Vergeet de overbevolking niet. Er komen altijd nog steeds meer mensen bij door arbeidsmigratie en buitenlandse studenten dan dat er gebouwd wordt.quote:Op woensdag 26 mei 2021 19:20 schreef LXIV het volgende:
[..]
Maar NK. Dit is toch echt gevolg van ECB-beleid. En partijen als D66, Volt, GL etc zijn het meest pro-EU. Allemaal 'jongerenpartijen' . Boomers stemmen veel eerder 50+, PVV, CU, SGP etc.
Te triest voor woorden 😂 Er moet echt iets aan gedaan worden.quote:Op woensdag 26 mei 2021 21:16 schreef Postbus100 het volgende:
Ik zag deze tweet afgelopen week voorbij komen
Die zegt alles.
[ twitter ]
+ al die tandartsen uit Syrië en Eritreaquote:Op woensdag 26 mei 2021 22:37 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
Vergeet de overbevolking niet. Er komen altijd nog steeds meer mensen bij door arbeidsmigratie en buitenlandse studenten
Dan nog zijn de prijzen in België niet veel lager dan in Nederland. Dat geldt overigens ook voor Duitsland. De oorzaak is de lage rente waardoor de leencapaciteit toeneemt. Wij hebben al heel lang veel leencapaciteit door de HRA, maar met de lage rente die we nu hebben maakt de HRA geen groot verschil meer met de buurlanden. De huisjesmelker in het bovenstaande artikel heeft gelijk; de prijs wordt bepaald door wat de gek ervoor kan geven en dat drijft de prijs op. Zie het relaas van de oosterburen waar de prijsverhoging van de afgelopen 10 jaar verklaard wordt door rentedaling en inkomensstijging:quote:Op woensdag 26 mei 2021 22:11 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Moet je wel een baan hebben in Nederland, ik begreep dat het in België wel vijf jaar kan duren voordat je een vast contact krijgt en dus een hypotheek kan afsluiten. En dat dat de reden is dat veel juffen uit België nu in Zeeuws Vlaanderen les geven. Ze verdienen meer en kunnen een huis kopen.
Zelfs in een midden-Limburgs plattelandsdorpje betaal je tegenwoordig "gewoon" 1.000 euro huur.quote:Op woensdag 26 mei 2021 21:02 schreef Stepperoller het volgende:
[..]
In Arnhem, Nijmegen, Zwolle en Deventer tik je dat ondertussen gemiddeld genomen ook wel af hoor als je de servicekosten meerekent.
En steden als Leeuwarden ook al, incl. de bijbehorende inkomenseisen. Dus met een middelbaar (start)salaris val je enorm tussen wal en schip.
Kerel, we weten nu wel dat de SGP een hekel heeft aan de EU.quote:Op woensdag 26 mei 2021 21:14 schreef LXIV het volgende:
[..]
Er zijn weinig alternatieven. Je kunt mensen niet kwalijk nemen dat zij zelf de gunstigste deal nemen. Er moet beleid zijn dat het rechttrekt
De reden dat beleggers zich op de huizenmarkt storten is heel specifiek dat er geen rendement met staatsobligaties meer behaald kan worden vanwege het opkoopprogramma van de ECB. Daar gaat dit topic over.quote:Op woensdag 26 mei 2021 22:37 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
Vergeet de overbevolking niet. Er komen altijd nog steeds meer mensen bij door arbeidsmigratie en buitenlandse studenten dan dat er gebouwd wordt.
Afgezien van dat alles hebben die lagere verdisconteringsvoeten de prijzen van assets omhoog gekrikt. Derhalve kloof arm rijk vergroot.quote:Op woensdag 26 mei 2021 19:13 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het punt is dat de markt niet functioneert door een combinatie van overheidingrijpen en niet-overheidsingrijpen. Bij een normale rentevoet van 6% zou de factor arbeid veel belangrijker zijn dan de factor kapitaal.
Ook was het dan voor vermogenden veel aantrekkelijker om staatsobligaties te kopen dan pandjes, met alle gezeur dat daar weer bij hoort.
Wie loopt uiteindelijk het risico van 20 jaar rente vast, toch niet de bank die het contract afsluit met 1.5% rente?quote:Op woensdag 26 mei 2021 23:54 schreef LXIV het volgende:
[..]
De reden dat beleggers zich op de huizenmarkt storten is heel specifiek dat er geen rendement met staatsobligaties meer behaald kan worden vanwege het opkoopprogramma van de ECB. Daar gaat dit topic over.
Dat er nog allerlei andere factoren zijn op de huizenmarkt is waar, maar niet de reden dat die beleggers die huizen kopen. Die doen dat omdat ze geen kant meer op kunnen met hun geld.
Er zijn YTers die dat ook gewoon serieus doenquote:Op woensdag 26 mei 2021 19:37 schreef Stepperoller het volgende:
Gewoon ff in je auto gaan wonen, dan kun je lekker sparen door het gebrek aan woonlasten. /s
Links heb je ook niets aan. Kijk maar naar het linkse Amsterdam wat een zooitje ze er daar van maken.quote:Op woensdag 26 mei 2021 20:38 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dan snap ik al helemaal niet dat ze rechts stemmen
Hoe veilig is het rendement van onbetaalbare huizen, als de huizenprijzen een flinke duikeling maken hebben deze beleggers ook negatieve rendementen.quote:Op woensdag 26 mei 2021 21:40 schreef LXIV het volgende:
[..]
Blijft symptoombestrijding. Kernprobleem is dat de ECB alle staatsobligaties opkoopt zodat er nergens meer veilig rendement te behalen valt.
Anders gaat niemand zich het gedoe van een huurwoning op de hals halen voor een paar centen.
Klopt, maar je overheid heeft geen sterke poten... Hoe kon je anders aan een miljoen huizen te kort.quote:Op donderdag 27 mei 2021 07:22 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Hoe veilig is het rendement van onbetaalbare huizen, als de huizenprijzen een flinke duikeling maken hebben deze beleggers ook negatieve rendementen.
En huurwoningen als er ook daar geneog van zijn kunnen speculanten wel hoofdprijzen proberen te vragen maar zal men weinig huurdere vinden die zich nog een poot laten uitdraaien.
1000 euro is tegenwoordig een koopje als je niet in Oost-Groningen wil huren.quote:Op woensdag 26 mei 2021 19:34 schreef LXIV het volgende:
[..]
1000 euro huur is natuurlijk waanzin. Dat ben ik aan hypotheek nog niet kwijt. Let wel, ik ben dus juist voor het bieden van kansen aan jongeren om te kopen en tegen speculatie op de huizenmarkt. Etto trouwens ook.
Bij rendement gaat het meestal om de lange termijn en dan is vastgoed wel veilig denk ik. En allicht profijtelijker dan sparen bij die fijne INGquote:Op donderdag 27 mei 2021 07:22 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Hoe veilig is het rendement van onbetaalbare huizen, als de huizenprijzen een flinke duikeling maken hebben deze beleggers ook negatieve rendementen.
En huurwoningen als er ook daar geneog van zijn kunnen speculanten wel hoofdprijzen proberen te vragen maar zal men weinig huurdere vinden die zich nog een poot laten uitdraaien.
Het is niet gezond. In 2017 huidige woning als doorstromer gekocht voor 290.000. Vier jaar later worden identieke woningen (waarbij je echt nog moet verbouwen) verkocht voor 460.000. We hebben het hier over tussenwoningen / rijtjeshuizen, niks bijzonders...geen oprit, geen 150m2 plus...quote:Op woensdag 26 mei 2021 22:01 schreef Ronald het volgende:
Net nog ff gezocht op funda tussen 4 en 4,5 ton in Enschede. Een bedrag dat wij als door-stromers zouden kunnen betalen, maar zelfs dan is het aanbod minimaal en heel droevig.
Mensen die niet op vakantie gaan en geen iPhone hebben, volgens sommigen hier.quote:Op donderdag 27 mei 2021 09:13 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Het is niet gezond. In 2017 huidige woning als doorstromer gekocht voor 290.000. Vier jaar later worden identieke woningen (waarbij je echt nog moet verbouwen) verkocht voor 460.000. We hebben het hier over tussenwoningen / rijtjeshuizen, niks bijzonders...geen oprit, geen 150m2 plus...
Daar valt voor een buitenstaander niet tegenop te sparen: wie raapt er in 4 jaar tijd even 170.000 euro bij elkaar?
En het probleem als je daarop maatregelen neemt is het weer zo dat je de mensen die nu net een huis hebben gekocht daar veel harder op pakt dan de belegger die iedereen een poot uitwringt.quote:Op donderdag 27 mei 2021 09:13 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Het is niet gezond. In 2017 huidige woning als doorstromer gekocht voor 290.000. Vier jaar later worden identieke woningen (waarbij je echt nog moet verbouwen) verkocht voor 460.000. We hebben het hier over tussenwoningen / rijtjeshuizen, niks bijzonders...geen oprit, geen 150m2 plus...
Daar valt voor een buitenstaander niet tegenop te sparen: wie raapt er in 4 jaar tijd even 170.000 euro bij elkaar?
Mijn advies aan net afgestudeerden is: "Koop niet gelijk een auto, maar los eerst zoveel mogelijk af, want je bent nu nog niet aan een hogere levensstandaard gewend".quote:Op woensdag 26 mei 2021 21:21 schreef Momo het volgende:
Stel je verdiend als alleenstaande nu 40.000 per jaar (net iets boven modaal). Je hebt een studieschuld van 20.000 (wat je snel hebt door nieuwe leenstelsel, zelfs als je erbij werkt). Dan mag je ongeveer 140.000 hypotheek krijgen nu. https://www.abnamro.nl/nl(...)theek-berekenen.html
Dan hadden ze nu gemakkelijk een huis kunnen kopen ja. Als ze 10 jaar geleden geen auto hadden gekocht.quote:Op donderdag 27 mei 2021 09:27 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Mijn advies aan net afgestudeerden is: "Koop niet gelijk een auto, maar los eerst zoveel mogelijk af, want je bent nu nog niet aan een hogere levensstandaard gewend".
Jaja, alsof de vrije markt enkel wegens een QE beleid dat door ECB gecoördineerd wordt (en door centrale banken van lidstaten uitgevoerd) , dat jaarlijks hooguit een paar tiental miljard opkoopacties van voornl. obligaties van de eigen overheden betreft, opeens wereldwijd zo laag staat..quote:Op woensdag 26 mei 2021 19:07 schreef LXIV het volgende:
[..]
Als de monetaire markt vrijgelaten zou worden dan stond de rente positief. Het is ook de combinatie van enerzijds zeer drastisch overheidsingrijpen (ECB) op de financiele markten, en laissez-fair kapitalisme op de binnenlandse huizenmarkt.
Ik heb geen auto en nog niet echt op vakantie geweest sinds dat ik afgestuurd ben. Niet dat je daar echt los op kan gaan als je vaste lasten 2100 euro zijn.quote:Op donderdag 27 mei 2021 09:27 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Mijn advies aan net afgestudeerden is: "Koop niet gelijk een auto, maar los eerst zoveel mogelijk af, want je bent nu nog niet aan een hogere levensstandaard gewend".
Nee, dit kan niet.quote:Op donderdag 27 mei 2021 09:27 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Mijn advies aan net afgestudeerden is: "Koop niet gelijk een auto, maar los eerst zoveel mogelijk af, want je bent nu nog niet aan een hogere levensstandaard gewend".
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |