Nee, en ook de noodtelefoon van de kandidaten niet. (die ze kunnen gebruiken om de camjo te bellen als ze die kwijt zijn)quote:Op dinsdag 26 januari 2021 20:45 schreef Moira het volgende:
[..]
Nice
En datzelfde geldt dus ook voor auto's en telefoons van de productie? Die kentekens en telefoonnummers mogen niet in het systeem om te volgen? (aangezien het dan wel héél makkelijk zou worden)
Ja en Nee, dat kan, maar niet zo nauwkeurig dat er niet een heleboel 'false positives' bij zullen zitten. Tenzij je verplaatsingen van de telefoons ziet na de avondklok. Maar dan nog is dat geen bewijs dat iemand betrokken was bij de rellen, dus daarmee kun je niet bij de rechter aankomen.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 20:46 schreef Madhouse11 het volgende:
Hoe kijk jij werktechnisch naar de avondklokrellen ? Is het mogelijk om alle telefoongegevens op te vragen van de telfoons die aanstralen op een paal midden in het "oorlogsgebied" en dan iedereen identificeren die daar dus is geweest?
Hihi intellij ideaquote:Op dinsdag 26 januari 2021 20:50 schreef Quyxz_ het volgende:
[ afbeelding ]
In de intro zit dit shot van een stuk Python-code. Dat lijkt mij een handige manier om automatisch door grote datasets naar bepaalde zaken te scannen. Kan je enkele voorbeelden noemen waarvoor jullie Python gebruiken?
Ja, en dat lijkt elk jaar steeds meer voor te komenquote:Op dinsdag 26 januari 2021 20:48 schreef Moira het volgende:
[..]
En nog specifiek op deze terugkomend. In het programma wordt genoemd dat een huiszoeking kan door toestemming van bewoner óf toestemming van OvJ.
Als de OvJ niet bij het programma betrokken is, betekent dat dus dat jullie voor alle telefoontaps en huiszoekingen toestemming hadden van de betrokkenen om deze te volgen/doorzoeken en vervolgens op tv uit te zenden?
En als een helper dan dus zegt "ik wens niet mee te werken aan dit onderzoek" dat de Hunters dan ook gewoon echt helemaal niks meer kunnen met die lead?
Kun je voorbeelden noemen van wat dan nog ethisch wél verantwoord is als je taps voor Hunted beluisterd?quote:Op dinsdag 26 januari 2021 20:46 schreef Selmar het volgende:
[..]
We hebben wel eens bijvangst gehad, en daar doen we in principe niets mee tenzij dat ethisch onverantwoord zou zijn.
Ja, ze hebben allemaal een noodtelefoon, maar soms vergeten ze even dat ze die hebbenquote:Op dinsdag 26 januari 2021 20:48 schreef DireStraits7 het volgende:
Fuck it, ik ga gewoon all-in met mijn vragen. Je bent fan van het eerste uur of niet.
Hebben deelnemers een aparte telefoon waarmee ze contact kunnen opnemen met hun cameraman? Soms moeten deelnemers vluchten* en moeten ze daarbij hun spullen achterlaten (zoals bij Roel het geval was) en het lijkt me niet dat ze het telefoonnummer van hun cameraman uit hun hoofd kennen.
Dat proberen ze bij productie zo strak mogelijk te doen, want anders weten wij ook dat we dichtbij zijn.quote:Is het dan ook zo dat jullie als Hunters eerst 'weg' moeten gaan, zodat de cameraman zich weer bij de kandidaat kan voegen?
Zeker, dat horen de rest van het seizoen nogquote:* En lachen jullie collega's uit wanneer ze te traag waren om een kandidaat te pakken?
In de gaten houden van social media van kandidaten, in kaart brengen van het sociaal netwerk, en wat simpele scriptjesquote:Op dinsdag 26 januari 2021 20:50 schreef Quyxz_ het volgende:
[ afbeelding ]
In de intro zit dit shot van een stuk Python-code. Dat lijkt mij een handige manier om automatisch door grote datasets naar bepaalde zaken te scannen. Kan je enkele voorbeelden noemen waarvoor jullie Python gebruiken?
Ow! Wat heb je zoal bij defensie gedaan?!quote:Op dinsdag 26 januari 2021 20:47 schreef Selmar het volgende:
[..]
Ik kom uit de Defensie-hoek en ben geleidelijk steeds meer voor politie gaan doen. En heel eerlijk: opsporing is wat mij betreft het leukste deel van de politie.
Zeker, we kunnen niet wild gaan gokken, dan krijgen we geen toestemming.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 20:51 schreef Flippiee het volgende:
Hoi Selmar,
Het viel me gisteren op dat Marcel van de Ven zei om bij de feiten te blijven.
Zorgt het bij de feiten blijven er ook voor dat jullie aanvragen voor taps/informatie verantwoord kunnen worden?
Merken jullie iets van regelgeving/wetgeving en blokkeert het soms jullie werk?
Het is voor mij elk jaar weer genietenquote:Op dinsdag 26 januari 2021 20:52 schreef Moira het volgende:
[..]
Tof! Ik vind het zelf echt tof om te zien hoe zo'n team van professionals is samengesteld die wij zo aan het werk kunnen zien. En alles wat ik denk is: wat moeten die gasten een lol hebben! Wat een heerlijk bijbaantje moet dat voor ze zijn.
Dus: hoe tof is dit jaarlijkse bijbaantje voor jou?
Jaquote:Op dinsdag 26 januari 2021 20:54 schreef DireStraits7 het volgende:
Zijn er ook technieken die jullie gebruiken die om veiligheidsredenen niet getoond mogen worden? Of: zijn er technieken die jullie om veiligheidsredenen überhaupt niet mogen gebruiken voor een tv-programma?
Bijvoorbeeld het verschil tussen kleine hoeveelheden drugs verhandelen en kindermishandelingquote:Op dinsdag 26 januari 2021 20:55 schreef Meridiaan het volgende:
[..]
Kun je voorbeelden noemen van wat dan nog ethisch wél verantwoord is als je taps voor Hunted beluisterd?
Beiden, we proberen wat dingen, en we hebben besloten dat niet meer te doen.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 20:56 schreef Anne het volgende:
Hai Selmar!
Er is een seizoen (volgens mij 1) waarbij er wat pikante foto’s (van Babette dacht ik) waren gevonden en deze waren geblurred op de televisie te zien (). Er werd toen, meen ik mij te herinneren, geopperd deze eventueel te gebruiken.
In volgens mij ook seizoen 1 zijn er daadwerkelijk foto’s gebruikt op de overgenomen Instagram of facebookprofielen die voor de deelneemster wat 'minder' (niet pikant verder) waren, bij volgens mij Ezme.
Die tactiek heb ik later niet meer gezien in de andere seizoenen.
Hebben jullie daar (misschien enigszins terecht) commentaar op gekregen en is deze tactiek om die reden geschrapt? Of proberen jullie elk seizoen gewoon weer een nieuwe tactiek uit en werkte deze tactiek wellicht voor geen ene meter?
Dit jaar heb ik 3 dagen proefdraaien, 3 weken regulier seizoen en 1 week VIPS opgesloten gezeten in een studio zonder daglicht, terwijl het buiten 30 graden was.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 20:57 schreef Magica het volgende:
Zitten jullie nu echt dagen in dat 'hoofdkwartier' of wordt dat gewoon in 1 dag opgenomen?
Business Analytics en daarna een promotie in AI.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 20:57 schreef Moira het volgende:
Wat voor studie(s) heb je eigenlijk gedaan? En hoe ben je vanuit je studie(s) in dit werkveld gerold?
Is dat ook de reden dat iedereen uiteindelijk overstag gaat met info geven? Ze willen eigenlijk niks zeggen maar ze geven dan toch na een paar minuten alle infoquote:Op dinsdag 26 januari 2021 20:51 schreef Selmar het volgende:
[..]
Iedereen die helpt geeft toestemming voor productie om in te breken op zijn/haar privacy. Afhankelijk van hoeveel je bijdrage was kan dat gaan van een klein beetje tot 'jullie mogen doen wat je wil'.
Deels, maar wat we ook proberen is te laten zien wat er allemaal wel niet kan. Zowel om mensen af te schrikken, als omdat we hopen dat ze daardoor ander gedrag gaan vertonen (en dus fouten maken).quote:Op dinsdag 26 januari 2021 21:02 schreef Anne het volgende:
Zijn jullie trouwens niet bang dat criminelen alleen maar slimmer worden door dit programma en het kijkje achter de schermen?
De Teams 'op de grond' zijn er in getraind om mensen aan het praten te krijgen... en dat zie je.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 21:04 schreef Magica het volgende:
[..]
Is dat ook de reden dat iedereen uiteindelijk overstag gaat met info geven? Ze willen eigenlijk niks zeggen maar ze geven dan toch na een paar minuten alle info
Dit is voor televisie bij elkaar gebracht, maar onderdelen van het team werken wel geregeld (of dagelijks) met elkaar.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 21:05 schreef DireStraits7 het volgende:
Werkt dit team ook op dagelijkse basis met elkaar? Of is dit een bijeengeraapt tv-team?
Ja dat zie ik ook wel... Maar toch frappant, iedereen weet toch dat het een spel isquote:Op dinsdag 26 januari 2021 21:05 schreef Selmar het volgende:
[..]
De Teams 'op de grond' zijn er in getraind om mensen aan het praten te krijgen... en dat zie je.
Misschien omdat het een spel is vinden mensen het leuk om te praten? Waarschijnlijk iets te arrogant dat ze denken de hunters te slim af te zijn?quote:Op dinsdag 26 januari 2021 21:08 schreef Magica het volgende:
[..]
Ja dat zie ik ook wel... Maar toch frappant, iedereen weet toch dat het een spel is
Het lijkt mij behoorlijk intimiderend voor veel mensen, die gasten hebben vaak veel charisma en natuurlijk overwicht.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 21:08 schreef Magica het volgende:
[..]
Ja dat zie ik ook wel... Maar toch frappant, iedereen weet toch dat het een spel is
Hmm, ik heb niet echt een favoriete vangst. Maar vangsten waarbij we in een paar uur, een paar dagen inlopen (vaak door A belt B belt C etc.) geven wel een kick, omdat je daar vaak lang mee bezig bentquote:Op dinsdag 26 januari 2021 21:07 schreef DireStraits7 het volgende:
Op welke vangst van het kandidaat ben je het meest trots?
(dan doel ik vooral op de methode, na welke methode dacht je: die heb ik toch maar mooi gepakt)
quote:Op dinsdag 26 januari 2021 21:09 schreef Anne het volgende:
Oh ja, beeldverbetering om een kenteken te kunnen lezen, hoorde ik gisteravond; kan dat echt?
Ik denk überhaupt niet dat de rechter-commissaris toestemming gaat geven voor een doorzoeking van een huis voor een TV programma, denk je wel?quote:Op dinsdag 26 januari 2021 20:48 schreef Moira het volgende:
[..]
En nog specifiek op deze terugkomend. In het programma wordt genoemd dat een huiszoeking kan door toestemming van bewoner óf toestemming van OvJ.
Als de OvJ niet bij het programma betrokken is, betekent dat dus dat jullie voor alle telefoontaps en huiszoekingen toestemming hadden van de betrokkenen om deze te volgen/doorzoeken en vervolgens op tv uit te zenden?
En als een helper dan dus zegt "ik wens niet mee te werken aan dit onderzoek" dat de Hunters dan ook gewoon echt helemaal niks meer kunnen met die lead?
Ah leuke vraag en zo ja is dat dan een soort deconvolutie?quote:Op dinsdag 26 januari 2021 21:09 schreef Anne het volgende:
Oh ja, beeldverbetering om een kenteken te kunnen lezen, hoorde ik gisteravond; kan dat echt?
Ik zie dat ook wel eens in films (waarbij het dan ook echt overdreven scherp en ingezoomd wordt) en moet dan altijd een beetje gniffelen en een yeah right eruit gooien, omdat mijn gedachten zeggen; van weinig pixels, kun je niet meer pixels maken.
Vaak is de truc iemand verleiden tot een leugentje die je kunt weerleggen. Als je eenmaal bent betrapt praat je sneller.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 21:08 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Misschien omdat het een spel is vinden mensen het leuk om te praten? Waarschijnlijk iets te arrogant dat ze denken de hunters te slim af te zijn?
Ja, heet super-resolutie:quote:Op dinsdag 26 januari 2021 21:09 schreef Anne het volgende:
Oh ja, beeldverbetering om een kenteken te kunnen lezen, hoorde ik gisteravond; kan dat echt?
Ik zie dat ook wel eens in films (waarbij het dan ook echt overdreven scherp en ingezoomd wordt) en moet dan altijd een beetje gniffelen en een yeah right eruit gooien, omdat mijn gedachten zeggen; van weinig pixels, kun je niet meer pixels maken.
Toch gaan ze niet allemaal overstag. Er zijn uitzonderingen die niks zeggen, of ze zelfs op het verkeerde been brengen. Ik hoop tot die laatste categorie te behoren mocht ik ooit betrokken zijn bij het programma!quote:Op dinsdag 26 januari 2021 21:08 schreef Magica het volgende:
[..]
Ja dat zie ik ook wel... Maar toch frappant, iedereen weet toch dat het een spel is
Ja ik zou ook geïntimideerd zijn.. maar echt bijna iedereen ookquote:Op dinsdag 26 januari 2021 21:09 schreef Meridiaan het volgende:
[..]
Het lijkt mij behoorlijk intimiderend voor veel mensen, die gasten hebben vaak veel charisma en natuurlijk overwicht.
Ja maar wel maar sporadisch. Maar idd respect voor die mensen. Denk dat iedereen zich voorneemt niks te zeggenquote:Op dinsdag 26 januari 2021 21:11 schreef Anne het volgende:
[..]
Toch gaan ze niet allemaal overstag. Er zijn uitzonderingen die niks zeggen, of ze zelfs op het verkeerde been brengen. Ik hoop tot die laatste categorie te behoren mocht ik ooit betrokken zijn bij het programma!
Wauw. Nu kan ik nooit meer Yeah right roepenquote:
Dat lijken ze misschien, maar ook wij hebben soms een vertraging van enkele dagen om camera-beelden. Tapgesprekken heb je meestal binnen een uur (en dat is heel normaal). Verschil is natuurlijk dat we heel veel aandacht kunnen steken in een paar voortvluchtigen.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 21:11 schreef MadMaster het volgende:
Zijn jullie successen in de TV reeks qua quotum representatief voor het quotum in het 'normale' leven, buiten de TV reeks om bij reguliere zaken?
Een camera beeld, een telefoontap en een pintransactie natrekken lijken immers een kwestie van elke minuten...
Zo ver waren we al, maar er zijn in een eerder seizoen bijvoorbeeld wel helikopters van defensie ingezet omdat het voor die lui van defensie een mooie oefening was om hun nieuwe helikopter in een 'voortvluchtige' situatie in te zetten.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 21:10 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ik denk überhaupt niet dat de rechter-commissaris toestemming gaat geven voor een doorzoeking van een huis voor een TV programma, denk je wel?
Nee nog niet aan toegekomen. Manhunt Unabomber is goedquote:Op dinsdag 26 januari 2021 21:13 schreef DireStraits7 het volgende:
Heb je de serie Mindhunter gezien? Zo ja, wat vond je ervan?
Los van of je die gezien hebt: heb je een aanrader voor een goede (accurate?) serie over profiling?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |