De bank stuurt na ontvangst van jullie getekende offerte de hypotheekstukken op naar de notaris, dus "officieel akkoord" ligt er al.quote:Op donderdag 18 november 2021 10:12 schreef Vlaggenroof het volgende:
Vandaag het bindend hypotheekrapport gekregenen ik liep mij druk te maken, wederom.
Kunnen we nu al de verkopers en makelaar inlichten? Of is dat nog voorbarig en moeten we na tekenen nog wachten op het officielle akkoord
Omdat de verkoop op voorbehoud is, ze weten nog niet dat het nu definitief isquote:Op donderdag 18 november 2021 10:14 schreef Slumlord. het volgende:
[..]
De bank stuurt na ontvangst van jullie getekende offerte de hypotheekstukken op naar de notaris, dus "officieel akkoord" ligt er al.
Waarom zou je dat de verkopers en makelaar laten weten?
Gewoon de datum van ontbindende voorwaarden laten verstrijken.quote:Op donderdag 18 november 2021 10:37 schreef Vlaggenroof het volgende:
[..]
Omdat de verkoop op voorbehoud is, ze weten nog niet dat het nu definitief is
Stop hier nu eens mee, je maakt jezelf gek. Laat het proces zijn ding nu eens doen, iedereen komt alles te weten wat ze moeten weten, dat hoef jij niet te regelenquote:Op donderdag 18 november 2021 10:37 schreef Vlaggenroof het volgende:
[..]
Omdat de verkoop op voorbehoud is, ze weten nog niet dat het nu definitief is
De makelaar vroeg ons hun in te lichten zodra het rond wasquote:Op donderdag 18 november 2021 10:41 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Stop hier nu eens mee, je maakt jezelf gek. Laat het proces zijn ding nu eens doen, iedereen komt alles te weten wat ze moeten weten, dat hoef jij niet te regelen
Dan doe je dat toch? Boeit geen biet.quote:Op donderdag 18 november 2021 10:46 schreef Vlaggenroof het volgende:
[..]
De makelaar vroeg ons hun in te lichten zodra het rond was
Waarover? Koopcontract ligt al bij de notaris hoor. Die wacht op de hypotheekstukken van de koper.quote:Op donderdag 18 november 2021 10:48 schreef Fe2O3 het volgende:
Daarna neemt de notaris contact met je op
Het boeit nie-hiet.quote:Op donderdag 18 november 2021 10:53 schreef Vlaggenroof het volgende:
Het gaat niet om de notaris, maar om de verkopers van de woning en de makelaar. Notaris is geregeld en de stukken gaan na tekenen naar hem toe.
De notaris heeft ook van de verkoper heel veel informatie nodig, en die gaan ze opvragen zodra ze van de hypotheekbank horen dat het akkoord is.quote:Op donderdag 18 november 2021 10:53 schreef Vlaggenroof het volgende:
Het gaat niet om de notaris, maar om de verkopers van de woning en de makelaar. Notaris is geregeld en de stukken gaan na tekenen naar hem toe.
Ik ben benieuwd welke 'heel veel' informatie de notaris van de verkoper nodig heeft?quote:Op donderdag 18 november 2021 10:57 schreef Leandra het volgende:
[..]
De notaris heeft ook van de verkoper heel veel informatie nodig, en die gaan ze opvragen zodra ze van de hypotheekbank horen dat het akkoord is.
De verkoper hoort het dus ook op die manier.
Sowieso al een rekeningnummer.quote:Op donderdag 18 november 2021 10:57 schreef Slumlord. het volgende:
[..]
Ik ben benieuwd welke 'heel veel' informatie de notaris van de verkoper nodig heeft?
Maar bij Vlaggenroof is het nog steeds niet definitief rond, want er moet nog getekend worden.quote:Op donderdag 18 november 2021 11:09 schreef Doedezemaar het volgende:
Wij hebben het destijds via onze aankoopmakelaar aan de verkoopmakelaar laten weten, kleine moeite.
De hypotheek adviseur zei dat hij het nooit heeft meegemaakt dat het niet goed kimt als dit alles binnen is, vandaar mijn vraag ;-). Wij willen het gewoon goed doen, dit is voor ons de eerste keerquote:Op donderdag 18 november 2021 11:20 schreef Leandra het volgende:
[..]
Maar bij Vlaggenroof is het nog steeds niet definitief rond, want er moet nog getekend worden.
Als hij met al die drama nou gewoon even wachten tot dat gebeurd is en het liefst tot er bevestiging van de hypotheekbank is dat de getekende versie ook akkoord bevonden is, dan lijkt me dat een stuk handiger.
En hoe ruikt de hypotheekverstrekker welke notaris je hebt? juist dat geef je aan bij de hypotheekverstrekker/fin adviseur.quote:Op donderdag 18 november 2021 10:50 schreef Slumlord. het volgende:
[..]
Waarover? Koopcontract ligt al bij de notaris hoor. Die wacht op de hypotheekstukken van de koper.
Een kopie van een identificatiebewijs is ruim voldoende aan informatie die de notaris nodig heeft. De notaris heeft het BSN-nummer niet eens nodig, dus je mag hem zelfs doorkrassen.quote:Op donderdag 18 november 2021 11:03 schreef Leandra het volgende:
[..]
Sowieso al een rekeningnummer.
Maar volledige namen, ID-bewijzen enz. zodat ze geen bedrag storten op de rekening van iemand die de eigenaar niet is.
Als je het vooral gewoon goed wilt doen dan moet je even wachten tot alles echt akkoord is, dus ook de handtekeningen akkoord bevonden zijn.quote:Op donderdag 18 november 2021 11:22 schreef Vlaggenroof het volgende:
[..]
De hypotheek adviseur zei dat hij het nooit heeft meegemaakt dat het niet goed kimt als dit alles binnen is, vandaar mijn vraag ;-). Wij willen het gewoon goed doen, dit is voor ons de eerste keer
Ja, in theorie, in de praktijk is het zo dat je als verkoper ook al ruim voor er gepasseerd wordt contact met de notaris is.quote:Op donderdag 18 november 2021 11:33 schreef Slumlord. het volgende:
[..]
Een kopie van een identificatiebewijs is ruim voldoende aan informatie die de notaris nodig heeft. De notaris heeft het BSN-nummer niet eens nodig, dus je mag hem zelfs doorkrassen.
Rekeningnummer doorgeven kan op dag van passeren.
Hypotheek kan de notaris zien in het Kadaster en een aflosnota opvragen is met een paar klikken gebeurd.
Om een passeertijdstip door te geven en vragen om een kopie van een legitimatiebewijs, ja.quote:Op vrijdag 19 november 2021 00:13 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ja, in theorie, in de praktijk is het zo dat je als verkoper ook al ruim voor er gepasseerd wordt contact met de notaris is.
Wat is eigenlijk jouw bezwaar tegen een notaris die van tevoren meer informatie dan dat opvraagt bij de verkoper?quote:Op vrijdag 19 november 2021 06:37 schreef Slumlord. het volgende:
[..]
Om een passeertijdstip door te geven en vragen om een kopie van een legitimatiebewijs, ja.
Heel veel informatie zeg.
Daar ging het niet om. Het gaat erom dat er geen 'meer' informatie is.quote:Op vrijdag 19 november 2021 06:47 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Wat is eigenlijk jouw bezwaar tegen een notaris die van tevoren meer informatie dan dat opvraagt bij de verkoper?
Jawel, hoor. Ik heb hier bijv. een nota van afrekening van eerder dit jaar en de informatie komt toch ergens vandaan. Een maand voor overdracht heb ik keurig een formulier ingevuld voor de notaris.quote:Op vrijdag 19 november 2021 06:48 schreef Slumlord. het volgende:
[..]
Daar ging het niet om. Het gaat erom dat er geen 'meer' informatie is.
Wat voor formulier?quote:Op vrijdag 19 november 2021 06:50 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Jawel, hoor. Ik heb hier bijv. een nota van afrekening van eerder dit jaar en de informatie komt toch ergens vandaan. Een maand voor overdracht heb ik keurig een formulier ingevuld voor de notaris.
Bijv. met details betreffende eventuele hypotheek die nog op het te verkopen huis rust, hoe eventuele restschuld wordt geregeld, de laatste WOZ-beschikking. Op de afrekening worden bijv. ook de zakelijke lasten verrekend (ozb, waterschap).quote:
Dat boeit echt niet voor het doorhalen van de hypotheek op een huis dat een notaris vrij van hypotheek en beslagen moet overdragen.quote:Op vrijdag 19 november 2021 07:02 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Bijv. met details betreffende eventuele hypotheek die nog op het te verkopen huis rust,
Boeit inderdaad alleen als er een restschuld is. Dan wil de notaris weten waar het geld vandaan komt.quote:hoe eventuele restschuld wordt geregeld,
Klopt, en dat lever jij dan aan voor jan lul want dat kan de notaris achter de schermen opzoeken, simpelweg met het invoeren van een postcode + huisnummer + WOZ-waarde.quote:de laatste WOZ-beschikking. Op de afrekening worden bijv. ook de zakelijke lasten verrekend (ozb, waterschap).
Niet netter en correcter dan wanneer een notaris niet om die informatie vraagt en dat allemaal zelf opzoekt.quote:Einde van de rit leverde me dit een nette en correcte afrekening op en een aflosnota van de bank. Nou stopte ik er dus iets in aan de voorkant en kwam dit er aan de achterkant uit en het kan best zijn dat in die black box de notaris bepaalde gegevens ook elders had kunnen opvragen, maar ik zie het zelf wel als zorgvuldig dat de notaris die rechtstreeks bij mij heeft opgevraagd.
Nou, je begint gelukkig aan je dag met een goed humeur.quote:Op vrijdag 19 november 2021 07:06 schreef Slumlord. het volgende:
Nou, klaar, nu weer naar kantoor om gezeik en geklaag van voornamelijk kopers aan te horen.
Mwoah, het klopt gewoon niet wat jullie beweren. That's it.quote:Op vrijdag 19 november 2021 07:07 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Nou, je begint gelukkig aan je dag met een goed humeur.
Je zoekt graag spijkers op laag water, kennelijk.quote:Op vrijdag 19 november 2021 07:05 schreef Slumlord. het volgende:
[..]
Dat boeit echt niet voor het doorhalen van de hypotheek op een huis dat een notaris vrij van hypotheek en beslagen moet overdragen.
[..]
Boeit inderdaad alleen als er een restschuld is. Dan wil de notaris weten waar het geld vandaan komt.
[..]
Klopt, en dat lever jij dan aan voor jan lul want dat kan de notaris achter de schermen opzoeken, simpelweg met het invoeren van een postcode + huisnummer + WOZ-waarde.
[..]
Niet netter en correcter dan wanneer een notaris niet om die informatie vraagt en dat allemaal zelf opzoekt.
Oké.quote:Op vrijdag 19 november 2021 07:08 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Je zoekt graag spijkers op laag water, kennelijk.
Hoezo, wat ‘beweer’ ik dan wat niet klopt? Jij vraagt je af wat voor informatie de notaris dan aan je vraagt. Ik vertel jou vervolgrns wat de notaris vraagt. En dan kom jij met gezeur dat het allemaal niet boeit en dat hij die informatie ook wel op een andere manier kan krijgen. Nou, mooi, dan zeg jij dat tegen de notaris die straks de verkoop van jouw huis gaat regelen.quote:Op vrijdag 19 november 2021 07:08 schreef Slumlord. het volgende:
[..]
Mwoah, het klopt gewoon niet wat jullie beweren. That's it.
Nee, ik vraag wat voor ('veel meer') informatie een notaris nodig heeft dan dat ie om vraagt.quote:Op vrijdag 19 november 2021 07:11 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Hoezo, wat ‘beweer’ ik dan wat niet klopt? Jij vraagt je af wat voor informatie de notaris dan aan je vraagt. Ik vertel jou vervolgrns wat de notaris vraagt. En dan kom jij met gezeur dat het allemaal niet boeit en dat hij die informatie ook wel op een andere manier kan krijgen. Nou, mooi, dan zeg jij dat tegen de notaris die straks de verkoop van jouw huis gaat regelen.
Ja, wat is nu je betoog: dat de notaris onnodig informatie vraagt of dat je de informatie die hij opvraagt niet kunt kwalificeren als ‘veel meer’?quote:Op vrijdag 19 november 2021 07:12 schreef Slumlord. het volgende:
[..]
Nee, ik vraag wat voor ('veel meer') informatie een notaris nodig heeft dan dat ie om vraagt.
Het begon met een bewering dat een notaris heel veel informatie van de verkoper nodig heeft. Dat is dus niet waar.quote:Op vrijdag 19 november 2021 07:13 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Ja, wat is nu je betoog: dat de notaris onnodig informatie vraagt of dat je de informatie die hij opvraagt niet kunt kwalificeren als ‘veel meer’?
OK. Dus de notaris heeft wel informatie nodig, maar je ‘pakt’ een user op ‘heel veel’. Is dat tenminste duidelijk, nu.quote:Op vrijdag 19 november 2021 07:15 schreef Slumlord. het volgende:
[..]
Het begon met een bewering dat een notaris heel veel informatie van de verkoper nodig heeft. Dat is dus niet waar.
Niet meer informatie dan wat ik hier al zei:quote:Op vrijdag 19 november 2021 07:17 schreef Lienekien het volgende:
[..]
OK. Dus de notaris heeft wel informatie nodig, maar je ‘pakt’ een user op ‘heel veel’. Is dat tenminste duidelijk, nu.
Ik had me in deze ‘discussie’ dus een hoop moeite kunnen besparen.
Fijne dag nog!quote:Op donderdag 18 november 2021 11:33 schreef Slumlord. het volgende:
[..]
Een kopie van een identificatiebewijs is ruim voldoende aan informatie die de notaris nodig heeft. De notaris heeft het BSN-nummer niet eens nodig, dus je mag hem zelfs doorkrassen.
Rekeningnummer doorgeven kan op dag van passeren.
Hypotheek kan de notaris zien in het Kadaster en een aflosnota opvragen is met een paar klikken gebeurd.
U is notaris? Want de notaris heeft gewoon het recht je BSN te verwerken. Maar die van jou gebruikt vast andere systemen voor de wwft e.d..quote:Op vrijdag 19 november 2021 07:25 schreef Slumlord. het volgende:
[..]
Niet meer informatie dan wat ik hier al zei:
[..]
Fijne dag nog!
Wij hebben toch echt wat meer gegevens moeten verstrekken en meer contact gehad.quote:Op vrijdag 19 november 2021 06:37 schreef Slumlord. het volgende:
[..]
Om een passeertijdstip door te geven en vragen om een kopie van een legitimatiebewijs, ja.
Heel veel informatie zeg.
En dit idd, ik heb toen nog opgezocht of nagevraagd of ik het BSN zwart mocht maken, maar een notaris mag dat verwerken idd.quote:Op vrijdag 19 november 2021 08:17 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
U is notaris? Want de notaris heeft gewoon het recht je BSN te verwerken. Maar die van jou gebruikt vast andere systemen voor de wwft e.d..
Daarnaast kan de notaris super veel zelf doen, maar dan gaat het tarief van betreffende notaris natuurlijk omhoog.
Dat kun je in de BRP zien/vinden, dus krassen op je identificatiebewijs kan/mag gewoon…quote:Op vrijdag 19 november 2021 08:17 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
U is notaris? Want de notaris heeft gewoon het recht je BSN te verwerken. Maar die van jou gebruikt vast andere systemen voor de wwft e.d..
Daarnaast kan de notaris super veel zelf doen, maar dan gaat het tarief van betreffende notaris natuurlijk omhoog.
Neemt niet weg dat het nutteloos is geweest.quote:Op vrijdag 19 november 2021 08:23 schreef Leandra het volgende:
[..]
Wij hebben toch echt wat meer gegevens moeten verstrekken en meer contact gehad.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |