quote:DEN HAAG - De Koninklijke Marechaussee maakt zich niet schuldig aan etnisch profileren bij het controleren van mensen die Nederland willen binnenkomen. Marechaussees mogen huidskleur meewegen bij de beslissing om iemand aan de grens uit een rij te halen en te controleren. Dat is niet in strijd met het verbod op discriminatie en daarom hoeft de dienst de controles niet te veranderen, heeft de rechtbank in Den Haag woensdag bepaald.
Groen, geel, wit, blank of zwart... als je verdacht bent ben je verdacht en volgt controle!quote:Enkele burgers en maatschappelijke organisaties, waaronder Amnesty International en RADAR, hadden een zaak aangespannen tegen de marechaussee. De klagers zeggen dat de marechaussee aan etnisch profileren doet. Mensen met een donkere huidskleur worden volgens hen eerder uit de rij gepikt dan anderen. De klagers zeggen dat dit discriminatie is en eisten dat dit stopt. De marechaussee, die wordt verdedigd door landsadvocaat Cécile Bitter, bestreed dat er wordt gediscrimineerd op basis van etniciteit.
’Gemiste kans voor Nederland’
„Deze uitspraak is een enorme gemiste kans voor Nederland. De deur voor discriminatie staat wagenwijd open. Dat is schadelijk, voor iedereen in Nederland maar ook voor de marechaussee. Heel erg zuur”, stelt Jelle Klaas, de advocaat van de klagers. Hij zegt dat de eisers waarschijnlijk in beroep gaan.
Een van de klagers is Mpanzu Bamenga, gemeenteraadslid voor D66 in Eindhoven. Hij werd in 2018 uit de menigte gehaald in de aankomsthal van Eindhoven Airport. „Ik draaide me om, zag de andere passagiers, en iedereen kon doorlopen. Alleen een andere donkere man werd staande gehouden, en een donkere vrouw met kinderen. Heel opmerkelijk”, zei hij vorig jaar tegen het ANP. Bamenga vindt het vernederend.
Rara hoe zou dat toch komen...quote:Op woensdag 22 september 2021 12:58 schreef BMW1993 het volgende:
surinaamse of antilliaanse afkomst mee moeten voor onderzoek.
En terecht dus, gelukkig.quote:Op woensdag 22 september 2021 12:58 schreef BMW1993 het volgende:
ik als turk ben nog nooit staande gehouden door de douane van schiphol of zaventem, wel vaak genoeg meegemaakt dat mensen met een surinaamse of antilliaanse afkomst mee moeten voor onderzoek.
Wat zijn dan de redenen?quote:Op woensdag 22 september 2021 12:57 schreef sjorsie1982 het volgende:
De geldige en terechte reden hiervoor is gelukkig belangrijker dan de woke instelling van deze tijd.
Gelukkig vindt een rechter het wel gerechtvaardigd.quote:Op woensdag 22 september 2021 13:02 schreef stavromulabeta het volgende:
[..]
Wat zijn dan de redenen?
Ik kan me bijvoorbeeld voorstellen dat wanneer je je richt op illegale immigratie, je kunt betogen dat je terecht selecteert op huidskleur. Als het gaat om drugssmokkel of illegale goederen, zie ik veel minder hoe je selectie op huiskleur kunt rechtvaardigen.
Maar wat zijn dan de argumenten om dit te rechtvaardigen? Want die zie ik niet in het artikel staan.quote:Op woensdag 22 september 2021 13:04 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Gelukkig vindt een rechter het wel gerechtvaardigd.
Geen idee, dat staat niet in de op. Het is mijn taak ook niet om daaraan te twijfelen en het heeft ook geen nut om dat te doen.quote:Op woensdag 22 september 2021 13:07 schreef stavromulabeta het volgende:
[..]
Maar wat zijn dan de argumenten om dit te rechtvaardigen? Want die zie ik niet in het artikel staan.
Nou, in dat geval kunnen we elk topic over een rechterlijke uitspraak gelijk van een slotje voorzien. Want het is een rechterlijke uitspraak een daarmee hoeven we daar niets meer van te vinden.quote:Op woensdag 22 september 2021 13:12 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Geen idee, dat staat niet in de op. Het is mijn taak ook niet om daaraan te twijfelen en het heeft ook geen nut om dat te doen.
Je mag er prima wat van vinden. Mijn mening heb ik geschreven.quote:Op woensdag 22 september 2021 13:17 schreef stavromulabeta het volgende:
[..]
Nou, in dat geval kunnen we elk topic over een rechterlijke uitspraak gelijk van een slotje voorzien. Want het is een rechterlijke uitspraak een daarmee hoeven we daar niets meer van te vinden.
Je zegt zelfquote:Op woensdag 22 september 2021 13:19 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Je mag er prima wat van vinden. Mijn mening heb ik geschreven.
Ongefundeerde kritiek door onvolledige informatie laat ik altijd over aan twitter en veel andere gebruikers op fok.
Maar als ik je om de reden vraag:quote:De geldige en terechte reden hiervoor is gelukkig belangrijker dan de woke instelling van deze tijd.
Het zal wel aan mij liggen...quote:Geen idee, dat staat niet in de op.
Het is logisch dat je etniciteit meeneemt als je bijv. Mensensmokkel bestrijd. Onzin om dan ook allemaal Nederlanders er uit te halen. Dat is verspilling van capaciteit, waardoor er mensen ongewild doorglippen.quote:Op woensdag 22 september 2021 12:49 schreef Bocaj het volgende:
Marechaussee hoeft controles aan grens niet te veranderen, mag huidskleur meewegen.
[..]
[ afbeelding ]
[..]
Groen, geel, wit, blank of zwart... als je verdacht bent ben je verdacht en volgt controle!
Je haalt 2 dingen door elkaar. In de reactie wat die geldige reden is staat de reden beschreven.quote:Op woensdag 22 september 2021 13:21 schreef stavromulabeta het volgende:
[..]
Je zegt zelf
[..]
Maar als ik je om de reden vraag:
[..]
Het zal wel aan mij liggen...
Ik als blanke ben wel een aantal keren staande gehouden. Het zal wel. Ze controleren maar. Niks te verbergen.quote:Op woensdag 22 september 2021 12:58 schreef BMW1993 het volgende:
ik als turk ben nog nooit staande gehouden door de douane van schiphol of zaventem, wel vaak genoeg meegemaakt dat mensen met een surinaamse of antilliaanse afkomst mee moeten voor onderzoek.
Da's geen discriminatie, maar wel herkenbaar natuurlijk. Ik rijd 'n S400 met geblindeerde ramen en buitenlandse platen. Dan pakken ze je er sneller uit dan wanneer 'n bejaard koppeltje met 'n Daewoo Matiz aan komt tuffen.quote:Op woensdag 22 september 2021 16:07 schreef RamboDirk het volgende:
Zelf doe ik de grensovergang bij Elten meerdere keren per maand. Omdat ik een dikke bak rij met geblindeerde ramen (jaja hoe stoer is dat) wordt ik er nog wel eens uit gepikt. Dat zou kunnen vallen onder discrimineren gebaseerd op type voertuig.
Geen probleem, papierencheck, kort gesprekje en weer door.
Er wordt nu eenmaal gecontroleerd op bepaalde kenmerken, eigenschappen die veel voorkomen in de criminaliteit. Lijkt me alleen maar efficiënt, hoe vervelend ook voor de goede.
In Nederland zijn jongeren/mannen van een bepaalde etnische groep 'oververtegenwoordigd' bij bepaalde criminele activiteiten. Het lijkt me dan logisch en gerechtvaardigd dat je je daar iets meer op richt.quote:Op woensdag 22 september 2021 13:02 schreef stavromulabeta het volgende:
Als het gaat om drugssmokkel of illegale goederen, zie ik veel minder hoe je selectie op huiskleur kunt rechtvaardigen.
Mensen met 'n bepaalde huidskleur zijn waarschijnlijk oververtegenwoordigd als het gaat om drugssmokkel.quote:Op woensdag 22 september 2021 13:02 schreef stavromulabeta het volgende:
[..]
Wat zijn dan de redenen?
Ik kan me bijvoorbeeld voorstellen dat wanneer je je richt op illegale immigratie, je kunt betogen dat je terecht selecteert op huidskleur. Als het gaat om drugssmokkel of illegale goederen, zie ik veel minder hoe je selectie op huiskleur kunt rechtvaardigen.
Uhmm.....nee.quote:Op woensdag 22 september 2021 14:50 schreef airconditioning het volgende:
Dit is bewijs van institutioneel racisme
Daar is een eenvoudige verklaring voor, dan zijn dat mensen die zich vaker dan gemiddeld schuldig maken aan smokkel. Etnisch profileren is juist broodnodig, ondanks wat die geitenwollen sokken van Amnesty ook roepen.quote:Op woensdag 22 september 2021 12:58 schreef BMW1993 het volgende:
ik als turk ben nog nooit staande gehouden door de douane van schiphol of zaventem, wel vaak genoeg meegemaakt dat mensen met een surinaamse of antilliaanse afkomst mee moeten voor onderzoek.
quote:Op woensdag 22 september 2021 14:50 schreef airconditioning het volgende:
Dit is bewijs van institutioneel racisme
Uhmm.....ja.quote:
quote:
Say no more.quote:Pro: Woke, LGBTQQIP2SAA++, BLM, vaccinatieplicht, K. Harris, Vegan, immigratie, milleumaatregelen, (bio)diversiteit en Antifa
clone account helder tochquote:
Goed argumentquote:
Ik ben in ieder geval niet racistisch en daardoor nooit een ban gekregen gelukkig. Ik hou van beschaafde gesprekken om samen tot nieuwe inzichten te komen.quote:Op woensdag 22 september 2021 17:12 schreef hertogjan_lekkerman het volgende:
[..]
clone account helder toch
De Konmar ook niet, zegt de rechter. Heb ik meer vertrouwen in dan iemand die:quote:Op woensdag 22 september 2021 17:13 schreef airconditioning het volgende:
Ik ben in ieder geval niet racistisch
quote:Pro: Woke, LGBTQQIP2SAA++, BLM, vaccinatieplicht, K. Harris, Vegan, immigratie, milleumaatregelen, (bio)diversiteit en Antifa
ok dat is goed.quote:Op woensdag 22 september 2021 17:13 schreef airconditioning het volgende:
[..]
Ik ben in ieder geval niet racistisch en daardoor nooit een ban gekregen gelukkig. Ik hou van beschaafde gesprekken om samen tot nieuwe inzichten te komen.
quote:Op woensdag 22 september 2021 14:50 schreef airconditioning het volgende:
Dit is bewijs van institutioneel racisme
Ik sta in ieder geval nog voor een eerlijk wereld.quote:Op woensdag 22 september 2021 17:22 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
De Konmar ook niet, zegt de rechter. Heb ik meer vertrouwen in dan iemand die:
[..]
Blijf wel on-topic want je dwaalt af. Maak het niet persoonlijk.quote:Op woensdag 22 september 2021 17:26 schreef hertogjan_lekkerman het volgende:
[..]
ok dat is goed.
vraagje: laat eens een foto zien van je polsen. Ben benieuwd naar de littekens. Aan je profiel te zien een hoop.
Ik ben in ieder geval niet racistisch en daardoor nooit een ban gekregen gelukkig. Ik hou van beschaafde gesprekken om samen tot nieuwe inzichten te komen.quote:Op woensdag 22 september 2021 17:30 schreef airconditioning het volgende:
[..]
Blijf wel on-topic want je dwaalt af. Maak het niet persoonlijk.
Verdiep je er eens in, alsjeblieft, voor onze kinderenquote:
Maak jezelf dat maar wijs.quote:Op woensdag 22 september 2021 17:28 schreef airconditioning het volgende:
Ik sta in ieder geval nog voor een eerlijk wereld.
Wat probeer je precies te bereiken?quote:Op woensdag 22 september 2021 17:31 schreef hertogjan_lekkerman het volgende:
[..]
Ik ben in ieder geval niet racistisch en daardoor nooit een ban gekregen gelukkig. Ik hou van beschaafde gesprekken om samen tot nieuwe inzichten te komen.
en nu een foto van je polsen ben benieuwd of mijn vermoedens kloppen
Ik ben niet de enige, gelukkig worden steeds meer mensen Woke en durven mensen zich hierover uit te spreken / verdedigenquote:Op woensdag 22 september 2021 17:32 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
Maak jezelf dat maar wijs.
Illegale baklava is nog geen dingetje.quote:Op woensdag 22 september 2021 12:58 schreef BMW1993 het volgende:
ik als turk ben nog nooit staande gehouden door de douane van schiphol of zaventem, wel vaak genoeg meegemaakt dat mensen met een surinaamse of antilliaanse afkomst mee moeten voor onderzoek.
BLM is zeer racistisch en verre van eerlijk, dus dat haalt je eerdere uitspraken wel aardig onderuit. Maar zoals ik al zei: maak jij jezelf dat maar wijs.quote:Op woensdag 22 september 2021 17:36 schreef airconditioning het volgende:
Ik ben niet de enige, gelukkig worden steeds meer mensen Woke en durven mensen zich hierover uit te spreken / verdedigen
Als ik me ergens in verdiep dan ben ik na 1 seconde al door dit soort oppervlakkigheid heen. Dit is een filmpje waarin de conclusie wordt voorzien van aannames, die aannames worden vervolgens gepresenteerd en leiden dan tot die conclusie. Zijn er dan daadwerkelijk mensen die denken 'nu zie ik het bewijs'?quote:Op woensdag 22 september 2021 17:32 schreef airconditioning het volgende:
[..]
Verdiep je er eens in, alsjeblieft, voor onze kinderen
Etnisch profileren houdt zichzelf ook altijd in stand. Als een bepaalde groep meer gecontroleerd wordt dan zullen naar verhouding ook altijd meer mensen van deze groep gepakt worden.quote:Op woensdag 22 september 2021 17:40 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
BLM is zeer racistisch en verre van eerlijk, dus dat haalt je eerdere uitspraken wel aardig onderuit. Maar zoals ik al zei: maak jij jezelf dat maar wijs.
We hebben het hier over Nederland niet over Australiëquote:Op woensdag 22 september 2021 17:46 schreef Weltschmerz het volgende:
Wat is er toch van Amnesty geworden? Ik ben nog lid geweest. Ooit kwamen ze op voor mensenrechten. Nu worden er kinderen gevaccineerd om ouderen te beschermen, is er sprake van systematische censuur, worden journalisten als Assange vervolgd, is Australie veranderd in een gevangenis, en je hoort ze alleen maar over illegale indringers die zich als vluchteling voordoen en potentiele drugssmokkelaars.
[..]
Als ik me ergens in verdiep dan ben ik na 1 seconde al door dit soort oppervlakkigheid heen. Dit is een filmpje waarin de conclusie wordt voorzien van aannames, die aannames worden vervolgens gepresenteerd en leiden dan tot die conclusie. Zijn er dan daadwerkelijk mensen die denken 'nu zie ik het bewijs'?
Hoe stompzinnig kun je zijn zeg, en dan nog emotioneel doen ook.
Dit is wat de BLM/Woke/Antifa-community zichzelf wijs maakt?quote:Op woensdag 22 september 2021 17:59 schreef airconditioning het volgende:
Etnisch profileren houdt zichzelf ook altijd in stand.
Dit soort organisaties zijn juist tegen constitutioneel racisme... Waarom zou je dat niet willen bestrijden?quote:Op woensdag 22 september 2021 18:00 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
Dit is wat de BLM/Woke/Antifa-community zichzelf wijs maakt?
Ik vind het prima om constitutioneel racisme te bestrijden, maar als jouw clubje een zeer racistische naam draagt zoals 'Black Lives Matter', dan moet je niet aan mij vragen om je serieus te nemen.quote:Op woensdag 22 september 2021 18:02 schreef airconditioning het volgende:
Dit soort organisaties zijn juist tegen constitutioneel racisme... Waarom zou je dat niet willen bestrijden?
Geen idee waar je koning verhaal vandaan komt maar deze zaak is een perfect voorbeeld van hoe de doorgeslagen wokeness zelfs de Nederlandse rechters niet meer altijd over de streep trekken. De zaak is volledig beargumenteerd. Bij grenscontroles doet nationaliteit er aan toe. En een uiterlijk is een van de vormen waarmee je nationaliteit vast kunt stellen. En dat mag moet zelfs.quote:Op woensdag 22 september 2021 17:47 schreef Derrazi het volgende:
Interessant topic met vele reacties (stellingen) en vrij weinig onderbouwing daarbij.
Overigens hoeft de uitspraak niet veel te zeggen. De Toeslagenaffaire waarbij zonder gerechtelijk proces mensen financieel werden veroordeeld vond de rechterlijke macht ook prima. Uberhaupt raar dat we in Nederland een bestuurlijke rechtspraak hebben waarvan de voorzitter van de bestuurlijke rechtspraak ook hoofd is van de overheid.
De Trias Politica komt hierdoor in het geding. Rechters moeten trouw zweren aan de koning als hoogste baas van hun instituut en tegelijkertijd rechts spreken tegen de overheid met de koning als hoogste baas van het instituut.
Amnesty International heet die organisatie. Je weet wel, naar natiestaten met hun eigen grenzen en eigen staatsburgers, en dan de verbanden daartussen. Maar we hebben het hier inderdaad over Nederland en over mensen die nog binnengelaten moeten worden en daartoe geprofileerd worden zoals de opdracht aan grensbewaking is.quote:Op woensdag 22 september 2021 18:00 schreef airconditioning het volgende:
[..]
We hebben het hier over Nederland niet over Australië
Helemaal mee eens. Gelukkig is die mafkees geband zie ik nuquote:Op woensdag 22 september 2021 18:51 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Amnesty International heet die organisatie. Je weet wel, naar natiestaten met hun eigen grenzen en eigen staatsburgers, en dan de verbanden daartussen. Maar we hebben het hier inderdaad over Nederland en over mensen die nog binnengelaten moeten worden en daartoe geprofileerd worden zoals de opdracht aan grensbewaking is.
Dus laat je filmpjes met Amerikaanse dommigheid geprojecteerd op Nederland achterwege.
Wel gek dat je jezelf een mafkees noemt.quote:Op woensdag 22 september 2021 19:06 schreef KroketBroodje het volgende:
[..]
Helemaal mee eens. Gelukkig is die mafkees geband zie ik nu
Hulde aan @:Straatcommando.
Ik neem aan dat slimme smokkelaars dit ook weten.quote:Op woensdag 22 september 2021 16:35 schreef Halcon het volgende:
[..]
Da's geen discriminatie, maar wel herkenbaar natuurlijk. Ik rijd 'n S400 met geblindeerde ramen en buitenlandse platen. Dan pakken ze je er sneller uit dan wanneer 'n bejaard koppeltje met 'n Daewoo Matiz aan komt tuffen.
Is alleen maar efficiënt inderdaad. Als je controleert op petjes, dikke bakken, bepaalde kentekens, etc dan pak je waarschijnlijk meer dan wanneer je elke zoveelste auto eruit haalt, ongeacht wat voor auto dat is en wie erin zit.
Constitutioneel racisme nog wel, de waanzin gaat steeds verder.quote:Op woensdag 22 september 2021 18:02 schreef airconditioning het volgende:
[..]
Dit soort organisaties zijn juist tegen constitutioneel racisme... Waarom zou je dat niet willen bestrijden?
Volgens mij is Nederland behoorlijk goed in synthetische drugs en cannabis.quote:Op woensdag 22 september 2021 19:03 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Uit gebieden waar veel criminaliteit vandaan vloeit, veelal drugshandel, zijn de mensen over het algemeen nou eenmaal een stuk donkerder hé.
Altijd maar dat domme discriminatie geroep.
Misschien eens minder vaak crimineel zijn, lost het probleem vanzelf op.
Nederlanders worden dan ook vaak in het buitenland eruit gehaald.quote:Op woensdag 22 september 2021 20:21 schreef Tanatos het volgende:
[..]
Volgens mij is Nederland behoorlijk goed in synthetische drugs en cannabis.
Onzin. Uiterlijk en huidskleur zijn helemaal geen normen waar je nationaliteiten mee kan vaststellen. Ik kan Aziaten en Afrikanen niet uit elkaar houden. 9 van de 10 keren weten mensen nooit waar ik vandaan kom. Wilders en Baudet zijn indo's terwijl Wijnaldum zich een Nederlander voelt en is.quote:Op woensdag 22 september 2021 18:23 schreef T-zooi het volgende:
[..]
Geen idee waar je koning verhaal vandaan komt maar deze zaak is een perfect voorbeeld van hoe de doorgeslagen wokeness zelfs de Nederlandse rechters niet meer altijd over de streep trekken. De zaak is volledig beargumenteerd. Bij grenscontroles doet nationaliteit er aan toe. En een uiterlijk is een van de vormen waarmee je nationaliteit vast kunt stellen. En dat mag moet zelfs.
Ergo, geen etnisch profileren en dus al helemaal geen racisme.
Denk het niet. Genoeg pvv'ers die dat soort laaggeschoolde baantjes hebben. Zie het voorbeeld met het incident bij de Rotterdamse politie waar ze het tevens ook mooi vonden dat een Turks meisje was doodgeschoten door de gast waar zij al aangifte tegen had gedaan.quote:Op woensdag 22 september 2021 22:05 schreef descon het volgende:
Als etnisch profileren niet werkte deden ze het niet. Douane wil ook efficient werken.
Kwestie van kansberekening, statistiek en ervaring.
Je geeft het zelf al aan, incident. Das een uitzondering op de standaard situatie. Je moet naar het totaal plaatje kijken...en daar bij werkt profileren prima.quote:Op woensdag 22 september 2021 22:09 schreef Derrazi het volgende:
[..]
Denk het niet. Genoeg pvv'ers die dat soort laaggeschoolde baantjes hebben. Zie het voorbeeld met het incident bij de Rotterdamse politie waar ze het tevens ook mooi vonden dat een Turks meisje was doodgeschoten door de gast waar zij al aangifte tegen had gedaan.
Klopt.quote:Op woensdag 22 september 2021 21:20 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Nederlanders worden dan ook vaak in het buitenland eruit gehaald.
Ik vraag me wel eens af of er slimme criminelen zijn die juist gebruik maken van dat soort clichés. Een bejaard echtpaar met een caravan met cocaïne tussen de pindakaas. Of groepje Somaliers die zich op zondagochtend in Lycra hijsen en in peloton de grens over fietsen. De kans op controle is ongeveer 0,0.quote:Op donderdag 23 september 2021 11:07 schreef Halcon het volgende:
[..]
Klopt.
Als je net over de grens in Duitsland controleert op drugs, is 'n Golf 5 met Nederlandse kentekenplaat en iemand met 'n petje achter het stuur wel 'n trigger en 'n bejaard koppel met caravan en Belgische nummerplaat waarschijnlijk niet.
Controleer je op mensenhandel e.d.? Dan trek je eerder een dikke Mercedes met een Roemeense plaat met daarin een jongeman en een jongedame langs de kant dan 'n Tesla met een of andere zakenlul erin.
Het zijn niet mijn woorden maar die van de rechter. Het is een deel waaraan je mogelijk een nationaliteit kunt afzien. Precies wat de douane moet doen. Het zou heel raar zijn als je steeds moet doen alsof die ene pikzwarte Antilliaan mogelijk de Chinese nationaliteit heeft.quote:Op woensdag 22 september 2021 21:52 schreef Derrazi het volgende:
[..]
Onzin. Uiterlijk en huidskleur zijn helemaal geen normen waar je nationaliteiten mee kan vaststellen. Ik kan Aziaten en Afrikanen niet uit elkaar houden. 9 van de 10 keren weten mensen nooit waar ik vandaan kom. Wilders en Baudet zijn indo's terwijl Wijnaldum zich een Nederlander voelt en is.
Ik heb niet zoveel vertrouwen in de uitgeholde rechterlijke macht waar OVJ's met gemak rechter kunnen worden na de hele Toeslagenaffaire en het avondklok debacle.quote:Op donderdag 23 september 2021 14:16 schreef T-zooi het volgende:
[..]
Het zijn niet mijn woorden maar die van de rechter. Het is een deel waaraan je mogelijk een nationaliteit kunt afzien. Precies wat de douane moet doen. Het zou heel raar zijn als je steeds moet doen alsof die ene pikzwarte Antilliaan mogelijk de Chinese nationaliteit heeft.
Wat heeft de rechterlijke macht precies verkeerd gedaan bij de toeslagenaffaire? Volgens mij hebben ze de personen die daadwerkelijk naar de rechter zijn gestapt, grotendeels gelijk gegeven. De fout lag hier bij de belastingdienst (en primair de tweede kamer die na de Bulgarenfraude er op hamerde om bij het minste of het geringste de toeslagen in te trekken).quote:Op donderdag 23 september 2021 14:24 schreef Derrazi het volgende:
[..]
Ik heb niet zoveel vertrouwen in de uitgeholde rechterlijke macht waar OVJ's met gemak rechter kunnen worden na de hele Toeslagenaffaire en het avondklok debacle.
Het spreekt ook geen voordeel als de voorzitter van alle bestuursrechter ook tevens staatshoofd is. Waardoor de Trias Politica in het geding komt.
Nee hoor. Slachtoffers van de Toeslagenaffaire kregen stelselmatig ongelijk.quote:Op donderdag 23 september 2021 14:47 schreef stavromulabeta het volgende:
[..]
Wat heeft de rechterlijke macht precies verkeerd gedaan bij de toeslagenaffaire? Volgens mij hebben ze de personen die daadwerkelijk naar de rechter zijn gestapt, grotendeels gelijk gegeven. De fout lag hier bij de belastingdienst (en primair de tweede kamer die na de Bulgarenfraude er op hamerde om bij het minste of het geringste de toeslagen in te trekken).
En als ik naar bijvoorbeeld uitspraken over het stikstofdossier of Shell kijk, heb ik niet bepaald de indruk dat de rechterlijke macht aan het lijntje van de politiek loopt.
Oh ja, jij had die ideeën. Moving on.quote:Op donderdag 23 september 2021 14:24 schreef Derrazi het volgende:
[..]
Ik heb niet zoveel vertrouwen in de uitgeholde rechterlijke macht waar OVJ's met gemak rechter kunnen worden na de hele Toeslagenaffaire en het avondklok debacle.
Het spreekt ook geen voordeel als de voorzitter van alle bestuursrechter ook tevens staatshoofd is. Waardoor de Trias Politica in het geding komt.
?quote:Op vrijdag 24 september 2021 16:26 schreef T-zooi het volgende:
[..]
Oh ja, jij had die ideeën. Moving on.
Door halve steden te slopen en mensen met een andere mening monddood willen maken ?quote:Op woensdag 22 september 2021 18:02 schreef airconditioning het volgende:
[..]
Dit soort organisaties zijn juist tegen constitutioneel racisme... Waarom zou je dat niet willen bestrijden?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |