Integratieproblemen Bezorgde burgers.quote:In het Gelderse 's-Heerenberg (gemeente Montferland) zijn voorafgaand aan een raadsvergadering raadsleden bekogeld met vuurwerk. In de vergadering werd gesproken over de komst van een asielzoekerscentrum, schrijft Omroep Gelderland.
Volgens de omroep werd naar zeker drie raadsleden vuurwerk gegooid toen die bij het gemeentehuis aankwamen. Een van hen, Boris van Oosterom van Lijst Groot Montferland, zegt tegen De Gelderlander geschrokken te zijn. "Ik hoor nog de helft, ik heb een piep in mijn oor en ben blij dat er paracetamol is geregeld. Ik ben duizelig en ik weet nog niet of ik mijn oren moet laten nakijken."
Gecorrigeerd.quote:Op maandag 2 december 2024 22:43 schreef VoMy het volgende:
https://nos.nl/artikel/25(...)ng-over-asielplannen
[..]
Integratieproblemen Bezorgde burgers. Geteisem.
Ik begrijp trouwens niet wat De Mos precies moet met dit soort onbetrouwbare flapdrollen die waarschijnlijk enkel overstappen met de hoop hun politieke leven te verlengen. Leuk die 2 extra zetels voor 1,5 jaar maar wel een heel groot risico op ruzie.quote:Op woensdag 27 november 2024 18:06 schreef borisz het volgende:
Oh oh Den Haag
https://nos.nl/artikel/25(...)opstappen-raadsleden
Coalitie verliest meerderheid nadat twee CDA/raadsleden overlopen naar De Mos.
https://www.nrc.nl/nieuws(...)ille-tijden-a4876556quote:Burgemeester Halsema noemde haar een bron van inspiratie voor veel vrouwen en ook voor haar zelf. Ze sprak haar enthousiasme uit dat Merkel bij haar afscheid als bondskanselier een lied van Nina Hagen had laten spelen (Du hast den Farbfilm vergessen, door een muziekkorps van de Bundeswehr). De burgemeester herinnerde eraan dat de punkzangeres ook enige tijd in Amsterdam heeft gewoond.
Voor Merkel was dat nieuws. Met een kleine glimlach merkte ze op: „Ik wist niet dat we Nina Hagen met Amsterdam moeten delen.” Het had er donderdag alle schijn van dat Duitsland voortaan ook Mérkel met Amsterdam moet delen.
Erg mooi dat deze schaamteloze poging van de gemeenteraad om arme gezinnen failliet te krijgen niet doorgaat. Een werkelijk misselijkmakende middelvinger naar de onderkant van de samenleving, het politieke equivalent van het plaatsen van een slecht beveiligde vuurwerkfabriek in een wijk met enkel sociale huur.quote:Enschede wordt geen 'Singapore van Europa': 1000 euro boete voor afval mag niet
Enschede krijgt geen toestemming van het Rijk om boetes van 1000 euro te innen voor zwerfafval in de stad. De gemeenteraad had plannen om Enschede op die manier om te toveren tot het 'Singapore van Europa'. Het aangenomen voorstel van de VVD werd afgelopen mei groot nieuws.
In Singapore riskeren mensen die zwerfafval achterlaten torenhoge boetes van omgerekend duizenden euro's of zelfs een gevangenisstraf.
Wie nu in Nederland betrapt wordt op afval op straat gooien, krijgt daar maximaal een boete van 160 euro voor. Per gemeente kan het enkele tientjes verschillen. Enschede mag het boetebedrag niet fors verhogen.
Is het voor mensen aan de onderkant dan moeilijker om geen zwerfafval achter te laten? Afval weggooien heeft toch niks met sociale klasse te maken?quote:Op vrijdag 20 december 2024 10:02 schreef VoMy het volgende:
[..]
Erg mooi dat deze schaamteloze poging van de gemeenteraad om arme gezinnen failliet te krijgen niet doorgaat. Een werkelijk misselijkmakende middelvinger naar de onderkant van de samenleving, het politieke equivalent van het plaatsen van een slecht beveiligde vuurwerkfabriek in een wijk met enkel sociale huur.
Even voor de duidelijkheid: Hoge boetes zorgen voor disproportionele gevolgen voor armen en kwetsbare mensen (en hun gezinsleden). Hoe hoger de boete, hoe zwaarder deze mensen getroffen worden met daarbij behorende stapelende negatieve gevolgen, terwijl de effecten voor de bovenklasse verwaarloosbaar blijven. Deze wet was echt een directe poging van de gemeenteraad om honderden kinderen in extreme armoede, met dreigende dakloosheid en in een zwaar gestresste gezinssituatie, te laten opgroeien.
Nee, je mist het punt, maar ook daar valt nog wel het een en ander over te zeggen. Echter, daar ging het mij nu niet om.quote:Op vrijdag 20 december 2024 10:07 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Is het voor mensen aan de onderkant dan moeilijker om geen zwerfafval achter te laten? Afval weggooien heeft toch niks met sociale klasse te maken?
Dat niet, maar boetes waarbij jantje lacht en pietje huilt voor hetzelfde vergrijp zijn toch wat vreemd als het doel is om te straffen (in tegenstelling tot, zeg, schade verhalen)? Hoewel je dat altijd wel wat hebt natuurlijk, tenzij je ze inkomensafhankelijk maakt.quote:Op vrijdag 20 december 2024 10:07 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Is het voor mensen aan de onderkant dan moeilijker om geen zwerfafval achter te laten? Afval weggooien heeft toch niks met sociale klasse te maken?
Gooi je afval gewoon fatsoenlijk in de prullenbak. Nog nooit was uit de problemen blijven zo ontzettend makkelijk.quote:Op vrijdag 20 december 2024 10:13 schreef VoMy het volgende:
[..]
Nee, je mist het punt, maar ook daar valt nog wel het een en ander over te zeggen. Echter, daar ging het mij nu niet om.
De straf is veel zwaarder voor mensen aan de onderkant vande samenleving. Een geldboete heeft veel meer impact voor mensen met weinig geld dan voor mensen met veel geld. En niet alleen op het moment van boetes betalen, het kan een vliegwieleffect hebben dat zichzelf blijft versterken.
Dit is allemaal uitstekend uitgezocht en gedocumenteerd: hoge geldboetes voor overtredingen hebben een desastreus effect voor arme gezinnen. Daarmee is het dus een zeer oneerlijke strafmethode die zich ook nog eens richt op mensen die het toch al niet makkelijk hadden.
Maar niemand pleit ervoor je afval op straat te pleuren...quote:Op vrijdag 20 december 2024 11:07 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Gooi je afval gewoon fatsoenlijk in de prullenbak. Nog nooit was uit de problemen blijven zo ontzettend makkelijk.
Probeer nog meer om het punt heen te dansen!quote:Op vrijdag 20 december 2024 11:07 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Gooi je afval gewoon fatsoenlijk in de prullenbak. Nog nooit was uit de problemen blijven zo ontzettend makkelijk.
Het punt is dat er geen punt is.quote:Op vrijdag 20 december 2024 11:56 schreef VoMy het volgende:
[..]
Probeer nog meer om het punt heen te dansen!
Ah dus wetten gelden niet voor rijke mensen?quote:Op vrijdag 20 december 2024 11:58 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Het punt is dat er geen punt is.
If you can't do the time pay the fine, don't do the crime.
Zucht.quote:Op vrijdag 20 december 2024 12:00 schreef VoMy het volgende:
[..]
Ah dus wetten gelden niet voor rijke mensen?
Uitstekend idee. Je mag iedereen vermoorden als je maar de 1 miljoen op de rekening hebt om de boete af te kopen. Verkrachting zetten we op een half miljoen, het moet wel een beetje toegankelijk blijven.
Blijf maar om het punt heen draaien. Mensen mogen als het aan jou ligt juist best troep op straat gooien, betalen ze gewoon een willekeurig geld bedrag en dan vind je het prima. Alleen als ze arm zijn zie je graag dat ze enorm gestraft worden doordat ze zichzelf niet meer goed kunnen voeden of niet meer aan sociale activiteiten kunnen deelnemen. De ideale wereld, waar je alles mag doen als je geld hebt en vernietigd wordt als je arm bent.quote:Op vrijdag 20 december 2024 12:05 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Zucht.
Of je gooit gewoon geen shit op straat, da's allemaal ook niet zo moeilijk. Zelfs niet als je je aan de onderkant van de samenleving bevind. Geen duizend euro boete betalen was nog nooit zo makkelijk.
Wat een fukking onzin man.quote:Op vrijdag 20 december 2024 12:07 schreef VoMy het volgende:
[..]
Blijf maar om het punt heen draaien. 1Mensen mogen als het aan jou ligt juist best troep op straat gooien, betalen ze gewoon een willekeurig geld bedrag en dan vind je het prima. Alleen als ze arm zijn zie je graag dat ze enorm gestraft worden.
Eens. Het klopt dat boetes armen harder raken dan rijken. Dat is inderdaad niet best en daar mag wel eens over worden nagedacht. Maar dat maakt medelijden hebben met mensen die zich niet aan de wet houden nog steeds niet nodig. Gooi gewoon niks op straat en je hebt nergens last van.quote:Op vrijdag 20 december 2024 12:05 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Zucht.
Of je gooit gewoon geen shit op straat, da's allemaal ook niet zo moeilijk. Zelfs niet als je je aan de onderkant van de samenleving bevind. Geen duizend euro boete betalen was nog nooit zo makkelijk.
Oplossing is natuurlijk gewoon om iedereen die 3x betrapt is op afval op de grond gooien standrechtelijk te executeren.quote:Op vrijdag 20 december 2024 12:07 schreef VoMy het volgende:
[..]
Blijf maar om het punt heen draaien. Mensen mogen als het aan jou ligt juist best troep op straat gooien, betalen ze gewoon een willekeurig geld bedrag en dan vind je het prima. Alleen als ze arm zijn zie je graag dat ze enorm gestraft worden doordat ze zichzelf niet meer goed kunnen voeden of niet meer aan sociale activiteiten kunnen deelnemen. De ideale wereld, waar je alles mag doen als je geld hebt en vernietigd wordt als je arm bent.
Mensen die 'the fine' kunnen betalen, kunnen toch gewoon 'the crime' doen. Laten we dit lumineuze idee gewoon voor alles invoeren toch, of niet dan? Het werkt toch zo goed en eerlijk in jouw ogen. Mensen in elkaar slaan: boete betalen. Iemand aanrijden? Boete betalen.quote:
Het ging om het op straat flikkeren van afval.quote:Op vrijdag 20 december 2024 12:10 schreef VoMy het volgende:
[..]
Mensen die 'the fine' kunnen betalen, kunnen toch gewoon 'the crime' doen. Laten we dit lumineuze idee gewoon voor alles invoeren toch, of niet dan? Het werkt toch zo goed en eerlijk in jouw ogen. Mensen in elkaar slaan: boete betalen. Iemand aanrijden? Boete betalen.
Net als eerder in dit draadje mis je ook hier weer compleet het punt. Je pakt niet alleen de mensen die een boete krijgen, je pakt iedereen uit zijn/haar huishouden. Daarnaast pak je rijke mensen uberhaupt niet met die boete, je pakt letterlijk alleen de arme mensen en die lopen het risico op een waterval aan gevolgen en neveneffecten; risico's die een ander deel van de gestraften simpelweg niet loopt.quote:Op vrijdag 20 december 2024 12:09 schreef Hanca het volgende:
[..]
Eens. Het klopt dat boetes armen harder raken dan rijken. Dat is inderdaad niet best en daar mag wel eens over worden nagedacht. Maar dat maakt medelijden hebben met mensen die zich niet aan de wet houden nog steeds niet nodig.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |