Laten we het hopen! Bij mij zou hij van de p50 naar de p30 zijn gegaanquote:Op zaterdag 11 september 2021 16:15 schreef Mahra het volgende:
En daar sta je dan ineens bovenaan. Slik slik!
Lily, hopelijk zitten ze er gewoon naast. Bij mij zeiden ze ook dat ze van p50 naar p80 is gegaan en een week later bleek het toch niet zo te zijn.
Oh, maar dat kan volgende week alweer anders zijn. Maak je geen zorgen hoor!quote:Op zaterdag 11 september 2021 17:11 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Laten we het hopen! Bij mij zou hij van de p50 naar de p30 zijn gegaan
Had je het verwacht of was het een verassing?quote:Op zaterdag 11 september 2021 18:11 schreef TheGirlNextDoor het volgende:
Vandaag babyshower gehadWas erg leuk
Nu helemaal gesloopt op de bank
Mijn schoonmoeder belde me donderdag en vroeg of ik het oke vond als ze tussen 12 en 1 even langs zou komen vandaag, want ze zou in de buurt zijn. En ik zou niet hoeven lunchen, daar zou zij voor zorgen. Toen had ik wel een vermoedenquote:Op zaterdag 11 september 2021 19:38 schreef Mahra het volgende:
[..]
Had je het verwacht of was het een verassing?
Lekker geluncht, ze hadden wat babyshowerquizjes die we deden - sommige voor mij om te beantwoorden, sommige voor allemaal - en vooral veel knuffels, voorleesboeken en kleding gekregenquote:Op zaterdag 11 september 2021 20:04 schreef elamanilo het volgende:
Rebubbled, wat een rijkdom in je bed
TheGirlNextDoor, wat leuk en lief! Wat hebben jullie allemaal gedaan? En wat heb je zoal gekregen?
Ohh Mahra, dat is nog een heleboel! Overwerk jezelf nietGeboortekaartje zelf tekenen/maken is ook leuk. En je kunt ze dan bij een drukwerktoko laten afdrukken.
Succes meidquote:Op zaterdag 11 september 2021 17:18 schreef Mahra het volgende:
Ik moet nog zoveel regelen. Ga zo even ledikant hoezen halen bij Ikea. Kon ze gisteren bij H&M niet vinden.
We hebben ook nog geen geboortekaartjes gevonden. Niks wat we mooi vinden. Moet ook nog een geboortefeest regelen... een leuk jurkje voor haar laten naaien, etc. Oh een trouwakte ophalen wat anders kunnen we haar straks niet inschrijven. Zoveel te doen. Hoofd loopt over.
Hahaha, vrouwen hebben echt alles door. Ik had het ook door, maar mijn man is nog steeds in de veronderstelling dat ik niks door had.quote:Op zaterdag 11 september 2021 19:46 schreef TheGirlNextDoor het volgende:
[..]
Mijn schoonmoeder belde me donderdag en vroeg of ik het oke vond als ze tussen 12 en 1 even langs zou komen vandaag, want ze zou in de buurt zijn. En ik zou niet hoeven lunchen, daar zou zij voor zorgen. Toen had ik wel een vermoeden
Ik ben helaas niet zo creatief, hahaha. Ken jij anders leuke websites die leuk geboortekaarten hebben?quote:Op zaterdag 11 september 2021 20:04 schreef elamanilo het volgende:
Rebubbled, wat een rijkdom in je bed
TheGirlNextDoor, wat leuk en lief! Wat hebben jullie allemaal gedaan? En wat heb je zoal gekregen?
Ohh Mahra, dat is nog een heleboel! Overwerk jezelf nietGeboortekaartje zelf tekenen/maken is ook leuk. En je kunt ze dan bij een drukwerktoko laten afdrukken.
Wat moet jij allemaal nog hebben?quote:Op zaterdag 11 september 2021 20:34 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Succes meid
Ja het is enorm veel werk. Zeker als het je 1e kind is en nog geen speentje in huis hebt
Ik had het zonder mijn man nooit gered. Hij heeft 90% gedaan….. waardoor we nu klaar zijn op een paar dingen na. Die ga ik online bestellen, kan ook als het kind er al is
Jazekerquote:Op zaterdag 11 september 2021 20:45 schreef Mahra het volgende:
[..]
Hahaha, vrouwen hebben echt alles door. Ik had het ook door, maar mijn man is nog steeds in de veronderstelling dat ik niks door had.Hopelijk heb je een leuke dag gehad.
Heb je een lijstje gemaakt met wat je allemaal nog moet? Dat scheelt misschien wat drukte/chaos in je hoofd. En gewoon rustig beginnen met de belangrijkste dingen, als je die eenmaal hebt kan de rest ook later nog wel als de baby er isquote:Op zaterdag 11 september 2021 20:49 schreef Mahra het volgende:
[..]
Wat moet jij allemaal nog hebben?
De babykamer is nog niet af, sterker nog we zijn er nog niet aan begonnen.
Fijn dat je het leuk hebt gehad. Ja, beginnen met alle kleding wassen (morgen doen) en mijn vluchttas inpakken. Andere belangrijke dingen zijn geboortekaart, geboortefeest en trouwakte ophalen. En de rest ga ik bestellen. Ik ben ook perfectionistisch, helaas. Al haar spullen moeten mooi zijn, etc.quote:Op zaterdag 11 september 2021 20:55 schreef TheGirlNextDoor het volgende:
[..]
Jazeker
[..]
Heb je een lijstje gemaakt met wat je allemaal nog moet? Dat scheelt misschien wat drukte/chaos in je hoofd. En gewoon rustig beginnen met de belangrijkste dingen, als je die eenmaal hebt kan de rest ook later nog wel als de baby er is
Een babyfoon en campingbedje voor als we uit logeren gaan. En de geboortekaartjes. Ik heb t kaartje al maar moet de tekst nog. Dat is alles.quote:Op zaterdag 11 september 2021 20:49 schreef Mahra het volgende:
[..]
Wat moet jij allemaal nog hebben?
De babykamer is nog niet af, sterker nog we zijn er nog niet aan begonnen.
Wij hebben zowel vorige keer (toen hadden ze nog een andere bedrijfsnaam) en deze keer gekozen voor Pretty Orange.quote:Op zaterdag 11 september 2021 20:46 schreef Mahra het volgende:
[..]
Ik ben helaas niet zo creatief, hahaha. Ken jij anders leuke websites die leuk geboortekaarten hebben?
Ja die hebben we hier ook liggen. Gezien m'n hoeveelheid vruchtwater en de plons van de vorige keer ga ik weer voor laagjes eropquote:Op zaterdag 11 september 2021 22:43 schreef Keroppi het volgende:
Oh en misschien heeft iemand nog iets aan deze tip: Ikea heeft een waterdichte/afstotende matrasbeschermer die niet kraakt.
Dat plastic ding uit het kraampakket zal vast zijn werk doen, maar ik vind dit een stuk comfortabeler slapen
Of voor daarna, mits ongebruikt en als je nog moet schilderenquote:Op zaterdag 11 september 2021 23:18 schreef elamanilo het volgende:
Dat plastic ding uit je kraampakketten is ook alleen bedoelt voor tijdens de bevalling 😉
Hahaha ik krijg flashbacks toen ik nog een nachtje thuis mocht slapen de vorige keer. Ging ik fijn met 4 cm ontsluiting, kind niet ingedaald onze 3 dagen jonge auto inquote:Op zondag 12 september 2021 08:57 schreef littledrummergirl het volgende:
Wij krijgen binnenkort een nieuw bed![]()
ik hoop dat ik hem een beetje schoon kan houden
Haha ja wij hadden ook allemaal celstofmatjes op de autostoel gelegdquote:Op zondag 12 september 2021 09:13 schreef douche-eendje het volgende:
[..]
Of voor daarna, mits ongebruikt en als je nog moet schilderen.
[..]
Hahaha ik krijg flashbacks toen ik nog een nachtje thuis mocht slapen de vorige keer. Ging ik fijn met 4 cm ontsluiting, kind niet ingedaald onze 3 dagen jonge auto in
Dit klinkt als een uitmuntende reden om je huisarts te bellen!quote:Op zondag 12 september 2021 11:44 schreef Mahra het volgende:
Kan je een borstonsteking krijgen tijdens zwangerschap? Ik heb sinds een paar dagen zo een pijn aan de linkerborst. Vannacht niet kunnen slapen en ik zie nu dat het paars is ( lijkt wel een kneuzing). Verder echt pijnlijk alsof iemand er steeds met een mes insteekt. Lastig te beschrijven.
Hahah fijn zo een man. Ik laat het niet aan hem over want hij is meer van alles moet praktisch zijn en hoe het er dan uitziet boeit niet. Daar waar ik het belangrijk vind dat het ook wel mooi oogt.quote:Op zaterdag 11 september 2021 21:40 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Een babyfoon en campingbedje voor als we uit logeren gaan. En de geboortekaartjes. Ik heb t kaartje al maar moet de tekst nog. Dat is alles.
En een kinderstoel maar die doen we tzt.
Maar zelf had ik hier allemaal geen energie voor. Mijn man heeft ontdekt dat de baby z’n nieuwste hobby is. Hij vond het heerlijk om alles uit te pluizen en uit te zoeken. Hij heeft samen met mijn schoonvader alles gedaan, ze gingen er meerdere weekenden samen op uit de laatste maanden.
Lijkt me niet onwaarschijnlijk. Misschien kun je even bellen met je verloskundige om te overleggen wat je het beste wel en niet kan doen?quote:Op zondag 12 september 2021 11:44 schreef Mahra het volgende:
Kan je een borstonsteking krijgen tijdens zwangerschap? Ik heb sinds een paar dagen zo een pijn aan de linkerborst. Vannacht niet kunnen slapen en ik zie nu dat het paars is ( lijkt wel een kneuzing). Verder echt pijnlijk alsof iemand er steeds met een mes insteekt. Lastig te beschrijven.
Vandaag dicht? Ik heb er bij een washand met ijsblokjes op.quote:Op zondag 12 september 2021 11:45 schreef SQ het volgende:
[..]
Dit klinkt als een uitmuntende reden om je huisarts te bellen!
Huisartsenpostquote:Op zondag 12 september 2021 11:47 schreef Mahra het volgende:
[..]
Vandaag dicht? Ik heb er bij een washand met ijsblokjes op.
Morgenochtend als eerste.quote:Op zondag 12 september 2021 11:47 schreef Mahra het volgende:
[..]
Vandaag dicht? Ik heb er bij een washand met ijsblokjes op.
Ik loop nu bij Erasmus en man zei dat ik hen dus moet bellen? Ik heb eigenlijk niks meer te maken met mijn verloskundige. Maar kan ik ze dan wel gewoon bellen? Ik heb hier geen verstand van.quote:Op zondag 12 september 2021 11:46 schreef littledrummergirl het volgende:
[..]
Lijkt me niet onwaarschijnlijk. Misschien kun je even bellen met je verloskundige om te overleggen wat je het beste wel en niet kan doen?
Ja gewoon even doen, verloskundige of ziekenhuis maakt niet zo heel veel uit waarschijnlijk kunnen ze je telefonisch even advies geven over wat je wel en niet moet doen en als ze je even willen zien hoor je dat ook vanzelf.quote:Op zondag 12 september 2021 11:48 schreef Mahra het volgende:
[..]
Ik loop nu bij Erasmus en man zei dat ik hen dus moet bellen? Ik heb eigenlijk niks meer te maken met mijn verloskundige. Maar kan ik ze dan wel gewoon bellen? Ik heb hier geen verstand van.
Ik zal eens kijken. Ik heb een laatst een houten kaar besteld maar we vonden het toch niks. Voor mij hoeft het niet zo perfect (voor de verandering), maar hij vindt het wel belangrijk.quote:Op zaterdag 11 september 2021 21:48 schreef Keroppi het volgende:
[..]
Wij hebben zowel vorige keer (toen hadden ze nog een andere bedrijfsnaam) en deze keer gekozen voor Pretty Orange.
Toen omdat ze een design hadden wat (na flinke aanpassingen in de editor) aan onze wensen voldeed.
Als je een proefdruk bestelt krijg je ook allerlei staaltjes van papier hoe de diverse opties eruit zien.
Deze keer hebben we (nouja mijn vriend) iets feom scratch ontworpen. We hadden in theorie dus elke aanbieder kunnen kiezen maar hebben vanwege de service weer voor dit bedrijf gekozen.
Toen we de vorige keer de kaartjes binnenkregen was er namelijk aan de binnenkant een aanzienlijk kleurverschil met de proefdruk waardoor bepaalde tekst niet goed leesbaar was. Met slechts 1 telefoontje + foto van het verschil was het geregeld en kregen we zonder gezeur een nieuwe set kaarten opgestuurd.
Ok, dan doe ik dat. Geen koorts alleen pijn maar nog wel dragelijk.quote:Op zondag 12 september 2021 11:49 schreef SQ het volgende:
Ik denk niet dat een verloskundige of een gynaecoloog hier iets mee kan hoor. Ik zou dus, afhankelijk van de hoeveelheid last, de HAP bellen of morgenochtend je huisarts. Tenzij je koorts krijgt, dan zonder meer de HAP.
Zou ook kunnen, ik zou gewoon iemand bellen en als je daar niet moet zijn kunnen ze je ongetwijfeld vertellen waar welquote:Op zondag 12 september 2021 11:49 schreef SQ het volgende:
Ik denk niet dat een verloskundige of een gynaecoloog hier iets mee kan hoor. Ik zou dus, afhankelijk van de hoeveelheid last, de HAP bellen of morgenochtend je huisarts. Tenzij je koorts krijgt, dan zonder meer de HAP.
Verstandig Mahra! Daar moet naar gekeken worden en beter door een huisarts dan een verloskundigequote:Op zondag 12 september 2021 12:22 schreef Mahra het volgende:
We gaan naar HAP. Borst is helemaal rood geworden.
Ja, maar ik heb geen koorts en het is niet extreem. Ik kan nog prima functioneren, het voelt alleen pijnlijk aan en een gedeelte van de borst is wat paars.quote:Op zondag 12 september 2021 19:22 schreef elamanilo het volgende:
Dus toch (bijna) borstontsteking! Ik heb er verscheidene gehad en wat hier ook cruciaal was, was echt heel rustig aan doen!! Dus neem, waar je kan, je rust nu, zodat je lichaam zelf kan herstellen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 14% gewijzigd door Mahra op 12-09-2021 20:14:00 ]
quote:Op zondag 12 september 2021 19:57 schreef Mahra het volgende:
[..]
Ja, maar ik heb geen koorts en het is niet extreem. Ik kan nog prima functioneren, het voelt alleen pijnlijk aan en een gedeelte van de borst is wat paars.
Vandaag een begin gemaakt aan de babykamer dus van rust is het niet gekomen.Toch goed opletten, hier liep het telkens uit de hand doordat ik niet genoeg rust nam… en dan was het herstel langer.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Wow, ziet er al mooi uit!
Voor het masseren kan de trilling van bijvoorbeeld een elektrische tandenborstel ook prettig zijn.quote:Op zondag 12 september 2021 14:53 schreef Mahra het volgende:
Verstopte melkklier(en). Antibiotica wou ze me nu nog niet geven omdat ik geen koorts heb. Advies is koud houden, masseren en paracetamol.
Ja hier ook twee katten. En een van de twee laat me sinds ik zwanger ben niet meer alleen. Dus heel herkenbaar!quote:Op maandag 13 september 2021 14:43 schreef TheGirlNextDoor het volgende:
Zijn er hier meer zwangeren met katten in huis? Een van mijn twee katten is vooral sinds twee weken echt SUPERaanhankelijk. Ben ik helemaal niet van 'm gewendWil constant op schoot, en überhaupt constant bij me in de buurt zijn. Is dit normaal?
Nouja, ik had inderdaad gelezen dat dat meestal vanaf het begin van de zwangerschap is. Maar ik ben morgen 33 weken en het is dus echt pas sinds 2 weken nu dat 'ie zo doetquote:Op maandag 13 september 2021 15:27 schreef LauriLynne het volgende:
[..]
Ja hier ook twee katten. En een van de twee laat me sinds ik zwanger ben niet meer alleen. Dus heel herkenbaar!
Wel heel schattigquote:Op maandag 13 september 2021 15:30 schreef douche-eendje het volgende:
Onze katten zijn sowieso klef, maar een is nu zelfs mijn schaduw als ik naar de wc ga.
Helaas hier niet! Mijn kat heeft niks door lijkt wel. Wel moet ik hem altijd uit de ledikant, wieg, co-sleeper of kinderwagen halen. Daar ligt/slaapt hij graag.quote:Op maandag 13 september 2021 14:43 schreef TheGirlNextDoor het volgende:
Zijn er hier meer zwangeren met katten in huis? Een van mijn twee katten is vooral sinds twee weken echt SUPERaanhankelijk. Ben ik helemaal niet van 'm gewendWil constant op schoot, en überhaupt constant bij me in de buurt zijn. Is dit normaal?
quote:Op maandag 13 september 2021 10:20 schreef elamanilo het volgende:
[..]
Toch goed opletten, hier liep het telkens uit de hand doordat ik niet genoeg rust nam… en dan was het herstel langer.
Wow, ziet er al mooi uit!
Vandaag wel echt de hele dag geslapen, maar geen pijn meer!quote:Op maandag 13 september 2021 10:20 schreef elamanilo het volgende:
[..]
Toch goed opletten, hier liep het telkens uit de hand doordat ik niet genoeg rust nam… en dan was het herstel langer.
Wow, ziet er al mooi uit!
Je bedoelt ingedaald? Zoiets hoor je toch te voelen, naar schijnt?quote:Op maandag 13 september 2021 10:23 schreef douche-eendje het volgende:
[..]
Voor het masseren kan de trilling van bijvoorbeeld een elektrische tandenborstel ook prettig zijn.
Ik heb het idee dat beeb is ingedaaldMeer ademruimte, buik ligt lager. Voel de baby ook lager in mijn buik liggen. Verder vooral last van m'n hormonen
We gaan gelijk op! Is ze bij jou al ingedaald?quote:Op maandag 13 september 2021 11:03 schreef LauriLynne het volgende:
Mahra wat vervelend, pas goed op jezelf. Je fotos van het kamertje zien er prachtig uit in ieder geval.
DE fijn dat ze lijkt in te dalen.
Slik ik sta 2e! Afgelopen weekend nog wat dingen opgehangen in de babykamer. Die is op enkele details na klaar. Proefdruk van het kaartje is gemaakt. Omdat wij niets konden vinden wat aan onze wensen voldeed zelf iets gemaakt. Vandaag 37 weken dus ze mag komen.
Geen idee hoe het voelt, Bas is pas ingedaald nadat mijn vliezen braken tijdens de bevalling. Maar ik voel nu dingen die ik echt nog nooit had gevoeldquote:Op maandag 13 september 2021 21:01 schreef Mahra het volgende:
[..]
Je bedoelt ingedaald? Zoiets hoor je toch te voelen, naar schijnt?
Hahaha oh ok. Misschien even bij jouw volgende afspraak vragen of de kleine is ingedaald?quote:Op maandag 13 september 2021 21:20 schreef douche-eendje het volgende:
[..]
Geen idee hoe het voelt, Bas is pas ingedaald nadat mijn vliezen braken tijdens de bevalling. Maar ik voel nu dingen die ik echt nog nooit had gevoeld
Ja, staat op mijn lijstje voor de volgende keer.quote:Op maandag 13 september 2021 21:21 schreef Mahra het volgende:
[..]
Hahaha oh ok. Misschien even bij jouw volgende afspraak vragen of de kleine is ingedaald?
Mijn baby is een beetje een trollbaby. Vorige week bij de verloskundige keurig ingedaald. En zaterdag lag ze met het hoofd in mn linker lies. Inmiddels wel weer keurig hoofd beneden, maar nog niet zover ingedaald als vorige week. Indalen voelde bij mij als kleine speldenprikjes down under. En toen ze helemaal ingedaald was kon ik dat duidelijk merken bij vooroverbuigen.quote:Op maandag 13 september 2021 21:03 schreef Mahra het volgende:
[..]
We gaan gelijk op! Is ze bij jou al ingedaald?
Hahaha, nu al mama pesten. Dat wordt nog wat als het uit de buik is.quote:Op dinsdag 14 september 2021 11:33 schreef LauriLynne het volgende:
[..]
Mijn baby is een beetje een trollbaby. Vorige week bij de verloskundige keurig ingedaald. En zaterdag lag ze met het hoofd in mn linker lies. Inmiddels wel weer keurig hoofd beneden, maar nog niet zover ingedaald als vorige week. Indalen voelde bij mij als kleine speldenprikjes down under. En toen ze helemaal ingedaald was kon ik dat duidelijk merken bij vooroverbuigen.
Ja de kat is hier aanhankelijk vanaf het begin van de zwangerschap.
Mahra fijn dat het beter lijkt te gaan met de ontsteking. Nooit geweten dat je zoiets al kon krijgen voor de bevalling.
Er is een reden waarom je een lig-advies krijgt van je verloskundige als de baby niet is ingedaald en de vliezen brekenquote:Op woensdag 15 september 2021 16:03 schreef Mahra het volgende:
Is toch niet erg als de baby niet indaalt?
Yes, herkenbaar. Tijdens de zwangerschap buikgriep gehad en ze hebben in 2 uur 8 ziekenhuizen gebeld voordat ik een stad verderop kon worden opgenomen. Na mijn bloedverlies na de bevalling ben ik diezelfde nacht nog de deur uit gezet met de boodschap 112 te bellen als het bloeden weer begon. De volgende dag wilde ze me wederom midden in de nacht kotsende en uitgedroogd liever naar huis hebben. Ik heb toen echt op mijn strepen gestaan dat ik wilde blijven. Mijn POP poli registratie en paniekaanval zorgde dat ze me dan toch maar een bed gaven. Dus ja, wees hier op voorbereid!quote:Op woensdag 15 september 2021 21:22 schreef littledrummergirl het volgende:
Ik las net dit![]()
https://www.ad.nl/binnenl(...)n-verkopen~a2e9ee65/
Ik neem aan van wel, want op dit moment is mijn gynaecoloog mijn hoofdbehandelaar/eindverantwoordelijke over mijn zorg. Als er geen plek is, is het aan hem om dat te regelen.quote:Op donderdag 16 september 2021 06:58 schreef Keroppi het volgende:
Pfff en ik vind het al een ding dat het 20 minuten (zonder spits) rijden is naar het ziekenhuis. Veertig minuten lijkt me echt verschrikkelijk.
Ok vraag me af hoe het is als je sowieso 'medisch' bent, want dan heb je geen verloskundige die kan rondbellen voor je. Gaat het ziekenhuis dat dan voor je regelen?
Ik ben medisch vanwege een eerdere keizersnede, dus extra monitoring is gewenst maar 'acuut' is het ook weer niet te noemen.quote:Op donderdag 16 september 2021 07:50 schreef elamanilo het volgende:
Er staat in dat artikel dat echte acute gevallen sowieso niet geweigerd worden. En ik neem aan dat als je al loopt bij de gyn in het ziekenhuis, dat je dan ook niet zomaar geweigerd wordt bij dat ziekenhuis, je bent dan al patiënt daar..?!
Hier heb ik nog niet gehoord van dit probleem (randstad). Lijkt me vooral stressvol voor de verloskundigen die moeten leuren. Hopelijk laten ze dat de barende vrouw zo min mogelijk meekrijgen, lijkt me niet bevorderlijk voor de bevalling.
Nou ik heb dus wel een verloskundigequote:Op donderdag 16 september 2021 06:58 schreef Keroppi het volgende:
Pfff en ik vind het al een ding dat het 20 minuten (zonder spits) rijden is naar het ziekenhuis. Veertig minuten lijkt me echt verschrikkelijk.
Ok vraag me af hoe het is als je sowieso 'medisch' bent, want dan heb je geen verloskundige die kan rondbellen voor je. Gaat het ziekenhuis dat dan voor je regelen?
Ik ben de vorige keer ook bevallen tijdens een drukke periode.. hoorde je tijdens de intake niks over, pas na thuiskomst wilden ze ons afschepen met drie uur per dagquote:Op donderdag 16 september 2021 09:42 schreef LauriLynne het volgende:
Wij hebben hier deze zomer al een brief over gehad van de ziekenhuizen in de regio.
Ons back up plan is inderdaad een thuisbevalling. Dat kan gelukkig hier praktisch gezien wel.
Ziekenhuizen houden vaak een noodbed vrij voor spoed en of eigen patiënten en anders inderdaad hun verantwoordelijkheid iets anders te regelen. Dus daar zou ik mij als medisch was geen zorgen over maken.
Ik ben heel benieuwd wat die enorme drukte met de kraamzorg gaat doen. Grote kans natuurlijk dat je minder uur gaat krijgen wegens te druk. Al heb ik daar niets over gehoord bij de intake.
Ik krijg als het goed is binnenkort de bel-instructies, maar voor de zwangere met medische indicatie heeft mijn ziekenhuis een apart telefoonnummerquote:Op donderdag 16 september 2021 13:02 schreef littledrummergirl het volgende:
[..]
Nou ik heb dus wel een verloskundigeondanks volledig medisch. Ze is vooral voor de nazorg thuis (controles ect) maar of die voor je gaan bellen, geen idee eigenlijk. Ik vraag me ook af wie degene is die aan het eind aangeeft dat het tijd wordt om naar het zkh te gaan ect.
Ik hoop niet dat ik perse gepland moet bevallen hierdoor. Zou (denk ik nu) de bevalling gewoon af wachten.
Ik ook hoor, ben tot circa 36 weken bij hun geweest. Maar als er nu ‘iets’ is, bel ik het ziekenhuis en niet meer de verloskundige. Het ziekenhuis zal dan ook aangeven wanneer we die kant op moeten. En na het ontslag nemen zij het inderdaad weer over.quote:Op donderdag 16 september 2021 13:02 schreef littledrummergirl het volgende:
[..]
Nou ik heb dus wel een verloskundigeondanks volledig medisch. Ze is vooral voor de nazorg thuis (controles ect) maar of die voor je gaan bellen, geen idee eigenlijk. Ik vraag me ook af wie degene is die aan het eind aangeeft dat het tijd wordt om naar het zkh te gaan ect.
Ik zou me er ook niet druk om maken. Gewoon naar de dokter luisterenquote:Op woensdag 15 september 2021 21:31 schreef Mahra het volgende:
Hmmmm, de dokter deed alsof het niet erg was dat ze nog niet ingedaald was. Hij zei dat ik me daar ook niet op moet focussen waardoor ik dus nu denk dat het ook niet erg is.
Ja, dan laat ik het voor wat het is.quote:Op donderdag 16 september 2021 13:17 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Ik zou me er ook niet druk om maken. Gewoon naar de dokter luisteren
Stuitligging zou ook gerelateerd zijn aan een grotere kans op aangeboren afwijkingen (die baby doet namelijk iets afwijkends door in stuit te liggen)
Maar meestal is het gewoon zomaar zonder reden en niks aan de hand
Nou de vorige keer mocht ik pas naar het ziekenhuis vanaf een bepaalde mate van ontsluitingquote:Op donderdag 16 september 2021 13:17 schreef Keroppi het volgende:
[..]
Ik ook hoor, ben tot circa 36 weken bij hun geweest. Maar als er nu ‘iets’ is, bel ik het ziekenhuis en niet meer de verloskundige. Het ziekenhuis zal dan ook aangeven wanneer we die kant op moeten. En na het ontslag nemen zij het inderdaad weer over.
Wat me relaxed leek aan nog onder de verloskundige vallen, is dat zij ook nog thuis langskomen. Maar goed dat is een luxe-probleem
Wij hebben nooit iets anders gebruikt dan ons reguliere wasmiddel, en dat is vanalles door elkaarquote:Op donderdag 16 september 2021 13:23 schreef Mahra het volgende:
Ga dit wassen vandaag. Welk wasmiddel gebruiken jullie? Ga dat zo even kopen zodat ik kan starten.
[ link | afbeelding ]
Oh, ik lees dat dat niet mag en je een neutraal wasmiddel moet gebruiken. Tenzij je dat natuurlijk altijd al gebruikt.quote:Op donderdag 16 september 2021 13:24 schreef littledrummergirl het volgende:
[..]
Wij hebben nooit iets anders gebruikt dan ons reguliere wasmiddel, en dat is vanalles door elkaarnet wat in de bonus is.
Dan kan je iets als neutral gebruiken als je wiltquote:Op donderdag 16 september 2021 13:26 schreef Mahra het volgende:
[..]
Oh, ik lees dat dat niet mag en je een neutraal wasmiddel moet gebruiken. Tenzij je dat natuurlijk altijd al gebruikt.
Thanks! Ik ga die nu gelijk halen zodat ik vandaag alles kan wassen.quote:Op donderdag 16 september 2021 13:32 schreef douche-eendje het volgende:
@:Mahra, wij wassen alles met AH eco puur. Kost geen drol, zitten geen gekke dingen in en is ons reguliere wasmiddel. Scheelt ons nadenken.
AH Eco wasmiddel puur kleur poeder #AlbertHeijn https://www.ah.nl/producten/product/wi483396
Week 30 zal wel bij de anesthesist zijn vermoed ik, rond 14 had ik (volledig medisch) termijnecho en kennismaking met de verloskundige in het zkh. Misschien dat er ook een afspraak is voor bloedprikken ect?quote:Op donderdag 16 september 2021 13:35 schreef B.ertha het volgende:
Gisteren goedgekeurd bij de termijnechoBaby deed een klein dansje in mijn buik.
Vanwege mijn vorige keizersnede ben ik nu automatisch medisch en moet ik al met 14 weken een keer naar het ziekenhuis (daarna pas ergens in de 30). Iemand een idee waarvoor? Ik heb ook echt meteen 3 afspraken gekregen van minimaal 1 uur samen.
Hier was met 12 weken intake bij klinisch verloskundige en (toen ik nog gedeelde zorg zou krijgen) ergens rond 30 weken consult ivm bespreken wensen omtrent bevalling.quote:Op donderdag 16 september 2021 13:35 schreef B.ertha het volgende:
Gisteren goedgekeurd bij de termijnechoBaby deed een klein dansje in mijn buik.
Vanwege mijn vorige keizersnede ben ik nu automatisch medisch en moet ik al met 14 weken een keer naar het ziekenhuis (daarna pas ergens in de 30). Iemand een idee waarvoor? Ik heb ook echt meteen 3 afspraken gekregen van minimaal 1 uur samen.
Volgens mij houden ze daar altijd wel wat plekken voor vrij ja.quote:Op donderdag 16 september 2021 07:50 schreef elamanilo het volgende:
Er staat in dat artikel dat echte acute gevallen sowieso niet geweigerd worden. En ik neem aan dat als je al loopt bij de gyn in het ziekenhuis, dat je dan ook niet zomaar geweigerd wordt bij dat ziekenhuis, je bent dan al patiënt daar..?!
Hier heb ik nog niet gehoord van dit probleem (randstad). Lijkt me vooral stressvol voor de verloskundigen die moeten leuren. Hopelijk laten ze dat de barende vrouw zo min mogelijk meekrijgen, lijkt me niet bevorderlijk voor de bevalling.
Oké weird. Ik heb nu bij 35 weken nog met niemand gesproken over de bevalling (ben medisch inmiddels). En mijn volgende consult in het ziekenhuis is pas over 2 weken.quote:Op donderdag 16 september 2021 15:27 schreef douche-eendje het volgende:
[..]
Hier was met 12 weken intake bij klinisch verloskundige en (toen ik nog gedeelde zorg zou krijgen) ergens rond 30 weken consult ivm bespreken wensen omtrent bevalling.
Mag je eigen verloskundige niet mee naar het ziekenhuis? Ik weet niet precies in welke gevallen dat kan, maar ik begreep dat het soms een optie is.quote:Op donderdag 16 september 2021 17:50 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Oké weird. Ik heb nu bij 35 weken nog met niemand gesproken over de bevalling (ben medisch inmiddels). En mijn volgende consult in het ziekenhuis is pas over 2 weken.
Ik heb ook met 35 weken letterlijk nog met niemand een band. Niet met een arts en niet met een verloskundige. Bij beiden heb ik elk consult een ander gezien.
Zo te zien moeten mijn man en ik het samen uitzoeken.
Maar goed. De baby was een beetje van z’n groeicurve afgegaan maar nu groeit ie goed verder op z’n “nieuwe” lijn. Ik ga er dan maar vanuit dat het goed is. Hij wordt kleiner dan gemiddeld geschat (p30) maar zelf ben ik ook niet groot en volgens mijn moeder groeide ik in haar buik op de p10
Ennnnn mijn zwangerschapsverlof is begonnen! Wat ben ik opgelucht, ik lig gesloopt op de bank (ik werkte nog 45 uur per week)
Over eigen verloskundige mee naar zh bij medische indicatie: daar is idd een protocol voor (B-D indicatie), in overleg kan er in veel situaties meer dan je vooraf misschien denkt. Dus zeker de moeite van het informeren waard als je dat fijn zou vinden Lilyquote:Op donderdag 16 september 2021 18:15 schreef littledrummergirl het volgende:
[..]
Mag je eigen verloskundige niet mee naar het ziekenhuis? Ik weet niet precies in welke gevallen dat kan, maar ik begreep dat het soms een optie is.
Ik "kende" bij mijn vorige bevalling ook niemand in het ziekenhuis maar heb dat niet als storend ervaren. Ik heb met mijn vriend in een soort bubbel gezeten de hele tijd, en zolang hij er ook was vond ik het niet erg dat jan en alleman (en leerlingen en weetikwat) binnenkwam.
Ik ben gehecht met drie man publiek loerend in mn hoohawas nogal een complexe handeling geloof ik.
Hier ook. Ik heb wekelijkse afspraken in het ziekenhuizen en er is niet gesproken over de bevalling. Alleen dat ik moet bevallen als de vliezen zijn gebroken of ik weeën heb. En ik ben alweer 38 weken. Ik vind het verder prima en zie het allemaal wel.quote:Op donderdag 16 september 2021 17:50 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Oké weird. Ik heb nu bij 35 weken nog met niemand gesproken over de bevalling (ben medisch inmiddels). En mijn volgende consult in het ziekenhuis is pas over 2 weken.
Ik heb ook met 35 weken letterlijk nog met niemand een band. Niet met een arts en niet met een verloskundige. Bij beiden heb ik elk consult een ander gezien.
Zo te zien moeten mijn man en ik het samen uitzoeken.
Maar goed. De baby was een beetje van z’n groeicurve afgegaan maar nu groeit ie goed verder op z’n “nieuwe” lijn. Ik ga er dan maar vanuit dat het goed is. Hij wordt kleiner dan gemiddeld geschat (p30) maar zelf ben ik ook niet groot en volgens mijn moeder groeide ik in haar buik op de p10
Ennnnn mijn zwangerschapsverlof is begonnen! Wat ben ik opgelucht, ik lig gesloopt op de bank (ik werkte nog 45 uur per week)
Nu officieel eerst nog 2 weken vakantie, dan 16 weken zwangerschap/bevallingsverlof, 7 weken ouderschapsverlof en afsluiten met nog 3 weken vakantie. (Heb dit jaar pas 1 week vakantie opgenomen dus had wat uren).quote:Op donderdag 16 september 2021 22:43 schreef _Lily_ het volgende:
Heerlijk Takkie! Hoe kom je aan een half jaar vrij?
Haha hier ben ik ook bang voor. En ook dat ik mezelf nu helemaal gek ga maken nu ik niet meer werk. Ik merk de bewegingen van de baby nog steeds maar slecht op en lig echt wekelijks aan de CTG en soms meer dan 1x per week. En elke keer is t vooraf weer een gestress dat ik denk; was hij er maar al, dan heb ik deze angst dat er iets gebeurt niet meer. Met werk vlogen de weken om.quote:Op donderdag 16 september 2021 22:55 schreef Mahra het volgende:
[..]
Lekker genieten nu dus! Ik verveel me echt stierlijk en mijn ritme is zo verstoord sinds mijn verlof.
Oh wat heerlijkquote:Op donderdag 16 september 2021 23:01 schreef Takkie88 het volgende:
[..]
Nu officieel eerst nog 2 weken vakantie, dan 16 weken zwangerschap/bevallingsverlof, 7 weken ouderschapsverlof en afsluiten met nog 3 weken vakantie. (Heb dit jaar pas 1 week vakantie opgenomen dus had wat uren).
Het voelt echt onwerkelijk lang maar ik weet nog dat hij Sofie de 12 weken na de bevalling echt omvlogen.
De enige die ik als vast gezicht zie is 'mijn' gynaecoloog, maar als het een spontane bevalling is kan het best zijn dat ik hem niet eens zie op dat moment. De klinisch verloskundigen worden ingeroosterd voor het spreekuur en ik heb nu 5 verschillende gezien, ze doen met 7 het spreekuur en er zijn nog meer klinische vk's. Neem je vragen mee voor je volgende afspraak, is het enige advies wat ik je kan geven. Ik werd de vorige keer tijdens mijn bevalling medisch en kende niemand. Uiteindelijk komt je kind er toch wel uitquote:Op donderdag 16 september 2021 17:50 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Oké weird. Ik heb nu bij 35 weken nog met niemand gesproken over de bevalling (ben medisch inmiddels). En mijn volgende consult in het ziekenhuis is pas over 2 weken.
Ik heb ook met 35 weken letterlijk nog met niemand een band. Niet met een arts en niet met een verloskundige. Bij beiden heb ik elk consult een ander gezien.
Zo te zien moeten mijn man en ik het samen uitzoeken.
Maar goed. De baby was een beetje van z’n groeicurve afgegaan maar nu groeit ie goed verder op z’n “nieuwe” lijn. Ik ga er dan maar vanuit dat het goed is. Hij wordt kleiner dan gemiddeld geschat (p30) maar zelf ben ik ook niet groot en volgens mijn moeder groeide ik in haar buik op de p10
Ennnnn mijn zwangerschapsverlof is begonnen! Wat ben ik opgelucht, ik lig gesloopt op de bank (ik werkte nog 45 uur per week)
Heerlijk! Als ik zo reken kom ik ook uit op circa een half jaar. Zit nu al 3 weken ziek thuis, volgende week begint mijn verlof officieel. Dan 16 weken verlof, 4 weken onbetaald verlof en daarna voorlopig slechts 2 dagen in de week werken tot het kinderdagverblijf op de dinsdag plek heeftquote:Op donderdag 16 september 2021 22:28 schreef Takkie88 het volgende:
Even zonder bijlezen: ik heb verlof!!pas ergens in april weer werken
![]()
Zo blij dat ik m’n werk goed heb af kunnen ronden en overdragen!
Vanaf nu ga ik het forum weer wat meer bijhouden
Oeh, ik hoop om dezelfde reden als vorig jaar. De verpakking is toen veranderd, werd minder milieuvriendelijk en daar waren nogal wat klachten over gekomen. Geniet nog even van je stierlijk vervelen, dat is echt anders als je straks een baby hebt. Ik vraag mij de afgelopen 3 weken echt met regelmaat af wat ik deed voordat ik een kind hadquote:Op donderdag 16 september 2021 22:55 schreef Mahra het volgende:
Ik heb alle kleertjes gewassen!
Eco Puur van AH gaat uit het assortiment. Was helaas niet op voorraad, alleen de witte in poedervorm. Die heb ik meegenomen en heb voor kleur maar voor Neutral gekozen.
Ja die rompers maat 50 zijn echt zo mini he!quote:Op vrijdag 17 september 2021 06:33 schreef douche-eendje het volgende:
Geniet nog even van je stierlijk vervelen, dat is echt anders als je straks een baby hebt. Ik vraag mij de afgelopen 3 weken echt met regelmaat af wat ik deed voordat ik een kind had. Al die vrije tijd.
Vroeg wakker vandaag, heb echt geslapen als een blok. Nu maar even babywasje verder opvouwen. Het voelt als origami voor gevorderden, wat is dat spul toch klein.
dit is precies mijn eerste zwangerschapsverlofquote:Op vrijdag 17 september 2021 07:40 schreef Keroppi het volgende:
[..]
Voor mijn gevoel zat ik elke dag of met vriendin op een terras, struinde door de stad of ging in mijn eentje naar de bios. Maar goed toen woonde ik nog wel hartje centrum, mis ik nu wel een beetje
Ik dacht bij Bas, ah lekker verlof. Week later begon mn bevalmarathonquote:Op vrijdag 17 september 2021 07:40 schreef Keroppi het volgende:
[..]
Ja die rompers maat 50 zijn echt zo mini he!
Ik weet nog dat ik bij mijn eerste verlof dacht toen ik een keizersnede op 39 weken kreeg ingepland: "Maar ik heb me nog helemaal niet kunnen vervelen!" Zeker omdat ik me erop had ingesteld dat ik de 41 weken wel ging aantikken.
Voor mijn gevoel zat ik elke dag of met vriendin op een terras, struinde door de stad of ging in mijn eentje naar de bios. Maar goed toen woonde ik nog wel hartje centrum, mis ik nu wel een beetje
Vandaag kennismaking met een schoonmaakster. Toen we nog op een krappe 60m2 woonden kon ik dat niet naar mezelf verantwoorden, maar nu wel
En -als je de mogelijkheid hebt- toch ook hulptroepen inschakelen!quote:Op vrijdag 17 september 2021 10:11 schreef CaVaBien het volgende:
Ik verheug me enorm op mijn verlof. Hopelijk heb ik dan iets meer tijd om me te vervelen deze keer
Vorige keer ging ik met 36 weken op verlof, op 36+6 in het ziekenhuis beland en precies met 37 weken bevallen
Ik had toen niet eens tijd om te vervelen. Heb precies 5 dagen gehad om te 'rusten'.
Aangezien ik deze zwangerschap met 38 weken word ingeleid als ik al niet eerder beval, ben ik van plan om met 34 weken mijn verlof in te laten gaan. Hopelijk heb ik dan iets meer tijd om me te vervelen. Alhoewel er nu ook een peuter rondloopt thuis
Gelukkig zijn er opvangdagen
Ja, hulptroep schoonmoeder en buurvrouw zijn hier momenteel altijd welkom. Wat ik nu ook heb gedaan is alvast een dubbele portie vooruit koken op een dag dat Bas bij oma is, 's avonds even een knutselwerkje alvast klaar zetten voor de volgende dag. Al die kleine dingetjes maken het aanzienlijk relaxter.quote:Op vrijdag 17 september 2021 10:28 schreef Keroppi het volgende:
[..]
En -als je de mogelijkheid hebt- toch ook hulptroepen inschakelen!
Ik ben zelf over het algemeen team ‘ik-kan-het-prima-zelf’. Maar... ik moet zeggen dat het wel heel relaxed was toen mijn moeder miss peuter lekker een dagje entertainde/op sleeptouw nam. Of dat ik mijn schoonzusje mee had naar de dierentuin om achter haar aan te rennen, in/uit de buggy te hijsen en op te tillen. Merk dat het hulp vragen wel steeds makkelijker gaat.
Je hebt wettelijk gezien recht op 1/8e van je werkuren aan extra rusttijd he?quote:Op vrijdag 17 september 2021 08:34 schreef TheGirlNextDoor het volgende:
Weer goedgekeurd bij de verloskundige![]()
Ik kijk echt enorm uit naar mijn verlof. Ik kan niet wachten op me stierlijk vervelen, want nu werk ik fulltime en slaap ik steeds slechter. Straks (middag)dutjes kunnen doen
Dit wist ik nietquote:Op vrijdag 17 september 2021 12:30 schreef littledrummergirl het volgende:
[..]
Je hebt wettelijk gezien recht op 1/8e van je werkuren aan extra rusttijd he?
Dus je zou (als het kan met je soort werk) best een middagtukje kunnen doen
Kijk hier eensquote:Op vrijdag 17 september 2021 12:41 schreef TheGirlNextDoor het volgende:
[..]
Dit wist ik nietGoed om te weten voor de dagen dat ik thuis kan werken
De meeste dingen die erin staan wist ik eigenlijk wel, maar dat van 1/8e van mijn werktijd nietquote:Op vrijdag 17 september 2021 12:46 schreef littledrummergirl het volgende:
[..]
Kijk hier eens![]()
https://www.fnv.nl/werk-i(...)PMHihdBoCNs8QAvD_BwE
Ik heb dit aan het begin van mn zwangerschap naar HR gestuurd om te vragen hoe dat bij mijn werkgever wordt vorm gegeven en met wie ik wat moet afstemmen (en ook om even te laten zien dat ik weet dat ik hier gebruik van mag maken![]()
)
Yw, slaap lekkerquote:Op vrijdag 17 september 2021 12:53 schreef TheGirlNextDoor het volgende:
[..]
De meeste dingen die erin staan wist ik eigenlijk wel, maar dat van 1/8e van mijn werktijd nietThanks
Ik denk maar zo de kleine heeft nu weinig ruimte en dus ook wel logisch dat je de baby slecht voelt. Ik neem aan dat jij ook wekelijkse echo's hebt?quote:Op vrijdag 17 september 2021 04:31 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Haha hier ben ik ook bang voor. En ook dat ik mezelf nu helemaal gek ga maken nu ik niet meer werk. Ik merk de bewegingen van de baby nog steeds maar slecht op en lig echt wekelijks aan de CTG en soms meer dan 1x per week. En elke keer is t vooraf weer een gestress dat ik denk; was hij er maar al, dan heb ik deze angst dat er iets gebeurt niet meer. Met werk vlogen de weken om.
Maar voor nu ben ik blij, lekker uitrusten. Want nu om half 5 s ochtends ben ik alweer voor de 3e keer wakker vannacht. Plassen, rugpijn, zuurbranden etc. Het is een opluchting dat ik niet weer zo rete-vroeg op het werk moet zijn
Maar ik voel me wel heel gelukkig en ben voor het eerst in een jaar weer begonnen met een goed boek
Ik zie niks!quote:Op vrijdag 17 september 2021 16:43 schreef douche-eendje het volgende:
[ afbeelding ]
Aanhankelijke buikpoes. En een kattenkont in m'n hoofd
Heheh, de ervaringen zijn uiteenlopend. Daar waar ik me verveel, vervelen anderen zich hier weer niet. Grappig om te lezen.quote:Op vrijdag 17 september 2021 15:23 schreef LauriLynne het volgende:
Mahra wat een dotje van een kat! Al vind ik het niet erg dat mijn twee monsters de box en het ledikant nog niet hebben ontdekt als ligplaats.
Lily wat vervelend dat het weinig de baby voelen aanwezig blijft. Is het bij de echo’s ook een rustig kindje?
Vervelen in je verlof is wel herkenbaar. Ik heb weinig met tv series en kan helaas lichamelijk niet zo veel meer. Binnenkort nog maar wat stofjes bestellen zodat ik wat vaker achter mn naaimachine kan kruipen.
Vandaag de laatste enveloppe van de geboortekaartjes geschreven. De moet klusjes zijn af inmiddels. De ziekenhuistas staat klaar.
Tot nu toe wel en alles goedquote:Op vrijdag 17 september 2021 15:15 schreef Mahra het volgende:
[..]
Ik denk maar zo de kleine heeft nu weinig ruimte en dus ook wel logisch dat je de baby slecht voelt. Ik neem aan dat jij ook wekelijkse echo's hebt?
Dat wisselt. Bij de vorige echo wel rustig en had hem die dag ook weinig gevoeld. Dus kreeg ik er een CTG achteraan (dat was ongepland)quote:Op vrijdag 17 september 2021 15:23 schreef LauriLynne het volgende:
Lily wat vervelend dat het weinig de baby voelen aanwezig blijft. Is het bij de echo’s ook een rustig kindje?
Vervelen in je verlof is wel herkenbaar. Ik heb weinig met tv series en kan helaas lichamelijk niet zo veel meer. Binnenkort nog maar wat stofjes bestellen zodat ik wat vaker achter mn naaimachine kan kruipen.
Rustige baby gewoon? Ik heb ook maar geaccepteerd dat ze lekker rustig is.quote:Op zaterdag 18 september 2021 11:22 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Tot nu toe wel en alles goed
Maar deze keer pas over 2 weken en daarna weer wekelijks
Bij echo eergister bleek dat de baby nog plenty ruimte heeft, dus de arts zei doodleuk dat het daar niet aan lag dat ik de baby slecht voel
Dat denk ik ook. Nou, alsie dat ook zo voortzet na de geboorte wordt het makkelijkquote:Op zaterdag 18 september 2021 13:23 schreef Mahra het volgende:
[..]
Rustige baby gewoon? Ik heb ook maar geaccepteerd dat ze lekker rustig is.
Is ze altijd zo rustig of is het bewegen minder dan normaal? Als je het laatste hebt, is een contact moment met een verloskundige of gynaecoloog wel verstandig. Zeker voor de termijn die je nu zwanger bent. Ik werd toen ik dat bij een controle meldde op mijn vingers getikt dat ik had moeten bellen.. Door een aaneenschakeling van zaken tijdens mijn zwangerschap, en het verminderde voelpatroon zag de gynaecoloog genoeg redenen mij de dag erop in te leiden.quote:Op zaterdag 18 september 2021 13:23 schreef Mahra het volgende:
[..]
Rustige baby gewoon? Ik heb ook maar geaccepteerd dat ze lekker rustig is.
Hahaha, zul je net zien dat hij dan ineens heel druk is.quote:Op zaterdag 18 september 2021 14:07 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Dat denk ik ook. Nou, alsie dat ook zo voortzet na de geboorte wordt het makkelijk
Altijd wel rustig geweest. Ik heb de placenta aan de voorkant en dat zou mogelijk een reden kunnen zijn. Dat hoop ik.quote:Op zaterdag 18 september 2021 17:41 schreef Rijstebuiltje het volgende:
[..]
Is ze altijd zo rustig of is het bewegen minder dan normaal? Als je het laatste hebt, is een contact moment met een verloskundige of gynaecoloog wel verstandig. Zeker voor de termijn die je nu zwanger bent. Ik werd toen ik dat bij een controle meldde op mijn vingers getikt dat ik had moeten bellen.. Door een aaneenschakeling van zaken tijdens mijn zwangerschap, en het verminderde voelpatroon zag de gynaecoloog genoeg redenen mij de dag erop in te leiden.
quote:We zijn ook medisch geworden doordat ik haar zo weinig voel. De zus van mijn man is geboren met SMA type 1 en is na een jaar overleden. Hij kan dus mogelijk drager zijn (dat weten we niet) en daarom ben ik nu dus medisch en is er bij mijn bevalling een kinderarts aanwezig. Ze wordt na de geboorte ook gelijk ter controle meegenomen.
Ik heb zelf nooit een CTG gehad, maar wel heel herkenbaar van mijn stage op de verloskamers. Dus je bent zeker niet de enige.quote:Op zaterdag 18 september 2021 11:27 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Dat wisselt. Bij de vorige echo wel rustig en had hem die dag ook weinig gevoeld. Dus kreeg ik er een CTG achteraan (dat was ongepland)
Aan de CTG ging hij vervolgens wel heel erg bewegen. Zo gaat het de hele tijd haha. Als dat apparaat eraan zit lijkt hij dat te merken ofzo en begint hij flink te schoppen en dan voel ik het ook duidelijk. En dan thuis weer stilte, ook als ik lig
Is dat herkenbaar voor jullie?
Maar wel lekker dat alles klaar is bij jou Laurilynne! Het komt dichtbij voor jou en Mahra
Jaaaa, bijna!! Ben benieuwd wie van ons als eerst bevalt.quote:Op zaterdag 18 september 2021 19:23 schreef LauriLynne het volgende:
[..]
Ik heb zelf nooit een CTG gehad, maar wel heel herkenbaar van mijn stage op de verloskamers. Dus je bent zeker niet de enige.
Heerlijk dat babyknuffelen Mahra!
Gister gedaan bij vrienden van ons. Blijf het moeilijk voor te stellen vinden dat wij over uiterlijk een week of 4 onze eigen baby kunnen knuffelen.
Ik zou je hoeveelheden even langs de informatie van lareb leggen, hier:quote:Op zondag 19 september 2021 09:26 schreef littledrummergirl het volgende:
Ik heb mn davitamon vitaminen in moeten leveren bij de winkel vanwege die terugroepactie. Nu heb ik nieuwe gekocht (kruidvat huismerk) maar daar zit dus visolie in en ik ga over mn nek zodra ik dat potje open doe. Alleen.. andere vitaminen hadden ze dus niet.. dus ik zit nu zonder.
Ik heb nog een doosje "zwanger worden" van Etos liggen en ik dacht dan neem ik die wel tot ik iets nieuws heb, maar daar staat weer op dat je er mee moet stoppen na drie maanden zwangerschap![]()
Zou daar echt iets in zitten wat niet ok is verder in je zwangerschap? Of zou het zijn dat ze je dan gewoon een nieuw doosje opvolgvitaminen willen laten kopen.
Zien jullie hier iets geks aan? Zou het misschien in de vit k zitten![]()
Vitamine H / Biotine
50 Microgram 100%
Vitamine B3 / Niacine
16 Milligram 100%
Vitamine B5 / Pantotheenzuur
6 Milligram 100%
Vitamine B2 / Riboflavine
4.2 Milligram 300%
Vitamine B1 / Thiamine
1.1 Milligram 100%
Vitamine B12 / Cyano-Cobalamine
15 Microgram 600%
Vitamine B6 / Pyridoxine
4.2 Milligram 300%
Vitamine C
80 Milligram 100%
Vitamine E
12 Milligram 100%
Vitamine K
50 Microgram 66%
Koper
0.5 Milligram 50%
Ijzer
14 Milligram 100%
Magnesium
187.5 Milligram 50%
Mangaan
1 Milligram 50%
Zink
10 Milligram 100%
Misschien heb je inderdaad een rustige baby? Ik voelde draak ook niet zo veel. Hij heeft me welgeteld 2x in de ribben geschopt. Nu, 2 jaar later, is hij nog steeds rustig vergeleken met andere dreumesen.quote:Op zaterdag 18 september 2021 11:27 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Dat wisselt. Bij de vorige echo wel rustig en had hem die dag ook weinig gevoeld. Dus kreeg ik er een CTG achteraan (dat was ongepland)
Aan de CTG ging hij vervolgens wel heel erg bewegen. Zo gaat het de hele tijd haha. Als dat apparaat eraan zit lijkt hij dat te merken ofzo en begint hij flink te schoppen en dan voel ik het ook duidelijk. En dan thuis weer stilte, ook als ik lig
Is dat herkenbaar voor jullie?
Maar wel lekker dat alles klaar is bij jou Laurilynne! Het komt dichtbij voor jou en Mahra
Dat heeft te maken met de monnikspeperextract.quote:Op zondag 19 september 2021 09:26 schreef littledrummergirl het volgende:
Zou daar echt iets in zitten wat niet ok is verder in je zwangerschap ? Of zou het zijn dat ze je dan gewoon een nieuw doosje opvolgvitaminen willen laten kopen.
@Rebubbled had hier laatst haar ode aan de tens gepost. Check ook even je zorgverzekering, sommige vergoeden hem vanuit aanvullende verzekering.quote:Op zondag 19 september 2021 16:28 schreef TheGirlNextDoor het volgende:
Zijn er hier dames die al ervaring hebben met de TENS? Welke is aan te raden? Wil er graag eentje aanschaffen voor tijdens de bevalling, maar er is zo ontzettend veel keuze.
Ik heb de Elle tens gehuurd, erg tevreden met die keuze. Het heeft me de eerste paar uur zeker door gesleept, en daarna ben ik in het bevalbad gegaan. Verder geen pijnstilling nodig gehad, ik had sowieso geluk met een droombevalling.quote:Op zondag 19 september 2021 16:28 schreef TheGirlNextDoor het volgende:
Zijn er hier dames die al ervaring hebben met de TENS? Welke is aan te raden? Wil er graag eentje aanschaffen voor tijdens de bevalling, maar er is zo ontzettend veel keuze.
quote:Op zondag 19 september 2021 12:36 schreef LauriLynne het volgende:
De vitamine K lijkt niet in andere zwangerschapsvitamine te zitten. Echter staat het wel in het lijstje van het voedingscentrum met benodigde vitamines tijdens de zwangerschap.
Verder lees ik dat het de placenta niet of nauwelijks passeert en dat dat de reden is dat babies het krijgen toegediend vlak na de geboorte.
Dus ik gok dat ze je graag een nieuw doosje laten kopen, maar ik weet het niet zeker.
Ik moet zeggen dat ik gewoon alleen de foliumzuur/vit d combi geslikt heb de hele zwangerschap zoals het advies.
quote:Op zondag 19 september 2021 12:40 schreef douche-eendje het volgende:
[..]
Ik zou je hoeveelheden even langs de informatie van lareb leggen, hier:
https://www.lareb.nl/tis-knowledge-screen?id=355
Ik neem ze dus maar nietquote:Op zondag 19 september 2021 13:32 schreef Elleska het volgende:
[..]
Dat heeft te maken met de monnikspeperextract.
Edit: Het huidige advies is zelfs om direct te stoppen als je zwanger bent, geen idee of dat op eerdere doosjes anders heeft gestaan.
Tensquote:Op zondag 19 september 2021 16:28 schreef TheGirlNextDoor het volgende:
Zijn er hier dames die al ervaring hebben met de TENS? Welke is aan te raden? Wil er graag eentje aanschaffen voor tijdens de bevalling, maar er is zo ontzettend veel keuze.
Ja ik zat laatst ook te lezen over de gate control theory of pain, waar de TENS ook onder valt. The naked doula had laatst een aantal posts hierover op instagram,quote:Op zondag 19 september 2021 19:49 schreef littledrummergirl het volgende:
[..]
Tensik kreeg hem volledig vergoed via de verzekering en ga hem denk ik deze keer weer bestellen. Vond het fijn om in het begin enigszins het gevoel te hebben wat regie te hebben mbt de weeën, en het leidt ook wel soort van af
Ik denk inderdaad een rustige baby. Kan uren stil zijn, of ik nou op mijn zij lig of nietquote:Op zondag 19 september 2021 13:32 schreef June. het volgende:
[..]
Misschien heb je inderdaad een rustige baby? Ik voelde draak ook niet zo veel. Hij heeft me welgeteld 2x in de ribben geschopt. Nu, 2 jaar later, is hij nog steeds rustig vergeleken met andere dreumesen.
Een rustige baby is echt niet gek hoor. Ik voelde mijn zoontje ook amper (i.c.m. placenta aan de voorkant), sowieso niet echt schopjes of koprollen. Wat ik nog het vaakst voelde was zijn hoofd als hij zich uitrekte, hij lag overdwars met zijn hoofd in mijn rechterzij. Hij maakte ook hele beheerste bewegingen, niet schoppen of slaan maar meer langzaam duwen ofzo.quote:Op maandag 20 september 2021 07:40 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Ik denk inderdaad een rustige baby. Kan uren stil zijn, of ik nou op mijn zij lig of niet
Hoe is het vandaag met alle dames?
Ik ben al sinds 7 weken bij de verloskundigequote:Op maandag 20 september 2021 10:42 schreef elamanilo het volgende:
Heerlijk dat de medicatie nu wegvalt Bertha. Ga je dan ook over naar de verloskundige? Of blijf je bij de gyn?
Oja, jij doet niet aan echo's hč? Kunnen ze niet voelen of het er twee zijn? Of, als je wel luistert, twee hartjes horen?quote:Keroppi, pittig zo'n ziek kindje. Gelukkig is het (ergste) achter de rug.
D-E herkenbaar 😅 Al knijp ik in m'n handjes dat er sinds een paar nachten rustig geslapen wordt! Alsnog kan ik nog wel een uur langer in bed liggen 's ochtends…
De baby hier voelde ik dit keer pas wat later echt duidelijk, maar nu is het een feest! Ik voel haar vaak en ook op allerlei plekken, vooral onderin mijn buik rechts en boven in m’n buik links, schuin ertegenover zeg maar. Heel gezellig
Ik droom wel vaak dat het stiekem toch twee babies zijn. En m’n buik is ook net zo dik als bij de tweeling… Mijn baarmoeder is ook al heel hoog ineens! Als ik op de bank zit dan zitten de bewegingen al echt helemaal bovenin.
Ik heb volgende week een afspraak bij m’n vroedvrouw, dus kan het daar dan met haar over hebben.
As woensdag ben ik een half jaar zwanger. Dan is het dus nog maar 3 maanden (en een week) tot de UD. Voor mijn gevoel zo kort! Ik moet nog _alles_ doen!
klopt, maar ik heb dit keer 2 toch echo’s gehad. Op de eerste was 1 levende baby (en 2 die niet verder gegroeid waren). Ik had zoveel last van hormonen dat ik graag wilde weten of het meer dan 1 was dit keer.quote:Op maandag 20 september 2021 11:40 schreef B.ertha het volgende:
[..]
Ik ben al sinds 7 weken bij de verloskundige
[..]
Oja, jij doet niet aan echo's hč? Kunnen ze niet voelen of het er twee zijn? Of, als je wel luistert, twee hartjes horen?
Ik ben er sinds de zwangerschap pas achter hoe *^%@%^#$@@# Menzis is. Ga ook echt volgend jaar veranderen.quote:Op zondag 19 september 2021 21:18 schreef TheGirlNextDoor het volgende:
Thanks voor de reacties! De Elle Tens gaat het wordenHelaas geen vergoeding vanuit Menzis, maar dat is geen ramp. Heb er nu zoveel positieve dingen over gelezen dat mijn hormonen vinden dat ik 'm echt moet hebben, haha
Ik ga inderdaad ook overstappen komend jaar, valt me maar tegen wat je allemaal wel en niet vergoed krijgtquote:Op maandag 20 september 2021 14:54 schreef Mahra het volgende:
[..]
Ik ben er sinds de zwangerschap pas achter hoe *^%@%^#$@@# Menzis is. Ga ook echt volgend jaar veranderen.
Ja, valt me ook echt vies tegen en ik betaal ook maandelijks zo veel. Ik zag dat heel veel verzekeringen de geboorteTENS wel vergoeden.quote:Op maandag 20 september 2021 15:01 schreef TheGirlNextDoor het volgende:
[..]
Ik ga inderdaad ook overstappen komend jaar, valt me maar tegen wat je allemaal wel en niet vergoed krijgt![]()
Weet alleen nog niet waar ik naartoe ga overstappen, maar dat kan ik in mijn verlof allemaal wel uit gaan zoeken. Denk ik. Hoop ik
Lactatiekundige zorg is bij Menzis heel goed. 200 euro vergoeding in aanvulling 2quote:Op maandag 20 september 2021 14:54 schreef Mahra het volgende:
[..]
Ik ben er sinds de zwangerschap pas achter hoe *^%@%^#$@@# Menzis is. Ga ook echt volgend jaar veranderen.
Verschilt toch ook per pakket? Of valt dat onder basis?quote:Op maandag 20 september 2021 15:05 schreef douche-eendje het volgende:
[..]
Lactatiekundige zorg is bij Menzis heel goed. 200 euro vergoeding.
Zit in aanvullend 2&3.quote:Op maandag 20 september 2021 15:06 schreef Mahra het volgende:
[..]
Verschilt toch ook per pakket? Of valt dat onder basis?
Ik weet niet of een kantoorbaan nou perse ‘makkelijker’ is hoor. Ik heb een baan waarbij ik circa 50% fysiek en 50% administratief bezig ben. Die afwisseling van staan en zitten werkte voor mij goed. Ik weet dat ik in mijn laatste week (35 weken) een dag had waar het zo rustig was dat ik de hele ochtend achter de computer zat en dat vond ik veel zwaarder.quote:Op maandag 20 september 2021 16:15 schreef TheGirlNextDoor het volgende:
Pff. Morgen 34 weken. Ik moet nog 2 weken werken, maar ik snap nu wel waarom er mensen zijn die nu met verlof gaan. Het werken valt me echt heel zwaar. En dat met een kantoorbaan. Ik dacht 'dat lukt wel'. Nou![]()
Ik heb dat in ieder geval wel onderschat, ja.quote:Op maandag 20 september 2021 17:17 schreef Keroppi het volgende:
[..]
Ik weet niet of een kantoorbaan nou perse ‘makkelijker’ is hoor. Ik heb een baan waarbij ik circa 50% fysiek en 50% administratief bezig ben. Die afwisseling van staan en zitten werkte voor mij goed. Ik weet dat ik in mijn laatste week (35 weken) een dag had waar het zo rustig was dat ik de hele ochtend achter de computer zat en dat vond ik veel zwaarder.
(Jaloers op al die uitslapende peuters van jullie! Alles na 6.30 is hier uitzonderlijk)
Nog eventjes geduld! Ik had het ook, vanaf 34 weken begon werk echt heel zwaar te worden.quote:Op maandag 20 september 2021 17:28 schreef TheGirlNextDoor het volgende:
[..]
Ik heb dat in ieder geval wel onderschat, ja.
Volgende keer ga ik ook voor 34 weken. En het kan nu alsnog wel, maar heb nu helemaal een planning voor overdragen en afscheid enzo. Dus gewoon nog even volhouden, extra rust pakken wanneer het kan en dan extra genieten van mijn verlof over 2 weken
Mijn grootste probleem was en is het slaapgebrek. En het is weer half 5 hier zuchtquote:Op maandag 20 september 2021 23:05 schreef Mahra het volgende:
[..]
Nog eventjes geduld! Ik had het ook, vanaf 34 weken begon werk echt heel zwaar te worden.
High five!quote:Op dinsdag 21 september 2021 04:39 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Mijn grootste probleem was en is het slaapgebrek. En het is weer half 5 hier zucht
En anticonceptie vergoeding hčquote:Op maandag 20 september 2021 23:07 schreef Mahra het volgende:
[..]
Enige wat dan goed is aan Menzis, hehe.
gisteren 5:15, vanmorgen 5:45quote:Op maandag 20 september 2021 17:17 schreef Keroppi het volgende:
[..]
(Jaloers op al die uitslapende peuters van jullie! Alles na 6.30 is hier uitzonderlijk)
Ik heb van mezelf al vaak insomnia, maar in de zwangerschappen, met name aan het eind, nog meer. Ik wil nooit uit bed dan en ook geen scherm aan, alles om te vermijden dat ik nog wakkerder word/nog minder goed in slaap kan vallen. En ik merkte dan dat ik soms ging piekeren. Dus ik bedacht toen als strategie dat ik ga visualiseren/fantaseren over toffe dingen. In m’n zwangerschap heb ik toen ontelbare keren voor me gezien hoe mijn ideale bevalling zou zijn. Uiteindelijk heeft dat super veel geholpen voor de echte bevalling, die is echt precies zo verlopen als ik inmiddels kon ‘dromen’.quote:Op dinsdag 21 september 2021 04:39 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Mijn grootste probleem was en is het slaapgebrek. En het is weer half 5 hier zucht
Ja zeker! Ik merkte tijdens mijn therapie en nu ook, dat het onverwachte mij destijds nogal heeft overvallen. Was net een week met verlof, iedereen prent je zo in dat die eerste echt pas onderhand na de uitgerekende datum komt en dan ben je zelf ineens degene die de UD niet haalt.quote:Op dinsdag 21 september 2021 14:06 schreef elamanilo het volgende:
Klinkt goed D-E!
Ik bedacht me gisteren ook nog dat m’n baby ook eerder zou kunnen komen. Maar dat lijkt me toch onwaarschijnlijk in mijn geval. Ik zou er in ieder geval super raar van staan te kijken.
Nou, ik kan me dat zo voorstellen! Dat je erdoor overvallen bent. Ik heb mij ook zo gevoeld en dan beviel ik pas na de UD, kun je nagaan... Ik was zelf 21 dagen na de UD, dus bij mijn eerste verwachtte ik ook dat het zomaar twee weken langer zou kunnen duren. Maar plots kreeg ik weeen op 40+4. En niet een beetje opbouw, maar zonder enige harde buik of voorwee begon het meteen met stevige weeen van 1 minuut die elke 5 minuten kwamen.quote:Op dinsdag 21 september 2021 14:55 schreef douche-eendje het volgende:
[..]
Ja zeker! Ik merkte tijdens mijn therapie en nu ook, dat het onverwachte mij destijds nogal heeft overvallen. Was net een week met verlof, iedereen prent je zo in dat die eerste echt pas onderhand na de uitgerekende datum komt en dan ben je zelf ineens degene die de UD niet haalt.
Dat was voor mij ook nog een extra motivatie om deze keer echt andere beslissingen te maken, eerder met verlof (uiteindelijk zelfs eerder moeten stoppen al, zit nu 3 weken thuis). En ik merk ook wel aan mijn nesteldrang dat ik weer wat verder ben met de voorbereidingen voor de baby, maar ook op een ander vlak. Ik slaap vooral veel. Maar ik pin mij er ook niet teveel op vast, ik zie wel wanneer baby zover is om te komen.
Hi! Gefeliciteerd.quote:Op woensdag 22 september 2021 10:22 schreef WeirdlyWired het volgende:
Mag ik hier meeposten? Ik weet sinds ongeveer een weekje dat ik zwanger ben.
Heb 11 oktober mijn eerste echo. Vriend en ik vinden het superspannend allemaal. Maar ik merk wel dat ik onzeker ben en in mijn hoofd voelt elke kramp aan alsof het een miskraam zou kunnen worden. Beetje overdreven, maar ik krijg het gevoel er niet 1,2,3 uit. Hebben jullie enig idee wat ik daar aan zou kunnen doen?
Welkom, gefeliciteerd! Ik denk dat je gevoel volkomen normaal is en dat we dat allemaal wel herkennen hierquote:Op woensdag 22 september 2021 10:22 schreef WeirdlyWired het volgende:
Mag ik hier meeposten? Ik weet sinds ongeveer een weekje dat ik zwanger ben.
Heb 11 oktober mijn eerste echo. Vriend en ik vinden het superspannend allemaal. Maar ik merk wel dat ik onzeker ben en in mijn hoofd voelt elke kramp aan alsof het een miskraam zou kunnen worden. Beetje overdreven, maar ik krijg het gevoel er niet 1,2,3 uit. Hebben jullie enig idee wat ik daar aan zou kunnen doen?
Ik kreeg van mijn moeder en mijn schoonmoeder (apart van elkaar) ook zo'n pakket, het zal wel een ding zijn geweest toen zij zelf zwanger warenquote:Op woensdag 22 september 2021 10:44 schreef LauriLynne het volgende:
WeirdlyWired: alvast een voorzichtig gefeliciteerd en welkom. De eerste weken zijn helaas gewoon heel onzeker. Ik heb er zelf niets tegen kunnen vinden.
Ela: begrijp ik nou goed uit jou verhaal dat je tijdens de bevalling erachter kwam dat je een tweeling droeg?
Slapen dat is een dingetje ook hier. Vooral het inslapen. Slaap eigenlijk nooit voor 00:00 uur. Ik heb wel het geluk dat uitslapen vaak wel redelijk lukt.
Naar aanleiding van jullie verhalen ga ik me toch ook maar mentaal voorbereiden op dat uk eerder kan komen. Ik ga er ook soort van vanuit dat ze wel tot 40+ weken blijft zitten. Niet dat er al enig voorteken is van een baby ofzo. En bij jou Mahra?
Gister van mn ouders een kraampakket gekregen met voor elke kraamdag een cadeautje. Ik kende dat helemaal niet, maar volgens mn moeder is het een ding. Super lief en het maakt me nieuwsgierig!
Gefeliciteerd! Je gevoel is herkenbaar en (ik denk) normaal. Er valt helaas weinig aan te doen. Voor mij hielp afleiding toch het beste. Met andere dingen bezig zijn. En vertrouwen hebben dat het goed komt.quote:Op woensdag 22 september 2021 10:22 schreef WeirdlyWired het volgende:
Mag ik hier meeposten? Ik weet sinds ongeveer een weekje dat ik zwanger ben.
Heb 11 oktober mijn eerste echo. Vriend en ik vinden het superspannend allemaal. Maar ik merk wel dat ik onzeker ben en in mijn hoofd voelt elke kramp aan alsof het een miskraam zou kunnen worden. Beetje overdreven, maar ik krijg het gevoel er niet 1,2,3 uit. Hebben jullie enig idee wat ik daar aan zou kunnen doen?
Hier hielp het dat ik me bedacht dat, of het nu wel of niet ‘goed’ zou gaan, deze baby enorm gewenst was en ook al mijn vreugde verdiende.quote:Op woensdag 22 september 2021 10:22 schreef WeirdlyWired het volgende:
Mag ik hier meeposten? Ik weet sinds ongeveer een weekje dat ik zwanger ben.
Heb 11 oktober mijn eerste echo. Vriend en ik vinden het superspannend allemaal. Maar ik merk wel dat ik onzeker ben en in mijn hoofd voelt elke kramp aan alsof het een miskraam zou kunnen worden. Beetje overdreven, maar ik krijg het gevoel er niet 1,2,3 uit. Hebben jullie enig idee wat ik daar aan zou kunnen doen?
Ik kwam er 1 week voor de bevalling achter. In die week hebben we wel alles kunnen bespreken rondom de bevalling met de vroedvrouwen die erbij zouden zijn. En ik heb filmpjes gekeken en verhalen gelezen van natuurlijke tweelingbevallingen thuis (ik wilde thuis bevallen). Maar voorbereiding op de babytijd/eerste tijd was er dus nog niet. En het eerste half jaar was het zo hectisch dat er geen ruimte was voor met name geestelijke verwerking van wat er nu eigenlijk allemaal gebeurd was.quote:Op woensdag 22 september 2021 10:44 schreef LauriLynne het volgende:
WeirdlyWired: alvast een voorzichtig gefeliciteerd en welkom. De eerste weken zijn helaas gewoon heel onzeker. Ik heb er zelf niets tegen kunnen vinden.
Ela: begrijp ik nou goed uit jou verhaal dat je tijdens de bevalling erachter kwam dat je een tweeling droeg?
Slapen dat is een dingetje ook hier. Vooral het inslapen. Slaap eigenlijk nooit voor 00:00 uur. Ik heb wel het geluk dat uitslapen vaak wel redelijk lukt.
Naar aanleiding van jullie verhalen ga ik me toch ook maar mentaal voorbereiden op dat uk eerder kan komen. Ik ga er ook soort van vanuit dat ze wel tot 40+ weken blijft zitten. Niet dat er al enig voorteken is van een baby ofzo. En bij jou Mahra?
Gister van mn ouders een kraampakket gekregen met voor elke kraamdag een cadeautje. Ik kende dat helemaal niet, maar volgens mn moeder is het een ding. Super lief en het maakt me nieuwsgierig!
Welkom en gefeliciteerdquote:Op woensdag 22 september 2021 10:22 schreef WeirdlyWired het volgende:
Mag ik hier meeposten? Ik weet sinds ongeveer een weekje dat ik zwanger ben.
Heb 11 oktober mijn eerste echo. Vriend en ik vinden het superspannend allemaal. Maar ik merk wel dat ik onzeker ben en in mijn hoofd voelt elke kramp aan alsof het een miskraam zou kunnen worden. Beetje overdreven, maar ik krijg het gevoel er niet 1,2,3 uit. Hebben jullie enig idee wat ik daar aan zou kunnen doen?
Nog helemaal niks hier. Ik ben net terug van mijn controle en ze is ingedaald, dus dat is wel mooi nieuws.quote:Op woensdag 22 september 2021 10:44 schreef LauriLynne het volgende:
WeirdlyWired: alvast een voorzichtig gefeliciteerd en welkom. De eerste weken zijn helaas gewoon heel onzeker. Ik heb er zelf niets tegen kunnen vinden.
Ela: begrijp ik nou goed uit jou verhaal dat je tijdens de bevalling erachter kwam dat je een tweeling droeg?
Slapen dat is een dingetje ook hier. Vooral het inslapen. Slaap eigenlijk nooit voor 00:00 uur. Ik heb wel het geluk dat uitslapen vaak wel redelijk lukt.
Naar aanleiding van jullie verhalen ga ik me toch ook maar mentaal voorbereiden op dat uk eerder kan komen. Ik ga er ook soort van vanuit dat ze wel tot 40+ weken blijft zitten. Niet dat er al enig voorteken is van een baby ofzo. En bij jou Mahra?
Gister van mn ouders een kraampakket gekregen met voor elke kraamdag een cadeautje. Ik kende dat helemaal niet, maar volgens mn moeder is het een ding. Super lief en het maakt me nieuwsgierig!
Ja hier ook, vond het geweldigquote:Op woensdag 22 september 2021 20:28 schreef Komkommerschijfje het volgende:
Ik kreeg van mijn ouders ook een kraammand met acht cadeautjes, voor iedere dag 1. Ik kende het helemaal niet voordat ik het kreeg, maar het schijnt dus echt van 'vroeger' en uit traditie te zijn.
Wat ontzettend verdrietig!quote:Op woensdag 22 september 2021 20:52 schreef Fuchsia_roze het volgende:
Ik kom mij hier af melden![]()
Mee schrijven is nauwelijks gelukt, heb wel het meeste gelezen. Tot een week geleden, toen veranderde ons leven in een nachtmerrie. Slechte nipt uitslag en deze is gister bevestigd met de uitslag van de vlokkentest.
Zaterdag zal ik bevallen van onze dochter na 14 weken zwangerschapWe zijn zo intens verdrietig en kunnen het nauwelijks geloven
Het ga jullie goed allemaal!
Och Fuchsia, geen woorden voor, wat een verdriet. Veel sterkte komende zaterdagquote:Op woensdag 22 september 2021 20:52 schreef Fuchsia_roze het volgende:
Ik kom mij hier af melden![]()
Mee schrijven is nauwelijks gelukt, heb wel het meeste gelezen. Tot een week geleden, toen veranderde ons leven in een nachtmerrie. Slechte nipt uitslag en deze is gister bevestigd met de uitslag van de vlokkentest.
Zaterdag zal ik bevallen van onze dochter na 14 weken zwangerschapWe zijn zo intens verdrietig en kunnen het nauwelijks geloven
Het ga jullie goed allemaal!
Och Fuchsia wat intens verdrietig.quote:Op woensdag 22 september 2021 20:52 schreef Fuchsia_roze het volgende:
Ik kom mij hier af melden![]()
Mee schrijven is nauwelijks gelukt, heb wel het meeste gelezen. Tot een week geleden, toen veranderde ons leven in een nachtmerrie. Slechte nipt uitslag en deze is gister bevestigd met de uitslag van de vlokkentest.
Zaterdag zal ik bevallen van onze dochter na 14 weken zwangerschapWe zijn zo intens verdrietig en kunnen het nauwelijks geloven
Het ga jullie goed allemaal!
Oh nee.quote:Op woensdag 22 september 2021 20:52 schreef Fuchsia_roze het volgende:
Ik kom mij hier af melden![]()
Mee schrijven is nauwelijks gelukt, heb wel het meeste gelezen. Tot een week geleden, toen veranderde ons leven in een nachtmerrie. Slechte nipt uitslag en deze is gister bevestigd met de uitslag van de vlokkentest.
Zaterdag zal ik bevallen van onze dochter na 14 weken zwangerschapWe zijn zo intens verdrietig en kunnen het nauwelijks geloven
Het ga jullie goed allemaal!
Wat vreselijk 💔 heel veel sterkte!quote:Op woensdag 22 september 2021 20:52 schreef Fuchsia_roze het volgende:
Ik kom mij hier af melden![]()
Mee schrijven is nauwelijks gelukt, heb wel het meeste gelezen. Tot een week geleden, toen veranderde ons leven in een nachtmerrie. Slechte nipt uitslag en deze is gister bevestigd met de uitslag van de vlokkentest.
Zaterdag zal ik bevallen van onze dochter na 14 weken zwangerschapWe zijn zo intens verdrietig en kunnen het nauwelijks geloven
Het ga jullie goed allemaal!
Lekker!quote:
Oh nee, wat afschuwelijk Fuchsiaquote:Op woensdag 22 september 2021 20:52 schreef Fuchsia_roze het volgende:
Ik kom mij hier af melden![]()
Mee schrijven is nauwelijks gelukt, heb wel het meeste gelezen. Tot een week geleden, toen veranderde ons leven in een nachtmerrie. Slechte nipt uitslag en deze is gister bevestigd met de uitslag van de vlokkentest.
Zaterdag zal ik bevallen van onze dochter na 14 weken zwangerschapWe zijn zo intens verdrietig en kunnen het nauwelijks geloven
Het ga jullie goed allemaal!
https://www.doulalau.nl/rouwdoulaquote:Op donderdag 23 september 2021 09:41 schreef Fuchsia_roze het volgende:
Dank voor alle berichten en tips!
Fotograaf hebben we denk ik niet zo'n behoefte aan. Die maken we zelf.
Watermethode kende ik en heeft onze arts ook benoemd. Vind ik mooi, maar ik weet niet zo goed wat ik daarna met ons kindje moet. We hebben niet echt een plek om te begraven ofzo. Cremeren met alle andere kindjes in het ziekenhuis vind ik daarentegen ook geen fijn idee. Dus daar zijn we nog niet over uit.
Ik schuif door naar het andere topic denk ik.
Hoe ging het bij de verloskundige?quote:Op woensdag 22 september 2021 18:16 schreef LauriLynne het volgende:
Leuk om te horen dat meer dames een kraammand kregen.
Ela een week om je voor te bereiden op een tweeling phoe, heftig! Begrijpelijk dat het nog door je hoofd spookt. En wat je zegt lief zijn voor jezelf. Een zwangerschap is topsport opzich. En dan 4 kinderen die rondlopen.
Mahra: fijn dat ze ingedaald is!
Hier vanavond naar de verloskundige ben benieuwd.
quote:Geen stagiaires, zo min mogelijk voelen, navelstreng uitkloppen, placenta meenemen, huidsmeer niet wegwrijven, niet gelijk mee ter controle want willen de ruimte hebben om bij geboorte eerst de geloofsbelijdenis te doen en de tahneek ( toedienen van gekauwd dadel in de gehemelte)... en er zal ongetwijfeld nog wel dingen bij komen.
Mooi lijstje met belangrijke dingen. Het loont echt om even stil te staan bij wat er allemaal tijdens het bevallen bij komt kijken, maar ook zeker ná de bevalling.quote:Op donderdag 23 september 2021 11:51 schreef Mahra het volgende:
Daar waar ik geen bevalplan had ( want veel is toch vanzelfsprekend) heb ik inmiddels toch wel een lijst.
[..]
Ja, ik wil ook geen spijt hebben dat achteraf dingen niet gedaan zijn. Een aantal dingen die voor mij echt belangrijk en noodzakelijk zijn.quote:Op donderdag 23 september 2021 11:57 schreef arvensis het volgende:
[..]
Mooi lijstje met belangrijke dingen. Het loont echt om even stil te staan bij wat er allemaal tijdens het bevallen bij komt kijken, maar ook zeker ná de bevalling.
Alles was goed bij de verloskundige. Baby was ingedaald en ligt zelfs bijna helemaal vast.quote:Op donderdag 23 september 2021 11:42 schreef Mahra het volgende:
[..]
Hoe ging het bij de verloskundige?![]()
Leuk zo een kraammaand. Bij ons in de cultuur is het dat de vrouw 40 dagen lang wordt verwend en niks mag doen. Ook bepaalde voeding dienen we te krijgen om aan te sterken en bepaalde rituelen rondom de baby. Ik vind dat zo mooi. Hoe ouder je wordt, hoe meer je toch je cultuur/achtergrond waardeert.
Nou Bertha dat is absoluut niet nodig. Zo is het leven en het is jou gewoon hartstikke gegund, dus ik jompel voor jequote:Op donderdag 23 september 2021 17:30 schreef B.ertha het volgende:
Het voelt een beetje ongepast om nu te melden, na Fuchsia, maar mijn nipt was gelukkig goed
Oeiquote:Op vrijdag 24 september 2021 08:02 schreef littledrummergirl het volgende:
Grrrmbll hormonenvannacht om drie uur wakker gemaakt door de kleuter die niet meer in zn eigen bed wilde, kon ik daarna niet meer slapen
dit gaat een lange lange dag worden.
Voel jij het ook dat ze ingedaald is? Ik hou van rituelen, hehehe.quote:Op donderdag 23 september 2021 13:21 schreef LauriLynne het volgende:
[..]
Alles was goed bij de verloskundige. Baby was ingedaald en ligt zelfs bijna helemaal vast.
Ik vind die rituelen ook heel leuk. Zeker omdat mijn moeder vaak niet zo van de rituelen is. Die krijgt haar verrassing na de bevalling 😁.
Mahra goed dat je toch je wensen hebt opgeschreven. Staan toch een paar specifieke dingen in.
DE geniet van je verlof!
Ai sterktequote:Op vrijdag 24 september 2021 08:02 schreef littledrummergirl het volgende:
Grrrmbll hormonenvannacht om drie uur wakker gemaakt door de kleuter die niet meer in zn eigen bed wilde, kon ik daarna niet meer slapen
dit gaat een lange lange dag worden.
Vooral bij vooroverbuigen dat er iets klem zit.quote:Op vrijdag 24 september 2021 09:07 schreef Mahra het volgende:
[..]
Voel jij het ook dat ze ingedaald is? Ik hou van rituelen, hehehe.
Oef vervelend tgndquote:Op zaterdag 25 september 2021 00:43 schreef TheGirlNextDoor het volgende:
Probeer al twee uur te slapen maar ben zo ongelooflijk onrustig, heb dit nog nooit eerder zo erg gehad. Alsof mijn vel niet lekker zit. Mijn hoofd is druk. Wordt er helemaal kriegelig van
Het zat 'm niet in kleding, want ik slaap sowieso altijd alleen met een boxer aan, maar echt mijn vel die voor mijn gevoel niet lekker zat. Slaap inderdaad al heel lang zonder deken, kon ik voor mijn zwangerschap echt niet tegen maar nu kan ik niet metquote:Op zaterdag 25 september 2021 06:32 schreef douche-eendje het volgende:
[..]
Oef vervelend tgnd. Ik verdraag momenteel ook weinig in mijn slaap, eigenlijk zit elke vorm van kleding nu niet lekker snachts.
Ik slaap nu in m'n ondergoed ( https://www.hema.nl/dames(...)lauw-1000017519.html blijft een lifesaver) en vaak ook zonder dekbed want veel te warm en dingen op mij.
En toen werd m'n peuter om 6 uur overstuur wakker, legt m'n man hem tussen ons in en begint hij weer liedjes te zingen en mij als klimobject te gebruiken. Vanavond gaat hij logeren bij opa en oma, succes ermee
Ik hoop het, maar ik kan echt geen slaaphouding meer vinden waar ik lekker in lig. Eene zij is brandend maagzuur, andere zij is pijn in mn bekken. Miljoen keer plassen en het eerste uur nadat ik wakker ben extreem veel bekkenpijn. Mweh. Nog even volhoudenquote:Op zaterdag 25 september 2021 08:20 schreef TheGirlNextDoor het volgende:
Hopelijk slaap je vanavond beter met peuter even bij opa en oma![]()
Oh bahquote:Op zaterdag 25 september 2021 08:38 schreef douche-eendje het volgende:
[..]
Ik hoop het, maar ik kan echt geen slaaphouding meer vinden waar ik lekker in lig. Eene zij is brandend maagzuur, andere zij is pijn in mn bekken. Miljoen keer plassen en het eerste uur nadat ik wakker ben extreem veel bekkenpijn. Mweh. Nog even volhouden.
Ah pfff als je niet meer goed kunt slapen is t echt belabberd.quote:Op zaterdag 25 september 2021 08:38 schreef douche-eendje het volgende:
[..]
Ik hoop het, maar ik kan echt geen slaaphouding meer vinden waar ik lekker in lig. Eene zij is brandend maagzuur, andere zij is pijn in mn bekken. Miljoen keer plassen en het eerste uur nadat ik wakker ben extreem veel bekkenpijn. Mweh. Nog even volhouden.
Ik heb fysio al vanaf week 12 , maar we zitten al een tijd op een punt dat het naast oefeningen en voldoende afwisseling tussen rust&beweging dit het maximale is wat gaat. Mn buik is inmiddels ook immens geworden, de klinisch vk gaf vorige week al aan dat ze het vermoeden heeft dat ik mn UD niet ga halen. Bij Bas ook niet gered, dus wie weet. Denk ook niet dat het ziekenhuis mij door laat lopen tot 42 wekenquote:Op zaterdag 25 september 2021 08:44 schreef TheGirlNextDoor het volgende:
[..]
Oh bahHerkenbaar wel, alleen niet in deze extreemheid. Neem je voor het slapen iets tegen brandend maagzuur? Ik neem soms gaviscon, dat werkt bij mij wel. Last van bekken na een tijdje op een bepaalde kant liggen herken ik ook. Als ik dan draai knakt de boel als een idioot
Maar gelukkig geen bekkenpijn bij opstaan, alleen stijfheid in de bekken.
Loop je bij een bekken fysio? Of doe je iets van oefeningen? Ik doe de hele zwangerschap al elke ochtend en avond een paar vaste oefeningen, beetje yoga-achtig, ik heb het idee dat ik echte bekkenpijn daarmee tot nu toe nog heb weten te voorkomen.
En inderdaad, nog even. Nog 6, hooguit 8 weken voor onsHeb zo'n zin om te babyknuffelen
Gelukkig wel, Bas slaapt iedere middag nog van 12-15quote:Op zaterdag 25 september 2021 08:48 schreef littledrummergirl het volgende:
[..]
Ah pfff als je niet meer goed kunt slapen is t echt belabberd.![]()
Kun je overdag een beetje bijslapen af en toe?
Hoe ver ben je nu ook alweer?quote:Op zaterdag 25 september 2021 09:00 schreef douche-eendje het volgende:
[..]
Ik heb fysio al vanaf week 12 , maar we zitten al een tijd op een punt dat het naast oefeningen en voldoende afwisseling tussen rust&beweging dit het maximale is wat gaat. Mn buik is inmiddels ook immens geworden, de klinisch vk gaf vorige week al aan dat ze het vermoeden heeft dat ik mn UD niet ga halen. Bij Bas ook niet gered, dus wie weet. Denk ook niet dat het ziekenhuis mij door laat lopen tot 42 weken. En gewoon even een rotnacht gehad, dan ben ik nou niet echt het meest gezellige persoon
.
[..]
Gelukkig wel, Bas slaapt iedere middag nog van 12-15
34.3 vandaag.quote:Op zaterdag 25 september 2021 09:01 schreef littledrummergirl het volgende:
[..]
Hoe ver ben je nu ook alweer?
Schiet al lekker opquote:
Ah, oke. Jammer dat er niet meer mogelijk is om je bekkenpijn te verminderen. Maar opzich wel een lekker vooruitzicht dat het in ieder geval niet langer dan 6 weken gaat duren nu. Nog even volhoudenquote:Op zaterdag 25 september 2021 09:00 schreef douche-eendje het volgende:
[..]
Ik heb fysio al vanaf week 12 , maar we zitten al een tijd op een punt dat het naast oefeningen en voldoende afwisseling tussen rust&beweging dit het maximale is wat gaat. Mn buik is inmiddels ook immens geworden, de klinisch vk gaf vorige week al aan dat ze het vermoeden heeft dat ik mn UD niet ga halen. Bij Bas ook niet gered, dus wie weet. Denk ook niet dat het ziekenhuis mij door laat lopen tot 42 weken. En gewoon even een rotnacht gehad, dan ben ik nou niet echt het meest gezellige persoon
.
[..]
Gelukkig wel, Bas slaapt iedere middag nog van 12-15
Yes. Bas was er met 38.2, dus wie weetquote:
Ik slaap overdag vaak beter dan snachts momenteel, omdat het maar een korte periode liggen is en ik daarna weer energie heb om wat te doenquote:Op zaterdag 25 september 2021 09:04 schreef TheGirlNextDoor het volgende:
[..]
Ah, oke. Jammer dat er niet meer mogelijk is om je bekkenpijn te verminderen. Maar opzich wel een lekker vooruitzicht dat het in ieder geval niet langer dan 6 weken gaat duren nu. Nog even volhouden![]()
En helemaal logisch hoor, na een nacht slecht slapen ben ik ook niet te genieten (wie wel?)Gelukkig kan je overdag nog bijslapen. Overdag slapen lukt mij (nog) niet zo goed. Probeer het wel elke dag even, maar meer dan een beetje dommelen is het helaas nog niet.
Zo schattigquote:Op zaterdag 25 september 2021 09:07 schreef douche-eendje het volgende:
[..]
Yes. Bas was er met 38.2, dus wie weet
[..]
Ik slaap overdag vaak beter dan snachts momenteel, omdat het maar een korte periode liggen is en ik daarna weer energie heb om wat te doen. Maar ach, sommige momenten zijn dan wel weer hilarisch hoor. Gisteren was mijn buik een berg waar de autootjes overheen kunnen rijden. Peuters
Ha vergelijkbare termijn! Klinkt al ver he?quote:
Formaat buik, teveel vruchtwater, Bas kwam eerder, slijmprop is al een week of 2 aan het ontslakken en teruggroeien on repeatquote:Op zaterdag 25 september 2021 11:32 schreef onomatopee het volgende:
[..]
Ha vergelijkbare termijn! Klinkt al ver he?Klinkt zwaar zo met de bekkenpijn en slaap, da's echt de weken uitzitten ja
Heeft de vk het idee dat je de UD niet gaat halen door de grootte van je buik of iets anders?
Die slijmprop, hoe merk je dat?quote:Op zaterdag 25 september 2021 11:41 schreef douche-eendje het volgende:
[..]
Formaat buik, teveel vruchtwater, Bas kwam eerder, slijmprop is al een week of 2 aan het ontslakken en teruggroeien on repeat. Ik merk het wel als het zover is, wil liever niet ingeleid worden tenzij mn bloeddruk ineens weer raar gaat doen.
Alsof je je neus snuit met een flinke slijmerige verkoudheidquote:Op zaterdag 25 september 2021 11:47 schreef TheGirlNextDoor het volgende:
[..]
Die slijmprop, hoe merk je dat?
Ik heb sinds een week of 2 dat ik echt inlegkruisjes moet dragen vanwege de hoeveelheid slijmerig vocht die ik verlies (sorry voor de tmi). Is het dat?
Hm, dan denk ik dat mijn slijmprop ook aan het ontslakken isquote:Op zaterdag 25 september 2021 11:47 schreef douche-eendje het volgende:
[..]
Alsof je je neus snuit met een flinke slijmerige verkoudheid. Hoeft niks te zeggen hoor, sommige vrouwen verliezen het in 1x ongemerkt, anderen vlak voor de bevalling etc. En hij groeit weer aan.
Ik ben bij een particuliere natuurlijk kraamzorg mevrouw. Ze had tegen mij gezegd dat ik via de vroedvrouw (die zij ook kent) meer uren kan aanvragen als dat nodig is. Ze komt elke dag de eerste 7 dagen, maar ik weet niet meer hoeveel uren..quote:Op zaterdag 25 september 2021 12:38 schreef Mahra het volgende:
Ik heb van de kraamzorg al een mail gehad dat het druk is en we rekening moeten houden met minder uren.
Verder ben ik vandaag 39 weken.![]()
Het standaard aantal uren kraamzorg is 49 uur, het wettelijk minimum is 24 uur (verdeeld over 8 dagen).quote:Op zaterdag 25 september 2021 13:09 schreef elamanilo het volgende:
[..]
Ik ben bij een particuliere natuurlijk kraamzorg mevrouw. Ze had tegen mij gezegd dat ik via de vroedvrouw (die zij ook kent) meer uren kan aanvragen als dat nodig is. Ze komt elke dag de eerste 7 dagen, maar ik weet niet meer hoeveel uren..
Wat is het verschil tussen kraamzorg en natuurlijk kraamzorg?quote:Op zaterdag 25 september 2021 13:09 schreef elamanilo het volgende:
[..]
Ik ben bij een particuliere natuurlijk kraamzorg mevrouw. Ze had tegen mij gezegd dat ik via de vroedvrouw (die zij ook kent) meer uren kan aanvragen als dat nodig is. Ze komt elke dag de eerste 7 dagen, maar ik weet niet meer hoeveel uren..
Komt nog wel. Hier pas met 38+ week ingedaald. Herkenbaar trouwens van de klachten die als sneeuw voor de zon zijn verdwenen.quote:Op zaterdag 25 september 2021 22:24 schreef _Lily_ het volgende:
Ik ben nu 36+1 en de baby is nog steeds niet helemaal ingedaald (eerste kind ook nog)
Wel voel ik me oké
Heb grappig genoeg bijna geen klachten meer die een paar weken terug zo erg waren dat ik de halve nacht wakker lag
Zuurbranden en rugpijn zijn weg. Vraag me niet hoe want m’n buik is wel groter geworden
Mijn buik is best groot, maar niet extreem. Hij ziet eruit als een bolronde bal die op een klein meisje is geplakt haha. En dan dunne armpjes en beentjes die uitsteken. Dus buik lijkt groter dan hij is. Ik hou ook geen vocht vast.
Wij zijn er klaar voor en ik kijk er enorm naar uit. Mijn man is mijn steun en toeverlaat en het is dankzij hem dat ik zo vol vertrouwen ben
Hoe zou het komen dat die klachten ineens weg zijn?quote:Op zaterdag 25 september 2021 22:44 schreef Mahra het volgende:
[..]
Komt nog wel. Hier pas met 38+ week ingedaald. Herkenbaar trouwens van de klachten die als sneeuw voor de zon zijn verdwenen.
Is nu in een nieuwe verpakking, dus je kunt hem gewoon weer kopen mocht je willenquote:Op donderdag 16 september 2021 22:55 schreef Mahra het volgende:
Ik heb alle kleertjes gewassen!
Eco Puur van AH gaat uit het assortiment. Was helaas niet op voorraad, alleen de witte in poedervorm. Die heb ik meegenomen en heb voor kleur maar voor Neutral gekozen.
Zwangerschapsverlof en dus meer rust? Denk ik?quote:Op zondag 26 september 2021 05:41 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Hoe zou het komen dat die klachten ineens weg zijn?
Ah ok! Voor nu heb ik nog een voorraad Neutral, maar zodra het op is zal ik dat zeker doen.quote:Op zondag 26 september 2021 08:32 schreef douche-eendje het volgende:
[..]
Is nu in een nieuwe verpakking, dus je kunt hem gewoon weer kopen mocht je willen
Ik merkte meer ademruimte/minder maagzuur na indalen. Vind het wel fijn voor mn ademruimte, alleen mijn blaas...oef.
Klinkt echt heel interessant. Zijn er nog natuurlijke producten die ik moet hebben voor het herstel straks?quote:Op zaterdag 25 september 2021 22:50 schreef elamanilo het volgende:
Natuurlijk kraamzorg is gebaseerd op het antroposofisch mensbeeld. Er wordt vooral met natuurlijke materialen gewerkt, daar hebben ze ook ervaring mee, zoals wolzijde kleertjes, heilwol en kamille olie en zo. Er is veel aandacht voor warmte management (ook van de moeder, bijv bij borstvoeding de schouders masseren en goed warm houden). En vaak ook ervaring met babydragen/draagdoek, maar ook (ayeurvedische) voeding voor de herstellende moeder etc etc.
Veel natuurlijke kraamverzorgenden werken particulier en kunnen de zorg echt op maat geven naar wat echt past bij de kraamvrouw ipv visie van het kraamzorgbureau en regels die daar belangrijk zijn.
Komt er bij jullie al zoveel melk?quote:Op zondag 26 september 2021 20:38 schreef LauriLynne het volgende:
Natuurlijke kraamzorg, had ik nog nooit van gehoord, maar het klinkt alsof het goed bij je past Ela.
Lily wat Mahra zegt inderdaad, de mijne lag ook pas met 38 en een beetje ingedaald.
Vandaag na lang wikken en wegen toch begonnen met prenataal kolven. De opbrengst viel me niet tegen. Iemand enig idee naar hoeveel ml je zou moeten streven?
Volgens mij is het geen kwestie van strevenquote:Op zondag 26 september 2021 20:38 schreef LauriLynne het volgende:
Natuurlijke kraamzorg, had ik nog nooit van gehoord, maar het klinkt alsof het goed bij je past Ela.
Lily wat Mahra zegt inderdaad, de mijne lag ook pas met 38 en een beetje ingedaald.
Vandaag na lang wikken en wegen toch begonnen met prenataal kolven. De opbrengst viel me niet tegen. Iemand enig idee naar hoeveel ml je zou moeten streven?
Er is geen streven, in het begin gaat het om ml-werk. Gaat er vooral om dat je een paar spuitjes klaar hebt voor het geval het nodig is. Alles wat je afkolft is mooi meegenomen dus!quote:Op zondag 26 september 2021 20:38 schreef LauriLynne het volgende:
Natuurlijke kraamzorg, had ik nog nooit van gehoord, maar het klinkt alsof het goed bij je past Ela.
Lily wat Mahra zegt inderdaad, de mijne lag ook pas met 38 en een beetje ingedaald.
Vandaag na lang wikken en wegen toch begonnen met prenataal kolven. De opbrengst viel me niet tegen. Iemand enig idee naar hoeveel ml je zou moeten streven?
Ow yeahquote:Op dinsdag 28 september 2021 09:00 schreef TheGirlNextDoor het volgende:
35 weken![]()
Bijna verlof![]()
Aftelleeeeeen
Zelf gebruik bio kraamverband (natracare) en maandverband. Bij m’n menstruaties merkte ik daar veel verschil door en na de bevalling is je lichaam letterlijk zo open dat ik dat zelf prettiger vind, zo min mogelijk ‘belastende’ stoffen aan/bij m’n lijf. Bij m’n menstruaties bloed ik ook aanzienlijk minder bijv. wanneer ik bio middelen gebruik.quote:Op zondag 26 september 2021 11:53 schreef Mahra het volgende:
[..]
Klinkt echt heel interessant. Zijn er nog natuurlijke producten die ik moet hebben voor het herstel straks?
Ja echt hequote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |