Op een gegeven moment wordt het ook een wat potsierlijke discussie over wat nu nog 'vrijheid' is. Van die kranten zoals de Mail die 21 juni al tot 'Freedom Day' hadden gebombardeerd en dat nu uitgesteld zien worden. Ik vraag me af in hoeverre mensen zich nu nog echt in hun vrijheid beperkt voelen. Begrijp me niet verkeerd, mondkapjesplicht en social-distancing hier en in het Vervelend Koninkrijk is natuurlijk superkut, maar goed dan moet je er maar een sport van maken om dat een beetje te saboteren.quote:Op maandag 14 juni 2021 23:22 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Ik moet zeggen dat, afgezien van mondkapjes, iedereen zijn gang gaat. Afgelopen weekend naar Wales geweest, en op de camping werd bij bordjes aangegeven dat je binnen je mondkapje op moest als je geen 2m afstand kon houden. De pub waar we aten hadden het nog nooit zo druk gehad, een andere pub de volgende dag waar we wilden eten hield 50% bezetting aan, niet vanwege regels, maar omdat ze niet meer personeel kunnen vinden. Dat hebben we inmiddels al een paar keer gezien. Mensen hebben banen elders gevonden, en komen nu niet ineens terug. Maar je zou zeggen dat er veel vakantiewerkers beschikbaar komen als de scholen en uni's afgelopen zijn.
Ik geef verder vrijwel gewoon les, ga elke dag naar mijn werk (al ben ik nog wel een van de weinigen), we nodigen mensen bij ons thuis uit, hebben tuinfeestjes bij anderen, en ik zie meer en meer mensen zonder mondkapjes in winkels.
Een paar weken langer zoals het nu is, heeft eigenlijk weinig invloed op mijn eigen leven. Het zijn op dit moment vooral nachtclubs en bioscopen en anderen die nog niet op volle capaciteit kunnen draaien die geraakt worden. De pubs hebben vooral veel grotere terrassen nu, en overal staan tenten en bouwsels zodat je droog (of uit de zon) kunt zitten.
this post didn't age wellquote:Op donderdag 3 juni 2021 00:06 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Exact.
Maar als je BoJo bent, wil je ook vooral niet een week later dan je " genoemde datum" openen. Al zei je " data not dates" etc, dat is en blijft een afgang. En dat is het ergste voor politici.
Dus als die ellende wel gewoon geod te handelen is in de ziekenhuizen, zal er geen haar op BoJo's hoofd zijn die overweegt om het uit te stellen. Hij is namelijk een goede politicus AFAIK
Dat is toch wel een flinke stijging.quote:UK reports 9,055 new cases – highest daily total since February
The UK has reported its highest daily total of new coronavirus infections since February, adding to signs that a new, more infectious variant of the disease first found in India is spreading.
The government reported a further 9,055 cases today, the highest since 25 February, and up by almost a fifth compared to a day earlier.
This week, the UK delayed plans to lift most remaining Covid-19 restrictions by a month, saying the extra time would be used to speed up Britain’s vaccination programme - already one of the world’s furthest advanced.
The UK recorded another nine deaths within 28 days of a positive Covid-19 test.
Is het redelijk te veronderstellen dat het hier voornamelijk gevaccineerden betreft?quote:Op woensdag 16 juni 2021 18:46 schreef beantherio het volgende:
Van The Guardian:
UK reports 9,055 new cases – highest daily total since February
Dat is toch wel een flinke stijging.
Het is niet ondenkbaar dat de Delta variant een regelrecht gevolg is van deze lange tussen periode.quote:Op donderdag 17 juni 2021 09:45 schreef Nielsch het volgende:
zoals ik het begrepen heb zijn er verschillende omstandigheden die bijdragen aan de verspreiding van de delta-variant in het VK:
- Veel Britten zijn op dit moment 'enkel'-gevaccineerd. Het VK heeft ervoor gekozen om eerst zoveel mogelijk volwassenen 1x te vaccineren. Daardoor is de periode tussen prik 1 en 2 (veel) langer dan bijvoorbeeld in Nederland.
Nee, een heel groot deel van de besmettingen zijn tieners, en jongeren die nog niet, of pas heel recentelijk gevaccineerd zijn. Deze data is al wat ouder, voordat men echt begon met vaccineren <30, en 2/3 van besmettingen was bij mensen <30. https://www.brighton-hove(...)case-rates-trend-agequote:Op donderdag 17 juni 2021 00:45 schreef Za het volgende:
[..]
Is het redelijk te veronderstellen dat het hier voornamelijk gevaccineerden betreft?
Mensen met scepsis jegens het vaccin zullen mogelijk ook scepsis hebben jegens de PCR test, itt de gevaccineerden met een rotsvast vertrouwen in de wetenschap?
Idd, schijnbaar zijn de symptomen bij de Indiase variant, in volgorde van voorkomen:quote:Op donderdag 17 juni 2021 09:45 schreef Nielsch het volgende:
zoals ik het begrepen heb zijn er verschillende omstandigheden die bijdragen aan de verspreiding van de delta-variant in het VK:
- Veel Britten zijn op dit moment 'enkel'-gevaccineerd. Het VK heeft ervoor gekozen om eerst zoveel mogelijk volwassenen 1x te vaccineren. Daardoor is de periode tussen prik 1 en 2 (veel) langer dan bijvoorbeeld in Nederland. Het schijnt dat 1 prik niet heel effectief is tegen de delta-variant, in tegenstelling tot 2 prikken waarbij de effectiviteit een stuk groter wordt
- De delta-variant start meer als een licht verkoudheidje dan als een vervelende griep. Daardoor blijven mensen toch langer elkaar zijn dan eigenlijk verstandig is. "ach, het is wellicht hooikoorts, daar heb ik wel vaker last van".
- Sowieso zijn er de laatste tijd veel versoepelingen geweest in het VK, wat net als in NL toch zal bijdragen aan nieuwe uitbraken.
Overigens zullen uitbraken gewoon blijven komen, ook in NL. Vaccineren gaat namelijk niet de besmettingen zelf tegen, maar de klachten en de ziekteverschijnselen. Op termijn zijn nieuwsberichten over uitbraken en dagcijfers over het aantal geïnfecteerden niet heel relevant meer zolang de ziekenhuiscijfers gewoon laag blijven.
Dan was het niet uit India gekomen...En het is niet een keer uit India naar de UK gekomen, maar honderden keren. Het is bij honderden mensen vastgesteld die een recente reisgeschiedenis vanuit India hadden.quote:Op donderdag 17 juni 2021 11:12 schreef Za het volgende:
[..]
Het is niet ondenkbaar dat de Delta variant een regelrecht gevolg is van deze lange tussen periode.
Infection levels rising in younger adults up to 34 years old, and those aged 50 to 69 years old.quote:Op donderdag 17 juni 2021 11:40 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Nee, een heel groot deel van de besmettingen zijn tieners, en jongeren die nog niet, of pas heel recentelijk gevaccineerd zijn. Deze data is al wat ouder, voordat men echt begon met vaccineren <30, en 2/3 van besmettingen was bij mensen <30. https://www.brighton-hove(...)case-rates-trend-age
Scholen en unis zijn open zonder restricties, dus daar gaat het virus ook makkelijk rond op dit moment. Veel ongevaccineerden met veel nauw contact.
Dat kan, maar de mate van uitbraak zal een regelrecht gevolg kunnen zijn van de lange tussen periode tussen de 2 shots.quote:Op donderdag 17 juni 2021 11:45 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Dan was het niet uit India gekomen...En het is niet een keer uit India naar de UK gekomen, maar honderden keren. Het is bij honderden mensen vastgesteld die een recente reisgeschiedenis vanuit India hadden.
Ik denk niet dat de delta variant is ontstaan in mensen die 1x gevaccineerd waren, dan zou het aannemelijker zijn dat de variant een stuk minder gevoelig zou zijn voor de vaccins. Maar het is wel het risico wat men nu loopt, dat het virus zich weet te repliceren in mensen die door vaccins opgewekte antistoffen hebben. Dat is een ideale voedingsbodem om een variant te kweken die juist ongevoelig is voor die antistoffen. Op zich is de kans dat dat in een persoon gebeurd heel klein, maar dat gebeurd nu wel in veel mensen, en dat maakt het wel risky.quote:Op donderdag 17 juni 2021 12:38 schreef Za het volgende:
[..]
Dat kan, maar de mate van uitbraak zal een regelrecht gevolg kunnen zijn van de lange tussen periode tussen de 2 shots.
Plus is het niet ondenkbaar dat een Deltavariant gewoon elders ontstaat, B.1.1.7 is ook niet exusief voor de UK hoewel daar voor het eerst gesequenced en dominant.
quote:Op donderdag 17 juni 2021 12:59 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Dat het meer en meer bij gevaccineerden komt lijkt me duidelijk, maar ook bij 50-59 zijn het er redelijk wat die niet gevaccineerd zijn. Maar om tot 1500 opnames van gevaccineerden per dag te komen moet je wel heel veel cases hebben, aangezien de vaccins daar erg goed (>95%) tegen werken, ondanks dat de variant blijkbaar wel ongeveer 2x zo vaak tot opname leidt (onder ongevaccineerden). Onder ongevaccineerden is dat misschien 10% bij deze variant (en dat is een hoge schatting), onder gevaccineerden moet dat dus een stuk lager zijn, dan zou je meer dan 100.000 cases per dag moeten hebben om tot zoveel opnames van gevaccineerden te komen. Lijkt me sterk, en zal een voorspelling van een worst case scenario zijn lijkt me (die er moeten zijn, en waar je rekening mee moet houden, maar dat zijn doorgaans ook weer niet de meest realistische).
Uit welk rapport heb je die figuur? Ben wel benieuwd, linkje?
Er ging in India ook al een variant rond die ook diezelfde mutatie met de SA variant deelde. Maar blijkbaar is die niet zo besmettelijk en die grijpt dus niet zo om zich heen.quote:Op donderdag 17 juni 2021 13:26 schreef jcdragon het volgende:
Delta Plus Variant
https://www.independent.c(...)lained-b1866153.html
Thanks @Za In de laatste figuren lijkt de max aantal opnames van gevaccineerden rond de 750 te worden geschat? Maar dat is een eerste indruk, verder nog niet doorgelezen. Zal het eens lezen vanavond!quote:Op donderdag 17 juni 2021 13:10 schreef Za het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
https://www.google.com/ur(...)dU7vQZJ6OM0mQdRU-NE_
11.007 vandaag, wekelijkse toename nog wel een stuk lager dan vorige week (~33% tegenover 50%+). In Bolton is het aantal mensen in het ziekenhuis nauwelijks gestegen tussen 8 en 15 juni, van 39 naar 42 (en op 27 mei lagen er 49).quote:Op woensdag 16 juni 2021 23:31 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Inderdaad, maar nog steeds onder de 10k, al denk ik dat die morgen of overmorgen wel gehaald wordt. Toch neemt de wekelijkse groei af, is die ziekenhuisbezetting relatief nog lager dan Nederland (~1000 op 56 miljoen vs ~600 op 17 miljoen) en de opnames ongeveer vergelijkbaar. Oftewel, in UK daalde men naar een veel lager niveau dan men nu in NL heeft, toch liet men maatregelen nog niet los, had men dat wel gedaan dan waren we nu denk ik alweer in een flinke golf beland. En ondanks dat de Indiase variant zich als een olievlek aan het verspreiden is, lijkt de wekelijkse groei dus al af te nemen, en toename in overledenen was vandaag precies 0% (en ook het aantal overledenen ligt over de afgelopen 7 dagen relatief onder dat van NL).
https://www.theboltonnews(...)g-deprived-areas-uk/quote:BOLTON: New ‘prosperity index’ ranks Bolton as among the most deprived areas of UK
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |