SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Nederland:
• RIVM Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu - actuele informatie
• Covid dashboard
• Voor de dagrapporten van ziekenhuisopnames: MedischInfo
• Zie ook BD Dataplan voor allerlei cijfers en statistieken, bv. per veiligheidsregio of gemeente
• Reconstructie NRC: Hoe Nederland de controle verloor
• Reconstructie NRC: Het testbeleid van de minister: te laat, te traag en niet goed doordacht
• Reconstructie Volkskrant: Een jaar in het voetspoor van vijf OMT-leden
• De Groene: Hoe Nederland werd overvallen door het virus
• De Groene: 'We moeten een coronageneraal hebben'
• Coronabeeld: Vaccinatie in beeld
• SignaalWaarde: wekelijkse podcast over coronastatistiek en coronacijfers
Internationaal:
• ECDC European Centre for Disease Prevention and Control
• WHO World Health Organisation
• Overzicht WHO
• Overzicht Worldometers
• Overzicht BNO News
• Spreadsheet met cijfers die user joyvke tot 15apr20 bijhield
• Wikipedia
• Dhr.John Campbell met een dagelijkse update
• Dit doet corona met je, als je pech hebt.
Wetenschap:
• Alle artikelen over Covid zijn gratis te lezen op de financial times
• Wetenschappelijk Covid19 HUB voor publicaties (dus voor wetenschappelijk geinteresseerden)
• Universiteitsindex Leiden
• De wetenschappelijke basis achter het Nederlandse coronabeleid (RIVM)
• Artikelen over effect van maatregelen zoals restaurants, winkels, scholen sluiten etc.:
Nature1,Nature2,JKMS,The Lancet,Science Magazine
• Artikelen over (niet-)medische mondkapjes:
University of Tokyo,PubMed/
Vaccinaties :quote:#Vaccinatie
➡️ Half april: 4 mln 💉
👉 meeste 80+ en mensen met hoog medisch risico
➡️ Begin mei: ruim 5 mln 💉
👉 70+
👉 half mei: 60+
➡️ Begin juni: 11 mln 💉
👉 juni: 50+/40+/30+
👉 juni/juli: 20+
➡️ Begin juli: iedereen die wil een 1e prik, 2/3 geheel gevaccineerd
https://t.co/nFVLkcHMAS
• https://ourworldindata.org/covid-vaccinations
• Hugo de Jonge heeft gezegd dat wij in Nederland 8 januari beginnen met vaccinaties
• Volgorde vaccinaties Nederland (voorlopig?)
• Coronavirus Vaccine Tracker
• Vaccinatie tegen het coronavirus - Rijksoverheid
• Bestelde vacccins door Nederland (wanneer)
• Bestelde vacccins door Nederland (financieel)
• Wetenschappelijk onderzoek van resultaten bij deze vaccins:
Phase 1/2 Study Pfizer, Phase 1/2 Study Pfizer,Phase 2/3 Pfizer
Phase 1 Moderna,Phase 3 Moderna
Phase 1/2 Oxford,Phase 2/3 Oxford
• Hier de protocollen van:
Oxford/AstraZeneca, Pfizer, Moderna en Johnson&Johnson (Janssen).
Oversterfte met als oorzaak griep (2018) en Covid-19 (2020/2021)
Heb ik covid, verkoudheid of griep? (laat je sowieso testen!)SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dagcijfers :
• RIVM deelt alleen weekcijfers op dinsdag, al updaten ze wel hun database elke dag om 15:15
• Op twitter zijn er een aantal mensen gelukkig die grafieken en kaartjes maken van de dagcijfers, ziekenhuiscijfers, mobiliteit, verpleeghuizen etc. hier zijn er een aantal
• Thom-Ivar voor dagcijfers en kaartjes elke dag op provincie en gemeente
• Yorick Bleijenberg voor ziekenhuiscijfers, verpleeghuiscijfers, mobiliteitsplaatjes, nivel peildata, verdeling naar leeftijd etc.
• Edwin Veldhuizen voor snelle dagcijfers naar gemeente
• Marino van Zelst voor de snelste landelijke cijfers elke dag en wetenschappelijke duiding
• 𝓢tephan Okhuijsen de man achter Datagraver, met databases voor coronacijfers
• Corona-patiënten op de Nederlandse IC's lcps
• Stichting NICE: Huidige ziekenhuisopnames(en IC-opnames)
• Uitleg verschillende manieren van tellen van LCPS, RIVM, NICE
• Datagraver, zelf grafieken maken
Gedragsregels in dit topic:
• Dit is een serieus subforum, ONZ is een deur verder
• Bij nieuws: graag een bron
• Geen opruiende berichten
• Speel de bal, niet de persoon.
• Geen termen als muilkorven/deugers/wappies etc.
• WO2 referenties zijn niet grappig
• Volg de aanwijzingen van de moderatie op
• Ga niet teveel off-topic of op sc modus
• Geen "grappige" gifjes, hond2.gif mag van zijn baasje niet buiten de spoiler in de OP
Gelieve Trouw, NRC en Volkskrant niet geheel te citeren. Een link en de header (dat dik gedrukte deel) mag wel. Of zeg het in je eigen woorden, met een link erbij.![]()
Kost je maandenlange voorbereiding, om vervolgens eenmalig een evenement te kunnen organiseren.quote:Op zondag 18 april 2021 12:07 schreef raptorix het volgende:
[..]
Het is maar een voorbeeld, je kunt de bioscopen tijdelijk vergunnen verlenen buiten hun business om, een evenement zoals de Parade of Oerol om maar wat te noemen, genoeg plek waar dat op veilige manier kan.
Oh wacht, sorry, die maanden hadden we nietquote:Op zondag 18 april 2021 12:09 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Kost je maandenlange voorbereiding, om vervolgens eenmalig een evenement te kunnen organiseren.
Creatief denken is leuk, realistisch denken ook belangrijk.
Ja en nul euro is minder. Niet doen dus. Zou een zeer vreemde realiteit zijn als een bioscoop in juli maar op 10% mag draaien, wanneer men massaal is gevaccineerd.quote:
Ik ben nog sceptisch, of de vaccinatiecijfers op waarheid berusten, en niet te optimistisch te worden ingeschat.quote:Op zondag 18 april 2021 12:10 schreef DireStraits7 het volgende:
Ondertussen is Nederland (weer) één van de snelste jongetje van de klas:
[ afbeelding ]
En t/m juli nog maar even twee maanden dicht?quote:Op zondag 18 april 2021 12:11 schreef Cynicio het volgende:
[..]
Ja en nul euro is minder. Niet doen dus. Zou een zeer vreemde realiteit zijn als een bioscoop in juli maar op 10% mag draaien, wanneer men massaal is gevaccineerd.
Ik niet, het is ook niet zo vreemd, elk EU land krijgt naar ratio van bewoners vaccins, dus op het moment dat je alles wegprikt richting je voorraad dan kom je van zelf op het zelfde percentage.quote:Op zondag 18 april 2021 12:11 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Ik ben nog sceptisch, of de vaccinatiecijfers op waarheid berusten, en niet te optimistisch te worden ingeschat.
Mensen onder de 50 zijn geen risicogeval.quote:Op zondag 18 april 2021 11:42 schreef Gia het volgende:
[..]
Stoor me ook aan de mensen die hun kinderen thuis houden, omdat ze zelf een risicogeval zijn.
Vind dat tamelijk overdreven. Ik blijf ook thuis, doe zelf geen boodschappen, vermijd anderen zoveel mogelijk. Maar mijn zoon gaat gewoon werken.
Zou misschien wel rendabeler zijn ja. Je kan beter dicht zijn dan af en toe een kruimel toegeworpen krijgen. Zou ik zelf jammer vinden want ik ga graag naar de bioscoop.quote:Op zondag 18 april 2021 12:12 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
En t/m juli nog maar even twee maanden dicht?
Een heel stuk lager, geen is te sterk uitgedrukt.quote:Op zondag 18 april 2021 12:13 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Mensen onder de 50 zijn geen risicogeval.
nee, absoluut niet. Wat denk van mensen die in de zorg werken en zorg moeten dragen voor zwakkeren en zieken in de samenleving?. Voor de zorgverleners is de vaccinatieplicht een goed discussie punt.quote:Op zondag 18 april 2021 10:11 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Jij bepaalt niet voor een ander wat een bullshit reden is.
Mensen die voor een vaccinatieplicht zijn zijn een gevaar voor de volksgezondheid.
Daarnaast hebben bioscopen een erg goede financiële dekking, dat zijn vrijwel allemaal grote concerns die goedkoop kunnen lenen op dit moment.quote:Op zondag 18 april 2021 12:14 schreef Cynicio het volgende:
[..]
Zou misschien wel rendabeler zijn ja. Je kan beter dicht zijn dan af en toe een kruimel toegeworpen krijgen. Zou ik zelf jammer vinden want ik ga graag naar de bioscoop.
Een plicht waarbij een overheid gaat bepalen dat je iets in je lichaam stopt is nooit een goed discussiepunt.quote:Op zondag 18 april 2021 12:15 schreef THEFXR het volgende:
[..]
nee, absoluut niet. Wat denk van mensen die in de zorg werken en zorg moeten dragen voor zwakkeren en zieken in de samenleving?. Voor de zorgverleners is de vaccinatieplicht een goed discussie punt.
Tenzij een autoimmuunziekte, maar een klein risico lopen is niet hetzelfde als 'risicogeval' zijn.quote:Op zondag 18 april 2021 12:14 schreef raptorix het volgende:
[..]
Een heel stuk lager, geen is te sterk uitgedrukt.
Met alle global warming weet je dat maar nooitquote:Op zondag 18 april 2021 12:14 schreef tja77 het volgende:
[..]
Malaria (en Zika evenmin) kan toch geen voet aan de grond krijgen in Nederland?
Ik pakte expres deze voorbeelden en zal uitleggeb waaromquote:Op zondag 18 april 2021 11:56 schreef la_perle_rouge het volgende: [..] Tbc wordt veroorzaakt door een bacterie en wordt met anti-biotica effectief bestreden. In WestEuropa komt het nog maar zelden voor (o.a. Doordat niemand meer besmette melk drinkt) zelden voor, maar zodra er een geval bij een dokter binnenkomt, wordt er contactonderzoek en bevolkingsonderzoek in de omgeving gedaan, de Mantoux. En je bent verplicht daaraan mee te werken. Vroeger moest iedereen die in het onderwijs werkte jaarlijks zo’n krasje op de arm laten zetten om te controleren of je tbc-vrij was. Dat was hartstikke verplicht, weigering was ontslag. Op die manier werden haarden effectief opgespoord en ingedamd. Daar is men in 1979 of zo mee gestopt, omdat er al een paar jaar geen gevallen meer gevonden werden. Er is dus bescherming! Malaria is een parasiet. Deze wordt niet van mens op mens overgedragen. Als je naar een malaria-gebied wil, is dat je eigen keuze. Je kan dan 6 weken vtv beginnen met het innemen van een medicijn of je zelf ter plekke beschermen met een muskietennet. Het is een vervelende ziekte, maar een pandemie is onmogelijk, voor een pandemie moeten mensen elkaar aansteken en niet middels een in Nederland (nog) niet voorkomende mug/tussengastheer. Malaria is dus per definitie geen infectieziekte. In Nederland bescherming organiseren voor een niet-besmettelijke tropische ziekte komt mij onzinnig voor.
Zonder plicht tot nemen van medicatie, en wel met bescherming. De oorzaak werd hier heel effectief aangepakt, proportioneel voor de context en situatie.quote:In Nederland werd malaria veroorzaakt door P. vivax en P. malariae. In de periode 1945-1955 werd malaria in Nederland uitgeroeid door effectieve behandeling van patiënten met chloroquine en bestrijding van muggen met DDT. Het laatste autochtone geval van malaria werd in 1959 geregistreerd en in 1970 kreeg Nederland door de Wereld Gezondheids Organisatie als een van de laatste landen in Europa het predicaat 'Malaria vrij'.
Als de temperatuur blijft stijgen is dat gevaar er wel, daarnaast heeft Nederland best een goed systeem voor dit soort beesten, veel slootjes, vijvertjes, etc.quote:Op zondag 18 april 2021 12:14 schreef tja77 het volgende:
[..]
Malaria (en Zika evenmin) kan toch geen voet aan de grond krijgen in Nederland?
Ik vind het wel apart dat familie van mijn vrouw bijna allemaal is ingeënt is, de groep 40+ in ieder geval, in het arme Uruguay. Maar familie dat we hebben in Duitsland, Nederland en Zwitserland nog niemand, enkel twee die in de zorg werken. Heel Europa heeft er een potje van gemaaktquote:Op zondag 18 april 2021 12:11 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Ik ben nog sceptisch, of de vaccinatiecijfers op waarheid berusten, en niet te optimistisch te worden ingeschat.
Geen zou ik niet willen zeggen, de opnames beginnen vanaf 40 al hoger te worden.quote:Op zondag 18 april 2021 12:13 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Mensen onder de 50 zijn geen risicogeval.
Vergeet ook niet dat ze vaak laaggeschoold werk verrichten waarbij ze op hun werkplek nauw contact hebben met massaal in containers "gehuisveste" oost-Europese werknemers. Intensieve menshouderij, what could possibly go wrong?quote:Op zondag 18 april 2021 11:48 schreef raptorix het volgende:
Overigens voorspel ik de komende weken een drama onder allochtonen dankzij het compleet falende beleid van Hugo, die laten zich namelijk massaal niet vaccineren en denken nog steeds dat ze binnen moeten blijven, lekker kinderen op bezoek de komende tijd, slechte gezondheid, slechte ventilatie, een ramp die je kon aan zien komen.
Wet van de remmende voorsprong, overigens zijn Chili en Uruguay helemaal niet zulke gekke landen, Chili is op veel gebieden een voorbeeld voor prima Libertarische ideeën.quote:Op zondag 18 april 2021 12:18 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Ik vind het wel apart dat familie van mijn vrouw bijna allemaal is ingeënt is, de groep 40+ in ieder geval, in het arme Uruguay. Maar familie dat we hebben in Duitsland, Nederland en Zwitserland nog niemand, enkel twee die in de zorg werken. Heel Europa heeft er een potje van gemaakt
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |