Dit zou mij niks verbazen inderdaad. Je ziet ook proefballonetjes om overwaarde te belastenquote:Op dinsdag 26 januari 2021 20:33 schreef LXIV het volgende:
De huizen zijn zo extreem duur omdat de rente zo extreem laag is. Koop je cash dan profiteer je niet van de rente terwijl je wel de extreme prijs betaald. Bovendien zijn er plannen in de maak om huizen die afbetaald zijn zo zwaar te gaan belasten dat je zou wensen nog een hypotheek te hebben.
Anderzijds, die 400K cash verdampt sneller aan inflatie dan dat je er enigszins veilig rendement op kunt maken. Nog afgezien van de vrh die je betaald.
Kortom:slechte tijden om geld te hebben. Ik zou voor dat geld een of twee appartementen kopen en dat geld gebruiken om de hypo op het his waar ik woon afbreken lossen.
Je mist fiscale voordelen? Je mist ook economische nadelen (namelijk het betalen van rente) en die voordelen wegen niet op tegen nadelen.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 21:12 schreef Fe2O3 het volgende:
Komt het geld vandaan? Cash een huis afrekenen is een MOT melding natuurlijk.
Je mist voordelen, fiscale, van het hebben van een hypotheek. Al lever je gewoon wel geld in, aan de andere kant is 4 ton voor 30 jaar vast zetten rendabler dan 4 ton aan een huis uitgeven. Die stenen renderen waarsch, niet zo hard als een goed aandelen pakket.
Afbetaalde huizen gaan belasten gaat nooit werken. Dan krijg je van die Oost en zuid europese constructies dat het huis nooit 'klaar' of 'afbetaald' is om belasting te ontduiken.
Wel als de rente lager is dan de inflatie. Geld lenen levert geld opquote:Op dinsdag 26 januari 2021 21:19 schreef Piger het volgende:
[..]
Je mist fiscale voordelen? Je mist ook economische nadelen (namelijk het betalen van rente) en die voordelen wegen niet op tegen nadelen.
Stenen renderen geweldig. Kijk eens naar de huizenprijzen.
Snap nooit waar deze vragen en ridicule antwoorden vandaan komen. Als je iets
kan kopen zonder te lenen die dat dan. Zelden is lenen dan slim.
400k op de bank kost al geld. Nog los van de rente voor lenen.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 21:32 schreef LXIV het volgende:
[..]
Wel als de rente lager is dan de inflatie. Geld lenen levert geld op
Dit dus, je hebt daarnaast maandelijks ‘rendement’ voor het niet betalen van hypotheek. En je hebt een eerste levensbehoefte voor de rest van je leven afgekocht. Wat er ook gebeurt, je kunt altijd bijna gratis wonen.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 21:19 schreef Piger het volgende:
[..]
Je mist fiscale voordelen? Je mist ook economische nadelen (namelijk het betalen van rente) en die voordelen wegen niet op tegen nadelen.
Stenen renderen geweldig. Kijk eens naar de huizenprijzen.
Snap nooit waar deze vragen en ridicule antwoorden vandaan komen. Als je iets
kan kopen zonder te lenen die dat dan. Zelden is lenen dan slim.
Dat is dus niet zo, want ze willen de belasting op afgeloste huizen hoger maken dan de hypotheekrente.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 22:21 schreef Sebbeszweet het volgende:
[..]
Dit dus, je hebt daarnaast maandelijks ‘rendement’ voor het niet betalen van hypotheek. En je hebt een eerste levensbehoefte voor de rest van je leven afgekocht. Wat er ook gebeurt, je kunt altijd bijna gratis wonen.
Bron?quote:Op dinsdag 26 januari 2021 22:43 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat is dus niet zo, want ze willen de belasting op afgeloste huizen hoger maken dan de hypotheekrente.
WGR / DNB: Hypotheek belasten in box 3quote:Op dinsdag 26 januari 2021 22:56 schreef Piger het volgende:
[..]
Bron?
Wat iemand wil gaat niet automatisch gebeuren.
Niet alleen dat, maar bij 1.2% rente, hypotheekrenteaftrek en historisch gezien over de looptijd van een hypotheek positief rendement is aflossen het laatste wat ik wil. Dan houd ik mijn geld liever semi liquidequote:Op dinsdag 26 januari 2021 22:43 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat is dus niet zo, want ze willen de belasting op afgeloste huizen hoger maken dan de hypotheekrente.
Je concludeert verkeerd.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 23:03 schreef LXIV het volgende:
[..]
WGR / DNB: Hypotheek belasten in box 3
Niet zomaar iemand
Nee. Tenzij je nog 20 jaar terug leeft.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 23:42 schreef Sushilover het volgende:
Belasting technisch is het volgens mij altijd goed om een klein beetje hypotheek te houden
Nee.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 23:42 schreef Sushilover het volgende:
Belasting technisch is het volgens mij altijd goed om een klein beetje hypotheek te houden
Dit.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 20:34 schreef LXIV het volgende:
Oh, je kunt het geld bij aankoop gewoon overboeken naar de notaris. Via telebankieren
Naar zoiets zou mijn voorkeur ook uit gaan.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 20:33 schreef LXIV het volgende:
Ik zou voor dat geld een of twee appartementen kopen en dat geld gebruiken om de hypo op het huis af te lossen.
Dat heet "een kloon". Dit is al vaker in diverse varianten voorbij gekomen.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 23:56 schreef DonDruiper het volgende:
28 jaar en ¤400k cash hebben liggen? Hoe dan
Bij sommige banken wel in delen van max 50K, dus daar wel even rekening mee houdenquote:Op dinsdag 26 januari 2021 20:34 schreef LXIV het volgende:
Oh, je kunt het geld bij aankoop gewoon overboeken naar de notaris. Via telebankieren
Ik ben destijds naar de bank gegaan om het in 1x naar de notaris over te boeken. Had er weinig zin in om 8 overschrijvingen te doen.quote:Op woensdag 27 januari 2021 09:09 schreef Leandra het volgende:
[..]
Bij sommige banken wel in delen van max 50K, dus daar wel even rekening mee houden
quote:Op woensdag 27 januari 2021 09:21 schreef sjorsie1982 het volgende:
Je krijgt er echt een waardeloos rendement voor terug, ik zou er niet eens 1 seconde over nadenken.
Het is ook niet eens risicovrij ook ivm evt dalende prijzen.
Kortom een zeer waardeloos rendement en een realistich hoog risico....
Wie wil er nou een rendement van 1-1,5%....
Met een hypotheek erbij is het risico bijna 0 want in nood gdbruik je een deel van die 4 ton die je nu wegzet tegen een gem. Rendement van 4-6% historisch gezien.
Toen de rente nog 6-7% was, dan is het een acceptabel rendement tegen het risico, maar nu is het voor mij een nobrainer.quote:
Ik heb in 7 jaar tijd met een hypotheek van 152k een bedrag van 260k gemaakt. Is dat een waardeloos rendement? Noem mij een belegging die dat benadert.quote:Op woensdag 27 januari 2021 09:21 schreef sjorsie1982 het volgende:
Je krijgt er echt een waardeloos rendement voor terug
Dat kreeg je ook met een hypotheek. Of stijgt je huis alleen in prijs als je geen hypotheek hebt?quote:Op woensdag 27 januari 2021 09:35 schreef Kreator het volgende:
[..]
Ik heb in 7 jaar tijd met een hypotheek van 152k een bedrag van 260k gemaakt. Is dat een waardeloos rendement? Noem mij een belegging die dat benadert.
Op zich heb ik wel een belegging die dat overtreft in 1 jaarquote:Op woensdag 27 januari 2021 09:35 schreef Kreator het volgende:
[..]
Ik heb in 7 jaar tijd met een hypotheek van 152k een bedrag van 260k gemaakt. Is dat een waardeloos rendement? Noem mij een belegging die dat benadert.
Garanties zijn er niet, maar om nou met 1-1,5% rendement genoegen te nemen met risico op waarde verlies vind ik persoonlijk de slechste investering.quote:Op woensdag 27 januari 2021 09:37 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Op zich heb ik wel een belegging die dat overtreft in 1 jaar
Maar dat neemt niet weg dat beleggingen altijd met een risico komen.
6-7% per jaar kan je nooit garanderen voor de toekomst, het is leuk om er op terug te kijken als het lukt.
Nogmaals:quote:Op woensdag 27 januari 2021 09:37 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Dat kreeg je ook met een hypotheek. Of stijgt je huis alleen in prijs als je geen hypotheek hebt?
Je rendement is de netto rente bij geen hypotheek...
Ik koop geen huis voor "rendement" maar om er in te wonen.quote:Op woensdag 27 januari 2021 09:41 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Garanties zijn er niet, maar om nou met 1-1,5% rendement genoegen te nemen met risico op waarde verlies vind ik persoonlijk de slechste investering.
Dat is een keuze die mensen zelf moeten maken. Voor mij is het een nobrainer.quote:Op woensdag 27 januari 2021 09:42 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Ik koop geen huis voor "rendement" maar om er in te wonen.
Dat jij graag risico's neemt met je geld moet je zelf weten natuurlijk maar het is niet verstandig om mensen richting risicovolle beleggingen te sturen terwijl ze risicoloos hun woning kunnen betalen.
En met het inkomen van TS kan hij vast wel maandelijks wat inleggen in 1 of ander fonds, als hij toch wat risico wil nemen.
Ik vind het gewoon niet slim om te lenen zodat je kan beleggen.quote:Op woensdag 27 januari 2021 09:44 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Dat is een keuze die mensen zelf moeten maken. Voor mij is het een nobrainer.
Etfs zijn trouwens niet zo risicovol.
Een hypotheek met 4 ton op de rekening is ook rust.
Zelfs vorig jaar met mijn etfs 6% gehaald incl dus de daling in maart.
Als je een hypotheek hebt heb je opeens geen risico op waardeverliesquote:Op woensdag 27 januari 2021 09:41 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Garanties zijn er niet, maar om nou met 1-1,5% rendement genoegen te nemen met risico op waarde verlies vind ik persoonlijk de slechste investering.
Zeker wel, maar als je geld op de rekening hebt vang je dat op.quote:Op woensdag 27 januari 2021 09:52 schreef Piger het volgende:
[..]
Als je een hypotheek hebt heb je opeens geen risico op waardeverlies?
Je leent om een huis te kopen, niet om te beleggen.quote:Op woensdag 27 januari 2021 09:51 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Ik vind het gewoon niet slim om te lenen zodat je kan beleggen.
Als je het geld gaat gebruiken om te beleggen en daarom een hypotheek moet afsluiten dan leen je om te beleggen.quote:Op woensdag 27 januari 2021 09:55 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Je leent om een huis te kopen, niet om te beleggen.
Het is risico opzoeken.quote:Het risico op inkomens verlies en het niet kunnen betalen is nihil ivm je geld, dus wat voor risici loop je nu met een hypotheek?
Dat geld op je rekening haal je geen rendement op. Sterker nog, je betaalt rente.quote:Op woensdag 27 januari 2021 09:53 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Zeker wel, maar als je geld op de rekening hebt vang je dat op.
Na een beurscrash stijgen de koersen wel weer. Enkele incidenten daargelaten en dat is dan je risico, maar voor mij weegt dat niet op tegen het waardeloze rendement van de netto hypotheekrente.quote:Op woensdag 27 januari 2021 09:57 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Als je het geld gaat gebruiken om te beleggen en daarom een hypotheek moet afsluiten dan leen je om te beleggen.
[..]
Het is risico opzoeken.
TS kan z'n woning in 1x betalen en met de lagere woonlasten zal hij meer overhouden en kan hij maandelijks
een deel in één of ander fonds steken. Mocht de beurs crashen dan heeft hij iig z'n afgeloste woning, niets aan de hand.
Een casus voor het timen van de markt... is al tig keer aangetoond dat het timen van de markt niet heel goed mogelijk is en dat tijd IN de markt > timen van de markt.quote:Op woensdag 27 januari 2021 10:16 schreef Leandra het volgende:
Als er een beurscrash komt dan lijkt me dat een ideaal moment voor TS om een hypotheek op zijn huis te nemen.
Dan kan hij optimaal profiteren van beleggingen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |