https://nos.nl/artikel/23(...)-holocaust-en-coronaquote:Vijf Joodse organisaties willen dat Tweede Kamerfracties zich expliciet uitspreken tegen het gebruik van Holocaustvergelijkingen in het coronadebat. Ze hebben een brief gestuurd naar alle politieke partijen in het parlement, schrijft het Nieuw Israëlietisch Weekblad, dat zelf een van de ondertekenaars is. Ook het Centraal Joods Overleg (CJO), het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI), het Nederlands Auschwitz Comité en het Nationaal Holocaustmuseum hebben de brief ondertekend.
Tijdens demonstraties tegen coronamaatregelen worden regelmatig Jodensterren gedragen door demonstranten. Daarmee willen ze aangeven dat ongevaccineerde Nederlanders nu op een zelfde manier behandeld worden als Joden in de Tweede Wereldoorlog. Veel politici, zoals de Amsterdamse burgemeester Halsema, en organisaties als het CIDI, hebben zich daar fel over uitgelaten.
De vijf Joodse organisaties constateren in hun brief dat dergelijke vergelijkingen ook in de Tweede Kamer worden gemaakt. Kamerleden van Forum voor Democratie (FVD) hebben de afgelopen tijd vergelijking met de Jodenvervolging gemaakt, maar FVD wordt in de brief niet expliciet genoemd. Wel staat er in de brief dat politici een voorbeeldfunctie hebben: "Wij verzoeken u met klem uw verantwoordelijkheid te nemen."
Debat
FVD-Kamerlid Gideon van Meijeren zei in een debat op 9 september dat de invoering van het coronatoegangsbewijs betekent dat het "voor het eerst sinds de Tweede Wereldoorlog zo is dat mensen aan de hand van een pasje moeten bewijzen dat ze wel of niet toegang krijgen tot het sociaal-maatschappelijk leven". Van Meijeren werd op z'n vingers getikt door Kamervoorzitter Vera Bergkamp en uiteindelijk werd de microfoon van Van Meijeren uitgezet.
Ook Van Meijerens partijgenoot Pepijn van Houwelingen maakte in de Kamer een Holocaustvergelijking. In een debat eind april over een quarantaineplicht na terugkomst van een reis zei Van Houwelingen over de opmerking dat je niet op reis hoeft: "Zo ver hoeven we niet in de geschiedenis terug om het gevoel van een bepaalde bevolkingsgroep terug te halen van 'je hoeft toch niet op een bankje in het park te zitten'." Een verwijzing naar het nazi-besluit om Joden in 1941 de toegang tot parken te verbieden.
FVD-partijleider Thierry Baudet heeft ook meerdere keren vergelijkingen gemaakt met de Jodenvervolging.
Lessen trekken
In de brief stellen de Joodse organisaties dat vergelijkingen met de Holocaust "niet alleen buitengewoon kwetsend [zijn], ook worden de lessen die uit die zwartste periode van de twintigste eeuw moeten worden getrokken, hierdoor inflatoir."
De vergelijking gaat volledig mank, schrijven de organisaties: "Wij benadrukken alleen al het feit dat mensen die in alle vrijheid een keuze maken zich niet te laten vaccineren, worden vergeleken met bevolkingsgroepen die destijds helemaal geen keuze hadden. Zij werden vermoord. Enkel en alleen om wie ze waren."
Ik krijg vooral een vreemde smaak in de mond van wappies met het historisch besef van een kapotte druif die met Holocaust-vergelijkingen komen. Al dan niet, uiteraard, gepaard gaande met het standaard antisemitisme dat het altijd goed doet in die hoek.quote:Op zondag 19 september 2021 21:33 schreef BasEnAad het volgende:
Ik krijg hier ook altijd een vreemde smaak van in mijn mond. Alsof het patent op oorlogsleed alleen ligt bij joden en Amsterdam.
Dat klopt volgens mij niet helemaal, het gaat je, volgens mij, sec om het verschil tussen aangeboren eigenschappen en keuzes.quote:Op zondag 19 september 2021 21:37 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ik krijg vooral een vreemde smaak in de mond van wappies met het historisch besef van een kapotte druif die met Holocaust-vergelijkingen komen. Al dan niet, uiteraard, gepaard gaande met het standaard antisemitisme dat het altijd goed doet in die hoek.
Leg dat die lieden die komend weekend weer in gehuurde doktersjassen en leger-outfits (met jodensterren wellicht) lopen te blèren dat Rutte Hitler is.quote:Op zondag 19 september 2021 21:39 schreef Tanatos het volgende:
[..]
Dat klopt volgens mij niet helemaal, het gaat je sec om het verschil tussen aangeboren eigenschappen en keuzes.
Wellicht vergis ik me.
Dat die niet sterk is in zijn argumenten aan het volk over te brengen ben ik het helemaal mee eens. Maar het ontkennen dat er overeenkomsten zijn met begin jaren 30 is vrij absurdquote:Op zondag 19 september 2021 21:28 schreef heywoodu het volgende:
Als je het als vanaf een donker zolderkamertje roepend sufkutje op Facebook hebt over 'apartheidspas', ok, het zal je niveau wel zijn, maar een politicus die dat soort door simpele zielen gebezigde termen gebruikt.....dan ben je wel écht af
Nou was hij dat uiteraard al, maar goed.
Geef het lekkere je eigen naam maar het is en blijft medische apartheid.quote:Op zondag 19 september 2021 21:28 schreef heywoodu het volgende:
Als je het als vanaf een donker zolderkamertje roepend sufkutje op Facebook hebt over 'apartheidspas', ok, het zal je niveau wel zijn, maar een politicus die dat soort door simpele zielen gebezigde termen gebruikt.....dan ben je wel écht af
Nou was hij dat uiteraard al, maar goed.
Precies, aangevoerd door hun opperleider Baudet. De wappies blijven me verbazen met hun schandalige vergelijking. Hoe dúrven ze!quote:Op zondag 19 september 2021 21:37 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ik krijg vooral een vreemde smaak in de mond van wappies met het historisch besef van een kapotte druif die met Holocaust-vergelijkingen komen. Al dan niet, uiteraard, gepaard gaande met het standaard antisemitisme dat het altijd goed doet in die hoek.
Daar had hij onder andere een pak 'm beet 2000 jarige antisemitische traditie voor tot zijn beschikking.quote:Op zondag 19 september 2021 21:42 schreef Captain_Ghost het volgende:
We moeten niet alleen om rouwen van alle slachtoffers blijven denken.. MAar ook naar de oorzaak kijken.
Hoe is godsnaam Hitler erin geslaagd om miljoenen Duitsers voor de gek houden en laten bewegen om foute dingen te uitvoeren.
Euh nee, sorry.quote:Op zondag 19 september 2021 21:42 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Leg dat die lieden die komend weekend weer in gehuurde doktersjassen en leger-outfits (met jodensterren wellicht) lopen te blèren dat Rutte Hitler is.
Het gros van dat 'wij zijn de nieuwe Joden'-volk heeft nog nooit van Treblinka of Belzec gehoord.quote:Op zondag 19 september 2021 21:44 schreef Tanatos het volgende:
[..]
Euh nee, sorry.
Lijkt me bij voorbaat verspilde moeite.
Ik vind die vergelijkingen ook smakeloos en ongepast.quote:Op zondag 19 september 2021 21:37 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ik krijg vooral een vreemde smaak in de mond van wappies met het historisch besef van een kapotte druif die met Holocaust-vergelijkingen komen. Al dan niet, uiteraard, gepaard gaande met het standaard antisemitisme dat het altijd goed doet in die hoek.
Dat kan. Verder wel benieuwd waar het in hun schrijven uberhaupt over zaken als leed-patent en Amsterdam gingquote:Op zondag 19 september 2021 21:53 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
Ik vind die vergelijkingen ook smakeloos en ongepast.
Dat sluit niet uit dat ik reacties soms ook niet passend vind of twijfelachtig.
Ik heb eigenlijk geen flauw idee wat die lui weten, denken of willen.quote:Op zondag 19 september 2021 21:45 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Het gros van dat 'wij zijn de nieuwe Joden'-volk heeft nog nooit van Treblinka of Belzec gehoord.
Maar dat Rutte bezig is met 'Auswiets' 2.0, dat staat buiten kijf voor ze.
Afgaande op hun laatste mars van Selma naar Montgomery in Amsterdam, zij zelf ook niet.quote:Op zondag 19 september 2021 21:54 schreef Tanatos het volgende:
[..]
Ik heb eigenlijk geen flauw idee wat die lui weten, denken of willen.
Waarom ben je boos?quote:Op zondag 19 september 2021 21:55 schreef Starhopper het volgende:
Holocaust tussen aanhalingstekensWat een achterlijke mongool is Thierry toch ook. Beter komt er morgen een aangifte tegen hem ivm het ontkennen van de Holocaust
Nee, dat is totaal niet absurd, absurd is dergelijke vergelijkinven trekken. En dan is absurd nog een heel net euphemisme.quote:Op zondag 19 september 2021 21:42 schreef Ali_boo het volgende:
[..]
Dat die niet sterk is in zijn argumenten aan het volk over te brengen ben ik het helemaal mee eens. Maar het ontkennen dat er overeenkomsten zijn met begin jaren 30 is vrij absurd
Vraag het de feesboekmaffia die komend weekend weer een verkleedpartijtje gaat houden.quote:
Baudet mag een sukkel eerste klas zijn, ik denk dat hij met de aanhalingstekens niet bedoelde dat hij twijfelde over de Holocaustquote:Op zondag 19 september 2021 21:55 schreef Starhopper het volgende:
Holocaust tussen aanhalingstekensWat een achterlijke mongool is Thierry toch ook. Beter komt er morgen een aangifte tegen hem ivm het ontkennen van de Holocaust
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |