Ja dat heb ik wel, even checken.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:24 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ah top, thanks. Heb je enig idee hoeveel mensen er in de groep 20-35 besmet zijn geraakt sinds 1 januari? Hou je dat bij in je db?
Sinds 1-1-2021quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:24 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ah top, thanks. Heb je enig idee hoeveel mensen er in de groep 20-35 besmet zijn geraakt sinds 1 januari? Hou je zover terug bij in je db?
Dat is minder dan 10% van hoeveel mensen in totaal in die groepen zitten, denk ik?quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:29 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Sinds 1-1-2021
10-19 170689
20-29 224812
30-39 141114
10-19 2002362quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:30 schreef Tijn het volgende:
[..]
Dat is minder dan 10% van hoeveel mensen in totaal in die groepen zitten, denk ik?
Cool, thanks.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:29 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Sinds 1-1-2021
10-19 170689
20-29 224812
30-39 141114
Hoewel ik het er eigenlijk niet mee eens ben... toch iets om over na te denken. Gegijzeld worden in de herfst door mensen die niet gevaccineerd zijn vind ik nog erger.... lastig.quote:
Blijkbaar had San Francisco ook al zoiets ingesteld en mag je zonder vaccinatiebewijs geen gebruik maken van welke horeca dan ook. Een testbewijs is geen geldig alternatief.quote:
Dat wel, tijdelijk, maar ze gaan natuurlijk wel de 1e/2e prik halen, en hebben voor groter deel natuurlijke immuniteit, en maken ook nog eens minder kans op een opname.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:34 schreef chratnox het volgende:
[..]
Cool, thanks.
10-20: 2mio
20-30: 2,25mio
30-40: 2,15mio
Toch bijna 10% van die groepen. Dat kan best een flinke deuk in dat percentage slaan.
Jazeker, er wordt nergens gezegd dat dat niet zo is. Maar het was een reactie op een artikel/krantenkop waarin het als iets vreselijks werd vermeld dat gevaccineerden 11 % van de besmettingen uit maakten.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:20 schreef oppiedoppie het volgende:
[..]
Dit geldt ook voor de ongevaccineerden.
Als je tussen 26 juni en half juli besmet bent geraakt met waarschijnlijk de deltavariant heb je toch een herstelbewijs binnen die een half jaar geldig is en zowat gelijkgesteld is aan een vaccinatiebewijs. Misschien is het dan strategischer om in november voor de eerste prik te gaan en in december voor de tweede prik.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:38 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Dat wel, tijdelijk, maar ze gaan natuurlijk wel de 1e/2e prik halen, en hebben voor groter deel natuurlijke immuniteit, en maken ook nog eens minder kans op een opname.
Kwam er niet eerder vandaag voorbij dat 11% van de positieve tests was bij mensen die gevaccineerd waren? Volgens mij postte @_serial_ dat.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:37 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Hoewel ik het er eigenlijk niet mee eens ben... toch iets om over na te denken. Gegijzeld worden in de herfst door mensen die niet gevaccineerd zijn vind ik nog erger.... lastig.
We moeten het vooral zien vanuit Amerika's situatie met 90 miljoen ongevaccineerden daar.. dat is een groot probleem voor ze momenteel en zeker richting aankomende herfst / winter. Ergens begrijp ik wel dat ze dit zien als een soort laatste poging om mensen over te halen.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:37 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Hoewel ik het er eigenlijk niet mee eens ben... toch iets om over na te denken. Gegijzeld worden in de herfst door mensen die niet gevaccineerd zijn vind ik nog erger.... lastig.
Ik poste het niet, maar het komt uit de RIVM update .quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:43 schreef chratnox het volgende:
[..]
Kwam er niet eerder vandaag voorbij dat 11% van de positieve tests was bij mensen die gevaccineerd waren? Volgens mij postte @:_serial_ dat.
Indien dat zo is lijkt dit me echt totaal niet houdbaar.
Maar klopt dat dat zij dit zo zien?quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:44 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
We moeten het vooral zien vanuit Amerika's situatie met 90 miljoen ongevaccineerden daar.. dat is een groot probleem voor ze momenteel en zeker richting aankomende herfst / winter. Ergens begrijp ik wel dat ze dit zien als een soort laatste poging om mensen over te halen.
Man man manquote:JERUZALEM (ANP) - De Israëlische autoriteiten hebben uit angst voor een nieuwe uitbraak van het coronavirus de quarantaineplicht uitgebreid. De verplichting wordt volgens plaatselijke media vanaf 6 augustus van kracht voor nóg achttien landen inclusief Nederland. Op de nieuwe lijst landen voor de quarantaineplicht komen dan ook Bulgarije, Duitsland, Frankrijk, Griekenland, Italië, IJsland, Oekraďne, Tsjechië, de VS en een reeks Afrikaanse landen te staan.
De verplichting betekent dat de reiziger die aankomt in Israël zichzelf ten minste zeven dagen moet isoleren en zich twee keer moet laten testen voor de quarantaine kan worden beëindigd. De reisbeperking geldt ook voor gevaccineerde reizigers of mensen die van het virus zijn hersteld. Een aantal Afrikaanse en Latijns-Amerikaanse landen wordt vrijdag juist weer van de lijst afgehaald, inclusief Kenia en Panama, aldus de krant Haaretz.
Dus landen waar Ebola en allerlei andere virussen vandaan komen staan op groen, maar mensen die gevaccineerd zijn tegen corona moeten in quarantaine? Deze soap wordt met de dag slechter.quote:
Ja ben ik wel met je eens, wat moeten ze anders? Met zoveel ongevaccineerden is de kans dik aanwezig dat er weer beperkingen en overbelaste ziekenhuizen komen... dan maar wat aansporing om je te laten vaccineren.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:44 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
We moeten het vooral zien vanuit Amerika's situatie met 90 miljoen ongevaccineerden daar.. dat is een groot probleem voor ze momenteel en zeker richting aankomende herfst / winter. Ergens begrijp ik wel dat ze dit zien als een soort laatste poging om mensen over te halen.
Zouden ze hier ook moeten doen. Gewoon voor alle hoofdvaccinaties. Ga maar in besloten kring een biowapen zijn voor anderen.quote:
Ok, dus 11% van de positieve tests van de afgelopen maand was volledig gevaccineerd. Dat zijn bijna 21.000 mensen die dan dus terwijl ze gevaccineerd zijn besmettelijk kunnen zijn.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:47 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Ik poste het niet, maar het komt uit de RIVM update .
https://www.rivm.nl/nieuw(...)sitieve-coronatesten
Het gaat om de afgelopen maand.
Lijkt me niet, want het is nog altijd een klein percentage.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:52 schreef chratnox het volgende:
[..]
Dat toont toch gewoon aan dat voordeeltjes voor gevaccineerden qua toegang zinloos is?
Wat zien? De ziekenhuizen lopen daar nu alweer zeer snel vol..quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:47 schreef galantis het volgende:
[..]
Maar klopt dat dat zij dit zo zien?
Je moet het denk ik meer zien als mensen aansporen om zich te laten vaccineren, niet om besmettingen te voorkomen.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:52 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ok, dus 11% van de positieve tests van de afgelopen maand was volledig gevaccineerd. Dat zijn bijna 21.000 mensen die dan dus terwijl ze gevaccineerd zijn besmettelijk kunnen zijn.
Dat toont toch gewoon aan dat voordeeltjes voor gevaccineerden qua toegang zinloos is?
Mwah, dat vind ik niet. Er zijn maanden geweest dat we een stuk minder besmettelijke personen rond hadden lopen, ook toen er geen vaccinaties waren.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:54 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Lijkt me niet, want het is nog altijd een klein percentage.
Ik vind het moeilijk te geloven dat mensen die niet gevaccineerd willen worden dat wel willen wanneer je ze dwingt.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:55 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Je moet het denk ik meer zien als mensen aansporen om zich te laten vaccineren, niet om besmettingen te voorkomen.
Maar ik zou mij ook kunnen voorstellen dat een groot deel van de volledig gevaccineerden niet meer mee willen werken aan het testcircus. Dus het zou wel wat hoger kunnen liggen.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:52 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ok, dus 11% van de positieve tests van de afgelopen maand was volledig gevaccineerd. Dat zijn bijna 21.000 mensen die dan dus terwijl ze gevaccineerd zijn besmettelijk kunnen zijn.
Dat toont toch gewoon aan dat voordeeltjes voor gevaccineerden qua toegang zinloos is? Oftewel, risicogroepen gevaccineerd, door met ons leven?
We weten natuurlijk ook niet erg veel over de "volledig" gevaccineerde groep. Welk vaccin hebben ze bijvoorbeeld gehad, welke leeftijdsgroep zaten ze in? Hebben ze onderliggende imuunziekte?quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:52 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ok, dus 11% van de positieve tests van de afgelopen maand was volledig gevaccineerd. Dat zijn bijna 21.000 mensen die dan dus terwijl ze gevaccineerd zijn besmettelijk kunnen zijn.
Dat toont toch gewoon aan dat voordeeltjes voor gevaccineerden qua toegang zinloos is? Oftewel, risicogroepen gevaccineerd, door met ons leven?
Dat je als niet-gevaccineerde niet naar Black Widow in de bioscoop mag en denkt: Ja wel verdomme, nu is 't niet leuk meer! Nu ga ik me maar snel laten vaccineren!quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:55 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Je moet het denk ik meer zien als mensen aansporen om zich te laten vaccineren, niet om besmettingen te voorkomen.
Dat weet ik ook niet of dat gaat gebeuren, maar ik kan mij voorstellen dat ze "iets" moeten proberen.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:56 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik vind het moeilijk te geloven dat mensen die niet gevaccineerd willen worden dat wel willen wanneer je ze dwingt.
Heel stom, dat is wel waar ze nu op gaan gokken. De restaurant en entertainment business in de VS is vele vele malen groter en belangrijker voor de gemiddelde Amerikaan (inherent aan de Amerikaanse cultuur) dan dat we dat hier in Europa kennen.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:57 schreef chratnox het volgende:
[..]
Dat je als niet-gevaccineerde niet naar Black Widow in de bioscoop mag en denkt: Ja wel verdomme, nu is 't niet leuk meer! Nu ga ik me maar snel laten vaccineren!
Nou ja, het prachtige reiscertificaat is voor mij in ieder geval wel een van de redenen geweest om mij te laten vaccineren, om van dat gelul af te zijn.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:57 schreef chratnox het volgende:
[..]
Dat je als niet-gevaccineerde niet naar Black Widow in de bioscoop mag en denkt: Ja wel verdomme, nu is 't niet leuk meer! Nu ga ik me maar snel laten vaccineren!
Het helpt natuurlijk ook niet dat er in de VS berichten voorbij zijn gekomen van mensen die gevaccineerd zijn en heftige bijwerkingen hadden en de verzekering vertelde: Ja dikke doei, dit vaccin is niet 'production use' maar 'emergency use' dus wij vergoeden dit niet. Daar is denk ik meer winst te halen, zorgen dat mensen snappen dat ze gesteund worden, ook financieel als ze bijwerkingen hebben.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:58 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Dat weet ik ook niet of dat gaat gebeuren, maar ik kan mij voorstellen dat ze "iets" moeten proberen.
Precies, misschien dat je er een klein percentage mee pakt, maar de weerstand zal bij anderen alleen maar groeien.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:56 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik vind het moeilijk te geloven dat mensen die niet gevaccineerd willen worden dat wel willen wanneer je ze dwingt.
Mensen helpen door ze geld te geven? In de VS? Gaat nooit gebeuren.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 17:00 schreef chratnox het volgende:
[..]
Daar is denk ik meer winst te halen, zorgen dat mensen snappen dat ze gesteund worden, ook financieel als ze bijwerkingen hebben.
Dat wordt natuurlijk feest in de VS. Ik zie al voor me dat ze op plekken in Texas borden ophangen met: "Only unvaccinated welcome!"quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 17:01 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Precies, misschien dat je er een klein percentage mee pakt, maar de weerstand zal bij anderen alleen maar groeien.
En bij 80% gevaccineerd heb je geen keuze, maar als je blijft steken op 50% oid zijn er vast wel "gyms and indoor dining places" die de "ongevaccineerden" bedienen
De voordelen zouden dan zijn dat ze niet massaal in het ziekenhuis belanden.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:52 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ok, dus 11% van de positieve tests van de afgelopen maand was volledig gevaccineerd. Dat zijn bijna 21.000 mensen die dan dus terwijl ze gevaccineerd zijn besmettelijk kunnen zijn.
Dat toont toch gewoon aan dat voordeeltjes voor gevaccineerden qua toegang zinloos is? Oftewel, risicogroepen gevaccineerd, door met ons leven?
Vooralsnog speelt dit alleen in grote blauwe steden als San Francisco en New York City. Lijkt me niet dat ze in Texas snel zoiets invoeren.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 17:02 schreef chratnox het volgende:
[..]
Dat wordt natuurlijk feest in de VS. Ik zie al voor me dat ze op plekken in Texas borden ophangen met: "Only unvaccinated welcome!"
Zeker, maar dat lijkt mij dan weer typisch iets wat jaren duurt bij Amerikanen, als zoiets in het leven geroepen wordt dat de gevaccineerden weer stuiteren dat zij daar aan mee moeten betalen en je dan in een rechtzaak zonder einde komt.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 17:00 schreef chratnox het volgende:
[..]
Het helpt natuurlijk ook niet dat er in de VS berichten voorbij zijn gekomen van mensen die gevaccineerd zijn en heftige bijwerkingen hadden en de verzekering vertelde: Ja dikke doei, dit vaccin is niet 'production use' maar 'emergency use' dus wij vergoeden dit niet. Daar is denk ik meer winst te halen, zorgen dat mensen snappen dat ze gesteund worden, ook financieel als ze bijwerkingen hebben.
Tja, dan heb je denk ik een belangrijke reden voor de gebrekkige bereidheid. Angst + onzekerheid + een overheid die niet voor je zorgt als 't nodig is en mensen zeggen: Laat mij maar gewoon Covid krijgen, dat wordt tenminste vergoed door de overheid.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 17:02 schreef Tijn het volgende:
[..]
Mensen helpen door ze geld te geven? In de VS? Gaat nooit gebeuren.
Biden was er al mee bezig om het in het hele land in te willen voeren, denk dat SFO en NY gewoon voorlopers zijn.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 17:03 schreef Tijn het volgende:
[..]
Vooralsnog speelt dit alleen in grote blauwe steden als San Francisco en New York City. Lijkt me niet dat ze in Texas snel zoiets invoeren.
Jij zegt: "Ergens begrijp ik wel dat ze dit zien als een soort laatste poging om mensen over te halen." en dan vraag ik me af of ze dit inderdaad zo zien, oftewel of er een tactiek achter schuilt.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:55 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Wat zien? De ziekenhuizen lopen daar nu alweer zeer snel vol..
Toch wordt er al gesproken over een vergoeding?quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 17:02 schreef Tijn het volgende:
[..]
Mensen helpen door ze geld te geven? In de VS? Gaat nooit gebeuren.
https://nos.nl/artikel/23(...)geld-eu-herstelfondsquote:Portugal, België en Luxemburg ontvangen eerste geld EU-herstelfonds
De eerste landen hebben geld uit het herstelfonds van de Europese Commissie (EC) ontvangen. Portugal kreeg 2,2 miljard euro bijgeschreven, België 770 miljoen en Luxemburg 12,1 miljoen.
Ze krijgen het geld, dat deels uit subsidies en deels uit leningen bestaat, op basis van de plannen die ze hebben ingediend bij de commissie die de landen moeten helpen te herstellen van de coronacrisis. Tegelijk is het de bedoeling dat de projecten ervoor zorgen dat landen verduurzamen, digitaliseren en de maatschappij versterken. Dat moet op basis van concrete voorstellen.
[..]
De eerste betalingen uit het Europese fonds zijn maar een deel, 13 procent, van het geld waar de landen aanspraak op maken. Ze krijgen de rest van het geld op basis van hoe ze de huidige middelen inzetten en hun overige plannen.
Nederland zou ook aanspraak kunnen maken op maximaal 6 miljard euro uit het fonds, maar heeft daarvoor nog geen plannen ingediend. De demissionaire regering heeft besloten dat aan het volgende kabinet te laten.
Ze gaan dus 2023 een aanvraag foen bij het steunfonds? Nice.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 17:07 schreef capricia het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/23(...)geld-eu-herstelfonds
Ben benieuwd naar onze plannen. Hopelijk komen die nog. Zonde om 6 miljard te laten liggen.
In Frankrijk waren er binnen drie dagen twee miljoen extra vaccinaties ingepland toen ze het ongevaccineerden maar een klein beetje moeilijker maakten.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:58 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Heel stom, dat is wel waar ze nu op gaan gokken. De restaurant en entertainment business in de VS is vele vele malen groter en belangrijker voor de gemiddelde Amerikaan (inherent aan de Amerikaanse cultuur) dan dat we dat hier in Europa kennen.
Lol.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 17:09 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ze gaan dus 2023 een aanvraag foen bij het steunfonds? Nice.
Eerder nooit denk ik. Voorwaarde voor de coronasteun is het aanpakken van de woningmarkt. (hoogte maximale hypotheek/hypotheekrenteaftrek)quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 17:09 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ze gaan dus 2023 een aanvraag foen bij het steunfonds? Nice.
En je moet een plan indienen. En dat doet NL niet. 'is voor het volgende kabinet'quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 17:12 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
Eerder nooit denk ik. Voorwaarde voor de coronasteun is het aanpakken van de woningmarkt. (hoogte maximale hypotheek/hypotheekrenteaftrek)
https://nos.nl/artikel/23(...)s-coronafonds-lastigquote:Uit de pot van 750 miljard euro is ongeveer zes miljard euro voor Nederland beschikbaar, maar elk land dat geld wil hebben uit het fonds krijgt dwingende aanbevelingen uit Brussel: die moeten worden opgevolgd.
Voor Nederland zou dat onder meer betekenen dat de hypotheekrenteaftrek verder moet worden beperkt, dat er meer mensen in de zorg aan de slag moeten en er andere belastingregels komen voor grote ondernemingen. Ook wil de Europese Unie dat zelfstandigen beter worden beschermd.
Of, conform OMT, maatregelen voor eeuwigquote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:52 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ok, dus 11% van de positieve tests van de afgelopen maand was volledig gevaccineerd. Dat zijn bijna 21.000 mensen die dan dus terwijl ze gevaccineerd zijn besmettelijk kunnen zijn.
Dat toont toch gewoon aan dat voordeeltjes voor gevaccineerden qua toegang zinloos is? Oftewel, risicogroepen gevaccineerd, door met ons leven?
Neequote:Op dinsdag 3 augustus 2021 17:20 schreef popje het volgende:
[..]
Of, conform OMT, maatregelen voor eeuwig
Ik begrijp het totaal niet, vooral wel onbegrip voor mensen die vanuit hun onderbuik denken.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:44 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
We moeten het vooral zien vanuit Amerika's situatie met 90 miljoen ongevaccineerden daar.. dat is een groot probleem voor ze momenteel en zeker richting aankomende herfst / winter. Ergens begrijp ik wel dat ze dit zien als een soort laatste poging om mensen over te halen.
Ja, het was voorspelbaar, er komen nog VeleJarenVarianten die U en Mij in de tang gaan houden.. geeft niet, we wennen er al aardig aanquote:
Lewis Hamilton probeert medelijden te wekken om te voorkomen dat zowel hij als het Mercedes formule 1 team door iedereen uitgekotst worden.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 15:46 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Lewis Hamilton heeft Long-Covid
Het land is al tot op het bot verdeeld.. blauw/rood, rijk/arm, blank/gekleurd..quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 17:29 schreef Vallon het volgende:
[..]
Ik begrijp het totaal niet, vooral wel onbegrip voor mensen die vanuit hun onderbuik denken.
Vrijheid in het "Land of the Free" (who can afford it) moet kennelijk worden afgedwongen.
KBlijf verbaasd dat men zover is afgegleden dat mensen als zg 'keuze', zich moeten onderwerpen aan een - ik hou 'm scherp - medisch experimentele en onomkeerbare behandeling. Helemaal om dat de term (on)gevaccineerd niets duidt om tot medische zekerheid aangaande personen te dienen. Het is wmb een vorm van verwerpelijk populisme.
Hoe ook gebracht of geformuleerd en ongeacht redenen, alleen de persoon zelf heeft zeggenschap over het eigen lichaam (en geest). Net zoals anderen die zich naar wens zelf kunnen wegblijven, isoleren, afschermen en vaccineren. Dat iemand niet tegen het 'gevoel' kan dat iemand anders, anders doet, zou zijn, raar spreekt mijn part loenst; is niet het probleem van degene die zou afwijken.
De regering Biden krijgt zo een veel groter probleem dan de pandemie, die van een opgedeelde bevolking die tegen elkaar worden uitgespeeld. Iets dat ik niet verwacht had van een (ik weet, inhoudsloze) President voor alle Amerikanen.
Dat iets moeten is informatie, adviezen en mogelijkheden bieden.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:58 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Dat weet ik ook niet of dat gaat gebeuren, maar ik kan mij voorstellen dat ze "iets" moeten proberen.
Mensen die je met informatie, gezond verstand, beloningen en simpelweg alles nog altijd niet kan overhalen om zich te laten vaccineren moet je het gewoon verplichten.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 17:29 schreef Vallon het volgende:
Ik begrijp het totaal niet, vooral wel onbegrip voor mensen die vanuit hun onderbuik denken.
Vrijheid in het "Land of the Free" (who can afford it) moet kennelijk worden afgedwongen.
KBlijf verbaasd dat men zover is afgegleden dat mensen als zg 'keuze', zich moeten onderwerpen aan een - ik hou 'm scherp - medisch experimentele en onomkeerbare behandeling. Helemaal om dat de term (on)gevaccineerd niets duidt om tot medische zekerheid aangaande personen te dienen. Het is wmb een vorm van verwerpelijk populisme.
Hoe ook gebracht of geformuleerd en ongeacht redenen, alleen de persoon zelf heeft zeggenschap over het eigen lichaam (en geest). Net zoals anderen die zich naar wens zelf kunnen wegblijven, isoleren, afschermen en vaccineren. Dat iemand niet tegen het 'gevoel' kan dat iemand anders, anders doet, zou zijn, raar spreekt mijn part loenst; is niet het probleem van degene die zou afwijken.
De regering Biden krijgt zo een veel groter probleem dan de pandemie, die van een opgedeelde bevolking die tegen elkaar worden uitgespeeld. Iets dat ik niet verwacht had van een (ik weet, inhoudsloze) President voor alle Amerikanen.
Maar hey, dat is met niet gevaccineerd ook. Gezond én geen andere aandoeningen. Ja, zo lust ik ze ook wel.quote:Wie volledig gevaccineerd is én geen andere aandoeningen heeft, loopt nauwelijks kans om met covid-19 in een ziekenhuis opgenomen te worden. Laat staan op een intensive care.
Ja, dat snap ik ook niet. Leuk dat het werkt voor jonge mensen zonder aandoeningen, maar dat is sowieso niet de groep die extra bescherming hard nodig had.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 17:52 schreef Noek het volgende:
[..]
Maar hey, dat is met niet gevaccineerd ook. Gezond én geen andere aandoeningen. Ja, zo lust ik ze ook wel.
Je/het uitgangspunt is al verkeerd dat mensen MOETEN worden overhaald.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 17:45 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Mensen die je met informatie, gezond verstand, beloningen en simpelweg alles nog altijd niet kan overhalen om zich te laten vaccineren moet je het gewoon verplichten.
Zeker in een land als USA waar je veel dom volk hebt lopen is zo'n verplichting gewoon echt nodig.
Hopelijk komt Nederland ook snel met een verplichting. Het percentage dom volk in NL is ook gewoon echt te hoog. We vaccineren kinderen al vanaf hele jonge leeftijd en dat meerdere malen, ga dan niet janken om zoiets.
Om hoeveel gaat het dan? Vaccinatiegraad was toch 80 a 85%?quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 16:51 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Ja ben ik wel met je eens, wat moeten ze anders? Met zoveel ongevaccineerden is de kans dik aanwezig dat er weer beperkingen en overbelaste ziekenhuizen komen... dan maar wat aansporing om je te laten vaccineren.
Gaat om de VS - 90 miljoen ongevaccineerdenquote:Op dinsdag 3 augustus 2021 18:06 schreef oppiedoppie het volgende:
[..]
Om hoeveel gaat het dan? Vaccinatiegraad was toch 80 a 85%?
Dus 15% niet. 15% van 17 miljoen is ongeveer 2,5 miljoen. Dit zijn zeer waarschijnlijk geen mensen met onderliggend lijden, oude of obese mensen. Dus kans dat ze in het ziekenhuis komen is zeer klein. Was het niet ongeveer 0,02%? Velen daarvan zijn ook al besmet geweest vandaar dat ik zelf niet denk dat dit in de herfst problemen zal gaan geven.
Waarvan hoogstwaarschijnlijk een significant deel moddervet.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 18:10 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Gaat om de VS - 90 miljoen ongevaccineerden
Even anders denkend, als je anno 2021 niet zelf informatie kan inwinnen op het internet/krant/huisarts/televisie dan wil je gewoon niet.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 17:43 schreef Vallon het volgende:
[..]
Dat iets moeten is informatie, adviezen en mogelijkheden bieden.
Mijn part bij de voordeur, "denk, aan uw en onze veiligheid" of "hier geweest, let extra op".
Of bij de in/uitgang, vrijblijvend een zelftest en mijn part HazMat als condoom meekrijgen etc.etc.
Maar goed, het is makkelijker om anderen tot het eigen (voor)beeld te maken.
Die krijgen nog een heel groot probleem van de winter op deze manier.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 18:16 schreef Monolith het volgende:
[..]
Waarvan hoogstwaarschijnlijk een significant deel moddervet.
Er is wel een sterke concentratie van ongevaccineerden in bepaalde staten, met name de oerconservatieve zuidelijke staten.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 18:17 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Die krijgen nog een heel groot probleem van de winter op deze manier.
Klinkt als een dooddoener van een vaccinatiedwang voorstander.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 18:16 schreef Kickinalfa het volgende:
Even anders denkend, als je anno 2021 niet zelf informatie kan inwinnen op het internet/krant/huisarts/televisie dan wil je gewoon niet.
Oh, het is vandaag de dag vele malen moeilijker om de juiste informatie in te winnen.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 18:16 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Even anders denkend, als je anno 2021 niet zelf informatie kan inwinnen op het internet/krant/huisarts/televisie dan wil je gewoon niet.
Veel voorkomend patroon van misredenatie van mensen bij wie het niet meer kan landen dat er andere meningen bestaan naast die van henzelf: Wij hebben gelijk en juist als jij dat niet begrijpt, is het beter dat wij voor jou beslissen.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 17:45 schreef bianconeri het volgende:
Hopelijk komt Nederland ook snel met een verplichting. Het percentage dom volk in NL is ook gewoon echt te hoog. We vaccineren kinderen al vanaf hele jonge leeftijd en dat meerdere malen, ga dan niet janken om zoiets.
Nou idd. Ik ben niet tegen vaccineren, maar dit slaat natuurlijk nergens op om mensen over te halen. Zeker niet na 1.5 jaar geroep over "corona heeft geen enkel ernstig gevolg voor 99.8% van de mensen"quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 17:52 schreef Noek het volgende:
[..]
Maar hey, dat is met niet gevaccineerd ook. Gezond én geen andere aandoeningen. Ja, zo lust ik ze ook wel.
Ik ben pertinent tegen een vaccinatie dwang, zowel direct of indirect.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 18:20 schreef GemMagic het volgende:
[..]
Klinkt als een dooddoener van een vaccinatiedwang voorstander.
Dat snap ik. maar het kan niet anders, we moeten nu echt de pandemie bestrijden.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 18:29 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Ik ben pertinent tegen een vaccinatie dwang, zowel direct of indirect.
Maar op alle gebieden is het anno 2021 mogelijk om zelf informatie te zoeken/vinden als je wilt.
Hoe kan de VS dit nog omdraaien?quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 18:17 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Die krijgen nog een heel groot probleem van de winter op deze manier.
Wordt lastig maar dit soort manieren kunnen helpen. Net als het betalen van mensenquote:Op dinsdag 3 augustus 2021 18:33 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Hoe kan de VS dit nog omdraaien?
Oh, ok. Op zich is dat waar, maar het is wel zo dat je heel makkelijk de informatie vind die je wilt vinden, waardoor het wat lastiger is om neutrale informatie te vinden die voor een leek nog te interpreteren is. Het begint uiteraard wel met zoeken en je verdiepen.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 18:29 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Ik ben pertinent tegen een vaccinatie dwang, zowel direct of indirect.
Maar op alle gebieden is het anno 2021 mogelijk om zelf informatie te zoeken/vinden als je wilt.
Daar hebben we al maatregelen voor.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 18:30 schreef Ven1972 het volgende:
[..]
Dat snap ik. maar het kan niet anders, we moeten nu echt de pandemie bestrijden.
Maatregelen die de hele bevolking treffen ja, die worden wel een stuk moeilijker om te nemen als in het ziekenhuis belanden met Covid in steeds grotere mate een keuze wordt. De vaccins klotsen ondertussen tegen de plinten in Nederland dus als je over twee maanden nog niet volledig gevaccineerd bent is dat in 99,9% van de gevallen gewoon een bewuste keuze.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 18:42 schreef galantis het volgende:
[..]
Daar hebben we al maatregelen voor.
Ze willen hun handen vast niet branden aan het onderscheid maken tussen wel/niet gevaccineerden. En boven dat, de gereedschapskist is al goed gevuld. Dus dan weet ik wel waar ze voor gaan kiezen.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 18:50 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Maatregelen die de hele bevolking treffen ja, die worden wel een stuk moeilijker om te nemen als in het ziekenhuis belanden met Covid in steeds grotere mate een keuze wordt. De vaccins klotsen ondertussen tegen de plinten in Nederland dus als je over twee maanden nog niet volledig gevaccineerd bent is dat in 99,9% van de gevallen gewoon een bewuste keuze.
Dan gaat het omt maar wat verzinnen waarop de maatschappij open kan, zonder maatregelen. Iets met een groter zorgapparaat.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 17:20 schreef popje het volgende:
[..]
Of, conform OMT, maatregelen voor eeuwig
Tja, ík ben geen voorstander.. ik probeerde overigens géén WO2 ref te maken hoor. Geel zit mooi tussen groen en rood in. Maar ik zie ook niet in hoe je zo hard kunt oordelen over mensen die geen vaccin willen nemen. Het is erg vervelend voor de rest vd maatschappij, we kunnen alle hulp gebruiken, maar ga ajb niet beslissen over wat een ander volwassen persoon met zijn eigen lichaam doet.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 19:01 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Gele ster, gele vink... 2de rangs burger.
We zijn weer terug bij af.
Die kant ga je wel steeds meer op natuurlijk. De meerderheid van de Nederlanders is én gevaccineerd én helemaal klaar met de maatregelen.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 18:53 schreef galantis het volgende:
[..]
Ze willen hun handen vast niet branden aan het onderscheid maken tussen wel/niet gevaccineerden.
Ga ajb dan ook niet van de rest van de maatschappij vragen om zich in allerlei bochten te draaien, om de ongevaccineerden te accommoderen.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 19:04 schreef GemMagic het volgende:
[..]
Het is erg vervelend voor de rest vd maatschappij, we kunnen alle hulp gebruiken, maar ga ajb niet beslissen over wat een ander volwassen persoon met zijn eigen lichaam doet.
De meerderheid zal dan wel klaar zijn met maatregelen maar ik hoor ze niet dus die meerderheid heeft klaarblijkelijk niet al te veel last van de huidige maatregelen. Er is echt altijd wel een setje restricties te bedenken die het gros nét voldoende tevreden houdt.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 19:05 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Die kant ga je wel steeds meer op natuurlijk. De meerderheid van de Nederlanders is én gevaccineerd én helemaal klaar met de maatregelen.
Die gaan het simpelweg niet pikken dat er weer vrijheden worden afgenomen, alleen omdat er een groep te beroerd is om een paar prikjes te halen. De enige logische uitkomst is dan dat je de vrijheden vooral beperkt van de ongevaccineerden en de gevaccineerden vooral met rust laat.
Dit. Wanneer gaan we weer eens normaal doen met z’n allen. Ook hoe er over dit topic over niet gevaccineerden gepraat wordt door onder andere moderators. Walgelijk.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 19:06 schreef galantis het volgende:
[..]
Ik wil het niet vergelijken met toen maar het is in ieder geval wel duidelijk dat het laagje beschaving en democratie flinterdun is.
Je moet voor de grap eens nieuwsberichten uit januari 2020 teruglezen. Kwam ze laatst bij toeval tegen op de site van rtlnieuws. Aan de ene kant proef je enorme naďviteit. Aan de andere kant een geweldige nuchterheid die sinds maart 2020 ergens bij het grofvuil ligt te vergaan.
Volgens mij heeft Hugo al een keer aangegeven om geen onderscheid te maken tussen wel/niet gevaccineerd.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 19:07 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Ga ajb dan ook niet van de rest van de maatschappij vragen om zich in allerlei bochten te draaien, om de ongevaccineerden te accommoderen.
Keuzevrijheid betekent ook de consequenties dragen van je vrije keuzes.
Als je gezond bent en geen medische klachten heeft kun je nog altijd long-covid krijgen als je niet bent gevaccineerd. Hoe groot de kans is om als gezond, zonder medische klachten en gevaccineerd persoon long-covid te krijgen weet ik niet en zou ik heel graag willen weten, want dat bepaald echt mijn gedrag en de beschouwing van de coronamaatregelen in het algemeen.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 17:52 schreef Noek het volgende:
[..]
Maar hey, dat is met niet gevaccineerd ook. Gezond én geen andere aandoeningen. Ja, zo lust ik ze ook wel.
Dat is te simpel gesteld; je zult nog steeds moeten kijken wat dan redelijke consequenties zijn. Je kunt namelijk de gevolgen van die keuze voor een ander bepalen en dan met droge ogen beweren dat deze persoon daar zelf een keuze had, hij had immers ook gewoon kunnen luisteren. Ja dat is zo, maar dat is dan wel binnen jouw spelregels, met een meerderheidsdicatuur kun je precies bepalen waar je ongevaccineerden allemaal van wilt uitsluiten en dat benoemen als de consequenties van hun eigen vrije keuze.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 19:07 schreef Heph844 het volgende:
Keuzevrijheid betekent ook de consequenties dragen van je vrije keuzes.
Er zijn wel landen waar het onderscheid tussen gevaccineerden en ongevaccineerden wel gemaakt wordt of gemaakt gaat worden en daar kun je als volledig gevaccineerde naar toe vluchten mochten er in Nederland weer zware coronamaatregelen opgelegd worden voor iedereen, dus ook voor volledig gevaccineerden, al verwacht ik niet dat Nederland weer zware coronamaatregelen opgelegd voor iedereen.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 18:53 schreef galantis het volgende:
[..]
Ze willen hun handen vast niet branden aan het onderscheid maken tussen wel/niet gevaccineerden. En boven dat, de gereedschapskist is al goed gevuld. Dus dan weet ik wel waar ze voor gaan kiezen.
Zo goed als nul. 0,1%.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 19:15 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
Als je gezond bent en geen medische klachten heeft kun je nog altijd long-covid krijgen als je niet bent gevaccineerd. Hoe groot de kans is om als gezond, zonder medische klachten en gevaccineerd persoon long-covid te krijgen weet ik niet en zou ik heel graag willen weten, want dat bepaald echt mijn gedrag en de beschouwing van de coronamaatregelen in het algemeen.
De meerderheid is 'tevreden' (zijn ze niet echt maar ze tolereren het) zolang de maatregelen tijdelijk zijn. Dat wordt wel anders als ze semipermanent worden en al helemaal als het nodig is om een groep te beschermen die het verdomd om een van een volkomen veilige en doodeenvoudige oplossing gebruik te maken.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 19:13 schreef galantis het volgende:
[..]
De meerderheid zal dan wel klaar zijn met maatregelen maar ik hoor ze niet dus die meerderheid heeft klaarblijkelijk niet al te veel last van de huidige maatregelen. Er is echt altijd wel een setje restricties te bedenken die het gros nét voldoende tevreden houdt.
Ik heb geen idee over de kans maar kan je wel vertellen dat er gros gevaren zijn daar in die grote boze wereld waar je dan nog veel banger voor zou moeten zijn.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 19:15 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
Als je gezond bent en geen medische klachten heeft kun je nog altijd long-covid krijgen als je niet bent gevaccineerd. Hoe groot de kans is om als gezond, zonder medische klachten en gevaccineerd persoon long-covid te krijgen weet ik niet en zou ik heel graag willen weten, want dat bepaald echt mijn gedrag en de beschouwing van de coronamaatregelen in het algemeen.
Tsja, zolang Nederlanders massaal vvd blijven stemmen zal die partij zijn burgerhaat ook tentoon blijven spreiden en zal Nederland dat EU-geld dus ook nooit krijgen.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 17:15 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/23(...)s-coronafonds-lastig
Klinkt als een lijstje met veranderingen die onder de VVD nooit doorgevoerd zullen worden.
De wortel van 'tijdelijk' kun je de mensen altijd blijven voorhouden. Nog ff volhouden hoor! En wat is ondertussen het verschil met semipermanent? Wat mij betreft riekt de huidige situatie daar al naar. Ze zullen het nooit letterlijk toegeven maar de risico-aversie schept een bijzonder veelzeggend en vooral beroerd precedent.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 19:23 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
De meerderheid is 'tevreden' (zijn ze niet echt maar ze tolereren het) zolang de maatregelen tijdelijk zijn. Dat wordt wel anders als ze semipermanent worden en al helemaal als het nodig is om een groep te beschermen die het verdomd om een van een volkomen veilige en doodeenvoudige oplossing gebruik te maken.
Dit.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 19:04 schreef GemMagic het volgende:
maar ga ajb niet beslissen over wat een ander volwassen persoon met zijn eigen lichaam doet.
Zo waar dit.quote:Op dinsdag 3 augustus 2021 19:06 schreef galantis het volgende:
[..]
Ik wil het niet vergelijken met toen maar het is in ieder geval wel duidelijk dat het laagje beschaving en democratie flinterdun is.
Je moet voor de grap eens nieuwsberichten uit januari 2020 teruglezen. Kwam ze laatst bij toeval tegen op de site van rtlnieuws. Aan de ene kant proef je enorme naďviteit. Aan de andere kant een geweldige nuchterheid die sinds maart 2020 ergens bij het grofvuil ligt te vergaan.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |