Dat de teamsprint voor drie in plaats van twee vrouwen gaat zijn maakt de gaten in principe alleen maar groter toch? China, Rusland en Duitsland zullen er vast wel een prima derde bij kunnen zetten, maar de rest heeft al geen twee vrouwen die écht met die landen mee kunnen (ook al komt oa Nederland in de buurt), laat staan drie. Hoe groter de teams, hoe meer het de toch al sterke landen in de hand werkt, dat is wel jammer.quote:Op donderdag 12 augustus 2021 16:11 schreef Riofan83 het volgende:
Ik zie bij het zeilen de Laser en Laser Radial niet terug in de lijst. Het is bijna niet toevallig meer dat naast de RSX de andere Nederlandse medailleklasse (Laser Radial - Marit Bouwmeester + veel talent op komst) van het programma gehaald wordt.
Bij het baanwielrennen helaas geen aparte afvalkoers, terwijl dat toch het meest spectaculaire onderdeel is van het omnium. Wel wordt de teamsprint voor vrouwen met 3 in plaats van 2 vrouwen gereden. Misschien biedt dat weer mooie kansen voor Nederland.
Bezopen dat het waterpolotoernooi voor vrouwen nog steeds maar met 10 landen is, terwijl er 12 mannenploegen zijn. Met Frankrijk dat als gastland het Europese ticket pakt, blijven er voor de Europese toplanden (RUS, ESP, ITA, GRE, NED, HON) vermoedelijk maar 3 tickets over.
Bij deze spreek ik mijn walging over de meeste wijzigingen uit. Walgelijk is het.quote:Op donderdag 12 augustus 2021 09:53 schreef heywoodu het volgende:
Het voorlopige programma wat betreft de onderdelen is er inmiddels.
https://stillmed.olympics(...)776589217.1626289801
Niet echt nieuws of iets, maar wel handig als overzicht. Honkbal/softbal en karate zijn eruit, de 50km snelwandelen is eruit (maar een mixed event komt ervoor in de plaats, vermoedelijk een 35km met mannen en vrouwen tegelijk waarbij de tijden van de twee snelste mannen en twee snelste vrouwen tellen), gewichtheffen moet het met minder gewichtsklasses doen - áls het überhaupt op de Spelen blijft, dat is ten tijden van dit topic nog maar de vraag.
Breakdancing erbij, met de B-Boys en de B-Girls, zoals de onderdelen officieel heten. Bij het sportklimmen wordt de combined nu gedaan met alleen lead en boulder, speed is vanaf Parijs een eigen discipline. Wat wijzigingen in het zeilen, met onder meer kitesurfen dat erbij komt en foilen dat de RS:X vervangt, een iets ander vlakwaterprogramma ook nog zo te zien.
China won het nu omdat ze een goede starter hadden, de 2e vrouw was niet enorm snel, volgens mij, wat bij de individuele sprint wel bleek. Nederland en ook Duitsland hadden 2 snelle rensters die allebei geen hele goede starters zijn, maar alsnog beter zijn dan die goede startrenster.quote:Op donderdag 12 augustus 2021 16:19 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Dat de teamsprint voor drie in plaats van twee vrouwen gaat zijn maakt de gaten in principe alleen maar groter toch? China, Rusland en Duitsland zullen er vast wel een prima derde bij kunnen zetten, maar de rest heeft al geen twee vrouwen die écht met die landen mee kunnen (ook al komt oa Nederland in de buurt), laat staan drie. Hoe groter de teams, hoe meer het de toch al sterke landen in de hand werkt, dat is wel jammer.
Laser = Dinghy volgens mijquote:Op donderdag 12 augustus 2021 16:11 schreef Riofan83 het volgende:
Ik zie bij het zeilen de Laser en Laser Radial niet terug in de lijst. Het is bijna niet toevallig meer dat naast de RSX de andere Nederlandse medailleklasse (Laser Radial - Marit Bouwmeester + veel talent op komst) van het programma gehaald wordt.
quote:Op vrijdag 13 augustus 2021 08:50 schreef Mexicanobakker het volgende:
Ze hebben nu dus wel Team Skeet trouwens. @:Dagoduck @:heywoodu
Één en al genot.quote:Op vrijdag 13 augustus 2021 08:50 schreef Mexicanobakker het volgende:
Ze hebben nu dus wel Team Skeet trouwens. @:Dagoduck @:heywoodu
Oh, dat zou een hoop verklaren. Ik las in een artikel in de Telegraaf inderdaad dat Bouwmeester mogelijk gewoon naar Parijs wil, dus dan zal de Laser Radial wel Dinghy zijn. Ik had in mijn hoofd zitten dat de 470 een Dinghy was.quote:Op vrijdag 13 augustus 2021 08:49 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Laser = Dinghy volgens mij
Alleen vind ik het programma niet heel duidelijk, want Skiff = 49/49FX? Dan heb je Kite wat duidelijk is. Maar blijft RS:X dan toch bestaan als windsurfing? Of wat is dat dan voor nieuwe klasse?
470 is ook een Dinghy ja, maar die wordt mixed.quote:Op vrijdag 13 augustus 2021 10:34 schreef Riofan83 het volgende:
[..]
Oh, dat zou een hoop verklaren. Ik las in een artikel in de Telegraaf inderdaad dat Bouwmeester mogelijk gewoon naar Parijs wil, dus dan zal de Laser Radial wel Dinghy zijn. Ik had in mijn hoofd zitten dat de 470 een Dinghy was.
Bij het windsurfen vervangt de foil de RSX, maar dat blijft windsurfen. Daarnaast is kitesurfen dus toegevoegd. Geen idee of 'we' goed zijn in kitesurfen ...
Zullen ze wel in Parijs finishen vraag ik me dan af (de Tour) . Kan me voorstellen dat ze dan midden in alle voorbereidingen zitten en er misschien niet op zitten te wachtenquote:Op vrijdag 13 augustus 2021 18:34 schreef Jason22 het volgende:
Wel handig dat de wielrenners die Tour & OS combineren geen lange verplaatsing voor de boeg hebben.![]()
Nu kan je daarom ook prima die wegwedstrijd in het eerste weekend doen.
Ben benieuwd wanneer het (tijdrit)parcours bekend wordt gemaakt. Meestal is dat toch wel een paar jaar van tevoren. Las vandaag ergens dat tijdritspecialiste Ellen van Dijk nog niet denkt aan Parijs, maar als het tijdritparcours nagenoeg vlak is, zou zij toch hoge ogen kunnen gooien.quote:Op vrijdag 13 augustus 2021 19:18 schreef franklop het volgende:
[..]
Zullen ze wel in Parijs finishen vraag ik me dan af (de Tour) . Kan me voorstellen dat ze dan midden in alle voorbereidingen zitten en er misschien niet op zitten te wachten
Die is dan ook al wel 37, al maakt dat bij de vrouwen niet zoveel uit..quote:Op zondag 15 augustus 2021 20:45 schreef Riofan83 het volgende:
[..]
Ben benieuwd wanneer het (tijdrit)parcours bekend wordt gemaakt. Meestal is dat toch wel een paar jaar van tevoren. Las vandaag ergens dat tijdritspecialiste Ellen van Dijk nog niet denkt aan Parijs, maar als het tijdritparcours nagenoeg vlak is, zou zij toch hoge ogen kunnen gooien.
RIP exotenseries.quote:Op dinsdag 5 april 2022 12:37 schreef franklop het volgende:
[ twitter ]
Zwemmen en atletiek minder plaatsenDat we dit mee mogen maken
Eens kijken waar ze precies verdwijnen. De epische 50km is er immers niet meer, dus daar komt al wat vandaan. Het zal verder vast niet op een logische manier gedaan worden, sportbonden kennende.quote:Op dinsdag 5 april 2022 12:37 schreef franklop het volgende:
[ twitter ]
Zwemmen en atletiek minder plaatsenDat we dit mee mogen maken
En een week tussen de tijd en wegrittenquote:Op dinsdag 5 april 2022 18:27 schreef Jason22 het volgende:
Kalender per sport inclusief tijden (handig dat we niet mee het tijdsverschil hoeven rekenen):
https://presse.paris2024.(...)ea705101a20da0234422
Opvallend wel dat ze de wegritten bij het wielrennen niet meer in het eerste weekend doen.
Openwater krijgt iig een dreun volgens mij qua deelnemers.quote:Op dinsdag 5 april 2022 12:37 schreef franklop het volgende:
[ twitter ]
Zwemmen en atletiek minder plaatsenDat we dit mee mogen maken
Bewust wat meer ruimte tussen Tour en OS wegrit waarschijnlijk zodat renners niet eerder afstappen. Al was dat schema vorig jaar logischer geweest met de reis er nog bij, nu zitten ze al in Parijs..quote:Op dinsdag 5 april 2022 20:38 schreef franklop het volgende:
[..]
En een week tussen de tijd en wegritten
Dat mag ook wel eens..quote:Op dinsdag 5 april 2022 20:38 schreef franklop het volgende:
[..]
En een week tussen de tijd en wegritten
Lijkt me toch wel een beetje een domper als je goede hoop had op iets beters, maar de opties die je noemt zouden het mij ook niet waard zijn neequote:Op zondag 14 mei 2023 22:30 schreef Redefine het volgende:
Ik kon vanaf vandaag ook kaarten kopen. Maar de goedkoopste kaarten beginnen bij 100 euro en dan zit je bij tafeltennis wat heel slecht te volgen is in de zaal en ook niet heel hoog op mijn lijstje staat. Daarna 120 euro voor volleybal waar je dan bij een willekeurige wedstrijd zit. Voor alle andere sporten begon het verder op 185,- waarbij de echt interessante sessies daar nog heel erg ver boven zitten.
Was weliswaar geen verrassing. Maar alsnog bij deze keuzes hoef het van mij niet. Weliswaar zou het een unieke ervaring zijn om eens bij de Spelen aanwezig te zijn. Maar tegelijkertijd betekend één wedstrijd daar meepakken dat ik ook weer veel sport niet live kan kijken, dus ook weer geen ramp om er niet bij te zijn.
Voor mij was het geen domper, omdat ik al van anderen had gehoord wat er beschikbaar was en de kaarten ook al bijna een week alweer te koop zijn. Plus de ervaringen die ik al meekreeg van die eerdere 'pakket' loting. Daar was het ook alleen nog leuk de eerste drie dagen ofzo.quote:Op zondag 14 mei 2023 22:37 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Lijkt me toch wel een beetje een domper als je goede hoop had op iets beters, maar de opties die je noemt zouden het mij ook niet waard zijn nee
Maar voor het hele proces begon kun je geen voorkeuren opgeven of iets? Ik heb echt nul komma nul gevolgd hoe dat hele systeem werkt, maar stel dat je in 2021 al wist dat je héél graag naar de kleiduifschietfinales wilt in Parijs, kon dat?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |