Ja.quote:Op woensdag 25 augustus 2021 11:44 schreef capricia het volgende:
[..]
Dan is de NAVO dus dood.
[..]
https://www.nporadio1.nl/(...)-leger-komt-er-zeker
[..]
Destijds wel (zeg maar toen dit hele gebeuren is begonnen).quote:Op woensdag 25 augustus 2021 11:45 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Artikel 5
[..]
Het is geen aanval IN de EU of Noord Amerika?
Volgens mij is Afghanistan al heel lang code rood, en toen gingen die mensen toch ook gewoon op vakantie/familiebezoek?quote:Op woensdag 25 augustus 2021 11:41 schreef Pleun2011 het volgende:
[..]
Tuurlijk wil je je familie zien maar als daar risico's bij horen zoals code rood al suggereert dan moet je die ook accepteren vind ik.
True, maar dacht dat je 'nu' bedoeldequote:Op woensdag 25 augustus 2021 11:47 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Ja.
[..]
Destijds wel (zeg maar toen dit hele gebeuren is begonnen).
Technische briefing Afghanistanquote:mevrouw van Rijnsoever, Plaatsvervangend Secretaris-Generaal, Buitenlandse Zaken
Kolonel Tankink, Directie Operaties
Kolonel Houwman, Netherlands Special Operations Command
heer Schoneveld, IND
Ik begrijp wel dat ze op familiebezoek wilden (ook vanwege opa die op sterven ligt of voor zijn begrafenis), maar als je afreist naar een code rood-land neem je bewust een risico. Niet alleen qua eigen veiligheid ter plaatse, maar ook het risico dat Nederland je niet kan komen redden.quote:Op woensdag 25 augustus 2021 11:48 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Volgens mij is Afghanistan al heel lang code rood, en toen gingen die mensen toch ook gewoon op vakantie/familiebezoek?
Ja, het is meer risico dan wanneer je naar Denemarken gaat, maar sommige mensen willen hun familie zo nu en dan fysiek zien, ik begrijp dat wel.
Eens. Maar zou jij dat risico niet nemen?quote:Op woensdag 25 augustus 2021 13:08 schreef Viv het volgende:
[..]
Ik begrijp wel dat ze op familiebezoek wilden (ook vanwege opa die op sterven ligt of voor zijn begrafenis), maar als je afreist naar een code rood-land neem je bewust een risico. Niet alleen qua eigen veiligheid ter plaatse, maar ook het risico dat Nederland je niet kan komen redden.
Nee ik niet, maar ik ben ook in andere situaties niet zo'n "och, het zal wel loslopen"-type.quote:Op woensdag 25 augustus 2021 13:16 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Eens. Maar zou jij dat risico niet nemen?
Je moet het wel zien in het perspectief dat Afghanistan al decennia relatief onveilig is h.quote:Op woensdag 25 augustus 2021 13:22 schreef Viv het volgende:
[..]
Nee ik niet, maar ik ben ook in andere situaties niet zo'n "och, het zal wel loslopen"-type.
Natuurlijk niet.quote:Op woensdag 25 augustus 2021 13:16 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Eens. Maar zou jij dat risico niet nemen?
In Nederland zijn de familiebanden over het algemeen ook wel een stuk minder hecht dan in dit soort landen heb ik altijd het idee.quote:Op woensdag 25 augustus 2021 13:38 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Je moet het wel zien in het perspectief dat Afghanistan al decennia relatief onveilig is h.
Familiebezoek een jaartje uitstellen begrijp ik, maar meer dan 10 jaar?
De sociale cohesie in het algemeen, maar familiebanden ook wel ja.quote:Op woensdag 25 augustus 2021 14:01 schreef Caland het volgende:
[..]
In Nederland zijn de familiebanden over het algemeen ook wel een stuk minder hecht dan in dit soort landen heb ik altijd het idee.
Kan je die broer/zus dan niet over laten komen voor een vakantie in Canada? Kost je evenveel qua vliegtickets en je hoeft als Canadees niet af te reizen naar het gevaarlijke Nederland.quote:Op woensdag 25 augustus 2021 14:23 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
De sociale cohesie in het algemeen, maar familiebanden ook wel ja.
Maar stel je voor jij vlucht uit Nederland naar Canada. Je bouwt daar een bestaan op en leeft conform een levenstandaard die een veelvoud hoger is dan die hier. Je wilt niet terug. Je broer/zus is wel in Nederland gebleven, zou je die dan niet willen bezoeken?
Laten we gewoon eerlijk zijn.. het gros van de Afghanen in Nederland is een economische vluchteling, veiligheid is nooit een issue geweest. Alleen maar een prachtig alibi voor de IND.quote:Op woensdag 25 augustus 2021 14:23 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
De sociale cohesie in het algemeen, maar familiebanden ook wel ja.
Maar stel je voor jij vlucht uit Nederland naar Canada. Je bouwt daar een bestaan op en leeft conform een levenstandaard die een veelvoud hoger is dan die hier. Je wilt niet terug. Je broer/zus is wel in Nederland gebleven, zou je die dan niet willen bezoeken?
Indien je meerdere familie-leden over wilt laten komen wordt dat een dure aangelegenheid natuurlijk. Daarbij wil je Nederland misschien sowieso nog wel eens zien.quote:Op woensdag 25 augustus 2021 14:25 schreef Viv het volgende:
[..]
Kan je die broer/zus dan niet over laten komen voor een vakantie in Canada? Kost je evenveel qua vliegtickets en je hoeft als Canadees niet af te reizen naar het gevaarlijke Nederland.
Ik denk dat het in de meeste gevallen een combinatie van factoren is. Als het alleen om acute veiligheid gaat kan je ook wel in een buurland verblijven. Doorgaans reist men door naar welvarende landen met sociale voorzieningen. Als je eenmaal gewend bent aan een bepaalde levensstandaard is het voor veel mensen niet makkelijk daarin een stap terug te maken. Dat kan je jezelf wel voorstellen toch?quote:Op woensdag 25 augustus 2021 14:27 schreef Pleun2011 het volgende:
[..]
Laten we gewoon eerlijk zijn.. het gros van de Afghanen in Nederland is een economische vluchteling, veiligheid is nooit een issue geweest. Alleen maar een prachtig alibi voor de IND.
En bijvoorbeeld mijn voorbeeld, dat je kinderen geen onderwijs mogen genieten in je land. Word je dan gekwalificeerd als een economische vluchteling? Zoals altijd is het weer lekker zwartwit op den foksquote:Op woensdag 25 augustus 2021 14:33 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Indien je meerdere familie-leden over wilt laten komen wordt dat een dure aangelegenheid natuurlijk. Daarbij wil je Nederland misschien sowieso nog wel eens zien.
[..]
Ik denk dat het in de meeste gevallen een combinatie van factoren is. Als het alleen om acute veiligheid gaat kan je ook wel in een buurland verblijven. Doorgaans reist men door naar welvarende landen met sociale voorzieningen. Als je eenmaal gewend bent aan een bepaalde levensstandaard is het voor veel mensen niet makkelijk daarin een stap terug te maken. Dat kan je jezelf wel voorstellen toch?
Somalirs doen niet anders , ze zijn zgn gevlucht , maar gaan wel elk jaar op familiebezoek naar Somali.quote:Op woensdag 25 augustus 2021 10:53 schreef Pleun2011 het volgende:
Al die 'Nederlanders' die nog vastzitten in Afghanistan zijn voormalige Afghaanse vluchtelingen die op familiebezoek zijn in Afghanistan als ik het goed begrijp. Dat is toch raar.. je vlucht uit een land omdat het kennelijk niet veilig is, en dan ga je er vervolgens op vakantie. Terwijl het nog steeds niet veilig is. En dan moet de Nederlandse overheid jou uit de nesten halen omdat er wat deugmensen krokodillentranen huilen. Lekker laten zitten zou ik zeggen.
Het gaat er niet om wat jij of ik ons kunnen voorstellen. Ik kan mij heel goed voorstellen dat de halve pauperwereld wel naar Europa wil komen omdat het leven hier beter is. Dat wil alleen niet zeggen dat we dat maar moeten faciliteren.quote:Op woensdag 25 augustus 2021 14:33 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Ik denk dat het in de meeste gevallen een combinatie van factoren is. Als het alleen om acute veiligheid gaat kan je ook wel in een buurland verblijven. Doorgaans reist men door naar welvarende landen met sociale voorzieningen. Als je eenmaal gewend bent aan een bepaalde levensstandaard is het voor veel mensen niet makkelijk daarin een stap terug te maken. Dat kan je jezelf wel voorstellen toch?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |