Meeste winkels waren gewoon nog open hoor (er waren wel winkelketens die zelf besloten even dicht te gaan). En tijdens de eerste golf was de horeca iets meer dan 2 maanden dicht, terwijl dat nu al richting de 7 maanden gaat.quote:Op vrijdag 16 april 2021 14:48 schreef Tijn het volgende:
[..]
De tweede golf duurt inderdaad aanzienlijk langer dan de eerste, maar vorig jaar rond deze tijd was ook alles dicht, hoor.
Dit.quote:Op vrijdag 16 april 2021 14:47 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Klopt, maar dat stralen ze nog niet uit met :
- Halfslachtige versoepelingen
- Routekaarten die na paar dagen al achterhaald zijn
- Continue verlengen van de avondklok
- 1 Miljard kostende pilot toegangstesten
- Mogelijke wet voor verplichte toegangstesten
- 2,5 Miljoen kostende fieldlabs
- AZ beleid wat haaks staat op EMA/CBG
- etc etc.
Ja. Dat tezamen met de enorm goede cijfers qua sterfte en besmettingen onder 75-80+. Bewijs dat het vaccineren gewoon werkt. Het gaat te traag, maar we gaan er wel komen.quote:Op vrijdag 16 april 2021 14:48 schreef Cynicio het volgende:
[..]
Wat mijn optimisme op de been houdt zijn de beelden uit het VK en Israël. Die laten zien dat vaccinatie op termijn gewoon werkt. Ook hier gaan de "pubs" weer open, al is het met een significante vertraging t.o.v. het VK.
Dat zeg ik, de tweede golf duurt langer dan de eerste. En het is waar dat de winkels toen niet dicht waren. Maar de scholen dan weer wel.quote:Op vrijdag 16 april 2021 14:51 schreef Sherlock_Holmes het volgende:
[..]
Meeste winkels waren gewoon nog open hoor (er waren wel winkelketens die zelf besloten even dicht te gaan). En tijdens de eerste golf was de horeca iets meer dan 2 maanden dicht, terwijl dat nu al richting de 7 maanden gaat.
Wat dat betreft is 'nu' echt zo kansloos. Terwijl je al een jaar de tijd hebt om voorwaarden te verzinnen waaronder wel alles open kan en de maatschappij niet zo'n grote schade wordt toegebracht.quote:Op vrijdag 16 april 2021 14:51 schreef Sherlock_Holmes het volgende:
[..]
Meeste winkels waren gewoon nog open hoor (er waren wel winkelketens die zelf besloten even dicht te gaan). En tijdens de eerste golf was de horeca iets meer dan 2 maanden dicht, terwijl dat nu al richting de 7 maanden gaat.
Amen.quote:Op vrijdag 16 april 2021 14:51 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Je zou verwachten dat de focus vooral zou liggen op ''prikken, prikken, prikken'' als ze zelf in zouden schatten dat we er in de zomer dan grotendeels vanaf zijn. Ze gaan echt geen 1 miljard uitgeven voor een paar maandjes.
In plaats daarvan komen ze niet voor niets opeens met een enorme focus op die testmaatschappij. Leuk dat ze dat doen, maar dat was eind vorig jaar nuttiger geweest; dan hadden we wellicht niet een half jaar op slot gehoeven. Niet in deze mate in ieder geval. Nu voelt het als mosterd na de maaltijd. En als ze er zoveel moeite en geld in stoppen kan je er garant op staan dat die focus op de testmaatschappij in de zomer of herfst niet zomaar verdwijnt.
Dan is de kans groot dat bepaalde maatregelen gewoon terug komen omdat ze die testmaatschappij achter de hand hebben. ''Ik snap dat jullie zonder test weg willen/willen sporten/uit eten, maar wees blij dat we tenminste niet de hele maatschappij gooien; al die dingen zijn nog steeds mogelijk met deze mooie testen''.
Jazekerquote:Op vrijdag 16 april 2021 14:54 schreef chratnox het volgende:
[..]
Is dat dan niet ook automatisch een aantekening?
Of gewoon zorgen dat er altijd iemand thuis is... Heb je eigenlijk een identificatieplicht in je eigen huis?quote:Op vrijdag 16 april 2021 14:51 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Ja, euhm, we gaan bellen.
1. legio aan volk wat geen vaste lijn meer heeft
2. Als je al een vaste lijn hebt, kun je die doorschakelen
Dat het beleid continu achter de feiten aanloopt en dat op deze manier de ellende langer duurt dan nodig was geweest, ben ik helemaal met je eens. Mag ook wel eens gezegd wordenquote:Op vrijdag 16 april 2021 14:54 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Wat dat betreft is 'nu' echt zo kansloos. Terwijl je al een jaar de tijd hebt om voorwaarden te verzinnen waaronder wel alles open kan en de maatschappij niet zo'n grote schade wordt toegebracht.
Als ik terugdenk vind ik het ergens wel apart. Tijdens die eerste lockdown vorig voorjaar vond ik het al zo lang duren. Toch een vrij normale zomer (in onze ogen) gehad. Binnen 2 maanden waren we er eigenlijk vanaf.quote:Op vrijdag 16 april 2021 14:48 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Maar dan is wel alweer 3/4 van 2021 voorbij. In die zin is het wel echt een verloren jaar voor mij persoonlijk, terwijl vorig jaar vanaf April t/m September toch eigenlijk vrij zorgeloos waren zonder dat alles dicht was..
Ik zou graag wel weer een opstekertje zien op dat front. Leuk dat van die sterftecijfers maar dat is nu al een tijdje. Er zijn nog weinig echt tastbare positieve gevolgen van het vaccineren.quote:Op vrijdag 16 april 2021 14:52 schreef Arizona het volgende:
[..]
Ja. Dat tezamen met de enorm goede cijfers qua sterfte en besmettingen onder 75-80+. Bewijs dat het vaccineren gewoon werkt. Het gaat te traag, maar we gaan er wel komen.
Jeejquote:Op vrijdag 16 april 2021 14:56 schreef Tijn het volgende:
[..]
Dat het beleid continu achter de feiten aanloopt en dat op deze manier de ellende langer duurt dan nodig was geweest, ben ik helemaal met je eens. Mag ook wel eens gezegd worden
Dat dacht ik ook eigenlijk echt wel afgelopen jaar. Jij niet dan?quote:Op vrijdag 16 april 2021 14:43 schreef Pisces29 het volgende:
[..]
Veel mensen zeiden “weg met 2020, 2021 wordt zoveel beter”. Alsof in 2021 alles opgelost zou zijn, je kunt beter aftellen naar 2022
nog te verkopen aan andere landen ofzoquote:Op vrijdag 16 april 2021 14:30 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Zie tweet, AZ zou je in principe kunnen laten varen omdat het dus wellicht geen vertraging oplevert.
Ik denk ook dat dat een groot deel van de laksheid van het kabinetsbeleid verklaart. De intelligente lockdown was vorig jaar zo'n succes, dat men er vast vanuit ging dat het kunstje herhaald zou kunnen worden. Even de minister-president op TV, persconferentie erin, paar maatregelen ertegenaan en hoppa, cijfers omlaag. Maar dat liep nogal anders en sindsdien is het eigenlijk een combinatie van paniekvoetbal en apathie.quote:Op vrijdag 16 april 2021 14:57 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Als ik terugdenk vind ik het ergens wel apart. Tijdens die eerste lockdown vorig voorjaar vond ik het al zo lang duren. Toch een vrij normale zomer (in onze ogen) gehad. Binnen 2 maanden waren we er eigenlijk vanaf.
Nee. Bestuurlijke boete. Vergelijkbaar met de eenvoudige verkeersboetes.quote:Op vrijdag 16 april 2021 14:54 schreef chratnox het volgende:
[..]
Is dat dan niet ook automatisch een aantekening?
quote:Op vrijdag 16 april 2021 15:00 schreef _serial_ het volgende:
Daar gaan we al
Testbewijs voor horeca, museum of evenement kost vanaf juli maximaal 7,50 euro
![]()
![]()
![]()
Ah. Dat is voor een “standaard” gezin 30¤...quote:Op vrijdag 16 april 2021 15:00 schreef _serial_ het volgende:
Daar gaan we al
Testbewijs voor horeca, museum of evenement kost vanaf juli maximaal 7,50 euro
![]()
![]()
![]()
Klinkt goed. Komen we er over 2 maanden achter dat het toch niet handhaafbaar is en dat 't makkelijker is om een enkelband te doen bij iedereen die positief getest is?quote:
De testmaatschappij baart mij inderdaad ook zorgen. Steek dat geld en de tijd in het vaccineren. Dan kan alles weer gewoon open, zonder dure tests. Dat kon afgelopen zomer overigens ook. Toen was ik nog trots dat Nederland zich niet zo gek liet maken als andere landen, waar ze overal met mondkapjes liepen. Maar ja...quote:Op vrijdag 16 april 2021 14:57 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Als ik terugdenk vind ik het ergens wel apart. Tijdens die eerste lockdown vorig voorjaar vond ik het al zo lang duren. Toch een vrij normale zomer (in onze ogen) gehad. Binnen 2 maanden waren we er eigenlijk vanaf.
Nu echt al maanden kwijt. We hebben dit jaar wellicht meer zicht op een uitweg (het vaccineren), maar als ik terug kijk is het voor mij persoonlijk vrij duidelijk dat 2020 geen weggegooid jaar was. 2021 is dat voor mij wel. En die enorme focus op de testmaatschappij geeft mij nou niet bepaald de indruk dat we snel weer op het niveau van vorige zomer gaan zitten.
Testen om op een terras te gaan zitten? We gaan helaas echt doorslaan.quote:Op vrijdag 16 april 2021 15:00 schreef _serial_ het volgende:
Daar gaan we al
Testbewijs voor horeca, museum of evenement kost vanaf juli maximaal 7,50 euro
![]()
![]()
![]()
straks staat heel NL op het binnenhof, die boeren protesteerde voor veel minder iig.quote:Op vrijdag 16 april 2021 14:41 schreef 4-elements het volgende:
Nu wordt alweer gesproken over half mei voor het opengooien van de terrassen. En half mei krijgen we vast te horen dat we nog even moeten volhouden, nog 2 weken. Ik word er zo moedeloos van. Ik begon het jaar positief, want de vaccinatie ging van start. Maar 2020 was nog een leuk jaar in vergelijking met 2021. We mogen niks meer straks zonder een test.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |