op een nuchtere, pragmatische wijze maatschappelijke problemen kunnen oplossen en niet op partijen die met niet-werkbare "idealen" en rare hersenspinsels geen draagvlak onder de bevolking krijgen.quote:Op donderdag 18 maart 2021 06:43 schreef Hamzoef het volgende:
... laten we lekker blijven stemmen op partijen die ....
Doorrekeningen. Ik ben heel erg benieuwd hoe dat er dan in de praktijk uit zou gaan zien.quote:Op donderdag 18 maart 2021 06:43 schreef Hamzoef het volgende:
Volgens de doorrekeningen van het CPB zouden met SP-beleid 4 op de 5 huishoudens er op vooruit gaan, en zou de staatsschuld verminderen.
Maar nee, laten we lekker blijven stemmen op partijen die ongelijkheid vergroten en de belangen van het bedrijfsleven boven dat van de burger plaatsen.
Kutland.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
De grootste van de drie meest betekenisloze partijen van Nederland is nog steeds betekenisloos.quote:
Miemiemiemiequote:Op donderdag 18 maart 2021 06:43 schreef Hamzoef het volgende:
Volgens de doorrekeningen van het CPB zouden met SP-beleid 4 op de 5 huishoudens er op vooruit gaan, en zou de staatsschuld verminderen.
Maar nee, laten we lekker blijven stemmen op partijen die ongelijkheid vergroten en de belangen van het bedrijfsleven boven dat van de burger plaatsen.
Kutland.
Of beide partijen hadden zonder Leijten/Omtzigt nóg meer verlorenquote:Op donderdag 18 maart 2021 07:38 schreef spinazieruiker het volgende:
SP'er Leijten heeft samen met Omtzigt (CDA) het grootste politieke schandaal sinds tientallen jaren blootgelegd.
Wat doet de kiezer? Die straft deze partijen snoeihard af en maakt Mark "Doctrine" Rutte gewoon weer de grootste.
Best verdrietig dit. Niet alleen voor de SP.
Dit idd.quote:Op donderdag 18 maart 2021 07:38 schreef spinazieruiker het volgende:
SP'er Leijten heeft samen met Omtzigt (CDA) het grootste politieke schandaal sinds tientallen jaren blootgelegd.
Wat doet de kiezer? Die straft deze partijen snoeihard af en maakt Mark "Doctrine" Rutte gewoon weer de grootste.
Best verdrietig dit. Niet alleen voor de SP.
Oef, net als je dacht dat je de simpelste zielen inmiddels wel kende op Fok!...quote:Op donderdag 18 maart 2021 06:53 schreef Dejannn het volgende:
Sowieso, socialisme omarmen, dan begrijp je het echt niet. Ook weer zo'n gedachtegoed dat is voortgekomen uit pure jaloezie en afgunst. Anderen hebben iets wat jij niet hebt, dus zijn die anderen het probleem en moet wat zij hebben worden afgepakt![]()
. Schrijnend gebrek aan zelfreflectie weer.
[..]
De SP had meer op de lijn "wij hebben kamerleden die wél hun werk doen" moeten gaan inderdaad. Leijten en Kwint profileren in combinatie met een hoofdrol voor Marijnissen had best gekund. Had ze desnoods met zijn drieën (of zelfs meer) op één poster gezet.quote:Op donderdag 18 maart 2021 07:53 schreef Gehenna het volgende:
[..]
Dit idd.
Maar zo'n verkiezing is ook voor de meeste een wedstrijdje van de lijsttrekkers. En Lilian is daar wmb gewoon vrij zwak in. Zo'n Renske Leijten of een Peter Kwint spreekt volgens mij veel meer mensen aan.
En hun toch wat conservatieve gedachtegoed staat mijzelf tegen, vooral op Europees vlak. Anno 2021 nog steeds zeuren dat de Euro zo kut is, kom op zeg, dat station is echt echt gepasseerd. Nouja en dan heb je dat gedonder met ROOD nog.
Ik draag de SP een warm hart toe, vooral qua zorg, maar dit soort dingen drijven mij al een paar jaar naar andere partijen.
SP is een pot stinkende zure drek met socialistische kots, gereed om in het afvalputje te gaan.quote:Op donderdag 18 maart 2021 08:20 schreef Raw85 het volgende:
[ twitter ]
[ twitter ]
Heerlijk zuur weer
De linkse partijen zijn natuurlijk niet voor een Nexit.quote:Op donderdag 18 maart 2021 08:40 schreef Twentsche_Ros het volgende:
De SP heeft het linkse nest bevuild met het reclamespotje tijdens de Europese Verkiezingen over Frans Timmermans.
De vader van Lilian zei ooit: "Mijn moeder zei ooit:"Wie met modder gooit, verliest grond"".
Hopelijk dat Links Nederland de waanzin van een Nexit nu inziet.
Ook voor het CDA bedoel je?quote:Op donderdag 18 maart 2021 07:38 schreef spinazieruiker het volgende:
SP'er Leijten heeft samen met Omtzigt (CDA) het grootste politieke schandaal sinds tientallen jaren blootgelegd.
Wat doet de kiezer? Die straft deze partijen snoeihard af en maakt Mark "Doctrine" Rutte gewoon weer de grootste.
Best verdrietig dit. Niet alleen voor de SP.
Nu ja, GL niet, maar die is te links voor serieuze regeringsdeelname.quote:Op donderdag 18 maart 2021 08:42 schreef Hallojo het volgende:
[..]
De linkse partijen zijn natuurlijk niet voor een Nexit.
Klopt. Check mijn tweede reactie. Lilian is wat anders dan Renske maar het is minder water en vuur dan Omtzigt versus Hoekstra en de rest van het kabinet.quote:Op donderdag 18 maart 2021 08:46 schreef Twentsche_Ros het volgende:
[..]
Ook voor het CDA bedoel je?
Immers: Als je fan van Omtzigt bent, moet je op het CDA stemmen.
Maar onze Wopke is toch wel wat anders dan Omtzigt. Net zoals Lilian wat anders is dan Renske.
Daar kan ik niet om treuren. Ik blijf zeuren over het anti-Timmermans spotje tijdens de Europese Verkiezingen. Hoe kun je dan nog je voornaam-genoot van de PvdA in de ogen kijken.quote:Op donderdag 18 maart 2021 08:54 schreef spinazieruiker het volgende:
[..]
Ook hebben ze in de laatste dagen veel stemmen verloren aan Kaag/D66.
Heeft ook goeie dingen gebracht. Destijds was dat de eerste aanleiding om eens verder te kijken, en kwam toen bij Volt uitquote:Op donderdag 18 maart 2021 09:06 schreef Twentsche_Ros het volgende:
Daar kan ik niet om treuren. Ik blijf zeuren over het anti-Timmermans spotje tijdens de Europese Verkiezingen.
Zo graven sommige politici hun eigen graf. Met name bv Thierry. Altijd jammer dat er dan weer van die ego-cabaretiers als Martijn de Koning zijn. Die verpesten het dan weer. Thierry is juist zo mooi aan te pakken via Thierry's eigen uitspraken. En dan zo'n trieste ad-hominem van zo'n gefrustreerde humorloze en on-creatieve cabaretier.quote:Op donderdag 18 maart 2021 09:31 schreef Gehenna het volgende:
[..]
Heeft ook goeie dingen gebracht. Destijds was dat de eerste aanleiding om eens verder te kijken, en kwam toen bij Volt uit
Ik heb wel eens de partijen PVV-FvD-SP bij elke verkiezingen opgeteld. Redelijk stabiel.quote:Op donderdag 18 maart 2021 09:35 schreef Hexagon het volgende:
Ik denk dat de SP ook een probleem heeft bij het klassieke ziek-zwak-wajong deel van hun achterban. Die zijn doorgaans dol op complotten en hebben met Thierry Baudet een nieuwe held.
Die vallen onder de algemene proteststemmers. En die hoppen van de SP naar PVV naar FvD, etc. Maar dat is een achterban die totaal niet betrouwbaar is, dus daar zou je ook niet teveel op in moeten zetten lijkt me.quote:Op donderdag 18 maart 2021 09:35 schreef Hexagon het volgende:
Ik denk dat de SP ook een probleem heeft bij het klassieke ziek-zwak-wajong deel van hun achterban. Die zijn doorgaans dol op complotten en hebben met Thierry Baudet een nieuwe held.
Dit is ook niet zuur, dit is gewoon een reactie op de verkiezingsuitslag. Dat D66'ers alweer bezig zijn met het voortzetten van het oude kabinet, is toch ook een prima reden om te denken dat er geen nieuw leiderschap gaat komen.quote:Op donderdag 18 maart 2021 08:20 schreef Raw85 het volgende:
[ twitter ]
[ twitter ]
Heerlijk zuur weer
Zelfs Wilders reageerde sportiever op D66/Kaag..quote:Op donderdag 18 maart 2021 10:21 schreef VoMy het volgende:
[..]
Dit is ook niet zuur, dit is gewoon een reactie op de verkiezingsuitslag. Dat D66'ers alweer bezig zijn met het voortzetten van het oude kabinet, is toch ook een prima reden om te denken dat er geen nieuw leiderschap gaat komen.
Dat doet de linkse zaak natuurlijk ook geen goed.quote:Op donderdag 18 maart 2021 09:06 schreef Twentsche_Ros het volgende:
[..]
Daar kan ik niet om treuren. Ik blijf zeuren over het anti-Timmermans spotje tijdens de Europese Verkiezingen. Hoe kun je dan nog je voornaam-genoot van de PvdA in de ogen kijken.
SP is de partij van "buikende baby-boomers" net als de PvdA (Hoewel de buikende Frans Timmermans daar dan niet bij hoort). Een beetje van het "Zwarte Piet moet blijven"-type.
Knorrende "blijf van mijn gehaktbal af"-Henken.
Viel idd op.quote:Op donderdag 18 maart 2021 10:25 schreef Raw85 het volgende:
[..]
Zelfs Wilders reageerde sportiever op D66/Kaag..
Marijnissen is incompetent en de SP is te ouderwets.quote:Op donderdag 18 maart 2021 08:54 schreef spinazieruiker het volgende:
Marijnissen had harder kunnen roepen dat de SP de beste mensen heeft die op meerdere thema's kritisch het verschil hebben gemaakt. En die mensen in de campagne ook zichtbaarder maken en hun verhaal laten doen.
Omdat ie daar geen concurrentie van ervaart, dus dat is makkelijk gezegd. De SP verliest wel degelijk potentiële stemmers aan D66 als die denken dat D66 ook wel links is. Bovendien is dit iemand die dus heel veel tijd en moeite heeft gestoken in het opkomen voor een bepaalde groep mensen, die benadeeld is door de manier waarop de overheid en de opeenvolgende regeringen het land besturen, en dan kun je daar best even een opmerking over maken dat je niet denkt dat het gaat veranderen op deze manier.quote:Op donderdag 18 maart 2021 10:25 schreef Raw85 het volgende:
[..]
Zelfs Wilders reageerde sportiever op D66/Kaag..
In jaar t+1 ja. Zaken als de AOW op langere termijn financieren maakt ze het probleem van anderen, zoals wel gebruikelijk in die hoek. Maar hey, er is wel een quick fix geweest. Dit soort plaatjes zijn natuurlijk totaal onrealistisch:quote:Op donderdag 18 maart 2021 06:43 schreef Hamzoef het volgende:
Volgens de doorrekeningen van het CPB zouden met SP-beleid 4 op de 5 huishoudens er op vooruit gaan, en zou de staatsschuld verminderen.
quote:Op donderdag 18 maart 2021 06:53 schreef Raw85 het volgende:
Had ik niet verwacht, vond Marijnissen het eigenlijk steeds wat beter doen en dacht dat ze misschien via Leijten ook wat extra stemmen hadden kunnen pakken dit jaar. Ze leken dit jaar ook voor het eerst eens mee te willen regeren, maar misschien dat dat de SP-stemmers juist heeft afgeschriktIk had eerlijk gezegd ook verwacht dat ze het beter zouden doen.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Dat ben ik met je eens hoor. Maar als je in een situatie waar we nu in zitten, waar voor een partij als de SP echt een keer een resultaat te behalen was, zwaar verliest dan zou het je (naar mijn smaak) sieren om eens in de spiegel te kijken ipv te wijzen naar de kiezer.quote:Op donderdag 18 maart 2021 10:32 schreef VoMy het volgende:
[..]
Omdat ie daar geen concurrentie van ervaart, dus dat is makkelijk gezegd. De SP verliest wel degelijk potentiële stemmers aan D66 als die denken dat D66 ook wel links is. Bovendien is dit iemand die dus heel veel tijd en moeite heeft gestoken in het opkomen voor een bepaalde groep mensen, die benadeeld is door de manier waarop de overheid en de opeenvolgende regeringen het land besturen, en dan kun je daar best even een opmerking over maken dat je niet denkt dat het gaat veranderen op deze manier.
Je hoeft heus geen hosanna te roepen en ze zegt nergens dat de uitslag niet klopt, ik vind het gewoon geen zure reactie. Kamerleden mogen best wat scherpe dingen zeggen na zo'n verkiezingsuitslag zonder dat dat met kwalificaties als 'zuur' wordt overgoten. Niemand heeft er wat aan als er alleen maar ingestudeerde spintweets de wereld ingestuurd worden.
Ja21 zie ik er los van. Dat is meer gewoon de ouderwetse Harry Mens-politiekquote:Op donderdag 18 maart 2021 10:19 schreef Twentsche_Ros het volgende:
[..]
Ik heb wel eens de partijen PVV-FvD-SP bij elke verkiezingen opgeteld. Redelijk stabiel.
Dan heb je zo'n beetje communicerende vaten van populisten (links en rechts maakt niet zoveel uit, hoefijzertheorie).
En nu is het volgens mij niet zoveel anders als we JA21 erbij betrekken.
Ik zeg niet dat we geen oog moeten houden voor oud/ziek e.d.quote:Op donderdag 18 maart 2021 10:27 schreef Kleurplaatje het volgende:
[..]
Dat doet de linkse zaak natuurlijk ook geen goed.
En daarnaast is het dedain wel een beetje erg tekenend voor vandaag. Tuurlijk heb je deels gelijk met betrekking tot het profiel van de achterban, maar ik verwacht van de gemiddelde hoogopgeleide (en eventueel zelfs stedeling) toch echt een meer verbindende noot richting laagopgeleiden. Ik dacht dat ze zo van 'samen' en 'eerlijkheid' waren? Blijkbaar niet, want men kiest vooral voor progressief (wens?)denken, maar niet voor een socialere economische koers.
De verstokte 'communist' of het archetype arbeidersgezin (ze bestaan nog!) worden compleet genegeerd nu. Die maken zich vooral zorgen of de zorg betaalbaar blijft of dat de huren niet omhoog gaan en hebben niet zo heel veel met 'hoop'. Die frictie tussen jong links en oud links en vooral hoogopgeleid en laagopgeleid links wordt steeds groter heb ik het idee. Ik maak me daar nog het meest zorgen om. Kloven die groter worden, en zeker niet gedicht worden door de progressief ingestelde partijen. Daar is meer voor nodig dan enkel het lijm dat 'hoop' heet. Daar is visie, tact en bovenal 'poten in de klei' voor nodig. Misschien zelfs een grote bek terug tegen die burger die wil dat 'zijn gehaktbal' blijft. Hoor en wederhoor. Dat mis ik nu compleet. En als het er is, is het totaal niet afgestemd op de vraag. Allemaal net niet.
Daardoor worden gemarginaliseerde groepen en laagopgeleiden met een smalle beurs nog verder weggedrukt zo. In dat opzicht is het totaal niet gek dat links is geëxplodeerd en uitgewaaierd is over drie kernpartijen, twee boze anti-partijen en wat klein migrantengerelateerd grut. Wat is nou de boodschap van links voor Jan (onder)modaal? Is daar überhaupt nog wel behoefte aan? Of gelooft men het wel met een eerlijker koers in deze doorgedraaide individualistische samenleving?
Zeg het maar. Ik weet het oprecht niet. Blijkbaar gelooft men het wel met de afbraak in de zorg; een vastgeroeste woningmarkt; grote onderwijsverschillen, etc. Maar ja, 'hoop'!
Je weet niet hoe zo'n Eerdmans kan worden. Kijk naar Geert.quote:Op donderdag 18 maart 2021 10:42 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ja21 zie ik er los van. Dat is meer gewoon de ouderwetse Harry Mens-politiek
Mijn lijkt het ook te ver gaan trouwens. Denk dat die Hongaar in kwestie toch echt eerder met zijn poten in de goulash staat dan in de kleigrond in een probleemwijk in pak hem beet een middelgrote gemeente (jaja, ik weet dat ik overdrijf). Heeft Kaag wel een beetje een punt. Ik denk niet dat Vrolijke Ferenc weet wat er in een trein in Koog aan de Zaan speelt namelijk. Maar goed, dat terzijde.quote:Op donderdag 18 maart 2021 10:47 schreef Twentsche_Ros het volgende:
[..]
Ik zeg niet dat we geen oog moeten houden voor oud/ziek e.d.
Maar die mensen moet je niet naar de mond praten en bv een anti-EU standpunt blijven volhouden omdat dat zo lekker bekt bij de buurt-barbecue.
Sigrid wist zich bv geen houding te geven bij vragen van Volt (Laurens Dassen).
Sigrid zei: "Dat je als Nederlander kunt stemmen op een Hongaar lijkt me te ver gaan".
Ja, hoe dan? Wat dan? "Lijkt me te ver gaan". Daarmee ga je toch de verkiezingen niet in?
Ze had na het debacel van de Europese Verkiezingen moeten aftreden en Renske de leiding moeten geven.
En dan gewoon hard en duidelijk zijn tegenover de "oude zieke arbeiders".
Niet meer zeuren over Nexit, de gehaktbal en "Zwarte Piet".
Ik kan moeilijk geloven dat Nederland in de VS is veranderd met een ieder voor zich mentaliteit. De SP zit nog steeds vast aan een reputatie van roepen langs de zijlijn, en zodra er strategisch gekozen wordt raken ze kiezers kwijt. Je ziet dat er veel gestemd werd op een Rutte alternatief in de vorm van Kaag door zwevende linkse stemmers.quote:Op donderdag 18 maart 2021 10:27 schreef Kleurplaatje het volgende:
[..]
Dat doet de linkse zaak natuurlijk ook geen goed.
En daarnaast is het dedain wel een beetje erg tekenend voor vandaag. Tuurlijk heb je deels gelijk met betrekking tot het profiel van de achterban, maar ik verwacht van de gemiddelde hoogopgeleide (en eventueel zelfs stedeling) toch echt een meer verbindende noot richting laagopgeleiden. Ik dacht dat ze zo van 'samen' en 'eerlijkheid' waren? Blijkbaar niet, want men kiest vooral voor progressief (wens?)denken, maar niet voor een socialere economische koers.
De verstokte 'communist' of het archetype arbeidersgezin (ze bestaan nog!) worden compleet genegeerd nu. Die maken zich vooral zorgen of de zorg betaalbaar blijft of dat de huren niet omhoog gaan en hebben niet zo heel veel met 'hoop'. Die frictie tussen jong links en oud links en vooral hoogopgeleid en laagopgeleid links wordt steeds groter heb ik het idee. Ik maak me daar nog het meest zorgen om. Kloven die groter worden, en zeker niet gedicht worden door de progressief ingestelde partijen. Daar is meer voor nodig dan enkel het lijm dat 'hoop' heet. Daar is visie, tact en bovenal 'poten in de klei' voor nodig. Misschien zelfs een grote bek terug tegen die burger die wil dat 'zijn gehaktbal' blijft. Hoor en wederhoor. Dat mis ik nu compleet. En als het er is, is het totaal niet afgestemd op de vraag. Allemaal net niet.
Daardoor worden gemarginaliseerde groepen en laagopgeleiden met een smalle beurs nog verder weggedrukt zo. In dat opzicht is het totaal niet gek dat links is geëxplodeerd en uitgewaaierd is over drie kernpartijen, twee boze anti-partijen en wat klein migrantengerelateerd grut. Wat is nou de boodschap van links voor Jan (onder)modaal? Is daar überhaupt nog wel behoefte aan? Of gelooft men het wel met een eerlijker koers in deze doorgedraaide individualistische samenleving?
Zeg het maar. Ik weet het oprecht niet. Blijkbaar gelooft men het wel met de afbraak in de zorg; een vastgeroeste woningmarkt; grote onderwijsverschillen, etc. Maar ja, 'hoop'!
Dat met die "op een Hongaar stemmen" gaat over het Europees parlement, niet de 2e kamer natuurlijk. De belangen van iemand uit Koog aan de Zaan lopen uiteindelijk wellicht paralel met iemand uit Boedapest en kunnen wellicht door een Hongaar beter worden verwoord.quote:Op donderdag 18 maart 2021 11:04 schreef Kleurplaatje het volgende:
[..]
Mijn lijkt het ook te ver gaan trouwens. Denk dat die Hongaar in kwestie toch echt eerder met zijn poten in de goulash staat dan in de kleigrond in een probleemwijk in pak hem beet een middelgrote gemeente (jaja, ik weet dat ik overdrijf). Heeft Kaag wel een beetje een punt. Ik denk niet dat Vrolijke Ferenc weet wat er in een trein in Koog aan de Zaan speelt namelijk. Maar goed, dat terzijde.
Want waar ga je dan eigenlijk wel de verkiezingen mee in? 'Hoop'? Dat is dan toch eenzelfde holle retoriek? Een duidelijke, verbindende, maar vooral sterk genuanceerde koers is nodig, eens, maar hoe krijgt een dergelijk geluid een kans in het hedendaagse politieke landschap? Schreeuwen is de norm, verheffing en nuance zijn bijzaak.
Daarnaast kan het geen kwaad om alsnog gebruik te maken van de gehaktbal en ZP (vergeet de Nexit, die snap ik ook niet als PvdA-stemmer). Het gaat er alleen om hoe je dergelijke vehikels tastbaar maakt. Idem een vuurwerkverbod. Leg maar uit dat het niet meer kan. Breng alternatieven aan (is wel kennis van de buurt voor nodig. Anders krijg je wereldvreemde praktijken zoals met dat 'ratelstandpunt' mbt voetbal kijken bij iemand thuis in coronatijden) en ga actief op zoek naar het alternatief. Een 'nee' zegt geen moer als je de opening ongemoeid laat. Idem met ZP en die gehaktbal in kwestie.
Dat is Geert ten voeten uit. Dat schreeuwen/boosheid tijdens debaten is deels een act voor het stemvee.quote:Op donderdag 18 maart 2021 10:28 schreef Twentsche_Ros het volgende:
[..]
Viel idd op.
Opvallend mild.
Geert schoot uit zijn slof richting Mark en Sigrid een paar dagen geleden.
En nu "felicitaties". Volgens mij heeft hij vóór de verkiezingen nog een laatste offensief willen doen.
Wie weet is ie nu helemaal op. Het zou me niks verbazen dat ie binnenkort uit de politiek gaat.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |