Ja precies, dan geef je van tevoren aan dat mensen alleen cash mogen betalen.quote:Op woensdag 22 september 2021 10:20 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Dat is contant. Daar gaat dit topic over.
Oh man, heerlijk. Ik trek even een zachte badjas en wat comfortabele sloffen aan om dit prachtige vergezicht nog even langzaam door te lezen bij mijn (uiteraard digitale) haardvuur.quote:Op woensdag 22 september 2021 10:00 schreef nixxx het volgende:
[..]
Gewoon even inchecken en uit checken in je eigen auto met je ID of paspoort voor alle inzittenden. Dat wordt dan samen met alle gps gegevens naar de overheid gestuurd en oneindig lang bewaard. Camera in je auto erbij voor gezichtsherkenning en check op minderjarigen zonder ID.
Klinkt heel veilig hè?
Ik zei: "Er is zoveel terecht verboden." Ik zei niet dat dit ook een terecht verbod zou zijn, ik zei alleen dat ik er verder geen problemen mee heb.quote:Op woensdag 22 september 2021 09:36 schreef probeer het volgende:
Terecht verboden. Leuk dat je dat noemt.
Ik heb uberhaupt nog nooit zo'n onderzoek gezien of ernaar gezocht. Jij wel?quote:Ik heb namelijk nog nooit een degelijk onderzoek gezien over de effecten van cash geld op terrorisme, kinderporno en witwassen. Jij wel? Daar je het terecht noemt zal jij er dus wel het fijne van weten ...?
Het is natuurlijk ook een stuk logisch redeneren, maar dat blijft uiteraard niet overeind als wetenschappelijk argument. Logistiek is er wel wat voor te zeggen. Een miljoen euro weegt 2 kilo in briefjes van 500, maar 10 kilo in briefjes van 100...quote:Dat zeggen ze wel steeds leuk, maar de onderbouwing blijft keer op keer uit.
Dat gebeurt al, maar zoals ik aangaf wordt zelfs een tientje tegenwoordig met pinpas afgerekend door het ontmoedigingsbeleid van de overheid. Al dat gepruts kost aan tijd meer geld dan het tientje. Als je op locatie bent is het niet zo dat je gelijk een werkend pin-apparaat hebt. Voordat je het spul gepakt hebt, op stoom is gekomen en te betalen bedrag ingevoerd hebt moet de digitaalonvaardige klant gaan kutten met dat apparaat. Nee, dat knopje, ja daar... NEE!! Opnieuw....Geen verbinding? Bluetooth of internet? Vaag, nog een keer. "Begrijpt u nu waarom ik liever contant afreken mevrouw?", "Nou inderdaad", met een licht schuldgevoel dat ze geen tijd had om contanten te pinnen ondanks dat ik erom vroeg. Elektronisch betalen is tijdrovend en geeft minder zekerheid dat het ook lukt. Toen Adyen mij er toe dwong om een nieuw apparaat te moeten aanschaffen was ik er helemaal klaar mee. Dus alleen contant of achteraf toch Tikkie als de klant ondanks de toezegging toch weer geen contant in huis heeft. Na duizenden transacties hoeft niemand mij te vertellen welke betaalmethode het efficiëntst is.quote:Op woensdag 22 september 2021 10:26 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Ja precies, dan geef je van tevoren aan dat mensen alleen cash mogen betalen.
Alleen als je transacties boven de 5k komen zal je in de toekomst wellicht de bedrijfsvoering moeten veranderen idd.
In principe zal niemand er problemen mee hebben. Want wie loopt er vandaag de dag nog met meer dan 5000 euro cash op zak. Wat drugshandelaren cq runners en dat is het dan wel.quote:Op woensdag 22 september 2021 10:37 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Ik zei: "Er is zoveel terecht verboden." Ik zei niet dat dit ook een terecht verbod zou zijn, ik zei alleen dat ik er verder geen problemen mee heb.Nitpicking natuurlijk, want de insinuatie zit er wel in.
[..]
Ik heb uberhaupt nog nooit zo'n onderzoek gezien of ernaar gezocht. Jij wel?
[..]
Het is natuurlijk ook een stuk logisch redeneren, maar dat blijft uiteraard niet overeind als wetenschappelijk argument. Logistiek is er wel wat voor te zeggen. Een miljoen euro weegt 2 kilo in briefjes van 500, maar 10 kilo in briefjes van 100...
Geen idee of er ook wetenschappelijk onderzoek naar gedaan is.
Ik weet ook niet of het meer zoden aan de dijk gaat zetten. Daar ben ik heel eerlijk in. Ik zeg alleen dat ik er geen problemen mee heb. Ik heb er geen last van. Behalve dat ik ook aan moest tonen waar mijn geld vandaan kwam omdat ik 10% van mijn hypotheek aftikte. Prima. Geen probleem. Bovendien deed ik dat niet contant.
Huizenprijzen stijgen met 18% in een jaar en ook op andere plekken zien we het resultaat van 10 jaar massaal geld printen.quote:Op dinsdag 21 september 2021 08:24 schreef NightDancert het volgende:
[..]
Goed om te zien dat je met compleet ridicule scenario's op de proppen moet komen om je standpunt te verdedigen.
Dat is het ook. De grootste witwassers zijn de banken zelf. Met geld is alles om te kopen, van douanier, beveiliger, ambtenaar tot de bankmedewerker met voldoende invloed. Criminaliteit is slechts een dekmantel om het contante geld uit te bannen, terwijl de Rotterdamse haven de hordes drugsophalers met angst in de benen probeert tegen te houden met een bordje verboden toegang waarvan de overtreding slechts tientjeswerk is. Je kunt nog beter de Rotterdamse haven sluiten als je daadwerkelijk de criminaliteit wil tegengaan, maar criminaliteitsbestrijding is natuurlijk niet de werkelijke reden.quote:Op woensdag 22 september 2021 10:48 schreef Cherni het volgende:
Maar de reden om terrorisme te bestrijden is natuurlijk onzin. Overheden en banken financieren dit al jaren op grote schaal via allerhande constructies. Van grondstoffen tot wapens. En de georganiseerde misdaad koopt vastgoed desnoods in het buitenland.
Wat heeft dit met dit topic te maken?quote:Op woensdag 22 september 2021 10:52 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Huizenprijzen stijgen met 18% in een jaar en ook op andere plekken zien we het resultaat van 10 jaar massaal geld printen.
Maar de inflatie is echt 1,8% hoor.
En vooral: controleerbaar.quote:Op woensdag 22 september 2021 10:53 schreef Werkperd het volgende:
Zijn er nog mensen dan die met een koffer vol geld een SLS AMG afrekenen bij de dealer en dergelijke? Het is niet moeilijk om te begrijpen dat zij met hun geldwetten de normale burger in vizier hebben. We komen straks bij een punt terecht dat men helemaal geen papier geld meer mag bezitten.
Lekker alles digitaal en traceerbaar.
Jij noemt hyperinflatie een belachelijk scenario.quote:Op woensdag 22 september 2021 12:53 schreef NightDancert het volgende:
[..]
Wat heeft dit met dit topic te maken?
Dat is het ook, de huizenprijzen hebben namelijk weinig van doen met de inflatie.quote:Op woensdag 22 september 2021 13:14 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Jij noemt hyperinflatie een belachelijk scenario.
Wie dan?quote:Op dinsdag 21 september 2021 08:44 schreef KreKkeR het volgende:
Tevens zijn er genoeg mensen/legitime ondernemers die wel grotere cash transacties doen.
Met contant geld betalen is wel tijdrovend, want het geld moet twee of meerdere malen geteld worden, want de ondernemers wantrouwen de klanten.quote:Op woensdag 22 september 2021 10:59 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Dat is het ook. De grootste witwassers zijn de banken zelf. Met geld is alles om te kopen, van douanier, beveiliger, ambtenaar tot de bankmedewerker met voldoende invloed. Criminaliteit is slechts een dekmantel om het contante geld uit te bannen, terwijl de Rotterdamse haven de hordes drugsophalers met angst in de benen probeert tegen te houden met een bordje verboden toegang waarvan de overtreding slechts tientjeswerk is. Je kunt nog beter de Rotterdamse haven sluiten als je daadwerkelijk de criminaliteit wil tegengaan, maar criminaliteitsbestrijding is natuurlijk niet de werkelijke reden.
De oudste truuk uit het boekje en nog steeds succesvol. Angst aanpraten en wijsmaken dat "wij" dit met z'n allen kunnen oplossen, dat "we" hiermee goed kunnen doen.quote:Op maandag 20 september 2021 19:49 schreef KreKkeR het volgende:
Wat zijn dit voor enge gasten aan de macht... Alles onder het mom "om het kwaad te bestrijden". Schandalig
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |