Dus er worden meer vaccinaties per week gezet dan er TvT-testen worden afgenomen, dat is ook best een mooie mijlpaal.quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:39 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Er worden nog nauwelijks TvT testen gedaan, waar het de eerste weken nog 300K was, was het vorige week nog maar 70K, dus de doelgroep is inmiddels wel gevaccineerd, zeker als het komende week nog een lager aantal is.
Stick to the plan. Zoals zo vaker gezegd hier.quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:39 schreef Tijn het volgende:
[..]
Maar wat dan? Vaccinatieplicht? Nog meer polarisatie?
De vaccinatiegraad is al best hoog, al met al. Ik weet niet of veel meer dan dit realistisch is.
Ik las eerst 'zondagdienst voor kerk' en wilde je al superspreader gaan noemenquote:Op zondag 24 oktober 2021 10:45 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Ja, ik ben as we speak ook verkouden. Weet gelukkig wel precies van wie ik het heb opgepikt.
Vandaag zondagdienst voor werk, die draai ik lekker vanuit huis.
Wat is het plan voor scenario "ernstig"?quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:41 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Stick to the plan. Zoals zo vaker gezegd hier.
A cunning plan, I have it.quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:43 schreef Tijn het volgende:
[..]
Wat is het plan voor scenario "ernstig"?
[ afbeelding ]
Ik ben pertinent tegen een vaccinatieplicht. En ik denk ook dat generieke maatregelen niet meer houdbaar zijn. Ik kan me best voorstellen dat daar discussie over is, maar op een bepaald moment houdt het op. We hebben vaccins, we hebben betere medicatie en behandelmethoden, we hebben zelftests. Er zijn al veel mogelijkheden om jezelf te beschermen.quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:39 schreef Tijn het volgende:
[..]
Maar wat dan? Vaccinatieplicht? Nog meer polarisatie?
De vaccinatiegraad is al best hoog, al met al. Ik weet niet of veel meer dan dit realistisch is.
Noemen jullie dat zo onder de rivieren ja?quote:[b]Op zondag 24 oktober 2021 11:39 schreef tesssssssss
Ik ben benieuwd of de 11e van de 11e nog doorgaat.
(dat is een feest dat te maken heeft met Carnaval)
Goede reden voor een algehele afgelasting.quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:39 schreef tesssssssss het volgende:
dat is een feest dat te maken heeft met Carnaval
De pijn gaat bij iemand terecht komen natuurlijk. En als het niet bij de hele bevolking is (dmv extra maatregelen) en ook niet bij de ongevaccineerden (dmv triage bij IC-overbelasting), dan blijft er maar één groep over: de patiënten waarvan de zorg uitgesteld kan worden.quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:45 schreef chratnox het volgende:
[..]
A cunning plan, I have it.
Wat het plan is? Struisvogelen.
Ik heb het gevoel dat je die groep alleen kunt bereiken door echt de wijken in te gaan en idealiter gebruik te gaan maken van wijkcoaches enzo. Die groep maakt geen gebruik van testen voor toegang dus ga je daar niet mee raken.quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:46 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik ben pertinent tegen een vaccinatieplicht. En ik denk ook dat generieke maatregelen niet meer houdbaar zijn. Ik kan me best voorstellen dat daar discussie over is, maar op een bepaald moment houdt het op. We hebben vaccins, we hebben betere medicatie en behandelmethoden, we hebben zelftests. Er zijn al veel mogelijkheden om jezelf te beschermen.
De groep om ons op te richten lijkt me de groep die ondanks een vaccinatie nog kwetsbaar is: hoe kan deze groep worden geholpen? Ik kan me voorstellen dat je deze mensen bijvoorbeeld wilt helpen om niet langer naar een werkplek te hoeven met besmettingsgevaar. En als deze mensen een besmetting vooral in de thuissituatie oplopen, dan kun je dringende adviezen geven over thuisbezoeken. Zelftests kunnen helpen om risico's verder in te perken.
Het grootste probleem lijkt me op zorgniveau zitten en het aankunnen van de stroom van patiënten.
Maar dat is eigenlijk al sinds het begin zo en ook de reden dat er überhaupt maatregelen zijn ingevoerd. Het ging altijd om het pletten van de curve. Het begint er aardig op te lijken dat dat ook deze winter weer nodig gaat zijn.quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:46 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Het grootste probleem lijkt me op zorgniveau zitten en het aankunnen van de stroom van patiënten.
Ik zie daar wel een mogelijkheid om dit te faciliteren. Zorg desnoods gewoon dat iedereen 2x per week een zelftest kan doen.quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:46 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
we hebben zelftests. Er zijn al veel mogelijkheden om jezelf te beschermen.
Ben ik het mee eens. Sleutelfiguren uit die gemeenschappen is de enige weg. De chef van het buurthuis, de voorman van de lokale kerk, de buurtcoaches, dat werk.quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:49 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik heb het gevoel dat je die groep alleen kunt bereiken door echt de wijken in te gaan en idealiter gebruik te gaan maken van wijkcoaches enzo. Die groep maakt geen gebruik van testen voor toegang dus ga je daar niet mee raken.
Dat betekent effectief dat het nodig is het heilige huisje af te breken en te benoemen waar de problemen zitten zodat daarop gefocused kan worden. Indien dat niet gedaan wordt ontkom je denk ik niet aan generieke maatregelen.
Nou ja, ik wel en ik woon in Midden-Brabant.quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:47 schreef nostra het volgende:
[..]
Noemen jullie dat zo onder de rivieren ja?
Mogen ze wel snel werk van gaan maken dan, want dat lijkt me geen snel of makkelijk traject.quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:51 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ben ik het mee eens. Sleutelfiguren uit die gemeenschappen is de enige weg. De chef van het buurthuis, de voorman van de lokale kerk, de buurtcoaches, dat werk.
Natuurlijk wordt dat niet gedaan. Ergens is het jammer dat het volk zo volgzaam is, want genoeg is genoeg natuurlijk.quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:49 schreef chratnox het volgende:
[..]
Indien dat niet gedaan wordt ontkom je denk ik niet aan generieke maatregelen.
Dat wel, had er nog nooit van gehoord.quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:51 schreef tesssssssss het volgende:
[..]
Nou ja, ik wel en ik woon in Midden-Brabant.
Als je het zo zegt snapt iedereen het.
Ben ik naïef als ik denk dat het een zichzelf oplossend probleem is? Als ongevaccineerden zien dat andere ongevaccineerde vrienden, familieleden en kennissen ernstig ziek worden, dan komt bij velen toch vanzelf het inzicht dat vaccineren misschien wel handig is?quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:52 schreef Tijn het volgende:
[..]
Mogen ze wel snel werk van gaan maken dan, want dat lijkt me geen snel of makkelijk traject.
Hebben ze de afgelopen 10 maanden maar zeer beperkt gedaan. Je had die groep meteen vanaf moment 0 moeten betrekken bij vaccineren. Niet op maand 10 pas.quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:52 schreef Tijn het volgende:
[..]
Mogen ze wel snel werk van gaan maken dan, want dat lijkt me geen snel of makkelijk traject.
Daar hou ik ook een klein beetje rekening mee. Weer.quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:48 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Goede reden voor een algehele afgelasting.
Het probleem is dat het een traject is wat al jaren geleden gestart had moeten worden, want dit etiket kun je ook op veel andere problemen plakken.quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:52 schreef Tijn het volgende:
[..]
Mogen ze wel snel werk van gaan maken dan, want dat lijkt me geen snel of makkelijk traject.
Dat lijkt me inmiddels wel wat naïef, ja. Ik hoop het niet natuurlijk, maar ik vrees dat de mensen die nu nog steeds niet willen zich echt heel diep hebben ingegraven.quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:53 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ben ik naïef als ik denk dat het een zichzelf oplossend probleem is? Als ongevaccineerden zien dat andere ongevaccineerde vrienden, familieleden en kennissen ernstig ziek worden, dan komt bij velen toch vanzelf het inzicht dat vaccineren misschien wel handig is?
Het een sluit het ander niet uit he. Wie weet is WheeledWarrior zo direct klaar met hel en verdoemenis prediken jegens zijn trouwe schare lammeren.quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:42 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik las eerst 'zondagdienst voor kerk' en wilde je al superspreader gaan noemen
Dat zie je nu ook wel redelijk gebeuren natuurlijk, met spijtoptanten. Het nadeel is dat in die achterstandswijken een hele grote afkeer en wantrouwen richting de overheid, politie en dergelijken leeft. Ik denk dat die groep moeilijk te bereiken is (en blijft) en dat ze pas aan de bel trekken wanneer er iemand direct de IC op gedragen kan worden.quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:53 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ben ik naïef als ik denk dat het een zichzelf oplossend probleem is? Als ongevaccineerden zien dat andere ongevaccineerde vrienden, familieleden en kennissen ernstig ziek worden, dan komt bij velen toch vanzelf het inzicht dat vaccineren misschien wel handig is?
Er is maar 1 methode die waarschijnlijk echt werkt en dat is een incentive, financieel of niet.quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:54 schreef chratnox het volgende:
[..]
Het probleem is dat het een traject is wat al jaren geleden gestart had moeten worden, want dit etiket kun je ook op veel andere problemen plakken.
Ik denk persoonlijk dat het zonder dwingende maatregelen niet eenvoudig gaat worden om de groep in de achterstandswijken van de grote steden te bereiken, wat tot gevolg heeft dat anderen daarvoor moeten 'bloeden' (als in, maatregelen).
Eenmalig 100,- extra toeslagen?quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:55 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Er is maar 1 methode die waarschijnlijk echt werkt en dat is een incentive, financieel of niet.
Dat wordt in andere landen ook toegepast.
In Australië organiseren ze altijd barbecues bij stemlokalen. Ga je stemmen, krijg je gelijk een worstje. Werkt hartstikke goedquote:Op zondag 24 oktober 2021 11:55 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Er is maar 1 methode die waarschijnlijk echt werkt en dat is een incentive, financieel of niet.
Dat wordt in andere landen ook toegepast.
Extra druk op de zorg blijft er toch wel de komende maanden. Kun je mondmaskers gaan dragen bij de lokale snackbar maar dat gaat niks veranderen.quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:49 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik heb het gevoel dat je die groep alleen kunt bereiken door echt de wijken in te gaan en idealiter gebruik te gaan maken van wijkcoaches enzo. Die groep maakt geen gebruik van testen voor toegang dus ga je daar niet mee raken.
Dat betekent effectief dat het nodig is het heilige huisje af te breken en te benoemen waar de problemen zitten zodat daarop gefocused kan worden. Indien dat niet gedaan wordt ontkom je denk ik niet aan generieke maatregelen.
De netwerken die gemeenten vroeger in die etnische gemeenschappen hadden zijn ook veel zwakker geworden. Dat is allemaal wegbezuinigd, want soft en thee-drinken enzo.quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:53 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Hebben ze de afgelopen 10 maanden maar zeer beperkt gedaan. Je had die groep meteen vanaf moment 0 moeten betrekken bij vaccineren. Niet op maand 10 pas.
Je idee over 'ingraven' klopt volgens mij niet. Mijn inschatting is dat een klein deel van de ongevaccineerden principieel en niet van koers te veranderen is. Vaak spelen onwetendheid, misverstanden en taalbarrières een rol. Zelfs binnen geloofsgemeenschappen heb je mensen die niet verschrikkelijk vroom zijn, maar vooral het oordeel van de buren vrezen.quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:54 schreef Tijn het volgende:
[..]
Dat lijkt me inmiddels wel wat naïef, ja. Ik hoop het niet natuurlijk, maar ik vrees dat de mensen die nu nog steeds niet willen zich echt heel diep hebben ingegraven.
Bijvoorbeeld ja. Of kortingsbonnenquote:
Er zijn al veel bestaande initiatieven om die groepen te bereiken. Ik ben zelf aangesloten bij zo'n initiatief in een stadsdeel van Amsterdam. Ik ben best wel optimistisch over de mogelijkheden die er zijn om dat soort netwerken te benutten.quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:55 schreef chratnox het volgende:
[..]
Dat zie je nu ook wel redelijk gebeuren natuurlijk, met spijtoptanten. Het nadeel is dat in die achterstandswijken een hele grote afkeer en wantrouwen richting de overheid, politie en dergelijken leeft. Ik denk dat die groep moeilijk te bereiken is (en blijft) en dat ze pas aan de bel trekken wanneer er iemand direct de IC op gedragen kan worden.
Maar heb jij een idee hoeveel effect het heeft? 30-40% is natuurlijk bedroevend laag.quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:59 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Er zijn al veel bestaande initiatieven om die groepen te bereiken. Ik ben zelf aangesloten bij zo'n initiatief in een stadsdeel van Amsterdam. Ik ben best wel optimistisch over de mogelijkheden die er zijn om dat soort netwerken te benutten.
Dat is eigenlijk ook waar ik me een beetje zorgen over maak. Stel nu dat we richting 95% vaccinatie bewegen en Covid ~50 IC bedden bezet houdt. Als dan volgende maand Influenza eraan komt en daar ook 200 bedden voor nodig zijn moet je weer afschalen.quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:57 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Extra druk op de zorg blijft er toch wel de komende maanden. Kun je mondmaskers gaan dragen bij de lokale snackbar maar dat gaat niks veranderen.
Oh, interessant. Zie je daar ook veel positieve uitkomsten uit komen? Een vriend van me is betrokken geweest bij zo'n initiatief in Rotterdam en is er 3 jaar geleden uit pure wanhoop mee gestopt.quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:59 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Er zijn al veel bestaande initiatieven om die groepen te bereiken. Ik ben zelf aangesloten bij zo'n initiatief in een stadsdeel van Amsterdam. Ik ben best wel optimistisch over de mogelijkheden die er zijn om dat soort netwerken te benutten.
Ik geloof in elk geval wel dat een flink gemêleerde groep is. Gelovigen, complotdenkers, mensen die de overheid en/of de wetenschap wantrouwen, gezondheidsguru's die geloven dat je met yoga en superfoods niet ziek kan worden, dat zijn toch een beetje de stereotypes. Die zul je ook niet allemaal op dezelfde manier kunnen bereiken of overhalen.quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:58 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Je idee over 'ingraven' klopt volgens mij niet. Mijn inschatting is dat een klein deel van de ongevaccineerden principieel en niet van koers te veranderen is. Vaak spelen onwetendheid, misverstanden en taalbarrières een rol. Zelfs binnen geloofsgemeenschappen heb je mensen die niet verschrikkelijk vroom zijn, maar vooral het oordeel van de buren vrezen.
Mijn indruk is dat die groepen vooralsnog best slecht zijn bereikt. En laten we wel wezen: investeren in zulke initiatieven levert zelden grote winst op korte termijn op. Het is vaak een langetermijninvestering waarbij je altijd respect moet houden voor de zelfbeschikking van mensen: vertrouwen komt te voet en gaat te paard. Ik zou me nooit voor het karretje van de overheid laten spannen om mensen te manipuleren een vaccin te nemen. Voorlichten: ja. Propaganda: nee.quote:Op zondag 24 oktober 2021 12:00 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Maar heb jij een idee hoeveel effect het heeft? 30-40% is natuurlijk bedroevend laag.
Ik denk wel dat als Doutzen of één van haar modellenvriendinnen erg ziek wordt het voor die groep in één keer klaar is en ze allemaal overstag zijn. Ik hoop het uiteraard niet voor ze, maar ik heb het gevoel dat die hele groep om is als één van die influencers haar proces filmt terwijl ze zo ziek is.quote:Op zondag 24 oktober 2021 12:02 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik geloof in elk geval wel dat een flink gemêleerde groep is. Gelovigen, complotdenkers, mensen die de overheid en/of de wetenschap wantrouwen, gezondheidsguru's die geloven dat je met yoga en superfoods niet ziek kan worden, dat zijn toch een beetje de stereotypes. Die zul je ook niet allemaal op dezelfde manier kunnen bereiken of overhalen.
Er was gisteren dus een uitzending op de radio, dat afschalen van zorg in de griepseizoenen dus blijkbaar heel normaal is, al jaren lang.quote:Op zondag 24 oktober 2021 12:00 schreef chratnox het volgende:
[..]
Dat is eigenlijk ook waar ik me een beetje zorgen over maak. Stel nu dat we richting 95% vaccinatie bewegen en Covid ~50 IC bedden bezet houdt. Als dan volgende maand Influenza eraan komt en daar ook 200 bedden voor nodig zijn moet je weer afschalen.
De komende winter gaan we denk ik niet ontkomen aan afschalen. Het enige wat er gedaan kan worden is de winter zo ongeschonden mogelijk door te komen en met zijn allen duidelijk te zijn richting onze politici: "Dit nooit meer."
Er wordt 15+ miljard per jaar weggegooid aan mislukte IT projecten. Ga iets meer secuur om met je IT projecten en je speelt zo 2 of 3 miljard extra vrij voor de zorg zonder dat er ook maar iets duurder hoeft te worden.
Ik vraag me bijv. wel af wat het effect is geweest van Katja Schuurman die best kritisch was op het overheidsbeleid en daarna minder hoog van de toren leek te blazen omdat ze zelf corona kreeg.quote:Op zondag 24 oktober 2021 12:03 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik denk wel dat als Doutzen of haar modellenvriendinnen erg ziek wordt het voor die groep in één keer klaar is en ze allemaal overstag zijn. Ik hoop het uiteraard niet voor ze, maar ik heb het gevoel dat die hele groep om is als één van die influencers haar proces filmt terwijl ze zo ziek is.
Gebeurde dat maar, dan is er meteen een hele groep om. Ik mag het niet zeggen maar zou het bijna toejuichen als het zou gebeuren.quote:Op zondag 24 oktober 2021 12:03 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik denk wel dat als Doutzen of één van haar modellenvriendinnen erg ziek wordt het voor die groep in één keer klaar is en ze allemaal overstag zijn. Ik hoop het uiteraard niet voor ze, maar ik heb het gevoel dat die hele groep om is als één van die influencers haar proces filmt terwijl ze zo ziek is.
Ja, daar ben ik ook wel benieuwd naar. Het nadeel is wel dat die groep in veel gevallen vooral dient voor de vaccinatiecijfers maar (vrij) weinig verschil zal maken in de ziekenhuizen.quote:Op zondag 24 oktober 2021 12:04 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik vraag me bijv. wel af wat het effect is geweest van Katja Schuurman die best kritisch was op het overheidsbeleid en daarna minder hoog van de toren leek te blazen omdat ze zelf corona kreeg.
Dat is zeker zo, maar indirect misschien wel als ze besmet raken en de ongevaccineerde vader/moeder/oom/oma/opa/neef besmetten natuurlijk.quote:Op zondag 24 oktober 2021 12:06 schreef chratnox het volgende:
Maargoed, dat is nog steeds niet de groep die de druk op de ziekenhuizen veroorzaakt.
Za, ben jij het?quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:51 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Ik zie daar wel een mogelijkheid om dit te faciliteren. Zorg desnoods gewoon dat iedereen 2x per week een zelftest kan doen.
Precies. Het idee dat besmettingen beperkt blijven tot een bepaalde leeftijdsgroep is toch ook wel aardig achterhaald inmiddels.quote:Op zondag 24 oktober 2021 12:07 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Dat is zeker zo, maar indirect wel als ze besmet raken en de ongevaccineerde vader/moeder/oom/oma/opa/neef besmetten natuurlijk.
Dat is waar, maar ik denk dat dat argument een stuk minder waard is geworden met een vaccinatiegraad van boven de 85%.quote:Op zondag 24 oktober 2021 12:07 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Dat is zeker zo, maar indirect misschien wel als ze besmet raken en de ongevaccineerde vader/moeder/oom/oma/opa/neef besmetten natuurlijk.
Klopt. Ik denk zelf dat de mensen in gelovige gemeenschappen in de provincie het slechtst te bereiken zijn. Den Haag heeft een grote afstand tot deze groep en hun vaccinatieweigering is hardnekkig. In de grote steden zijn er veel meer netwerken die kunnen worden benut met het oog op voorlichting.quote:Op zondag 24 oktober 2021 12:02 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik geloof in elk geval wel dat een flink gemêleerde groep is. Gelovigen, complotdenkers, mensen die de overheid en/of de wetenschap wantrouwen, gezondheidsguru's die geloven dat je met yoga en superfoods niet ziek kan worden, dat zijn toch een beetje de stereotypes. Die zul je ook niet allemaal op dezelfde manier kunnen bereiken of overhalen.
Politici doen liever aan symptoombestrijding.quote:Op zondag 24 oktober 2021 12:04 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Er was gisteren dus een uitzending op de radio, dat afschalen van zorg in de griepseizoenen dus blijkbaar heel normaal is, al jaren lang.
Verder natuurlijk eens dat je voor de komende jaren echt zult moeten investeren in zorg en een solide basis moet bouwen waar je geen zorg moet afbouwen bij verhoogde zorgdruk in griep/corona seizoenen.
Daarnaast is er wat mij betreft ook heel veel te winnen kwa efficiëntie in de zorg, door ook meer kritisch te kijken naar welke zorg er onnodig geleverd wordt, of uitgevoerd wordt, daar kan je ook heel veel kosten besparen.
Tja, dat lijkt niet echt de ingeslagen weg te zijn. Ik zie eerder de druk steeds meer opgevoerd worden, waarbij schijn van dwang juist verdwijnt. Zo'n CoronaCheck-app, maar ook een minister die zegt dat-ie vaccinatie-eisende werkgevers niet zal vervolgen, wijst toch aardig in die richting.quote:Op zondag 24 oktober 2021 12:11 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Mensen die de overheid en wetenschap wantrouwen, zou ik niet zo snel opgeven. Ik wantrouw de overheid zelf ook en ben een sceptische wetenschapper, dus ik begrijp waar het wantrouwen vandaan komt. Het is ontzettend belangrijk om deze groep goed voor te lichten en om de schijn van dwang te vermijden.
Jep, da's makkelijker (en op de lange termijn schadelijker, denk ik).quote:Op zondag 24 oktober 2021 12:17 schreef Tijn het volgende:
[..]
Tja, dat lijkt niet echt de ingeslagen weg te zijn. Ik zie eerder de druk steeds meer opgevoerd worden, waarbij schijn van dwang juist verdwijnt. Zo'n CoronaCheck-app, maar ook een minister die zegt dat-ie vaccinatie eisende werkgevers niet zal vervolgen, wijst toch aardig in die richting.
Klassiek VVD-beleid dusquote:Op zondag 24 oktober 2021 12:18 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Jep, da's makkelijker (en op de lange termijn schadelijker, denk ik).
En helpt maar heel beperkt om de groep die je wil bereiken daadwerkelijk te bereiken.quote:Op zondag 24 oktober 2021 12:17 schreef Tijn het volgende:
[..]
Tja, dat lijkt niet echt de ingeslagen weg te zijn. Ik zie eerder de druk steeds meer opgevoerd worden, waarbij schijn van dwang juist verdwijnt. Zo'n CoronaCheck-app, maar ook een minister die zegt dat-ie vaccinatie-eisende werkgevers niet zal vervolgen, wijst toch aardig in die richting.
Oh, ik vind het klassiek paternalistisch, socialistisch beleid.quote:
De omslag van sommige mensen is wel apart.quote:
Jij ziet de verpleegkundigen rennen van neonatologie naar volwassen-IC's?quote:Op zondag 24 oktober 2021 12:46 schreef Noek het volgende:
Daar een geboortegolf ook zorgt voor een grotere last, moeten we dan niet eens maatregelen gaan nemen in de vorm van sterilisatie of gewoon een batsverbod na 20:00u
Sowieso, hoe kun je aan sex denken in een pandemie?
Je doet dit niet voor jezelf maar wel met jezelf voor een ander!
Ik zie niks want ik blijf thuis en was mn handen stuk.quote:Op zondag 24 oktober 2021 12:48 schreef capricia het volgende:
[..]
Jij ziet de verpleegkundigen rennen van neonatologie naar volwassen-IC's?
Neonatologie heeft natuurlijk wel IC-bedden in gebruik.quote:Op zondag 24 oktober 2021 12:54 schreef Noek het volgende:
[..]
Ik zie niks want ik blijf thuis en was mn handen stuk.
Maar ik las t afgelopen week in een artikel over de afgeschaalde zorg in Zwolle.
Hoi Jet.quote:Op zondag 24 oktober 2021 11:53 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Hebben ze de afgelopen 10 maanden maar zeer beperkt gedaan. Je had die groep meteen vanaf moment 0 moeten betrekken bij vaccineren. Niet op maand 10 pas.
Volgens mij heeft iedereen vrije toegang en wordt er niemand buitengesloten (als ik de argumentatie bij de horeca mag geloven).quote:Op zondag 24 oktober 2021 09:57 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Omdat het niet aan de overheid is om te besluiten wie er wel en niet een kerk in mag. Dat moet je gewoon niet willen. Zijn Chinese praktijken.
De hele idioterie dat we de hele samenleving weer maatregelen opleggen omdat er een beperkte groep is die geen vaccinatie wil.quote:Op zondag 24 oktober 2021 10:05 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Als ze terugkomen dan worden ze ook gegarandeerd weer verplicht op scholen - oftewel mijn werk. Dan kan ik wel gaan weigeren, maar dan zit ik binnen de kortste keren bij mijn afdelingsleider op kantoor denk ik.
Uiteraard. Zodra die plicht weg was, waren ze ook direct als sneeuw voor de zon verdwenen, op een enkeling na.quote:Op zondag 24 oktober 2021 14:00 schreef WheeledWarrior het volgende:
Maar als een meerderheid van de Nederlanders maatregelen wil, waar zijn nu al die mondkapjes in de supermarkten en de winkels dan? Dan zouden toch zeker 6 op de 10 klanten er al eentje moeten dragen intussen?
Of gaan we ze pas weer opzetten als papa Rutte zegt dat het moet.
Ik ben niet zo into het complot denken, maar ik vraag me oprecht af hoe die “uitkomsten” dat een groot vd Nederlanders gemanipuleerd zijn hoor. Ik ken en hoor werkelijk zo goed als niemand om mij heen die zoiets heeft van, jaaaa joepie, mondkapjes! Anderhalve meter! Ik wil het teruggggg!quote:Op zondag 24 oktober 2021 14:00 schreef WheeledWarrior het volgende:
Maar als een meerderheid van de Nederlanders maatregelen wil, waar zijn nu al die mondkapjes in de supermarkten en de winkels dan? Dan zouden toch zeker 6 op de 10 klanten er al eentje moeten dragen intussen?
Of gaan we ze pas weer opzetten als papa Rutte zegt dat het moet.
Ik vraag mij hetzelfde af. Vrijwel iedereen die ik spreek in mijn omgeving, sportschool, waterpolo, vrienden, niemand heeft nog behoefte aan maatregelen. Maar wellicht is mijn omgeving niet representatief. Dat zou kunnen.quote:Op zondag 24 oktober 2021 14:08 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
Ik ben niet zo into het complot denken, maar ik vraag me oprecht af hoe die “uitkomsten” dat een groot vd Nederlanders gemanipuleerd zijn hoor. Ik ken en hoor werkelijk zo goed als niemand om mij heen die zoiets heeft van, jaaaa joepie, mondkapjes! Anderhalve meter! Ik wil het teruggggg!
Op m’n werk merk ik het ook onder collega’s. “Ja de besmettingen stijgen weer hè”. “Ja inderdaad het gaat helemaal de verkeerde kant op”! “Nou dan zullen ze binnenkort wel weer met maatregelen komen”.quote:Op zondag 24 oktober 2021 14:08 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
Ik ben niet zo into het complot denken, maar ik vraag me oprecht af hoe die “uitkomsten” dat een groot vd Nederlanders gemanipuleerd zijn hoor. Ik ken en hoor werkelijk zo goed als niemand om mij heen die zoiets heeft van, jaaaa joepie, mondkapjes! Anderhalve meter! Ik wil het teruggggg!
Niemand in mijn omgeving roept jaaaa, joepie, mondkapjes:andere maatregelen terug. Maar in mijn omgeving hoor ik wel degelijk geluiden dat mensen het shit vinden, maar wel begrijpen of nodig vinden dat er weer iets aan maatregelen terugkomt.quote:Op zondag 24 oktober 2021 14:08 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
Ik ben niet zo into het complot denken, maar ik vraag me oprecht af hoe die “uitkomsten” dat een groot vd Nederlanders gemanipuleerd zijn hoor. Ik ken en hoor werkelijk zo goed als niemand om mij heen die zoiets heeft van, jaaaa joepie, mondkapjes! Anderhalve meter! Ik wil het teruggggg!
Het is denk ik wat Alwayshappy laatst zei. Mensen willen het niet, maar gaan er alvast vanuit en bereiden zich op het ergste voor.quote:Op zondag 24 oktober 2021 14:11 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Ik vraag mij hetzelfde af. Vrijwel iedereen die ik spreek in mijn omgeving, sportschool, waterpolo, vrienden, niemand heeft nog behoefte aan maatregelen. Maar wellicht is mijn omgeving niet representatief. Dat zou kunnen.
Ik hoor om me heen steeds meer het geluid van: “we hebben 85% gevaccineerd, als we nu niet zonder maatregelen kunnen, wanneer dan wel”.quote:Op zondag 24 oktober 2021 14:14 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Niemand in mijn omgeving roept jaaaa, joepie, mondkapjes:andere maatregelen terug. Maar in mijn omgeving hoor ik wel degelijk geluiden dat mensen het shit vinden, maar wel begrijpen of nodig vinden dat er weer iets aan maatregelen terugkomt.
Niemand wil natuurlijk maatregelen. Maar dat betekent niet dat je het ook niet nodig vindt.quote:Op zondag 24 oktober 2021 14:11 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Ik vraag mij hetzelfde af. Vrijwel iedereen die ik spreek in mijn omgeving, sportschool, waterpolo, vrienden, niemand heeft nog behoefte aan maatregelen. Maar wellicht is mijn omgeving niet representatief. Dat zou kunnen.
Ik heb mijn mondkapjes voor de zekerheid weer gewassen.quote:Op zondag 24 oktober 2021 14:15 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Het is denk ik wat Alwayshappy laatst zei. Mensen willen het niet, maar gaan er alvast vanuit en bereiden zich op het ergste voor.
Dat geluid hoor ik ook. Volgens mij is het niet zo zwart-wit.quote:Op zondag 24 oktober 2021 14:16 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Ik hoor om me heen steeds meer het geluid van: “we hebben 85% gevaccineerd, als we nu niet zonder maatregelen kunnen, wanneer dan wel”.
Heb nog maar een paar liter handzeep extra besteld, dan kan ik mijn handen nog verder stukwassen.quote:Op zondag 24 oktober 2021 14:20 schreef tesssssssss het volgende:
[..]
Ik heb mijn mondkapjes voor de zekerheid weer gewassen.
Ik zou zelf ook geen andere oplossing weten.
Uiteindelijk zal het voor het gros wel neerkomen op “wat moet, dat moet”. Maar ik vraag me ten zeerste af of de naleving nog hetzelfde gaat zijn als eerder. En dan moet je dieper in de gereedschapskist graven voor hetzelfde effect.quote:Op zondag 24 oktober 2021 14:21 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dat geluid hoor ik ook. Volgens mij is het niet zo zwart-wit.
Waar het om gaat is dat hier betwijfeld wordt of het wel kan kloppen dat een x-percentage niet afwijzend of zelfs begripvol tegenover maatregelen staat, omdat men deze mensen zelf niet in de omgeving heeft. Maar de kans dat een van ons hier zo ontzettend representatief is dat daarvan dat percentage af te leiden is, is vrij klein.
Maar dat is weer heel wat anders. Ik de k ook dat het lastig wordt. Maar bij NICE loopt het aantal patiënten IC + kliniek alweer richting de 800. Iets gaat er niet goed, zoveel valt wel te concluderen, lijkt me.quote:Op zondag 24 oktober 2021 14:25 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Uiteindelijk zal het voor het gros wel neerkomen op “wat moet, dat moet”. Maar ik vraag me ten zeerste af of de naleving nog hetzelfde gaat zijn als eerder. En dan moet je dieper in de gereedschapskist graven voor hetzelfde effect.
Want denken dat je de trend kan keren met mondkapjes in de Jumbo, is ook wel grenzeloos naïef.
Het ziekenhuis waar mijn vrouw bevallen is was geboortezorg ook afgeschaald vanwege corona. Geen idee waarom precies, misschien vanwege de kraamkamers oid. In elk geval konden er maximaal 2 vrouwen tegelijk bevallen terwijl dat er normaal 10 waren.quote:Op zondag 24 oktober 2021 13:02 schreef capricia het volgende:
[..]
Neonatologie heeft natuurlijk wel IC-bedden in gebruik.
Ik denk dat er geen perfecte oplossingen zijn waar je iedereen blij mee gaat maken, maar om me heen hoor ik vooral de mening dat als er al maatregelen nodig zijn ze zich toch voornamelijk gaan richten op ongevaccineerden gezien die toch de grootste procentuele bezetting geven binnen de zorg. ''Waarom heb ik me anders laten vaccineren'' hoor ik erg vaak. Mensen die ook wel weten dat ze het ook gedeeltelijk gedaan hebben vanwege hun eigen gezondheid (en van mensen om hun heen), maar de extra vrijheid (de hoop er op althans) speelt voor velen dus ook zeker een rol. Dan is het extra zuur als ze straks toch weer iedereen gaan raken. Ik denk dat ze meer bereiken met het overgaan naar 2G of betere voorlichting bij bepaalde groepen binnen de maatschappij. Meer dan iedereen maar weer te vragen om een mondkapje te dragen. Of om de horeca weer te raken. etc.quote:Op zondag 24 oktober 2021 14:27 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Maar dat is weer heel wat anders. Ik de k ook dat het lastig wordt. Maar bij NICE loopt het aantal patiënten IC + kliniek alweer richting de 800. Iets gaat er niet goed, zoveel valt wel te concluderen, lijkt me.
Sorry, maar ik blijf dat echt een kulargument vinden. Ongevaccineerden zorgen voor het grootste deel van de coronabezetting in het ziekenhuis, maar niet de grootste bezetting. Ik snap best dat het iets is om op te letten, maar de hoeveelheid beschikbare bedden in de ziekenhuizen zijn lager geworden dan voor de pandemie door beroerd beleid, niet omdat er ongevaccineerden in het ziekenhuis lagen.quote:Op zondag 24 oktober 2021 14:31 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik denk dat er geen perfecte oplossingen zijn waar je iedereen blij mee gaat maken, maar om me heen hoor ik vooral de mening dat als er al maatregelen nodig zijn ze zich toch voornamelijk gaan richten op ongevaccineerden gezien die toch de grootste procentuele bezetting geven binnen de zorg. ''Waarom heb ik me anders laten vaccineren'' hoor ik erg vaak. Mensen die ook wel weten dat ze het ook gedeeltelijk gedaan hebben vanwege hun eigen gezondheid (en van mensen om hun heen), maar de extra vrijheid (de hoop er op althans) speelt voor velen dus ook zeker een rol. Dan is het extra zuur als ze straks toch weer iedereen gaan raken. Ik denk dat ze meer bereiken met het overgaan naar 2G of betere voorlichting bij bepaalde groepen binnen de maatschappij. Meer dan iedereen maar weer te vragen om een mondkapje te dragen. Of om de horeca weer te raken. etc.
Een manier om een maagverkleining te krijgen waardoor je minder kunt eten en sneller vol zit enzo.quote:Op zondag 24 oktober 2021 14:37 schreef dick_laurent het volgende:
Een maagband? Wat is dat nu weer dan?
Ah oke. Ik dacht een fysieke band a la een corset ofzo dat dikke mensen dan moeten gaan dragen.quote:Op zondag 24 oktober 2021 14:38 schreef chratnox het volgende:
[..]
Een manier om een maagverkleining te krijgen waardoor je minder kunt eten en sneller vol zit enzo.
Dus hetgeen wat geen oplossing is dan de oplossing omdat je geen andere weet.quote:Op zondag 24 oktober 2021 14:20 schreef tesssssssss het volgende:
[..]
Ik heb mijn mondkapjes voor de zekerheid weer gewassen.
Ik zou zelf ook geen andere oplossing weten.
Laten ze er dan vooral voor zorgen dit zsm weer enigszins op peil te krijgen, en 1000 euro is hier niet genoeg.quote:Op zondag 24 oktober 2021 14:35 schreef chratnox het volgende:
[..]
maar de hoeveelheid beschikbare bedden in de ziekenhuizen zijn lager geworden dan voor de pandemie door beroerd beleid, niet omdat er ongevaccineerden in het ziekenhuis lagen.
Er werden nog nooit zoveel maagband operaties uitgevoerd dan voor Corona, besef is bij de bevolking kennelijk wel doorgedrongenquote:Als we ons er zoveel zorgen over maken, bied gratis maagbanden aan voor mensen met een veel te hoge BMI. Vallen snel af, worden snel een stuk gezonder en dus minder kans om in het ziekenhuis te komen.
Verstandig. Taartverkoop na 20u blijft uiteraard gewoon van kracht hequote:Op zondag 24 oktober 2021 14:40 schreef Noek het volgende:
[..]
Dus hetgeen wat geen oplossing is dan de oplossing omdat je geen andere weet.
Dit geeft het beleid wel goed weer. Ik blijf maar thuis na 20u. Zou t anders ook niet weten.
Na 20u koop ik ook geen drank meer natuurlijk.
De bierkoerier heeft nog nooit zulke goede zaken gedaan hier in die periode.quote:Op zondag 24 oktober 2021 14:41 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
Verstandig. Taartverkoop na 20u blijft uiteraard gewoon van kracht he
Een (best flink deel) lijkt dus aan te geven zich niet te laten vaccineren omdat ze al besmet zijn geweest.quote:Ook is de vraag gesteld of men wist of dacht dat men al een keer geïnfecteerd was geraakt met Covid-19. 12% zegt dat zeker te weten en 8% geeft aan te denken dat dit het geval is geweest. Gezien het feit dat er meer dan 2 miljoen positief getesten zijn in Nederland (12% van de bevolking) en het feit dat het RIVM aanneemt dat het aandeel geïnfecteerden daar een factor 2 á 3 boven ligt (o.a. ook omdat een deel van de geïnfecteerden geen symptomen hebben gehad), nemen we in de onderstaande tabel aan dat ook degenen die zeggen dat ze denken geinfecteerd te zijn geweest dat inderdaad zijn geweest. Bij de onderstaande tabel valt dan vooral op dat ruim 40% van de ongevaccineerden in Nederland aangeven dat ze al wel een infectie hebben doorgemaakt!
quote:37% van de Nederlanders denkt dat ongevaccineerden een kans van 30% of meer hebben om dan in het ziekenhuis te komen. 55% denkt een kans van 10% of meer. Als illustratie hoe sterk de kans wordt overschat is nog het volgende. 1 op de 6 Nederlanders denkt dat de kans voor een ongevaccineerde om – als die wordt geïnfecteerd – in het ziekenhuis te komen 70% of hoger is.
Hebben jullie een bierkoerier?! Man, ik kan in mn dorp niet eens Chinees laten bezorgen.quote:Op zondag 24 oktober 2021 14:42 schreef _serial_ het volgende:
[..]
De bierkoerier heeft nog nooit zulke goede zaken gedaan hier in die periode.
Maar wel een goede pizzaria!quote:Op zondag 24 oktober 2021 14:45 schreef chratnox het volgende:
[..]
Hebben jullie een bierkoerier?! Man, ik kan in mn dorp niet eens Chinees laten bezorgen.
We kunnen daaraan zien hoe groot het percentage is dat in het ziekenhuis beland binnen 14 dgn tov bv januari, een stijging kan betekenen dat vaccins minder werkzaam zijn, of aangeven of een bepaalde variant al dan niet gevaarlijker is.quote:Op zondag 24 oktober 2021 10:23 schreef dick_laurent het volgende:
Mensen moeten gewoon eens ophouden met naar die teststraat gaan. Hoeven we ook niet meer dagelijks in de media te roeptoeteren dat er 5 duizend zoveel mensen met een "besmetting" zijn geconstateerd.
Want ja, wat houdt dat anno oktober 2021 in? Een snotneus? Grieperig gevoel? Doodziek zijn? Het zegt me gewoon vrij weinig meer.
Hoe hadden we gereageerd als er in 2017 ofzo elke dag op een liveblog gemeld ging worden hoeveel mensen met griep/verkoudheidsverschijnselen zich hadden gemeld bij een huisarts?
-en nee covid is geen griep/verkoudheid, maar voor het gros vd mensen openbaart het zich wel met een vergelijkbaar klachtenverloop, dus daarom de vergelijking -
Dit is zeker deel van het probleem. Ik zou ook niet goed weten hoe we nu voorwaarts moeten.quote:Op zondag 24 oktober 2021 14:25 schreef Spablauw214 het volgende:
Want denken dat je de trend kan keren met mondkapjes in de Jumbo, is ook wel grenzeloos naïef.
Elke maatregel die je nu neemt betekent gewoon dat je er ook niet meer vanaf komt voor 6-12 maanden, zonder dat je weet of het gewenst effect heeft. Effect krijg je alleen nog bij heel hard ingrijpen, elke andere maatregel is gerommel in de marge. En hard ingrijpen heeft ook een hele hoge prijs.quote:Op zondag 24 oktober 2021 15:10 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dit is zeker deel van het probleem. Ik zou ook niet goed weten hoe we nu voorwaarts moeten.
Maar niks doen is ook een keuze en die is ook niet aantrekkelijk.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Daarnaast zijn er:
9 gemeentes met 0 besmettingen
17 gemeentes met 1 besmettingen
47 gemeentes met 2-4 besmettingen
21 gemeentes met 5 besmettingen
Deze update is ook dagelijks om 15:16 te vinden op https://rivm.wegmetdetestwet.nl of voor een volledig gemeenteoverzicht op https://rivm.wegmetdetestwet.nl/total.phpwegmetdetestwet.nl / wegmetdetestmaatschappij.nl voor een gratis subdomain DM me.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |