote:Op vrijdag 28 januari 2022 20:32 schreef la_perle_rouge het volgende:
[..]
Algemeen bekend, zou je toch denken.
Ja het is een gouden duoquote:Op vrijdag 28 januari 2022 20:34 schreef Monolith het volgende:
Mevrouw weet niet zoveel en het opzoeken gaat tergend traag.
Ja dat heet ook zo, de Ilias is het andere bekende werk.quote:Op vrijdag 28 januari 2022 20:39 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Ze vroegen toch naar het boek?
Ik dacht dat het een en hetzelfde werk was.quote:Op vrijdag 28 januari 2022 20:40 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ja dat heet ook zo, de Ilias is het andere bekende werk.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |