Horrortulp met babylijkjequote:Op vrijdag 7 mei 2021 09:42 schreef sigme het volgende:
[..]
Ze wordt steeds bloederiger:
[ afbeelding ] [ afbeelding ] [ afbeelding ]
De laatste is van vandaag, de eerste vier dagen geleden.
Ben heel benieuwd wat er gaat gebeuren als ze open gaat. Ik denk dat er een babylijkje in ligt
Och, wat jammer!quote:
Ligt er nogal aan wat je wil zaaien.quote:Op vrijdag 7 mei 2021 16:57 schreef AnneX het volgende:
Buiten zaaien is pas na IJsheiligen toch. Half mei dit jaar.
Grappig, zou nooit op het idee komen om rotsplantjes te zaaien.quote:Op vrijdag 7 mei 2021 19:07 schreef Dagoduck het volgende:
Een deel van wat ik op koningsdag heb gezaaid (rotsplantjes) komt al op. Leuk om te zien.Ben benieuwd.
Zijn niet van die vetplantjes trouwens. Gewoon een mix van plantjes met bloemen, rotstuinmengsel ofzo.quote:Op vrijdag 7 mei 2021 19:52 schreef AnneX het volgende:
Grappig, zou nooit op het idee komen om rotsplantjes te zaaien. my bad.
Aaaaha…op die manierquote:Op vrijdag 7 mei 2021 21:57 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Zijn niet van die vetplantjes trouwens. Gewoon een mix van plantjes met bloemen, rotstuinmengsel ofzo.
Heb ze tussen in voegen gezaaid.
quote:Op vrijdag 7 mei 2021 09:38 schreef sigme het volgende:
[..]
Ik heb horrortulpen:
[ afbeelding ]
en gewone tulpen:
[ afbeelding ]
Ik graaf nooit bollen uit, veel te lui voor. Meestal worden de tulpen dan ieder jaar een beetje kleiner (minder hoog), totdat ze op een gegeven moment geen bloem meer maken maar enkel nog wat loof.
Ik plant wel nieuwe
Bedankt voor jullie reacties!quote:Op vrijdag 7 mei 2021 10:10 schreef SV-tje het volgende:
[..]
Hier heeft de vorige bewoner bollen (oa tulpen) gepland (dat is uiterlijk herfst 2017 geweest maar misschien al eerder) en ieder jaar wordt ik weer verrast door de bloemen.
Nou ja, dat is dus nou ook precies nét het verschil tussen botanische tulp en cultivar.quote:Op zaterdag 8 mei 2021 07:11 schreef AnneX het volgende:
Afgelopen najaar plantten we 1900 botanische tulpjes ()
quote:De meeste botanische of wilde tulpen zijn inheems in de bergketens van de Himalaya. Het zijn oorspronkelijk bergplanten. Dat verklaart het groeiseizoen: 3 maanden groeien, bloeien, energie opdoen voor het volgende seizoen en verdrogen, en dan valt de nieuwe sneeuw alweer. Om aantrekkelijk te zijn voor de insecten hebben ze vaak felle kleuren. Vanuit de Himalaya is ze in de Turkse tuinen terecht gekomen. Er zijn ongeveer 90 soorten en er wordt nog steeds gezocht naar nieuwe soorten. Omdat ze kleiner zijn dan andere tulpen worden ze ook wel wilde of dwerg tulpen genoemd. De voorouders zijn nog duidelijk te herkennen. Ook wordt ze wel eens de luiemanstulp genoemd, omdat ze in de grond kan blijven staan. Eens geplant daarna altijd feest.
https://www.allesoverbloe(...)sen/botanische-tulp/
Niet alles maar het ontwerp is elk jaar anders. Om die nieuwe bollen te planten moeten de oude bollen er wel uit.quote:Op zaterdag 8 mei 2021 07:11 schreef AnneX het volgende:
Zouden ze dat op de Keukenhof doen? Al die bollen opgraven?
Ik zie net dat krokussen ook neigingen hebben tot verwilderenquote:Op zaterdag 8 mei 2021 07:48 schreef Vanyel het volgende:
Daarom alleen verwilderende bollen hier. Hoef je niet op te graven en nemen vanzelf je tuin over.
Als je geduld hebt.
Echt iets voor mij!quote:Op zaterdag 8 mei 2021 07:48 schreef Vanyel het volgende:
Daarom alleen verwilderende bollen hier. Hoef je niet op te graven en nemen vanzelf je tuin over.
Als je geduld hebt.
Inderdaad. @miss_sly, het loont om je tevoren even in te lezen over hoe iets ontkiemt. Het ene zaad heeft warmte nodig, het andere kou en sommig zaad een combinatie van beide. Maar je kunt natuurlijk ook gewoon de instructie volgen.quote:
Luiemanstulp, alsof ze mij in gedachten hadden toen ze de bijnaam verzonnen.quote:Op zaterdag 8 mei 2021 07:32 schreef sigme het volgende:
[..]
Nou ja, dat is dus nou ook precies nét het verschil tussen botanische tulp en cultivar.
Botanische tulpen graaf je niet op
[..]
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |