quote:Half Nederland viert weer Sinterklaas en de pakjes mogen meer kosten
Wat het Sinterklaasfeest betreft, zijn we terug naar 'normaal'. 49 procent van de Nederlanders is dit jaar van plan Sinterklaas te vieren. Vorig coronajaar was dat maar 35 procent.
"Mensen willen weer meer bij elkaar komen, merken we". "Dat het kabinet soepel wil zijn en sowieso meer dan vier bezoekers thuis wil toestaan met de feestdagen sluit daar bij aan."
Sint geeft nóg meer uit
Sinterklaas mag ook best wat kosten. We geven opnieuw meer uit aan cadeaus, blijkt uit de peiling: gemiddeld 133 euro. Vorig jaar was dit 115 euro. Dat heeft mogelijk met corona te maken, zegt Kuiper. "Een compensatie voor het vele binnen zitten misschien. Hoe dan ook was voor corona het bedrag stabiel. Vorig jaar maakte het opeens een sprongetje. Dit jaar zet die verhoging door."
Het verbaast Kuiper dat de meeste Nederlanders dit jaar optimistischer zijn over het op tijd ontvangen van hun online aankopen. Hij doet de oproep toch rekening te houden met vertraging en vooral op tijd te bestellen. "Je wil niet dat alles tussen Black Friday (26 november, red.) en pakjesavond bezorgd moet worden. Dit jaar hebben we niet alleen te maken met de eindejaarsdrukte bij de pakketbezorgers. Door logistieke problemen in de transportwereld is daar bovenop ook niet alles op voorraad."
https://www.rtlnieuws.nl/(...)aas-lootjestrekkennl
Nee simpele ziel, dat komt omdat letterlijk alles duurder is geworden, zeker dingen als speelgoed.quote:We geven opnieuw meer uit aan cadeaus, blijkt uit de peiling: gemiddeld 133 euro. Vorig jaar was dit 115 euro. Dat heeft mogelijk met corona te maken, zegt Kuiper. "Een compensatie voor het vele binnen zitten misschien.
Nee, niet met die geheel witte helpers naast hem zo hoort het feest niet geviert te wordenquote:Op maandag 15 november 2021 05:38 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Sinterklaas op een paard en helpers die cadeautjes en snoep uitdelen heeft niets meer met Sinterklaas te maken?
waarom niet? traditioneel had Sinterklaas namelijk helemaal geen helpers...quote:Op maandag 15 november 2021 09:33 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Nee, niet met die geheel witte helpers naast hem zo hoort het feest niet geviert te worden
Precies. Ook de ECB speelt al jaren Sinterklaas met onze pensioenen en spaarcenten.quote:Op maandag 15 november 2021 08:43 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Nee simpele ziel, dat komt omdat letterlijk alles duurder is geworden, zeker dingen als speelgoed.
Wat heet traditioneel. De Sinterklaas die wij kennen heeft er altijd minstens één gehad, misschien afgezien van een korte overgangsperiode. 200 jaar geleden was hij nog een boeman met een grote hoed en een masker. Op het moment dat hij veranderde in een waardige bisschop kreeg hij een helper die een aantal van zijn oude eigenschappen overnam. Het roetzwarte hoorde daar ook bij.quote:Op maandag 15 november 2021 10:10 schreef Nielsch het volgende:
[..]
waarom niet? traditioneel had Sinterklaas namelijk helemaal geen helpers...
het traditionele Sint Nicolaasfeest zoals dat bijvoorbeeld in 1685 werd gevierd. daar was geen piet te zien.quote:Op maandag 15 november 2021 10:22 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Wat heet traditioneel. De Sinterklaas die wij kennen heeft er altijd minstens één gehad, misschien afgezien van een korte overgangsperiode. 200 jaar geleden was hij nog een boeman met een grote hoed en een masker. Op het moment dat hij veranderde in een waardige bisschop kreeg hij een helper die een aantal van zijn oude eigenschappen overnam. Het roetzwarte hoorde daar ook bij.
Sorry, dat kan ik me zo gauw even niet meer voor de geest halen. Volgens mij was ik toen uit varen met de VOC.quote:Op maandag 15 november 2021 10:27 schreef Nielsch het volgende:
[..]
het traditionele Sint Nicolaasfeest zoals dat bijvoorbeeld in 1685 werd gevierd. daar was geen piet te zien.
De Sinterklaas die wij kennen en waar wij mee opgegroeid zijn had dat welquote:Op maandag 15 november 2021 10:10 schreef Nielsch het volgende:
[..]
waarom niet? traditioneel had Sinterklaas namelijk helemaal geen helpers...
Okee maar volgens jou logica heeft ons Sinterklaasfeest dus ook niks meer met Sinterklaas te maken omdat het ooit veranderd is.quote:Op maandag 15 november 2021 11:35 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
De Sinterklaas die wij kennen en waar wij mee opgegroeid zijn had dat wel
Nee, dat heeft niks met mijn logica te maken, dit Sinterklaas feest wat nu gevierd wordt zoals in Rotterdam is ons in de maag gesplitst door een groep subsidiejankers en woke figuren die het kost wat het koste het zo moest doorvoeren, zo hoort het niet, stelletje randdebielenquote:Op maandag 15 november 2021 13:11 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Okee maar volgens jou logica heeft ons Sinterklaasfeest dus ook niks meer met Sinterklaas te maken omdat het ooit veranderd is.
Actie, Bovensmilde en Molukkers... Dat klinkt als een succesformule...quote:Op zondag 14 november 2021 14:50 schreef Bluesdude het volgende:
30 jaar geleden , in 1981
[ afbeelding ]
quote:Op maandag 15 november 2021 08:43 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Nee simpele ziel, dat komt omdat letterlijk alles duurder is geworden, zeker dingen als speelgoed.
Heel lang geleden dan misschien...quote:Op zondag 14 november 2021 15:22 schreef theunderdog het volgende:
Hij was een fantastische journalist.
Vanwege zijn huidskleur? Nee, het gaat om het hele voorkomen van dat figuur.quote:Op maandag 15 november 2021 19:02 schreef spectrumanalyser het volgende:
Het blijft apart dat Zwarte piet vanwege zijn huidskleur door een enkeling niet wordt toegestaan. Daar is een woord voor....
Ohja. Daarom gaat Jerry Airfryer samen met Erik van Muiswinkel een Sinterklaasfilm opnemen, als hulpjes van Sinterklaas, die dankzij de zon een warme gekleurde tint hebben. Ik dacht nog even aan 1 April, echter zijn we al 7 maanden verder.quote:Op maandag 15 november 2021 19:22 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Vanwege zijn huidskleur? Nee, het gaat om het hele voorkomen van dat figuur.
In die film hebben de Pieten bijvoorbeeld ook geen veer meer op hun baret. Dus het gaat niet puur alleen om de kleur van de Pieten, maar ook andere onderdelen van het voorkomen.quote:Op maandag 15 november 2021 19:30 schreef spectrumanalyser het volgende:
[..]
Ohja. Daarom gaat Jerry Airfryer samen met Erik van Muiswinkel een Sinterklaasfilm opnemen, als hulpjes van Sinterklaas, die dankzij de zon een warme gekleurde tint hebben. Ik dacht nog even aan 1 April, echter zijn we al 7 maanden verder.
Tradities, en zo ook het Sinterklaasfeest, zitten doorspekt met symboliek en zitten vol met lagen, vaak heeft die symboliek en hebben die lagen ook oeroude herkomsten. Het uiterlijk van Zwarte Piet zit (en zat, want er is al veel symboliek om oneigenlijke redenen weggejorist) vol met symboliek. Dus simpelweg op de buitenste laag afgaan, de schil, doet geen eer aan de vorm waarin het feest ontstond en hoe het in de eeuwen veranderd is. Dat maakt je mening over de het 'voorkomen' oppervlakkig, en eigenlijk niet serieus te nemen.quote:Op maandag 15 november 2021 19:22 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Vanwege zijn huidskleur? Nee, het gaat om het hele voorkomen van dat figuur.
Wat heeft het te maken met Amerika? Het gaat toch om Nederlanders die willen wat er in Nederland gebeurt? Ik denk niet dat er heel veel mensen zijn die zwarte Piet willen veranderen omdat ze er in Amerika iets van vinden.quote:Op woensdag 17 november 2021 07:02 schreef Montagui het volgende:
[..]
Tradities, en zo ook het Sinterklaasfeest, zitten doorspekt met symboliek en zitten vol met lagen, vaak heeft die symboliek en hebben die lagen ook oeroude herkomsten. Het uiterlijk van Zwarte Piet zit (en zat, want er is al veel symboliek om oneigenlijke redenen weggejorist) vol met symboliek. Dus simpelweg op de buitenste laag afgaan, de schil, doet geen eer aan de vorm waarin het feest ontstond en hoe het in de eeuwen veranderd is. Dat maakt je mening over de het 'voorkomen' oppervlakkig, en eigenlijk niet serieus te nemen.
Het is nogal simpel om vanwege het ' hele voorkomen' van Zwarte Piet hem te veroordelen en hem 1 op 1 te vergelijken met het Amerikaanse Blackface, waarbij het zwart schminken ook een hele andere intentie in zich heeft.
Maar goed, ALS je tradities alleen maar oppervlakkig kunt zien, en je per se alleen naar de schil kijkt, dan neem ik aan dat je ook schande spreekt van de uiterlijke gelijkenis van het Spaanse Semana Santa en de Amerikaanse KKK? Net zoals het Sinterklaasfeest is ook Semana Santa eeuwen ouder dan de gebruiken in Amerika.
Laat Amerika lekker daar, ipv alles wat in Amerika ' fout' is te projecteren op veel oudere Nederlandse of Europese tradities en gebruiken.
Daar vergis je je al in. Kozp verwijst maar al te graag naar het vooringenomen rapport van een onderdeel van de VN. Men maakt graag de vergelijking met Amerika. Men vindt hoe Nederland overkomt in het buitenland rete belangrijk.quote:Op woensdag 17 november 2021 08:00 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Wat heeft het te maken met Amerika? Het gaat toch om Nederlanders die willen wat er in Nederland gebeurt? Ik denk niet dat er heel veel mensen zijn die zwarte Piet willen veranderen omdat ze er in Amerika iets van vinden.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |